دسته‌ها
دارو

خواص قرص نورتريپتيلين 25

خواص دارویی و گیاهی

نورتریپتیلین چیست؟نورتريپتيلين دارويي از دسته ی ضد افسردگی های سه حلقه ای می باشد و معمولاً برای درمان افسردگی تجویز می شود.این دارو همچنین در تسكين دردهاي عصبي هم استفاده دارد .
علت اصلی بروز افسردگی ناشناخته است اما هدف از درمان دارو همراه با مشاوره درمانی برطرف کردن علائم افسردگی نظیر خلق پایین، بی حالی،نداشتن انگیزه، افکار خطرناک ،اختلالات خواب و کاهش اشتها وجهت رساندن فعالیت و عملکرد روزانه ی فرد به سطح طبیعی، می باشد.
داروهایی مانند نورتريپتيلين می توانند به برطرف نمودن علائم افسردگی مانند کم خوابی یا کمبود اشتها کمک قابل توجهی کنند.

نورتريپتيلين در بدن چگونه عمل می کند؟این دارو در بدن با افزایش سطح ناقل های شیمیایی موجود در مغز که نقش پیام رسانی عصبی بین سلول های اعصاب رابر عهده دارند،علائم افسردگی رابرطرف می نماید.

پيش از شروع مصرف نورتريپتيلين- در صورت بارداري يا اقدام به بارداري یا شیرده بودن به پزشك خود اطلاع دهيد.
-در صورت سابقه ی بیماری هایی نظیر تیروئید پر کار ،مشکلات کبدی ،صرع،دیابت،یبوست های مزمن،مشكل در دفع ادرار،بيماري هاي قلبی عروقی،چشمی و یا بیماری های اعصاب و سایر بیماری هارا به پزشک خود اطلاع دهید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود (خصوصا سایر داروهایی که تاکنون و در یک ماه اخیر برای درمان افسردگی و خواب استفاده نموده اید) در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.

نحوه ی مصرف نورتریپتیلین-نحوه و مقدار مصرف این دارو با توجه به مشکل و شرایط بیمارمتفاوت است.ممکن است این دارو سه تا چهارنوبت در روز و یا تنها یک نوبت تجویز گردد.
-اگر نورتریپتیلین به صورت یک نوبت در روز تجویز شود بهترین زمان مصرف آن شب ها پیش از خواب می باشد.اما برخی پزشکان ترجیح می دهند دارو را در مقدار کمتر اما در دو تا سه نوبت در روز برای درمان افسردگی تجویز کنند لذا. حتماً دارو را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف نمایید.
-ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.
-این دارو با غذا تداخلی ندارد و میتوانید آن را قبل یا بعد از غذا مصرف نمایید.
-در صورت فراموش كردن مصرف يك نوبت دارو بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد مگر آنكه زمان ياد آوري به نوبت مصرف بعدي دارو نزديك باشد.در اين شرايط نوبت فراموش شده را مصرف نكنيد و نوبت بعدي را در زمان خودش مصرف كنيد اما به هيچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نكنيد.

توصيه های نورتریپتیلین-از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد،مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باشد.اگرچه ممکن است در چند هفته ی ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود،با این حال درمان خودرا ادامه دهید و طبق بره ی منظم به پزشک خود مراجعه کنید و همچنین برای بهبود روند درمان کلیه ی مشکلات و سوالات خودرا از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید .
-قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می تواند عوارض ناسبی برای بیمار در برداشته باشد که اصطلاحا به آن سندرم محرومیت دارو می گویند و عوارضی همچون سردرد،تهوع،ضعف،حملات ترس و بی حالی در بر دارد.
-به دلیل این که مسمومیت با ضد افسردگی های سه حلقه ای بسیار خطرناک می باشد دارو را به همان مقدار تجویز شده مصرف کنید و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.در صورت مصرف بیش از حد یا ناخواسته ی دارو حتما با مرکز کنترل مسمومیت تماس بگیرید. -مصرف الکل در مدت درمان با این دارو می تواند احتمال بروز عوارض ناشی از این دارو را افزایش دهد.
-در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.
بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید .
-در مدت درمان با اين دارو ممكن است حساسیت پوست و بدن شما به نور آفتاب بیشترشود لذا. تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم خورشید. قرار نگیرید و از فرآورده های ضدآفتاب و عینک آفتابی حتماً استفاده نمایید.
-در صورتی که مبتلا به دیابت هستید ،مصرف این دارو ممکن است باعث افزایش قندخون شما شود لذا قندخون خودرا به صورت منظم چک کنید و با پزشک خود درمورد آن صحبت کنید.
-در صورت شروع هرگونه درمان یا قصد عمل جراحی، درمانگر خود را از مصرف این دارو مطلع نمایید.
-پیش از دریافت هرگونه دارو از داروخانه (مانندداروهای ضد درد،ضد سرماخوردگی و ضد حساسیت)دکتر داروساز را در جریان مصرف این دارو قرار دهید.

عوارض شایع نورتریپتیلین-در مدت درمان با این دارو ممکن است خشکی دهان را تجربه کنید که برای برطرف نمودن آن می توانید از آدامس یا آبنبات های بدون شکر استفاده نمایید.
-یبوست و سوهاضمه ،اسهال یا تهوع نیز از عوارض شایع این دارو می باشند که با یک رژیم غذایی حاوی وعده های غذا سبک و ساده و حاوی فیبر مناسب(درمورد یبوست) و با محدود کردن غذا های چرب و پر ادویه و مصرف به اندازه آب در شبانه روز می توانید این علائم را کاهش دهید.
-خواب آلودگی، خستگی، سرگیجه و مشکلات بینایی مانند تاری دید از عوارض این دارو می باشد لذا تا زمانی که اثر دارو از بین نرفته از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط بیشتری دارند خودداری نمایید.
-اگر برای اولین بار از این دارو استفاده می کنید ممکن است با تغییروضعیت سریع از حالت نشسته به ایستاده سرگیجه مختصری ایجاد شود کهبه مرور برطرف می شود. این حالت طبیعی است. هنگام برخواستن ، به ارامی بلند شويد.
-در صورت بروز علایمی همچون اضطراب و پریشانی،اختلال در خواب، مشکل در دفع ادرار، احساس گز گز انگشتان،تغییر غیر عادی در اشتها یا وزن،تغییر طعم ها در دهان، زنگ زدن گوش، لکه های قرمز پوستی خارش دار،ریزش مو یا تعریق شدید و ضربان قلب نظم حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.سندروم سروتونین 

مشاهده داروهای ضد افسردگی با منشاء گیاهی در داروخانه اینترنتی دارویاب

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت روزدارو می باشدخرید ساعت هوشمند


طراحی سایت

 

همه مطالب در این شاخه &gt&gt&gt

 

Nortriptyline

نورتریپتیلین یک داروی ضد افسردگی سه حلقه ای است. این دارو مواد شیمیایی را در مغز تحت تاثیر قرار می دهد که ممکن است از حالت تعادل خارج شده باشند. نورتریپتیلین برای درمان نشانه ها و علائم افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این دارو ممکن است برای درمان بیماری هایی که در لیست راهنما وجود ندارد نیز استفاده شود.

 

اگر اخیرا حمله قلبی داشته اید و یا اینکه در حال درمان با تزریق متیلن بلو هستید نباید این دارو را مصرف کنید. اگر در 14 روز گذشته از یک بازدارنده ی MAO استفاده کرده اید، نباید نورتریپتیلین مصرف کنید. ممکن است یک تداخل دارویی خطرناک رخ دهد. بازدارنده ی MAO شامل ایزوکاربوکسازید، لینزولید، فنلزین، رازاگیلین، سلگیلین و ترانیل سیپرومین است.

افراد جوان هنگام مصرف داروهای ضد افسردگی ممکن است افکار خودکشی داشته باشند. باید پزشک شما به صورت مرتب فرآیند طول درمان را بررسی کند. خانواده و اطرافیان شما نیز باید در مورد تغییرات خلقی حاصل از این دارو نیز باید هشیار باشند.

هر گونه نشانه جدید و علامت بدتر شدن را به پزشک معالج خود خبر دهید. این موارد شامل تغییرات خلقی و یا رفتاری، اضطراب، حملات درد آور، مشکل در خواب، احساس تحریک پذیری، عصبانیت، خشونت، نا آرامی افکار خودکشی، بیش فعالی (ذهنی یا فیزیکی)، افسردگی می باشد.

این دارو را بدون تجویز پزشک به کودکان ندهید. نورتریپتیلین برای مصرف کودکان تایید نشده است.

قبل از مصرف این دارو به موارد زیر توجه کنید:

همان طور که قبلا نیز گفتیم اگر اخیرا حمله قلبی داشته اید و یا در حال مصرف متیلن بلو هستید نباید از این دارو استفاده کنید. اگر  به نورتریپتیلین و یا سایر داروهای افسردگی (همچون آمی تریپتیلین، آموکساپین، کلومیپرامین، دزیپرامین، دوکسپین، ایمی پرامین، تریمیپرامین) حساسیت دارید نباید این دارو را مصرف کنید.

برای اینکه مطمئن شوید نورتریپتیلی برای شما امن و بی خطر است اگر موارد زیر را دارید حتما به پزشک معالج خود خبر دهید:

برخی از افراد جوان، هنگام مصرف داروهای ضد افسردگی ممکن است افکار خودکشی داشته باشند. باید پزشک شما را مداوم بررسی نماید. هنوز اثرات این دارو در مورد جنین کشف نشده است. اگر باردار هستید و یا قصد بارداری دارید، به پزشک اطلاع دهید. هنوز در مورد اینکه آیا این دارو می تواند از شیر مادر عبور کرده و به کودک برسد، اطلاعاتی وجود ندارد. اگر کودک شیر خوار دارید حتما موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

این دارو را دقیقا طبق تجویز پزشک مصرف کنید. تمامی دستور العمل های موجود بر روی دارو را دنبال کنید. پزشک ممکن است در طول فرآیند درمان دوز دارو را تغییر دهد. این دارو را و یا کمتر از طول دوره ی درمان مصرف نکنید.

اگر به جراحی نیاز دارید مصرف این دارو را به جراح خود اطلاع دهید. ممکن است به مدت کوتاه مصرف این دارو را متوقف کنید. مصرف نورتریپتیلین را به صورت ناگهانی قطع نکنید. در مورد قطع مصرف حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید. ممکن است چند هفته طول بکشد تا نشانه های شما بهتر شود. این دارو را طبق تجویز پزشک و در زمان های گفته شده مصرف کنید. نورتریپتیلین را در دمای اتاق و به دور از رطوبت و گرما نگه دارید.

به محض یادآوری داروی از دست رفته را مصرف کنید. اگر نزدیک مصرف دوز بعدی هستید، دوز قبلی را که فراموش کرده اید مصرف نکنید.

در این گونه موارد باید با اورژانس تماس گرفته و یا سریعا به پزشک مراجعه شود.

مصرف بیش از حد این دارو می تواند کشنده باشد.

الکل مصرف نکنید:

نورتریپتیلین می تواند اثرات الکل را افزایش دهد این موضوع می تواند خطرناک باشد. گریپ فوروت و آب آن ممکن است با نورتریپتیلین تداخل داشته باشد و باعث ایجاد عوارض ناخواسته گردد. قبل از مصرف این میوه، با پزشک معالج خود صحبت کنید. این دارو ممکن است افکار و واکنش های شما را تغییر دهد.

اگر رانندگی می کنید و یا کارهایی انجام می دهید که نیاز به هوشیاری دارد، حتما مراقب باشید. از قرار گرفتن در معرض خورشید و یا برنزه کردن در زیر نور خورشید اجتناب کنید. نورتریپتیلین می تواند به آسانی باعث آفتاب سوختگی شما شود. در بیرون از منزل، لباس های محافظتی بپوشید و از کرم های ضد آفتاب (SPF  3 و یا بالاتر) استفاده کنید.

اگر نشانه های آلرژیکی همچون کهیر، اشکال در تنفس، تورم صورت، لب ها، زبان و گلو را داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید. اگر موارد زیر را داشتید به پزشک خود اطلاع دهید:

افراد مسن ممکن است عوارض جانبی بیشتری داشته باشند. عوارض جانبی معمول نورتریپتیلین شامل موارد زیر است:

این لیست از عوارض جانبی کامل نیست و ممکن است عوارض دیگری نیز وجود داشته باشد. در صورت برزو هرگونه مشکل با پزشک معالج خود مشورت کنید.

25 تا 15 گرم در روز.

مصرف این دارو با داروهای خواب آور، ممکن است اثرات آن را بدتر کند. قبل از مصرف نورتیلپتیلین با سایر داروهای خوب آور، داروهای ضد درد، داروهای اضطراب، افسردگی و یا تشنج حتما با پزشک مشورت کنید.

قبل از مصرف نورتریپتیلین اگر 5 هفته ی قبل از SSRI استفاده کرده اید حتما به پزشک اطلاع دهید.

این داروها شامل سیتالوپرام، فلوکستین، فلووکسامین، پاروکستین، یا سرترالین است. داروها می تواند با نورتریپتیلین تداخل داشته باشد. بهتر است قبل از مصرف این دارو تمامی موارد را در نظر داشته باشید.

ترجمه: زهرا کامران ور

مطالب مرتبط:


 

 

 


سلام ببخشید من دختر خواهرم 1سالشه توی خواب بدنش تکون میخوره آیا داروی وینلاکسین که بداش تجویز شده نسبت به سنش براش مناسبه

سلام من از وقتی که نورتریپین مصرف میکنم , خوابیدنی هر دو ساعت احساس پر بودن مثانه میکنم ولی ادرارم بسختی خارج میشه به نظر تون مصرف دارو رو ادامه بدم یا نه?

سلام ببخشید من شوهرم قبلا خانمی رو خیلی دوست داشته ولی قسمت نبوده باهاش ازدواج کنه وهنوز هم بعضی وقتها با تلفن با او ارتباط داره و4 سال میشه دکتر قرص نور تریپتیلین25 تجویز کرده الان خودش میره از داوخانه میگیره ولی فقط شبها یه قرص مصرف میکنه خواستم بدونم ضرر داره یانه ،ممنونم

سلام ببخشید من شبی 1 عدد نورتریپیتیلین 25 مصرف میکنم دیگه به دکتر مراجعه نکردم خودم از داروخانه میگیرم مصرف میکنم میخوام ببینم عوارض ندارد .
چطور مصرف این را کم کنم و بعد قطع کنم .متشکرم راهنمایی بفرمایید .

این دارو جواب ازمایش عدم اعتیادرا مثبت نمی کند ؟

سلام من حالم خیلی بد بود ٣ تا قرص لورتریپتلین باهم خوردم الان چکار کنم عوارض هم داره

با سلام
همان طور که در متن آمده است: اگر نورتریپتیلین بیش از حد مصرف شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این گونه موارد باید با اورژانس تماس گرفته و یا سریعا به پزشک مراجعه شود. مصرف بیش از حد این دارو می تواند کشنده باشد.

سلام دکتر جان
قرص نورتریپتیلین 25
عصریک عدد3یا2ساعت قبل ازخواب میل شود
ولی من متوجه نشدم ازت خواهش میکنم برام خوب توصیح بده

سلام ببخشی مادرم افسردگی داره قبلا قرص امی تریپتیلین مصرف میکرد ولی دوماهه دکتر عوض کرده و نوتریپتلین مصرف میکنه و افسردگیش شدیدترشده و. حتی گاهی هذیان میگه و دچار وسواس هم شده.علتش چیه

سلام ببخشیدیکی ازبستگان اوضاع چندان خوبی نداره ودائماقرص نوتریپتیلین ۱۰مصرف میکنه خواستم ببینم خطری داره!؟
ممکنه باچه تعدادازاین قرص هاجونشوازدست بده؟؟

سلام من جزوانجمن ان ای هستم و11سال پاکی دارم توزمان اعتیادم هم وابستگی یابهتربگم اعتیادبه قرص هم داشتم درحال حاضربخاطروضعیت کاروزندگیم شبهاتاساعت 2خواب ندارم ومدام ازاین دنده به هون دنده میشم تابلاخره خوابم ببره وازاونجایکه ترس بخاطربرگشت به وابستگی رادارم بااینکه دکتربارها برام قرص نورتریپتیلن راتجویزکرده ولی مصرف نکردم وبیشتربرااین بیخوابیها وشایدافسردگی که تومکان کاریم پیداکروم قرص ولبان یک دوره وگاباپنین مصرف کردم والان هم نمیدونم این قرص رامصرف کنم یانه هرچندچندنفرمثل من تو وضعیت کاری مشابه مباورت به مصرف این دارو رانمودهندوشایدمشابه این داروها را حالابعضی موقعها بخودم میگم این قرص التن برادجنبه داروی داره ومصرف هست نه سوء مصرف وازطرفی میگم اینها افکارخرابه ویوخت دوباره برگشت میکنی

سلام دکترجان من کمردرد شدید عصبی گرفتم دکتراین قرص رازه من تجویزکردن آیادرسته بخورم تاچه موقع البته ؟؟

ایا این دارو خواب اورم هست؟ و خوردن ۳-۴تا ازین قرص کشنده است واقعا؟ یکی از بستگانمون چندتا لورازپام باهم خورده بود چیزیشم نشد فقط خواب الود بود همش و گیج.نورتریپتیلین چی؟

دوستم امروز چندتا ازین قرص و خورده اگه خطرناکه بگین بهم زودتر

سلام شبی چهارتا نوتریپتیلین1 میخورم اما فک میکنم هیچ تاثیری روم نداره

سلام من امروز انگشت کوچکه ی پام گز گز میکنه از قرص نور تریپتیلن دکتر برای کمرم دردم داده میتونم استفاده کنم

سلام
مادر ۵۰ ساله من حدود یک هفته هست که از قرص نورتریپتیلین ۱۰ شب ها قبل از خواب استفاده میکنه و الان دو روزه که بعضی وقت ها احساس گز گز در بازو و دست راستش داره میخواستم ببینم ربطی به این دارو میتونه داشته باشه و ایا خطرناک هست؟
ممنونم اگر سریعتر پاسخ بدین

سلام خدمت دوستان ..
من 1 سال بود بی خوابی و تنگ نفس و ترس. و حراس داشتم فقط ورزش میکردم و انواع قرص های خواب اور. مثل الپروزلام و کلوناز مصرف میکردم خوب نشدم ..الان نورتریپتیلین و پرانول و کلوناز مصرف میکنم .حالم داره خوب میشه ..گزگز دست و پا و قند خون بالا اولش داره

سلام
یکی از اقوام ما بدون تجویز دکتر داروی nortriptyline رو مصرف میکنه در صورتی که قبلا افسردگی هم نداشته میخواستم ببینم این دارو براش مشکل ساز نخواهد شد ممنون میشم اگه جوابم رو بدین.


پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*  

*تصویر امنیتی
*


تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام


بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

Useful Websites Directory

تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما :
&lt!–
name &quotcontact&quot domain &quotyadbegir.com&quot.write(&#39‘).write(name + ‘@’ + domain + ”)// –&gt
| تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
Powerd by: WP

آیا می دانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان به کاهش میزان حجم ربط داد، در حالی که بافت چهره تحليل مي رود و خطوط در اطراف بینی، دهان و گونه ها ظاهر مي شوند. پرکننده های پوستی می توانند اين حجم كم را جبران كنند و باعث بهتر شدن چين هاي پوستي و حجم دار شدن لب ها و ايجاد ظاهري جوانتر شوند. پرکننده های پوستی تزریقی چیست؟ پرکننده های پوستی مواد ژل مانندی هستند که در زیر پوست

سخن گفتن در مورد حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی بسیار جذاب است، اما اگر این حمایت‌ها در حد صحبت باشد به نظر شما فایده‌ای دارد؟! مقام معظم رهبری بار‌ها برای حمایت از حرکت علمی در کشور تاکید کرده اند، دولتمردان هم حرف‌های امیدوار کننده‌ای زده اند، اما متاسفانه در عمل و در برخی دستگاه‌ها این حمایت بسیار کمرنگ است و بسیار افسوس که گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی دستگاه‌ها چونان سنگ اندازی میکنند انگار که از لغزیدن و زمین خورد شما لذت

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از دکتر سلام می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. مژه های برای

در مورد بیماری پنجم چه می دانید؟ آیا می دانید دیگر این بیماری، سندروم صورت سیلی خورده است؟ بیماری پنجم  هم مانند تعداد کمی دیگر از عفونت

آیا می دانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان به کاهش میزان حجم ربط داد، در حالی که بافت چهره تحليل مي رود

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو

سخن گفتن در مورد حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی بسیار جذاب است، اما اگر این حمایت‌ها در حد صحبت باشد به نظر شما فایده‌ای دارد؟!

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود

یکی از شایع ترین علائمی که اکثر زنان در سه ماهه اول دوران بارداری، تجربه می کنند، کسالت و بی حالی صبحگاهی است. تهوع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 2 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 3 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

برای درمان افسردگی یکی از قرص هایی که اغلب توسط پزشکان تجویز می شود قرص نورتریپتیلین است. این دارو را می توان برای ترک سیگار نیز به کار برد. برای کسب اطلاعات دارویی قرص های نورتریپتیلین تا پایان همراه ما باشید.

نورتریپتیلین به گروهی از داروها تعلق دارد که داروی ضد افسردگی سه دوره ای یده می شوند. قرص نورتریپتیلین برای درمان افسردگی تجویز می شود. افسردگی می تواند گاهی اوقات بدون دلیل مشخصی ایجاد شود، یا ممکن است در اثر حوادث طول زندگی مثل مشکلات رابطه ای، از دست دادن عزیز یا بیماری ایجاد گردد. افرادی که افسردگی دارند بطور دائم غمگین هستند و این امر در انجام دادن کارهای روزانه آن ها مشکل ایجاد می کند.

تصور می شود قرص نورتریپتیلین با مواد شیمیایی خاص موجود در ذهن که باعث ایجاد افسردگی می شوند ترکیب می شود. قرص های نورتریپتیلین علاوه بر درمان افسردگی برای درمان انواع مختلف ناراحتی های عصبی تجویز می شود. اگر نورتریپتیلین به دلیل ناراحتی های عصبی برای شما تجویز شده است، و سوالاتی در مورد نحوه درمان آن دارید آن ها را از پزشک خود بپرسید.

اگر شما از قرص نورتریپتیلین برای درمان افسردگی استفاده می کنید، ممکن است تاثیرات مستقیم آن را درک نکنید. یک تا دو هفته طول می کشد تا تا تاثیرات آن را مشاهده کنید. ترک نکردن مصرف دارو بسیار مهم می باشد. اگر شما احساس افسردگی می کنید، ممکن است افکار ناراحت کننده، افکار آسیب رساندن به خود یا پایان دادن به زندگی خود را داشته باشید. اگر این اتفاق افتاد مهم است که پزشک خود را بلافاصله در جریان قرار دهید. چند نوع داروی ضد افسردگی وجود دارد که هر یک از آن ها بطور متفاوت عمل کرده و دارای عوارض جانبی مختلف می باشد. اگر احساس می کنید قرص نورتریپتیلین برای شما مناسب نیست بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید تا داروی دیگری تجویز کند.

قرص نورتریپتیلین برای درمان مشکلات ذهنی و رفتاری مثل افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. باعث می شود رفتار شما بهتر شود و احساس سلامتی کنید، همچنین برای درمان ناراحتی های عصبی مفید است و استرس و اضطراب شما را تسکین می بخشد و باعث افزایش سطح انرژی شما می شود. این دارو به داروهای ضد افسردگی دارای سه دوره درمان تعلق دارد و باعث متعادل شدن مواد شیمیایی طبیعی در ذهن می شود. این دارو همچنین ممکن است برای ترک سیگار مورد استفاده قرار گیرد.

قبل از آغاز دوره درمان بروشور محصول که داخل بسته قرار دارد را بخوانید. باعث می شود تا اطلاعات بیشتری در رابطه با قرص نورتریپتیلین و لیست کاملی از عوارض جانبی را بدست آورید. استفاده از سه تا چهار دوز دارو در یک روز رایج می باشد و گاهی یک دوز تنها در زمان خواب تجویز شود. ابتدا دوز کم تجویز می شود و سپس به تدریج وقتی بدن شما به این دارو عادت کرد دوز آن را افزایش می یابد. بسیای از مردم یکباره خوردن این قرص همراه با آب را موثر می دانند. شما می توانید از نورتریپتیلین قبل یا بعد از وعده های غذایی استفاده کنید. اگر مصرف یک دوز را فراموش کردید به محض اینکه یادتان آمد آن را مصرف کنید، اگر به زمان مصرف دوز بعدی شما نزدیک بود از دوز فراموش شده صرف نظر کرده و دوز بعدی را مصرف کنید.

افراد بالغ 25 تا 15 میلی گرم در روز در دوز های جداگانه یا بطور متوالی، گاهی ممکن است یک دوز در روز تجویز شود. برای سالمندان 1 تا 75 میلی گرم در روز در وعده های جداگانه یا یک دوز کلی در یک روز و افراد بین 13 تا 18 سال 3 تا 5 میلی گرم در روز، در 3 تا 4 وعده یا یک دوز کلی در یک روز.

مصرف قرص نورتریپتیلین همراه با داروهای خواب آور ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. اگر از قرص های خواب آور، داروهای ضد درد، تسکین دهنده عضلانی، داروی برای اضطراب، افسردگی یا سرگیجه استفاده می کنید قبل از آغاز مصرف نورتریپتیلین با پزشک خود مشورت کنید. اگر از داروهای ضد افسردگی SSRI مثل سیتاپلورام، اسیتالوپرام، فلوکیستین، فلووکسامین یا سرترالین در پنج هفته اخیر استفاده کزده اید قبل از مصرف نورتریپتیلین با پزشک مشورت کنید. داروهای زیادی ممکن است با نورتریپتیلین واکنش پیدا کنند قبل از مصرف آن لیست کاملی از داروهایی که استفاده می کنید را در اختیار پزشک خود قرار دهید.

قبل از مصرف هر گونه دارو بهتز است سابقه پزشکی خود را با پزشک خود در میان بگذارید. در صورت مبتلا بودن به بیماری های زیر بهتر است در مصرف قرص نورتریپتیلین احتیاط کنید.

همانطور که گفتیم قرص نورتریپیتیلین برای درمان بیماری افسردگی و همچنین بیماری های عصبی مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است قبل از مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت کنید تا از عوارض جانبی آن جلوگیری نمایید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در رابطه با موارد مصرف دیگر داروها می توانید به بخش اطلاعات دارویی رجوع کنید.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!موزه پرنس ولز هند یک جاذبه توریستی متفاوت!با بالون معده لاغر می شویم یا نه؟


برای پاکسازی پوست چرب از این روش های مطمئن استفاده کنیدهیچوقت این جملات را به زبان نیاورید!با جزیره تماشایی ماک و تام موراکوت آشنا شوید

نشانی شما منتشر نخواهد شد.


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلک


بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید

1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *