اینها رو بخوان سالم بمان :
جلوگیری از ویروس سرماخوردگی
جلوگیری از ویروس سرماخوردگی

۳ دیدگاه

ارسال شده توسط: دانیال حجاری

07 آذر 96 ساعت 20:11

پیشگیری از سرماخوردگی با نزدیک شدن به سردترین فصل سال اهمیت زیادی دارد. در این مطلب روش هایی را برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی بیان می‌کنیم. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است!

جلوگیری از ویروس سرماخوردگی

پاییز تا چند روز پیش رفتاری شبیه به اواخر فصل تابستان داشت و کم کم داشتیم به خاطر گرم بودن هوا به طور غیر قابل قبول نگران می‌شدیم! اما برودت هوا به یکباره رخ داد و همه را غافلگیر کرد. متاسفانه تغییر ناگهانی دمای هوا به این صورت، اغلب باعث می‌شود عده زیادی به بیماری سرماخوردگی دچار شوند.

اگر شما نیز جزو این دسته هستید، برای بهبودی سریع خود تلاش کرده و سپس با رعایت چندین عامل مهم، به پیشگیری از سرماخوردگی در آینده بپردازید. اگر هم خوش شانس بوده‌ و به این بیماری مبتلا نشده‌اید، تلاش کنید با پیشگیری از سرماخوردگی ، فصل سرد سال را به خیر و خوشی پشت سر بگذارید.

پیش از همه باید بدانید دلیل نام‌گذاری این بیماری، افزایش شیوع ویروس عامل آن در فصل‌های سرد سال است. اما پزشکان عقیده دارند خود عامل سرما دخالتی در ابتلا به سرماخوردگی ندارد. به عنوان نمونه اگر در تابستان با موهای خیس به بیرون بروید، حتی در صورت وزیدن باد، احتمال بیمار شدن بسیار پایین است. اما با انجام این کار در فصل سرد سال احتمالا به بدترین نوع سرماخوردگی دچار خواهید شد.

سرماخوردگی یک عفونت ویروسی و مسری است و تاکنون تعداد زیادی ویروس عامل آن کشف شده است. با وجود تعدد عوامل بیما‌ری‌زا، پیشگیری از سرماخوردگی روش‌های یکسانی دارد. سرماخوردگی ممکن است نخست به خاطر تماس با فرد یا وسایل آلوده بروز کند، اما در ادامه عواملی همچون عدم گرم نگه داشتن بدن، استرس و خستگی می‌توانند شرایط را برای تکثیر ویروس عامل بیماری مهیا کرده و زمان مورد نیاز برای بهبودی را افزایش بدهند.

افراد بالغ احتمالا در هر سال حدود دو یا سه مرتبه در بهترین حالت به این بیماری دچار می‌شوند. ابتلا به سرماخوردگی فعالیت‌های روزانه را مختل کرده و با کاهش توانایی بدن، سبب بی‌حوصلگی می‌شود. پس اگر دوست ندارید با ابتلا به آن، از برنامه‌هایی که برای روزهای آتی خود چیده‌اید عقب بمانید، به خوبی راه‌های پیشگیری از سرماخوردگی را یاد بگیرید.

1- از جمله عوامل مهم در ابتلا به این بیماری، رطوبت و درجه حرارت محیطی است که در آن قرار دارید. اگر محل کار و یا زندگی شما دارای رطوبت زیادی بوده و از طرفی سیستم‌های گرمایشی خوبی در آن وجود ندارد، در واقع محل خوبی برای پرورش ویروس سرماخوردگی مهیا کرده‌اید. این دو عامل را هر چه سریع‌تر برطرف کنید.

2- سرماخوردگی به شدت مسری است، به همین دلیل توصیه می‌شود با افراد مبتلا به آن حداقل یک متر فاصله داشته باشید. دست دادن و از همه بدتر روبوسی کردن سبب انتقال ویروس از فرد بیمار به فرد سالم می‌شود.

روبوسی کردن یکی از فرهنگ‌های نادرستی است که ممکن است به انتقال بیماری‌های مختلف منجر شود، پس بهتر است نه فقط در طول فصل سرد سال، بلکه در کل ایام سال از انجام آن خودداری کنید. متاسفانه برخی افراد شدیدا کم توجه بوده و با وجود ابتلا به سرماخوردگی، با دیگران دست می‌دهند و روبوسی می‌کنند که کار ناپسندی است.

کافی است خجالت را کنار گذاشته و در زمان تلاش هر فرد دیگری برای روبوسی با شما، به منظور پیشگیری از سرماخوردگی و دیگر بیماری‌ها از این کار اجتناب کنید. اگر احساس می‌کنید انجام این کار ممکن است فرد را ناراحت کند، به سادگی خود را بیمار جلوه داده و به طرف مقابل نشان بدهید به خاطر جلوگیری از ابتلای آن‌ها به بیماری، از روبوسی کردن خودداری می‌کنید.

اگر در محل کار و یا منزلتان فردی به این بیماری مبتلا شده است، برای جلوگیری از سرماخوردگی هرگز با ‌آن‌ها در یک محیط سرپوشیده کوچک قرار نگرفته و حتما برای تهویه محیط چاره‌ای بیندیشید. باز هم توصیه می‌کنیم خجالت را کنار بگذارید. اگر فردی با بی‌دقتی خود، اسباب بیمار شدن شما را فراهم می‌کند، بعد از تذکر دادن، از او بخواهید با رعایت بهداشت و انجام کارهایی همچون ماسک زدن، شستن مرتب دستان خود، عطسه کردن در دستمال و دور ماندن از بقیه، به پیشگیری از سرماخوردگی در سایر افراد کمک کند. اگر فردی از این درخواست‌ها ناراحت شود، قطعا فرد بی‌منطقی بوده و ارزشی برای هیچ‌کس قائل نیست.

3- به خاطر مسری بودن هوا و از طرفی وجود افراد بی‌دقت در اجتماع، احتمال ابتلا به سرماخوردگی حین قرار داشتن در مکان‌های عمومی بیشتر می‌شود. این احتمال در زمان استفاده از وسایل نقلیه عمومی به بیشترین حد خود می‌رسد، چرا که این وسایل سرپوشیده بوده و اغلب به خاطر ازدحام، افراد با فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار دارند.

همین ازدحام سبب می‌شود محیط به شدت از بازدم افراد حاضر پر شود. عدم وجود تهویه مناسب در وسایل نقلیه عمومی به این موضوع دامن می‌زند. توصیه می‌کنیم در زمان استفاده از وسایل نقلیه عمومی، حتما ماسک به صورت داشته و در صورت مشاهده یک قطار یا اتوبوس دارای سیستم تهویه خراب، حتما تا رسیدن وسیله بعدی منتظر بمانید.

4– استفاده از ماسک‌های متداول به تنهایی کارساز نیست. بهتر است درون ماسک خود چندین دستمال کاغذی دیگر قرار داده و یا یک دستمال پارچه‌ای را بعد از مرطوب کردن درون آن قرار دهید. افزایش ضخامت و همچنین مرطوب بودن ماسک به پیشگیری از سرماخوردگی کمک می‌کند.

5- شستن مرتب دست‌ها از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردار بوده و علاوه بر کمک به پیشگیری از سرماخوردگی ، از انتقال انواع میکروب به خانه و محل کار جلوگیری می‌کند. افراد بی‌دقت زیادی بعد از عطسه کردن در دستان خود، به پول دست زده و یا میله اتوبوس و مترو را نگه می‌دارند. این افراد اغلب به شستن دست اعتقادی نداشته و همه جا را با دست‌های خود آلوده می‌کنند. اگر این کار را در منزل انجام بدهید، سبب بروز بیماری‌های مختلفی در اعضای خانواده خود خواهید شد.

همچنین بخوانید:

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند (قسمت اول)

برخی افراد از اهمیت شستن دست برای پیشگیری از سرماخوردگی آگاه هستند، اما زمانی این کار را انجام می‌دهند که دیگر کار از کار گذشته است. افراد زیادی بعد از رسیدن به خانه یا محل کار، ابتدا تمامی لباس‌های خود را در آورده و بعد از رفتن سر یخچال و دست‌مالی کردن سایر وسایل خانه، دست‌هایشان را می‌شویند! بعد از رسیدن به محلی ثابت، پیش از هر کاری مستقیما به دست‌شویی رفته و دستان خود را پاکیزه کنید.

روش صحیح شستن دست را بیاموزید. برخی افراد تنها به شستن کف دست اکتفا می‌کنند، در حالی که در روش صحیح شستن دست، باید بر روی بخش‌هایی از بالای مچ نیز آب و صابون ریخت. در ضمن، حین شستن دست حتما آب را ببندید.

حین تلاش برای رعایت بهداشت ممکن است نتیجه بالعکس بگیرید! در مکان‌های همگانی همچون سرویس‌های بهداشتی عمومی، شیرهای آب، خود منبعی از آلودگی هستند. اگر شیرها هنوز از نوع قدیمی و چرخشی هستند، بعد از شستن دست‌ها، آ‌ن‌ها را با احتیاط ببندید و با کل دست شیر را لمس نکنید!

6- در زمان عطسه و یا سرفه کردن حتما جلوی دهان را با دستمال گرفته و آن را سریعا دور بیندازید. برای پیشگیری از سرماخوردگی از عطسه کردن در هوا خودداری کنید، چون ممکن است دود آن به چشمان خودتان وارد شود. همیشه دستمال به همراه داشته باشید تا مجبور نباشید دستان خود را در برابر دهانتان قرار دهید. البته اگر به پنجره دسترسی دارید، می‌توانید در هوای آزاد سرفه و یا عطسه کنید، اما باید مراقب هوای سرد بیرون باشید.

همچنین بخوانید:

چند بار حمام کردن در هفته برای حفظ سلامت پوست و بدن لازم است؟

سرفه یا عطسه کردن بدون پوشاندن دهان خود در محیط‌های عمومی، یکی از زشت‌ترین اعمالی است که ممکن است از یک فرد سر بزند. برای پیشگیری از سرماخوردگی در خود و دیگران، با چنین افرادی برخورد کرده و محیط را خیلی زود ترک کنید. اگر از این کار خجالت می‌کشید، بهتر است آزار و اذیت‌های ناشی از سرماخوردگی را به جان بخرید!

7- ریه و دستگاه تنفسی تنها راه انتقال ویروس سرماخوردگی نیست. آن‌ها حتی می‌توانند از طریق چشم و دهان به بدن وارد شوند. به همین دلیل هرگز پیش از شستن دست‌ها، صورت خود را لمس نکنید.

8- در کل ایام سال باید مایعات زیادی بنوشید. دلیل انجام این کار در فصل‌های گرم سال، جبران آب از دست رفته به خاطر تعریق زیاد و در فصل‌های سرد سال، افزایش فعالیت کلیه‌ها به منظور دفع سموم بدن است. عدد خاصی همچون قانون عجیب اجبار برای نوشیدن هشت لیوان آب در هر روز نمی‌توان بیان کرد، اما در کل باید در طول روز به طور مرتب مایعات بنوشید. فراموش نکنید هیچ نوشیدنی همچون قهوه و یا چای نمی‌تواند جای آب را بگیرد.

9- به طور مرتب ورزش کنید. مطالعات دانشمندان نشان داده یکی از مهمترین روش‌های پیشگیری از سرماخوردگی به عنوان یک بیماری مهلک و متداول، داشتن آمادگی جسمانی است. افرادی که به طور مرتب ورزش کرده و دمای بدن خود را افزایش می‌دهند، در مقایسه با افراد عادی به مراتب کمتر به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند. این افراد حتی در صورت بیمار شدن، خیلی سریع‌تر از انسان‌های عادی از شر ویروس‌های بیماری‌زا خلاص می‌شوند و بدن آن‌ها سیستم ایمنی قوی‌تری دارد.

10- در فصل سرد سال، مصرف میوه و سبزیجات را افزایش بدهید. غنی بودن آن‌ها از ویتامین‌های مختلف، با افزایش ایمنی بدن سبب پیشگیری از سرماخوردگی می‌شود. آن‌ها همچنین کمک می‌کنند در صورت ابتلا به بیماری، دوره و شدت بیماری کاهش پیدا کند.جلوگیری از ویروس سرماخوردگی

11- حین خارج شدن از مکان‌هایی که در آنجا تعریق زیادی داشته و یا درون آب بوده‌اید، دقت بیشتری به خرج دهید. به عنوان نمونه بعد از بیرون آمدن از حمام یا استخر، ابتدا بدن و مخصوصا موهای سر را به خوبی خشک کرده و سپس در هوای آزاد قرار بگیرید. همچنین بعد از ورزش کردن، در صورت عدم استحمام، حتما عرق بدن را به طور کامل خشک کنید.

همچنین بخوانید:

آفلاتوکسین‌‌ سمی خطرناک در نان خشک و کپک زده ؛ کپک نان، سمی و سرطان زا است

12- مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارید. مصرف دخانیات سبب می شود مژک‌های بینی فلج شوند، به این ترتیب دیگر بینی نمی‌تواند از ورود ویروس‌های بیماری‌زا جلوگیری کند. مصرف نوشیدنی‌های الکلی با تخریب کبد سبب می‌شود سرعت مبارزه با سموم بدن کاهش پیدا کند.

13- از تغییر ناگهانی دمای بدن جلوگیری کنید. به عنوان نمونه بعد از قرار داشتن در مکانی ثابت و بسیار گرم، ناگهان بدون پوشش کافی به یک محیط باز وارد نشوید.

14- استرس کمتری داشته باشید و دائما لحظه‌ها را در نگرانی درباره مسائل مختلف سپری نکنید. استرس یکی از مخرب‌ترین عوامل برای سیستم دفاعی بدن است و قدرت آن را شدیدا کاهش می‌دهد.

برچسب ها : سرما سرماخوردگی

من دیگه کم.کم دارم شک میکنم گجت بهت پول میده بیای نظر بدی لاکچری

شعور تو هم در همین حده دیگه

من روزی نیم لیتر اب گریپ فوروت با لیمو ترش و انار وپرتغال میگیرم میخورم اینتوری امکان نداره بگیرین بقیش الاکیه

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

نام *

ایمیل *

دیدگاه document.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “3ee40ca195405c20a6b4a7dcbc1bcb2e” );document.getElementById(“15ebbe8c91”).setAttribute( “id”, “comment” );

خرید هاست و دامنه از میزبان فا

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

بسیاری از مردم عاشق پاییز و زمستان هستند و از قدم‌زدن در زیر باران و برف‌بازی لذت می‌برند اما این فصول سرد، سوغاتی‌های دیگری نیز دارند که مطمئنا هیچ‌کس دوست‌شان ندارد: عطسه، سرفه، تب و لرز، آبریزش بینی و در یک کلام سرماخوردگی یا بدتر از آن آنفولانزا. علائم آزاردهنده و ناتوان‌کننده‌ی این بیماری‌ها از یک‌طرف و دوره‌ی نقاهت نسبتا طولانی و عقب‌افتادن از کار و فعالیت‌های روزمره از طرف دیگر، فصول سرد را برای خیلی از مردم به کابوس تبدیل می‌کند. اما راه‌های مؤثری برای پیشگیری یا حداقل کاستن از شدت این بیماری‌ها وجود دارد. پیش از آنکه مریض شوید و به فکر درمان سرماخوردگی و آنفولانزا بیفتید، به اعصاب‌تان مسط باشید. ما با چند کارشناس پزشکی مشورت کردیم تا ۱۴ راه برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا در این فصل به شما ارائه دهیم.جلوگیری از ویروس سرماخوردگی

پس از دست‌دادن با مردم، دست‌هایتان را بشویید اما شستن دست‌ها را فقط به این مورد محدود نکنید. دکتر مارک منگل، رئیس گروه پزشکی اجتماعی و خانواده در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه سنت لوئیس می‌گوید دست‌هایتان را هرقدر که ممکن است، بشویید. ریختن مقدار زیادی آب روی دست‌ها هرگونه میکروب موجود در دست‌هایتان را سست خواهد کرد و آنها را از روی دست‌ها پاک می‌کند.

منگل می‌گوید که دست‌زدن به بینی و چشم‌ها می‌تواند شما را بیمار کند، چون آنها متداول‌ترین جاهایی هستند که میکروب‌ها از آن وارد بدن می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید داشتن خواب کافی به‌طور منظم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما وقتی احساس کسالت و ناخوشی می‌کنید، به خواب بیشتری نیاز دارید. وقتی خسته هستید، بدن‌تان نمی‌تواند به‌خوبی با میکرو‌ب‌ها و ویروس‌ها مبارزه کند. بنابراین منگل پیشنهاد می‌کند که هر شب ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابید.

دکتر جف رابرتسون، افسر ارشد پزشکی در health insurer Regence می‌گوید که هرچه هوا سردتر می‌شود، واکسن‌های آنفولانزا کمیاب‌تر و پیداکردن آنها دشوارتر خواهد شد، بنابراین بهتر است واکسن آنفولانزا را در اوایل پاییز که فراوان‌تر و در دسترس‌تر است، تزریق کنید.

رابرتسون می‌گوید ممکن است فکر کنید که خوردن غذاهای سالم به‌طور منظم، کار دشواری است اما مصرف مقدار زیادی میوه‌ها و سبزیجات تازه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی می‌شود و این کار، بسیار آسان‌تر از مبارزه با آنفولانزا است.

اگر هنوز با فواید ورزش برای سلامتی آشنایی ندارید بهتر است بدانید دکتر آن جی کولز، مدیرعامل و مؤسس Dr. Ann and Just Wellness می‌گوید که برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا باید ورزش کنید و عرق بریزید. او توضیح می‌دهد که ورزش‌کردن به‌طور منظم، عملکرد ایمنی را بهبود می‌بخشد.

رابرتسون می‌گوید از افرادی که فکر می‌کنید مریض هستند و علائمی مانند سرفه یا عطسه دارند، فاصله بگیرید. درحالی‌که ممکن است این استراتژی کاملا واضح و بدیهی به‌نظر برسد، اما فقط شامل غریبه‌ها و همکاران نمی‌شود؛ در صورت امکان از اعضای خانواده و دوستان مریض‌تان نیز دوری کنید.

همیشه ژل ضدعفونی‌کننده یا دستمال‌های مرطوب پاک‌کننده برپایه‌ی الکل همراه خودتان داشته باشید. اما قبل از خرید حتما برچسب محصول را بخوانید. رابرتسون می‌گوید: برخی از دستمال‌ها برپایه‌ی الکل نیستند و چندان مؤثر نخواهند بود.

ترک سیگار، راه دیگری برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزاست. باتوجه به یک مطالعه در مورد افراد سیگاری و عفونت که در سال ۲۰۰۴ در آرشیو طب داخلی منتشر شد، سیگارکشیدن با ایجاد تغییرات ساختاری در دستگاه تنفسی و کاهش پاسخ ایمنی، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. منگل می‌گوید که سیگارکشیدن، مژک بینی – الیاف مویی کوچکی که در داخل بینی قرار دارند – را ازبین می‌برد و این مسئله می‌تواند به افزایش خطر ابتلا به عفونت کمک کند.

مراقب دیپ (سُس غلیظی که برش‌های سبزیجات، چیپس، کراکر و … را درون آن می‌زنند و به‌عنوان پیش‌غذا می‌خورند) باشید. دیپ می‌تواند بیشتر از کاسه‌ی آبگوشت مشترک باعث سرایت بیماری شود. منگل می‌گوید افرادی که پس از خوردن یک لقمه از خوراکی‌شان دوباره آن را درون ظرف سس می‌زنند، ممکن است میکروب‌ها و ویروس‌های درون بدن‌شان را به کسانی که بعد از آنها از آن سس استفاده می‌کنند، منتقل کنند.

عادت ناخن جویدن را ترک کنید. براسکو می‌گوید جویدن ناخن‌هایتان می‌تواند شما را مریض کند. میکروب‌ها در زیر ناخن‌ها جمع می‌شوند و جویدن آنها یک راه سریع برای قورت‌دادن میکروب‌هاست.

به‌گفته‌ی دکتر جوزف براسکو، نویسنده‌ی «نسخه‌ی پزشکان بزرگ برای سرماخوردگی» کیف‌های ما درست مانند خودمان میکروب‌ها را جمع می‌کنند، بنابراین هر زمانی که کیف‌تان را برمی‌دارید، ممکن است دوباره خودتان را آلوده کنید. پیشنهاد او این است که در طول ماه‌های زمستان، کیف پارچه‌ای را کنار بگذارید و از کیف‌های وینیل یا چرم که تمیزکردن‌شان راحت‌تر است، استفاده کنید. البته می‌توانید با خرید کیف‌های بیشتر و تعویض زودبه‌زود آنها نیز این مشکل را حل کنید.

شاید درباره‌ی تأثیرات لبخند زدن چیزهایی بدانید. تحقیق جدیدی نشان داده است که خوشحالی می‌تواند برای سلامتی‌تان مفید باشد. کارل چارنتسکی، استاد روان‌شناسی در دانشگاه ویلکس دریافت که رابطه‌ی جنسی، تفکر مثبت، بازی‌کردن با یک حیوان خانگی و سایر کارها و رفتارهای لذت‌بخش، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت خواهد کرد.

ممکن است عجیب به‌نظر برسد اما هنگامی‌که مجبور هستید عطسه یا سرفه کنید، آرنج‌تان را خم کنید و جلوی دهان‌تان قرار دهید؛ در داخل دست‌هایتان عطسه یا سرفه نکنید. کولز می‌گوید از آنجاکه دست‌ها منبعی از میکروب‌ها هستند، انجام این کار جلوی انتشار آنها را خواهد گرفت و می‌تواند در پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا مؤثر باشد.

اینها ۴ کاری هستند که به‌گفته‌ی دکتر جف رابرتسون می‌توانید برای بهبود حال‌تان انجام دهید:

این زمانی است که باید از محل کارتان مرخصی بگیرید، در خانه بمانید و از خودتان مراقبت کنید.

اگر علائم شما از یک زکام ساده به یک بیماری شدید پیشرفت کرد، با پزشک‌تان تماس بگیرید. ممکن است سرماخوردگی شما به آنفولانزا گسترش یافته باشد.

از فواید نوشیدن آب و دیگر مایعات غافل نشوید. بدن شما به‌آسانی می‌تواند دچار کم‌آبی شود (به‌خصوص اگر تب داشته باشید یا استفراغ کنید). اگر به‌علت حالت تهوع قادر به نوشیدن مایعات نیستید، با پزشک‌تان تماس بگیرید.

تمام دستمال‌های استفاده‌شده را دور بیندازید. دستمال‌های کارکرده (ازجمله دستمال کاغذی مچاله‌شده) را از میز کنار تخت‌تان جمع کنید و دور بریزید. توجه‌نکردن به این نکته یا استفاده‌ی مجدد از آنها می‌تواند سرماخوردگی‌تان را بدتر کند.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

9000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.

جلوگیری از ویروس سرماخوردگی

این متن دقیقا برای این لحظه من مناسب بود. ممنون

لطف داری مهنای عزیز.

واقعا درست و عالی منم سعی میکنم رعایت کنم

سالم و موفق باشید دوست عزیز.

بسیارعالی.البته اگه ملت بفهمن و رعایت کنن…

وقت بخیر دوست عزیز. قبول دارم که متأسفانه خیلی‌ها این موارد رو رعایت نمی‌کنن اما بهتره ما رعایت کنیم تا حداقل بتونیم شیوع سرماخوردگی رو تاحدی محدود کنیم. موفق باشید.

خواص خوراکی ها


قارچ گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

خواص گزنه؛ ۱۶ خاصیت گیاه گزنه که سرشار از ویتامین D است

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید

آخرین مطالب

آموزش ماساژ کف دست به روش صحیح و اصولی

اورژانس اجتماعی و همه چیز دربارهٔ خدمات و مأموریت‌های آن

درمان خشکی بینی با ۵ روش مؤثر خانگی

خواص روغن گل مغربی و عوارض احتمالی آن برای سلامتی

علت نفخ معده؛ ۱۰ غذایی که موجب نفخ معده می‌شوند

ترین های جهان

محبوب‌ ترین نژاد گربه؛ ۱۰ گربه پرطرفدار در سراسر دنیا


بهترین رمان های جهان؛ ۹۹ رمان خواندنی

معروف ترین آشپزهای جهان که در حرفه‌ خود بهترین هستند

بلندترین آبشار دنیا؛ ۱۰ آبشار حیرت‌انگیز دنیا

جذاب ترین گرافیتی ها در شهرهای مختلف جهان


گران ترین کشورهای جهان برای زندگی

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

حضرت زهرا (س) : کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد .  بحار الانوار ، ج 70 ، ص 249
 

 ارتباط زنده با کربلا

جلوگیری از ویروس سرماخوردگی


 ارتباط زنده با حرم حضرت عباس(ع)


 ارتباط زنده با حرم امام علی (ع)


 ارتباط زنده با حرم امام رضا (ع)


 پورتال بنیاد شهید و امور ایثارگران
صفحه اول دانشگاه معرفی دانشگاه تماس با دانشگاه امور مشترکین تماس با مدیر سایت
 Copyright @2019 ” KAUMS “

جلوگیری از ویروس سرماخوردگی
جلوگیری از ویروس سرماخوردگی
9

اینها رو بخوان سالم بمان :

دیدگاهتان را بنویسید