طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری آن موضوعی است که بسیار از ما پرسیده می شود لذا تصمیم گرفتیم در این مقاله بطور کامل نحوه مصرف و طریقه نگهداری ژل رویال را برای شما عزیزان توضیح بدهیم.

ژل رویال یکی از با ارزش‌ترین محصولات زنبور است، با این خیلی از مردم هنوز درباره خواص ژل رویال و نحوه نگهداری و طریقه مصرف آن اطلاعات چندانی ندارند. در اینجا مواردی را ارائه خواهیم کرد که پیشرفت یا حتی بهبود کامل پس از درمان بوسیله ژل رویال را نشان می‌دهند.

ژل رویال طبیعی را با ضمانت کامل و بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

ژل رویال میخواهم!  915255551- 5836242521

 

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

در گذشته، دوز روزانه‌ای که همه به اتفاق آرا آن را قبول داشتند، ۲/۰ گرم و مصرف آن غالباً به صورت قرص‌های ژل رویال خشک شده بصورت انجمادی یا نگهداری شده به اشکال مختلف دیگر بوده است. اما امروزه، برخی دانشمندان معروف مانند شویی فوروکاوا و نوریکو هاتوری از ژاپن، استفان باگدانوف از سوئیس و کریستینا آسون از رومانی آن را به صورت دوز پایین در نظر گرفته و تغییر داده‌اند.

مطالعات گزارش داده‌اند که ژل رویال بدون هیچگونه عوارض جانبی و با دوزهای آغازین ۱ تا ۵ گرم یا با موفقیت مدیریت شده است. در بازارهای ما، ژل رویال را می‌توان بصورت تازه (خام) بصورت ژل نرم (بصورت پودرهای خشک شده انجمادی) یا در ترکیب با عسل (تازه یا لیوفیلیزه شده) یافت.

محققان علاوه بر تغییر دوز، روش مصرف ژل رویال را نیز تغییر دادند. بدین ترتیب مشاهده شد که ژل رویال خشک شده انجمادی یا نگهداری شده به شیوه‌های دیگر، نتایج بسیار ضعیفی را در مقایسه با ژل رویال تازه ارائه می‌دهد. تحقیقی در بلغارستان که بر روی ۱۷ نمونه مختلف ژل رویال انجام شد، نشان داد که «مقدار پروتئین در ژل رویال تازه، از نمونه‌های تجاری بوده و تفاوت آن‌ها با یکدیگر قابل توجه بود.»

اما در حالی که ممکن است این روش آسان‌ ترین روش تولید یک محصول تجاری به نظر برسد، با این وجود از آنجایی که ژل رویال بطور مستقیم از کندوی زنبور عسل استخراج می‌شود، این کار آسان نخواهد بود. ژل رویال تازه باید به محض استخراج، منجمد شود، زیرا این تنها راه جلوگیری از انحلال پروتئین‌های فعال بیولوژیکی آن است.

پس از برداشت ژل رویال، مدت اعتبار کیفیت آن عبارت است از:

– ۳ تا ۵ روز درون کندو

– تنها چند دقیقه بیرون از کندو و در دمای ۱۵ تا ۲۵ درجه

– ۶ ماه، در صورت نگهداری در یخچال (در دماهای ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد)

– ۲ سال، در صورت نگهداری درون فریزر (در دماهای کمتر از ۱۸- درجه سانتیگراد)

دوز پیشنهادی روزانه ۱ تا ۵ گرم، به مدت یک دوره ۳۰ تا ۹۰ روزه و سپس ۱۰ تا ۳۰ روز توقف مصرف.

مواردی هستند که نیاز به دوز بالاتر اما برای دوره‌های کوتاه‌تر و زمانی توقف بیشتری بین آن‌ها دارند. ژل رویال باید بصورت ناشتا و حداقل ۱۵ دقیقه پیش از وعده غذایی مصرف شود.

با این وجود دوز مصرف با توجه به وزن بدن و شرایط فیزیکی، برای هر فرد بصورت منحصربفرد تنظیم می‌شود. در اینجا به برخی شرایط خاص اشاره می‌کنیم:

افراد به منظور جلوگیری از پوکی استخوان پس از ۴۵ سالگی، می‌توانند ژل رویال را دو بار در سال و برای دوره‌های ۳۰ تا ۶۰ روزه مصرف نمایند. دوز روزانه باید ۱/۰ گرم باشد. ژل رویال بوسیله تسهیل ترشح استروژن، هورمون دخیل در جذب مستقیم کلسیم، فعالیت تخمدانی را تشدید کرده و آن را تقویت می‌کند.

در یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ تحت رهبری دکتر دی. گیورگیِف از بیمارستان زنان و زایمان صوفیه در بلغارستان، ۵۵ زن در دوره یائسگی، روزانه ۵/۰ تا ۱ گرم ژل رویال را به مدت ۹۰ روز مصرف کردند. بررسی و تحقیقات بالینی کامل پیش و پس از دوره انجام شد و نتایج بهتر از آن چیزی بودند که انتظار می‌رفت.

علائم خاص سندروم پس از یائسگی مانند اختلالات قلبی، پوکی استخوان، اختلالات جریان خون، التهاب در ناحیه آلت تناسلی زنانه کاهش یافته یا حتی از بین رفتند. علائم افسردگی و خستگی نیز بهبود یافتند.

۱۰-HDA (۱۰-هیدروکسی اسید ۲-دسنوئیک) ترکیبی از ژل رویال، اثرات شگرفی در پیشگیری و درمان سرطان از خود نشان داد. این ترکیب از واسکولاریزاسیون (عروق‌زایی) در تومورها جلوگیری کرده و بدین ترتیب مانع تکثیر و رشد آن‌ها می‌شود.

۱ تا ۳ دوره درمانی در سال و هر دوره به مدت حداکثر ۶۰ روز، مصرف روزانه ژل رویال تازه توصیه می‌شود. در طول این دوره، به منظور ایجاد یک پیش‌زمینه مطلوب برای خاصیت ضدتومور این ماده، باید از یک رژیم گیاه‌خواری پیروی شود. ژل رویال تازه در موارد ابتلا به سرطان پروستات توصیه می‌شود، زیرا علاوه بر داشتن اثر ضدتومور، دارای خاصیت تنظیم هورمون نیز هست، که برای این نوع سرطان بسیار حائز اهمیت است. همچنین ژل رویال برای درمان سرطان سینه هم توصیه می شود.

آزمایش‌های بالینی و داروهای تجربی ساخته شده توسط بخش مطالعات غدد درون‌ریز کالج پزشکی دکتر جیمز ویتک نیویورک در سال ۱۹۹۵ نشان دادند که یک دوره مصرف ژل رویال به مدت ۳۰ تا ۶۰ روز، تری‌گلیسیریدهای خون و سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. برای این منظور، مصرف مقدار روزانه ۱ یا ۲ گرم به مدت حداقل ۳۰ روز (حداکثر ۶۰ روز) و بصورت سه دوره در سال توصیه می‌شود.

ژل رویال دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است و از شکل‌گیری پلاک و همچنین ایجاد فشار خون پایین و اثرات گشادی رگ پیشگیری می‌کند. افراد مبتلا به مشکلات قلبی، بخصوص در دوره‌های استرس شدید، باید درمان بوسیله ژل رویال را به صورت یک دوره ۶۰ روزه و مصرف روزانه ۲ گرم بصورت ناشتا را انجام دهند تا بتوانند از وقوع انفارکتوس میوکاردی جلوگیری نمایند.

ژل رویال دارای اثر ضدویروسی مستقیم است و تولید سلول‌های ایمنی را افزایش داده و سلول‌های موجود را فعال می‌کند. برای این منظور، مصرف ۲ تا ۴ گرم ژل رویال برای یک دوره کوتاه ۷ روزه توصیه شده است. این روش، نوعی درمان پیشگیری کننده عالی بخصوص در فصل همه‌گیری این ویروس‌ها است.

سه بار در سال باید دوره‌های ۶۰ روزه مصرف روزانه ۲ گرم ژل رویال را انجام داد. این روش درمان بخصوص برای افراد با سنین بیش از ۵۰ سال که سیستم عصبی‌شان بطور شدیدتری تحت تأثیر فرآیندهای فرسایشی قرار می‌گردند، توصیه شده است.

فلج چندگانه، از بین رفتن سلول‌های عصبی مسئول حرکت عضلات (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که به آن بیماری لو گهریک و شارکوت نیز می‌گویند)

پس از استفاده از ۸ تا ۱۰ گرم ژل رویال به همراه سایر فرآورده‌های زنبور به مدت ۷ روز و سپس توقف مصرف به مدت ۴ هفته و از سر گرفتن دوره درمان توسط یک پزشک رومانیایی، نتایج بسیار شگفت‌انگیزی حاصل شد.

خواص بی نظیر ژل رویال که احتمالا نمیدانید!

 

ژل رویال دارای خواص ضدافسردگی است و به عنوان ماده‌ای قوی‌تر از گل راعی (که به مخمر یوحنای مقدس نیز معروف است) شناخته می‌شود. بیمارانی که بطور منظم و به تدریج ژل رویال مصرف می‌کردند، اشتهای روحی و روانی خود را مجدداً بدست آوردند، خواب آن‌ها به حالت طبیعی بازگشت و احساس خستگی آن‌ها نیز از بین رفت.

دانشمندان هنوز هم مکانیزم عمل دقیق این فرآورده زنبور عسل را نمی‌دانند، اما اکثر دانشمندان بر این باورند که تحت اثر این ماده، ترشح و انتشار کورتکس، فرستنده‌های عصبی که باعث ایجاد خوش‌بینی و تناسب روحی-روانی می‌شوند، به میزان کافی در بدن آغاز می‌شود. دوره‌های مصرف برای این منظور، ۳۰ روز است که در طی این دوره، باید روزانه ۲ تا ۴ گرم ژل رویال خام مصرف کرد و سپس ۱ تا ۲ هفته مصرف آن را متوقف کرده و پس از آن باید درمان را ادامه داد.

در این وضعیت باید مصرف را با دوز پایین ۱ گرم در روز آغاز کرده و در طول ۳ ماه تا ۳ گرم در روز افزایش داد. حداکثر دو دوره درمانی در سال (در ابتدا و انتهای هر سال) توصیه شده است که هر دوره ۳ ماه طول می‌کشد. ژل رویال یکی از قوی‌ترین مواد انرژی‌زای طبیعی است که به بازیابی مجدد ظرفیت کار کمک کرده و برخی عملکردهای شناختی (مانند دقت، تمرکز و حافظه) را بهبود بخشیده و وضعیت خواب را به حالت طبیعی بازمی‌گرداند.

کارآیی ژل رویال در این حوزه اخیراً شناخته شده و باعث تعجب جامعه پزشکی شده است. ابتدا یک دوز ۲۵ گرمی به عنوان شوک مورد نیاز است. این کار معمولاً موجب از بین رفتن علائم حاد (لرزش، آژیتاسیون، اختلال ناسازگاری ذهنی) می‌شود. پس از آن، ژل رویال باید با دوزهای کمتر ۲ – ۵ گرم در روز به مدت ۳ ماه مصرف شود (دوز مصرف را با ۵ گرم آغاز کنید و به تدریج تا ۲ گرم کاهش دهید). ژل رویال خواص شگفت انگیز سم‌زدایی و حذف کامل وابستگی به دارو را ارائه می‌دهد. اگرچه اطلاعات کمی درباره مکانیزم‌های عملکرد ژل رویال وجود دارد، نتایج قطعی نشان می‌دهند که این ماده به نحوی تأثیرگذار است.

ژل رویال دارای مقدار زیادی استیل‌کولین، ماده‌ای اساسی برای انتقال تکانه‌های عصبی، می‌باشد. تحقیقی که اخیراً در ژاپن انجام شده، نشان می‌دهد که ژل رویال، فرآیندهای فرسایشی سیستم اعصاب مرکزی را متوقف کرده و حتی به بازسازی سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کند.

یک بیمار باید سالانه ۶ دوره درمان را طی کند. هر دوره شامل ۱۰ روز با دوز مصرف روزانه ۵ تا ۱۰ گرم ژل رویال است و بین هر دو دوره باید ۲۰ روز تنفس در نظر گرفته شود.

مصرف روزانه ژل رویال، نتایج بسیار خوبی در درمان این بیماری (چه حاد، چه مزمن و چه مزمن پیشرونده باشد) ارائه می‌دهد. بهترین نتایج در هپاتیت‌های ویروسی (A، B، C و غیره) مشاهده شدند که نتایج پس از درمان، رشد نسبت آلبومین/گلوبولین، کاهش ترانسامیناز و بهبود وضعیت کلی بیمار را نشان دادند. دوره‌های درمانی ۹۰ روز طول می‌کشند و در طول هر دوره باید روزانه ۳ گرم ژل رویال بصورت ناشتا (پیش از خوردن صبحانه) مصرف شود. سپس یک دوره توقف ۳۰ تا ۴۵ روزه باید انجام شود و پس از آن می‌توان مصرف ژل رویال خام را مجدداً ادامه داد.

تحت تأثیر ژل رویال خام، فرآیند شکل‌گیری سلول‌های قرمز خون افزایش می‌یابد. همچنین مطالعات آینده‌نگر نشان دادند که این فرآورده از بواسطه مصرف با دوز مناسب، به حذف نقص‌های مورفولوژیک سلول‌های قرمز خون کمک می‌کند و از انجام فرآیندهای غیرطبیعی آن‌های جلوگیری می‌نماید. برای این منظور، روزانه ۲ تا ۵ گرم ژل رویال به مدت ۴ هفته مصرف می‌شود (مقدار مصرف به نسبت شدت آنمی افزایش می‌یابد).

تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ توسط دکتر جورات جانکاسکین از دپارتمان چشم‌پزشکی دانشگاه کاوناس لیتوانی بر روی ۲۵ بیمار مبتلا به میوپی انجام شد، نشان داد که مصرف ژل رویال، باعث ایجاد بهبودهای قابل توجهی در اینگونه شرایط می‌شود. پس از ۶۰ روز درمان، بیماران دقت دید بهتر و حساسیت نسبت به تضاد رنگ‌ها را گزارش کردند. میزان مصرف در این دوره درمان، روزانه ۱ گرم ژل رویال خام به مدت ۲ تا ۳ ماه است.

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

دکتر جورات جانکاسکین تحقیقی را در همایشی در پاسائو ارائه کرد که نشان دهنده اثر ژل رویال خام در بهبود و حتی توقف این بیماری بود، در غیر اینصورت درمان این بیماری کار بسیار دشواری است. تنها پس از ۳۰ روز درمان بوسیله ژل رویال، دقت دید بیماران بطور میانگین تا ۱۰ درصد افزایش یافت. برای این منظور، روزانه  مقدار ۱ گرم ژل رویال خام را به مدت ۲ تا ۳ ماه مصرف نمایید.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ژل رویال خام، در وضعیت ابتلا به دیابت نوع ۲ است که مقاومت در برابر انسولین را در بدن بطور قابل توجهی کاهش می‌دهد. بطور کلی، تحت این شیوه درمانی، پانکراس دیگر «مجبور» نیست تا انسولین بیشتری ترشح نماید، نیازی نیست تا ما به منظور کاهش قند خون از داروهای دیگری (که ممکن است تا حدی اعتیاد به مصرف ایجاد کنند) استفاده کنیم و به بدن کمک می‌شود تا به راحتی با سطوح انسولین خود تطبیق یابد.

این روش درمان به مدت ۲ ماه طول می‌کشد و میزان مصرف روزانه ۱ تا ۳ گرم است که به کاهش چشمگیر گلوکز خون منجر شده و این اثر به مدت چند هفته پس از درمان، در بدن باقی می‌ماند.

تحقیق دیگری بر روی بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان می‌دهد که «در اختلاف میانگین ApoB/ApoA-I در گروه ژل رویال، کاهش قابل توجهی در مقایسه با گروه دارونما (به ترتیب ۰۰۸/۰ در مقابل ۱۳/۰؛ ۰۴۴/۰&gtP) مشاهده شد.» در این تحقیق چنین نتیجه‌گیری می‌شود که «مصرف ژل رویال اثرات مطلوبی بر گلوکز سروم خون، غلظت‌های Api-A-I و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارد.» دوز مصرفی این بیماران، ۱ گرم ژل رویال بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته بود.

در این باره مقاله “خواص ژل رویال برای دیابت نوع ۲ را مطالعه کنید.

ژل رویال خام سطوح تسترون را درون خون افزایش می‌دهد. یک مرد باید روزانه ۲ گرم ژل رویال خام را برای یک دوره ۹۰ روزه مصرف نماید.

در یک آزمایش بالینی که در سال ۲۰۰۸ در نشریه بین‌المللی زنان و زایمان منتشر شد، دکتر عبدالحافظ آ. و ج. محمد مخلوطی از ژل رویال و عسل ساختند که به نسبت ۱:۲ با هم ترکیب شده و پیش از برقراری رابطه جنسی، ۵ میلی‌لیتر (یک قاشق چایخوری) از آن بصورت درون وریدی تزریق شد.

این تحقیق بر روی ۹۹ زوج انجام شد که به دو گروه تقسیم شده بودند: گروه اول از ترکیب عسل و ژل رویال استفاده کردند و گروه دوم تنها روندهای استاندارد لقاح مصنوعی درون رحمی را طی کردند. این دو پزشک بطور غیر منتظره‌ای نرخ باروری را در مقایسه با روش‌های سنتی که در مردان مبتلا به آستنوسپرمی انجام می‌شوند، تا ۱/۸ درصد افزایش دادند.

تحقیق دیگری نشان داد که «مصرف ژل رویال، اثر قابل توجهی بر تعداد اسپرم‌ها و جنبندگی آن‌ها دارد. به نظر می‌رسد که هر جایی که موارد ابتلا به بی‌نطفگی (آزوسپرمی)، کم‌نطفگی (اولیگوسپرمی) و کاهش جنبندگی اسپرم (آستنوسپرمی) وجود دارند، استفاده از ژل رویال بسیار موثر بوده و کمک شایانی به درمان ناباروی می‌کند.

تحقیقات بر روی داروهای بالینی و تجربی نشان داده‌اند که این دارو، سطوح هورمون‌های لوتئینه کننده (تولیدکننده جسم زرد تخمدان که به تخمک‌گذاری کمک می‌کند) را در خون افزایش می‌دهد، که در زنان مبتلا به آمنوره (وقفه در جریان عادت ماهانه)، اولیگومنوره (طولانی شدن دوره قاعدگی)، دوره‌های قاعدگی نظم، نارسایی تخمدان و غیره، بسیار مفید است.

درمان‌های این گروه ۲۸ روز طول می‌کشد که روزانه ۱ تا ۲ گرم ژل رویال مصرف می‌کنند. سپس یک دوره ۲۸ روزه توقف درمان وجود دارد و پس از آن، این درمان تا زمان تکمیل ۶ دوره درمانی ادامه می‌یابد. بدون شک، ژل رویال مشهورترین داروی طبیعی در برابر ناباروری زنان است.

ژل رویال سطوح پروژسترون، هورمونی که به حفظ حاملگی کمک می‌کند، را افزایش می‌دهد. برای این منظور، مصرف روزانه ۱ گرم ژل رویال بصورت ناشتا و ۳۰ دقیقه پیش از وعده غذایی اصلی، از یک ماه پیش از نزدیکی و تا انتهای ماه دوم حاملگی توصیه می‌شود.

در این وضعیت از یک دوره درمانی ۳ ماهه مصرف ژل رویال با دوزهای تصاعدی (افزایشی) استفاده کنید. در ماه اول، روزانه ۱ گرم، در ماه دوم روزانه ۲ گرم و در ماه سوم روزانه ۴ گرم ژل رویال مصرف نمایید. همچنین باید این روش درمانی را بصورت دو بار در سال و هر بار به مدت سه ماه انجام دهید، بطوریکه بین هر دو دوره، ۳۰ روز توقف درمان وجود داشته باشد.

روزانه ۱ تا ۳ گرم ژل رویال را به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز مصرف کنید. این دارو باعث تحریک غدد آدرنال جهت ترشح کورتیزول با اثر ضدالتهابی شده، فرآیندهای فرسایشی را در مفاصل متوقف می‌کند و میزان غضروف ترمیمی مفاصل را افزایش می‌دهد.

در یک دوره ۴۵ روزه، روزانه ۲ گرم ژل رویال را بصورت ناشتا مصرف کنید. این کار سرعت تشکیل پینه‌های استخوانی (ترمیم استخوان)را افزایش داده، فرآیندهای بازسازی استخوان پس از ایجاد شکستگی‌های را تسریع می‌کند و مدت زمان دوره بهبودی را کاهش می‌دهد.

در صورتیکه نمی‌دانید که آیا به ژل رویال یا سایر فرآورده‌های زنبورعسل آلرژی دارید یا خیر، ابتدا مقدار بسیار کمی از آن را مصرف نموده و مقدار آن را در وقت مناسب افزایش دهید. واکنش‌های بدن خود به این ماده را بررسی کنید:

– احتیاط اصلی در مورد مصرف این ماده، مربوط به افراد دارای آلرژی به فرآورده‌های زنبور عسل است. همچنین افرادی که مستعد آلرژی هستند نیز در سه روز ابتدایی درمان، باید مقدار کمی (۱/۰ گرم) از ژل رویال مصرف نمایند و در صورتی که علائمی مانند خارش در ناحیه گلو، اختلالات گوارشی، سختی در تنفس و ترشح بیش از حد مخاط ایجاد شدند، مصرف آن را بلافاصله متوقف کنید.

– آسم، و در برخی موارد به همراه آنافلاکسی، در ۷ مورد از افرادی که ژل رویال مصرف می‌کردند، مشاهده شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که این علائم آسم و آنافلاکسی مشاهده شده در افرادی که ژل رویال مصرف می‌کرده‌اند، نوعی واکنش مستقیم به حساسیت شدید با واسطه IgE است. اهمیت بالینی آنتی‌بادی‌های یافت شده در سروم خون افراد کنترل، شخص است، اما ممکن است که مقدار این آنتی‌بادی‌ها در واکنش به مواد حساسیت‌های استنشاقی رایج افزایش یافته باشند، که نشان دهنده واکنش متقابل آلرژیک آن با ژل رویال می‌باشد. در این شرایط، تهیه ژل رویال مناسب برای افراد آلرژیک از طریق یک درمان آنزیمی بوسیله پروتئاز جهت مصرف ایمن آن مثمر ثمر خواهد بود.

– بیماران مبتلا به آسم و بیماری‌‎های تنفسی مشابه ژل رویال را نباید مصرف کنند، یا باید تحت نظارت پزشک خود مصرف نمایند. در سال ۱۹۹۵، نشریه پزشکی استرالیا ۵ مورد آسم و آنافلاکسی ناشی از ژل رویال را در بیماران مبتلا به آسم آتوپیک خفیف را گزارش نمودند.

در صورتیکه مبتلا به هر یک از بیماری‌های فوق‌الذکر یا هر بیماری دیگری هستید، لطفاً با یک آپیتراپیست (کارشناس زنبوردرمانی) مشورت نمایید. همچنین توصیه میکنیم مقاله عوارض و موارد منع مصرف ژل رویال را مطالعه کنید.

نظر شما درباره این مقاله و طریقه مصرف ژل رویال چیست ؟ اگر تجربه ای درباره مصرف ژل رویال دارید آن را با آهوتا در میان بگذارید.

جناب براتی از ژل رویال میشه واسه درمان سرطان سینه استفاده کرد

سلام بله، می تواند موثر باشد. لطفا مقاله زیر را مطالعه بفرمایید. درمان سرطان سینه با ژل رویال

سلام ميخواستم بدونم از رويال ژلي براي درمان انسداد تراشه ناي يا تنگي تراشه ناي استفاده كرد؟

عرض سلام خدمت شما وتشکر از مقاله بسیار خوب شما دختری ۸ساله دارم که مدت ۲سال است دچار کمبود پلاکت خون شده ITPآیا مصرف ژل رویال تاثیری در درمان این بیماری دارضمن دخترمن تمام فاکتور های خونش بغیر از پلاکتش کاملا نرمال هست

سلام شب بخیربنده ۵۲ساله که دچار کمبود پلاکت خون هستم طریقه ودوز مصرف زل رویال بایدچگونه باشد متشکر

سلام وقت بخیرخسته نباشیدضمن تشکرمیخواستم سوال کنم آیامقدورمیباشدمقدارکمتری مثلا۲۰گرم ازژل راخریداری کرد؟تشکروسپاس

سلام وقت بخیر، لطفا با همکاران بخش تماس بگیرید.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 و 16 الی 19:3

پنج شنبه از ساعت 8 الی 14

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 5836242521 – 915255551 سامانه پیام کوتاه : 5966625551 : info [at] ahoota.com ارتباط از طریق تلگرام : ahoota_admin خراسان شمالی ، شیروان ، روستای باغان

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما-مزایای سلامتی ژل رویال ، شامل توانایی آن برای جلوگیری از انواع مختلف سرطان، درمان ناباروری، کاهش کلسترول، محافظت از کبد، کاهش التهاب، اختلالات گوارشی، جلوگیری از پیری زودرس، کمک به کاهش وزن و افزایش جریان خون، است.

ژل رویال نوعی ماده مغذی تولید شده توسط زنبورهای کارگر است. لاروها به مدت طولانی از ژل رویال تغذیه می شوند تا ملکه  رشد کند. در واقع، ملکه صرفا ژله سلطنتی را در طول زندگی خود مصرف می کند. ژل رویال یک ماده سفید شیری رنگ مایل به زرد است که توسط غدد زنبور عسل کارگر ساخته شده است تا رشد و تکامل زنبور ملکه را افزایش دهد. ژله رویال، غذای اصلی ملکه زنبور عسل است.

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

با توجه به تغذیه تخصصی زنبورها، تغذیه زنبورها و ملکه متفاوت است. ملکه ها تقریبا دو برابر اندازه زنبورهای کارگرهستند و ۵ تا ۸ سال زندگی می کنند (تقریبا ۴۰ برابر از زنبورهای کارگر). این تفاوت ها منجر شده است تا این فرضیه به وجود آید که همانطور که ژل رویال تاثیر مثبتی بر ملکه دارد، می تواند بر انسان نیز چنین تاثیری داشته باشد یعنی بهبود سلامتی، بهبود باروری و افزایش طول عمر.

در بسیاری از کشورها ژل رویال،  به طور گسترده ای در بخش دارویی، غذا، بهداشت و لوازم آرایشی (به عنوان نرم کننده، مرطوب کننده، و مواد تغذیه کننده) ارتقا یافته است. این ژل، در طب سنتی، ماده ای برای افزایش طول  شمرده می شود. ژل رویال به عنوان تونیک پوست و محرک رشد مو نیز استفاده می شود.

ژل رویال یک محصول غذایی است که حاوی کالری بالایی است. این کالری به دلیل وجود پروتئین، کربوهیدرات و اسید های چرب، ایجاد شده است. برخی می گویند، مکمل ژل رویال، طول عمر را افزایش می دهد. این ادعا به طور کامل پشتیبانی نمی شود. با این حال، ژل رویال ، با کاهش میزان تری گلیسیرید و لیپوپروتئین، از قلب محافظت می کند.

مکمل ژل رویال می تواند تولید تستوسترون بیضه را افزایش دهد. تحقیقات حیوانی نشان می دهد که این ژل، قادر به افزایش استروژن در حیوانات، پس از یائسگی است. ژل رویال همچنین ممکن است اثرات استروژن را در جوانان کاهش دهد. البته پیش بینی این اثرات هورمونی، دشوار است.

ژل رویال حاوی انواعی از مواد مغذی غنی از جمله مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، فسفر، سیلیکون، گوگرد و پتاسیم، و همچنین بسیاری از ویتامین های خانواده B، بیوتین، inositol، فولات، اسیدهای نوکلئیک، گاما گلوبولین و ۱۷ آمینو اسیدهای مختلف، از جمله ۸ اسید آمینه ضروری (که بدن انسان نمی تواند تولید کند)، است .

ژل رویال باعث تنظیم فشار خون می شود.تحقیقات نشان می دهد که برخی از پروتئین های موجود در ژل رویال،  تاثیر مستقیمی بر فشار خون انسان دارند. این پروتئین هیدرولیزات می تواند اثر طولانی مدت بر فشار خون داشته باشد. این ترکیب با پتاسیم موجود در آن به عنوان یک واسازودیلاتور برای کاهش استرس  و فشار در عروق خونی و قلب عمل می کند، ژل رویال، یک  روش شبیه سازی موثر، برای جلوگیری از بیماری های قلبی است.

تحقیقات نشان داده است که  مصرف ژل رویال به طور مداوم ، در رژیم غذایی شما می تواند باعث کاهش قابل توجهی در میزان کلسترول شما شود، در نتیجه به شما کمک می کند از بیماری های قلبی و عروقی مانند حملات قلبی و سکته مغزی جلوگیری کنید.

با وجودی که عملکرد دقیق ژله رویال، در فرآیند باروری شخص است، برخی معتقدند که اثر آن بر باروری انسان، هنگام اتصال  به سلولاکتین، بالا است. سلولاکتین پروتئینی که بر مورفولوژی ملکه تأثیرمی گذارد. این موضوع  نشان  می دهد که افزایش تحرک اسپرم در مردان، در شانس بارداری ، تاثیر گذار است.

تعدادی از آنتی اکسیدان ها در ژل رویال وجود دارد  که به طور خاص، توانایی مهار بسفنول A را دارد. این استروژن محیطی است که با افزایش سطح سرطان پستان ارتباط دارد. بنابراین، با اضافه کردن ژل رویال به رژیم غذایی خود، می توانید از این نوع سرطان جلوگیری کنید.

ویتامین های قابل توجه و آنزیم های فعال در ژل رویال، عامل بالقوه ضد التهابی است. با این حال، گرمای بیش از حد، خواص آنزیمی را خنثی می کند، بنابراین، شما می توانید به طور موضعی آن را به مناطق آسیب دیده بدن، برای از بین بردن درد و  التهاب، اعمال کنید.

همانطور که ژل رویال به طور قابل ملاحظه ای طول عمر ملکه را افزایش می دهد، آنتی اکسیدان های موجود در ژل رویال  نیز می توانند برای از بین بردن رادیکال های آزاد که به طور معمول باعث پیری زودرس می شوند، کار کنند. آنتی اکسیدان ها می توانند چین و چروک را از بین ببرند، پوست شما را درخشان و جوان کرده و از ریزش مو جلوگیری کند.

این ژل مزایای بسیاری در جلوگیری از بیماری های خاص دارد. لسیتین، یکی از اجزای مهم در ژل رویال است  که به طور موثر می تواند کلسترول را کاهش داده، عملکرد کبد را بهبود  بخشیده و هضم غذا را افزایش  دهد. همه این چیزها می توانند در کاهش وزن کمک کنند. هنگامی که این ژل همراه با سوخت و ساز بدن استفاده شود، محتوای پروتئین این مکمل غذایی، می تواند به عنوان یک تقویت کننده  در بدن انسان تاثیر گذارد.

– ژل رویال باید همیشه در مکانی تاریک نگهداری شود، بنابراین آن را در کوزه ها یا ظرف های پلاستیکی نگهداری کنید.

– ژل رویال تازه بهتر است در مکان خنک نگهداری  شود، اما می توان آن را یخ زده یا در یک فضای کنترل شده  نگهداری کرد.– این ژل را می توان  تا شش ماه در یخچال نگهداری کرد.

– زمان نگهداری آن به صورت فریز شده ،از یک  تا سه سال است.البته  این موضوع  بستگی به دما در فریزر دارد.

-نوسانات دما در نگهداری ژل رویال  باید به صورت حداقل باشد.

– در هنگام پر کردن ژل رویال در کوزه ها یا ظرف های پلاستیکی، باید ظرف کاملا پر شده وهیچ فضای خالی و هوا وجود نداشته باشد.

– استفاده ازظرف هایی که در تماس با ژل رویال واکنش نشان ندهد، توصیه می شود.

– ساده ترین شکل  نگهداری ژل رویال، با عسل است. این ژل می تواند با عسل بلورین مخلوط شود. اما اگر شما قصد استفاده از عسل مایع را دارید،  این ژل (بعد از مدتی) به سطح  رسیده و مناسب نخواهد بود.

طی آزمایشات انجام شده بر ژل رویال ، مشخص شد که آزمایشات پوستی در بسیاری از بیماری های آلرژیک، مثبت بود. گزارش های موردی از آلرژی، اثرات افزایش یافته بر آسم، حساسیت بیش از حد، و خطرات مشابه دیگر، مشاهده شد.

در مورد میزان سمیت ژل رویال نمی توان نظر قطعی عنوان کرد. ژل رویال مانند دیگر مواد می تواند در بعضی موارد، عوارض جانبی ایجاد کند. در صورتی که پس از استفاده مداوم مشکلی ایجاد نشود، عارضه ای برای فرد نخواهد داشت.

ما در برخی دیگر مشکلاتی ایجاد کرده و می تواند واکنش های حساسیتی جدی ایجاد کند. برای جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی، باید از ژل رویال تازه و زیتون استفاده کنید. اگر سابقه بیماری دارید، قبل از مصرف ژل رویال، باید با پزشک، مشورت کنید.

نبض ما– مترجم: مهناز ضحاکی

منبع:

www.organicfacts.net

آیا بذر کتان باعث نازایی می شود؟

آیا بادکش درمانی برای لاغری مفید است؟

ملاحظات مصرف آویشن در دوران بارداری

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

آیا نمک درمانی واقعا موثر است؟

راهکارهایی برای درمان گیاهی سینوزیت

خواص دانه کرچک و مضرات آن

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

تاثیر چاقی در فشار خون بالا

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

جشنواره فجر

اعلام اسامی زدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جشنواره 37/ معرفی و گزارش نشست خبری فیلم سرخپوست

جشنواره 37/ معرفی فیلم متری شش و نیم به کارگردانی سعید

جشنواره 37/ معرفی فیلم شبی که ماه کامل شد اثر نرگس آبیار

جشنواره 37/ معرفی فیلم طلا به کارگردانی پرویز شهبازی

جشنواره 37/ معرفی فیلم ناگهان درخت به کارگردانی صفی یزدانیان

ویدیو های سلامت

عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مراحل لیفت صورت بدون جراحی

مطالب پیشنهادی

بهترین بره رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

یکی از رایج‌ترین سوالات مردم این است که نحوه مصرف ژل رویال چگونه است؟ ژل رویال یکی از رایج‌ترین فرآورده‌هایی است که در سه حالت کپسول، پودر و ژل تازه‌ی یخ‌زده وجود دارد. در ادامه طریقه مصرف ژل رویال را در هر یک از این حالات می‌خوانیم.

بخوانید: «ژل رویال چیست؟»

ببینید: «نحوه استخراج ژل رویال»

ژل رویال تازه و فریز شده با کمترین فرایند مواجه است. پیشتر تصور می‌شد ژل رویال تازه از آنزیم‌ها و مواد ارزشمند بیشتری نسبت به محصولات پودری و فریز شده آن برخوردار است. اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد که این تصورات درست نیستند.

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

ژل رویال تازه‌ی با کیفیت که خشک و پودر شده است همان مقدار مواد مُغذی و آنزیم‌هایی را داراست که ژل رویال تازه داراست. که این امر به دلیل پیشرفت تکنولوژی در خشک کردن است. در نتیجه شما می‌توانید با خیال راحت، فارغ از نوع ژلی که مصرف می‌کنید، از مزایای این ماده ارزشمند برخوردار شوید.

در مصرف ژل رویال، کمی محتاط باشید.

متخصصین تغذیه همیشه پیشنهاد می‌کنند در مصرف مواد غذایی جدید مخصوصاً محصولات حاصل از کندو، احتیاط و با مقدار کم شروع کنید تا تحمل بدن و اثرهای جانبی احتمالی را شناسایی کنید. واکنش‌های آلرژیک که با مصرف ژل رویال ایجاد شده باشند خیلی نادر هستند اما پیشگیری بهتر از درمان است.

بخوانید:«نقش گرده گل در درمان آلرژی»

 

ژل رویال

برای سلامت عمومی بدن روزانه نصف قاشق چایخوری مصرف کنید.

توجه داشته باشید که ژل رویال تازه کمی تلخ است و طعمی قوی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر به طعم حساس هستید ژل را با کمی عسل یا اسموتی مخلوط کنید.

اما اگر شجاعت کافی دارید مقداری ژل را زیر زبان بگذارید و چند دقیقه صبر کنید تا ژل آب شود. در این روش ژل مستقیماً در خون جذب می‌شود و بیشترین تأثیر را دارد. اگر ژلی که مصرف می‌کنید تلخ نبود بدانید که مشکلی در کیفیت آن وجود دارد.

یکی از مشکلات مصرف ژل رویالِ تازه عدم سهولت در مصرف آن است چرا که باید برای مدت طولانی بصورت فریز باقی بماند.

هفته اول با یک شانزدهم تا یک هشتم قاشق چایخوری شروع کنید و تا یک چهارم قاشق چایخوری ادامه دهید. مقدار مصرف برای سلامت عمومی بدن روزانه یک چهارم قاشق چایخوری به همراه وعده غذایی است. برای کسانی که از تهیه اسموتی و یا شِیک پروتئینی لذت می‌برند استفاده از پودر ژل رویال بهترین انتخاب است. توصیه می‌کنیم پودر را در فریزر یا حداقل در محیط خنک و خشک نگه دارید. پودر ژل رویال به اندازه ژل تازه طعمی قوی ندارد اما همچنان دلپذیر نیست. همچنین می‌توانید آن را با عسل طبیعی مخلوط کنید تا طعمش محو شود.

برای سلامت عمومی بدن روزانه یک کپسول 1 میلی گرمی به همراه غذا مصرف کنید. کپسول‌های ژل رویال یکی از رایج‌ترین انواع در دسترس است. در واقع پودر خشک شده است که در کپسول‌های خوراکی ریخته شده و مصرف ساده‌ای دارد. برای کسانی که خیلی در سفر هستند و اسموتی هم نمی‌خورند بسیار مناسب است. هفته اول با یک کپسول در روز شروع کنید. هفته دوم، ۲ کپسول در روز و هفته سوم، با روزی ۳ کپسول ادامه دهید. این کپسول‌ها خیلی مقوی هستند و اگر جثه کوچکی دارید (وزن کمتر از ۶۸ کیلوگرم) بهتر است در مصرف ۲ کپسول در روز متوقف شوید.

یکی از مزایای مصرف کپسول نیز این است که دیگر نگران طعم آن نیستید.

برای درمان و پاسخ به نیازهای خاص خود می‌توانید مقدار مصرف را با توجه به جدیت و شرایط بیماری افزایش دهید. پیشنهاد می‌کنیم در مواجهه با حالت‌های خاص از پزشک متخصص و یا پزشک سنتی که تجربه خوبی از ژل رویال دارد استفاده کنید.

اگر قصد خود درمانی دارید توصیه می‌کنیم به عنوان مبتدی از روند مصرف که در بالا قید کردیم پیروی کنید، (ابتدا با فرض احتیاط و سپس با فرض کسب سلامت عمومی برای بدن). وقتی به حد پایداری رسیدید مقدار را با شیب خیلی ملایم افزایش دهید.

برای مثال اگر از کپسول استفاده می‌کنید، هفته‌ای یک کپسول اضافه کنید تا به مقدار مورد نظرتان برسید. یا اگر از پودر یا ژل تازه استفاده می‌کنید یک هشتم قاشق چایخوری در هفته اضافه کنید.

بخوانید: «نقش ژل رویال در درمان ناباروری زنان و مردان»

قوانین و مقررات


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

ژل رویال چیست و چه فوایدی دارد؟ ژل رویال ترشحی شیرمانند از زنبورهای عسل کارگر است که به پرورش و رشد زنبور ملکه کمک می‌کند. دیگر ژل رویال شاه انگبین است. ژل رویال خواص درمانی بسیاری دارد. استفاده از این ژل به افرادی که به‌دنبال کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول خود هستند، توصیه می‌شود. در این مقاله به شما می‌گوییم خواص ژل رویال چیست و مقدار مصرف، تداخلات دارویی و عوارض جانبی آن چه هستند.

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

همه می‌دانند که عسل، فراورده‌ی زنبورهاست اما به‌ندرت می‌دانند که محصول دیگر این حشره، ژل رویال است. این ژل از ناحیه‌ی فوقانی سر زنبور به‌دست می‌آید و از خانه‌های کندو استخراج می‌شود.

زمانی که لارو زنبورها (لارو به نوزاد کرمی‌شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند (مانند حشرات و دوزیستان) گفته می شود) تولید می‌شود، زنبورهای کارگر به آنها ژل رویال می‌دهند تا تقویت شوند و در روزهای آغازین زندگی خود، جان سالم به‌در ببرند.

بعد از ۳ تا ۴ روز، لاروها دیگر از ژل رویال استفاده نمی‌کنند. برای لاروهایی که احتمال دارد بدل به ملکه بشوند، این ژل‌ها از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است. این لاروها در کندو با ژل رویال احاطه می‌شوند. این حرکت باعث می‌شود تا ریخت‌شناسی این زنبورها برای بدل شدن به ملکه توسعه یابد.

پروتئینی موسوم به رویالاکتین باعث ایجاد تغییرات فِنوتیپی در لارو ملکه می‌شود. در واقع باعث می‌شود تا لاروها دارای تخمدان بشوند و نسبت به سایر زنبورها اندازه بزرگ‌تری پیدا کنند و عمرشان نسبت به سایرین ۲۰ برابر افزایش پیدا کند. در هر کندوی زنبور عسل در طول ۵ تا ۶ ماه، ۵۰۰ گرم ژل رویال ذخیره می‌شود.

برای مصرف این ژل، شکل‌های مختلفی وجود دارد، ولی هرگز نباید آن را گرم کنید، زیرا خواص آنزیمی و پروتئین‌های سودمندش برای انسان ازدست می‌رود.

ژل رویال دارای مواد مغذی و معدنی مختلفی نظیر کلسیم، مس، آهن، فسفر، سیلیکون، سولفور، پتاسیم و است. از مواد مفیدی که در خانواده ویتامین B موجود هستند نیز در این ژل یافت می‌شود: بیوتین یا ویتامین B7، اینوزیتول، فولات، اسیدهای نوکلئیک، گاما گلوبین، ۱۷ نوع اسید آمینه شامل ۸ نوع اسیدآمینه‌ای که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست و باید ازطریق مواد غذایی به بدن خود وارد کند.

ازجمله مواردی که ژل رویال در درمان آنها کاربرد دارد می‌توان به این موارد اشاره کرد: کاهش علائم یائسگی، ناباروری، کلسترول بالا، زخم‌های پای دیابتی، زخم معده، پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده، بیماری های کبد و کلیه، برخی از انواع سرطان، آسم، اختلالات پوستی و . البته تحقیقات اثرگذاری ژل در این موارد را ثابت نکرده‌اند و هنوز تحقیقات جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

هنوز کاربردهای درمانی ژل مذکور به‌شکل علمی به اثبات نرسیده است و از سوی سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) به‌طور رسمی به‌عنوان دارویی معتبر اعلام نشده است. بنابراین به‌هیچ‌وجه نباید استفاده از آن جایگزین داروهایی شود که پزشک برای رفع مشکلات مختلف تجویز می‌کند. این ماده در اوقات به‌عنوان مکملی گیاهی استفاده می‌شود. مکمل‌های گیاهی از هیچ‌گونه استانداردی در ساخت و تولید بهره نمی‌برند؛ به‌همین‌خاطر ممکن است به فلزات سمی یا داروهای دیگر آلوده شده باشند. درصورت استفاده از مکمل‌های گیاهی/سلامتی باید آنها را از منابع مطمئن خریداری و تهیه کرد تا خطر آلوده بودن‌شان کاهش یابد.

علاوه‌بر موارد ‌برده، کاربردهای دیگری از ژل رویال در درمان هم وجود دارد که در این نوشته به آنها نپرداخته‌ایم. برای مصرف آن باید تمام دستورالعمل‌های مصرفی عنوان‌شده را پیگیری کنید و درباره‌ی وضعیت پزشکی خود، حساسیت‌ها و داروهایی که استفاده می‌کنید، توضیح بدهید. درصورتی‌که به ژل رویال یا سایر مواد حساسیت دارید و حتی از داشتن آسم نیز رنج می‌برید نیز نباید از این ماده استفاده کنید.

درصورتی‌که فشار خون پایین دارید یا دچار التهاب و آزردگی پوستی هستید هم از مصرف این ماده خودداری کنید. هنوز اثرات مصرف این ژل بر جنین مشخص نشده است. بنابراین بهتر است درصورتی‌که باردار هستید نسبت به مصرف آن دقت و حتما با پزشک مشورت کنید. ضمن اینکه هنوز مشخص نیست که این ماده به شیر مادر هم راه پیدا می‌کند یا نه؟ درصورتی‌که در دوران شیردهی هستید نیز نسبت به مصرف ژل رویال دقت و با پزشک مشورت کنید. استفاده از این ژل برای کودکان بالای ۶ ماه ظاهرا موردی ندارد. اما به‌طور کلی نباید هیچ‌گونه مکمل سلامتی/گیاهی را بدون نظر پزشک به کودک بدهید.

بیایید ببینیم فواید ژل رویال چیست و چگونه می‌تواند به انسان کمک کند:

برخی تحقیقات نشان داده است که پروتئین‌های موجود در ژل رویال می‌توانند موجب تنظیم فشار خون بشوند. این پروتئین هیدرولیزات می‌تواند اثرات بلندمدتی روی فشار خون داشته باشد و در ترکیب با پتاسیم موجود در آن، به‌عنوان بازکننده عروق در جهت کاهش فشار رگ‌های خونی و قلب عمل می‌کند. به‌نظر می‌رسد که این ماده برای رفع مشکلات قلبی مفید واقع می‌شود.

تصور می‌شود که مواد شیرین و خوشمزه نقش منفی در سطح کلسترول بدن ایفا می‌کنند، اما درمورد ژل رویال این‌طور نیست. پس نقش ژل رویال چیست و چگونه در این مورد به بدن کمک می‌کند؟ تحقیقات نشان می‌دهد که اضافه شدن این ژل به رژیم غذایی افراد باعث کاهش سطح کلسترول بد می‌شود و از مشکلاتی نظیر تصلب شرایین جلوگیری می‌کند و برای پیشگیری از مشکلات قلبی-عروقی دیگر مثل سکته قلبی و مغزی مفید است.

هنوز چگونگی نقش این ژل در رفع مشکلات باروری کاملا مشخص نیست، اما به‌نظر می‌رسد وجود ماده رویالاکتین باعث این اثرگذاری است. این ماده در ریخت‌شناسی و باروری زنبور ملکه نقش دارد. در هر حال، مصرف این ژل باعث افزایش تحرک اسپرم‌ها و بالا رفتن امکان باروری می‌شود.

اگر بخواهیم اشاره‌ای به این نکته داشته باشیم که خواص دیگر ژل رویال چیست، باید به مهار ماده بیسفنول اِی (bisphenol A) اشاره کنیم. این ماده نوعی استروژن محیطی است که در ابتلا به سرطان پستان نقش دارد. با مصرف ژل مذکور در رژیم غذایی می‌توانید از این سرطان دور بشوید.

ژل رویال به‌دلیل داشتن ویتامین‌ها و آنزیم‌های فعال به کاهش التهاب کمک می‌کند. ضمنا، گرمای اضافی باعث بی‌اثر شدن خواص ضدالتهابی و آنزیمی این ماده می‌شود. برای استفاده از خواص ضدالتهابی می‌توانید این ماده را در نواحی که دچار التهاب است، بمالید.

همان‌طور که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این ژل باعث افزایش طول عمر زنبور ملکه می‌شوند با حذف رادیکال های آزاد در انسان نیز می‌توانند از پیری زودرس جلوگیری کنند. آنتی اکسیدان ها باعث رفع چروک، حفظ شفافیت و درخشندگی پوست، جلوگیری از ریزش مو، پرهیز ازدژنراسیون ماکولا (که به‌عنوان دجنراسیون وابسته به سن ماکولا (AMD or ARMD) شناخته می‌شود و وضعیتی پزشکی است که ممکن است نتیجه‌ی آن تاری یا ازدست‌دادن بینایی در مرکز دید باشد) می‌شوند. ضمنا این ماده می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های مزمن هم جلوگیری کند و باعث افزایش طول عمر بشود.

لسیتین یکی از مواد موجود در ژل رویال است که باعث کاهش کلسترول، بهبود عملکرد کبد و هضم بهتر می‌شود. همه‌ی اینها در کاهش وزن مؤثرند. وجود پروتئین و بهبود سوخت و ساز بدن در نتیجه‌ی استفاده از این ماده باعث کاهش وزن می‌شود.

این ماده منبع بسیار خوبی برای تأمین ۸ نوع اسیدآمینه‌ای است که بدن انسان به‌خودی‌خود قادر به تولید آنها نیست. این اسیدهای آمینه برای تشکیل پروتئین‌هایی در بدن و همچنین بهبود سوخت‌وساز آن ضروری هستند. مصرف ژل رویال به احیای سلولی کمک می‌کند، رشد و توسعه ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد، باعث افزایش قوت استخوان‌ها است و فرایند هورمونی‌آنزیمی در بدن را بهینه می‌کند. این موارد به افزایش کیفیت زندگی هم کمک می‌کنند.

اگر دچار هر یک از واکنش‌های آلرژیک زیر شدید، سریعا به مرکز فوریت‌های پزشکی مراجعه کنید:

هر چند که عوارض جانبی مصرف ژل رویال مشخص نیست، اما به‌نظر می‌رسد که در کوتاه‌مدت مصرف آن مشکلی ایجاد نمی‌کند. در صورت مشاهده علائم زیر نیز باید به پزشک مراجعه و مصرف ژل را قطع کنید:

از جمله عوارض رایج مصرف ژل رویال چیست؟

البته عوارضی که عنوان شد، تمام حالاتی نیست که ممکن است در اثر مصرف این ماده به‌وجود بیاید. درصورتی‌که بعد از مصرف ژل رویال، هر گونه مشکل و عارضه‌ای مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

از مصرف ژل رویال هم‌زمان با سایر مکمل‌های گیاهی/سلامتی که باعث افت فشار خون می‌شوند، پرهیز کنید. ازجمله داروهایی که ممکن است با ژل رویال تداخل داشته باشند و فرد را دچار مشکل افت فشار کنند، عبارت‌اند از: اندروگرافیس، پروتئین کازئین، پنجه گربه، کوآنزیم کیو ۱۰، روغن ماهی، ال-آرژنین، دیوخار، گزنه دوپایه، تیانین. در‌صورتی‌که از داروهای زیر استفاده می‌کنید، بدون مشورت پزشک به سراغ مصرف ژل رویال نروید:

این فهرست کامل نیست و سایر داروها نیز ممکن است با مصرف ژل رویال هم‌خوانی نداشته باشند؛ مثلا داروهایی که با نسخه یا بدون نسخه تجویز می‌شوند، ویتامین‌ها و تولیدات گیاهی دیگر.

برای مصرف مکمل‌های گیاهی همیشه با پزشک مشورت کنید. ضمنا می‌توانید با فردی که متخصص طب گیاهی است نیز دراین‌باره صحبت کنید. اگر تصمیم به مصرف ژل گرفتید، باید دقیقا مطابق دستورالعملی که روی بسته‌ی آن نوشته شده یا طبق تجویز پزشک و متخصص عمل کنید. هرگز مقداری بیش از مقدار توصیه‌شده مصرف نکنید. بدون مشورت با پزشک هم اقدام به مصرف هم‌زمان این ماده در قالب‌های مختلفی چون پماد، قرص، تونیک و نکنید. استفاده از شکل‌های مختلف این ماده می‌تواند منجر به اوردُز بشود. از شکل موضعی آن هرگز به‌شکل خوراکی استفاده نکنید، زیرا فقط برای مصرف پوستی تهیه شده است.

اگر استفاده از این ماده اثری نداشت یا اوضاع‌تان با مصرف آن بدتر شد، حتما با پزشک صحبت کنید.

این ماده باید در دمای اتاق و به‌دور از رطوبت و گرما نگهداری بشود. اگر در حین مصرف این ژل، یکی از نوبت‌های استفاده را فراموش کردید، در نوبت بعدی برای جبران دُز فراموش‌شده نباید مقدار بیشتری مصرف کنید.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

خواص و طریقه مصرف ژل رویال

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(“”)[]
.(“”)
.type “text/”
.
.src “”

سلام وسپاس از مطلب خوب شما ،
در سطر دوم در انتهای متن گفته شده که باید ژله را دمای اطاق نگه داری نمود که جسارتا عرض کنم که ژله باید در دمای ۱۸- درجه نگه داری شود ودر صورت مصرف در عرض ۲ ماه می توان در یخچال گذاشت .
همین طور در مورد عوارض مانند کهیر ویا سختی تنفس از مواردی هست که بسیار نادر هستند ودر طول حدود ۱۰ سال کار بنده فقط یکبار یک مورد پیش آمده است.

خواص خوراکی ها

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

قرص اسپیرونولاکتون (آلداکتون)؛ موارد مصرف و عوارض آلداکتون

بهترین رمان های ایرانی؛ ۱۰ رمانی که حتما باید بخوانید

چطور به یک سخنران عالی تبدیل شویم؟

راهنمای جامع فروش اینترنتی محصولات

برفک دهان؛ علائم،‌دلایل،‌ راه‌های تشخیص و درمان

ثروتمندترین سلبریتی های جهان و میزان دارایی خالص آنها

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹ کدام‌اند؟

گران ترین تصادف های دنیا؛ ۱۰ خودروی لوکس که در چند لحظه از بین رفتند

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد


برترین فوتبالیست های جهان در طول تاریخ

1

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید