اینها رو بخوان سالم بمان :

آیا می دانید واردات و ثبت سفارش اکثر برندهای معروف گوشی های تلفن همراه آزاد است؟  

آیا از هزینه های گمرکی ترخیص موبایل اطلاع دارید؟

حقوق ورودی: پنج درصد ( ارزش پایه ای گوشی را گمرک مشخص کرده است و بر مبنای آن 5% حقوق و عوارض دریافت می کند) نرخ ارزرا بانک مرکزی هر هفته به گمرک اعلام میکند

مالیات بر ارزش افزوده :  9 درصد

 مالیات علی‌الحساب :  4 درصد

تعرفه گمركي موبايل

آیا امکان استفاده از ارز مرجع برای واردات موبایل وجود دارد؟

ثبت سفارش گوشی موبایل با ارز مبادله ای انجام می شود

فقط نمایندگی های مجاز جهت پرداخت حقوق ورودی می توانند از از ضمانت ه های بانکی برای پرداخت هزینه گمرکی استفاده نمایند

در صورت واردات قانونی انواع گوشی‌های تلفن همراه، شماره شناسه بین‌المللی آنها در بانک اطلاعات گمرک ثبت می‌شود که از طریق شماره 38887 می توانید استعلام بگیرید بدین گونه که شناسه 15 رقمی گوشی را پیامک میکنید و از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی تائیدیه آن به شما پیامک می شود
چنانچه قصد ترخیص تنها یک عدد گوشی موبایل از فرودگاه امام خمینی دارید؟

ارزش گوشی را بر اساس قیمت های اینترنتی خارجی استفاده می کنند و آنرا در 2 تقسیم می کنند و ارزش فاکتور شما را بررسی می کنند. اما گمرکات دیگه وقتی سابقه ای نداشته باشند ارزش فاکتور را با توجه به مدلهای قبلی بررسی می کنند
در خصوص کشور تولید کننده ( کشور مبدا) به کشور درج شده در گوشی نگاه می کنند.

ترخیص و واردات سریع انواع گوشی موبایل و تلفن همراه را به ما بسپارید ما به خاطر آشنایی با شگردهای ترخیص کالا می توانیم گوشی های موبایل را بدون انتقال ارز ثبت سفارش نماییم.

بخشی از خدمات گروه بازرگانی ابراهیمی در زمینه ترخیص کالا:

ثبت سفارش گوشی تلفن همراه تحت ردیف تعرفه 8517121 و تبلت با قابلیت نصب سیم کارت تحت تعرفه 847134 و 847139 از 25 مهر موکول به اخذ شناسه کالا از سامانه cid.ntsw.ir
می باشدو طرح رجیستری از 28 مهر برای تجهیزات ارتباطی و تلفن همراه الزامی می باشد و واردکنندگان باید در سامانه جامع تجارت
ntsw.ir فرآیند اخذ شناسه کالا را طی کنند

گوشی هایی که همراه مسافر به گمرک اظهار می شوند باید به گمرک اظهار و رجیستر شوند ضمنا سود بازرگانی دو برابر باید برای آن پرداخت گردد

تعرفه گمرکی ترخیص گوشی موبایل در ردیف تعرفه ای 8517121 قرار دارد و جز اولویت 9 است.

تعرفه گمرکی تبلت در ردیف 84713 می باشد

تعرفه گمرکی لپ تاب نیز در دریف 8471 طبقه بندی می شود که ردیف فرعی آن نیاز به مشخصات دارد .

اگر مایل به ترخیص محموله تلفن همراه خود هستید اطلاعات مربوط به مدل گوشی موبایل، شركت سازنده، كشور سازنده وپروفرمای خود را برای ما ارسال نمایید تا قیمت تحویل آن درب انبار شما را اعلام نمایید .

به خبره ی ما بپیوندید تا از آخرین اخبار ما مطلع باشید!

شرکت بازرگانی ابراهيمی ترخیص کار و حق العملکار رسمی گمرک ایران به شماره پروانه 32982، با بيش از 1 سال سابقه ترخیص کاری تاکنون برای بیش از 1 شرکت بزرگ امور ترخیص کالا را انجام داده است.و همکاری متداوم نیز دارد.

آدرس : تهران – میدان فاطمی – ابتدای خیابان گم – کوچه جهان مهر – پلاک 5 – طبقه 4 – واحد 12

© 218  All Rights Reserved by irclearance.com

کاربری

رمز ورود


 ورود با اکانت گوگل (جیمیل)

صفحه‌ای را که می‌خواهید ‌نمی‌توان یافت. لطفا آدرس صفحه را بررسی کنید و مجددا تلاش کنید و یا از قابلیت جستجو استفاده کنید.

الف – گروه اول را اربابان رجوعی تشکیل میدهند که بصورت جدی قصد واردات کالا را نداشته و میزان اطلاعات آنها از قوانین و مقررات گمرکی و صادرات و واردات بسیار اندک و یا صفر بوده و می خواهند مقرون به صرفه بودن ورود و ترخیص و فروش (استفاده دارد یا ندارد) را بررسی می نمایند.
ب – دسته دوم را افرادی تشکیل میدهند که قصد سفارش کالا به خارج دارند و پروفرم از فروشنده اخذ نموده اند. حسب ارجاع وزارت بازرگانی یا جهت اطمینان درخواست تعیین تعرفه وفق تبسره سه ذیل ماده 99 آیین ه اجرایی قانون امور گمرکی را دارند.
ج – دسته سوم افرادی هستند که کالای آنها به یکی از گمرکات کشور وارد شده و جهت حصول اطمینان ازصحت تعرفه اظهاری و یا تعرفه استنابطی گمرکی به این دفتر مراجعه می نمایند.
د – دسته چهارم افرادی هستند که اظهاره آنها از طریق گمرکات اجرایی و یا اداره کل بازبینی با صدورمطالبه کسر دریافتی به این دفتر ارجاع شد و در مراحل رسیدگی اسناد، کسب نظریه آزمایشگاه استاندارد یا کمیسیونها می باشد.
ه – دسته پنجم را دانشجویان و اساتید دانشگاهها تشکیل می دهند که درصدد چاپ رساله و یا تحقیق در مورد یک ماده یا دستگاه هستند که نیاز به آمار واردات دارند. لذا جهت تعیین تعرفه کالا از طرف دفتر آمار و خدمات ماشینی به این واحد هدایت میشوند.
و – گروه ششم افرادی می باشند که جهت اخذ موافقت اصولی و یا ایجاد کارخانه به وزارت صنایع مراجعه می نمایند و درصدد اطلاع از تعرفه ماشین آلات و تعرفه مواد اولیه آن می باشند. با عنایت به موارد شش گانه سؤالات مطروحه و جواب آن به شرح زیر میباشد‌:

حقوق گمرکی وجهی است که میزان آن به موجب جدول تعرفه گمرکی ضمیمه این قانون تعیین و دریافت میشود.

سود بازرگانی وجهی است که براساس قانون انحصار تجارت خارجی به موجب تصویبه هیئت وزیران برقرار میگیرد.

هزینه های گمرکی وجوهی است که میزان و شرایط آن باتصویب هیئت وزیران برای تخلیه و باربری و بارگیری و خدمات فوق العاده تعیین میشود.

عوارض دریافتی به وسیله گمرک وجوهی است که وصول آن طبق مقررات بعهده گمرک واگذار میشود.

تعرفه گمركي موبايل

تعرفه عبارتست از شرح یک کالا یا محصول تحت یک کد (شماره)‌معین که زبان مشترک کلیه کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک در امورواردات ،‌صادرات، بیمه، حمل ونقل و .. می باشد.

اشخاصی که می خواهند کالا به کشور وارد نمایند جهت تعیین تعرفه کالای مورد سفارش به دفتر تعیین تعرفه گمرک ایران مراجعه و فرم ذیل را تکمیل و ارائه می نمایند. بسمه تعالی به : دفتر تعیین تعرفه شماره :‌ از : تاریخ:‌ موضوع : استعلام تعرفه تلفن :‌ خواهشمند است دستور فرمایند در اجرای تبصره 3 ذیل ماده 99 آیین ه اجرایی قانون امور گمرکی (به شرح ظهر ورقه) شماره تعرفه و میزان حقوق گمرکی و سود بازرگانی و شرایط ورود کالای مورد استعلام ، موضوع پروفرم شماره به شرح زیر را که در هیچ یک از گمرکات کشور موجود نبوده و حداکثر ظرف مهلت ماه به کشور وارد خواهد گردید ،‌تعیین و اعلام فرمایند. مبلغ .. ریال بابت هزینه تعیین تعرفه به موجب رسید بانکی شماره .. مورخ . پرداخت شد. امور مالی مشخصات کامل :‌ 1- 2- 3- 4- مهر و امضاء استعلام کننده مدارک لازم : 1- نمونه کالا 2- اصل کاتالوگ 3- بروشور 4- پروفرم رسیدگی شد تقاضای استعلام تعرفه باتوجه به مدارک ارائه شده کامل است. امضای کارشناس دفتر تعرفه تعداد .. نمونه کالا دریافت و در ردیف دفتر ثبت شد. امضاء متصدی نمونه ها

بلی ، براساس مصوبه هیئت وزیران برای سه قلم کالا به میزان 5 ریال و برای هر قلم اضافی 1 ریال بایستی به شماره حساب 9146 گمرک ایران نزد بانک ملی شعبه میرعماد واریز و فیش مربوطه ضمیمه فرم استعلام گردد. هزینه آزمایش به حساب شماره912 مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران نزد بانک ملی شعبه استاندارد و به میزان تعیین شده توسط مؤسسه مذکور واریز میشود.
برای کالای صادراتی نیز با شرایط فوق تعیین تعرفه میشود.

تبصره 3 ذیل ماده 99 آیین ه اجرای قانون امور گمرکی مصوب 2 فروردین 1351
اشخاصی هم که می خواهند کالا به خارج سفارش دهند ،‌می توانند به منظور تحصیل اطلاع از تعرفه کالا و سایر شرایط ورود آن از گمرک با ارسال نمونه و بیان مشخصات کالا و تصریح به اینکه حداکثر تا چه مدت کالای مورد نظر به ایران خواهد رسید تقاضای تعرفه بندی آن را بکنند این تعرفه بندی وقتی برای ادارات گمرک الزام آور خواهد بود که از طرف اداره کل گمرک به استناد رأی کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ابلاغ شده و کالای مورد بحث برای یک بار گشایش اعتبار با یکسال بعد ازتاریخ تعیین تعرفه و ابلاغ آن به استعلام کننده وارد شده باشد به شرط آنکه سال ورود با رعایت مقررات صادرات و واردات مجاز و از هر لحاظ مشابه همان کالایی باشد که درخواست تعرفه بندی آن را نموده و در این قبیل موارد در موقع ترخیص اگر توجه شود که رأی دیگری از طرف کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی در مورد همان نوع کالا صادر شده که به زیان وارد کننده باشد مورد مشمول بند 1 ماده 326 این آیین ه خواهد بود.

در صورت در اختیار داشتن کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال جاری ، در مواردی با مراجعه به فهرست مندرجات جدول ضمیمه کتاب مذکور،‌سپس ملاحظه عنوان قسمت و فصل در صفحه ذکر شده ، ممکن است تعرفه موردنظر مشخص شود ضمن اینکه قسمت و فصل صرفأ جنبه راهنمایی دارد.

شماره ()‌ نشاندهنده ممنوعیت ورود کالا است بقیه شماره ها از (7-1) مربوط به کد وزارتخانه ها به شرح ذیل می باشد که جهت ورود کالا بایستی از مجوز از وزارت مذکوراخذ شود.

ورود برخی از کالاها مستلزم کسب موافقت بیش از یک وزارتخانه می باشد. (راهنمای کدهای جداول بشرح زیر می باشد) ردیف ورود کالا ممنوع است . ورود کالا موکول به موافقت وزارت بازرگانی است. 1 ورود کالا موکول به موافقت وزارت صنایع و معادن است. 2 ورود کالا موکول به موافقت وزارت جهاد کشاورزی است. 3 ورود کالا موکول به موافقت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی است. 4 ورود کالا موکول به موافقت وزارت پست و تلگراف و تلفن است. 5 ورود کالا موکول به موافقت وزارت نفت است. 6 ورود کالا موکول به موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. 7

ستون مذکور بیانگر واحد استاندارد بین المللی کالا می باشد که از واحدهای مختلف با توجه به نوع کالا مانند Kg (کیلوگرم) ،‌m2 (مترمربع)، U (یونیت، دستگاه و ) استفاده شده است.

خیر ، وفق مفاد ماده 99 آیین ه اجرایی قانون امور گمرکی از گمرک مربوطه که کالا در آنجا تخلیه شده می توانید کتبأ سؤال نمایید.

طبق مفاد ماده 16 قانون امور گمرکی در صورتیکه از ترخیص کالا 8 ماه گذشته باشد می توانید با ضمیمه نمودن دلایل و مدارک لازمه (بروشور و کاتالوگ کارخانه سازنده)‌احاله مورد را به دفتر تعیین تعرفه درخواست نمایید.

در رابطه با رأی صادره توسط کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ،‌ در صورتیکه ما به التفاوت بیش از مبلغ 5 ریال باشد هریک از طرفین می توانند ظرف 2 روز از تاریخ ابلاغ رأی درخواست کمیسیون تجدیدنظرنمایند. لیکن وفق اصلاحیه ماده 52 قانون امور گمرکی ،‌رأی کمیسیون تجدیدنظرقطعی و لازم الاجراست.

آرای کمیسیون بدوی و تجدیدنظر فقط درخصوص امر رسیدگی شده قابل اجراست.

جدول زیر ارزش گمرکی انواع مدل ها و مارکهای مختلف گوشی موبایل برای واردات را نشان می دهد که توسط گمرک تهیه شده است

مدیریت اصلی انجمن تجارت بین الملل

کیان باتری   Call Us : 21 88 2 2 ☎

جدول تعرفه های گمرکی سال 97 را به صورت رایگان از وب سایت گمرک 98 دانلود کنید.

کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1397 شامل تعرفه های گمرکی و قوانین گمرکی می باشد.

تعرفه عبارت است از مالیات و عوارضی که دولت ها به دلایل حمایتی، مالی یا ترکیبی از آن ها، از کالاها دریافت می کنند.

فرمت اکسل جهت جستجوی راحت شما ترخیص کار و بازرگانان گرامی جهت دانلود در جدول زیر قرار داده شده است.

تعرفه گمرکیدانلود

خرید کتاب مقررات صادرات و واردات 97کلیک کنید

دانلود تعرفه گمرکی 97

دانلود تعرفه گمرکی 96

قانون امور گمرکی

آئین ه های اجرایی

کانال تلگرام

صفحه اینستگرام

تعرفه گمركي موبايل

برچسب هاتعرفه گمرک 97 pdf تعرفه گمرکی تعرفه گمرکی 97 تعرفه گمرکی 98 تعرفه گمرکی 99 جدول تعرفه گمرکی جدول تعرفه گمرکی ایران جدول تعرفه گمرکی خودروهای وارداتی جدول تعرفه گمرکی سال 97 جدول تعرفه گمرکی واردات جدول تعرفه گمرکی واردات کالا دانلود کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1397 قوانین گمرک 97 کتاب گمرک سال 97 کتاب مقررات صادرات و واردات کتاب مقررات صادرات و واردات 98 کتاب مقررات صادرات و واردات 99

بهمن 19, 1397

مرداد 14, 1397

مرداد 14, 1397

مرداد 14, 1397

مرداد 14, 1397

مرداد 14, 1397

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره ، و من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

9

اینها رو بخوان سالم بمان :

دیدگاهتان را بنویسید