اینها رو بخوان سالم بمان :
داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد
داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد

تورم کیسه های هوای بدن که همراه با چرک و مایعات است، عفونت ریه می گویند. در این شرایط سرفه های طولانی و شدید همراه با چرک و خلط، خستگی، تنگی نفس، تعریق زیاد، حالت تهوع، استفراغ، تب و لرز را نیز در پی دارد. می توان در کنار درمان های دارویی یا در شرایطی که بیماری شدید نیست از درمان گیاهی عفونت ریه استفاده کرد.

درمان گیاهی عفونت ریه به کاهش علائم و شدت این بیماری کمک می کند. این درمان ها خانگی است و بدون استفاده از داروهای شیمیایی می توان عفونت را تا حدودی درمان کرد.

سیر با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد قادر است علائم عفونت ریه را کاهش داده و به از بین بردن خلط سینه کمک می کند. همچنین برای درمان سل ریوی نیز سیر داروی مفیدی است. برای تاثیر بهتر می توانید چند حبه سیر را پوست گرفته و در یک لیوان شیر بجوشایند سپس آن را به صورت گرم بنوشید.داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد

گل ماهور یا “خرگوشک” گیاهی است که در اکثر مناطق دنیا برای درمان گیاهی سرفه، آسم و التهاب گلو مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان مشکلات ریوی می توانید ریشه این گیاه را سوزانده و دود آن را استنشاق کنید. و برای درمان گلو درد غرغره کردن جوشانده این گیاه و یا نوشیدن آن چندین بار در طی روز توصیه می شود.

گیاه اکالیپتوس یکی از بهترین درمان گیاهی عفونت ریه و التهاب سینه به شمار می رود. از  این گیاه می توانید به دو صورت جوشانده و استنشاقی استفاده کنید. برای مصرف استنشاقی این گیاه ابتدا مقداری از گیاه خشک آن را در نیم لیتر آب بجوشانید سپس از بخور آن استفاده کنید.  همچنین از جوشانده برگ اکالیپتوس نیز برای درمان سرفه و گلو درد می توان استفاده کرد.

یکی دیگر از درمان گیاهی عفونت ریه, گیاه آویشن است. این گیاه دارویی در درمان سرماخوردگی نیز موثر است. جوشانده گیاه آویشن برای از بین بردن عفونت ریه بسیار کاربرد دارد . می توانید 10 گرم گیاه خشک آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید سپس آن را بنوشید. مزه دمنوش آویشن تلخ است بنابراین می توانید آن را با عسل یا نبات میل کنید.

استفاده از شلغم و بخور آن نیز علاوه بر درمان سرماخوردگی در درمان عفونت ریه و درمان سرفه نیز موثر است. چند عدد شلغم را قطعه قطعه کرده و در یک لیتر شیر بجوشانید. می توانید مقداری شکر یا عسل نیز به آن اضافه کنید. همچنین استفاده از شلغم در سوپ نیز پیشنهاد می شود.

از درمان های موثر عفونت ریه استفاده از شیرین بیان به همراه سیب است. کافیست که یک سیب را خرد کرده و هسته ها آن را جدا کنید. بهتر است که پوست سیب جدا نشود. سیب ها را به مدت 10 دقیقه در یک لیتر آب بجوشانید سپس دو قاشق چای خوری شیرین بیان به آن اضافه کنید. از این روش درمان می توانید تا بهبودی هر روز استفاده کنید.

ریشه و گل نیلوفر آبی برای درمان تورم و عفونت ریه و بهبود سرفه بسیار موثر است. برای تهیه دم نوش آن می توانید یک قاشق چای خوری گل خشک نیلوفر آبی را به مدت 10 دقیقه در یک فنجان آب بجوشانید و در طی روز چندین بار از این دمنوش میل کنید.

بعضی از سبزی ها برای درمان عفونت های ریوی مفید می باشند. جوشانده برگ کرفس می تواند به درمان این بیماری کمک کند. می توانید مقدار سی گرم از برگ گیاه کرفس را به همراه یک لیوان آب و یک لیوان شیر بجوشانید و به صورت روزانه از آن میل کنید.

سبزی جعفری نیز برای درمان بیماری ریه توصیه می شود. مقداری سبزی جعفری را خرد کرده و در یک لیوان شیر گرم ریخته و صبح قبل از خوردن صبحانه آن را میل کنید.

از برگ سیب زمینی نیز می توان برای درمان عفونت ریه استفاده کرد. می توانید برگ های سیب زمینی را در مقداری آب بجوشانید و سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل کنید.

برای درمان گرفتگی صدا و اختلال کارکرد ریه، جوشانده برگ کلم قرمز نیز توصیه می شود. کافیست چند عدد برگ کلم قرمز را در یک لیتر آب جوشانده و به طور روزانه آن را میل کنید. همچنین می توان با استفاده از کلم، سیب زمینی، هویج و پیاز یک غذای مقوی تهیه کرده که برای بیماران ریوی نیز بسیار توصیه می شود. برای تهیه این غذا، سبزیجات ذکر شده را خرد کنید و با هم بجوشانید. می توانید مقدار خیلی کم روغن نباتی نیز به آب جوش اضافه کنید. سپس آن را میل کنید.

آب هویج علاوه بر تقویت قدرت بینایی به درمان اختلالات ریوی نیز کمک می کند. به افرادی که از عفونت ریه رنج می برند توصیه می شود که قبل از خوردن صبحانه یک لیوان آب هویج میل کنند. همچنین می توانند آب هویج را با شیر گرم نیز مخلوط کرده تا تاثیر بهتری داشته باشد.

می توانید از عناب، کشمش، خرما و انجیر نیز برای درمان سرفه استفاده کنید. بهتر است که این خوراکی ها را به مدت نیم ساعت در یک لیتر آب بجوشانید سپس از آن چندبار در طی روز میل کنید.

از جوشانده عناب خشک نیز برای بهبود عفونت ریه استفاده می شود. برای تهیه این جوشانده مقدار 50 گرم عناب خشک را در یک لیتر آب بجوشانید و میل کنید.

همچنین می توانید از جوشانده انجیر خشک نیز استفاده کنید. تعداد ده عدد انجیر را در دو لیوان آب بجوشانید و میل کنید. از جوشانده خرما نیز می توانید برای درمان عفونت در ریه استفاده کنید. دستور تهیه جوشانده خرما همانند جوشانده انجیر خشک می باشد.

یکی دیگر از روش های درمان گیاهی عفونت ریه و سرفه در کودکان و بزرگسالان استفاده از جوشانده گل بنفشه است. از این جوشانده می توانید چند بار در هفته استفاده کنید.

منبع : آرگاچگونه اندام های کوچک مانده بدن را بزرگ کنیم؟چگونه چین و چروک پوست را از بین ببریم ؟چگونه اشتهای کودکان را افزایش دهیم؟ایده های جذاب برای طراحی ناخن در نوروز 98


دتاکس واتر چیست؟ چگونه دتاکس واترهای مفید درست کنیم؟


داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد


معرفی انواع غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.70 تا از بهترین سفره های هفت سین برای سال 98تزیین ظروف هفت سین با ایده های بکر و زیبا55 ایده جذاب برای هفت سین سال 98چه غذایی به ماهی قرمز بدهیم؟سفره هفت سین های نمدی دوست داشتنیایده های جذاب هفت سین سال خوک

درمان گیاهی عفونت ریه درمانی است که به نسبت سختی عفونت می تواند زمان بر و سخت باشد.

اما عوارض بسیار کمتری داشته و بجای تضعیف سیستم ایمنی، به تقویت آن می پردازد.

– ” وجود دارد (البته بهتر است اسم درمان رویش نگذاریم! ما در اصل داریم کاری که سرفه می خواهد در بدن شخص انجام دهد را آسان تر می کنیم) مصرف چهار تخم است.

هر عطار ممکن است چهار تخم خاص خودش را درست کند.

اما عموما قدومه، اسفرزه، بارهنگ، سه پستان و تخم مرو در آن وجود دارد.داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد

شما باید چهار تخم را در آب جوش بریزید و بگذارید روی گاز جوش بخورد.

البته دم هم می توانید بکنید.

نتیجه اش یک نوشیدنی لزج و لعاب دار است که طبع سرد و تری دارد.

لعاب گرم چهار تخم وقتی از روی گلوی شما رد می شود چند اتفاق مثبت در بدن شما می افتد: یکی اینکه این گرما باعث می شود خلط ها به سهولت از سینه شما خارج شوند.

دوم اینکه اگر ریه شما خلط غلیظ و سفت دارد این خلط رقیق می شود و باز خروجش آسانتر می شود.

به همین خاطر به آن نسخه عمومی می گوییم.

چون هم برای سرفه های تر مناسب است هم خشک.

ولی اثرگذاریش بر روی سرفه های خشک بیشتر است.

از طرفی این نوشیدنی، چون طبع خنکی دارد باعث فرونشاندن تب هم می شود.

نسخه بعدی در درمان گیاهی عفونت ریه چهار گل است که تشکیل شده از گل پنیرک، گل بنفشه، گل ختمی، گل نیلوفر یا گل نسترن است.

که می توانید خواص هر یک از عناصر این نسخه را جداگانه مطالعه کنید: گل نیلوفر نیز دارای طبع سرد و تر است و دم کرده اش برای خشونت سینه و سرفه های گرم بسیار مفید است.

گل نسترن هم طبع گرم و خشک دارد.

البته از میوه اش بیشتر برای درمان سرماخوردگی استفاده می کنند.

ترکیب این عناصر یک نوشیدنی معتدل پدید می آورد که به بدن در مبارزه با عفونت کمک می کند.

برای گرفتن بهترین نتیجه در درمان گیاهی عفونت ریه باید هم چهارتخم و هم چهارگل را دم کرده و هر 2 ساعت یک بار از هرکدام یک فنجان میل کنید.

خواص خنک این دو، هم باعث فرونشاندن تب شده و هم یبوست را برطرف می کند.

همین امر باعث می شود سموم بدن زودتر از بدن خارج شوند.

ضمن آنکه خوردن جوشانده باعث افزایش ادرار شما نیز می شود که این هم برای بدن شما بسیار خوب است.

مراحل بعدی درمان گیاهی عفونت ریه؛ اگر عفونت ریه شما با همان سرفه ها و تخلیه خلط رقیق خوب شد که چه بهتر.

اما اگر نشد و شما همچنان سرفه های خلط دار داشتید این یعنی بدن شما از عهده عفونت برنیامده است.

اینجا دیگر خوردن چهار تخم به تنهایی به شما کمک نمی کند و باید خودتان به کمک سیستم دفاعی بدنتان بیایید.

بعد از استفاده از نسخه های معتدل و تر به سراغ نسخه های گرم و خشک (برای مقابله با عفونت) می رویم.

اشتباهی که خیلی ها می کنند این است که در مورد سرفه های خشک از همان اول به سراغ این نسخه ها رفته و در نتیجه خلط غلیظ موجود در سینه شان غلیظ تر شده و سرفه ها بدتر می شوند.

برای تقویت سیستم دفاعی بدن هم گیاهانی همچون آویشن و پونه کوهی و سیر گزینه های خوبی هستند.

، یک قاشق غذاخوری پونه کوهی (که بسیار موثرتر از پونه معمولی است) را در یک قوری چینی با آب 80 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه دم کنید.

در صورت تمایل به شیرین کردن آن از عسل یا نبات استفاده کنید.

کلید واژه ها: درمان گیاهی – عفونت – درمان – گیاهی – نیلوفر – سیستم دفاعی – سرماخوردگی – خوردن – خواص – سینه – مطالعه – بهترین – افزایش – مبارزه – پستان – ادرار – ترکیب – عوارض – خشونت – فنجان – ساعت – درست – میوه – گرما – مصرف

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

آیا کودک شما از آب ریزش بینی رنج می برد؟ آیا او از کمبود اشتها ناراحت و آزرده است؟ اگر شما قاطعانه پاسختان مثبت است، احتمالا می خواهید اطلاعاتی درباره عفونت سینه در کودکان به دست آورید ، ما کنار شما هستیم تا آنچه که لازم است در مورد عفونت سینه کودکان به شما بیاموزیم.

عفونت سینه همواره می تواند خود را به شکل التهاب ریه یا ورم نایژه نشان دهد، التهاب ریه بر روی کیسه های هوا زمانی که ورم نایژه غشای مخاطی لوله های نایژه را ملتهب می کند تاثیر می گذارد.اما چه چیزی باعث عفونت سینه در کودکان می شود؟ عفونت های سینه معمولا به دلیل باکتری یا ویروس ها اتفاق می افتند، التهاب ریه به علت میکروب های گیاهی و ورم نایژه به خاطر یک ویروس اتفاق می افتد، بعضی اوقات، عفونت های قارچی ممکن است به عفونت های سینه منجر شود.

عفونت سینه در کودکان معمولا با سرماخوردگی شروع می شوند که به تدریج به سرماخورگی هاد و سرفه تبدیل می شود، نشانه های اصلی عفونت سینه در کودکان که لازم است از آنها آگاه باشید:• گرفتگی یا آب ریزش بینی• تب• کاهش اشتها• سرفه خشکبعد از گذشت چند روز علائم بدتر می شوند و ممکن است منجر شوند به :• سرفه مداوم• مشکل در تنفس• افزایش ضربان قلب• بی حسی کامل داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد

اگر شما مطمئن نیستید که کودک شما از یک سرماخوردگی ساده رنج می برد یا از عفونت سینه، پس با دکترتان مشورت کنید، اگر علائم سرماخوردگی یا سرفه پایدار ماندند، احتمالا کودک از یک عفونت سینه شدید یا ورم نایژه رنج می برد، در بیشتر موارد، علائم ورم نایژه با گذشت زمان بهتر می شوند، هر چند که اگه شما پی بردید که کودک شما بیش از حد معمولی درد می کشد، با دکترتان مشورت کنید، اگر فهمیدید که کودک شما علائم زیر را دارد سریعا و بدون درنگ با دکترتان تماس بگیرید:• اشتهای کودک به شدت کاهش می یابد وکمتر از نصف مصرف معمولی غذا و شیر در طول ۴۸ می خورد• کودک نشانه های از دفع زیاد آب را نشان می دهد(مانند عرق کردن شدید)• خواب آلودگی و بی حالی هنگام عفونت سینه در کودکان دیده می شود.• خشکی مداوم در سرفه مرطوبگونه های شدید ورم نایژه می تواند باعث بروز مشکل در تنفس شود، مراقب این علائم تنفسی باشید و اگر این علائم را دارد بلافاصله او را به بیمارستان ببرید:• کودک به سختی نفس می کشد • سوراخ های بینی کودک بزرگ شده بود• اگر ناخن های کودک آبی شدند به علت کمبود اکسیژن• اگر کودک سریع تر از ۶۰ بار در دقیقه نفس می کشد• اگر تنفس کودک قطع می شود یا نفس های عمیق و سخت می کشد

بیشتر موارد عفونت سینه در کودکان و مخصوصا ورم نایژه در طول یک یا دو هفته بهتر می شوند، در موارد ملایم، شما می توانید چند درمان ساده خانگی را دنبال کنید که می تواند یک سرماخوردگی معمولی را درمان کند

• کودکتان را به خوردن مقدار زیادی شیر و محصولات لبنی تشویق کنید، لبنیات به بدن کودک قدرت می دهد که با عفونت بجنگد و همچنین از کم شدن آب بدن جلوگیری می کند، اگر تب کودک شما در طول عفونت بالا میرود، لبنیات کمک می کند که تب او کاهش پیدا کند.• در زمان عفونت سینه در کودکان ، استامینیفون یا ایبوپروفون در اندازه کوچکتر به کم شدن تب، بهبود گلودرد و پایین بردن گرفتگی سینه کمک می کند، تنفس کودک را بهبود می بخشد و باعث می شود احساس بهتری کند، بر روی پاکت ها دنبال مقدار دز مصرفی بگردید، اگر شما در مورد مقدار دز مطمئن نیستید با دکترتان تماس بگیرید.• اگر عفونت سینه در کودکتان باعث گرفتگب بینی شده و نفس کشیدن را برای او مشکل کرده است، سعی کنید او را به حالت ایستاده زمانی که دارد غذا می خورد نگه دارید، شما همچنین می توانید از دارو های نمکی بینی که راه بینی او را تمیز می کند و تنفسش را بهبود می بخشد استفاده کنید، داروهای نمکی بینی در بیشتر داروخانه ها موجود می باشند.• استنشاق بخار یک درمان سنتی برای عفونت و گرفتگی بینی است، شما می توانید هم از یک سونای بخار یا یک استنشاق کننده بخار با مقداری مالش بخار استفاده کنید، این کار به بهبود عفونت سینه در کودکان ، سرفه و تمیز شدن مجرای بینی او کمک می کند.اگر کودک شما یک عفونت سینه یا ورم نایژه شدید دارد یا اگر با درمان های خانگی بهبود نمی یابد، با دکترتان برای معالجات بیشتر مشورت کنید، دکتر احتمالا او را به یک دستگاه تنفس مصنوعی برای کمک کردن به تنفس او سفارش کند.

رایج ترین نگرانی برای تمام والدین عوارض جانبی یا پیچیدگی های است که ورم نایژه می تواند به وجود بیاورد. بسیار خب،وحشت زده نشوید، به خاطر اینکه ورم نایژه یک شرایط یا مسئله ی جدیی نیست، هر چند که،آسم و تنفس سخت می تواند شرایط شدید آن باشد، در موارد نادر،کودکان التهاب ریه را توسعه می دهند، کودکانی با شش زنده یا شرایط قلبی تحمل کردن ورم نایژه را سختر می دانند.

شما چگونه از عفونت سینه در کودکان جلو گیری می کنید؟آیا امکان دارد از دوباره اتفاق افتاندن ورم نایژه جلوگیری کرد؟ • اینکه شما بهداشت خوبی داشته باشید اهمیت بالای دارد، شما باید مراقب جاهای که می روید یا کودکتان می رود باشید، همچنین مراقب کسانی که با آنها ارتباط دارید باشید، همیشه این را در نظر داشته باشید که وقتی که به خانه برمی گردید دستانتان را با مواد ضدعفونی کننده بشویید و همچنین مطمئن شوید کودک شما نیز این کار را بعد از برگشت از بازی یا مدرسه انجام می دهد، رعایت یک بهداشت خوب و دور نگه داشتن او از هوای آلوده می تواند عفونت سینه در کودکان را کاهش دهد.• برای جلوگیری کردن از ورم های نایژه ی بیشتر، دستمال سینه یا دستمال کاغذی باید فقط یک بار استفاده شده و دور انداخته شود،همچنین مطمئن شوید حمام هایتان تمیز و به طور منظم ضدعفونی می شوند تا اینکه کودک شما به هیچ عفونت تنفسی برخورد نکند،بیشتر کودکان که در سنین کودکی ورم نایژه را تقویت می کنند،در سنین بالاتر باعث تقویت آسم می شوند،به او آمپول آنفولانزا بزنید، این از آنفولانزا و عفونت های ثانویه جلوگیری می کند.• اگر همسرتان سیگار می کشد،کودکتان را از دود سیگار دور نگه دارید به دلیل آنکه دود سیگار به راحتی می تواند باعث ورم نایژه شود.• اگر کسی در خانه ی شما از سرماخوردگی یا سرفه رنج می برد، بهتر است کودکتان را از او دور نگه دارید تا اینکه مانع از عفونت سینه در کودک شوید، واکسن خاصی برای ورم نایژه وجود ندارد، اما پالیویزوماب داروی است که به کاهش علایم ورم نایژه کمک می کند.آیا کودک شما تا به حال دچار عفونت سینه شده است؟ آیا او ورم نایژه داشته است؟ چه کاری در این مورد انجام داده اید؟ آن را با ما در میان بگزارید.

سلام آیا مویه گربه باعث عفونت سینه میشه

سلام
بله ممکنه باعث بیماری به علت وجود میکروب های متعدد در موی گربه بشه.

سلام من پسرم یک سال و 10 ماهشه از دیشب متوجه شدم که صرفه خشک . شدید ولی با فواصل زمانی زیاد داره بردمش دکتر ازیترومایسین و امچول تجویز کرده بنظرتون تزیرق امپوا واجبه یانه چون میگن امپول برای کودک خوب نیست

بچم دو ماهشه الان عفونت ریه گرفته ای سی یو بیمارستانه. متاسفانه سرغه هاش شدید. بود. و الان کمی سرفش کمتر. شد. ولی شیر. بالا میاره و خفه میشه .خیلی شدیده

سلام
متاسفانه بدون معاینه نمیشه چیزی گفت
دعا میکنم هیچ بچه ای بیمار نشه

با سلام و خسته نباشید
آیا پس از درمان عفونت ریه آیا باز هم ممکن است کودک دچار مشکلاتی تنفسی شود و یا در بزرگسالی مشکلاتی برای او ایجاد کند . کلاً بیماری خطرناکی هست یا خیر ؟

سلام
اگر کامل درمان بشه مشکلی پیش نمیاد.

بچه م یک سال ویک ماهشه درچار سرما خوردگی شده الان سینه اش خزخز میکنه خیلی شدید نه خزخز نرم باید چکار کنم دکتر چند بار بردیم ازیرومایسین وشربت آستامینوفن دادن ازلحاظ مالی کم بود داریم لطفا کمکم کنید

سلام
اگر طولانی بشه مدت سرفه ممکنه تبدیل به برونشیت بشه و مشکل به وجود بیاره تا حد امکان فضای خونه رو مرطوب نگه دارین و سرشو وقت خواب بالا بذارین و زود زود آب ولرم بهش بدین ، شربت کتوتیفن حدودا 16 قطره هر هشت ساعت بهش بدین ، خواب آوره اگر زیاد…

سلام
اگر طولانی بشه مدت سرفه ممکنه تبدیل به برونشیت بشه و مشکل به وجود بیاره تا حد امکان فضای خونه رو مرطوب نگه دارین و سرشو وقت خواب بالا بذارین و زود زود آب ولرم بهش بدین ، شربت کتوتیفن حدودا 16 قطره هر هشت ساعت بهش بدین ، خواب آوره اگر زیاد خوابید نگران نشین.

سلام دخترم اتروفی مخچه داره الان پنج سالشه حدود یک ماه ریه اش عفونت کرده تنفسش با دستگاهه بنظرتون اینکه عفونتش خوب نمیشه دلیلش چیه

سلام
اگر فکر میکنید پزشک سواد کافی رو برای درمان نداره پیش یه پزشک دیگه ببریدش .

سلام خسته نباشید پسرم دوروزه به سختی تنفس می کند ودرد قفسه سینه دارد ودکترآزیترومایسین و تلفست با آمپول بتامتازون تجویز کرده ولی بهبودی هنوز حاصل نشده
لطفا راهنمایی فرماید.

سلام
لطفا صبور باشید تا داروها اثر بذارن اگه تا سه روز تاثیر نداشت حتما به یه پزشک دیگه مراجعه کنید.

سلام واحترام , چه چیزی باعث عفونت سینه در کودکان میشود؟

سلام عزیزم , عفونت های سینه معمولا به دلیل باکتری یا ویروس ها اتفاق می افتند، التهاب ریه به علت میکروب های گیاهی و ورم نایژه به خاطر یک ویروس اتفاق می افتد، بعضی اوقات، عفونت های قارچی ممکن است به عفونت های سینه منجر شود.

با سلام , التهاب ریه چه زمانی تاثیر میگذارد؟

سلام عزیزم , التهاب ریه بر روی کیسه های هوا زمانی که ورم نایژه غشای مخاطی لوله های نایژه را ملتهب می کند تاثیر می گذارد.

سلام و خسته نباشید , عفونت سینه به چه شکلی در کودکان دیده میشود؟

سلام عزیزم, عفونت سینه همواره می تواند خود را به شکل التهاب ریه یا ورم نایژه نشان دهد.

 گوگل پلاس  |  فیسبوک  |   تویتر  |  پینترست  | بلاگ |  اینستاگرام  |  الکسا  |  کانال تلگرام

داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد
داروی گیاهی برای عفونت ریه نوزاد
9

اینها رو بخوان سالم بمان :

دیدگاهتان را بنویسید