دسته‌ها
دارو

درمان خانگی شپش و رشک

خواص دارویی و گیاهی

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

سرتان به‌شدت می‌خارد و ذرات سفیدی شبیه شوره روی سرتان می‌بینید که به‌راحتی شوره از موهایتان جدا نمی‌شوند؟ با این علائم احتمالا به شپش آلوده شده‌اید. روش‌های مختلفی برای مقابله با این مشکل آزاردهنده وجود دارد. داروهای نسخه‌ای ممکن است سمی باشند و درمان‌های بدون نسخه نیز ممکن است مؤثر واقع نشوند. پس باید چه کار کنید؟ مشکل اصلی در رابطه با از بین بردن شپش آن است که شپش‌ها نسبت به داروهای بدون نسخه مقاوم شده‌اند. درمان‌های طبیعی نیز می‌توانند به خلاص شدن از شر شپش کمک کنند اما به‌اندازه‌ی درمان‌های تجاری مورد مطالعه قرار نمی‌گیرند. در این مطلب انواع داروهای خانگی، بدون نسخه و نسخه‌ای را که برای درمان شپش سر به‌کار می‌روند، به شما معرفی می‌کنیم. بهتر است چند مورد از آنها را امتحان کنید تا ببینید کدام‌‌یک برای‌تان مناسب‌تر است.درمان خانگی شپش و رشک

در ایالات متحده هرسال حدود شش تا دوازده میلیون کودک به شپش سر مبتلا می‌شوند. شپش سر، یک عارضه‌ی معمول است و نشان‌دهنده‌ی عدم رعایت بهداشت نیست.

شپش‌های سر، حشرات بدون بالی هستند که فقط ۱/۶ میلی‌متر طول دارند؛ آنها نزدیک به پوست سر زندگی و تخم‌گذاری می‌کنند. تخم‌های آنها نیت (رَشک) یده می‌شود.

شپش‌های سر برای زنده ماندن به خون پوست سر نیاز دارند، به همین دلیل است که پس جدا شدن از سر فرد مبتلا فقط برای مدت کوتاهی زنده می‌مانند. هرچند آلودگی به شپش سر ممکن است برای هرکسی – صرف‌نظر از سن و جنسیت – اتفاق بیفتد اما در میان کودکان سه تا چهارده سال شایع‌تر است.

شپش به‌راحتی از طریق تماس با مو، برس، شانه، لباس یا ملافه‌ی آلوده از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود. علائم شایع شپش سر عبارتند از: خارش شدید پوست سر، احساس آنکه چیزی روی پوست سر راه می‌رود و گاهی اوقات برجستگی‌های قرمز روی پوست سر.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان به شپش سر مبتلا شدید، باید فورا اقدامات لازم را برای برطرف کردن این مشکل انجام بدهید. کندن تخم‌های شپش از مو و شانه زدن موها با شانه‌ی ضدشپش (شانه‌ی نیت) بسیار مفید است.

اما این روش‌ها معمولا زمان‌بر هستند و هنگامی واقعا مؤثر واقع می‌شوند که در همان مراحل ابتدایی شپش سر متوجه‌ آن شوید.

اگر متوجه شدید کودک‌تان شپش دارد، وحشت نکنید؛ نفس عمیق بکشید و آرامش‌تان را حفظ کنید. درست است که شپش‌ها چندش‌آور هستند و حتی حرف زدن در مورد آنها باعث می‌شود سرتان به خارش بیفتد اما در واقع خطری برای سلامتی شما ایجاد نمی‌کنند.

بهتر است مبارزه با شپش‌‌ها را مانند یک جنگ در نظر بگیرید و از جبهه‌های مختلف به آنها حمله کنید. برای نابودی شپش‌های بالغ و همچنین تخم‌های ریز آنها که به ساقه‌های مو می‌چسبند، باید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید. این تخم‌ها می‌توانند از درمان‌هایی که شپش‌های بالغ را نابود می‌کند، جان سالم به‌‌ در ببرند و بالعکس. در واقع این حشرات هزاران سال است که روی مو و سر انسان‌ها زندگی می‌کنند بنابراین مبارزه با آنها کار چندان آسانی نیست.

نابودی کامل شپش‌ها ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد، بنابراین خودتان را آماده کنید. به‌یاد داشته باشید که این مشکل می‌تواند به‌علت قرارگیری مکرر در معرض آلودگی شپش یا تخم‌های شپش باقی‌مانده در موها دوباره عود کند، پس وحشت نکنید چون هیچ کمکی به شما نمی‌کند.

در ادامه با چند مورد از بهترین درمان‌های طبیعی، داروهای نسخه‌ای و درمان‌های بدون نیاز به نسخه برای از بین بردن شپش‌ها آشنا می‌شوید.

این روش، اصلی برای خلاص شدن از شر شپش‌های سر است که باید آن را همراه سایر درمان‌ها انجام بدهید. اول از همه باید با یک شانه‌ی مخصوص ضدشپش که می‌توانید از داروخانه تهیه کنید، موها را شانه بزنید تا شپش‌ها و تخم‌های شپش جدا شوند.

آلبانو کروچه، مالک یک سالن تخصصی شپش‌زُدایی، چند سال قبل و پیش از افتتاح این سالن مجبور بود برای جدا کردن تخم‌های شپش از سر کودکانش ساعت‌ها وقت بگذارد و این کار را با دست‌هایش انجام بدهد، اما این روزها از یک شانه‌ی فلزی دندانه‌ریز استفاده می‌کند. او می‌گوید: «این روش بسیار سریع‌تر و تمیزتر است». او پس از شانه زدن موها از یک چراغ ذره‌بین‌دار برای پیدا کردن و جدا کردن شپش‌های باقی‌مانده استفاده می‌کند. او می‌گوید: «مهم نیست که از چه نوع محصول شپش‌کُشی استفاده می‌کنید؛ شانه زدن موها با شانه‌ی ضدشپش مهم‌ترین کار است.» او تأکید می‌کند تا زمانی که حتی یک تخم شپش در موهایتان وجود داشته باشد، نمی‌توانید از شر آنها خلاص شوید.

سرکه درمان بسیار آسان و مؤثری برای از بین بردن شپش سر است. میزان بالای اسید استیک موجود در سرکه می‌تواند شپش‌های سر را با موفقیت نابود کند. به‌علاوه، سرکه به حل کردن تخم‌های شپش مرده نیز کمک می‌کند.

یکی از این دو روش را به‌مدت دو ماه، دو یا سه‌ بار در هفته تکرار کنید و پس از استفاده از این درمان، موهایتان را به‌طور کامل با یک شانه‌ی ضدشپش شانه بزنید.

یکی دیگر از درمان‌های خانگی محبوب برای شپش سر مایونز است. مایونز می‌تواند این هیولاهای کوچک را با موفقیت خفه کند و در نهایت آنها را بکُشد. دپارتمان بهداشت مینه‌سوتا نیز استفاده از مایونز را روش قابل قبولی برای درمان شپش سر معرفی کرده است.

روغن نارگیل، عامل خفه‌کننده‌ی عالی‌ای است که برای موی شما نیز مفید است. روغن نارگیل شپش‌ها را خفه می‌کند و در نهایت آنها را می‌کُشد.

پیاز می‌تواند به‌عنوان یک داروی طبیعی برای درمان شپش سر به‌کار رود. پیاز سرشار از گوگرد است که شپش‌های سر را از بین می‌برد.

روغن درخت چای، یک ماده‌ی حشره‌کُش طبیعی است که می‌تواند شپش‌های سر را به‌طور مؤثری از بین ببرد و به تسکین خارش کمک کند.

توجه: در هنگام استفاده از روغن درخت چای مراقب باشید، چون بسیار قوی است.

آب لیمو به دلیل ماهیت اسیدی‌اش به جدا کردن شپش‌ها و تخم‌های شپش از پوست سر کمک می‌کند. اگر مسئولین مدرسه یا مهدکودک به شما اطلاع دادند که روی سر سایر بچه‌ها شپش دیده شده است، می‌توانید با آب لیمو از سرایت شپش به سرکودک‌تان جلوگیری کنید.

نیم که به یاس بنفش هندی نیز معروف است، یک حشره‌کُش طبیعی است که در درمان شپش سر بسیار مؤثر است و سوزش پوست سر ناشی از خاراندن مداوم را تسکین می‌دهد. به‌علاوه دارای خواص مرطوب‌کنندگی است بنابراین پوست سر را خشک نخواهد کرد.

الکل مالشی، یک حلال حاوی ۷۰٪ ایزوپروپیل یا الکل مطلق است که می‌تواند شپش‌ها و تخم‌های شپش را به‌طور موثری از بین ببرد. استفاده از این ضدعفونی‌کننده‌ی قدرتمند، خطری ایجاد نمی‌کند.

با توجه به طب آیورودا، بادام درختی یکی از مؤثرترین درمان‌های خانگی برای از بین بردن شپش‌هاست.

با صبر و پشتکار می‌توانید به‌راحتی از شر شپش سر خلاص شوید. راهنمایی‌های زیر از گسترش شپش جلوگیری می‌کنند:

پیرِتروم، ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی فعال در Rid و محصولات مشابه بدون نسخه مانند A2 و پرونتو است. این ماده از گل‌های داوودی که حاوی حشره‌کُش‌های طبیعی به‌ پیرِترین‌هاست، به‌دست می‌آید. پیرِترین‌ها به سیستم‌های عصبی شپش‌های زنده حمله می‌کنند اما همیشه مؤثر نیستند چون برخی از شپش‌ها به این سم مقاوم شده‌اند.

این محصول را به موهای خشک بمالید، ده دقیقه صبر کنید، سپس موهایتان را خیس کنید تا کف کند و در آخر آبکشی کنید. آن‌گاه موها را با شانه‌ی ضدشپش شانه کنید. توصیه می‌شود برای کشتن هرگونه شپش باقی‌مانده، هفت تا ده روز بعد مجددا از این محصول استفاده کنید. مراقب واکنش‌های آلرژیک باشید.

روغن زیتون که در اکثر آشپزخانه‌ها یافت می‌شود، یک عامل خفه‌کننده‌ی عالی است. سوراخ‌های تنفسی شپش‌ها توسط روغن زیتون مسدود می‌شود و آنها را می‌کُشد اما لازم است که روغن زیتون در تمام طول شب روی سرتان بماند و موهایتان را نیز با کلاه حمام بپوشانید، چون شپش‌ها می‌توانند تا چندین ساعت بدون نفس کشیدن زنده بمانند. همچنین باید موهایتان را با شانه‌ی ضدشپش شانه بزنید تا تخم‌های شپش جدا شوند؛ روغن زیتون به سست شدن شپش‌های چسبیده به موها کمک می‌کند.

آلبانو کروچه از روش «شانه‌زدن – مالیدن روغن زیتون» برای از بین بردن شپش‌های سر مشتریانش استفاده می‌کند و در این کار بسیار موفق است. جوآن سویِر، یکی از نویسندگان کتاب «شپش سر تا شپش مُرده» یک بره‌ی مبارزه‌ی پنج‌مرحله‌ای را معرفی می‌کند که شامل استفاده از روغن زیتون در روزهای خاص در طی یک دوره‌ی بیست‌و‌یک روزه است.

پرمترین، ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی فعال در محصولات بدون نسخه‌ مانند Nix، نسخه‌ی مصنوعی پیرِترین‌هاست. پِرمترین در حمله به شپش‌های زنده تا حد زیادی مانند پیرِترین‌ها عمل می‌کند؛ هرچند گزارش‌هایی مبنی بر مقاوم شدن شپش‌ها نسبت به این دارو ارائه شده است. احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک نیز وجود دارد.

موهای شامپوشده و مرطوب‌تان را به این لوسیون آغشته کنید (از نرم‌کننده استفاده نکنید). ده دقیقه صبر کنید و سپس موها را آبکشی و شانه کنید. در صورت مشاهده‌ی شپش‌های زنده، این درمان را هفت روز بعد مجددا تکرار کنید.درمان خانگی شپش و رشک

در مطالعه‌ای مشخص شد که جریان هوای گرم در از بین بردن تخم‌های شپش بسیار مؤثر است اما در کشتن شپش‌های زنده تأثیر چندانی ندارد. سشوار کلاهی قدیمی تقریبا ۸۹٪ از تخم‌های شپش را از بین برد اما فقط ۱۰٪ از شپش‌ها را کُشت. درحالی‌که سشواری که از حرارت مستقیم استفاده می‌کرد، تقریبا ۹۸٪ از تخم‌های شپش و ۵۵٪ از شپش‌ها را از بین برد. بنابراین برای افزایش شانس‌تان در ریشه‌کن کردن شپش‌ها، موهای تازه‌ شسته‌شده‌تان را سشوار بزنید.

اما هرگز پس از مالیدن یک داروی شیمیایی ضدشپش روی موهایتان از باد گرم سشوار استفاده نکنید چون برخی از آنها ممکن است حاوی مواد قابل اشتعال باشند.

این لوسیون نسخه‌ای (با تجاری ناتروبا) حاوی اسپینوزاد است. اسپینوزاد، یک ماده‌ی حشره‌کُش طبیعی است که از باکتری‌های موجود در خاک به‌دست می‌آید. این دارو در ژانویه‌ی ۲۰۱۱ برای بیماران بالای چهار سال تأیید شد. در دو آزمایش بالینی، ۸۴,۶٪ و ۸۶,۷٪ از بیماران، چهارده روز پس از درمان عاری از شپش بودند؛ درحالی‌که این رقم برای پرمترین ۴۴,۹٪ و ۴۲,۹٪ بود.

کف سر و موهایتان را از ریشه تا انتها با این مایع بپوشانید. اجازه بدهید ده دقیقه روی سرتان بماند، سپس موها را بشویید و شانه بزنید تا تخم‌های شپش جدا شوند. عوارض جانبی شایع آن عبارتند از سوزش پوست و چشم.

برای خفه کردن شپش‌ها می‌توانید از روش فرو بردن موها در آب وان حمام استفاده کنید هرچند ممکن است تأثیر چندانی نداشته باشد. گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که شپش‌ها می‌توانند تا ساعت‌ها پس از فرورفتن در آب زنده بمانند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده (CDC) می‌گوید حتی آب کلرزده‌ی استخر نیز نمی‌تواند شپش‌ها را از بین ببرد.

لوسیون آیوِرمکتین ۰,۵٪ با تجاری اسکالیس که در فوریه ۲۰۱۲ تأیید شد، از باکتری‌های موجود در خاک به‌دست می‌آید. این لوسیون شپش‌ها و تخم‌های آنها را فلج و نابود می‌کند و برای کودکان بالای شش ماه مناسب است. در آزمایشات بالینی تقریبا سه‌چهارم بیماران، دو هفته پس از درمان با این محصول (بدون شانه زدن موها با شانه‌ی ضدشپش) عاری از شپش بودند. کمتر از یک درصد آنها عوارض جانبی مانند سوزش پوست و چشم را تجربه کردند. این لوسیون را به پوست سر و موهای خشک بمالید و بعد از ده دقیقه آبکشی کنید.

تحقیقات زیادی وجود ندارد که ثابت کند استفاده از ژل حالت‌دهنده‌ی مو یا وازلین، شپش‌های سر را از بین می‌برد؛ با این‌حال بسیاری از افراد معتقدند که این روش واقعا مؤثر است. به‌نظر می‌رسد این ماده‌ی چسبناک با مسدود کردن سوراخ‌های تنفسی شپش‌ها آنها را خفه می‌کند.

مطالعه‌ای در این زمینه نشان داد که وازلین بهتر از سایر داروهای خانگی عمل می‌کند. با این‌حال انجمن ملی پدیکلوزیس هشدار می‌دهد که وازلین علاوه بر اینکه ممکن است مؤثر نباشد، به‌سختی از روی موها پاک می‌شود. پاک کردن ژل حالت‌دهنده از روی مو آسان‌تر است.

روش استفاده: مو و پوست سرتان را با وازلین/ ژل حالت‌دهنده بپوشانید، سپس کلاه حمام بگذارید و اجازه بدهید این ماده در تمام طول شب روی سرتان بماند. صبح روز بعد موهایتان را بشویید و با شانه‌ی ضدشپش شانه بزنید تا شپش‌ها و تخم‌های آن جدا شوند. این درمان را یک هفته بعد مجددا تکرار کنید.

این لوسیون نسخه‌ای، در سال ۲۰۰۹ با تجاری Ulesfia وارد بازار شد. این لوسیون با بی‌حس کردن دستگاه تنفسی شپش باعث خفگی آن می‌شود (یعنی تخم‌های شپش را از بین نمی‌برد).

باید حداقل دو بار از این لوسیون استفاده کنید. در دو آزمایش بالینی، ۷۵٪ و ۷۶,۲٪ از شرکت‌کنندگان چهارده روز پس از دومین درمان عاری از شپش بودند. این لوسیون برای بیماران بالای شش ماه تجویز می‌شود و ممکن است پوست و چشم‌ را تحریک کند.

پوست سر و موی خشک‌تان را به این لوسیون آغشته کنید، ده دقیقه صبر کنید و سپس موها را با آب بشویید. می‌توانید از شامپو نیز استفاده کنید. استفاده از یک شانه‌ی ضدشپش به جدا کردن تخم‌ها و شپش‌های مرده از مو کمک خواهد کرد.

این تکنیک برخلاف ش شامل هیچ نوع بسته‌بندی پلاستیکی نیست، بلکه عبارت است از استفاده از یک محصول غیرسمی (پاک‌کننده‌ی ملایم پوست با تجاری ستافیل) روی موی خشک، شانه کردن موها با شانه‌ی ضدشپش و سشوار زدن. این روند سه بار در فواصل یک‌هفته‌ای تکرار می شود.

مطالعه‌ی سال ۲۰۰۴ در «طب اطفال» در مورد این روش توضیح داد و برخی از پزشکان آن را توصیه می‌کنند.

در دو آزمایش به‌طور متوسط ۹۶٪ از بیماران در پایان درمان بهبود یافتند و ۹۴٪ از آنها پس از شش‌ ماه پیگیری عاری از شپش بودند.

مایع ظرفشویی شپش‌ها را نابود نمی‌کند اما به پاک کردن مواد چسبناکی که مادرها برای خفه کردن شپش‌ها به موهای کودکان می‌مالند، کمک می‌کند. موادی مانند روغن سالاد، مایونز، ژل حالت‌دهنده‌ی مو یا وازلین.

اکثر مایع‌های ظرفشویی می‌توانند به‌راحتی در چربی‌ها نفوذ کنند بنابراین کثیفی‌های چرب به‌جامانده از مواد بالا را نیز از روی مو پاک می‌کنند. برخی از مایع‌های ظرفشویی نیز به تجزیه‌ی ماده‌ی چسب‌مانندی که باعث چسبیدن تخم شپش به ساقه‌ی مو می شود، کمک می‌کنند.

سال‌ها قبل زمانی که کودکان آلبانو کروچه به شپش سر دچار شدند، او فکر کرد که خانه‌اش آلوده شده است و تا آنجا که می‌توانست خانه‌اش را تمیز و ضدعفونی کرد. او می‌گوید: «اما حالا می‌دانم که شپش با تمیزی محیط ارتباط چندانی ندارد و به تمیزی سر مربوط می‌شود». دلیلش این است که شپش‌ها تنها یک یا دو روز می‌توانند در جایی به‌غیر از پوست سر زنده بمانند و نمی‌توانند بپرند یا پرواز کنند. به‌علاوه تخم‌های آنها به مو می‌چسبد بنابراین لازم نیست کل خانه را ضدعفونی کنید.

برای جلوگیری از عفونت مجدد، وسایلی را که اخیرا با سر اعضای آلوده به شپش در تماس بوده‌اند، تمیز کنید. ملافه‌ها، کلاه‌ها، روسری‌ها و حوله‌ها را در آب داغ بشویید و در یک محیط گرم خشک کنید. شانه‌ها و برس‌ها را در درون آب صابون بسیار داغ قرار بدهید تا ضدعفونی شوند. کف اتاق، بالش‌ها، مبل‌ها و صندلی‌های ماشین را جاروبرقی بکشید. همچنین وسایل غیرقابل شست‌و‌شو را به‌مدت یک تا دو هفته در کیسه‌های سربسته قرار بدهید و سر آنها را محکم ببندید.

شپش‌ها نه‌تنها به سرهای کثیف، بلکه به سرها و موهای کاملا تمیز نیز حمله می‌کنند، بنابراین شست‌وشوی مکرر موها هیچ تضمینی برای پیشگیری از این آلودگی نیست.

بهترین توصیه، جلوگیری از تماس موها و سرهای افراد با یکدیگر است تا شپش‌ها به‌راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل نشوند. موهای بلند را دم‌اسبی ببندید یا ببافید.

سایر نکات: از شانه، برس، سنجاق سر، کلاه، روسری یا بالش مشترک استفاده نکنید. آلبانو کروچه توصیه می‌کند برای پیشگیری از ابتلا به شپش، چند قطره روغن درخت چای به محصولات موی‌تان اضافه کنید.

این دستگاه مانند یک جاروبرقی با یک نازل برس‌مانند است که هوای گرم را به سمت ریشه‌ی موها و پوست سر می‌دمد و شپش‌ها و تخم‌های آنها را خشک می‌کند. در مطالعه‌ی سال ۲۰۰۶ ، این دستگاه حدود ۹۸٪ از تخم‌های شپش و ۸۰٪ از شپش‌‌های زنده را از بین برد.

درمان با این دستگاه فقط در مراکز تأییدشده و معتبر انجام می‌شود و نسبتا بی‌خطر و سریع است. یک درمان معمولی فقط ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

این داروی حشره‌کُش نسخه‌ای با تجاری اُوید، شپش‌های زنده و تخم‌ها را از بین می‌برد اما قابل اشتعال است و می‌تواند باعث سوزش و سوختگی‌های درجه‌ی دو شود. به گفته‌ی CDC این دارو برای کودکان زیر شش سال مناسب نیست.

آن را به موهای خشک بمالید و بگذارید هشت الی دوازده ساعت روی سرتان بماند تا در معرض هوا خشک شود. هرگز از سشوار استفاده نکنید و مو یا لوسیون را در معرض منابع گرما قرار ندهید. قبل از شانه زدن موها، سرتان را در یک سینک – نه زیر دوش یا در وان- بشویید. در صورت مشاهده‌ی شپش‌های زنده، درمان را پس از هفت تا نه روز مجددا تکرار کنید.

این نوروتوکسین (سَم عصبی) شپش‌ها و تخم‌های آنها را از بین می‌برد اما احتمال می‌رود که سرطان‌زا باشد. استفاده‌ی بیش‌ازحد یا سوءمصرف لیندن (با تجاری Kwell و تیونکس) ممکن است به عوارض جانبی جدی از جمله تشنج و مرگ منجر شود. بنا به هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا این شامپو حتی هنگامی که طبق دستور مصرف شود نیز ممکن است در برخی افراد باعث بروز تشنج شود.

بنابراین این شامپو برای کودکان، سالمندان یا افراد کمتر از ۵۰ کیلوگرم توصیه نمی‌شود. این دارو فقط برای کسانی تجویز می شود که از سایر درمان‌ها نتیجه نگرفته‌اند یا نمی‌توانند روش‌های دیگر را تحمل کنند. از این شامپو فقط طبق دستور پزشک‌تان استفاده کنید.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

9تومان

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.

مایونز رو دیگه فکر نمیکردم که ضد شپش باشه. ممنون از مطلب کاملتون

خوشحالم که براتون جالب بود دوست عزیز. .

سلام من و پسرم مبتلا شدیم به شپش .محلول رو استفاده کردیم.سرکه هم همین طور.الان مایونز هم روی سرمون هست.من میتونم مطمین باشم تموم شده.چون واقعا از شپش متنفرم وسواس دارم بهش.راهنماییم کنید.

مگه بازم هست کسی که شپش داشته باشه!؟

وقت بخیر. با اینکه امروزه میزان شیوع این مشکل نسبت به گذشته، بسیار کمتره اما هنوز هم در مکان‌هایی مثل مدارس دیده می شه. پایدار باشید.

بسيار عالي خيلي ممنون

ممنون از توجه‌تون دوست عزیز.

خواص خوراکی ها

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

خواص شنبلیله؛ ۱۳ خاصیت درمانی، نحوه‌ مصرف و عوارض جانبی

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

مسیر یادگیری؛ ۴ مرحله‌ای که برای استادشدن در هر مهارتی طی می‌کنیم

زخم اثنی عشر؛ علائم،‌ دلایل،‌ راه‌های پیشگیری و درمان

کتاب صید قزل آلا در آمریکا؛ شاهکاری دیگر از نویسنده‌ٔ محبوب آمریکایی

انواع هوش‌ گاردنر؛ چرا نتایج تست هوش سنتی قابل اعتماد نیست؟

انواع سالاد که خود یک وعده غذایی کامل هستند

بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار در سال ۲۰۱۹

بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟


سالم ترین میوه های جهان را بشناسید

بهترین رمان های عاشقانه که حس عشق را در شما زنده می‌کنند

بلندترین برج های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

گران ترین تصادف های دنیا؛ ۱۰ خودروی لوکس که در چند لحظه از بین رفتند

لیست مطالب :

هرساله 6 تا 12 میلیون کودک در ایالات‌متحده آمریکا دچارشپش سر می‌شوند.برای درمان شپش سر با دکتر نیم همراه باشید.

شپش سر یک عارضه معمول است. این مشکل معمولا در میان کودکان 3الی 14 سال است.

شپش موی سر تنها 1.6 میلی‌متر طول دارد و نزدیک پوست سرانسان زندگی می‌کند و تخم می‌گذارد. شپش سر برای زنده ماندن به تغذیه از خون نیازدارد به همین دلیل در نزدیک پوست سر است و اگر از روی سر شما سقوط کند به مدت زیادی زنده نمی‌ماند.

شپش سر از طریق تماس با موهای آلوده، برس ها، شانه‌ها، لباس‌ها،ملافه‌ها و استفاده از وسایل شخصی مشترک، پخش می‌شود. علائم شایع شپش سر احساس کردن حرکت چیزی بر روی سر شماست، در برخی وارد خارش پوست سر و قرمز شدن برخی ازنقاط پوست سر دیده می‌شود.درمان خانگی شپش و رشک

اگر شما و یا فردی در خانواده شما به شپش سر دچار شده است،
بلافاصله باید اقدام به مراقبت کنید.

خوشبختانه روش‌های خانگی زیادی برای درمان قطعی شپش وجود دارد،اما ممکن است کمی طول بکشد، که در ادامه برای شما خواهیم گفت.

سرکه یک درمان بسیار آسان و مؤثر برای از بین بردن شپش سر است، سرکه دارای مقدار بالای اسید استیک است که می‌تواند سبب کشتن شپش سر شود،علاوه بر این سرکه سبب حل شدن شپش‌های مرده نیز می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های محبوب خانگی برای درمان قطعی شپش سراستفاده از سس مایونز است. سس مایونز می‌تواند شپش‌ها را خفه کند و درنهایت موج بمرگ آن‌ها شود. وزارت بهداشت ایالت مینه سوتا آمریکا، سس مایونز را یک روش قابل‌قبول برای درمان شپش توصیه کرده است.

روغن نارگیل برای پخت‌وپز بسیار پرکاربرد است اما همچنین یک عامل خفه‌کننده عالی برای درمان شپش است. روغن نارگیل شپش موی سر را خفه می‌کند ودرنهایت آن را می‌کشد.

از پیاز می‌توان به‌عنوان یک روش طبیعی برای درمان شپش سر استفاده کرد. پیاز حاوی گوگرد است که سبب کشته شدن شپش سر می‌شود.

روغن درخت چای یک حشره‌کش طبیعی است که می‌تواند به‌طور مؤثربرای درمان شپش سر مورداستفاده قرار گیرد و خارش را نیز از بین ببرد.

توجه: هنگام استفاده از روغن درخت چای بسیار مراقب باشید.

آب لیمو به دلیل ماهیت اسیدی بودن برای درمان شپش سر می‌تواناستفاده کرد. اگر در مدرسه سایر کودکان دچار شپش سر شده‌اند، می‌توانید از آب لیموبرای جلوگیری از شپش موی سر استفاده کنید، زیرا بسیار مؤثر است.

وازلین می‌تواند اثر خفه‌کنندگی بر روی شپش سر داشته باشد،از این می‌تواند از آن برای درمان قطعی شپش سر استفاده کرد. وازلین با بستن راه‌هایتنفسی شپش‌ها سبب می‌شود که برای مدت طولانی زنده نمانند.

یکی دیگر از راه‌های درمان شپش سر، روغن بچه دارای مواد شوینده‌ای استکه می‌تواند باعث مرگ شپش شود.

با توجه به علم آیوردا، بادام یکی از مؤثرترین روش‌هایخانگی برای از درمان شپش سر است.

نظر

ثبت در خبره دکتر نیم

تقویم ۹۸ pdf ، تقویم ۹۸ در یک نگاه ، تقویم سال ۹۸ در یک نگاه ، تقویم ۹۸ با مناسبت ها ، دانلود تقویم

کامبیز مهدی زاده در گفت وگویی به بیان جزئیاتی از خواستگای و ازدواج با دختر رئیس جمهور پرداخته است. د

بیوگرافی مریم مومن بازیگر نقش فخرالزمان شالچی سریال بانوی عمارت ، عکس های جدید همسر شازده ارسلان (ار

شعبۀ ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به نفع «ستاد اجرایی فرمان امام» رأی داد و حکم ابطال وقف‌ۀ مو

مهمترین عروسی های بازیگران در سال ۲۰۱۸ به روایت تصویر richard gere wife alejandra silva ریچارد تیفاندرمان خانگی شپش و رشک

نظرات

حامد کاویانپور ، بازیکن پیشین باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران، در

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

تیفانی، که در مقایسه با ایوانکا، دختر بزرگ ترامپ، حضور کمرنگی در

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

سرخپوشان پایتخت سرانجام مهاجم خارجی مدنظر خود برای جانشینی گادوین منشا را

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟ ظاهر آقایان هنگام ازدواج جزو اولین فاکتورهایی است

نظرات

نظرات

نظرات

۴ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

تقویم ۹۸ pdf ، تقویم ۹۸ در یک نگاه ، تقویم سال

نظرات

درمان خانگی شپش و رشک

نظرات

نظرات

نظرات

۶ نظر

۷ نظر

نظرات

۱ نظر

نظرات

سال ۹۸ نماد چه حیوانی است ، سال خوک چه سالی است

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

۳ نظر

نظرات

نظرات

۳ نظر

نظرات

بهمن ریشه‌ی گیاهی است که بسته به رنگ آن بهمن سفید یا

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

به اطلاع متقاضیان محترم میرساند، دعوته تعهدات نقدی و اعتباری محصولات سایپا

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

زمانبندی پرداخت سود سهام شرکت گلتاش با نماد (شگل) دوره ۱۲ ماهه

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

مسئول روابط عمومی دادگستری فارس اظهار کرد: صبح امروز یک مجرم ۳۱

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

درخت چنار ١۵٠٠ساله روستای آمره قم ، یکی از کهنسال ترین درختان

نظرات

نظرات

۱ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

در مراسم های آیینی ما ایرانیان، انار از جایگاه خاصی برخوردار است

نظرات

نظرات

۶ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نشست خبری سریال “بانوی عمارت با حضور عزیز الله حمیدنژاد کارگردان، مجید

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

۲ نظر

او آجر به شکم بسته، از علف‌های پارک کنار خانه تغذیه کرده،

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

۴ نظر

نظرات

۱۵ دی ۱۳۹۷

۷ دی ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۹ آبان ۱۳۹۷

۶ آبان ۱۳۹۷

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

۱۵ شهریور ۱۳۹۷

۶ شهریور ۱۳۹۷

۶ شهریور ۱۳۹۷

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت ساتین محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© 219, All Rights Reserved. | Powered by saten

شپش حشره ای کوچک است که در پوست سر زندگی میکند و از خون تغذیه میکند . شپش معمولا در کودکان شایع است و نتیجه انتقال از فردی به فرد دیگر است . شپش سر نشانه رعایت نکردن بهداشت فردی نیست و باعث ایجاد بیماری های عفونی نمیشود . با توجه به اینکه شواهد کمی از تأثیرگذار بودن روش‌های خانگی وجود دارد اما ممکن است بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی بتوانید از شر شپش به طور طبیعی خلاص شوید .

شانه زدن درست را امتحان کنید . شانه‌ مخصوص پاک‌سازی شپش با دندانه‌های ریز بر روی موی خیس و لیز شپش‌ها را از داخل مو بیرون کند . این روش اگر به مدت چند هفته استفاده شود می‌تواند شپش و تخم‌های آنها را از بین ببرد . بعد از ۲ هفته شپش‌ها از بین می‌روند اما باید ۲ هفته دیگر این کار را تکرار کنید .

طرز استفاده :

۱ – یک عدد شانه مخصوص از بین بردن شپش خریداری کنید . از داروخانه یا به‌صورت آنلاین قابل‌خرید است .درمان خانگی شپش و رشک

۲ – موها را خیس کنید و مقداری نرم‌کننده مو بزنید .

۳ – هر قسمت از مو را باید ۲ بار شانه بکشید و هفته‌ای ۳ یا ۴ روز این کار را انجام دهید .

۴ – از نور مستقیم روی جایی که شانه می‌کنید استفاده کنید تا بهتر ببینید . حتی استفاده از ذره‌بین نیز مفید است .

۵ – مو را به دسته‌های ۲٫۵ تا ۳٫۵ سانتی‌متری تقسیم کرده و از پوست سر تا انتهای آن را شانه بکشید .

۶ – با دستمال یا آب داغ بعد از هر بار شانه کردن شانه را تمیز کنید .

۷ – هر قسمتی که شانه می‌کنید را با سنجاق ببندید تا بدانید کدام قسمت را شانه کرده‌اید و نقطه‌ای را جا نیندازید .

از عصاره‌های گیاهی استفاده کنید . شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد عصاره‌های گیاهی می‌توانند شپش را بکشند ، تخم‌های آن‌ها را از بین ببرند و همچنین خارش سر را کم کنند . این روش توسط FDA تائید نشد است .

عصاره‌ها با تأثیر زیاد :

عصاره‌های تأثیرگذار دیگر :

طرز استفاده :

۱ – ۲۰ قطره از عصاره گیاهی را که انتخاب کرده‌اید با ۲ قاشق غذاخوری روغن گیاهی مخلوط‌کنید .

۲ – مخلوط را روی موهای خود زده و با کلاه حمام یا نایلون موهای خود را بپوشانید سپس دور آن حوله بپیچید .

۳ – یک ساعت صبر کنید سپس با شامپو بشورید .

شپش را در هنگام خواب از بین ببرید . بسیاری از مواد خانگی هستند که می‌توانند شپش را از بین ببرند . هر شب‌هنگام خواب از این مواد روی سر خود استفاده کنید .

موادی که می‌توانید استفاده کنید :

طرز استفاده :

۱ – سر خود را با یکی از مواد گفته شدن بپوشانید .

۲ – کلاه حمام یا با نایلون روی مو را بپوشانید .

۳ – برای جلوگیری از نشت می‌توانید با حوله سر خود را ببندید .

۴ – صبح روز بعد موهای خود را تا زمانی که تمیز شوند شستشو دهید .

موهای خود را با آب و سرکه آبکشی نمایید . بعد از ؛ از بین بردن شپش و تخم آن‌ها با مخلوطی از ۵۰% آب و ۵۰% سرکه می‌توانید مرده آن‌ها و تخم‌ها را حل کرده و از موهای خود خارج سازید .

مخلوط را به‌آرامی روی موها بمالید و سپس شستشو دهید .

مخلوطی از سرکه و روغن‌زیتون نیز می‌تواند مؤثر باشد .

از محصولات قابل اشتعال استفاده نکنید . فرقی نمی‌کند که کدام درمان طبیعی را انتخاب می‌کنید فقط باید حواستان باشد که از مواد قابل اشتعال مانند بنزین استفاده نکنید زیرا می‌توانند برای سلامتی شما خطرناک باشند و با مشتعل شدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به شما وارد کنند .

وسایل خانه را تمیز کنید . با توجه به اینکه اصولاً شپش‌ها ۱ روز دوری از پوست ؛ زنده نمی‌مانند اما بهتر است احتیاط را رعایت کنید و وسایل خانه را تمیز کنید .

کارهای زیر را انجام دهید :

۱ – رخت خواب ، دستشویی حیوانات خانگی و لباس‌ها را با آب داغ و صابون شستشو دهید . آب باید حداقل ۵۵ درجه سانتی‌گراد باشد . وسایل گفته‌شده را با گرمای زیاد خشک‌کنید .

۲ – لوازم مراقبتی مو مانند : شانه ، برش و دیگر وسایل را در آب داغ و صابون شستشو دهید . این وسایل را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب با حداقل دمای ۵۵ درجه خیس کنید .

۳ – وسایلی که قابل شستشو و تمیز کردن نیستند را در یک پلاستیک گذاشته و در آن را بندید . به مدت ۲ هفته بگذارید در جایی بماند تا شپش‌ها و تخم‌ها بدون هوا بمانند .

۴ – خانه و مبلمان را جاروبرقی بکشید .

درمان خانگی شپش و رشک

دقیق بازرسی کنید . بعد از درمان به مدت چند هفته موهای خود را به‌خوبی بررسی کنید تا عاری از شپش و تخم باشد . این کار به جلوگیری از پخش شدن شپش می‌شود . به‌وسیله زره بین و فلاش موبایل به‌خوبی موها و وسایل خانه را بررسی کنید .

تخم‌های شپش ۷ تا ۱۱ روز بعد از گذاشته شدن به شپش تبدیل می‌شوند بنابراین تا ۲ هفته پس از درمان پوست خود را خوبی بررسی کنید .

شپش از کجا می‌آید ؟ مدرسه و محل نگهداری بچه‌ها عموماً منابع اصلی شپش هستند البته در هر مکان دیگری نیز می‌توانند باشند . اگر میدانید که از شما یا بچه شما شپش را از کجا گرفته است حتماً به آن مرکز اطلاع دهید تا اقدامات لازم را انجام دهند و شپش گسترش پیدا نکند .

وسایل شخصی خود را جدا کنید . تا جایی که می‌توانید وسایل شخصی خود را از دیگران جدا کنید و بافاصله از آن‌ها قرار دهید . این کار برای جلوگیری از انتقال شپش لازم است .

کت ، کلاه و دیگر لباس‌های خود را جدا از بقیه افراد قرار دهید .

فقط از لوازم شخصی خودتان استفاده کنید . خیلی مهم است که وسایل شخصی خود را با دیگران مشترک استفاده نکنید . این کار می‌تواند به جلوگیری از انتشار شپش کمک کند .

شانه ، برش ، مسواک ، کلاه و روسری خود را فقط خودتان استفاده کنید .

وسایل ورزش مانند کلاه ورزشی و هدبند نیز باید فقط توسط خودتان مصرف شود .

به پزشک مراجعه کنید . اگر روش‌های گفته‌شده در درمان شپش بی‌تأثیر بودند به پزشک مراجعه کنید . ممکن است شما برای درمان شپش به دارو نیاز داشته باشید .

خارش مداوم سر می‌تواند باعث ایجاد عفونت بشود .

شپش ممکن است مانند دیگر مشکلات مثل : شوره ، باقی ماندن چیزی روی مو ، بافت مرده مو روی ساقه مو ، چسبندگی و بودن حشرات ریز به نظر بی آید .

روغن نارگیل نیز می‌تواند مؤثر باشد . در هنگام خواب روغن نارگیل را به سر خود زده و آن را بپوشانید و صبح آبکشی نمایید .

حواستان در هنگام استفاده از پلاستیک روی سر بچه باشد زیرا ممکن است باعث خفگی شود .

شپش ها روی اجسام بی‌جان زنده نمی‌مانند زیرا برای زنده ماندن نیاز به خون‌دارند .

آذر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱:۳۸ ب.ظ

سلام میشه راه قطعی نابود شدن کلی شپشارو بگید ..ممنون میشم

پاسخ دادن

آذر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱:۳۶ ب.ظ

من الان ﭺند وقته یکسره با هر راهی دارم درمان میکنم از مواد ضد شپش و روغن زیویتونو اینا ..همش هم سرمو با شانه مخصوص شونه میکنم ولی خوب نمیشه بازم هستن ﭺیکار کنم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ دادن

مهر ۲۵, ۱۳۹۷ در ۷:۴۲ ق.ظ

شب اول که شک کردم دارم سرکه زدم و بعد رفتم حمام کلی شونه زدم شب دوم سس مایونز زدم تا صبح بمونه رو سرم و بعد حمام و شونه شب سوم شامپوی پرمترین و شونه زدم شب چهارم سرکه زدم و شونه و اتو مو البته من کل لباسام و ملحفه رو با آبجوش گذاشتم بمونه و شستم بعدش تو کل رخت خوابم و لباسام اسپری پرمترین زدم و هر روز مامانم موهامو چک میکرد و تخم های غیر فعال شده رو در می آورد من یک هفته طول کشید تا خوب بشم از حموم که میاین سشوار بکشین عالیه انشالله که هیچ وقت کسی شپش نگیره و اونایی که گرفتن زود خوب بشن.

پاسخ دادن

مهر ۱۹, ۱۳۹۷ در ۳:۰۰ ب.ظ

سلام.من هرکار انجام میدم زندهاش از بین میره ولی تخم هاشون خیلین چیکار کنم اونا از بین برن!!؟

پاسخ دادن

مهر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۵:۵۱ ق.ظ

من راههای زیادی رو امتحان کردم از جمله روغن زیتون و سس مایونز و اتو مو و تنها راهی که جواب داد استفاده از اسپند بود اسپند رو آسیاب کردم و تو یک لیوان آب جوش یک قاشق غذاخوری اسپند آسیاب شده (موهای کوتاه ۱لیوان و بلند ۲لیون کافیه) رو به مدت ۱۵دقیقه رو کتری دم کردم .دم کرده اسپند رو یک روز درمیون ۴۵دقیقه با کلاه حمام رو موهای تمیز گذاشتم .بدون هیچ شوینده ای فقط موها رو آبکشی کردم ظرف مدت ۱هفته همه شپش ها از بین رفتن..استفاده از اسپند شپش ها رو از بین می بره برای از بین بردن رشک هم شربت کوتریموکسازول خیلی موثر بود

پاسخ دادن

مهر ۵, ۱۳۹۷ در ۶:۳۶ ق.ظ

سلام،من تمام این کارایی رو که میگم به طور مرتب اجام دادم و موهام و سرم کاملا تمیز شد اول اینکه هرشب موهامو با روغن بادام تلخ به طور غلیظی آغشته میکردم و روشو با کلاه حمام یا روسری میپوشوندم صبح میرفتم حموم موهامو تمیز میشستم بعد نمشو میگرفتم و سرکه میزدم و مالش میدادم تقریبا تا ده دقیقه بعد که از حموم میومدم نم موهامو میگرفتم تمام موهامو مامانم ذره ذره نگاه میکرد و رشک ها رو میگرفت بعد اسپند رو برام میجوشندش و اسپری میکرد به موهام تا حداقل چهار ساعت باز بعدش موهامو میشستم دوباره شپشا رو میگرفتم دوباره روغن میزدم روزی سه مرتبه مامانم شپشا رو میگرفت مرتب روغن میزدم و روزی یه بار اسپند میزاشتم رو موهام،الان موهام تمیز شده

پاسخ دادن

مهر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۸:۳۳ ق.ظ

سلام روش خوبیه

پاسخ دادن

شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ در ۲:۳۳ ب.ظ

سلام من و خانمم ۲۰ روز پیش شاهد چندتا شپش روی سرمان بودیم البته خانمم ؛ب خدا تنها راه درمان ما که تو ۲ روز جواب داد استفاده از اسپری سوسک کش بدون بو و رنگ کردن مو بود ب خدا تو ۲ روز تموم شد امتحان کنین و نتیجه گرفتین برامون دعا کنین

پاسخ دادن

شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۷ ق.ظ

سلام من دخترم شپش گرفت خیلی ترسیدم و نگران بودم همه مواد گیاهی رو استفاده کردم کامل از بین نمیرفت تا اینکه به توصیه یک آرایشگر از مخلوط اکسیدان و یکم شامپو استفاده کردم کل موهاش رو آغشته کردم بعد از نیم ساعت داخل حمام بعد از شستن مقدارزیاد شامپو نرم کننده زوم و با شانه دندانه ریز شانه کردم حتی تخم هاش هم از بین رفت.یکم زمان بر و سخته ولی صددرصد نتیجه میده.

پاسخ دادن

شهریور ۸, ۱۳۹۷ در ۷:۵۳ ق.ظ

سلام دوستان من الان یه روشی رو بهتون میگم که اصلا نشنیده باشین اما بسیار کارآمد. دخترم موهای بلندی داشت که دچار این مشکل شده بود خیلی نگران بودم اما خدا کمک کرد و دو روزه ازش خلاص شد بدون هیچ دردسری یا کوتاه کردن مو. اول از همه موهاتون رو با شامپو ساده بشورین بعد نیمه خشک کنید و بعد شامپو پرمترین مخصوص شپش هستش رو یکبار روی موهاتون بریزید و ده دقیقه بزارین باشه بعد بشورین و موهاتون رو نیمه خشک کنید و بععععععد ازززززز داروی حیوانی اورمکتین که از داروخانه دامپزشکی باید تهیه کنید استفاده کنید و چندین قطره روی موهاتون بمالید و کاملا موهارو هم بزنید و بمالید بعد یه کلاه سرتون کنید تا صبح.تا دو روز حموم نرید بعد از دو روز حموم برین و بعد از حموم موهاتون رو با شونه مخصوص شپش شونه کنید و شپش های مرده رو کاملا مشاهده کنید این کار حتی رشک هارو هم آز بین میبره خیالتون رااااحت در هفته در بار این کار رو انجام بدین تا برای همیشه از شرشون خلاص شین البتع حواستون باشه این دارو سمی هستش مراقب چشمتون باشید و بلافاصله دستتون رو چند بار بشورید.. و برای من هم بعد از دیدن نتیجه عالی دعا کنید منو از دعای خیرتون بی نصیب نزارید. عزیزان.

پاسخ دادن

مهر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۸:۳۴ ق.ظ

روشتون خخخخخخخخخخخخخخخخخخخیییییییییللللللللللللییییییییییییییییییی میتونه کمک کنه

پاسخ دادن

شهریور ۵, ۱۳۹۷ در ۶:۲۵ ق.ظ

سلام دوستان موهاتون رو با روغن جامد چرب کنید و شانه تخم شپش کش که دندانه های بسیارریزی داره باهاش شونه کنید موهاتونو ازبالا به پایین. لازم نیست روغن تو سرتون بمونه به محض اینکه کارتون تموم شد سرتون رو باشامپوهای معمولی بشورید و در حین شامپو هم باشانه چند باری شانه کنید.تا سه روز تخم شپش ها کامل از بین میرن و اگه به ندرت تخم شپش رو تو سرتون دیدین این کارو تا یه هفته ادامه بدین.البته باید وسایل هایی مثل شامپو لباس و هرچیز دیگری که با جسمتون ارتباط داشته پاکسازی کنید با اسپری ضدشپش. انشالله که مشکل دوستان حل میشه

پاسخ دادن

شهریور ۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۹ ق.ظ

سلام .من برای دخترم این مشکل پیش اومد در عرص دو روز رفعش کردم و خواستم به شما هم بگم.. بار اول با شامپو لیندان شستم و شونه زدمبا اینکار خود شپش از بین میره ولی تخمش اصلابنابراین بعد از حمام تا جایی که به روحیه دخترم لطمه نزنه موهاش رو کوتاه کردم تقریبا قارچی مهم این بود که زیر گوش وپشت سرش خالی بشه.و شب نشستم تمام تخمایی که مونده بود رو دونه دونه با ناخن گرفتم چون موش کوتاه بود امکان پدیر بود .باید بدونید که این تخمها روی مو مثل مونجوق داخل سوزن میمونه و تا انتهای مو باید کشیده بشه تا در بیاد. و از فرداش سر یه زمان معینی میبردمش حمام و بعد از شستشوی عادی یک دست نرم کننده به سرش میزدم و با شونه مخصوص مثل شامپو لیند ا شونه می کردم.البته خیلی سریع که به موهاش اسیب نزنه و بعد از هر شونه مخصوص از بالا به پایین شونه رو تمیز میکردم تا دوروز شاید شفیره های خیلی کوچیک سیاه ببینید .شامپو نرم کننده همون کار سس مایونز رو میکنه چون قابلیت چسبندگی داره مال دختر من با این کارم بعد از دوروز چیزی ندیدم ولی تا یک هفته هم هر روز چک میکردم که تخمی نبینم که اگه احیانا بود بردارم و تا چهار روز با نرم کننده شستم. من دخترم از مهد کودک گرفت و شوهرم با اینکه پزشک متخصص تا مدتها علت خارش سر دخترم رو نساختن شامپوش میدونستیم تا اینکه علنی دیده شدو من چون نه دیده بودم ونه یکدرصد فکر م به شپش میرفت تا چندتای تخم شپش رو تو سر دخترم شوره تصور میکردم.

پاسخ دادن

مرداد ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۹ ق.ظ

سلام.من پارسال تابستون سرم شپش گرفته بود رفتم دکتر درمان کردم بعد الآن دوباره سرم شپش گرفته چیکار بلید بکنم؟؟؟نظافتم کامل انجام میدم

پاسخ دادن

مرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۴ ب.ظ

سلام من سرم شپش گرفته بود از شامپو لیندان استفاده کردم تو دوروز تمومه موهام تمیز شد حتی تخماشم از بین رفتن معاینه ام رفتم ک مطمعن بشم کاملا از بین رفته بود البته من تو این دوروز روزی چهار بار حموم رفتم موهامم خیلی شونه کردم با شونه دندونه ریز

پاسخ دادن

تیر ۲۸, ۱۳۹۷ در ۷:۲۷ ق.ظ

سلام من پریروز موهامو با شامپو لیندان شستم ولی هنوز رشک داره موهام تروخدا بگید چکار کنم موهام بلنده میشه دوباره شامپو استفاده کنم یا مضره الان دو روز ک استفاده کردم همه بطری کامل استفاده کردم شامپوی لیندان بود

پاسخ دادن

تیر ۱۰, ۱۳۹۷ در ۳:۴۸ ب.ظ

سلام .شپش دروسایل منزل چقدر زنده میمونه.الان سه هفته از درمان سر پسرم که از مدرسه مبتلا به شپش شده میگذره اما هنوز در اسباب بازی و کمد حشرات ریز سفیدی راه میرند اینا همون شپش هستن؟ چون همه میگن شپش بیرون از بدن دوروز نمیمونه.

پاسخ دادن

مهر ۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۷ ق.ظ

نه اونا شپش نمتونه باشه شپش فقط از سر وبدن تغذیه میکنه

پاسخ دادن

خرداد ۳۱, ۱۳۹۷ در ۷:۳۷ ب.ظ

من راهی رو واسه از بین بردن رشک انجام دادم که خیلی خوب جواب داد موهای سر رو اتو مو کنید.البته اتو موی من خیلی داغه و خیلی کم کم مو ها رو درون اتو قرار می دادم

پاسخ دادن

اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ در ۴:۴۷ ق.ظ

ازبين بردن شپش سر كار ساده يي هست ما ميتونيم اين كار رو با شانه مخصوص يا شانه دندون ريزه ازبين ببريم ولي ازبين بردن تخم شپش سر يا همون رشك خيلي ريز و كوچولو هست و تعداد شون هم زياده و اين كار مشكليه برأي ازبين بردن تخم شپش چيكار كنيم؟؟؟ لطفا رهنمايي كنيد

پاسخ دادن

اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ در ۸:۴۴ ق.ظ

سلام مقاله زیر میتونه کمکتون بکنه : https://koorook.com/how-to-get-rid-of-lice/

پاسخ دادن

اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

اين روشهايي كه در هنگام خواب گفتيد شپش رو ازبين ببريد رو تا چند وقت ادامه بدهيم؟؟؟

پاسخ دادن

اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۶ ق.ظ

سلام زمان خاصی نداره و شما باید هر درمانی که پیش میگیرید تا زمان از بین رفتن کامل شپش درمان را ادامه بدهید . خواندن مقاله زیر هم پیشنهاد میشود . https://koorook.com/how-to-get-rid-of-lice/

پاسخ دادن

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

اگر احساس تنبلی می‌کنید یا در کاهش وزن مشکل‌دارید ، اقدام به پاکسازی بدن از سموم کنید . پا

رفلاکس معده چیست ؟ رفلاکس معده ، سوزش سر دل ،گشادی دریچه معده یا

بعضی از افراد بعد از اصلاح کردن صورت با تیغ مشکلاتی مانند : خارش

برنج آلیاژی متشکل از روی و مس میباشد . برنج بعد از مدتی کثیف

پیاز ترشی را اصولا با پیاز قرمز درست میکنند اما با پیاز سفید یا

کربنات کلسیم ( آهک ) یک ترکیب طبیعی میباشد که به راحتی در آب

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

کاربری یا نشانی

رمز

مرا به خاطر بسپار
خانه

موبایل

تخم شپش، رشک (Pediculus) یده می شود. بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است

 

درمان خانگی شپش و رشک

اسپند در طب سنتیاز گیاهان آشنای ایرانی ها، اسپند است. دانه این گیاه در خانه سوزانده می شود و دود غلیظ آن برای ضدعفونی هوا، دور کننده حشرات، خوشبوکننده فضا و به باور برخی حتی خنثی کردن چشم زخم مورد استفاده قرار می گیرد. در آسیا نیز از دانه های اسپند به عنوان ضدانگل کرم کش و کشنده آمیب استفاده می کنند. اسپند در برخی کشورهای دیگر نیز طرفدار دارد؛ مردم یونان از اسپند به عنوان قاعده آور، کرم کش، مسکن و خواب آور استفاده می کنند.در هند برای سفلیس و در آفریقا نیز برای تب از اسپند استفاده می کردند، گرچه مصرف خوراکی این گیاه می تواند مسموم کننده باشد، اما بعضی از افراد محلی در این کشورها هنوز از آن برای درمان آسم، کولیک، تب، سنگ های صفراوی، سکسکه، زردی، مالاریا، دردهای عصبی، پارکینسون، افتادگی رحم، روماتیسم و بیماری های ادراری ـ تناسلی استفاده می کنند.

خواص درمانی اسپنداز زمانهای دور مردم به اثر ضد عفونی کنندگی اسپند پی برده بودند و در اطراف بستر بیمار و محیطهای شلوغ آن را دود می‌کردند و بدین طریق محیط را ضد عفونی می‌کردند.

 در هر روز صبح ناشتا نوشیدن جوشانده ریشه اسپند برای درمان اگزما مفید می‌باشد.

افرادی که به علت ضعف مثانه یا سستی کمر دچار شب ادراری هستند؛ شب‌ها مخلوطی از تخم رازیانه و اسپند بخورند و صبح‌ها یک یا دو عدد تخم مرغ و کمی عسل میل کنند تا شب ادراری آن‌ها درمان خواهد شد.

درمان شپش موی سر با اسپند به دلیل خواص بی شمار آن بسیار متداول است

   

درمان شپش موی سر با اسپند

درمان شپش موی سر با اسپند به دلیل خواص بی شمار آن بسیار متداول است. رشک یا Pediculus تخم شپش است که پس از هفت روز از تخم در می آید و مجددا شروع به تخم ریزی می کند.تخم شپش، رشک (Pediculus) یده می شود. بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است که به ساقه مو ودرز لباس به فاصله کمی از ریشه مو که دما و رطوبت مناسبی دارد می چسبد. هر کدام از این تخم ها درون کپسول چسبناکی قرار میگیرند.شپش سر چیست و چطور درمان می‌شود؟پس از ۷ روز شپش ها از تخم در می آیند وطی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند .ممکن است رشک سر با شوره سر اشتباه گرفته شود.تخم شپش بیضی شکل، سفید رنگ وکوچک است که به ساقه مو می چسبد.درمان شپش سر با اسپنداسپند برای افراد گرم مزاج مضر است و اگر افرادی که مزاج گرم و خشک دارند، حتی مقادیر کمی از آن را بخورند دچار مشکل خواهند شد. اگر جوشانده اسپند را صاف کرده با عسل و روغن کنجد بنوشید، به شدت حالت تهوع ایجاد می کند. این گیاه در افراد گرم مزاج باعث سردرد و حالت تهوع می شود.یکی از عجیب‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ها برای درمان شپش استفاده از اسپند است. توصیه می‌شود از این روش برای همه کودکانی که به مدرسه می‌روند استفاده شود حتی اگر موهای آن‌ها سالم بوده و دچار شپش نشده است. اگر همه روش‌ها را برای درمان شپش موی سر امتحان کرده‌اید ولی نتیجه‌ نگرفته اید، جای نگرانی نیست. اگر فرزندتان نیز با مشکل شپش سر دست و پنجه نرم می‌کند، حتما روش زیر را بر روی موهایش امتحان کنید. 

یکی از عجیب‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ها برای درمان شپش استفاده از اسپند است

 برای درمان شپش سر با اسپند برای استفاده از این روش درمان یک قاشق اسپند خشک را آسیاب کرده و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دم بکشد. اگر موهای فرزندتان بلند است مقدار آن را تا 2 یا 3 برابر افزایش دهید. برای اثربخشی بهتر می‌توانید موها را با یک کیسه پلاستیکی پوشش دهید. کل موها را به این ترکیب آغشته کرده و اجازه دهید تا 45 دقیقه روی موها باقی بماند سپس موها را باآب گرم آبکشی نمایید.برای اینکه اثربخشی این روش بهتر بوده و شپش مو به طور کامل از بین رود بهتر است به مدت یک هفته این روش را تکرار نمایید.

 

منبع: persianpersia.com


باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

a (sc_adv_out window.sc_adv_out || []).push({
id : “583687”,
domain : “n.ads1-adnow.com”
}) window.tdwGlobal {“adminUrl”:”http://www.shebreh.com/wp-admin/”,”wpRestNonce”:”59b4ad39e”,”wpRestUrl”:”http://www.shebreh.com/wp-json/”,”permalinkStructure”:”/%postname%/”} tdBlocksArray [] //here we store all the items for the current page

//td_block class – each ajax block uses a object of this class for requests
tdBlock {
this.id ”
this.block_type 1 //block type id (1-234 etc)
this.atts ”
this.td_column_number ”
this.td_current_page 1 //
this.post_count //from wp
this.found_posts //from wp
this.max_num_pages //from wp
this.td_filter_value ” //current live filter value
this.is_ajax_running false
this.td_user_action ” // load more or infinite loader (used by the animation)
this.er_color ”
this.ajax_pagination_infinite_stop ” //show load more at page x
}

// td_js_generator – mini detector
({
htmlTag .(“html”)[]

if ( navigator.userAgent.indexOf(“MSIE 1.”) &gt -1 ) {
htmlTag.className + ‘ ie1’
}

if ( !!navigator.userAgent.match(/Trident.*rv:11./) ) {
htmlTag.className + ‘ ie11’
}

if ( navigator.userAgent.indexOf(“Edge”) &gt -1 ) {
htmlTag.className + ‘ ieEdge’
}

if ( /(iPad|iPhone|iPod)/g.test(navigator.userAgent) ) {
htmlTag.className + ‘ td-md-is-ios’
}

user_agent navigator.userAgent.toLowerCase
if ( user_agent.indexOf(“android”) &gt -1 ) {
htmlTag.className + ‘ td-md-is-android’
}

if ( -1 ! navigator.userAgent.indexOf(‘Mac OS X’) ) {
htmlTag.className + ‘ td-md-is-os-x’
}

if ( /chrom(e|ium)/.test(navigator.userAgent.toLowerCase) ) {
htmlTag.className + ‘ td-md-is-chrome’
}

if ( -1 ! navigator.userAgent.indexOf(‘Firefox’) ) {
htmlTag.className + ‘ td-md-is-firefox’
}

if ( -1 ! navigator.userAgent.indexOf(‘Safari’)
}

if( -1 ! navigator.userAgent.indexOf(‘IEMobile’) ){
htmlTag.className + ‘ td-md-is-iemobile’
}

})

tdLocalCache {}

( {
“use strict”

tdLocalCache {
data: {},
remove: (resource_id) {
delete tdLocalCache.data[resource_id]
},
exist: (resource_id) {
tdLocalCache.data.hasOwnProperty(resource_id)
},
get: (resource_id) {
tdLocalCache.data[resource_id]
},
set: (resource_id, cachedData) {
tdLocalCache.remove(resource_id)
tdLocalCache.data[resource_id] cachedData
}
}
})

td_viewport_interval_list[{“limitBottom”:767,”sidebarWidth”:228},{“limitBottom”:118,”sidebarWidth”:3},{“limitBottom”:114,”sidebarWidth”:324}]
td_animation_stack_effect”type1″
tds_animation_stacktrue
td_animation_stack_specific_selectors”.entry-thumb, img[class*”wp-image-“], a.td-sml-link-to-image &gt img”
td_animation_stack_general_selectors”.td-animation-stack .entry-thumb, .post .entry-thumb, .post img[class*”wp-image-“], .post a.td-sml-link-to-image &gt img”
td_ajax_url”http://www.shebreh.com/wp-admin/admin-ajax.php?td_theme_nameNewspaper
td_get_template_directory_uri”http://www.shebreh.com/wp-content/themes/Newspaper”
tds_snap_menu”snap”
tds_logo_on_sticky””
tds_er_style”3″
td_please_wait”u644u637u641u627 u635u628u631 u6a9u646u6ccu62f ”
td_email_user_pass_incorrect”u6a9u627u631u628u631 u6ccu627 u631u645u632 u639u628u648u631 u627u634u62au628u627u647 u627u633u62a!”
td_email_user_incorrect”u627u6ccu645u6ccu644 u6ccu627 u646u627u645 u6a9u627u631u628u631u6cc u627u634u62au628u627u647 u627u633u62a!”
td_email_incorrect”u627u6ccu645u6ccu644 u646u627u62fu631u633u62a!”
tds_more_articles_on_post_enable”show”
tds_more_articles_on_post_time_to_wait””
tds_more_articles_on_post_pages_distance_from_top5
tds_theme_color_site_wide”#4db2ec”
tds_smart_sidebar”enabled”
tdThemeName”Newspaper”
td_magnific_popup_translation_tPrev”u642u628u644u6cc (u6a9u644u6ccu62f u647u627u6cc u628u647 u633u645u62a u686u67e)”
td_magnific_popup_translation_tNext”u628u639u62fu6cc (u6a9u644u6ccu62f u641u644u634 u633u645u62a u631u627u633u62a).”
td_magnific_popup_translation_tCounter”%curr% u627u632 %total%”
td_magnific_popup_translation_ajax_tError”u645u62du62au648u627 u627u632 %url% u646u645u6cc u62au648u627u646u62f u628u627u631u6afu63u627u631u6cc u634u648u62f.”
td_magnific_popup_translation_image_tError”#%curr% u62au635u648u6ccu631 u646u645u6cc u62au648u627u646u62f u628u627u631u6afu63u627u631u6cc.”
tdDateNamesI18n{“month_names”:[“u698u627u646u648u6ccu647″,”u641u648u631u6ccu647″,”u645u627u631u633″,”u622u648u631u6ccu644″,”u645u6cc”,”u698u648u626u646″,”u62cu648u644u627u6cc”,”u622u6afu648u633u62a”,”u633u67eu62au627u645u628u631″,”u627u6a9u62au628u631″,”u646u648u627u645u628u631″,”u62fu633u627u645u628u631″],”month_names_short”:[“u698u627u646u648u6ccu647″,”u641u648u631u6ccu647″,”u645u627u631u633″,”u622u648u631u6ccu644″,”u645u647″,”u698u648u626u646″,”u62cu648u644u627u6cc”,”u622u6afu648u633u62a”,”u633u67eu62au627u645u628u631″,”u627u6a9u62au628u631″,”u646u648u627u645u628u631″,”u62fu633u627u645u628u631″],”day_names”:[“u6ccu6a9u634u646u628u647″,”u62fu648u634u646u628u647″,”u633u647 u634u646u628u647″,”u686u647u627u631 u634u646u628u647″,”u67eu646u62cu634u646u628u647″,”u62cu645u639u647″,”u634u646u628u647″],”day_names_short”:[“u6ccu6a9″,”u62fu648″,”u633u647″,”u686u647u627u631″,”u67eu646u62c”,”u62cu645u639u647″,”u634u646u628u647″]}
td_ad_background_click_link””
td_ad_background_click_target”” ((i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]ri[r]i[r]||{
(i[r].qi[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l1*new Dateas.(o),
ms.(o)[]a.a.srcgm.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,,”,’http://www.shebreh.com/wp-content/cache/busting/google-tracking/ga-local.js’,’ga’)

ga(‘create’, ‘UA-5683314-1’, ‘auto’)
ga(‘send’, ‘pageview’){
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “BreadcrumbList”,
“itemListElement”: [{
“@type”: “ListItem”,
“position”: 1,
“item”: {
“@type”: “WebSite”,
“@id”: “http://www.shebreh.com/”,
“name”: “خانه”
}
},{
“@type”: “ListItem”,
“position”: 2,
“item”: {
“@type”: “WebPage”,
“@id”: “http://www.shebreh.com/category/%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa/”,
“name”: “تازه های سلامت”
}
},{
“@type”: “ListItem”,
“position”: 3,
“item”: {
“@type”: “WebPage”,
“@id”: “http://www.shebreh.com/category/%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa/%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%85/”,
“name”: “زیبایی اندام”
}
} ]
}.tdm-menu-active-style3 .tdm-er.td-er-wrap .sf-menu&gt.current-menu-item&gta,.tdm-menu-active-style3 .tdm-er.td-er-wrap .sf-menu&gt.current-menu-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style3 .tdm-er.td-er-wrap .sf-menu&gt.current-category-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style3 .tdm-er.td-er-wrap .sf-menu&gtli&gta:hover,.tdm-menu-active-style3 .tdm-er.td-er-wrap .sf-menu&gt.sfHover&gta{color:#9d95}.tdm-menu-active-style4 .tdm-er .sf-menu&gt.current-menu-item&gta,.tdm-menu-active-style4 .tdm-er .sf-menu&gt.current-menu-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style4 .tdm-er .sf-menu&gt.current-category-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style4 .tdm-er .sf-menu&gtli&gta:hover,.tdm-menu-active-style4 .tdm-er .sf-menu&gt.sfHover&gta{border-color:#9d95}.tdm-menu-active-style5 .tdm-er .td-er-menu-wrap .sf-menu&gt.current-menu-item&gta,.tdm-menu-active-style5 .tdm-er .td-er-menu-wrap .sf-menu&gt.current-menu-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style5 .tdm-er .td-er-menu-wrap .sf-menu&gt.current-category-ancestor&gta,.tdm-menu-active-style5 .tdm-er .td-er-menu-wrap .sf-menu&gtli&gta:hover,.tdm-menu-active-style5 .tdm-er .td-er-menu-wrap .sf-menu&gt.sfHover&gta{background-color:#9d95}

زیبایی و تناسب اندام بسیاری افراد در گرو کاهش وزن آن هاست. گرفتن رژیم لاغری معمولا با کم خوری و گرسنگی همراه است و برای بسیاری افراد ناخوشایند است . اگر به جای اجبار افراد به کم خوری و گرسنگی برای لاغر شدن ، غذاهایی را جایگزین کنیم که خوردن آن ها فرد را لاغر میکند ، تجربه ی رژیم لاغری ، تجربه ی شیرینی خواهد بود . در این مقاله ۱۲ خوردنی خوشمزه به شما معرفی می کنیم که گنجاندن آن در رژیم غذایی شما ، به لاغر شدن شما سرعت می بخشد.

میگو : میگو منبع درجه یک از پروتئین بدون چربی است .سوخت و ساز بدن را سریع تر کرده و اشتها را سرکوب می کند .

گوجه فرنگی انگوری : یک فنجان از این خوراکی تنها ۳۰ کالری دارد و در عین اینکه کم کالری است بسیار شیرین ، خوشمزه و رنگارنگ و ایده آل است .درمان خانگی شپش و رشک

بخوانید: از متخصصان تغذیه بهترین رژیم غذایی حال حاضر جهان چیست؟

سفیده ی تخم مرغ : این ماده ی غذایی حاوی پروتئین خالص با کیفیت بالاست  و در هر تخم مرغ سفیده ی آن فقط ۱۷ کالری دارد و این خصوصیات آن را به یک صبحانه ی ایده آل تبدیل می کند .

آب های گاز دار طعم دار : اگر از خوردن آب ساده و قدیمی خسته شده اید می توانید از آب های طعم دار گاز دار استفاده کنید که بدون کالری هستند و خالی از هر گونه شکر و رنگ های غذایی و شیرین کننده های مصنوعی هستند .برای شیرین کردن این آبها می توانید از چند تکه میوه ی شناور در آن استفاده کنید .

بخوانید: روش هایی برای حذف قند از رژیم غذایی

ساندویچ با نان سبوسدار : از ساندویچی که از یک نان سبوس دار و مقداری گوشت بوقلمون  یا مرغ و سبزیجات به همراه اندکی سس یا خامه ی کم چرب  تشکیل شده ،می توانید به عنوان یک غذای کم کالری و سیر کننده و سالم در دوران رژیم لاغری استفاده کنید .

خیار : این میوه سرشار از آب و حاوی مقدار اندکی سدیم است و از احتباس آب در بدن جلوگیری میکند و با نفخ مبارزه کرده و یک میان وعده ی بسیار کم کالری برای زمان هایی است که شما دوست دارید چیزی بخورید ولی نیاز به یک خوراکی پر حجم کم کالری دارید تا شکم شما پر شود و احساس نیاز شمابه جویدن ، ارضا شود .

بخوانید: رژیم غذایی مناسب ویژه ی گرم مزاج ها

سالسا : با کمتر از ۲۰ کالری در هر یک چهارم فنجان بهترین دوست رژیم داران است . می توان از آن به عنوان جایگزین مایونز ، خامه ترش ، کره و دیگر چاق کننده ها برای ساندویچ ، همبرگر و سیب زمینی پخته استفاده کرد .

ذرت بوداده : یک فنجان ذرت بوداده فقط ۳۰ کالری دارد.ذرت بوداده میان وعده ای مناسب ،حجیم وکم کالری است .

سس تند : تحقیقات نشان داده است که غذاهای تند و ادویه دار باعث افزایش متابولیسم و کاهش اشتها می شوند .

شاه بلوط آبی : این میوه بسیار ترد و کم کالری است و با کالری بسیار پایین احساس و صدای لذت بخش خرد شدنی نظیر صدای خرد شدن چیپس زیر دندن دارد.این میوه سدیم کمی دارد و باعث پف کردگی شما نمی شود .

بخوانید: کاربردی ترین رازهای کاهش وزن از زبان افراد موفق در لاغری

گریپ فروت : یک میوه ی طراوت زا ، تامین کننده ی آب بدن و شیرین است که کالری کمی حدود ۱۲۰ کالری دارد.

گیلاس یخ زده : زمانی که شما هوس خوردن قند دارید می توانید از این گیلاس های یخ زده که سه چهارم فنجان آن فقط ۱۱۰ کالری دارد استفاده کنید و لذت ببرید .

منبع: arayeshik.com

برای نظردهی بعدی، ، ، و وب سایت خود را در این مرورگر ذخیره کنید.

1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *