خانه

موبایل

یکی از خواص روغن زیتون آنتی اکسیدان بودن آن است

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

 

خواص روغن زیتونروغن زیتون دارای اسیدهای چرب غیر اشباع مونو (MUFA) و آنتی اکسیدان است که باعث طول عمر و کاهش بیماری های مرتبط با مصرف روغن های اشباع می شود.

 

خواص روغن زیتون برای سلامتی بدن:

• روغن زیتون سلامت شریان‌ها را تامین می‌ کند.

 

• روغن زیتون مانع آسیب رساندن رادیکال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و روغن‌ها به سیستم‌ قلبی- عروقی می ‌شود.

 

• کلسترول خون و به خصوص نوع بد آن یعنی LDL را کاهش می‌ دهد، بدون اینکه که نوع خوب آن یعنی HDL کاهش پیدا کند.

 

• روغن زیتون از مسموم و اکسیده شدن LDL کلسترول جلوگیری می‌ کند.

 

• یکی دیگر از خواص روغن زیتون این است که مانع رسوب پلاک ‌ها در جدار شریان شده و در نتیجه مانع تنگ شدن شریان‌ ها می ‌شود.

 

• روغن زیتون به علت دارا بودن چربی های غیر اشباع MUFA باعث اتساع سرخرگ ها شده و از این طریق باعث کاهش فشار خون بالا و بیماری های قلبی می شود.

 

• تنظیم قند خون بدن از خواص روغن زیتون است.

 

•  روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های قوی مثل پلی فنول ها و فلاوونوئیدها می باشد که این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش پر اکسیداسیون چربی ها در بدن و به دنبال آن کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. در نتیجه بدن را از صدمه رادیکال های آزاد حفظ می کند و بدین طریق باعث کاهش ابتلا به انواع سرطان‌، خصوصاً سرطان پوست، روده و سرطان پستان در زنان می شود.

 

• به علت خاصیت آنتی اکسیدانی روغن زیتون، دیواره سرخرگ ها را از گزند رادیکال های آزاد محافظت کرده و چسبیدن LDL را به دیواره سرخرگ ها و همچنین ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

 

دیگر خواص درمانی روغن زیتون :•     کاهش فشار خون بالا•     درمان خون ‌ریزی لثه و تقویت لثه•     تقویت حافظه•    جلوگیری از سفید شدن مو•     تسکین دردهای روماتیسمی

 

سایر خواص روغن زیتون

–  از جمله خواص روغن زیتون این است که اثر نرم کنندگی، ملین و صفرا دارد.

 

– روغن زیتون سنگ های صفراوی را دفع و یبوست های مزمن را درمان می‌کند، معالج قولنج‌های ناشی از ورم کلیه است.

 

– تسکین درد و سوزش سوختگی‌ها، درمان آفتاب زدگی و سرمازدگی، گزش حشرات، مار و عقرب  از دیگر خواص روغن زیتون است.

 

– پژوهشگران معتقدند مصرف روغن زیتون خطر سرطان سینه را در زنان کاهش می‌دهد.

تحقیق روی سلول‌های سرطان سینه در زنان نشان داد که اسید اولئیک روغن زیتون اثر ژن سرطان زای این بیماری را کاهش می‌دهد.

 

– پژوهشگران به زنان توصیه می‌کنند که در رژیم غذایی خود از زیتون و روغن آن استفاده کنند.

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

 

– همچنین روغن زیتون خاصیت نرم کردن عضلات و آرامبخشی درد استخوان را دارد.

 

-در مورد خواص روغن زیتون برای مو میتوان گفت که روغن زیتون به موها نرمی و لطافت خاصی می‌بخشد و باعث تقویت مو می‌شود.

 

– از بین بردن چین و چروک از جمله خواص روغن زیتون برای پوست است و باعث لطافت و نرمی و شادابی پوست صورت می شود.

 

– اجزای مغذی خاص در روغن زیتون می تواند دلیل تاثیر مثبت رژیم غذایی مدیترانه ای بر سلامت قلب باشد. این ترکیبات که تحت عنوان “فنل یده می شوند اثر آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی و جلوگیری از تشکیل لخته در عروق دارند.

 

– مصرف غذاهای غنی از ترکیبات فنلی می تواند سلامت قلبی عروقی را بهبود بخشد و بر قلب نیز تاثیر حفاظت بخش دارد.

 

– روغن زیتون دارای سدیم ، ویتامین A و E و آهن است .

 

– زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و روغن زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد .

 

– دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون است . بدین منظور باید ۲۰ عدد برگ زیتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ریخته و آنرا بمدت ۱۵ دقیقه بجوشانید . سپس کمی قند بآن اضافه کرده و بمقدر یک فنجان دوبار در روز از آن بنوشید . بعد از دو هفته باید بمدت ۸ روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید .

 

– دیگر خاصیت روغن زیتون کرم کش بودن آن است .

 

– رفع سرفه های خشک از دیگر خواص روغن زیتون است.

 

–  رفع خارش گزیدگی حشرات یکی دیگر از خواص روغن زیتون است که باید آن را به محل گزیدگی بمالید .

 

– بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.

 

– برای رفع پیوره لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید .

 

– یکی دیگر از خواص روغن زیتون در برطرف کردن خراش و ترک پوست است، برای این منظور گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدار مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید .

 

یکی دیگر از خواص روغن زیتون در برطرف کردن خراش و ترک پوست است

 

خواص دارویی روغن زیتون

– جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و رماتیسم است .

 

– برای سرباز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید .

 

– دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است.

 

– دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است .

 

– پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است.

 

– جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است.

 

– از جمله خواص روغن زیتون میتوان به درمان سستی، فلج و لقوه و تقویت نیروی جنسی اشاره کرد. برای تقویت نیروی جنسی باید ۸۰ گرم روغن زیتون را با ۱۴ گرم کندر و ۱۶ گرم سیاه دانه مخلوط کرده و بمدت سه روز از آن بخورید.

 

– همچنین ماساژ پوست با روغن زیتون، تعریق زیاد را کاهش داده، مژه و ابرو را تقویت می‌کند. این درحالی است که ماساژ پوست سر با روغن زیتون سبب تقویت پوست و مو گشته و شوره سر را برطرف می‌سازد و موهای سپید شده را سیاه می‌ کند و این یکی دیگر از صدها خواص روغن زیتون برای مو هست.

 

– چند قطره روغن زیتون سریعا خارش و سوزش چشم و پلک راتسکین داده و آبریزش چشم را برطرف ساخته و قوه بینایی را تقویت می‌کند.

 

– مخلوط مساوی روغن زیتون و گلیسیرین نیز نقش مفیدی در معالجه پوست پای ترک خورده، درمان شوره سر و ریزش مو، جلوگیری از سفیدی مو دارد.

 

– در سرطان‌های سینه، روده‌ بزرگ و راست روده کاملاً مشخص شده که نوع چربی مصرف شده، یکی از عوامل مهم در ایجاد این سرطان‌هاست و مقدار چربی تأثیر چندانی در بروز آنها ندارد.

 

مطالعات بر روی خواص روغن زیتون نشان داده که این ماده میزان آسیب‌های سرطانی را کاهش داده و تعداد تومورهای توسعه یافته را به شکل آشکاری ‌کاهش می دهد و این تومورها تهاجم کمتر و درمان پذیری بیشتری دارند.این اثر مربوط به وجود اسید لینولئیک است که یک اسید چرب امگا ۶ می‌ باشد. این اسید چرب در تولید پروستاگلاندین‌هایی موثر است که از ایجاد و توسعه تومورها جلوگیری می کنند.

 

– از فواید روغن زیتون این است که مصرف آن به صورت منظم، هر دو فشار خون سیستولی و دیاستولی را کاهش می‌ دهد و مقدار دوز داروهای لازم برای کاهش فشارخون را در بیماران کم می‌ کند.

 

از جمله خواص روغن زیتون کاهش احساس درد است

 

ویژگی های روغن زیتون

روغن زیتون بهترین روغن برای پخت و پز است زیرا در اثر حرارات خراب نمی شود.

دوام و مدت نگاهداری آن نسبت به روغن‌های دیگر است و حتی می‌توان آن را فریز کرد.

 روغن زیتون برای هیچ کس مضر نیست و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند فقط میوه تازه و یاقوتی آن معده راسست می کند و ممکن است تولید استفراغ کنند .

 

خواص روغن زیتون و التهاب روماتیسمی:

التهاب روماتیسمی از بیماری‌های عفونی مزمن است که در مفاصل ایجاد می‌ شود. عوامل عفونی، ژن‌ها، هورمون‌ها و رژیم غذایی در بروز آن نقش دارند. از خواص روغن زیتون این است  که مصرف منظم آن باعث تسکین علائم این بیماری می ‌شود.

 

افرادی که میزان کمی روغن زیتون مصرف می ‌کنند، ۵/۲ برابر افرادی که رژیم غذایی سرشار از این روغن را دارند به التهابات روماتیسمی مبتلا می ‌شوند. مکانیسم این عمل هنوز مشخص نشده است، ولی این اثر احتمالاً به آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن زیتون مربوط می ‌شود.

 

خواص روغن زیتون برای دستگاه گوارش:روغن زیتون، صفرا بر است و باعث تخلیه کیسه صفرا می‌ شود، به این ترتیب که انقباض کیسه صفرا و تولید نمک‌های صفراوی را در کبد تحریک کرده و در نتیجه دفع کلسترول را از طریق صفرا افزایش می‌ دهد و از ایجاد سنگ‌های صفراوی جلوگیری می ‌کند.

 

روغن زیتون به علت داشتن سیتواسترول‌ها مانع جذب کلسترول در روده کوچک می‌ شود و جذب عناصر معدنی مثل کلسیم، منیزیم و آهن را افزایش می‌‌ دهد.روغن زیتون ملین است و از یبوست جلوگیری می‌ کند.همچنین از خواص روغن زیتون این است که انگل‌ها و کرم‌های روده را از بین می ‌برد.

 

فواید روغن زیتون برای کاهش احساس درد:ماده‌ای به اوله آکانتال در روغن زیتون وجود دارد که اثری مشابه قرص‌های مسکن مانند ایبوپروفن در کاهش درد دارد. آنزیم‌ مخصوصی در بدن وجود دارد که سبب آغاز درد می ‌شود و ماده اوله آکانتال جلوی فعالیت این آنزیم را می ‌گیرد، در نتیجه فرآیند احساس درد متوقف می‌ شود. با مصرف روزانه ۵۰ گرم روغن زیتون، حدود ۹ میلی ‌گرم اوله آکانتال به بدن می ‌رسد، این مقدار یک دهم میزان داروی ایبوپروفنی است که برای کاهش درد یک فرد بزرگسال تجویز می‌ شود.

 

روغن زیتون و چاقی:در کشورهای غربی، چاقی مشکل بزرگ سلامت مردم است، زیرا میزان کالری دریافتی از طریق غذاهای مختلف افزایش یافته، ولی میزان فعالیت روز به روز کاهش می ‌یابد، در نتیجه چاقی اتفاق می ‌افتد.

 

روغن زیتون مانند سایر چربی‌ها، ۹ کیلو کالری انرژی دارد و به نظر می‌ رسد که مصرف آن باعث چاقی می ‌شود. ولی ثابت شده رژیم غذایی غنی از روغن زیتون از غذاهای کم چرب به کاهش وزن کمک می‌ کند.پس یکی دیگر از خواص روغن زیتون درمان چاقی می باشد. در واقع آنچه در بروز چاقی مؤثر است، نوع چربی مصرف شده است، نه مقدار چربی موجود در غذا.

 

از دیگر خواص روغن زیتون میتوان به کاهش کشش ماهیچه‌های حلقوی در پایین معده اشاره کرد که در حرکت توده غذا به سمت روده تأخیر ایجاد می‌ کند، در نتیجه محتویات معده به آهستگی و به تدریج وارد دوازده می ‌شود و احساس سیری مدت بیشتری طول می ‌کشد و با کاهش اشتها فرد می‌ تواند غذای کمتری مصرف کند.

 

خواص روغن زیتون و تغذیه نوزاد:رشد نوزادانی که مادران آنها روغن زیتون مصرف می ‌کنند، از نظر قد و وزن و رفتارهای روان شناختی بهتر است. همچنین نوزاد برای جلوگیری از اکسیداسیون مواد در اثر ورود اکسیژن هوا، به ویتامین E نیاز دارد. اگر چه میزان این ویتامین در روغن زیتون زیاد نیست، ولی برای جلوگیری از اثرات اکسیداسیون کافی است.

 

روغن زیتون و پیری:بسیاری از بیماری‌های دوران پیری مثل پوکی استخوان و آلزایمر تحت تأثیر رژیم غذایی قرار دارند.یکی دیگر از هزاران خواص روغن زیتون این است که با کمک به جذب کلسیم، باعث رسوب آن در استخوان‌ها شده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌ کند.روغن زیتون از بروز فراموشی و آلزایمر در افراد مسن جلوگیری می‌ کند، ولی مکانیسم عمل آن ناشناخته است. به نظر می ‌رسد اسیدهای چرب غیراشباع موجود در روغن زیتون می‌ تواند باعث حفظ ساختار غشای سلول‌های مغزی شوند.

 

فرآیند پیر شدن در انسان با آسیب‌ تدریجی و تغییر ساختمان پوست همراه است. تغییرات پوست مثل ضخیم شدن و از دست دادن قابلیت ارتجاعی لایه‌های پوست، به علت تجمع کلاژن باعث می‌ شود که پوست در برابر عوامل خارجی مثل تشعشات خورشیدی که رادیکال‌های آزاد را ایجاد می‌ کنند حساس شده و روند پیری تسریع شود.

 

مواد آنتی اکسیدان خصوصاً ویتامین E موجود در روغن زیتون از ایجاد رادیکال‌های آزاد و فرآیند اکسیداسیون در سلول‌های پوستی و ایجاد سرطان‌های پوست جلوگیری می‌ کند و کمک می ‌کند تا سلول‌های پوست انعطاف‌ پذیری خود را حفظ کرده و عوارض پیری دیرتر ظاهر شود.

 

منبع: pezeshk.us


خوراکی های پرخاصیت

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

روغن زیتون از روغن های محبوب و پرکاربرد است که امروز در تمام نقاط جهان به ویژه نواحی مدیترانه استفاده می شود. روغن زیتون از فشرده سازی میوه درخت زیتون به دست می آید و دارای مزایای درمانی و دارویی فراوانی می باشد که از آن جمله می توان به درمان سرطان، فشار خون بالا، کلسترول، چاقی و کاهش وزن، آرتریت و آلزایمر اشاره کرد.

در دوران قدیم به طلای مایع مشهور بوده است و دارای کاربردهای فراوانی در زمینه دارویی و درمانی، پخت و پز، زیبایی و محصولات بهداشتی می باشد. این روغن معجزه گر از عناصر اصلی رژیم مدیترانه ای به شمار می رود.

از روغن زیتون به دو صورت خوراکی و مالشی استفاده می شود. طبع روغن زیتون گرم و خشک می باشد.

در ادامه به مهم ترین خواص روغن زیتون برای درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو اشاره می کنیم. با پرشین استار همراه باشید.

روغن زیتون منبع غنی اسید اولئیک می باشد که به کاهش التهاب کمک کرده و خاصیت ضدسرطانی دارد. التهاب مزمن از عوامل اصلی بروز بیماری های خطرناک مانند سرطان، بیماری قلبی عروقی، دیابت، آلزایمر، آرتریت و حتی چاقی می باشد.

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

روغن زیتون دارای انواع آنتی اکسیدان هایی می باشد که خاصیت ضدالتهابی داشته و در کاهش فشار خون بالا، کلسترول خون و تری گلیسیرید، که از عوامل اصلی بروز بیماری های قلبی می باشد، تاثیر مثبت دارد.

تحقیقات نشان می دهد روغن زیتون منبع غنی چربی هایی می باشد که به طور غیرمستقیم باعث کاهش خطر سکته مغزی در افراد می شود.

روغن زیتون از معدود روغن هایی است که مصرف آن باعث افزایش وزن و چاقی نمی شود. تحقیقات نشان می دهد رژیم های غذایی حاوی روغن زیتون سطح آنتی اکسیدان خون را افزایش داده و باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

بیماری آلزایمر از بیماری های شایع مرتبط با سن می باشد. روغن زیتون تاثیر مثبتی روی عملکرد مغز داشته و با بیماری آلزایمر مبارزه می کند.

مطالعات نشان می دهد روغن زیتون تاثیر مثبتی روی قند خون داشته و حساسیت انسولین را افزایش می دهد. مصرف منظم روغن زیتون خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 4 درصد کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون، آسیب ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش داده و از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند. همچنین نسبت به سایر روغن های گیاهی احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

تغییر شکل و درد مفاصل از نشانه های بیماری آرتریت روماتوئید می باشد. علت این بیماری تاکنون به طور دقیق مشخص نشده اما طبق تحقیقات انجام شده، یکی از علل بروز آن ، حمله سیستم ایمنی بدن به سلول های طبیعی بدن است. روغن زیتون در کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید تاثیر مثبت دارد.

روغن زیتون خواص ضدباکتری داشته و باعث از بین رفتن باکتری های مضر بدن می شود. این باکتری ها علت بروز بیماری هایی همچون زخم معده و سرطان معده می باشند.

افرادی که از چربی های ترانس در رژیم غذایی خود استفاده می کنند از سایرین به افسردگی مبتلا می شوند. مطالعات نشان می دهد جایگزین کردن این چربی ها با روغن زیتون، باعث کاهش افسردگی شده و مصرف منظم آن، خطر ابتلا به افسردگی را تا 48 درصد کاهش می دهد.

روغن زیتون دارای موادی مانند اسید اولئیک و هیدروکسی تیروئول می باشد که برای درمان پانکراتیت حاد یا التهاب ناگهانی پانکراس مفید است.

روغن زیتون با کاهش اثر رادیکال های آزاد باعث سلامت کبد و محافظت از آسیب های کبدی می شود.

افرادی که به طور منظم روغن زیتون مصرف می کنند 9 درصد کمتر از دیگران به زخم کولیت مبتلا می شوند. زخم کولیت نوعی بیماری التهابی روده می باشد.

روغن زیتون منبع غنی ویتامین E و K، آهن، امگا 3 و 6 و آنتی اکسیدان می باشد که برای سلامت دستگاه گوارش و پیشگیری از یبوست مفید است.

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را دو بار در روز میل کنید. به صورت ناشتا هنگام صبح و قبل از خواب. این کار را تا زمانی که یبوست درمان شود تکرار کنید.

اگر طعم روغن زیتون را دوست ندارید، می توانید بعد از مصرف میوه فیبردار مانند سیب یا پرتقال میل کنید.
همچنین می توانید 1 قاشق چایخوری روغن زیتون را با یک لیوان آب پرتقال مخلوط کرده و هر روز ناشتا میل کنید.

در صورتی که به یبوست شدید مبتلا هستید هر روز 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یک فنجان شیر گرم مخلوط کرده و هنگامی که معده تان خالی است نوش جان کنید.

برای درمان سنگ کلیه حدود 2 لیتر آب را بجوشانید، سپس با 6 گرم آبلیمو تازه و مقداری روغن زیتون مخلوط کرده و در یخچال بگذارید تا خنک شود و به صورت منظم مصرف کنید.

روغن زیتون یک محرک جنسی قوی محسوب شده و ماساژ روغن زیتون باعث بهبود گردش خون در اندام های مختلف از جمله اندام های جنسی می شود و در بهبود رابطه جنسی تاثیر عالی دارد.

توجه داشته باشید:

قبل از اعمال موضعی هر گونه ماسک یا ضماد روی پوست صورت و سایر نقاط حساس بدن، حتما اندکی از آن را روی بخش کوچکی از پوست دست تست کرده و 2 دقیقه منتظر بمانید تا از عدم حساسیت پوست خود مطمئن شوید.

– اسکراب لب: مقداری شکر درشت را با 1 قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کرده، مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید و به عنوان اسکراب لب مصرف کنید.

– پاک کننده آرایش: احتمالا به این فکر می کنید که استفاده از روغن زیتون روی پوست صورت، باعث مشکلات زیبایی و پر شدن منافذ پوست می شود، خبر خوب اینکه روغن زیتون خاصیت جذب کنندگی محصولات روغنی را دارد، به همین دلیل از آن برای پاک کردن آرایش صورت استفاده می شود.

– مرطوب کننده پوست: روغن زیتون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان و ویتامین E، باعث حفظ پوست از عواملی مانند نور خورشید و باد می شود. روغن زیتون همچنین یک مرطوب کننده غیرچسبناک است که به مدت طولانی روی انواع پوست باقی می ماند.

پس از حمام، صورت خود را کمی مرطوب کرده و روغن زیتون را روی پوست بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

اگر پوست خشکی دارید قبل از خواب، مقداری روغن زیتون به صورت خود مالیده و بگذارید تا صبح بماند. سپس با آب گرم بشویید.

– حفظ سلامت پوست: روغن زیتون منبع غنی ویتامین E می باشد که با درمان التهاب، آکنه، بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و سرطان پوست سلامت پوست را تضمین می کند.
1/3 فنجان ماست، 1/4 فنجان عسل، 2 قاشق چایخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و حدود 2 دقیقه روی پوست مالیده و سپس با آب گرم بشویید. این کار را به صورت منظم و یک بار در هفته انجام دهید.

– جوانسازی پوست: مصرف روغن زیتون باعث به تاخیر افتادن علائم پیری از جمله چین و چروک می شود.

ابتدا مقدار کمی روغن زیتون به صورت خود مالیده، سپس 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و کمی نمک دریا را با هم مخلوط کرده و به پوست خود بمالید.

– درمان اگزما: روغن زیتون یک مرطوب کننده قوی است که برای درمان خشکی پوست و عوارض ناشی از اگزما بسیار موثر است.

– درخشان کننده مو : برای درخشان کردن موها، کافیست چند قطره روغن زیتون را به موهای خود بمالید.

– درمان ترک پاشنه پا: روغن زیتون را به پاشنه های ترک خورده بمالید، این کار باعث نرم شدن و درمان ترک پاشنه می شود.

– حفظ سلامت و زیبایی ناخن: ویتامین E موجود در روغن زیتون می تواند به زیبایی و سلامت ناخن ها کمک کند.

یک چوب پنبه را در روغن زیتون فرو کرده و روی ناخن های خود بگذارید. بعد از 3 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

روغن زیتون انواع مختلفی دارد که هریک در زمینه خاصی کاربرد دارد. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روغن زیتون خام و طبیعی (virgin): محبوب ترین نوع روغن زیتون است که دارای کیفیت عالی بوده و در پخت و پز به کار می رود. محتوای اسیدی این نوع بسیار کم است.

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

روغن زیتون طبیعی عالی (extera virgin) : این نوع روغن زیتون بهترین نوع برای سلامت بدن می باشد که با فشرده شدن زیتون در سرما به دست می آید اما هزینه آن بالا می باشد.

روغن زیتون خالص (pure) : روغن زیتون ترکیب شده از روغن زیتون تصفیه شده و طبیعی است که دارای محتوای اسیدی بالا بوده و برای مصرف مناسب نیست.

روغن زیتون لامپانت: که فقط به عنوان سوخت استفاده می شود و کاربردی در پخت و پز ندارد.

– روغن زیتون را در محل خنک و تاریک و دور از گرما و هوا و نور نگهداری کنید.

– آن را داخل ظرف یا بطری شیشه ای یا ظرف ضد زنگ قرار دهید.

– حتما درب آن ببندید.

در ادامه به برخی مضرات روغن زیتون اشاره می کنیم:

– روغن زیتون ممکن است باعث واکنش های آلرژیک در افراد شود، برای اطمینان، قبل از مصرف روغن زیتون به صورت خوراکی، مقداری از آن را روی پوست خود بمالید، در صورت بروز خارش، جوش، یا علائم اگزما احتمالا شما به روغن زیتون حساسیت دارید و لازم است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

– مصرف بیش از حد روغن زیتون به دلیل مقادیر بالای کالری، ممکن است باعث بروز بیماری قلبی شود. بهتر است بیش از 2 قاشق غذاخوری در طول روز مصرف نشود.

– روغن زیتون ممکن است با برخی داروهای دیابت تداخل داشته باشد. دیابتی ها قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

– مصرف بیش از حد روغن زیتون ممکن است باعث کاهش فشار خون، انسداد کیسه صفرا و شود.

– مصرف زیاد روغن زیتون ممکن است اثر معکوس روی وزن داشته و باعث چاقی شود.

– زنان باردار و شیرده از مصرف زیاد روغن زیتون اجتناب کنند.

منبع: stylecraze – healthline – medicalnewstoday

کپی برداری از مطالب سایت پرشین استار اکیدا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد!

مفیدترین تمرینات برای از بین بردن چربی سینه در مردان یکی از پر تکرارترین کاربران سایت های پزشکی است که به جینوماستیا (بزرگی پستان در مردان) اختصاص دارد. بسیاری از مردان برای شکل دادن به قفسه سینه خود، به سختی می توانند چربی سینه را از بین ببرند. در ادامه این مقاله از بخش پزشکی و ورزشی دکتر سلام، به برخی از تمرینات آزمایش شده در طول زمان برای از بین بردن چربی سینه در مردان اشاره می کنیم. همچنین به سراغ سؤالاتی که اغلب

آیا با قوانین فنگ شویی در اتاق خواب آشنا هستید؟ آیا می دانید چگونه میتوان خوابی راحت تر با این قوانین داشته باشید؟ سخنان زیادی در مورد خواب راحت در تخت ‌خواب خودتان وجود دارد. اما در کنار احساس راحتی که در خانه وجود دارد، آیا این امکان وجود دارد که اتاق‌ خواب خود را برای خوابیدن، بهتر کنید؟ اگر به دنبال ایجاد یک اتاق‌ خواب ایده‌آل برای خواب هستید، این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به شما کمک خواهد کرد که یک محیط

آیا با روش های دفع انرژی منفی از خانه خود آگاهی دارید؟ آیا می دانید دفع این انرژِ منفی تا چه اندازه می تواند بر موفقیت های شما تاثیر گذار باشد؟ یکی از عناصر اساسی که ما از آن غافل هستیم، بلوکه کردن انرژی و ایجاد انرژی منفی در فضای زندگی مان است. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بررسی راه های دفع انرژی منفی از خانه می پردازیم. با کمک این راهکارها به راحتی می تواند انرژی مثبت را به سمت

انرژی را نمی توان با چشم دید اما می توان آن را حس کرد. خانه شما جسم و روحتان را تحت تاثیر قرار می دهد. وارد کردن انرژی مثبت به خانه، سنتی دیرینه است که همیشه مورد استفاده بوده است. پس اگر در حال نقل مکان به خانه جدید یا در حال ایجاد تغییراتی در خانه کنونی خود هستید، می توانید خانه را طوری تنظیم کنید که انرژی مثبت بیشتری وارد خانه شود. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بررسی راهکارهایی

می دانید چروک اطراف چشم را چگونه میتوان درمان کرد؟ می دانید به این چین و چروک ریز، خطوط پنجه کلاغی هم می گویند؟ آیا تنها با کمک جراحی میتوان از شر این خطوط رهایی یافت؟ کرم های ضد چروک کارآیی ندارند و انجام عمل جراحی نیز، بسیار دشوار به نظر می رسد. خوشبختانه، گزینه‌ های درمانی دیگری نیز وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا از چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی)  جلوگیری کرده و آنها را کاهش دهید. در این

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

قوانین فنگ شویی آینه چیستند؟ اگر آینه ها به طور مناسبی مورد استفاده قرار گیرند، شگفتی می سازند، که به اصطلاح آسپرین فنگ شویی یده می شود. استفاده

برای ایجاد یک فنگ شویی هماهنگ در خانه، باید مطمئن باشید که در هر اتاق یک جریان انرژی خوب وجود دارد. از بهترین رنگ برای در جلویی گرفته

آیا مدام به شما گفته می شود که خسته به نظر می رسید؟ رگ های عنکبوتی زیر چشم یکی از علل رایج هستند که ممکن است افراد به

خونریزی نظم خسته کننده است مخصوصاً زمانی که قصد بارداری داشته باشید. اما ناامید نشوید زیرا این خونریزی می تواند علامت یک خبر خوب برای شما باشد. این

در مورد پیدا کردن موقعیت یابی فنگ شویی میز ادارای چه اطلاعاتی دارید؟ شاید برایتان تا به حال اتفاق افتاده باشد که سر یک میزی بهتر کار کرده

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

آیا امکان بزرگ کردن سینه ها وجود دارد؟ از افتادگی و شل بودن سینه های خود خسته شده اید؟ ما یک راه حل ساده

چگونه میتوان باعث افزایش قد در نوجوانان شد؟ هر کسی، خواهان یک اندام متناسب با قدی ایده آل می باشد، به ویژه نوجوانان. اگرچه

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird verarbeitet

Wird geladen

خواص خوردن روغن زیتون قبل از خواب

Wird verarbeitet

Wird geladen

Wird geladen

Wird verarbeitet

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird geladen

Wird verarbeitet

Playlists werden geladen

1

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید