اینها رو بخوان سالم بمان :

خواص دارویی و گیاهی

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

معروف است که سروکله‌ی جوش‌‌ها وقتی پیدا می‌شود که قرار است به مهمانی بروید یا سر یک قرار مهم حاضر شوید. نظری درباره‌ی همزمانی این اتفاقات با هم نداریم، اما اگر می‌خواهید با روش‌های درمان جوش صورت آشنا شوید، با این مقاله همراه باشید و البته با کمی تحمل، یکی از غیرقابل مقاومت‌ترین کارها یعنی فشار دادن جوش‌ را فعلا به تعویق بیندازید.

برای درمان فوری جوش صورت چه کنیم

اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توان از شر جوش‌ خلاص شد و خودتان یک پا متخصص شوید باید ابتدا درباره‌ی دلیل فیزیولوژیکی پدید آمدن آنها اطلاعاتی داشته باشید. برای اکثر مردم جوش‌ تنها نشانه‌ای از مشکلات پوستی است که در نتیجه‌ی اختلال بخش‌های تولید‌کننده‌ی چربی پوست به وجود آمده‌ است. به طور کلی این بخش‌ها به دلایلی بیش‌فعال می‌شوند و شروع به تولید مقدار زیادی چربی می‌کنند که در نتیجه‌ی آن این بخش‌ها در چربی غوطه‌ور می‌شوند.

ارگانیسم‌های زنده‌ی میکروسکوپی که به طور معمول روی پوست وجود دارند در این حجم زیادِ چربی به دام می‌افتند و باعث ایجاد آلودگی و تولید ترشحات بعدی می‌شوند. این اتفاقی است که نقطه‌ی برآمده‌ی روی پوست که آن را جوش می‌یم ایجاد می‌کند.

شما می‌توانید برای آگاهی یافتن از روش‌های متنوع مراقبت از پوست سری به مقالات دیگر چطور بزنید.

جوش یک زائده‌ی کوچک پوستی است. جوش‌ها، جراحت‌ها یا مشکلات پوستی کوچک ناشی از غدد چربی‌ای هستند که به وسیله‌ی میکروب‌ها آلوده و ملتهب شده و در مرحله‌ی بعد ترشحات سطح آنها را پر می‌کند.

وقتی غدد چربی پوست که در انتهای فولیکول مو قرار دارند بیش‌فعال شوند جوش یا آکنه ظاهر می‌شود. نقاطی از بدن که در معرض جوش زدن هستند عبارت است از: صورت، بالای کمر، سینه و شانه‌. جوش علامت واضحی از التهاب پوستی است به خصوص زمانی که روی پوست ظاهر می‌شود. انواع مختلفی از جوش‌ها وجود دارند:

کمودون یا به صورت مفرد کمودو (comedo) زمانی ایجاد می‌شود که فولیکول مو بر اثر افزایش چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست مسدود شود. دو نوع از کمودون وجود دارد: سرسیاه و سرسفید.

جوش سرسفید (Whites): با کمودون‌ بسته نیز شناخته می‌شوند، زیرا چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست از باز شدن مجرای بسته شده جلوگیری می‌کنند و التهاب در زیر پوست باقی می‌ماند. اگر سر این التهاب بیرون بیاید شبیه دانه‌ای کوچک با حبابی از چرک است.

جوش سرسیاه (Blacks): به کمودون‌های باز معروفند. این جوش‌ها به راحتی به چشم می‌آیند. رنگ تیره‌ای دارند و روی سطح پوست ظاهر می‌شوند. برخی به اشتباه گمان می‌کنند که این جوش‌ها در اثر آلودگی به وجود آمده‌اند و با شدت سعی در پاک کردن آنها می‌کنند. این کار فایده‌ای ندارد و ممکن است پوست را آزار داده و مشکلات دیگری ایجاد کند. سیاهی سر این جوش‌ها ملانین‌ِ غدد چربی پوست است که وقتی در معرض هوا قرار گرفته‌اند اکسید شده‌ و به این رنگ درمی‌آیند. برای مطالعه در مورد درمان این نوع جوش می‌توانید به مقاله درمان جوش سرسیاه مراجعه کنید.

سفت‌دانه‌ها یا پاپول‌ها برآمدگی‌هایی سفت روی پوست هستند که در آنها مایع واضحی وجود ندارد. به رنگ‌های قهوه‌ای، بنفش، قرمز و اکثرا صورتی رنگ هستند. اگر آنها را لمس کنید ممکن است دردناک باشند. سعی نکنید آنها را فشار دهید چون ممکن است جای زخم‌شان باقی بماند.

این جوش‌ها بر خلاف پاپول‌ها دارای چرکی هستند که روی سطح پوست به وضوح دیده می‌شود. قاعده‌ی این جوش‌ها قرمز و سطح رویی آنها چرک‌آلود است. این چرک سفید یا زرد رنگ است که معمولا مخلوطی از باکتری، گلبول‌سفید و سلول‌های مرده‌ی پوستی است. دستکاری این جوش‌ها به باقی ماندن جای جوش تیره‌رنگ و جای زخم منتهی می‌شود.

از لحاظ ریخت‌شناسی شبیه به سفت‌دانه‌ها اما بزرگ‌تر از آنها هستند. این جوش‌ها دردناک هستند و در زیر پوست قرار دارند.

به راحتی روی پوست قابل تشخیص هستند. این زائده‌ها مانند پاسچول‌ها پر از چرک هستند، اما اندازه‌ی بزرگ‌تری دارند و دردناک بوده و معمولا جای‌شان روی پوست باقی می‌ماند.

بسیاری از مردم قبول دارند که استفاده از مواد شیمیایی خشن، شست‌وشوی طاقت‌فرسا و حتی لایه‌برداری‌ و لیزر کردن تحت‌ نظر پزشک واقعا پوست را حساس کرده و مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین می‌توان برای جوش‌های دوره‌ای با دفعات ظهور محدود، از راه‌های درمانی فوق‌العاده متداولی که جوش‌ و آکنه را با سرعت و به راحتی از بین می‌برند استفاده کرد.

اولین درمان سریع جوش یخ است. برای جوشی که هنوز به طور کامل عفونی نشده است، استفاده از یخ به کاهش التهاب کمک می‌کند و غدد چربی را تشویق می‌کند منقبض شده و چربی اضافه و میکروب‌های درون آن را از آن بخش پوست بیرون برانند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: این کار را به دفعات دلخواه تکرار کنید، جوش در عرض یکی دو روز از بین می‌رود.

حتما با خواص عسل آشنا هستید. عسل به عنوان ماده‌ای با خواص ضدعفونی‌کننده شناخته می‌شود و به از بین بردن عوامل میکروبی اطراف غدد چربی کمک می‌کند. وقتی میکروب‌ها کاهش پیدا می‌کنند سرعت بهبودی افزایش پیدا می‌کند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: علاوه بر این می‌توانید با افزودن پودر دارچین به عسل ماده‌ی سفت‌تری به‌ دست بیاورید و آن را شب تا صبح در هنگام خواب روی جوش بگذارید.

راه معجزه‌آسای دیگر برای خلاصی از جوش استفاده از آبلیموی تازه گرفته شده است. آبلیمو به عنوان میکروب‌کش ارگانیسم‌های میکروسکوپی دخیل در ایجاد جوش را می‌کشد و علاوه بر این با خاصیت جمع‌کنندگی‌ای که دارد باعث می‌شود چربی‌های تجمع یافته بیرون رانده شوند. برای استفاده از لیمو چند راه دارید.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: برای جوش‌های جدی‌تر مخلوطی از پودر دارچین و آبلیمو درست کنید و شب قبل از خواب روی جوش بمالید و بگذارید تا صبح بماند. این کار به از بین رفتن سریع جوش کمک می‌کند، اما برای افرادی که پوست حساس دارند توصیه نمی‌شود.

خمیردندان برای درمان جوش فوق‌العاده است. اگر به عنوان روشی بعد از یخ گذاشتن استفاده شود سریع‌ترین اثر را دارد. لازم است که حتما از خمیردندان‌های سفید‌رنگ و غیرسفید‌کننده استفاده کنید. همچنین از انواع خمیردندان‌های ژل‌مانند استفاده نکنید.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: خمیردندان می‌تواند برای پوست ایجاد حساسیت کند، بنابراین مهم است که از این روش با احتیاط و به شیوه‌ی درست استفاده کنید.

برای درمان سریع جوش بخور را فراموش نکنید. استفاده از بخور گرم به علت باز کردن منافذ پوستی و بیرون ریختن مواد زايد از آن، فواید فوق‌العاده‌ای برای پوست افرادی که از جوش رنج می‌برند به همراه دارد.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: بخور را به مدت ۳۰ دقیقه ادامه دهید و سپس به پوست‌تان مرطوب‌کننده بمالید.

برای درمان فوری جوش صورت چه کنیم

روغن درخت چای درمان‌کننده‌ی حیرت‌انگیزی برای جوش‌های پوستی است. روغن درخت چای با خاصیت ضدباکتریایی به جنگ میکروب‌هایی می‌رود که مشکلات پوستی ایجاد می‌کنند و به دلیل خواص تسکین‌بخشی که دارد، قرمزی و وخامت جوش‌ها را کاهش می‌دهد. این روغن همچنین با خشک کردن جوش‌ها و کمودون‌های سرسفید آنها را بهبود می‌دهد.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: اگر پوست شما حساس است نباید از روغن درخت چای استفاده کنید.

سیر گیاهی است که به علت مزه‌ی عالی و فایده‌های پزشکی مورد توجه است. سیر دارای خواص اثبات شده‌ی قوی ضدباکتریایی، تقویت سلولی و ضدویروس است و به عوامل بیماری‌زای مسری حمله‌ می‌کند. سیر همچنین در تقویت قوای جسمی نقش دارد.

سیر خام در طب قدیمی هند، آیوروِدا، یکی از بهترین درمان‌ها برای جوش‌های رسیده برشمرده می‌شود و طبیبان آیورودا بر سر خواص سیر در درمان جای جوش‌ها و همچنین در جلوگیری از عود مجدد جوش قسم می‌خورند.

بدون در نظر گرفتن گزارش‌های طب آیورودا درباره‌ی سیر، به اندازه‌ای افراد مختلف به فواید خوردن سیر خام در پیشگیری و درمان جوش‌ صورت اشاره‌ کرده‌اند که می‌توان آن را درمانی عالی برشمرد. سیر این ماده‌ی ضدویروس، ضدقارچ و ضدسرطان برای درمان سریع جوش‌ها کارساز است. همچنین سولفور موجود در سیر به تسریع فرایند بهبودی جوش کمک می‌کند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: خوردن روزانه‌ی یک حبه سیر خام به پاک‌سازی خون‌تان نیز کمک می‌کند. اما توجه کنید که در مصرف سیر خام زیاده‌روی نکنید تا معده‌ی شما اذیت نشود.

جوش‌شیرین راه‌حل خانگی مفید دیگری برای درمان جوش است که با لایه‌برداری پوست و باز‌ کردن راه تخلیه‌ی چربی و سلول‌های مرده جوش‌ها را از بین ‌می‌برد. جوش‌شیرین کاربردهای فراوانی دارد. می‌توان از آن به عنوان ضدبو، به عنوان خمیردندان و در محلول‌های مختلف خانگی برای لایه‌برداری پوست استفاده کرد.

التهاب جوش زمانی که سلول‌های پوست و ارگانیسم‌های کوچک در کنار هم جمع می‌شوند و یک جوش متورم را ایجاد می‌کنند، شکل می‌گیرد. التهاب پوست علاوه بر اینکه توجه دیگران را به خود جلب می‌کند می‌تواند واقعا دردناک باشد.

بخشی از قدرت جوش‌شیرین در مراقبت از پوست به این دلیل است که قادر است به عنوان بخشی از درمان التهاب پوست و در یک بره‌ی درمانی به کار رود. مثلا از مواد معمولی موجود در آشپزخانه می‌توان برای درست کردن ماسک‌های قوام‌دار با پایه‌ی جوش‌شیرین استفاده کرد. ماسک‌های خانگیِ پوشاننده‌ی صورت که با جوش‌شیرین درست شوند می‌توانند به پیشگیری و درمان مشکلات پوستی کمک کنند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: هرگز جوش‌شیرین را از چند دقیقه‌ی محدود روی پوست رها نکنید، زیرا ممکن است موجب خشکی و حساسیت شود.

خیار سرشار از پتاسیم و ویتامین‌هایی چون ویتامین A ،C و E است. علاوه‌ بر این خیار دارای خواص خنک‌کنندگی و تسکین پوست است. در کشورهای خاورمیانه و آسیایی آب خیار برای خنک کردن بدن و پوست‌، درمانی متمایز به شمار می‌رود. آب خیار همچنین برای ترمیم پوست مفید است و به خصوص زمانی که روی پوست به کار رود در کاهش التهاب پوستی نقش دارد.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: می‌توانید با خیار ماسک صورت درست کنید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید سپس با آب گرم بشویید. این کار به تمیزی آلودگی‌ها و باکتری‌ها از مجاری پوست کمک می‌کند.

وقتی می‌خواهید جوش‌های‌تان را درمان کنید، سرکه‌ سیب را به عنوان ماده‌ای قدرتمند به حساب آورید. چرا؟ زیرا ارگانیسم‌های کوچکی که تمام این مشکلات را پدید آورده‌اند با سرکه‌ی سیب نابود می‌شوند. سرکه‌ی سیب با خواص قلیایی خود، pH سطح پوست شما را به تعادل می‌رساند و در این شرایط باز هم رشد میکروب‌ها سخت‌تر می‌شود. نکته‌ی آخر اینکه سرکه‌ی سیب با خواص منقبض‌کننده‌ی خود مانند آبلیمو کمک می‌کند که چربی تجمع‌یافته در منافذ پوستی بیرون رانده شود. به یاد داشته باشید که با زیاده‌روی در استفاده از سرکه روی پوست، آن را بیش از اندازه خشک نکنید.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: پس از استفاده از این درمان از تونر پوست استفاده کنید. تونر یک پاک‌کننده‌ی رقیق پوست است که از مواد غیرالکلی ساخته می‌شود و به همین دلیل خشکی پوست ایجاد نمی‌کند.

ماست غذایی دلپذیر است که به عنوان وعده‌ی صبحانه و همچنین میان‌وعده عالی است. ماست علاوه بر این اگر به صورت موضعی روی پوست استفاده شود فایده‌های شگفت‌آوری دارد. سالیان دراز است که به دلیل همین فواید عالی، برای بهبود پوست از آن استفاده می‌شود.

هنوز هم در هند از ماست به عنوان راهی عالی در درمان جوش و کاهش التهاب آن استفاده می‌شود. کلئوپاترای مصر باستان به حمام‌های روزانه‌ای با شیر ترشیده که به او پوستی درخشان و جوان می‌بخشیده است معروف است. شما هم می‌توانید برای از بین بردن جوش‌ها از ماست استفاده کنید.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: باید از این مخلوط روزی دوبار استفاده کنید.

آسپرین یک مسکن است و البته از آن برای تسکین جوش هم می‌توان استفاده کرد. اکثر ما معمولا قرص‌های تسکین سردرد را در خانه داریم.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: روزی یک بار این درمان را انجام دهید.

آلوئه‌ورا نه تنها با کاهش التهاب پوست احساسی عالی به شما می‌دهد، آزردگی و قرمزی جوش را از بین برده و پوست‌تان را درخشان و صاف می‌کند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: بعد از ۱۵ دقیقه صورت‌تان را با آب گرم بشویید.

روغن زیتون حاوی ویتامین، آنتی‌اکسیدان و آهن است. این روغن به دلیل خاصیت تسکین‌دهندگی پوست به ترمیم جای جوش کمک می‌کند.

نحوه‌ی استفاده:

نکته: بعد از یکی دو دقیقه صورت‌تان را با آب معمولی بشویید.

جلوگیری از تشکیل جوش‌، راز کنترل آنست؛ علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد. گرچه اغلب آدم‌ها به غلط بر این باورند که جوش زدن با آلودگی سطح پوست یا مصرف غذاهای خاص مرتبط است اما، جوش زدن به ترکیبی از عوامل مرتبط است که برخی از کنترل ما خارجند؛ تعادل هورمونی و سرعت طبیعی سیستم تجدید پوست ما از آن جمله‌اند. با وجود اینکه به طور قطع جوش زدن تقصیر شما نیست اما در برابر جوش‌ها بی‌دفاع هم نیستید. شما برای کمک به بدن‌تان برای مقابله با جوش‌ها می‌توانید آنچه را که بدن برای قدرتمند و سالم بودن بدان نیاز دارد در اختیارش بگذارید.

اگر می‌خواهید پوست خوبی داشته باشید، این موارد ساده را رعایت کنید:

روزی دو مرتبه با ملایمت صورت‌تان را بشویید تا چربی اضافه، باکتری‌ها و سلول‌های مرده را از سطح آن پاک کنید. فراموش نکنید که علت جوش، آلودگی پوست نیست و شست‌و‌شوی بیش از حد تنها منجر به خشک شدن پوست و تحریک آن برای تولید میزان چربی می‌شود. هرگز بیش از حد این کار را تکرار نکنید. اگر روالی برای شست‌وشوی پوست‌تان به‌صورت روزانه، جواب داد همان را ادامه بدهید.

لایه‌برداری پوست خوب است اما دقت کنید از لایه‌بردارهای خفیف که دانه‌های ریز و نرم دارند استفاده کنید. از مصرف محصولاتی که حاوی خرده‌های پوسته‌ی بادام یا زردآلو هستند خودداری کنید. این خرده‌ها می‌توانند پوست را تحریک کنند و حتی باعث خراش بشوند که به التهاب پوست دامن می‌زند.

اگر از شیرپاک‌کن استفاده می‌کنید از محصولات با پایه‌ی الکل ایزوپروپیل یا سایر الکل‌های شوینده استفاده نکنید. الکل ماده‌ی قابض قدرتمندی است و لایه‌ی سطحی پوست را برمی‌دارد، این امر باعث تولید چربی از غدد پوستی می‌شود. نتیجه‌ی این کار پوستی خشک و قرمز است و احتمالا جوش‌های بیشتری می‌زنید.

با اینکه غذاها دلیل جوش زدن نیستند، رژیم غذایی سالم کمک می‌کند بدن آنچه را برای جنگیدن با جوش‌ها نیاز دارد در اختیار داشته باشد.

صبحانه را حذف نکنید: صبحانه نیرومحرکه‌ای برای فرایندهای متابولیسم بدن‌تان است و در طول روز به شما انرژی می‌دهد.

به طور کلی میوه‌های تازه را به سیب‌زمینی سرخ‌کرده ترجیح بدهید و رژیمی متعادل داشته باشید که از همه‌ی گروه‌های غذایی در آن استفاده شده باشد.

روزانه حداقل ۸ لیوان، و اگر ورزش می‌کنید یا در فصل گرما به سر می‌برید حتی بیشتر، آب بنوشید.

فواید ورزش بی‌شمار است، ورزش به گردش خون در بدن کمک می‌کند، به شما آرامش می‌دهد، استرس را کاهش می‌دهد و انرژی‌تان را بالا می‌برد. پوست شما هم از گردش خون و اکسیژن‌رسانی بیشتری که در اثر فعالیت ورزشی ایجاد می‌شود سود می‌برد.

اما دقت کنید که حرارت و رطوبت نشسته روی پوست در اثر ورزش، مکان مناسبی برای پخش شدن باکتری‌ها فراهم می‌کند. بنابراین، پیش از ورزش آرایش‌تان را پاک کنید. اگر مستعد جوش بدن هستید برای ورزش لباس نخی گشاد به تن کنید. بعد از ورزش در اولین فرصت به حمام بروید.

فشار دادن یا درآوردن چرک جوش‌ها با ناخن، سوزن یا هر وسیله‌ی دیگر می‌تواند مسیر باکتری‌ها را به عمق بیشتری از پوست باز کند که موجب تشدید التهاب و عفونت خواهد شد. همچنین این کار به بافت اطراف پوست آسیب می‌زند و احتمال باقی ماندن جای جوش را افزایش می‌دهد. همچنین، تماس بیش از حد دست‌ها با پوست شامل مالیدن یا حتی تکیه زدن دست به چانه می‌تواند باکتری‌ها را به منافذ پوست وارد کند و احتمال جوش زدن را بالا ببرد.

هرروز، حتی روزهای ابری، از ضدآفتاب با spf حداقل ۱۵ استفاده کنید. گرچه حقیقت دارد که مجاورت اندک با نور آفتاب می‌تواند در آغاز برای آکنه مفید باشد اما گول نخورید زیرا این منافع کوتاه‌مدت هستند. تماس طولانی با نور آفتاب پوست‌تان را خشک می‌کند و باعث تولید چربی پوست و تسریع ریزش سلول‌های مرده‌ی آن می‌شود. چربی در کنار سلول‌های مرده‌ی پوستی زمینه‌ی مناسبی برای ایجاد جوش‌ها ایجاد می‌کند.

خواب خوب شبانه، به مدت حداقل ۷ تا ۸ ساعت، می‌تواند معجزه‌ای برای جوش‌هایتان باشد. می‌پرسید چطور؟ در پاسخ باید بگوییم بدنی که خوب استراحت‌ کرده منابع لازم را برای داشتن دستگاه ایمنی قوی در اختیار دارد. گرچه سیستم ایمنی قوی به کلی مانع جوش نمی‌شود، اما در مبارزه با عفونت جوش‌ها کمک می‌کند و جوش‌ها با سرعت بالاتری بهبود پیدا می‌کنند.

زمانی که در تنش باشید، غده‌ی آدرنال، هورمون کورتیزول را روانه‌ی جریان خون‌تان می‌کند. این هورمون غدد چربی پوست را به ترشح وا می‌دارد که می‌تواند به جوش زدن بینجامد. بسیار مهم است که روزانه زمانی را به استراحت اختصاص بدهید، مطالعه کنید، دوش بگیرید، مدیتیشن یا یوگا انجام بدهید یا هر کار دیگری که به شما احساس شادی و آرامش می‌دهد. برای داشتن بدنی سالم به‌طور کلی و همچنین داشتن پوستی زیبا و سالم، آرام بودن قدم اساسی است.

اگر می‌خواهید با روش‌های درمان سریع جوش آشنا شوید، می‌توانید به جای خواندن این مقاله ویدیوی زیر را نیز ببینید.

به‌خاطر داشته باشید حتی بعد از رفع شدن جوش‌ها باید استفاده از روش‌های پیشگیری را ادامه بدهید تا جوش‌های جدید ایجاد نشوند.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(“”)[]
.(“”)
.type “text/”
.
.src “”

نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

سلام
من از دیروز تا حالا در ناحیه چانه و اطراف چانه و در لبها در فواصل بسیار کم جوش زدم لطفا کمکم کنید نزدیک عیده فک کنم برا همین استرس جوش زدم.لطفا راه حل بدین دوستان.ممنون

سلام شادی گرامی
من متخصص پوست نیستم اما با توجه به مقالات چطور می‌تونم بهتون پیشنهاد کنم که استرس خودتون رو بیارین پایین، اینجا می‌تونید بخونید که استرس واقعا می‌تونه باعث جوش زدن بشه،
علائم استرس چیست؛ این نشانه‌ها را بشناسید و آن را متوقف کنید، در این آدرس:
http://chetor.com/?p31342
و برای کاهش استرس‌تون:
مقابله با استرس با ۱۲ روشی که به حفظ آرامش شما کمک می‌کند ، در آدرس:
http://chetor.com/?p3826
مدیتیشن برای تازه‌کارها: ۲۰ نکته‌ی عملی برای درک ذهن‌تان، در این آدرس:
http://chetor.com/?p2681
و مقاله‌ی مرتبط با درمان جوش، درمان آکنه با ۲۲ روشی که مثل آب روی آتش می‌ماند:
http://chetor.com/?p36623
امیدوارم که جوش‌ها زودتر بهبود پیدا کنن

سلام خسته نباشید من ی مدته سیستم بدنم بهم ریخته و صورتم شدید جوش میزنه موندم چکارکنم همه راه حل هارو رفتم ولی کم و بیش خوب شد ولی بازدوباره جوش زده من خودم میگم شیرینی میخورم جوش میزنه اگه راه حل دیگ واس ازبین رفتن جوش و جای جوش هست بگیدممنون میشم

اگر متوجه تغییرات جدید در بدنتون شدید که به نظرتون عادی نیست باید به دکتر مراجعه کنید. خیلی فاکتورها دخیله در اینکه دلیل جوش شما چی ممکنه باشه. شما می تونین با همراهی یک متخصص پوست دلایل و راه حل ها رو جستجو کنید.

خیلییییییییی عالیییییی بودددددددد.

خوشحالیم که این متن نظر مثبت شما رو جلب کرده دوست عزیز.

من چیکارکنم پس؟؟؟

با سلام..
دوست عیزیز اگر تمام تلاشت برای اینکه دیگه صورتت جوش نزنه بی فایده است حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کن..من قرص هایی رو که دکتر برام تجویز کرده بودن استفاده کردم واقعا نتیجه گرفتم..اینم بگم که این قرص هارو حتما باید با تجویز پزشک بخورین..برای از بین بردن جای جوش هم از سفیده تخم مرغ استفاده کنین..

دوستان عزیز تا میتونید از خوردن قرص های ضد جوش doxycycline 1 استفاده نکنید حتی با دستور پزشک درسته جوش ها رو زود خوب میکنه اما توی بلند مدت عوارض بدی رو سیستم بدنتون میزاره که نمی صرفه استفاده کرد . از روش سنتی و گیاهی استفاده کنید

مد و زیبایی

علل ورم صورت و ۶ راهکار موثر برای درمان آن

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

فواید پارافین تراپی و نحوه انجام آن در منزل


علت جوش روی سینه و ۸ روش درمان خانگی آن


درمان جوش زیر پوستی با ۶ روش‌ خانگی موثر

اسکراب بدن؛ ۱۰ اسکراب طبیعی برای زیبایی و سلامت پوست

آیا استفاده از لغات تخصصی ما را باهو‌ش‌تر نشان می‌دهد؟

انواع داستان سرایی تجاری؛ چطور داستانی قانع‌کننده و جذاب تعریف کنیم؟


همه چیز درمورد سوء هاضمه

کلاستروفوبیا چیست؛ دلایل،‌علائم و راه‌های درمان


ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

مرگ‌بارترین بیماری های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند

عجایب هفتگانه جهان؛ ۷ بنای حیرت‌انگیز تمدن‌های کهن

زیباترین گلهای جهان که مبهوت زیبایی‌شان می‌شوید


شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

بهترین فیلم های عاشقانه جهان که شما را در فضایی رمانتیک غرق می‌کنند

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.

محل لینک سایت شما

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

برای درمان فوری جوش صورت چه کنیم

اگر در هر یک از زمینه های خانواده، ترس، اضطراب،افسردگی، روابط عاطفی، روابط زناشویی و مسائل جنسی نیاز به راهنمایی و مشاوره داریدمشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

All Rights Reserved – © 218 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.

شش دلیل عجیب بروزجوش در بزرگسالی

1.آب میوه‌ها چه چیز بدی می‌تواند در نوشیدن یک لیوان آب میوه یا آب سبزیجات تازه وجود داشته باشد؟ وقتی آب یک میوه یا سبزی را می‌گیرید، در واقع فیبر موجود در آن ماده غذایی را از بین می‌برید و صرفا قند طبیعی آن میوه یا سبزیجات برایتان باقی می‌ماند. قند موجود در این نوشیدنی‌ها موجب به هم خوردن سطح انسولین در بدن شده و با انتشار هورمون‌هایی باعث تولید روغن زیاد و گرفتگی منافذ پوستی می‌شود. علاوه بر این، افزایش سطح قند خون خطر التهاب را افزایش می‌دهد و موجب انسداد منافذ پوستی و بروز آکنه می‌شود.

برایلطفا وارد حساب کاربری خود شوید. 

شما چند روز قبل از عروسی خود از خواب بیدار می شوید و ناگهان در آینه متوجه می شوید صورت شما دچار جوش های قرمز شده است. اما نگران نباشید. ما بهترین راهکار را برای از بین بردن این لکه ها و جوش ها به شما می گوییم.

برای درمان فوری جوش صورت چه کنیم

استفاده از یخ

چند تکه یخ را درون یک تکه پارچه گذاشته و به آرامی بر روی قسمت های جوش دار و قرمز پوست صورتتان قرار دهید. چند ثانیه صبر کنید و سپس بردارید. این کار موجب کاهش التهاب و قرمزی صورتتان می شود و در نتیجه تورم جوش ها را هم کاهش می دهد و آنها را کوچکتر به نظر می رساند. به علاوه اینکار موجب تسریع گردش خون در پست شما می شود و موجب می شود جوش های صورت شما سریع تر بهبود پیدا کند.

استفاده از آسپرین در درمان لکه ها و جوش ها

آسپرین یک قرص ضد بالتهابی است. شما می توانید این قرص را خرد کرده و با مقداری آب بصورت خمیر در آورید و آن را بصورت ماسک روی پوست صورتتان قرار دهید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم آن را شستشو دهید. این کار موجب کاهش جوش های صورتتان می شود.

شنا کردن در استخر و التهاب صورت

کلر موجود در آب استخر موجب خشک شدن پوست بدن می شود. اگر برای تناسب اندام روز عروسیتان شنا کردن در استخر را انتخاب کرده اید بهتر است مراقب پست ملتهب و جوش دار صورتتان باشید و بعد از هر بار از استخر خارج شدن از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

سرکه سفید داروی طبیعی و گیاهی برای درمان جوش صورت

سرکه سفید یک ضد عفونی کننده طبیعی است. شما می توانید یک تکه پنبه را آغشته به سرکه سفید کنید و آنرا بر روی پوست صورتتان بمالید و متوجه شوید که چطور سرکه موجب خشک شدن جوش هایتان می شود.

درمان لکه های صورت و جوش ها با چای سیاه

چای به عنوان یک قابض طبیعی است. چای موجب سفت شدن پوست می شود . این دقیقا همان چیزی است که شما برای مشکلات پوست صورتتان قبل از عروسی به آن نیاز دارید. این یک نسخه فوری است. شما می توانید چای کیسه ای را در یک لیوان آب گرم بزنید و بعد از اینکه کمی خنک شد آنرا بر روی قسمت های جوش دار و ملتهب صورتتان بگذارید . اینکار بسرعت ورم جوش ها را کم می کند و قرمزی را از روی صورتتان از بین می برد.

داروهای مفید برای درمان جوش صورت قبل از عروسی

داروهای بسیار زیادی در فروشگاه ها و داروخانه ها جهت درمان جوش های صورت و التهابات و لکه های صورت وجود دارد که شما می توانید از یک ژل ضد جوش صورت استفاده کنید. آنرا از داروخانه ها خریداری کنید و قبل از خواب صورتتان را با آن ژل پاکسازی کنید و اصلا پس از استفاده از آن از مرطوب کنند استفاده نکنید. این اجازه را به پستتان بدهید تا جوش ها خشک شوند.

اختصاصی تالار نت/مترجم عطیه گنجی

سلام ممنونم

سلام مرسی چند روز بود که واقعا از دست جوش هام آسی شده بودم

من برای رفع جوشام چی کار کنم دکتر رفتم زیاد ولی فایده نداشته

منم دکتر زیاد میرم نمیدونم چیکار کنم ولی یه راحل هست خیار رند کن حدود ۶۰ دقیقه رو صورتت باشه

عزیزم ازچه راهی استفاده کردی

تو روخدا کمکم کنید من خیلی صورتم جوش میزنه چیکار کنم ک خوب شه خیلی هم دکتر رفتم اما جوابی نگرفتم

سلام 15ساله هستم وخیلی جوش میرنم می خواهم تا عید صورتم یک دست و سفید بشه بهم راه کاربدین تروخدا.مرسی

سلام پن خودم این روشو امتحان کردم ج داده.
ابتدا ۲قطره آب لیمو یا سرکه داخل چشمت بریز همین کارو انجام بده ۳روز بعد به پیش داروخانه برو و یک قرص کلوینکسین بگیر به صورت خمیر دربیار و روی جوش بمال شب تا صب خودش خوب میشه

سلام عزیزم چن قطره ب صورتت الکل سیاه بزنی درس میشه انگار سفید برفی

از صابون ان جی استفاده کن پوست صورتت واقعا زیبا میشه دیگم جوش نمیزنی

من دوسال که جوش دارم بایدچیکارکنم که خوب شود

منم وقتی دبیرستانی بودم جوش میزدم. محلول كلیندامایسین از داروخونه گرفتم واز شر همشون راحت شدم

منم کلیندامایسین استفاده میکنم شبا قبل خواب میزنم خیلی موثر هستش دیگه اصلا جوش نمیزنم

سلام نزدیک سه ساله که جوش میزنم وهرچی صابون یا پماد استفاده میکنم موئثر نیست دیگه خسته شدم ومیرم هرجا دوستان مسخره میکنن لطفا درمان موئثر وسریع رابدید

جوش خیلی بده و کاریش نمیشه کرد خودش باید خوب بشه ولی سیر هم موثر است

صابون درخت چای وان جی خیلی موثر

سلام ما عروسی داریم چکدارجوشام کنم با جوشام

سلام من 14سال دارم و الان سه چهار ماهه که جوش روی پیشونیمه یه راه حل سریع بگید لطفا

برای درمان فوری جوش صورت چه کنیم

سفیده تخم مرغ بزن

1 ق جوش شیرین رو با چند قطره اب به صورت خمیری در بیار. بعد از یک هفته حدود 3 دقیقه معجزه می کنه.

جوش شیرین واقعا خوبه واسه جوش؟

سلام من همیشه صورتم جوش میزنه و وقتیم که خوب میشه جاش باقی میمونه لطفا رهنمایی کنیدچیکارکنم صورتم کلا داغون شده،

سلام من عروسیمه بعدازماه خیلی ناراحتم همه‌چیم استفاده میکنم وهمشونم طبیعی اماجواب نمیده تامیادخوب میشه چندتای دیگه میزنه ک خیلی بزرگه ازسدروسرکه سیب،سیب زمینی رنده شده خمیردندون اززرشک کوهی ازآبلیمووعسل وزردچوبه ازماست وخیارازآب وسرکه سیب ازگوجه هرچیزی ک فکرشوکنی حتی بجای چای ازدمنوش رزماری استفاده میکنم همش نوزده سالمه وهمه بهم گفتن تابیست ویک سالگی این چیزاهس وکم کم خوب میشه ولی فک نکنم الان خیلیاازبیت ویک سالگی هم گذشته سنشون ولی همین مشکلودارن حتی لیزرم خطرداره ازصابون ان جی وگوگردم ک استفاده کردم فقط خشک میکنه اماجاش میمونه وکلی درعذابم پیازن ک مزاجش گرمه نبایدهمراه غذاخورداصلاچندوقته چی میخورم بس ک پرهیزمیکنم حتی بجای صابون ان حی ازپن استفاده کردم ح اسمشmedi panبودولی بازم هیچ ب هیچ اگرم پیش دکتربرم یه داروهای ساختنی میدن ک پوسته آدم بهش عادت میکنه واگ یروزیادوزاستفاده نکنی ازاون چیزی هم‌ک فکرشوکنی بدترمیشه ینفرتوصیه کرده بوداسیدسیتریک استفاده کنم حالافقط اینوزایداستفاده کنم ببینم چی میشه

من بیست و یک سالمه اما هنوزم جوش زیر پوستی میزنم ومیان رو پوست و دوباره جوش و قرمزی و لکه جوهای شما چرکی یا قرمز و متورم؟تا بتون بگم چی استفاده کنید

وای دقیقا منم همینطوریم 17سالمه از 13سالگی همه چیزو امتحان کردم علاکه بر اینکه خوب نشد بدترم شد دیوونم کرده فقط یکبار رفتم دکتر ک پوستم عالی شد ب محص اینکه داروهارو قطع کردم بدتر شد واقعا دیوونم کرده

سلام منم دکتر میرم‌ گفت تا سه سال نباید قطع کنی ۱۵سالمه گفت باید سه چهار سال بشه قطع کنی و از زیر نظر من خارج بشی

عزیزم شما یا مشکل کبد داری یا اینکه هرمون های بدنت ریخته بهم برو یه ازمایش کبد بده ببین کبدت چرب نیست . یا اگه هرمون های بدنت ریخته بهم صد درصد باعث جوش صورت میشه

از این چیزا استفاده نکنید هر چی کاری به کار جوش نداشته باشی بهتره من خودم کرم اکتی پور نوروا گرفتم مثل کرم پودره یه مدت به جای کرم پودر هر روز ازش استفاده کردم خییییلی بهتر شد صورتم البته شنیدم با هر پوستی اینجوری جواب نمیده اما واقعا کرم خوبیه یکم گرون هست به عنوان کرم پودر هر روز بزنید صورتتونم با صابون نشورید چون خوده این کرم خشک هست داروییه تا آرایشی به طور مداوم استفاده کنید ان شا الله که جواب میده

محلول کليندمايسين اصلا درد نميخوره من يک ماه ميزنم فايده نداره

منم زدم پوستم خشک شد

سلام توروخدا منو راهنمایی کنید چندماهه صورتم جوش زده الان جای جوش ها مونده چکاکنم

نصف لیمو هر روز به صورت خود بمالید تا یک ماه معجزه میکنه

سلام برای لک جایجوش چی خوبه؟؟؟

سلام من خیلی وقته صورتم جوش های ریز داره و ۳ روز دیگه عروسی یکی از فامیل های نزدیکمونه باید چیکار کنم که زود بر طرف شه?

سلام من 2سالمه ازدست جوش های زیرپوستی واقعادیونه شدم چیکارکنم

منم ۲۳سالمه تاز بعداز ازدواجم اصلاح صورت انجام دادم چند ماه دیگه عروسیمه جوش افتضاحی زدم هر کاری میکنم خوب نمیشه نمیدونم چبکار کنم ?

من چهارده سالمه. من جوش های زیادی روی صورتم داشتم.من هر روز تا 1 هفته و نیم این مخلوط رو روی صورتم گذاشتم.1و نیم قاشق غذا خوری نشاسته و نصف قاشق غذا خوری ماست یا گلاب یااب انگور استفاده کردم حدود 3 دقیقه. معرکست

قبل از خواب پیاز بمالید به جای جوشتان .. خوب میشه .

راه های زیادی برای از بین بردن جوش ها هست مثلا میتونین از ترکیب صدر و جوش شیرین و سرکه سیب و آب استفاده کنین ولی سرکه سیبش باید خیلی کنم باشه از نصف قاشق غذا خوری هم کمتر چون باعث آسیب به پوست میشه یا مثلا میتونین از ماست آستفاده کنین باید صبر کنین تا خش بشه بعد بشورینش ماست هم باعث سفید شدن و زیبایی و سلامت پوست میشه و جوش ها رو هم از بین میبره ترکیب مقدار زیادی جوش شیرین با مقدار خیلی کمی آب جوری که حالت خمیری پیدا کنه هم معجزه می کنه البته اگر از هشت دقیق روی صورتتون بمونه باعث عذابتون میشه . استفاده از ذغال اکتیو پودر شده هم عالیه باید از اکواریوم فروشی ها بخرین قبل از رفتن به حموم مقداری از ذغال اکتیو پودر شده رو با کمی آب مخلوط کنین آبش باید خیلی کم باشه و به صورتتون بزنبن برای ۵ دقیقه بعد با آب ، خیلی تمیز بشورین . استفاده از صابون زردچوبه هم خوبه

بچه همه ی راه حل هایی ک گفتی تا حدی خوبه
عسل فوق العادس تجربه کردم
کرم ضد جوش مای عالیههههه
و واسه جای جوش هم کردم کلاست واسه سوختگیه من صورتم افتضاح بود کبود شده بود ۲ هفته ءذاشتم عالی شد

ماسک عسل و آبلیمو تا یک ماه هر روز بزنید واقعا معجزه میکنه

سلام من ۱۸ ساله دوساله جوش میزنم مخصوصا گرمی میخورم همه کار انجام دادم ولی باز جوش میزنم نمیدونم چیکارکنم خسته شدم دیگه

متن *

شما *

شماره تماس (نمایش داده نمی شود)

سفارش تبلیغات : 88452496-9122383221

– طراحی سایت تالارهای پذیرایی، باغ تالارها و کلیه خدمات دهندگان عروسی
– ارائه سیستم مدیریت تالار پذیرایی ، رزرواسیون آنلاین برای کلیه تالارها و هتل ها جهت استفاده در سایت با زبان‌های مختلف بره‌نویسی (PHP, ASP و )
– ارائه نرم افزار ثبت قرارداد با امکانات مختلف و گزارش گیری مالی و جستجوی های پیشرفته
– ارائه نرم افزار جامع مدیریت تالار پذیرایی ، مدیریت قرارداد ها و رزروها، انبار با امکان یادآوری، قیمت تمام شده، پرسنل، محاسبات مالی و


پیشرفته

1

اینها رو بخوان سالم بمان :

دیدگاهتان را بنویسید