خواص دارویی و گیاهی

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی
تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

یک سبک زندگی فعال به این معناست که شما به ویتامین C نیاز دارید، آن هم مقدار زیادی ویتامین C، در زیر در مورد نحوه دریافت ویتامین C کافی برای موفق شدن در اهدافتان، چیزهای بیشتری یاد می گیرید.

در این ده سالی که درگیر تناسب اندام بودم، گاه مشغول دوره حجم و گاه دوره کات، هر بار سهمی از مکمل های غذایی داشتم. هنگامی که مشغول دوره حجم و افزایش قدرت بودم، محصولات نیتریک اسید، گلوتامین و کراتین انتخاب من بود و هنگامی که باید وزن کم می کردم، چای سبز، CLA و ال کارنیتین مصرف می کردم. اگرچه در طول دهه گذشته، گاهی اوقات اهدافم تغییر کردند، اما سه مکمل هستند که صرفنظر از اینکه می خواهم با بدنم چکارکنم، همچنان در قفسه داروهای من باقی مانده اند. من همیشه یک مولتی ویتامین، پروتئین وی و ویتامین C در کمدم داشته ام و این مقاله در مورد ویتامین C است.

ویتامین C که به اسید اسکوربیک یا آل اسکوربات نیز معروف است، یک ویتامین ضروری برای بدن انسان است. این ویتامین ممکن است یکی از بی خطر ترین و مهمترین ویتامین هایی باشد که می توانید به صورت روزانه مصرف کنید. ویتامین C، اولین چیزی است که مردم در هنگام سرماخوردگی به سراغ آن می روند. ویتامین C، یک ویتامین محلول در آب است که برای رشد و نمو طبیعی، ضروری است. از آنجا که ویتامین C، محلول در آب است، مقدار اضافی آن که مورد استفاده بدن قرار نمی گیرد، در عرض ۲۴ ساعت از طریق ادرار از بدن خارج می شود.

ویتامین C، یک آنتی اکسیدان نیز می باشد. آنتی اکسیدان ها، مواد مغذی هستند که از برخی آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد (محصولات جانبی که در نتیجه تبدیل غذا به انرژی توسط بدن ما تولید می شوند) جلوگیری می کنند. همچنین ممکن است آنتی اکسیدان ها به کاهش آسیب های سلولی ناشی از مواد شیمیایی سمی و آلاینده ها مانند دود سیگار به بدن کمک کنند.

ویتامین C، برای رشد و ترمیم بافت ها در تمام بخش های بدن شما، ضروری است. ویتامین C برای تشکیل کلاژن، پروتئینی که برای ساخت پوست، بافت اسکار، تاندون ها، رباط ها و رگ های خونی استفاده می شود ، به کار می رود. همچنین برای بهبود زخم ها و برای ترمیم و حفظ غضروف ها، استخوان ها و دندان افراد، ضروری است. همچنین ویتامین C با تقویت دیواره های شریان ها به فشار خون کمک می کند. همچنین می تواند از آسیب سلولی ناشی از افزایش سن جلوگیری کرده و همچنین به کاهش استرس کمک می کند.

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

همه به ویتامین C نیاز دارند، شما خواه یک ورزشکار حرفه ای باشید که به سختی تمرین می کند یا یک فرد معمولی که فقط برای خوش اندام شدن تلاش می کند، به ویتامین C نیاز دارید. ویتامین C می تواند از سیستم ایمنی بدن محافظت کرده و به بدنسازان کمک کند که بعد از تمرین شدید، ریکاوری شوند.

ویتامین سی به سوخت و ساز پروتئین (فرایندهایی بیوشیمیایی که موظف به سنتز پروتئین و آمینو اسیدها هستند) کمک می‌کند. بنابراین، جدا از اینکه موجب فراهم آمدن پروتئین‌های ضروری برای بدن می‌شود، جلوی سنتز پروتئین‌های خاصی که مسبب عفونت یا التهاب می‌شوند را نیز می‌گیرد. ویتامین C برای ورزشکاران مرد با کمک به نسبت پایین تر کورتیزول به تستوسترون، سطوح تستوسترون را بالا نگه خواهد داشت. این کار به بدن شما کمک خواهد کرد که آن سطح بالای عملکرد که به صورت روزانه نیاز دارید را حفظ کند.

ویتامین C در مورد زنان، نه تنها به محافظت از پارگی مویرگ ها که باعث جریان خون زیاد برای خانم های مبتلا به آندومتریوز در طول دوران قاعدگی می شود، کمک می کند، بلکه از لخته شدن خون ناشی از کاهش پروترومبین (PT)، ترومبین و غلظت ترومبوآمبولیک کیناز در بدن جلوگیری می کند.

همچنین ویتامین C، نه تنها به بهبود جذب گوارشی کمک می کند بلکه ممکن است به عملکردهای بدن ما در مبارزه با انواع بیماری ها از جمله آندومتریوز نیز کمک کند. همچنین مصرف ویتامین C به نفع خانم هاست ، زیرا به تقویت عملکرد کبد برای متعادل کردن سطح استروژن در طول چرخه قاعدگی کمک می کند. اگر باردار هستید یا به کودکتان شیر می دهید، باید نسبت به خانم های دیگر، ویتامین C بیشتری مصرف کنید.

موهای خشک و چند شاخه، ورم لثه (التهاب لثه)، خونریزی لثه ها، پوست زبر، خشک و فلس مانند، کاهش سرعت ترمیم زخم، کبود شدن آسان، خون دماغ، مینای دندان ضعیف، مفاصل دردناک و متورم، کم خونی، کاهش توانایی برای مبارزه با عفونت، امکان افزایش وزن به دلیل متابولیسم آهسته.

اگر برای مدت زمان طولانی، کمبود ویتامین C داشته باشید، ممکن است دچار بیماری اسکوروی شوید. اسکوروی، منجر به تشکیل لکه روی پوست، لثه های نرم و خونریزی از غشاهای مخاطی می شود. این لکه ها بیشتر از همه روی ران ها و پاهای شخص، ظاهر می شوند و فرد مبتلا به این بیماری، رنگ پریده به نظر می رسد، احساس افسردگی می کند و تا حدی بی حرکت است. اگرچه اسکوروی، بیشتر بر افراد مسن تاثیر می گذارد، اما هر کسی می تواند به آن مبتلا شود. اگر ویتامین C کافی در بدنتان نداشته باشید، اسکوروی می تواند تنها در ۹۰ روز، ظاهر شود.

حالا که می دانیم چرا شما به ویتامین C نیاز دارید، باید مشخص کنیم که باید چه مقدار ویتامین C مصرف کنید. سازمان غذا و دارو در دستورالعمل هایی تعیین می کند که یک فرد برای سلامت عمومی باید چه مقدار ویتامین C مصرف کند. در زیر توصیه های FDA برای هر گروه سنی و جنسیت را می بینید:

۶ ــ ۰ ماه: ۴۰ میلی گرم در روز

۱۲ ــ ۷ ماه: ۵۰ میلی گرم در روز

۳ ــ ۱ سال: ۱۵ میلی گرم در روز

۸ ــ ۴ سال: ۲۵ میلی گرم در روز

۱۳ ــ ۹ سال: ۴۵ میلی گرم در روز

دختران ۱۸ ــ ۱۴ سال: ۶۵ میلی گرم در روز

پسران ۱۸ ــ ۱۴ سال: ۷۵ میلی گرم در روز

مردان ۱۹ سال و بالاتر: ۹۰ میلی گرم در روز

زنان ۱۹ سال و بالاتر: ۷۵ میلی گرم در روز

درحال حاضر این دستور العمل ها برای ورزشکاران در نظر گرفته نشده است. افرادی که فعال هستند، قطعا به ویتامین C بیشتری نسبت به افراد غیر فعال نیاز دارند. گمان می رود که افراد فعال می توانند از مصرف ۵۰۰ میلی گرم تا ۳۰۰۰ میلی گرم ویتامین C در روز بسته به سطح فعالیت روزانه سود ببرند. اگر بیمار هستید، ممکن است در طول مدت بیماری تان، روزانه به ۸ گرم ویتامین C نیاز داشته باشید.

طالبی، پرتقال، بروکلی، کلم قرمز، فلفل سبز، فلفل قرمز، کیوی، گوجه فرنگی، توت فرنگی، تمشک، آناناس، زغال اخته، قره قاط، پاپایا، انبه، هندوانه، گل کلم، جوانه‌های بروکسل. اگرچه احتمال مصرف بیش از حد ویتامین C بسیار کم است (چون این ویتامین ، محلول در آب است)، اما اگر مراقب نباشید ممکن است ویتامین C بیش از حد مصرف کنید.

اینکه چه مقدار ویتامین بیش از حد است، به شخص مصرف کننده بستگی دارد. یکی از کارهایی که نباید انجام دهید، مصرف ویتامین C با معده خالی است. این کار می تواند منجر به سوء هاضمه شود. همچنین مقدار زیادی ویتامین C را به یکباره نخورید. مصرف دوز بسیار زیاد ویتامین C به یکباره می تواند باعث اسهال، اختلال خواب و تهوع شود. در هر بار بیش از ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C مصرف نکنید.

امیدوارم بعد از آگاهی از تمام مزایای مصرف منظم ویتامین C تصمیم به مصرف یک مکمل ویتامین C بگیرید و همین حالا مصرف آن را آغاز کنید. صرفنظر از اینکه شما می خواهید سایزتان را افزایش دهید، قوی تر شوید، وزن کم کنید، مسابقه دهید یا فقط تناسب اندامتان را حفظ کنید، ویتامین C یکی از آن ویتامین هایی است که در کمک به شما برای دستیابی به تمام اهداف تناسب اندامتان، بسیار موثر خواهد بود.

کلیه حقوق مطالب برای مجله تناسب اندام محفوظ است؛ لطفاً در صورت استفاده ، لینک و نام مجله تناسب اندام را درج کنید. کانال بدنسازی

خانه » مکمل ها » ویتامین C برای بدنسازی + بهترین زمان برای مصرف + نقش آن در بدن

ویتامین c جزو گروه ویتامین های محلول در آب می باشد . چون بدن انسان نمی تواند ویتامین c را خودش بسازد و یا آنرا ذخیره کند لذا باید هر روز مواد غذایی دارای ویتامین c مصرف شوند تا بدن دچار کمبود این ویتامین نشود .با اسپارتا اسپرت همراه باشید…

ویتامین  C موجب افزایش میزان گلیکوژن در کبد و عضلات می گردد. این نکته مخصوصاً در مورد بدنسازانی است که اکنون در رژیم جهت مسابقه هستند حائز اهمیت است و موجب افزایش انقباض عضلانی بدن می گردد و احساس خستگی را در شما  به تاخیر می اندازد.

همچنین میدانیم که ویتامین C به جذب آهن كمك می كند، وجود آهن برای اتصال اكسیژن به هموگلوبین خون الزامی است بدون انتقال اكسیژن كافی در خون، عضلات از اكسیژن بهره مند نخواهند شد و این امر عملکرد آنها را کاهش خواهد داد.ویتامین C محلولترین ویتامین در آب است، و خیلی سریع در آب منتشرمی شود.

 

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

موهای خشک و چند شاخه، ورم لثه (التهاب لثه)، خونریزی لثه ها، پوست زبر، خشک و فلس مانند، کاهش سرعت ترمیم زخم، کبود شدن آسان، خون دماغ، مینای دندان ضعیف، مفاصل دردناک و متورم، کم خونی، کاهش توانایی برای مبارزه با عفونت، امکان افزایش وزن به دلیل متابولیسم آهسته.

 

نوجوانان

دختران ۱۸ ــ ۱۴ سال: ۶۵ میلی گرم در روز

پسران ۱۸ ــ ۱۴ سال: ۷۵ میلی گرم در روز

بزرگسالان
مردان ۱۹ سال و بالاتر: ۹۰ میلی گرم در روز

زنان ۱۹ سال و بالاتر: ۷۵ میلی گرم در روز

 

افرادی که فعال هستند، قطعا به ویتامین C بیشتری نسبت به افراد غیر فعال نیاز دارند. گمان می رود که افراد فعال می توانند از مصرف ۵۰۰ میلی گرم تا ۳۰۰۰ میلی گرم ویتامین C در روز بسته به سطح فعالیت روزانه سود ببرند.

 

 

یک گرم ویتامین سی در روز می تواند،ریتم بدن را تسریع بخشد.در صورت مصرف کردن ویتامین سی،بدن می تواند عفونت را زودتر از بین ببرد.برای مثال اگر ۵ روز طول می کشد تا یک عفونت از بین رود با مصرف کردن ویتامین سی این زمان به چهار روز کاهش می یابد.برعکس عدم توانایی بدن در جذب ویتامین سی نتیجه ی در مدت زمان و یا شدت عفونت ندارد.

کمک به ساخت هورمون های بدن

متابولیسم چربی،پروتئین.

عملکرد ماهیچه ها و سلولهای عصبی.

شکل گیری استخوان.

در هماهنگ سازی جذب آهن توسط بدن .

ویتامین سی دارای خاصیت آنتی اکسیدان می باشد.این ویتامین همچنین در بهبود بیماریهای قلبی و عروقی موثر می باشد.

 

 

اگر شما ویتامین سی را بیش از حد مصرف کنید،تاثیر ابتدایی این موضوع در ادرار شما مشخص میشود و ویتامین c اضافی از طذیق ادرار دفع خواهد شد .اما مسلما همان طور که تفریط سلامت را به خطر می اندازد ،افراط نیز همین موضوع را ایجاد می کند.

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

میتونید مطالب مارو از طریق

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

کانال تلگرام دنبال کنید

اگه دنبال برنامه های بدنسازی هستی…

میتونی کلی از اونا رو

کاملا رایگان اینجا پیدا کنی

اگه مارو خیلی دوست داری ، حمایتمون کن ، اگه یکمی دوست داری ، همیشه بهمون سر بزن ، اگه اصلا دوست نداری ، بجاش ما کلی تو رو دوست داریم ، ازمون انتقاد کن که بهتر بشیم.

تمامی حقوقمون متعلق به خودمونه . تازه تو باشگاه ام ، بعد تمرین وزنه هامونو سرجاش میذاریم 1397

سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید

بازیابی پسورد

پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

نسل آهن مگ – سایت بدنسازی نسل آهن مرجع اخبار و مقالات بدنسازی و تناسب اندام، کاهش وزن، افزایش وزن، برنامه تمرینی، برنامه غذاییو تغذیه، اخبار بدنسازی، مسابقات بدنسازی

آخرین مطالب تغذیه تناسب اندام علم تمرین مکمل ها

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

تمرین و رژیم غذایی سخت گیرانه از نگاه خوزه ریموند قهرمان…

برنامه تمرینی حجمی جلو بازو

تنظیم زمان وعده‌های غذایی با تمرین از نگاه جاستون کامپتون

بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن و چربی سوزی

بهترین نوع مکمل کراتین چیست

اخبار بدنسازی

قهرمانی تیم ملی بدنسازی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۹ چین

نفرات دعوت شده به تیم های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و…

نتایج مسابقات انتخابی تیم ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و…

مشترک خبرنامه ما شوید

قدرت گرفته از

اگر بدنسازی کار می‌کنید و یا اینکه یک مربی ورزشی هستید، هر روز می‌توانید با جدیدترین مقالات تناسب اندام از معتبر ترین منابع بدنسازی علم خود را افزایش دهید و خود را به چالش بکشید!

بروزترین مقالات بدنسازی را در نسل آهن دنبال کنید.

هرکجا که هستید، همیشه مقالات سایت را در تلفن همراه هوشمند خود داشته باشید.

دریافت اپلیکیشن اندروید نسل آهن در مایکت:

   

فعالیت‌های دیگر ما را نیز دنبال کنید

سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید

بازیابی پسورد

پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

 

 

ویتامین C در بدن در تشکیل کلاژن در استخوان ها، غضروف، عضله و رگ های خونی اهمیت داشته و نیز در جذب آهن نیز شرکت می کند. تأثیر ویتامین C در تشکیل کلاژن مهم ترین نقش آن است. کلاژن یک ماده پروتئینی می باشد که سلول ها را در کنار هم نگه می دارد و اختلال در سنتز کلاژن می تواند موجب تأخیر در بهبود زخم ها گردد.

یکی از مهمترین ترکیبات موجود در داروهای مؤثر در سلامت پوست، ویتامین C می باشد. این ویتامین موجب مرطوب نمودن پوست و تحریک رشد کلاژن در آن گردد. همچنین به پوست لطافت بخشیده و در از بین بردن چین و چروک آن نیز مؤثر است. همانگونه که می دانیم، کلاژن موجب ساختار و قدرت بخشیدن به پوست می گردد. با افزایش سن، بطور طبیعی سنتز کلاژن در پوست کاهش یافته و موجب ظاهر شدن چین و چروک می گردد، لذا تحریک تولید کلاژن توسط ویتامین C این فرایند را تا حدودی کند می کند. ویتامین C در پوست بعنوان آنتی اکسیدان نیز عمل می کند. زمانیکه پوست در معرض اشعه ماورای بنفش آفتاب قرار می گیرد، رادیکال های آزاد تشکیل شده و به آن آسیب رسانده و می توانند حتی باعث ایجاد سرطان در پوست گردند.

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

ویتامین C موجب سرعت بخشیدن در بهبود زخم ها و محافظت از بدن در برابر استرس های فیزیکی و ذهنی می گردد. همچنین تا حدودی از بروز آسیب های ناشی از مواد شیمیایی سمی در محیط و غذا و آب ممانعت کرده و تأثیرات سمی داروها را نیز خنثی می نمایند.

ویتامین C از مهمترین مواد تغذیه ای در سلامت لثه ها و دندان به شمار می آید. این ویتامین با داشتن خواص آنتی اکسیدانی موجب کاهش التهاب و نیز افزایش عملکرد سیستم ایمنی شده و مانع از بروز عفونت های باکتریایی در دندان و لثه ها می گردد.

ویتامین C برای عملکرد مناسب غدد آدرنال(فوق کلیوی) و تیروئید ضروری است. غدد آدرنال غنی از ویتامینC می باشند. اعتقاد دانشمندان بر این است که غدد آدرنال پس از تحریک به هنگام بروز استرس، ویتامین C ترشح می کنند.

ویتامین C در سنتز کلاژن بسیار مؤثر است. به هنگام تشکیل استخوان، ماده معدنی استخوان بر روی یک ماتریکس پروتئینی که از کلاژن تشکیل شده قرار می گیرد. کلاژن در بافت پیوندی غضروف و استخوان به وفور یافت می شود و حدود ۳۰% از استخوان را تشکیل داده و بعنوان نگهدارنده ساختار استخوان عمل می کند و به آن انعطاف پذیری می بخشد. ویتامین C، علاوه بر تحریک تشکیل کلاژن، سلول های استخوان ساز را تحریک به تولید استخوان کرده و موجب بالا بردن میزان جذب کلسیم و افزایش تأثیر ویتامین D در متابولیسم استخوان می گردد. نقش دیگر این ویتامین در سلامت استخوان، سنتز و بهبود عملکرد هورمون های استروئیدی غده آدرنال است. این هورمون ها بویژه به هنگام قاعدگی در زنان زمانیکه تولید آنها در تخمدان کاهش یافته، در سلامت استخوان تأثیر دارند.

ویتامین C یکی از مهمترین آنتی اکسیدانهای موجود در طبیعت می باشد. از آنتی اکسیدانهای مهم دیگر ویتامینE و بتاکاروتن هستند. آنتی اکسیدانها موادی هستند که مانع از رسیدن آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به بدن می گردند. تولید رادیکال های آزاد با گذشت زمان از دلایل اصلی بروز فرایند پیری بوده و می تواند موجب ایجاد بیماری های متعدد مانند سرطان، بیماری های قلبی و نیز بیماری های التهابی چون آرتریت گردد. آنتی اکسیدانها همچنین در کاهش آسیب حاصل از مواد شیمیایی سمی و آلاینده مانند دود سیگار نیز تأثیر مثبتی دارند.

ویتامین C در سنتز نوروترانسمیتر نوراپی نفرین نیز نقش مهمی دارد. نوروترانسمیترها در عملکرد مغز بسیار اهمیت دارند و از عوامل عمده تأثیر گذار در رفتارهای عصبی می باشند.

ویتامین C در سنتز کارنی تین مورد نیاز است. کارنی تین مولکول کوچکی است که در انتقال چربی به اندامک های سلولی بنام میتوکندری نقش دارد. چربی در میتو کندری به انرژی تبدیل می گردد. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که ویتامین C در متابولیسم کلسترول در تبدیل به اسیدهای صفراوی نیز نقش دارد که می تواند در میزان کلسترول خون و نیز در کاهش بروز سنگ های کیسه صفرا موثر باشد.

ویتامین C در مقابله با عوامل خارجی و سلول های توموری توسط سیستم ایمنی نقش دارد. همچنین با تسهیل متابولیسم چربی و محافظت از بافت در برابر آسیب ناشی از رادیکال های آزاد در سلامت سیستم قلبی- عروقی نیز تأثیر می گذارد. در سیستم عصبی نیز در تبدیل اسید آمینه ها به نوروترانسمیترها شرکت می کند.

ویتامین C با تحریک فعالیت آنتی بادی ها و سلول های سیستم ایمنی مانند فاگوسیت ها و نوتروفیل ها در فعالیت سیستم ایمنی تأثیر می گذارد.

مطالعات فراوان صورت گرفته نشان می دهد که بین مصرف زیاد میوه و سبزیجات تازه حاوی مقادیر بالای ویتامین C با کاهش خطر بروز بیشتر انواع سرطانها ارتباط مثبت وجود دارد. تأثیر ویتامین C بر کاهش سرطان های دهان، گلو و تارهای صوتی، حلق، معده، روده بزرگ و ریه توسط دانشمندان مطالعه گردیده است.

تأثیر ویتامینC در بهبود عملکرد سیستم ایمنی می تواند بدن را در مقابل سرماخوردگی مقاوم سازد. برخی مطالعات نشان داده اند که مقادیر کم ویتامینC (یا سایر آنتی اکسیدانها) در افزایش خطر بیماری آسم نیز می تواند مؤثر باشد.

نرم شدن لثه ها، خونریزی های پوستی، ضعیف شدن مویرگ ها، تخریب کلاژن، کم خونی یا آنمی و نیز کاهش روند بهبود زخم ها، پیری زودرس، نارسائی تیروئیدی و کاهش مقاومت به عفونت ها ازعلائم کمبود ویتامین C است. تقویت تأثیر منفی مواد سمی و داروها و نیز مواد آلاینده محیطی در بدن نیز ممکن است   در اثر کمبود ویتامین C بروز کند.

در صورتیکه کمبود ویتامینC خفیف باشد، علایم دیگری چون ضعف، خستگی، بی اشتهایی، درد عضلانی و افزایش حساسیت نسبت به عفونت ها بروز می کند. در صورتیکه کمبود ویتامینC بصورت مزمن در بیاید، منجر به بیماری اسکوروی می گردد. علائم این بیماری عبارتند از: خون ریزی های مکرر، ریزش مو و دندانها، درد مفاصل و تورم ناشی از ضعیف شدن رگ های خونی، بافت پیوندی و استخوان که این بافت ها حاوی کلاژن هستند. اسکوروی در کشورهای توسعه یافته به ندرت دیده می شود، چون می توان با مصرف ۱۰ میلی گرم در روز از ویتامینC از بروز آن جلوگیری نمود.

سلام. من بدنسازی میرم. چه قرص جوشانی بخورم کن زود جواب بگیرم ؟ فقط میخوام عضله سازی کنم

سلام
مکمل هایی که حاوی پروتئین هستند منجر به عضله سازی می شوند. که در محصولات شرکت موجود نیست.
ویتامین ث منجر به ساخت کلاژن و ایجاد شادابی و نشاط می شود و بعد از ورزش یک عدد روزانه مصرف کنید.

با سلام و خسته نباشید قربان من همیشه خستگی یا بیروحیه هستم از کمبود ویتامین ث میتونه باشه

سلام
دلیل اصلی باید مشخص شود توصیه می شود به متخصص مراجعه شود.
برای بهبود افسردگی کپسول امگا-۳ یوروویتال توصیه می شود.
برای افزایش انرژی و کاهش خستگی ب-کمپلکس یا ویتامین ای توصیه می شود.
میتونید باهم مصرف کنید.

سلام خسته نباشید من قرص زینک وپلاس همراه بامولتی ویتامین مصرف میکنم ایا قرص جوشان میتوانم ۱ساعت بعد مصرف کنم مانعی ندارد.

سلام
بله
ولی به دوز مصرف دقت کنید که بیشتر از حد مجاز نشود.

با سلام خسته نباشید .کدوم نوع قرص ویتامینی چاق کنندس

سلام
زینک پلاس اشتها اور است.

سلام و خسته نباشید
من بدنسازی کار میکنم و میخوام وزنم رو بالا ببرم ایا ویتامین c مناسبه؟اگه نیست میشه یه ویتامین مناسب پیشنهاد بدین
ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام ممنون
ویتامین ث منجر به ساخت کلاژن پوست و بعد از ورزش مناسب است.
منجر به افزایش وزن نمی شود.
برای بهبود اشتها مکمل هایی که حاوی زینک و ویتامین های گروه ب هستند توصیه می شود.

سلام.ایا قرص جوشان ویتامین سی دارای قند است و ایا بیمارانی که قند خون بالا راند میتواننند استفاده کنند

سلام
منع مصرف ندارد.

کمبود ویتامین c در ریزش مو تاثیر دارد؟

سلام
زینک توصیه می شود.

آیا این دارو خاصیت چاق کنندگی دارد ؟اگر دارد هفته ای چند عدد استفاده کنم؟

سلام
ویتامین ث چاق کننده نیست.

باسلام چه ویتامینی واسه رویش مجدد موی سر خوبه؟

سلام
زینک پلاس از برند مارینوکس

سلام . مادر من ۶۸ سالشه و مدتیه زود به زود سرما میخوره و با فعالیت خیلی کم مثلا چند قدم راه رفتم بدنش کوفته میشه و استخوانهاش درد میکنه. بی اشتهاس و بی حاله . آزمایشاتم چیزی نشون نداده . ممکنه از کمبود ویتامین ث باشه؟ اگر ویتامین ث کم بود قرص رو چطور مصرف کنه؟

سلام
روزانه ۱ عدد

سلام.‌ آیا مصرف این قرص تاثیری در افزایش میل جنسی دارد؟

سلام
خیر

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

سلام.بعد از باشگاه بدنسازی و یا بعد از تمرین فوتبال میشه هر روز مصرف کرد؟؟؟

سلام
بله

سلام .مصرف ویتامین ث به صورت قرص جوشان برای دندان ها ضرری ندارد؟

سلام
روزانه ۱ عدد مشکلی ندارد.

ایا مصرف هر روز ویتامین cمشکلی دارد
وهمچنین امگا۳ ویتامین e و مولتی ویتامین مینرال وزینک و ویتامین d

سلام
خیر

سلام خسته نباشید
ایا قرص ویتامین ث با قرص ویتامین cتفاوتی دارد
واینکه هر داروخانه ای گفتیم ویتامین cبدهد همان قرص ویتامین ث را داده است

سلام
یکی است

سلام ببخشید مدت زمانیکه میشه ویتامین سی جوشان حل شده رو مصرف کرد و تاثیر داشته باشه چقدره؟؟؟

سلام
به محض حل شدن کامل مصرف کنید

سلام اگر ویتامین ث هر روز استفاده کنیم اشکالی نداره و بهترین زمان شب یا روز استفاده کنیم و قبل یا بعدز غذا

سلام
اگر مشکل کلیوی ندارید مصرف هفته ای ۳-۴ مجاز است.
صبح ها استفاده شود.

ایا مصرف ویتامین سی بعداز کشیدن قلیلان یا سیگار اثرات مضر دود سیگار و قلیان را تا حد زیادی کاهش میدهد البته نه کسی که هروز میکشد به صورت تفریحی.

سلام
بله کاهش می دهد ولی به هیچ عنوان صدمات ناشی از مصرف سیگار قابل جبران نیست.

سلام من ورزشکارم و ویتامین c رو همراه با ال آرژنین مصرف میکنم و هر روز
چون دوز این محصول بالاتر هست میتونه عوارض داشته باشه؟

سلام
بعد از ورزش استفاه کنید.

سلام
دکتر کپسول فروفورت دئودنال به من داده واسه کم بودن ذخیره آهن در بدن،باشگاه ک میرم قرص جوشان ویتامینcمصرف میکنم.بنظرتون خللی در جذب اون کپسول به بدنم ایجاد نمیکنه؟
ممنون

سلام
سایر محصولات شرکت های دیگر را اطلاع نداریم.
روزانه ۱ عدد مصرف کنید.

ایا مصرف همرمان کپسول موتی و یتامین مینرال و قرص جوشان ویتامین ث در روز مشکل دارد؟

نیازی به مصرف هر روز قرص جوشان ویتامین ث نیست. مگر در شرایط خاص

سلام.قرص جوشان واقعا تاثیر بر برطرف کردن نیاز بدن ب ویتامین c رو داره؟چون کارم سخته و ساعت ۳:۴۰ صبح بیدار میشم.روزای زوج کیک بوکس کار میکنم.روزای فرد هم بدنسازی برای تقویت عضلات و بالا بردن سرعت و قدرت دست و پا.هدفم از بدنسازی هیکل گنده کردن نیست.یه نفر میگفت ویتامین c از سیب زمینی درست میشه وگرنه مثلا از خود پرتقال بخوان درست کنن هزینه هاش زیاد میشه و قیمتش معقول نیست.میدونم هیچ قرص و مکملی اندازه منابع طبیعی ویتامین c ارزش نداره.ولی بنا ب دلایل مختلف خیلی ها مصرف مکمل هارو ترجیح میدن.میخوام بدونم چقدر این قرص ها معتبر هستن و میتونن نیاز بدن رو ب ویتامین برطرف کنن.و شما با توجه ب شریط سخت شغلی و تمرینات کیک بوکسینگ و بدنسازی ک دو رشته ورزشی هست و همزمان انجام میدم چقدر توصیه میکنید.و اینکه شما پزشک هستید؟تخصصی برای جواب دادن سوال ها دارید؟ممنون

سلام
روزانه ویتامین ث ۱۰۰۰۰ توصیه میشود.

سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم که حین تمرین میشه جایگزین آب از قرص جوشانوآب استفاده کرد؟کسانی که درحال کم کردن وزن هستن اختلالی اینجاد نمیکنه مصرف قرص جوشان؟واینکه برای فرد ۱۲ساله که ورزش حرفه ای رزمی کارمیکنه چطور مصرف شه؟

سلام
روزانه ۱ عدد بعد از حل شدن مصرف شود

سلام ایا مصرف ویتامین سی برای کسی که فعالیت بدنی بسیار کمی دارد ضرری داره اگر ضرری ندارد به صورت روزانه یک عدد کافی است

سلام
مفید است

سلام
من قبل از ورزش یک قرص جوشان داخل بطری آب میندازم و در طول یک ساعت و نیم ورزش میخورم. ولی تازگی شنیدم قرص جوشان همون لحظه که در آب حل میشه باید مصرف بشه وگرنه خاصیتش از بین میره.
میخواستم بدونم واقعا اینطوره یعنی در حدود یکی دو ساعت بعد خاصیت نداره؟

سلام
بهتر است بعد از حل شدن مصرف شود.

سلام،،آیا قرص جوشان ویتامین سی برای کنترل استرس مفید میباشد؟؟

سلام
ایجاد شادابی و رفع خستگی روزانه

سلام .بلخشد مزاحمتون شدم قرص جوشان ویتامین cخوب است یا قرص آن؟

هیچ تفاوتی ندارند. بستگی به مورد مصرف دارد

سلام
بهترین زمان برای مصرف قرص ویتامین جوشان ویتامین سی چه وقتی هستش

فرقی ندارد

قرص جوشان برای قبل تمرین یا هنگام تمرین خوبه؟(فوتبال)

بله

سلام من ۱۳ سالمه آیا قرص جوشان ویتامینc۱۰۰۰برام مشکل نداره

هفته ۲-۳ عدد مانعی ندارد

باسلام و خسته نباشید من عفونت معده دارم و کبدم هم چربه آیا قرص جوشان برام خوبه ؟ چه مقدار ؟ ممنون

با پزشک متخصص مشورت کنید.

سلام . قرصهای جوشان ویتامین سی رو من مصرف میکنم و بسیار عالی هست. یه مدت هست تو هیچ داروخونه ای نیست و انگار تولیدش متوقف شده باشه. برای من به خاطر سیستم ایمنی بدنم خوردنش لازم هست. امکانش هست بفرمایین از کجا می تونم تهیه کنم؟؟؟

سلام. موجودی این فرآورده احتمالا در داروخانه ها به اتمام رسیده است. اما مجددا واردات آن انجام خواهد شد. توصیه می شود از کپسول ویتامین ث + روی یوروویتال استفاده کنید. روزانه ۱ عدد بعد از غذا

سلام ببخشید من شنای حرفه ای کار میکنم و روز درمیون میرم استخر و در حین تمرین ویتامین سی مصرف میکنم اما بخاطر مصرف زیادی ک ب اب احتیاج دارم قمقمه رو پر میکنم و چون احساس میکنم با اب زیاد اثر ویتامین سی میره یکی و نصفی میندازم اما الان دیدم نوشتین ضرر داره بیش از یکی ولی چون روز درمیون مصرف میکنم میخواستم ببینم ضرر داره واسم؟
ممنون

آب زیاد اثر ویتامین ث را از بین نمیبرد. ۱ روز در میان مصرف یک عدد کافیست

سلام میشه با قرض جوشان ماسک یا سرم درست کرد برای صورت استفاده کرد؟

این محصول برای مصرف خوراکی توصیه می شود

سلام خسته نباشید
من ۲۵سالمه وپوستم روشنه هفت هشت سالی میشه که صورتم لک زده آیا مصرف قرص ویتامین سی برای کم کردن لکه هام مناسبه
درضمن دوتا خط خیلی کوچیک خنده ام پیدا کردم قرص ویتامین سی بخورم خوبه

بله هم ویتامین ث و هم ویتامین ایی برای کاهش روند پیری و چروک پوست مفید است

سلام من فوتبالیست هستم وحرفه ای تمرین میکنم ولی متاسفانه عادت بدجور به خودارضای دارم میخواستم ببینم این قرص برای ازبین بردن عوارض خودارضای کمکم میکنه

خودارضایی عوارض جسمی ندارد. بعد از تمرین ورزشی می توانید این قرص را مصرف کنید

سلام من بدنسازی کار میکنم به من گفتن نیم ساعت بعد صبحانه نیم ساعت بعد ناهار نیم ساعت قبل باشگاه در روز ویتامین سی مصرف کنم ایا مشکلی نداره؟

صبح نصف قرص جوشان و بعد از تمرین نصف قرص جوشان توصیه می شود.
روزانه بیشتر از ۱ عدد مصرف نکنید.
اگر تمرین نداشتید لزومی به مصرف ویتامین ث نیست

سلام و خسته نباشید
آیا مصرف بیش از حد ویتامین سی باعث سقط جنین میشود؟

سلام. مصرف بیش از حد هرچیزی عوارض دارد. اما در مورد ویتامین ث همچین عارضه ای وجود ندارد

سلام آیا ویتامین c در عضله سازی نقش دارد

نه به صورت مستقیم

با سلام.
چرا پس از خوردن قرص جوشان وی تامین سی احساس سردی و بی حالی به ادم دست میده؟ همینطور افت فشار هم میاره! چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟

سلام. بعید است بی حالی ناشی از مصرف این فرآورده باشد

سلام روز خوش قرص جوشان ویتامین سی ۵۰۰میلی گرم رو روزانه میتونیم مصرف کنیم؟با توجه به اینکه دوزش کمتر میباشد

بله

سلام من بدنسازی کار میکنم به من پیشنهاد کردن ک قبل باشگاه قرص جوشان مصرف کنم ایا واقعا این قرص انرژی زا است؟

انرژی زا نیست اما می تواند تا حدی باعث شادابی و سرحالی شود اما نقش آنتی اکسیدانی آن برای ورزشکاران بسیار با اهمیت تر است

سلام. من کنکوری ام و صبح ها ساعت ۶ تا ۱۰_۱۱ خواب آلوده ام! و هِی خمیازه میکشم و در این باعث کاهش یادگیریم میشه! پیشنهادتون چیه؟

حداقل باید ۸ ساعت خواب شبانه کافی داشته باشد صبح ها می توانید از شربت امگا-۳ مکس و کپسول ب کمپلکس استفاده کنید

سلام با عرض خسته نباشید
من والیبال تمرین میکنم و حدود ۹۰کیلو وزن دارم و بعد تمرین حالم به هم میخوره و باید آب میوه با کیک یا چیز دیگری بخورم
و برای همین چاق شدم
میخواستم ببینم می‌شود بعد تمرین ویتامین سی بخورم
با تشکر

بله میتوانید

سلام ایا قرص جوشان ویتامین سی برای چاقی خوبه هر شب یکی مصرف کنم میخوام چاق شم؟

خیر همچین کاربردی ندارد

سلام من شیفت شب کار میکنم
۱۲ ساعت سر کارم و ۱۲ ساعت بعد هم خوابم
بعضی شبها احساس خستگی و خواب دارم
میخواستم بدونم از قرص جوشان استفاده کنم یا کپسول؟
پیشنهاد شما چی هست؟

مولتی ویتامین + مینرال یوروویتال ۱ عدد بعد از غذا

سلام..من طی دوره ای هستم که نباید شکر مصرف کنم و از هرگونه قد مصنوعی باید جلوگیری کنم ایا این ویتامین C دارای شکر میباشد چون یبار مصرف کردم و شیرین بود

بله این محصول حاوی شیرین کننده است

سلام وقتون بخیر
خواستم بپرسم قرص جوشان ویتامینc افزایش قد هم موثر است یا خیز؟

سلام خیر

من از مزه این قرص جوشان بم میاد. میشه در اب بیشتری حلش کرد؟

بله می توانید

با سلام من بیماری پوستی ویتیلگو دارم
میخواستم بدونم ویتامین ث در بهبود این بیماری مفید است یا خیر؟

سلام. بله اما کپسول سلن پلاس ترکیب بهتری برای این مورد مصرف است. روزانه یک عدد بعد از غذا

با عرض سلام و وقت بخیر
میزان مصرف قرص جوشان ویتامین c برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا چقدر است؟
هفته ای یکی خوب است؟
مصرف مداوم آن به اینصورت ضرر ندارد؟

هفته ای ۲ عدد مناسب است

سلام خسته نباشید..من بدنسازی تمرین میکنم این فوایدی که گفتین اگه‌من وسط تمرین یک یا دوتا از قرص جوشان ویتامین c رو مصرف کنم تاثیری داره؟یا اصلا‌نباید وسط تمرین‌مصرف کنم؟؟چون پوستم قبلا ترکیده بود گفتن باید هنگام تمرین بخوری.نظر شما چیه؟

فرقی نمی کندحین تمرین مصرف شود یا بعد تمرین. اما مصرف روزانه بیشتر از یک عدد هم توصیه نمی شود

سلام و عرض خسته نباشید،آیا روش و مقدا ر مصرف مولتی ویتامین هم مانند ویتامین سی میباشد برای افراد بالغ و کودک ۱۰ ساله

با شماره ۰۲۱۷۵۹۴۸ تماس بگیرید

برای ازبین رفتن جای جوش و لک های پوستی موثره!؟

برای لک های پوستی بله موثر است اما نیاز به زمان دارد

سلام
من هر روز در تمرین بندسازی یک عدد قرص جوشان ویتامین cدر آب حل میکنم و همراه تمرین میخورم
احساس میکنم بدنمو خشک و لاغر میکنه
آیا ویتامین c باعث لاغری بدن میشه ؟؟

خیر همچین تاثیری ندارد

سلام قرص جوشان ویتامین ث به افزایش و یا کاهش وزن کمک می کند ؟

خیر

من هر روز دو ساعت بعد صبحونه یک عدد قرص جوشان ویتامین سی می خورم این مقدار مضر که نیست؟

اگر ورزشکار و یا سیگاری نیستید لزومی به مصرف روزانه آن نیست. هفته ای ۲ عدد کافیست

سلام این قرص برای رفع کسلی و خواب آلودگی طی روز خوبه؟؟؟

برای این منظور بهتر است از کپسول ب-کمپلکس یوروویتال استفاده کنید. روزانه یک عدد

درود خسته نباشید میخواستم ببینم خوردن روزانه یک عدد از این قرص برای سن بالای ۱۷ سال ضرری نداره؟البته اینم بگم من ورزشکارم و در روز خیلی تحرک دارم میخواستم ببینم چه قرصی برای رشد سریع تر عضلاتم خوبه ممنون❤

سلام. این محصول را یک روز در میان بعد یا قبل ورزش مصرف کنید.
در کنارش می توانید از شربت استئوجویس هم روزانه ۱۰ سی سی استفاده کنید.

مصرف زیاد ویتامین عوارض نداره

مصرف غیر اصولی هرچیزی عوارض دارد

شنیدم که ویتامین سی اضافه به همراه ادرار دفع میشود و ضرری برای بدن نداره .ایا درسته ؟

بله درست است
اما نباید بیش از حد هم استفاده شود

با سلام
میشه لطفا بگین مقدار آسپارتام موجود در این محصول در چه مقداری هست آیا خطرناک هست یا نه با توجه به مضراتی که آسپارتام داره ؟

خطرات جدی آسپارتام به روی سلامتی هنوز کاملا اثبات نشده بعلاوه اگر هم اثبات شود میزان بالا در مصرف طولانی مدت خطرناک است.
میزان موجود در مکمل های غذایی بسیار ناچیز و بی خطر است با خیال راحت مصرف کنید

سلام این قرص رو عضلات جنسی هم تاثیر می گذارد. یا خیر.باعث افزایش میل جنسی نمی شود

خیر تاثیری ندارد

درود. ببخشید مصرف قرص جوشان به برطرف شدن سیاهی دور چشم کمک میکنه؟

خیر.

سلام در یک عدد قرص جوشان ۱۰۰۰mg چقدر ویتامین ث وجود دارد؟
در هر عدد قرص ۱۰۰۰mg ویتامین ث وجود داره؟؟؟؟

در هر قرص هزار میلیگرم ویتامین ث وجود دارد

wbc هم بالاتر از حد رنجه حداکثره
تو از مایش دیدم
احتمال عفونت هست که بالای
با خوردن این مشکلی به وجود نمیاد؟
میتونه کمک کنه ؟

مصرف این محصول مانعی ندارد مفید هم می باشد

سلام
خسته نباشید
من به دلیل استفاه از لایه بردار و صابون و ژل های شستشو مختلفی استفاده کردم جهت از بین بردن جوش و باز نمودن منافظ پوست و جوان سازی ام پوستم الان حساس شده و قرمز
جوری که پوست صورتم نسبت به بدنم دورنگ و تیره شده و عفونت معده هم دارم که دارم انتی بیوتیک مصرف میکنم
این قرص یا قرص دیگه ای دارین برای پاک کردن کامل عفونت و ترمیم سریع پوست که پوست صورتم با بدنم یکی بشه؟
ممنون

می توانید از کپسول ویتامین C + روی ۵ میلی گرم روزانه ۱ عدد بعد از غذا استفاده کنید.

با سلام.آیا می توان برای سلامت پوست و مو قرص جوشان ویتامین سی رو بصورت خودسرانه استفاده کرد؟چون دوزش بالاست میشه نصف کرد؟

لزومی به نصف کردن نیست . در ضمن از لحاظ بهداشتی و ماندگاری هم کار صحیحی نیست

با سلام من محصولتون رو تازه تهیه کردم میخواستم بپرسم ایا طبیعی هست که رنگ محصولتون توی اب کمی کدرتر نسبت به محصولات مشابه دیگر شرکت هاست یه نه مال من خراب شده.

رنگ آن نارنجی-زرد شفاف باید باشد. اگر تاریخ انقضا دارد مشکلی ندارد

سلام با مصرف روزانه یکعدد قرص ویتامین c در نقرس تاثیر دارد
تا چن وقت توصییه میکنید

با پزشک مشورت کنید

قرص ویتامین cبرای عظلانی شدن بدن خوبه ؟؟؟؟؟؟

برای بعد از ورزش مناسب است ولی نه به منظور عضلانی شدن

سلام.مصرف ویتامین سی همراه با زینک مشکل داره؟

خیر

سلام . من شب ها موقع خواب ساق پاهام تیک میزنه .
میخوام بدونم اگه قرص جوشان مصرف کنم بهتر میشم ؟
چه مقدار و چه جوری و چند میل
اگه نه چه دارویی مصرف کنم بهتر بشم . شبها خیلی اذیت میشم .

سلام. مشکل شما میتواند از ضعف عضلانی، کمبود آهن و یا ویتامین D باشد با پزشک مشورت کنید

سلام ببخشید حداکثر تعداداستفاده ویتامین سی جوشان بصورت پشت سرهم چندتاست ؟؟

روزانه ۱ عدد. مگر در شرایط خاص و با تجویز پزشک بتوانید بیشتر استفاده کنید

سلام خسته نباشید من هرزمان برای دانشگاه کلاس های محاسباتی از انرژی زا استفاده میکنم خیلی بهتر یاد میگیرم اما امروز فهمیدم انرژی زا ها خطرناکه
ایا میخوام بدونم قرص جوشان خطری نداره؟ هر روز یه دونه
و در کل میشه برنامه ای برای استفاده ویتامین های مورد نیاز برای بازدهی بیشتر مغز رو بهم بگید؟ به طوری که خطرناک هم نباشه
متشکر

چون واقعا روزی که انرژی زا نخورم و برم کلاس با روزی که بخورم فرق میکنه

شما می توانید از شربت امگا-۳ مکس استفاده کنید. این محصول جهت بهبود عملکرد ذهنی بسیار کمک کننده است. بهتر است قبل از شروع کلاس ها کمی فعالیت بدنی هم داشته باشد

با عرض سلام .
پسری ۲۶ ساله هستم. لثه های من مدتی است ملتهب شده و به نظر می رسد مقداری عفونت پریودنتال پیدا کرده است. آیا مصرف قرص جوشان تاثیری در بهبود وضعیت لثه های من دارد ؟ روزی چه مقدار مصرف کنم؟ آیا مصرف ماده غذایی دیگری را توصیه می کنید؟

می توانید روزانه ۱ عدد مصرف کنید

سلام دختری دارم ۳ ساله ک خیلی زود ب زود سرما میخوره از پزشک داروخانه مشورت گرفتم گفتند ک قرص جوشان ویتامین ث و مولتی ویتامین بهش بدم ایا ضرری نداره براش؟

سلام. دوز قرص جوشان ویتامین ث برای کودک ۳ ساله بالاست. بهترین کار مصرف شربت کیندر مولتی ویتامین + روی روزانه ۵ سی سی بعد از غذا. در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است.

سلام چون ویتامین cخیلی زود از بدن دفع میشه میشه در روز اونو به دوقسمت تقسیم کرد و در دو وعده مصرف کرد

خوبه

باسلام وخسته نباشید. ببخشید من پسری۲۱ساله هستم خواستم بدونم قرص جوشان ویتامینc برای جوش ولک صورت مفید است جواب لطفا؟

مصرف ویتامین ث باعث روشن شدن پوست می شود

سلام خسته نباشید.
من روزانه یه قرص جوشان ویتامین c ۱۰۰۰ مصرف می کردم الان پوست صورتم و دستهام تا آرنج احساس گزگز و سوزش داره آیا با قطع مصرف مشکلم حل میشه؟
ممنون

شاید به این فرآورده حساسیت داشته باشید که در صورت قطع مصرف مشکل برطرف می شود. چند روز بعد مجددا شروع کنید اگر باز هم همین اتفاق پیش آمد یعنی به آن حساسیت دارید.

سلام ببخشید این قرص های ویتامین c رو افراد ضایعه نخاعی که عضله های ضعیفی دارن و باید اونارو تقویت کنن چه دوزی رو باید استفاده کنن و اینم بگم تمرین راه رفتن هم میکنن

این محصول در تقویت عضلات خیلی کارایی ندارد. مصرف شربت استئوجویس بهتر است.

سلام.پوست من دارای مویرگهای عنکبوتیه.آیا مصرف قرص جوشان به درمان وپیشگیریه این مویرگهای کمک میکنه؟

خیر

سلام من خارش پوستی دارم شنیدم ویتامین ث خوبه ایا جواب میده بگیرم؟

خیر ارتباطی ندارد

سلام،قرص جوشان ویتامین c رو چه وقتی باید بخوریم،من خودم‌صبح قبل صبحانه میخورم

زمان خاصی ندارد هر زمان که میل داشتید

سلام من هر روز یک عدد قرص جوشان ویتامین cناشتاه استفاده میکنم

۳۶ سالمه و ورزش هم نمیکنم ایا عوارض دارد یا خیر

…بهترین طریقه مصرفش چگونه هست

ناشتاه استفاده میکنم ابا برا معده مضر می باشد

ممنون از پاسخ گویی

لزومی به مصرف روزانه نیست. مصرف هفته ای ۳ عدد کافیست

سلام
من در حین تمرین از ویتامین سی استفاده میکنم و روزهایی که تمرین ندارم بعد از صبحانه با ۶۰۰ میلی لیتر آب مصرف میکنم
زمان مصرفم ایرادی نداره؟ یا باید بعد از ناهار و بعد از تمرین باشه

بهتر است روزهایی که تمرین ندارید از دوز های پایین تر ویتامین ث استفاده کنید. زمان مصرف هم فرقی نمیکند

باسلام ایامیتوان قرص جوشان ویتامین ث رابجای آب درشربت حل کرد ومصرف نمود

سلام. خیر

سلام وقت بخیر
میخاستم بدونم استفاده دو عدد ۱۰۰۰ میلی قبل از تمرین بدنسازی
هر روز مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

سلام. لزومی به مصرف ۲ عدد نیست. شما بعد از تمرین ۱ عدد مصرف کنید

با عرض سلام وخسته نباشید به شما که وقتتونو به ما میدید و پاسخ گوی ما هستید من ۲۴سال سنمه هر روز ورزش میکنم بدنسازم میخواستم بدونم هر روز مصرف ویتامینcو هر روز امگا ۳برام ضرر داره؟ویتامین d50000هم دوهفته یکبار به نظر شما درسته اینکار؟با تشکر از شما

سلام. مصرف ویتامین C در ورزشکاران بسیار مفید و لازم است. اما لزومی ندارد که هرروز ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین ث مصرف کنید. پیشنهاد می شود روزانه بعد از ورزش ۱ عدد کپسول ویتامین C + روی ۵ میلیگرم مصرف کنید. اکر هم این قرص جوشان را تهیه کردید بعد از مصرف یک دوره می توایند از کپسول ویتامین C + روی ۵ استفاده کنید. مصرف امگا-۳ هم بسیار خوب و مفید است.

سلام وقت به خیر
ضمن تشکر از سایت و سیستم پاسخگویی تان
۴۰ سالم است .موهای صورتم کم پشت است ولاغر هستم مصرف چه مکملی را برایم پیشنهاد می فرمایید .i

کپسول زینک پلا ۱۰ میلی گرم روزانه ۱ عدد بعد از غذا

سلام. من سنگ صفرا دارم. می توانم از قرص جوشان ویتامین c استفاده کنم. ضرر ندارده. شنیده ام ویتامین باعث می شود سنگ صفرا از بین برود.

باید با پزشک متخصص مشورت کنید

با عرض سلام
بطور مداوم و بی وقفه میتوان هفته یی سه باز ازین قرص استفاده کرد بعد از تمارین بدنسازی؟

خیر مشکلی ندارد

سلام
من قستى از پوست صورتم در اثر تزریق کوتون دچار آتروفى شده .
آیا مصرف قرص جوشان ویتامین c کمک به بهبود میکنه ؟

حتما با متخصص پوست مشورت کنید

سلام. میگنـ ویتامین ث برای بعد از عمل جراحی خوبه و باعث زودتر جوش خوردن بخیه ها میشه. این درسته؟؟؟؟ بعد از عمل چه مقدار باید استفاده کرد. ممنون میشم پاسخ بدید

سلام. بله دقیقا هم روی (زینک) و هم ویتامین C برای این مورد موثر و مهم است. پیشنهاد می کنم از کپسول ویتامین C + روی ۱۰ میلی گرم یوروویتال روزانه ۱ عدد بعد از غذا استفاده کنید. همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ایجاد عفونت متعلقب عمل جراحی می شود

سلام. ممکنه لطفا قرصی به من معرفی کنید که مس داشته باشه؟ برای پوستم میخوام مصرف کنم ولی داروخانه ها جواب درستی نمیدن
اگه اشکالی نداره جواب رو به ایمیلم بفرستید چون من زیاد توی سایتهای مختلف میرم و آدرسها رو گم میکنم
ممنون از لطفتون

سلام. قرص مولتی ویتامین + مینرال(ویتافیت) حاوی ۱ میلی گرم مس می باشد که میزان مناسبی هم است.

سلام واسه بدنسازی میشه بعد از تمرین ،(هفته ای پنج بار) یک عدد قرص رو مصرف کرد یا خطرناکه؟

افراد ورزشکار نسبت به دیگران نیاز بیشتری به مصرف آنتی اکسیدان ها دارند. بعد از تمرین مناسب است

سلام.دستورالعمل ۴۰روز مصرف ویتامین ث ۱۵ روز وقفه و دوباره ۴۰روز مصرف ویتامین ث.آیا باعث میشه تمام عفونتهای داخلی به کل ازبین بره.؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

اگر در حال حاظر عفونت دارید بله می توانید به مدت ۳ هفته استفاده کنید. بعد از آن هفته ای ۲ روز کافیست

سلام
خاستم بدون ویتامین c براى خارش بدن خوبه؟

سلام. باید علت خارش توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود. اگر علت خارش قارچ پوستی باشد این محصول می تواند مفید باشد.

سلام وقتتون ب خیر
میخواستم بدونم بدون نسخه ی پزشک و ب طور کلی برای سلامت پوست و مو میشه از قرص جوشان ویتامین سی استفاده کرد؟ برای خانوم ها. و ٢٢ ساله هستم. اگر مصرفش اشکالی نداره لطفا مقدار مصرفش ک ب بدن ضرر نزنه رو بفرمایید. میلی گرم و دفعات مصرف در هفته لطفا

سلام. بله می توانید هفته ای ۳ بار این محصول برای سلامت پوست و مو استفاده کنید.

با عرض سلام و خسته نباشید.
مواد نگهدارنده ای که در درب بطری های قرص جوش هستند برای بدن ضرر دارند؟ اگر مثلا داخل قرص ها بریزند؟

در درب بطری مواد نگهدارنده ای وجود ندارد. مواد نگهدارنده داخل قرص ها می باشد که برای هر قرص متفاوت است.

سلام این قرصا چاق کننده نیست؟

سلام. خیر

سلام
مصرف هر روز مشکلی برای کلیه ها ایجاد نمیکنه؟

دوز این فرآورده بالاست و مصرف روزانه آن در صورت ضعف سیستم ایمنی و در افراد سیگاری ضرورت دارد. واگرنه مصرف ۳ بار در هفته کافیست.

سلام خانم دکتر
حال و احوال شما
خسته نباشید
من۲۰عددجوشان۱۵۰میلی گرم روشبی یک عدد تمامکردم،حالاداروخانه فقط۱۰۰۰میلی داشت
طریقه مصرفش راهنمایی کنید ممنون میشم
راهنمایی کنید چجور مصرف کنم

سلام. یک روز در میان استفاده کنید.

سلام خسته نباشید.
من از مصرف کننده های جدید خواهم بود
ایا قیمت در همه داروخانه یکسان است؟
ایا قیمت روی تیوب درج شده است ؟
قیمت جقدر میباشد؟

سلام. قیمت قرص جوشان ویتامین C 10000 میلی گرم یوروویتال در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۶ برابر با ۸۵۰۰ تومان می باشد.

سلام خسته نباشد میخواستم ببینم قرص جوشان ویتامین c برای جلوگیری از بارداری تاثیر داره .چگونه میشه ازش استفاده کرداگه امکان داشته باشه.

سلام. خیر تاثیری ندارد

اگه تو واژن گذاشته بشه از بارداری جلوگیری میکنه به خاطر اسیدی که داره

سلام. خیر. فقط مصرف خوراکی دارد

سلام…خواستم بدونم قرص جوشان ویتامین Cبرای کودک منج ساله روزی یکی ضررنداره…ممنون

سلام. بهتر از شربت کیندر مولتی ویتامین + روی استفاده کنید که حاوی همه ویتامین های مورد نیاز است.

باسلام. ایا قرص ویتامین c برای زنان باردار درصورتی که همراه با ففول روزانه یک عدد مصرف شد خطری ندارد؟؟
ایا قرص ویتامین c مصرف هروز ان باعث رسوب در بدن نمیشود. درکل برای زنان باردار خطری ندارد؟؟
باتشکر

سلام. مشکلی ندارد اما بهتر است یک روز در میان استفاده شود. در ضمن قبل از استفاده از هر گونه دارو و مکمل در بارداری حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم آیا قرص های جوشان ویتامین سی در بهبود حساسیت یا آلرژی نقش دارد؟
من این قرص ها را روزانه سه چهار بار مصرف میکنم آیا میتواند عوارضی در پی داشته باشد؟؟

سلام. در بهبود حساسیت تاثیری ندارد. مصرف روزانه ۱ عدد کافیست.

احتراما مدتی است دنبال ویتامین ث شما هستم ولی داروخانه های سمت منطقه ولنجک ندارند

سلام.بعضی داروخانه ها این محصول را تمام کرده اند.

علیکم السلام

آیا امکان معرفی داروخانه هایی که محصول شما رو ارائه میکنند در سایتتان وجود دارد ؟ و اینه محموله بعدی تان چه زمانی توزیع میشود؟؟

باسلام،میزان مصرف قرص جوشان ویتامین C باید از چه میزانی بیشتر نشودو آیا روزانه می توان از این قرص جوشان استفاده کرد؟

سلام. در مواردی مانند بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی تا بهبودی کامل می توان استفاده کرد. در غیر این صورت نیازی به مصرف روزانه نیست

سلام
طبق یک کتاب قدیمی مصرف ویتامینهای زیر توصیه شده اند لطفا بفرمایید مورد تایید می باشند و این مقدار یعنی چه مقدار قرص ویتامین؟
پابا ۱۰۰۰میلی گرم
ویتامین سی ۵۰۰۰ میلی گرم
ویتامین ای ۲۰۰۰ میلی گرم
این نسخه برای مصرف روزانه جهت احیای سلولهای بدن جهت جوانی است.
متشکرم

سلام. برای تامین نیاز روزانه این مقادیر زیاد است.(برای فردی که کمبود ندارد) برای مثال ویتامین C حدود ۸۰ میلی گرم کافیست.

سلام. میخواستم بدونم مصرف قرص جوشان ویتامین سی و مولتی ویتامین باعث ریزش مو میشود یا نه؟

سلام. برعکس به سلامت مو کمک می کنند.

سلام خانم دکتر خسته نباشید من ۲۳سالمه خواستم بپرسم بابت سیاهی زیر چشمم رفتم دکتر متخصص و دکتر یه پماد aveneفرانسوی و یک قرص جوشان ویتامین c برام نوشت و گفت طول از بین رفتن سیاهی زیر چشم تا ۳ماه بعد از بین میره و خواستم بدونم این قرص جوشان ۲۰ عددی در داخل یک قوطی روزی یک عددباید مصرف کنم و درطول۳ماه تموم شد مجدد باید بخرم و مصرف کنم؟

سلام. طبق دستور پزشک مصرف کنید. ویتامین ث به روشن شدن پوست بسیار کمک می کند. یک روز در میان هم می توانید مصرف کنید.

من یورو ویتال رو مصرف میکردم و راضی بودم اما الان خیلی کم هست تو داروخونه ها(اصفهان).فکر کنم سیستم پخش و بازاریابی تون یکم ضعیف باشه.

سلام. پخش محصولات یوروویتال در سراسر ایران یکسان صورت می گیرد. اما به دلیل استقبال و فروش بیشتر از پیش بینی انجام شده، در بعضی از داروخانه ها به اتمام رسیده است.

سلام از کدوم سایت می تونم محصولات یورو ویتال رو بخرم؟

سلام. از داروخانه های سراسر کشور می توانید تهیه کنید.

این محصول مناسب افردا دیابتی هست؟ در دوران بارداری چه طور؟

سلام.
مصرف این فرآوده در افراد مبتلا یه دیابت بلامانع است.

جهت مصرف این فرآوده در خانم های باردار با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

سلام من عفونت گوش میانی دارم چقدر از این ویتامین سی استفاده کنم

روزانه ۱ عدد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا پاسخ را به رقم وارد کنید:

 
 
 
 

کانال تلگرام حکیمان طب

اگه شما هم یک ورزشکار هستید قطعا به این موضوع رسیده اید که ورزش یک برنامه نیست بلکه یک سبک زندگی است.وقتی ورزشکار میشوید کم کم سبک زندگی شما تغییر میکند و به سمت سالم زیستن میرود.این سبک زندگی از نوع تغذیه،میزان و زمان استراحت گرفته تا نحوه فعالیت روزانه و بسیاری موارد دیگر را شامل میشود.

در سبد تغذیه ای یک ورزشکار ویتامین ها جایگاه دائمی و ویژه ای دارند.اگر قرار است یک ویتامین را در بطور همیشگی مصرف کنید آن ویتامین C میباشد.

ویتامین C (که به اسید اسکوربیک یا آل اسکوربات نیز معروف است) یک ویتامین ضروری برای بدن میباشد که از بی خطر ترین و مهمترین ویتامین هایی است که می توانید به صورت روزانه مصرف کنید.بهترین ویتامین در درمان سرماخوردگی ویتامین C است. ویتامین C ، برای رشد و نمو طبیعی، قطعا ضروری است. از آنجا که ویتامین C، محلول در آب است، مقدار اضافی آن که مورد استفاده بدن قرار نمی گیرد، در عرض ۲۴ ساعت از طریق ادرار از بدن خارج می شود.

ویتامین C، برای رشد و ترمیم بافت ها در تمام بخش های بدن، ضروری است. ویتامین C برای تشکیل کلاژن، پروتئینی که برای ساخت پوست، بافت اسکار(همانند پوست سالم بوده فقط بافتش مرتب در حال ‏عوض شدن می باشد)، تاندون ها، رباط ها و رگ های خونی استفاده می شود ، به کار می رود. همچنین برای بهبود زخم ها و برای ترمیم و حفظ غضروف ها، استخوان ها و دندان ضروری است. همچنین ویتامین C با تقویت دیواره های شریان ها به فشار خون کمک می کند. همچنین می تواند از آسیب سلولی ناشی از افزایش سن جلوگیری کرده و همچنین به کاهش استرس کمک می کند.

ویتامین سی به سوخت و ساز پروتئین (فرایندهایی بیوشیمیایی که موظف به سنتز پروتئین و آمینو اسیدها هستند) کمک می‌کند. بنابراین، جدا از اینکه موجب فراهم آمدن پروتئین‌های ضروری برای بدن می‌شود، جلوی سنتز پروتئین‌های خاصی که مسبب عفونت یا التهاب می‌شوند را نیز می‌گیرد. ویتامین C برای ورزشکاران مرد با کمک به نسبت پایین تر کورتیزول به تستوسترون، سطوح تستوسترون را بالا نگه خواهد داشت. این کار به بدن شما کمک خواهد کرد که عملکردی که به صورت روزانه برای تمرین نیاز دارید را در سطح بالا حفظ کنید.

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

ویتامین C، یک آنتی اکسیدان نیز می باشد. آنتی اکسیدان ها، مواد مغذی هستند که از برخی آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد (محصولات جانبی که در نتیجه تبدیل غذا به انرژی توسط بدن ما تولید می شوند) جلوگیری می کنند. همچنین ممکن است آنتی اکسیدان ها به کاهش آسیب های سلولی ناشی از مواد شیمیایی سمی و آلاینده ها مانند دود سیگار به بدن کمک کنند.

ویتامین C در مورد زنان، نه تنها به محافظت از پارگی مویرگ ها که باعث جریان خون زیاد برای خانم های مبتلا به آندومتریوز در طول دوران قاعدگی می شود، کمک می کند، بلکه از لخته شدن خون ناشی از کاهش پروترومبین (PT)، ترومبین و غلظت ترومبوآمبولیک کیناز در بدن جلوگیری می کند.

ممکن است به عملکردهای بدن بانوان در مبارزه با انواع بیماری ها از جمله آندومتریوز نیز کمک کند. همچنین مصرف ویتامین C به نفع خانم هاست ، زیرا به تقویت عملکرد کبد برای متعادل کردن سطح استروژن در طول چرخه قاعدگی کمک می کند. اگر باردار هستید یا به کودکتان شیر می دهید، باید نسبت به خانم های دیگر، ویتامین C بیشتری مصرف کنید.

طالبی، پرتقال، بروکلی، کلم قرمز، فلفل سبز، فلفل قرمز، کیوی، گوجه فرنگی، توت فرنگی، تمشک، آناناس، زغال اخته، قره قاط، پاپایا، انبه، هندوانه، گل کلم، جوانه‌های بروکسل. اگرچه احتمال مصرف بیش از حد ویتامین C بسیار کم است (چون این ویتامین ، محلول در آب است)، اما مراقب باشید تا بیش از حد مصرف نکنید.

اینکه چه مقدار ویتامین بیش از حد است، به شخص مصرف کننده بستگی دارد. یکی از کارهایی که نباید انجام دهید، مصرف ویتامین C با معده خالی است. این کار می تواند منجر به سوء هاضمه شود. همچنین مقدار زیادی ویتامین C را به یکباره نخورید. مصرف دوز بسیار زیاد ویتامین C به یکباره می تواند باعث اسهال، اختلال خواب و تهوع شود. در هر بار بیش از ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C مصرف نکنید.

بهترین زمان و نحوه مصرف ویتامین C برای بدنسازان بدین گونه میباشد که ویتامین C را بصورت قرص جوشان در ظرف آبی که همیشه در باشگاه کنارتان است بندازید و پر از آب کنید و حین تمرین کم کم بنوشید.ویتامین C را باید معمولا با آب فراوان مصرف کرد تا از رسوب آب در کلیه جلوگیری کرد.

موهای خشک و چند شاخه، ورم لثه (التهاب لثه)، خونریزی لثه ها، پوست زبر، خشک و فلس مانند، کاهش سرعت ترمیم زخم، کبود شدن پوست در اثر ضربه به آسانی، خون دماغ شدن،ضعیف شدن مینای دندان ، درد مفاصل و متورم شدن آن ها، کم خونی، کاهش توانایی برای مبارزه با عفونت، امکان افزایش وزن به دلیل آهسته شدن متابولیسم

© 2019, ایران‌جسم. All rights reserved.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

این درصد هایی که ذکر کردید مربوط ترکیب مواد تشکیل دهنده BCAA…

BCAA بهتره اما آمینو هم خواص خودش رو داره بتونید از هردو دور…

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !…

سلام اگر bcaaرو همراه با پروتئین وی ایزوله در یک دوره بدنساز…

بستگی به وضعیت جسمی شما داره.وقتی قراره بین این دو انتخاب کن…

این درصد هایی که ذکر کردید مربوط ترکیب مواد تشکیل دهنده BCAA…

BCAA بهتره اما آمینو هم خواص خودش رو داره بتونید از هردو دور…

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !…

سلام اگر bcaaرو همراه با پروتئین وی ایزوله در یک دوره بدنساز…

بستگی به وضعیت جسمی شما داره.وقتی قراره بین این دو انتخاب کن…

نوشته شده توسط سعید اردلان در 26 تیر 1396. ویتامین ها

ویتامین C از جمله مهم ترین ویتامین های موثر در پرورش اندام است که متاسفانه پرورش کاران عزیز به میزان تاثیر گذاری آن در امر پرورش عضله  واقف نمی باشند . در حالی که ویتامین C نقش بسیاری اساس را در این زمینه ایفا میکند ، ویتامین C در متابولیسم آمینو اسید و در تولید كلوژن  بسیار ر موثر است. كلوژن جزو اصلی تشكیل دهنده بافت پیوندی استخوان به عضله می باشد که اهمیت خود را در هنگام بلند کردن وزنه های سنگین و تمرینات فشرده نشان می دهد.

همچنین میدانیم که ویتامین C به جذب آهن كمك می كند، وجود آهن برای اتصال اكسیژن به هموگلوبین خون الزامی است بدون انتقال اكسیژن كافی در خون، عضلات از اكسیژن بهره مند نخواهند شد و این امر عملکرد آنها را کاهش خواهد داد.ویتامین C محلولترین ویتامین در آب است، و خیلی سریع در آب منتشرمی شود. از آنجایی که بیشتر حجم سلول های موجود در عضلات را آب تشکیل می دهد افزایش عضلات در بدن و عضلانی شدن آن غلظت این ویتامین را در بدن کاهش می دهد و نیاز بدن به این ماده بیشتر می شود.لذا شما پرورش کاران محترم نیز باید مصرف این ماده غذایی را بالا ببرید تا بدن با کمبود آن مواجه نگردد.

ویتامین  C موجب افزایش میزان گلیکوژن در کبد و عضلات می گردد. این نکته مخصوصاً در مورد بدنسازانی است که اکنون در رژیم جهت مسابقه هستند حائز اهمیت است و موجب افزایش انقباض عضلانی بدن می گردد و احساس خستگی را در شما  به تاخیر می اندازد.لذا به ورزشکاران و بدنسازان توصیه می گردد مصرف این ویتامین ضروری را جدی بگیرند و حتما از آن در رژیم غذایی خود استفاده نمایند.

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

منابع ویتامین C:سبزیجات(اسفناج ، نخد فرنگی و …) ، میوه جات (کیوی ، طالبی ، فلفل دلمه، آناناس و شلغم)، ، مرکبات و گوجه فرنگی حاوی ویتامین C می باشند.

میزان مصرف:

بدن بزرگسالان روزانه 90 میلی گرم ویتامین C  نیاز دارد که این مقدار برای ورزشکاران افزایش می یابد و گاها بین 200 تا 500 میلی گرم توسط پزشکان توصیه گردیده است اما به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از 1000 میلی گرم در روز خطرات زیادی از جمله آشفتگی معده  را به همراه دارد.

 

 

 

سایر ویتامین های ورزشی

ویتامین B12 و تاثیر آن در پرورش اندام

ویتامین k و تاثیر آن در پرورش اندام

افزایش انرژی با ویتامین B کمپلکس

زینک

ویتامین B1 و تاثیر آن در بدنسازی

آهن

ویتامین آ و تاثیر آن در پرورش اندام

ویتامین D و تاثیر آن در پرورش اندام

سدیم (نمک)

ویتامین C و تاثیر آن در پرورش اندام

پتاسیم

قرص آهن

امگا 3

فسفر

ویتامین E و تاثیر آن در پرورش اندام

مطلبتون در ارتباط با ویتامین c مطلب بسیار کاملی بود ، خیلی ممنونم

سعید اردلان وب سایتی است که به صورت علمی در زمینه بدنسازی، بدنسازی بانوان، مکمل های بدنسازی، ارائه برنامه بدنسازی، دانستنیهای ورزشی فعالیت می کند. همچنین این وب سایت خدماتی از جمله دانلود آهنگ بدنسازی، فیلم بدنسازی، عکس بدنسازی، حرکات بدنسازی، ارائه تمرین بدنسازی را در اختیار علاقه مندان به ورزش پرورش اندام قرار می دهد. سعید اردلان سعی می کند علاقه مندان به این ورزش را با تازین ترین اخبار بدنسازی و همچنین اسطوره ها و قهرمانان بدنسازی نیز آشنا کند

تمام حقوق متعلق به وب سایت سعید اردلان است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد. © ۱۳۹۶

طراحی سایت: MANSVR.COM

 

شماره تماس: ۰۹۱۲۶۳۵۸۹۱۳

ارتباط از طریق تلگرام: @Saeedardalan66

 

ویتامین C به بهبود و بازسازی بافت ها کمک می کند، در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند، در جذب آهن کمک می کند، به جلوگیری از چرک و کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C در مبارزه با انواع رادیکال ها در برابر انواع سرطان ها مناسب است و باعث خنثی کردن اثرات نیتریت ها می شود (نگهدارنده های موجود در برخی از مواد غذایی بسته بندی شده ممکن است خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را افزایش دهد). ویتامین C علاوه بر این می تواند مدت زمان و علائم سرماخوردگی را کاهش دهد، باعق در آب مروارید یا جلوگیری از آن می شود و باعث تقویت ایمنی بدن می شود. ویتامین C، اسید اسکوربیک، کاربردهای مختلی دارد. این کاربردها عبارتند از:

کمبود ویتامین C ممکن است در شیرخوارانی که شیر گاو می خورند و در افرادی که دارای رژیم غذایی ضعیف هستند رخ دهد.

ویتامین C در طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. منابع خوب عبارتند از:

بزرگسالان (19-64 سال) 40 میلی گرم ویتامین C در روز نیاز دارند. باید بتوانید تمام ویتامین های C را از رژیم غذایی روزانه خود دریافت کنید. ویتامین C نمیتواند در بدن ذخیره شود، بنابراین شما باید هر روز در رژیم غذایی خود ویتامین C داشته باشید. مصرف قرص جوشان ویتامین سی و یا کپسول آن بصورن روتین توصیه نمیشود اگر بعنوان پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می کنید هفته ای دو عدد بیشتر نباشد، افرادی که در بدنسازی استفاده میکنند یکعدد بیشتر در روز مصرف نشود. افراد سیگاری روزانه یکعدد قرص جوشان ویتلمین سی استفاده کنند. 

مقاله پیشنهادی اوما: بهترین زمان برای مصرف قرص زینک

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی

مصرف مقدار زیادی ویتامین C (بیش از 1000 میلی گرم در روز) می تواند موجب مشکلات زیر شود:

پس از قطع مصرف مکمل های ویتامین C، این علائم ناپدید می شوند.

ویتامین سی ویتامین محلول در آب است و بهتره بعد از وعده غذایی مخصوصا ناهار استفاده شود. بعد از ناهار یا شام مناسب ترین زمان برای مصرف ویتامین ها و مکمل ها است. بنابراین مولتی ویتامین ها، ب کمپلکس، ویتامین E، ویتامین C یا سایر ویتامین های خود را در این زمان مصرف کنید. مهمترین نکته این است که شما ویتامین ها و مکمل ها را با غذا مصرف می کنید تا به انحلال و جذب مناسب کمک کند. 

با خوردن رژیم غذایی متنوع و متعادل تمام ویتامین های C مورد نیاز را دریافت می کنید. اگر مکمل های ویتامین C مصرف می کنید، بیش از حد مصرف نکنید، زیرا مصرف بیش از حد مضر است. مصرف کمتر از 1000 میلی گرم مکمل های ویتامین C در روز باعث ایجاد آسیب می شود.علائم کمبود عبارتند از:

کمبود طولانی مدت می تواند باعث ایجاد بیماری های ناگهانی، اما به طور بالقوه شدید شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.nhs.uk

تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی
تاثیر قرص جوشان ویتامین c در بدنسازی
0

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید