دسته‌ها
دارو

درمان قارچ ناخن پا با ویکس

عفونتی که به دلیل قارچ ناخن درزمانی که یک یا چند ناخن به قارچ آلوده شوند را عفونت قارچی ناخن میگویند . عفونت قارچی ممکن است با ایجاد لکه‌های سفید و زرد در زیر نوک ناخن‌های دست‌وپا شروع شود . در صورت گسترش قارچ به عمق ناخن ممکن است باعث عوض شدن رنگ ، کلفت شدن و ریختن لبه‌های ناخن بشود که می‌تواند مشکل دردناکی باشد .

این عفونت عموماً به دلیل قرار گرفتن در گرما و رطوبت به‌صورت مداوم مانند کفش یا کف حمام به وجود می‌آید . گرما و رطوبت جای بسیار عالی برای رشد قارچ است . بعضی از افراد به‌صورت ژنتیکی مستعد گرفتن قارچ هستند البته شنا و تعریق زیاد می‌تواند فرد را مستعد عفونت قارچی کند .

روش‌های درمانی زیادی برای قارچ ناخن وجود دارد که تمامی آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم .

از روغن درخت چای استفاده کنید . قرن‌ها است که از روغن درخت چای برای ضدعفونی کردن و از بین بردن قارچ مورداستفاده قرار می‌گیرد . چند قطره روغن را به‌صورت مستقیم روی ناخن ریخته یا با استفاده از پنبه به محل موردنظر بزنید . به‌وسیله یک مسواک مقداری محل موردنظر را مالش دهید . حتماً بعد از استفاده به این منظور مسواک را دور بی اندازید .درمان قارچ ناخن پا با ویکس

همچنین می‌توانید مخلوطی از روغن درخت چای را با روغن‌زیتون مخلوط کرده و روی ناخن خون بمالید . مصرف روزانه ۲ بار روغن درخت چای پیشنهاد می‌شود البته محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد .

از مخلوط آب‌اکسیژنه ، جوش‌شیرین ، سرکه سفید و نمک استفاده کنید .

مواد زیر را با یکدیگر مخلوط‌کنید :

به مدت ۱۰ دقیقه ناخن‌های خود را داخل آن قرار دهید یا اینکه با پنبه روی ناخن قارچ زده نگه‌دارید . هفته‌ای ۲بار این کار را تکرار نمایید .

از روغن پرتغال کمک بگیرید . مانند روغن درخت چای ، روغن پرتغال نیز خواص ضد قارچی دارد و می‌تواند قارچ ناخن را از بین ببرد . مطمئن شوید که روغن زیر ناخن قارچی نیز برود .

حواستان به آلرژی به روغن پرتغال باشد و قبل از مصرف روی منطقه کوچکی از پوست آن را امتحان کنید .

سیر ضد قارچ طبیعی است . سیر را له کرده و با سرکه سفید مخلوط‌کنید . حتماً سیر را له کنید تا آلیسین موجود در سیر آزاد شود زیرا خواص ضد قارچی دارد . ناخن قارچی را در این مخلوط به تا زمانی که راحت هستید قرار دهید . مصرف سیر خام نیز می‌تواند به دفع قارچ کمک کند .

سرکه سیب می‌تواند به درمان قارچ ناخن کمک کند . سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد که با باکتری‌ها مبارزه می‌کند . اسیدی بودن سرکه می‌تواند از پخش شدن قارچ جلوگیری کند درحالی‌که هم‌زمان باکتری‌ها را می‌کشد . به مقدار مساوی سرکه سیب و آب را در یک ظرف ریخته و ناخن قارچی خود را به مدت ۳۰ دقیقه داخل آن خیس کنید . این کار را به‌صورت روزانه انجام دهید و حتماً بعدازآن ناخن را خشک‌کنید .

دهان‌شویه می‌تواند کمک‌کننده باشد . الکل موجود در دهان‌شویه نقش ضدعفونی‌کنندگی دارد درحالی‌که ترکیبات ضد میکروبی می‌تواند به از بین بردن قارچ کمک کند . هرروز به مدت ۱۵ دقیقه ناخن قارچی را در دهان‌شویه غوطه‌ور کنید .

از ویکس کمک بگیرید . دستان خود را خوب خشک‌کنید تا رطوبت نداشته باشد سپس مقدار کمی ویکس روی ناخن بزنید و با جوراب روی آن را بپوشانید و بخوابید .

روی قارچ روغن اسطوخودوس بزنید . روغن اسطوخودوس دارای خواص ضدعفونی‌کننده است و می‌تواند به تحریک پوست کمک کند . مقداری روغن اسطوخودوس را گرم‌کنید ( با ماکروویو یا غیره ) و یک گوله پنبه را در آن خیس کنید و روی ناحیه آلوده‌شده به مدت چند دقیقه نگه‌دارید . روزی چند بار این کار را تکرار نمایید .

روغن مرزنجوش استفاده کنید . مرزنگوش خواص ضد باکتری ، ضدعفونی‌کننده ، ضد انگلی ، ضدویروسی ، ضد درد و ضد قارچی دارد . روغن مرزنگوش می‌تواند برای قارچ ناخن معجزه کند . روزی چند بار و هربار چند قطره روی منطقه آسیب‌دیده بریزید .

آب‌لیموی تازه به قارچ ناخن بزنید . یک لیموی تازه را روی ناخن قارچی آبگیری کرده تا از انتشار قارچ به دیگر ناخن‌ها و مناطق بدن جلوگیری کنید . به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید روی محل آلوده‌شده بماند سپس با آب آبکشی نمایید .

داروهای خوراکی مصرف کنید . اگر درمان‌های خانگی مؤثر واقع نشد به پزشک مراجعه کنید ممکن است نیاز به ضد قارچ‌های خوراکی داشته باشید . ۲ داروی تربینافین و ایتراکونازول عموماً تجویز می‌شود که باید توسط پزشک تشخیص و تجویز شود .

داروهای خوراکی می‌توانند ناخن‌های جدید که رشد می‌کنند را بدون قارچ کند اما باید بدانید که زمان زیادی طول می‌شود تا ناخن جایگزین شود . ۶ تا ۱۲ هفته ممکن است به طول بی انجامد تا از عفونت به‌طور کامل خلاص شوید .

از لاک ضد قارچ استفاده کنید . اگر عفونت شما آن‌قدر قوی نباشد که نیاز به استفاده از داروهای خوراکی باشد ممکن است برای شما لاک ضد قارچ تجویز شود . این لاک‌ها اساساً بدون رنگ بوده و باید روی ناخن آلوده زده شود . روزی ۱ بار از این لاک به مدت ۱ هفته از این لاک استفاده کنید و برای تمیز کردن آن از الکل مالشی استفاده کنید .

طول درمان با لاک ضد قارچ بسیار طولانی بوده و ممکن است تا ۱ سال به طول بی انجامد .

ژل و کرم های موضعی را امتحان کنید . ممکن است پزشک شما برایتان کرم یا ژل ضد قارچ تجویز کند که حاوی اوره باشد که میتواند باعث جذب رطوبت بشود . بعضی از این داروها با نسخه قابل دسترسی بوده و بعضی از آنها به صورت آزاد نیز قابل تهیه و استفاده میباشند .

ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید . برای عفونت‌های شدید ممکن است پزشک شما جراحی را پیشنهاد کند . در این حراجی قسمت از ناخن که آلوده‌شده است را برمی‌دارند و حتی ممکن است کل ناخن را بردارند . نگران نباشید ناخن شما دوباره شروع به رشد خواهد کرد اما ممکن است تا مدتی درد داشته باشد .

لیزر درمانی را امتحان کنید . دکترها قادر هستند تا با لیزر یا فتوداییک تراپی قارچ را از بین ببرند . روش لیزر درمانی فقط چند سال است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و ممکن است در همه‌جا قابل‌دسترسی نباشد .

درمان قارچ ناخن پا با ویکس

بهداشت فردی خوبی داشته باشید . تا می‌توانید بگذارید تا ناخن هوا بخورد . پوشیدن کفش تنگ ، جوراب تنگ می‌تواند باعث تعرق پا شود که یک محیط مرطوب را فراهم کند که برای قارچ ایده آل است .

ناخن را تمیز ، کوتاه و خشک نگه‌دارید . وسایل بهداشتی و مراقبتی از ناخن را همراه داشته باشید و همیشه ناخن‌ها را در وضعیت مطلوب نگهداری کنید . کوتاه نگه‌داشتن ناخن باعث جلوگیری از به دام افتادن باکتری‌ها در زیر ناخن می‌شود .

از جوراب با تهویه مناسب استفاده کنید . اگر تعریق دارد از جوراب‌های پنبه‌ای و پشمی استفاده نکنید . جوراب‌های مصنوعی که اجازه نمی‌دهند رطوبت در آن‌ها گیر کند گزینه مناسب‌تری هستند .

از دستکش لاستیکی استفاده کنید . در هنگام تمیز کردن خانه و شستن ظرف‌ها از دستکش استفاده کنید . این کار باعث جلوگیری از تماس با باکتری‌ها و خشک نگه‌داشتن دست می‌شود . باکتری‌ها مکان‌های گرم و مرطوب را دوست دارند بنابراین این شرایط را نباید برای آن‌ها فراهم کرد .

در مکان‌های عمومی از صندل استفاده کنید . این مورد مخصوصاً در دوش‌ باشگاه‌های ورزشی خیلی مهم است زیرا گرم ، مرطوب و عرق بدن افراد می‌تواند به تکثیر باکتری کمک کند .

از سالن‌های زیبایی غیربهداشتی و غیرمطمئن استفاده نکنید . شما باید مطمئن باشید که سالن زیبایی مورد نظر شما از وسایل استریل شده استفاده می‌کند . همچنین می‌توانید برای اطمینان وسایل شخصی خود را برده و استفاده کنید .

از رنگ کردن ناخن و استفاده از ناخن مصنوعی به‌صورت هم‌زمان استفاده نکنید . لاک ناخن باعث نگهداشتن رطوبت در ناخن می‌شود که با یک برش کوچک می‌تواند باکتری‌ها را به سمت خود جذب کند .

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

اگر احساس تنبلی می‌کنید یا در کاهش وزن مشکل‌دارید ، اقدام به پاکسازی بدن از سموم کنید . پا

پوست کندن گردوی تازه همیشه باعث دردسر میشود و لکه هایی روی پوست ایجاد

وقتی‌که نیاز به شامپو ضد شوره‌دارید محصولات بسیار زیادی هستند که می‌توانید آن‌ها را

بعضی از افراد بعد از اصلاح کردن صورت با تیغ مشکلاتی مانند : خارش

اصولا خمیر اسلایم را با بوراکس درست میکنند اما به دلیل نبودن این ماده

مطمئنا ما در کودکی طرز جویدن غذا را یاد گرفته ایم اما طرز صحیح

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

کاربری یا نشانی

رمز

مرا به خاطر بسپار


عفونت قارچی ناخن در بین افراد سالمند و میانسال شایع است، ولی می تواند در افراد جوان نیز دیده شود. عوامل مختلفی باعث عفونت ناخن می شوند، مثل پابرهنه راه رفتن، ضعف سیستم ایمنی بدن و کاشت ناخن، ناخن مصنوعی یا پدیکور و مانیکور ناخن در آرایشگاه ها و اماکن مربوط به این کار.
درمان قارچ ناخن پا با ویکس

شدت این عفونت مختلف است، برخی افراد فقط یک لکه سیاه روی ناخن خود می بینند، ولی برخی دیگر دچار درد و ناراحتی می شوند.

 

علائم اولیه عفونت قارچی ناخن شامل لکه های سیاه کوچک روی ناخن، زرد شدن ناخن و یا تغییر شکل ناخن است.

 

خوشبختانه روش هایی برای درمان این مشکل وجود دارد.

 

1- ناخن را خشک نگه دارید.

برای خلاص شدن از شر قارچ ناخن باید آن را خشک نگه دارید، زیرا این قارچ در محیط گرم و مرطوب رشد می کند.

لذا موقع سروکار داشتن طولانی مدت با آب مثل شستن لباس یا شستن ظرف، باید یک دستکش پلاستیکی و یا دستکش یک بار مصرف بپوشید تا ناخن شما خیس نشود.

البته باید توجه داشته باشید که هوا در دست های شما جریان داشته باشد تا عرق نکنند.

 

2- لاک ناخن خود را پاک کنید.

برای درمان قارچ ناخن بایستی ناخن در معرض روشنایی و نور قرار بگیرد، زیرا این قارچ در محیط تاریک رشد می کند. لذا به محض مشاهده علائم قارچ ناخن، فورا لاک ناخن خود را پاک کنید.

 

3- از کرم یا پماد ضد قارچ ناخن استفاده کنید.

کرم ها یا پمادهای موضعی ضدقارچ معمولا طی شش هفته عفونت ناخن را درمان می کنند. این پمادها برای عفونت های طولانی مدت همراه با درد مفیدند. از این پمادها طبق دستورالعمل آنها استفاده کنید.

 

4- با مراجعه به پزشک از یک داروی خوردنی استفاده کنید.

اگر عفونت قارچی ناخن با پماد ضدقارچ برطرف نشد، به پزشک متخصص پوست یا پزشک عمومی مراجعه کنید تا داروی خوراکی لازم را برای شما تجویز کند. داروهای خوراکی مختلفی برای درمان قارچ ناخن وجود دارند. برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی مضر، وضعیت سلامتی و تمام بیماری های خود را به پزشک بگویید.

 

5- ناخن عفونی خود را کوتاه کنید.

قبل از مصرف دارو برای ناخن خود با استفاده از ناخن گیر آن را کوتاه کنید سپس لکه های ضخیم ناخن را سوهان ناخن بکشید.

 

6- ناخن گیر یا سوهان ناخن را ضدعفونی کنید و یا دور بیندازید.

عفونت ناخن مسری است. لذا برای جلوگیری از سرایت این عفونت به سایر ناخن ها و یا ناخن دیگران، سوهان ناخن و ناخنگیر مورد استفاده برای ناخن عفونی را ضدعفونی کنید و یا دور بیندازید.

 

7- سرکه سیب و آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) را نصف به نصف با هم مخلوط کنید. سپس برای چند روز و هر روز مدت 45 دقیقه دست های خود را در این محلول قرار دهید.

 

8- به اندازه یک درپوش قوطی، وایتکس را در یک لیوان بزرگ پراز آب بریزید. سپس ناخن عفونی خود را مدت یک دقیقه در این محلول قرار دهید. چند روز این کار را انجام دهید تا قارچ ناخن برطرف شود.

 

9- 3 لیوان آب گرم را با یک و نیم لیوان سرکه سفید مقطر در یک کاسه بریزید.  15 تا 2 دقیقه ناخن های خود را در این محلول قرار دهید. سپس دست های خود را با آب بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.

 

سپس یک تکه پنبه را با روغن درخت چای آغشته کنید. این پنبه را روی ناخن عفونی خود قرار دهید. اگر عفونت قارچی شدید و یا گسترده بود، یک چسب زخم روی پنبه بزنید تا برای مدت 2 تا 3 ساعت پنبه آغشته به روغن درخت چای روی ناخن شما بماند.

 

درمان قارچ ناخن پا با ویکس

دوبار در روز این کار را انجام دهید. اگر پوست شما دچار حساسیت و ناراحتی شد، یک با در روز این کار را انجام دهید.

 

1- می توانید از لاک ناخن ضدقارچ که در داروخانه ها می فروشند، استفاده کنید.

 

هشدار

اگر عفونت قارچی ناخن بیش از دو هفته ادامه داشت و یا به سرعت بدتر شد، فورا به پزشک متخصص پوست یا پزشک عمومی مراجعه کنید.

نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان


مطالب مرتبط:

قارچ علیه ناخن

قرمزی و عفونت کنار ناخن

مراقبت از ناخن‌ها

انواع بیماری های ناخن

مقابله با ناخن های شکننده

قرمزی و التهاب کنار ناخن

عوارض ناخن مصنوعی قابل توجه است

ناخن سالم نشانگر سلامتی

ناخن‌هایی که زود می‌شکنند

چرا ناخن در اثر ضربه سیاه می‌شود؟

وقتی گوشه ناخن در گوشت فرو می‌رود

هر مشکل ناخن، نشان از یک بیماری دارد

پماد ویکس برای درمان سرفه و گرفتگی ناشی از سرماخوردگی یا آلرژی و درد عضلانی، در بازار به فروش می رسد. ویکس حاوی مواد شیمیایی منتول و کافور است که عمل ضد حساسیت و بی حسی بر عضلات دردناک را فراهم می کند. هنگامی که ویکس در نواحی سینه و بینی استفاده می شود، بوی تند و تیز مواد شیمیایی ترکیبی می تواند سرفه را متوقف کند و به نظر می رسد مسیر تنفسی گرفته را باز می کند. با این همه، به نظر می رسد که مزایای ضد تراکمی سطحی باشند و این که مواد شیمیایی یک اثر خنک کننده ای را فراهم می کنند تا تنفس برای مدت کوتاهی راحت تر شود. گذشته از این، ویکس به کرات در بزرگسالان و کودکان بزرگ تر از 2 سال استفاده می شود و برای اجتناب از عوارض جانبی بایستی مراقبت های لازم انجام شود.

پماد ویکس از چندین ترکیب روغنی و گیاهی تسکین دهنده مانند نعنا، اوکالیپتوس و کافور تهیه می شود. ویکس یک مرهم پرمصرف است که می توان با آن احتقان مجاری تنفسی و دیگر علائم سرماخوردگی و گریپ را برطرف کرد. استفاده موضعی از آن روی قفسه سینه یا کمر باعث احساس آرامش بیمار و تسکین علائم می شود. در ادامه با ما در مجله دلگرم همراه باشید تا با سایر موارد استفاده پماد ویکس آشنا شوید.

درمان قارچ پا با پماد ویکس

پماد ویکس ضد قارچ قوی است.اگر پاهایتان دچار قارچ شده است از این پماد برای رفع قارچ استفاده کنید. بیماری قارچ پا همچنین در ورزشکاران دیده میشود که با این پماد بهبود میابد. پماد ویکس در رفع ترک پاشنه و خشکی کف پا موثر است.درمان قارچ ناخن پا با ویکس

به منطور استفاده ویکس برای رفع قارچ و خشکی و ترک پا قبل از رفتن به رختخواب مقداری از این پماد را به قسمتهای قارچ زده بمالید و آرام ماساژ دهید و تا زمانی که قارچها از بین بروند هرشب این کار را انجام دهید.

درمان آکنه و جوش با پماد ویکس

خیلی ها فکر می کنند به علت ترکیبات روغنی این پماد از آن نمی شود برای از بین بردن جوش استفاده کرد. پماد ویکس دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی می باشد و مشکلات پوستی را برطرف می کند. پماد ویکس به پوست رطوبت می دهد و جای جوش را هم از بین می برد.

جاهایی که آکنه دارند را بشویید و بعد از خشک کردن مقداری از پماد ویکس را روی آکنه ها بزنید. روزی دو مرتبه این کار را انجام دهید. لازم نیست مقداری زیادی از این پماد را روی جوش بزنید. اگر پوستتان حساس است قبل از استفاده با پزشکتان مشورت کنید.

تسکین دردهای عضلانی با پماد ویکس

زدن ویکس روی پوست باعث ایجاد گرما روی سطح پوست می شود که به تسکین فرد کمک میکند. برای دردهای عضلانی این پماد تسکین دهنده بسیار خوبی است.

کمی از پماد ویکس را روی قسمتی که درد می کند بمالید و آرام ماساژ دهید. یک حوله گرم بردارید و روی ناحیه چرب شده با ویکس قرار دهید و ربع ساعت بگذارید تا بماند تا درد بهبود پیدا کند. چند مرتبه در روز این کار را تکرار کنید.


از بین بردن زگیل با پماد ویکس

از طریق ویروس پاپیلوم انسانی HPV زگیل ایجاد می شود و پوست را زشت می کنند. با پماد ویکس می توان سرعت از بین رفتن زیگیل را افزایش داد زیرا این پماد خاصیت ضد التهابی دارد. روی زگیل مقداری پماد ویکس بزنید و بانداژش کنید. دست کم شش ساعت منتظر بمانید و بانداژ را دور بیندازید و باز پماد بمالید و بانداژ کنید. چندین مرتبه در روز این کار را انجام دهید تا زگیل ها کامل از بین بروند.

رفع عفونت پوستی با پماد ویکس

در اثر مراقبت نکردن از سوختگی های سطحی پوست و زخم ها احتمال عفونت وجود دارد. پس زخم ها را خوب تمیز کنید و کمی پماد ویکس بزنید تا عفونت پوستی ایجاد نشود. برای استفاده از این پماد سطح مورد نظر را تمیز کنید و یک لایه نازک ویکس بمالید و آرام ماساژ دهید. اگر دچار خارش و یا سوزش شدید فورا آن قسمت را شستشو دهید.

کاهش کبودی پوست و خون مردگی با پماد ویکس

استفاده از پماد ویکس به جریان خون سرعت می بخشد و باعث کاهش کبودی و خون مردگی می شود. کمی نمک دریایی و یک قاشق از این پماد را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. روی محل کبود شده این ترکیب را بزنید و آرام ماساژ دهید. روزی دو مرتبه تا رفع کامل خون مردگی این کار را انجام دهید.

تسکین سردردهای خفیف با پماد ویکس

سردردهای خفیف را می توان با این پماد بهبود بخشید. مقداری از این پماد را روی پیشانی و گیج گاه بمالید و چند دقیقه به چیزی فکر نکنید و آرامشتان را حفظ کنید. اگر نیاز بود باز هم این کار را انجام دهید.

از بین بردن عفونت گوش با پماد ویکس

ترکیبات پماد ویکس به دلیل داشتن خاصیت آرام بخشی ، ضدباکتریایی و ضدالتهابی درمان عفونت گوش را بهبود می بخشد. یک حبه سیر از پوست جدا شده را ده ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا گرم بشود . به سیر مقداری پماد ویکس بمالید و در گوشتان بگذارید. دقت کنید این کار نباید برای کودکان و نوزادان انجام شود.

از بین بردن خطوط چاق و لاغری روی پوست

هر شب روی خط های پوستی که در اثر کش آمدن پوست و تغییر وزن ایجاد می‌شوند ویکس بمالید جای آنها را خیلی کمتر می‌کند.


از بین بردن ترک پاشنه با پماد ویکس

اگر پاشنه های ترک خورد و سفت دارید ویکس برایش عالی است. شبها ویکس را روی پاشنه بمالید و رویش جوراب نخی بپوشید. صبح روز بعد پاها را با آب گرم بشویید و پوستهای مرده را با سنگ پا زدن از روی پاشنه بردارید. هر شب این کار را بکنید تا نتیجه ای که می خواهید بگیرید.


مرطوب کننده پوست

اگر پوست خشک دارید ویکس را روی پوستتان بمالید تا همیشه پوستی مرطوب داشته باشید.

چربی سوزی شکم با پماد ویکس

برای اینکه از شر چربی های شکم خلاص شوید و پوست لطیف و سفتی داشته باشید از روزی دوبار روی شکمتان ویکس را ماساژ دهید.


دفع پشه با پماد ویکس

پشه‌ها حامل بسیاری از بیماری‌های کشنده مانند تب استخوان‌شکن و مالاریا هستند. اگر می‌خواهید پشه‌ها را از خود دور کنید، ویکس به عنوان بهترین دافع پشه سازگار با محیط‌زیست عمل می‌کند. ویکس همچنین ارزان‌تر از مواد دافع تجاری موجود در بازار است.

شما می‌توانید برای دور کردن پشه‌ها شب هنگام خواب مقداری ویکس بر روی گردن، زانو، آرنج، پشت گوش و مناطق دیگری که در معرض نیش پشه قرار دارند، بمالید.

کمک به آموزش حیوانات خانگی

اگر گربه یا سگ بازیگوشی دارید که با پنجه‌های خود بر روی در، نیمکت و مبلمان شما خراش می‌اندازد، می‌توانید از ویکس برای جلوگیری این کار استفاده کنید.

حیوانات خانگی بوی ویکس را دوست ندارند؛ بنابراین شما می‌توانید جاهایی را که گربه یا سگتان با پنجه خود می‌خراشد، ویکس بمالید تا دیگر تمایلی به خراشیدن آنجا نداشته باشد.


1. می‌توان از این پماد برای ضدعفونی و پاکسازی فضای اتاق استفاده کرد. به این منظور می‌توانید آن را داخل دستگاه بخور ریخته و استفاده کنید.
2. درصورت وجود درد عضلانی ناشی از تمرین های سخت و سایر موارد، استفاده از پماد ویکس در محل درد، موجب تسکین آن و از بین رفتن التهاب می‌شود.
3. درصورت وجود درد در گوش، پارچه ای کتونی را به پماد آغشته کرده و در محل درد قرار دهید. توجه کنید که این مورد موجب درمان درد نمی‌شود. بلکه آن را تسکین می‌بخشد.
4. اگر مایل به داشتن لب هایی حجیم تر و نرم تر هستید می‌توانید از پماد ویکس که دارای منتول می‌باشد استفاده کنید. منتول از جمله موادی می‌باشد که برای حجیم سازی لب کاربرد دارد.
5. درصورت وجود بوهای ناخوشایند، با استفاده از آن در زیر بینی، می‌توانید از استعمال آنها خودداری کنید.
6. پماد ویکس دارای تیمول می‌باشد که برای درمان قارچ ناخن پا مفید است و می‌توان از آن استفاده کرد.
7. اگر دچار درد آرنج هستید، استفاده از پماد ویکس در محل، باعث تسکین درد می‌شود.
8. موجب صاف و براق شدن پاشنه ی پا می‌شود. شما می‌توانید شب قبل از خواب، مقداری از این پماد را استفاده کرده، سپس جورابی نرم پوشیده و به خواب بروید. این کار موجب نفوذ پماد به چین های پا شده و آنها را نرم می‌کند.

ویکس می تواند موجب حساسیت موضعی در صورت استفاده مستقیم بر پوست و نواحی مجاور شود. کافور و منتول می توانند موجب حساسیت پوست شوند و موجب قرمزی نواحی باشد که ویکس روی آن ها مالیده شده باشند. به علاوه، هنگامی که در نواحی سینه و بینی مالیده می شوند موجب آب ریزش چشم و بینی و حس سوزش بالای لب و زیر سوراخ بینی شود. می توان اثرات جانبی را با استعمال یک لایه نازک و اجتناب از گرمای بیش از حد در ناحیه ای که استفاده شده است به حداقل رساند.درمان قارچ ناخن پا با ویکس

در ژانویه 29، روبین و محققین دیگر اولین موارد شناخته شده مشکلات تنفسی ایجاد شده بعد از استفاده از ویکس را مخصوصا در کودکان، گزارش دادند. در جریان مطالعات بر بیمار اولیه و برحیوانات به نظر می رسد ویکس تولید مخاط را افزایش داده و مایعات در شش ها را زیاد می کند و موجب بدتر شدن تنفس در بیماران می شود. مخصوصا استعمال روغن ویکس در مسیر بینی می تواند موجب تنگی تنفسی و مشکلات ریوی مانند ذات الریه شود.

بلعیدن تصادفی ویکس، خواه بیش از اندازه مصرف شده باشد یا بیجا مورد استفاده قرار گرفته باشد، می تواند موجب مصرف بیش از اندازه کافور شود. کافور یک محرک است و می تواند موجب سوزش، تهوع، تشنگی و درد سرتاسر مری و معده شود. اثرات جانبی در بدن ناشی از استفاده بیش از اندازه شامل هیجان و اضطراب، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی می شود که نیاز به مراجعه به پزشک دارد.


بخوانید:


کاربردهای جادویی پماد هیدروکورتیزون چیست ؟


موارد مصرف و فواید پماد زینک اکسید


فواید پماد کلوبتازول (Clobetasol) برای پوست
گردآوری توسط بخش سلامت


مجله دلگرم

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.
خانه

موبایل

 

 

درمان قارچ ناخن پا با ویکس

 

 

قارچ ناخن انگشت پا به علت عفونت ایجاد شده به وسیله باکتری ها ایجاد می شود. این عارضه در محیط گرم و مرطوب رشد می کند و با افزایش رشد باکتری، ناخن ها سفت، شکننده شده و تغییر رنگ می یابد اگرچه این نوع عفونت قارچی در مراحل اولیه دردناک نیست اما پس از مدتی درد آن شروع می شود.

 

 

● علل:

▪ محیط مرطوب در اماکن عمومی مانند باشگاه های ورزشی، استخر و

▪ پوشیدن کفش های تنگ

▪ حجم غیرعادی PH پوست

▪ کاهش ایمنی بدن

▪ مرطوب بودن پا پس از حمام و یا ورزش

▪ آسیب دیدن ناخن

▪ بهداشت نادرست پا

▪ مستعد بودن به قارچ.

 

 

● علایم:

▪ تغییر رنگ ناخن شست پا به زرد یا قهوه ای

▪ تجمع آلودگی بدبو زیر ناخن

▪ افتادن ناخن

▪ شکستگی یا ناصافی ناخن

▪ ظاهر شدن لکه روی ناخن

▪ شکنندگی ناخن ها

▪ سفت شدن ناخن

▪ تغییر شکل ناخن ها

▪ ناخن بدبو.

 

 

● درمان:

تشتی را با سرکه سیب و آب به مقدار مساوی پر کنید و به مدت ۲۰ دقیقه پای خود را در آن قرار دهید و سپس خشک کنید. مخلوطی از یک قاشق مرباخوری روغن زیتون و ۲ قطره روغن مرزنگوش را روی قسمت های مربوط بمالید تا درد تسکین پیدا کند. مواد غذایی حاوی باکتری های مفید مانند ماست به رژیم روزانه خود اضافه کنید. باکتری های مفید در از بین بردن قارچ موثر است. مایه ای با زردچوبه و آب درست کنید و روی ناخن عفونی بمالید. پس از خشک شدن، پا را بشویید و خشک کنید. برش های پیاز را برای چند دقیقه روی ناخن بمالید. پنبه آغشته به آب لیمو را روی ناخن بمالید. پس از حضور در اماکن تفریحی مانند استخر پاهای خود را به خوبی بشویید. وسایل حمام، کفش و حوله را با افرادی که قبلا دچار این بیماری شده اند به طور مشترک استفاده نکنید.

 

منبع:aftab.ir


بخوانید تا سالم بمانید

درمان قارچ ناخن پا با ویکس

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *