اینها رو بخوان سالم بمان :
تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا
تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا

دوستان کسی بلد با آزمایش بتا تعیین جنسیت کنه

عزیزم نمیشه با بتا تعیین جنسیت کرد فقط با سونوگرافی میشه جنسیت رو مشخص کرد

سلام ولی ی ماما برای من تعیین جنسیت کرد و برای یکی از دوستام اینکارو انجام داد و دقیقا درست بود یکی از دوستان دیگه هم با تعداد ضربان قلب تو هفته نهم به جنسیت جنینش پی برد الانم یکسری آزمایشهای ساده با خون که در هفته هفت هفته و چهارروز گرفته میشه به نظر شما اینها همه اشتباه است

آزمایش خون در هفته 8 می تونه جنسیت رو مشخص کنه عزیزم اما ضربان قلب و عدد بتا و … علمی نیست

تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا

به نظر شما میشه به آزمایش خون اعتماد کرد

بله میشه

یک سوال دیگری برام پیش اومده این آزمایشگاهها میگن اگر بگوییم دختر ۱۰۰ درصد دختر ولی اگر بگوییم پسر ۹۸ درصد پسر علتش چی میتونه باشه چرا در دختر ۱۰۰ درصد ولی در پسر ۹۸ درصد

نشانه های بچه دختر در سونوگرافی
موقع تعیین جنسیت سونو کننده دنبال نشونه هایی میگرده که بتونه مشخص کنه بچه شما دختره یا پسر. برای شناسایی جنین دختر دوتا نشونه وجود داره:

طرح همبرگری: این اصطلاح که به عضو جنسی دختر ها برمیگرده نشون دهنده کلیتروس و لابیا هستش که تو سونوگرافی مشخص میشن. که در سونوگرافی شبیه نان همبرگر هستند و به کمکش جنسیت جنین مشخص میشه.

نشاه تیر و کمانی: این نشانه که کمی پیچیده تر هستش اما با نگاه دقیق به تصویر جنین برمیگرده. اگه استخوان ستون فقرات نوزاد را تا به پایین دنبال کنید، در آخر هر استخوان یک برآمدگی میبینید. که در این صورت نوزاد دختر است چون نقطه قوس دارد. از هفته ۱۴ به بعد بارداری نوزادان دختر از طریق این نشانه قابل شناسایی هستند که ۹۰ درصد مواقع تشخیص درست است که البته این عدد بعد از هفته هجدهم به ۱۰۰ درصد میرسه.

نشانه های بچه پسر در سونوگرافی
شاید تصور کنید که تشخیص جنین پسر در سونوگرافی راحت تره اما همیشه اینطور نیست. قبل از هفته ۱۴ بارداری این مورد کاملا ریسکی بوده و تشخیص جنسیت جنین پسر سخته اما سه نشانه داره که اون ها رو با هم مرور میکنیم:

نشان تیر و کمانی: در جنین پسر با توجه به نحوه خوابیدن جنین در شکم مادر مدل استخوان ستون فقرات متفاوته. در جنین دختر برآمدگی ها زاویه ده درجه دارند اما در جنین پسر برآمدگی انتهایی ستون فقرات حدود سی درجه است. اگه چیزی بین این عدد باشه باید منتظر بمونید تا جنین بزرگتر بشه و تشخیص جنسیت بدین.

جریان ادرار: جریان ادرار جنین گاهی میتونه جنسیتش رو مشخص کنه. معمولا اگه ادرار جنین به سمت بالا ریخته شه جنین پسر هستش.

عضو جنسیتی مردانه: عضو جنسی مردانه که در هفته های هجدهم تا بیستم قابل مشاهده هستش به راحتی در سونوگرافی قابل تشخیص هستش و یکی از بهترین نشونه ها برای تعیین جنسیت جنین هستش.

جریان ادرار جنین گاهی میتونه جنسیتش رو مشخص کنه.

عه مگه تو سونو ادرار جنین مشخص میشه؟

باردارین ؟

عزیزم ازمایش بتا ارتباطی به تعیین جنسیت نداره شما باید سونو بدی اونم تو هفته ده یازده به بعد امکانش هست که مشخص بشه

مگه جنین ادرار میکنه تو شکم مادر؟؟؟

آره بابا قشنگ جیش میکنن

وااای نگو، از هفته چند؟؟؟ نمیخوره اش؟

هفتشو نمیدونم نه بابا فکر نکنم بخوره من خودم تو سونو دیدم که جیش میکرد

مرسی، جالب بود

میخوره ادرارشو .از هفته هشتم شروع میشه .مایع آمینوتیک از همین ادرار تشکیل میشه بیشترش .

جدی میگی چجوری بود ؟؟؟

خوب تشخیص ندادم دکتر میگفت .ولی یه چیزای دیده میشد

مامی گپ، کلیه حقوق برای دانشنامه فرزند محفوظ است.


${Body}

بانک اطلاعات

ابزارهای بارداری و زایمان

ابزارهای رشد کودک

ابزارهای سنجش سلامت

تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مطلب از سایر رسانه ها

مقدمه: در حاملگي هاي عارضه دار شده با پره اکلامپسي، سطوح بالاتري از b-hCG و تستوسترون در سرم مادر، يافت مي شود. هدف از مطالعه حاضر، ارزيابي تاثير جنسيت جنين بر روي گنادوتروپين کوريوني انساني (b-hCG) و تستوسترون سرم در حاملگي هاي نرمال و پره اکلامپتيک مي باشد.روش کار: در طي يک مطالعه مقطعي و با روش نمونه گيري طبقه بندي و آسان، 139 خانم باردار با حاملگي تک قلويي که از تاريخ 1/8/85 لغايت 31/6/86 جهت مراقبت هاي دوران بارداري به درمانگاه بيمارستان زنان خرم آباد مراجعه کرده بودند، بر اساس فشارخون اندازه گيري شده و وجود پروتئين در ادرار، به دو گروه حاملگي نرمال و پره اکلامپسي تقسيم شدند. 71 حاملگي، بدون عارضه بودند که در بين آن ها 35 جنين پسر و 36 جنين دختر بودند. 68 حاملگي با بروز پره اکلامپسي عارضه دار شده بودند که در بين آن ها 35 جنين پسر و 33 جنين دختر بودند. گنادوتروپين کوريوني انساني (b-hCG) و تستوسترون توتال در خون محيطي مادر اندازه گيري شد. اطلاعات به دست آمده با استفاده از نرم افزار آماري SPSS نسخه 5/11 آزمون هاي آماري مناسب، تجزيه و تحليل شد.يافته ها: در حاملگي هاي پره اکلامپتيک با جنين پسر، سطوح سرمي b-hCG و تستوسترون مادر به طور معني داري، نسبت به حاملگي هاي نرمال بالاتر بود. (در هر دو p<0.001). در حاملگي هاي پره اکلامپتيک با جنين دختر، سطوح تستوسترون به طور معني داري، نسبت به حاملگي هاي نرمال بالاتر بود (p<0.001). در حالي که سطوح b-hCG تفاوت معني داري نداشت. خانم هاي پره اکلامپتيک با جنين پسر، به طور معني دار، سطوح تستوسترون بالاتري نسبت به خانم هاي پره اکلامپتيک با جنين دختر داشتند (p<0.001)؛ در حالي که سطوح b-hCG در آن ها تفاوت معني داري نداشت. در حاملگي هاي بدون عارضه، سطوح b-hCG، به طور معني داري، در مادران حامل جنين دختر بالاتر از مادران حامل جنين پسر بود (p<0.001)؛ در حالي که سطوح تستوسترون در آن ها تفاوت معني داري نداشت.نتيجه گيري: در حاملگي هاي پره اکلامپتيک (با هر دو جنس) سطوح تستوسترون بالاتر بوده و اين برتري در حاملگي هاي با جنين پسر بيش تر است. در حاملگي هاي پره اکلامپتيک با جنين پسر، سطوح b-hCG از حاملگي هاي نرمال بالاتر است. اين يافته ها مي تواند يک اثر واسطه آندروژنيک را در بروز پره اکلامپسي نشان دهد.

نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1

کدپستی: 1461965381

تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا

تلفن و دورنگار: 44265001 (9821+)

کارگاه های آموزشی

اخبار

JCR

خبرگزاری سیناپرس

پیوندهای مرتبط

تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا
تعیین جنسیت جنین با ازمایش بتا
9

اینها رو بخوان سالم بمان :

دیدگاهتان را بنویسید