بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

کهیر نوعی عارضه‌ی پوستی است که نتیجه‌ی حساسیت بدن به ماده‌ای حساسیت‌زا (آلرژن) است. کهیر پاسخی به آزادسازی هیستامین توسط بدن است؛ هیستامین زمانی آزاد می‌شود که فرد به غذا، دارو یا سایر عوامل حساسیت‌زا واکنش نشان بدهد. هیستامین می‌تواند واکنش بدن به عفونت، استرس، آفتاب سوختگی و تغییرات دمایی نیز باشد. کهیر به‌صورت دانه‌های ریز یا بخشی وسیع‌تر در پوست دیده شده و باعث خارش پوست، تورم و قرمزی آن می‌شود. معمولا کهیر، بدون درمان پس از چند ساعت از بین می‌رود، ولی گاهی اوقات ممکن است تا مدت‌ها باقی بماند و موجب ناراحتی فرد شود. اگر به دنبال درمان کهیر در خانه هستید، تا انتهای این مقاله با «چطور» همراه باشید.

روش درمان کهیر در بارداری

کهیر می‌تواند در هر فردی مشاهده شود. حدود ۲۰درصد افراد آن را در زندگی تجربه کرده‌اند. در طول واکنش حساسیت، برخی از سلول‌های پوست مانند ماست‌سل‌ها که محتوی هیستامین و سایر انتقال‌دهنده‌های شیمیایی مانند سیتوکین‌‌ها هستند، تحریک شده و این مواد را آزاد می‌سازند. این پدیده باعث تراوش مواد از عروق خونی شده و خارش و تورم در پوست ایجاد می‌کند که از نشانه‌های کهیر است.

اولین گام در درمان کهیر، شناختن عوامل ایجاد حساسیت پوستی است. اگر متوجه شدید چه عاملی موجب بروز کهیر در شما شده است، آن را از اطراف خود دور کنید. بعضی گیاهان، گزش حشرات، لباس پشمی، گربه یا سگ از عوامل رایج ایجاد حساسیت هستند. از این عوامل یا دیگر عوامل حساسیت‌زا دوری کنید.

شاید برای شناختن عامل حساسیت‌زا مجبور شوید مانند یک کارآگاه به جستجو بپردازید. برخی غذاها، داروها، ترکیبات شیمیایی مانند استون، ترکیبات پلیمری مانند لاتکس، ویروس، قارچ، عفونت باکتریایی، موی حیوانات و برخی عوامل محیطی مانند عوامل استرس زا، دما و آفتاب سوختگی سایر عواملی‌اند که می‌توانند باعث بروز حساسیت در فرد شوند.

برخی عوامل محیطی مانند گرده‌ها می‌توانند باعث بروز حساسیت شوند. اگر شما به گرده‌ها حساسیت دارید، در صبح‌ها و غروب بیرون نروید، زیرا میزان گرده‌های معلق در هوا در سطح خود قرار دارد. در این زمان‌ها پنجره‌‌ها را ببندید. لباس‌های خود را بیرون از خانه خشک نکنید. وقتی از بیرون می‌آیید، لباس خود را فوراً عوض کرده و لباس بیرون خود را بشویید. همچنین از محرک‌های احتمالی موجود در هوا دوری کنید. حشره‌کش‌ها، دود تنباکو، عطرها و رنگ‌ها از موادی هستند که می‌توانند باعث بروز حساسیت شوند.

با توجه به اینکه تحریک پوستی مهم‌ترین نشانه‌ی کهیر است، می‌توانید با درمان پوستی علائم کهیر را کاهش دهید. یک حوله‌ی نخی تمیز بردارید و در آب سرد بخیسانید. سپس آب اضافی را با فشار دادن حوله از آن خارج کنید و به مدت ده دقیقه آن را روی پوست‌تان قرار بدهید. پس از این زمان دوباره همین مراحل را تکرار کنید تا مجددا حوله با آب خنک شود. با این کار پوست‌تان خنک می‌شود و علائم کهیر کاهش می‌یابد. از آب بسیار سرد برای خیس کردن حوله استفاده نکنید، زیرا این کار ممکن است باعث تشدید علائم کهیر شود.

از جمله خواص جو دوسر این است که یکی از بهترین درمان‌های کهیر است. یک فنجان جو دوسر را آسیاب کنید. وان حمام را با آب پر کنید و جو را در آن بریزید. در آب بروید و مدتی در آن بمانید. آب مورد استفاده‌تان نباید داغ یا خیلی سرد باشد، زیرا می‌تواند باعث تشدید کهیر شود. برای افزایش تأثیر این روش، به آب ۴ فنجان شیر هم اضافه کنید.

آنزم «بروملین» موجود در آناناس به کاهش علائم کهیر کمک شایانی می‌کند. تعدادی آناناس تازه یا کنسروی را خرد کرده و داخل پارچه‌ی نخی نازکی قرار دهید. پارچه را جمع کنید و روی محل حساسیت قرار دهید. زمانی که به پارچه و آناناس نیازی نداشتید، آن را برای مصرف مجدد در داخل یخچال نگهداری کنید. پس از ۲۴ ساعت آناناس‌ها را عوض کنید. همچنین می‌توانید آناناس را بدون پارچه و به طور مستقیم روی پوست‌تان قرار دهید.

بروملین به‌صورت کپسول نیز یافت می‌شود. می‌توانید از آن هم برای درمان کهیر استفاده کنید.

یکی از فواید جوش شیرین تسکین کهیر است. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین برداشته و کم‌کم به آن آب اضافه کنید تا ترکیبی غلیظ حاصل شود. سپس آن را روی محل حساسیت بمالید. در نهایت پوست‌تان را با آب سرد بشویید. این کار را با کرم تارتار (پتاسیم بی تارتارات) نیز می‌توانید انجام دهید.

هر نوع سرکه‌ای را که می‌خواهید، انتخاب کنید. یک قاشق چای‌خوری سرکه را در یک قاشق غذاخوری آب حل کنید. با پارچه‌ی نخی یا دستمال ترکیب را روی کهیر خود بمالید. با این کار احساس ناراحتی کهیر تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

گزنه به واسطه‌ی خواص آنتی‌هیستامینی خود از دیرباز برای درمان کهیر استفاده می‌شود. یک قاشق چای‌خوری گزنه‌ی خشک را با یک فنجان آب داغ مخلوط کنید. آن‌ را کنار بگذارید تا کمی خنک شود، سپس یک حوله‌ یا پارچه‌ی نخی بردارید و با این محلول خیس کنید. سپس حوله را فشار دهید تا مقدار اضافی مایعات خارج شود. حوله را روی محل حساسیت قرار دهید. می‌توانید این کار را هر چند باری که نیاز بود، تکرار کنید.

لوسیون کالامین ترکیبی از اکسید و کربنات روی است. این لوسیون برای کاهش علائم کهیر بسیار مؤثر است. پس از استفاده از این لوسیون روی پوست، آن را با آب سرد بشویید.

بسیاری از گیاهان و فرآورده‌های گیاهی خاصیت ضدحساسیت دارند. «روتین» یک فلاوونوئید طبیعی است که در مرکبات و گندم سیاه یافت می‌شود. این ماده از طریق کاهش نشت مواد از عروق خونی، علائم حساسیت را کاهش می‌دهد.

کوئرستین در کاهش حساسیت و خارش مؤثر است. کوئرستین یک ترکیب فلاوونوئیدی است که در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. سیب، مرکبات، پیاز، مریم‌گلی، انگور، جعفری و گیلاس منابع سرشار از کوئرستین هستند که باید نقش پررنگ‌تری در رژیم غذایی‌تان داشته باشند. همچنین مصرف چای و روغن زیتون نیز برای دریافت کوئرستین مؤثر است. تأثیر کوئرستین در جلوگیری از آزادسازی هیستامین نسبت به بسیاری از داروها بوده و در نتیجه نقش مهمی در درمان کهیر دارد.

با اینکه ارتباط دقیق آرامش و کهیر مشخص نیست، ولی به نظر می‌رسد استرس احتمال بروز کهیر را در فرد افزایش می‌دهد. با آرامش و استراحت، از استرس خود بکاهید. بخشی از زمان‌تان را در روز به استراحت و ایجاد آرامش اختصاص دهید. پیاده‌روی، کتاب‌خوانی، باغبانی و مدیتیشن از فعالیت‌هایی هستند که به درمان استرس کمک می‌کنند.

تنفس عمیق در کاهش استرس بسیار مؤثر است. به پشت دراز بکشید. یک بالش زیر زانو و سرتان بگذارید تا احساس راحتی بیشتری بکنید. دست‌های خود را روی شکم و زیر قفسه‌ی سینه‌تان قرار دهید. یک نفس طولانی و آهسته بکشید تا شکم‌تان منبسط شود. مانند یک نوزاد از دیافراگم خود نفس بکشید. نفس کشیدن از دیافراگم کمک می‌کند تا هوای بیشتری به ریه‌تان وارد کنید.

گفتن عبارات و جملات مثبت راهی مناسب برای کاهش استرس و ایجاد روحیه‌ی بهتر در شماست. این عبارات را با زمان حال به کار ببرید و هر از گاهی آنها را تکرار کنید. نمونه‌های از این عبارات مثبت عبارتند از: من می‌توانم هر کاری را انجام دهم. من فرد موفقی هستم. من سالم هستم. من هر روز بهتر می‌شوم. این عبارات را در جایی یادداشت کنید که جلوی چشم‌تان باشد و هر روز آنها را تکرار کنید.

علائم کهیر می‌تواند از چند دقیقه تا مدت‌های طولانی قابل مشاهده باشند. این علائم می‌توانند حتی تا سال‌ها نیز ادامه داشته باشند. کهیر می‌تواند در هر نقطه‌ای از بدن ایجاد شود. کهیر معمولا با خارش، تورم و قرمز شدن پوست همراه است.

تشخیص کهیر به سادگی و با معاینه‌ی سطح پوست امکان‌پذیر است. اگر نمی‌توانید عاملی را که باعث حساسیت‌تان می‌شود بیابید، از پزشک خود کمک بخواهید تا با آزمون‌هایی عامل حساسیت‌تان را پیدا کند.

اگر این روش‌ها برای شناسایی عامل حساسیت تأثیری نداشت، شاید آزمون‌های خونی یا بافت‌برداری از پوست برای بررسی مفید باشد.

در موارد خفیف و ملایم کهیر آنتی‌هیستامین‌ها برای درمان کهیر مؤثرند. آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای رایج برای درمان کهیر عبارتند از:

در موارد نادری کهیر باعث خارش گلو می‌شود و شرایط خاصی را به وجود می‌آورد که بیمار به دریافت اپی‌نفرین نیاز پیدا می‌کند. اپی‌نفرین به صورت اپیپن در برخی افراد استفاده می‌شود تا از بروز آنافیلاکسی جلوگیری شود. آنافیلاکسی نوعی واکنش حساسیت است که ممکن است با یا بدون کهیر بروز کند. علائم آنافیلاکسی عبارتند از:

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(“”)[]
.(“”)
.type “text/”
.
.src “”

روش درمان کهیر در بارداری

با سلام پوست من در اثر الرژی غذایی دچار حرارت شدید بدن ودچار اگزما و کهیر میشود چه راهی برای درمان وجود دارد

با سلام پوست من در اثر الرژی غذایی دچار حرارت شدید بدن ودچار اگزما و کهیر میشود چه راهی برای درمان وجود دارد

عالی بود. خودم از اونایی ام که همیشه تو کیفم باید سیتریزین داشته باشم!

ممنون از نظرتون. امیدوارم این راهها مفید باشند براتون. داروهایی از این دست از جمله سیتریزین عوارض جانبی به همراه دارن.

خواص خوراکی ها

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید


چطور احساساتمان را بهتر درک کنیم؟

جاهای دیدنی کاشان، بهشت تاریخ و طبیعت ایران

عفونت ادراری در کودکان؛ علائم، دلایل و راه های درمان

کلم بروکسل؛ ۱۵ خاصیت اعجاب‌انگیز کلم بروکسل برای بدن

ویزای یونان؛ راهنمای جامع ویزای گردشگری و تجاری یونان با VFS GLOBAL

بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار در سال ۲۰۱۹

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد

عجیب ترین مکان های دنیا که شما را شگفت‌زده خواهند کرد


با خاص ترین ماشین های دنیا آشنا شوید


پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید

“),t.close},t.write(‘

کهیر بارداری یکی از مشکلات پوستی شایع دوران بارداری است که به ویژه در 3 ماهه سوم و در خانم هایی که برای نخستین بار است که باردار می شوند. ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

روش درمان کهیر در بارداری

4

، احتیاط شود. ، پیش از این سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه ای بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در دو واحد پرورش طیور در یکی از شهرستان های استان تهران اعلام کرده بود. ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان H5N1 بین انسان و پرندگان مشترک است. در آغاز ماه ژوییه سال 25 میلادی گزارش های رسمی از مسئولان دولتی چند کشور در مورد همه گیری ویروس H5N1 در مرز برخی کشورها به سازمان

ویژه در 3 ماهه سوم، رشد موهای زاید در صورت و بدن می شود، بنابراین خیلی حساسیت نداشته باشید، چرا که پرمویی شما بعد از بارداری برطرف می شود. چه روش هایی به صورت معمول برای برطرف کردن پرمویی به کار می روند؟ روش های موضعی مختلفی وجود دارد که خانم ها با آنها آشنایی دارند. استفاده از موچین، تراشیدن، موم ها و موبرهای شیمیایی، سفیدکننده ها و رنگ برها از روش موضعی سنتی

به آخر خط رسیده. تصمیمش را گرفته. فکر خودکشی مثل خوره از سر و کولش بالا می رود. به مغازه عطاری نزدیک خانه شان می رود. کمی این پا و آن می کند و با صدای آهسته می گوید: قرص برنج می خواهم. مرد بی خیال و بی تفاوت قرص را روی پیشخوان می گذارد، ده هزار تومان می شود. به همین سادگی! استفاده از قرص برنج به منظور خودکشی و قتل در سال های اخیر در کشور افزایش پیدا کرده است. همین چند وقت پیش بود که پزشک اردبیلی

برای جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا بهترین اقدام شستشوی مرتب دست ها، جلوگیری از تماس با فرد مبتلا به بیماری، مصرف مواد غذایی مفید حاوی انواع ویتامین ها از جمله آب پرتقال و نیز خوراکی های حاوی مواد آلی است. این بیماری به خاطر میکروب، قارچ و باکتری های موجود در فضا ایجاد می شود و یک بیماری ویروسی محسوب می شود و در صورت ابتلا به آن، می توانید با مصرف مواد زیر به سرعت بهبود پیدا کنید و به

پیشگام مبارزه و استقامت در عرصه تجارت بوده اند. روابط ایران با روسیه و سپس شوروی دوران پرفراز و نشیبی را طی کرده است. از آغاز گسترده شدن مراودات، اقتصاد سنتی ایران در دوره قاجار با اقتصاد روسیه تزاری پیوند خورد و تجار ایران به تامین کننده مواد خام کارخانه های روس و واردکننده اشیای لوکس و صنعتی آن کشور تبدیل شدند. بعد از انقلاب کمونیستی در روسیه و سقوط تزارها به رغم شعارهای انسان دوستانه

درصدی از کافئین بوده و ممکن است روی فشارخون تاثیر بگذارد. علاوه بر این مصرف قهوه سبز به افراد مبتلا به اختلال های گوارشی نظیر سندرم روده تحریک پذیر (آی بی اس) توصیه نمی شود زیرا می تواند موجب تشدید بیماریشان شود. زنان باردار و شیرده نیز باید از مصرف آن خودداری کنند. با این همه فراموش نکنید که هرگز هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد که به شما کمک کند بدون اصلاح تغذیه و الگوی زندگی خود به سرعت وزن کم کنید بلکه برای رسیدن به وزن ایده آل یک رژیم غذایی مناسب، تحرک کافی و اصلاح الگوی زندگی در کنار استفاده از مکمل های سالم با مشورت پزشک ضروری است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، طب سنتی، طبی است که در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها اهمیت دارد و دارای نکات بسیار مفید در درمان بسیار ییماری ها است که توجه به آنها می تواند برای تامین سلامتی افراد بسیار کمک کننده باشد. کدوی پخته در رفع خس خس سینه ناشی از سرماخوردگی مفید است بسیاری از افراد بعد از سرماخوردگی تا چند مدت دچار سرفه و خس خس سینه می شوند که توصیه می

منتقل کنند. علائم و نشانه های آبله مرغان که شامل بثورات پوستی خارش دار همراه با تاول و تب هستند، معمولا 14 تا 16 روز پس از تماس با فرد بیمار مشخص می شوند. آبله مرغان بسیار مسری است. اگر یک زن باردار مستعد در تماس با عضوی از خانواده که به این بیماری مبتلاست، قرار بگیرد، خطر ابتلا به آبله مرغان در حدود 9 درصد است (خطر ابتلا در صورتی که تماس با شخص مبتلا بیرون از خانه اتفاق بیفتد، کمتر است

ارایه داد . در همین همایش پروفسور والدینگر(متخصص درمانهای زناشویی) گزارش داد که، 5/2 در صد از مردان نمی توانند رابطه زناشویی شان را بیش از 9 ثانیه حفظ کنند و به سرعت دچار انزال می شوند و به احتمال زیاد می توان این افراد را مبتلا به اختلال انزال زودرس دانست. در مطالعات زمینه یابی که در این زمینه صورت گرفته، گزارشات نشان می دهد که تقریبا ده درصد از مردان متاهل اغلب یا گاهی اوقات

به گردن موریسون انداخته شود؛ اویی که رمان هایش سرشار از نیروهای بصری و مضامین شاعرانه است و به واقعیت زندگی آمریکایی جان می بخشند. سخنان تونی موریسون درخصوص زندگی شخصی اش خود گواهی است برآنچه که ما آن را دوران تاریک زنان سیاه پوست می یم، می گوید با دو چیز ترکیب شده ام، سیاه و فمینیسم؛ از تلاش های خود سخن می راند، تقلا برای ساخت زندگی که نشان دهد به عنوان سیاه از دیگران جدا نیست تا نشنود که عده

توصیه می کنند افراد حتما قبل از استفاده از سرکه سیب برای اولین بار حتما آن را بر روی بدن خود تست کنند و یا میزان بسیار کمی از آن را بنوشند و پس از اطمینان از نداشتن حساسیت به آن در خوراک های خود استفاده کنند. با وجود مفید بودن سرکه سیب برای سلامتی اما به دلیل وجود خاصیت اسیدی در آن می تواند باعث آسیب به مینای دندان شود و به همین دلیل مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود و یا پس از مصرف بلافاصله دندان ها باید شسته شوند تا آسیب نبینند. انتهای پیام/

این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. یکی از عوامل موثر در کاهش ریزش موی بانوان بارداری خانم ها است. متاسفانه سن ازدواج در ایران بالا رفته و خانم ها خیلی زود به کیست تخمدان مبتلا می شوند، که طبق مطالعات علمی با یک بار بارداری بسیاری از مشکلات بانوان در زمینه مشکلات زنان حل می شود. 3 درصد از بانوان که دچار مشکل ریزش موی ارثی هستند با داروهای

، تولید شود. از آن جا که تمایل این گاز برای ترکیب با هموگلوبین خون ما 25 برابر بیش از اکسیژن است، لذا با بالا رفتن درصد آن در هوای اتاق، بسرعت باعث ایجاد مسمومیت خواهد شد و اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن از جمله مغز و قلب را دچار اختلال می کند که به علت بی رنگ و بی بو بودن این گاز، ممکن است وجود آن در محیط تا زمان ایجاد علائم مسمومیت شدید مورد توجه واقع نشود. علائم مسمومیت حاد

به جمع دیابتی ها وارد کنند. بداخلاقی اگربا رئیس تان دعوا می کنید حاصل استرس های کاری تنها فرسودگی روانی و اضطراب نیست. به عقیده پژوهشگران کسانی که شغل پراسترس یا مسئولیت سنگینی در محیط کار دارند که این مسئولیت باعث اضطراب شان می شود، در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. به نوشته ساینس دیلی، محققان معتقدند چنین استرس هایی باعث می شود افراد 455 درصد از

د را جبران کند یا اگر در آزمایش خون کمبود روی تشخیص داده شد با مصرف مکمل های غذایی آن را جبران کند. زنان باردار و شیرده یکی از گروه هایی که به طور خاص تر باید به رژیم غذایی شان توجه کرد، خانم های باردار و شیرده هستند. در این موارد هم ما رژیم های دوران بارداری را تعریف می کنیم که در سه ماهه اول ، دوم و سوم به صورت جداگانه تعریف می شوند. همچنین رژیم های دوران شیردهی که در یک

رساندن به افراد معلول و بازگردانی قدرت لمس و همچنین برخی از کنترل های ارادی عضلات پا به آن ها استفاده شد. این پژوهش طولانی یکی از اولین آزمایش های اثرات مربوط به آموزش درازمدت بود که از تکنولوژی برای مقابله با آسیب های مزمن جسمی استفاده می کرد. طی این فرآیند هشت بیمار شرکت داده شدند و در آن ها پیشرفت های قابل توجهی در توانایی حس کردن موارد مختلف از پوست مانند لمس، فشار، سرما، گرما و درد مشاهده شد

به گزارش شفا آنلاین :هم اکنون ایدز چهارمین علت مرگ و میر در جهان محسوب می شود؛ البته آمارها در این زمینه رو به افزایش است و جوانان بیش از سایر گروه های جامعه با این بیماری درگیر هستند . اکنون هیچ کشور، منطقه و نقطه ای در جهان یافت نمی شود که آلوده به عفونت اچ.آی.وی و ایدز نباشد و هیچ مرز جغرافیائی ،جنسی، نژادی و سنی مانع از ابتلا به عفونت اچ.آی.وی و ایدز نمی شود. براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از 31

هفته ه سلامت – ترجمه سمیه مقصودعلی: به گفته متخصصان پوست و بر اساس تحقیقات انجام شده، بسیاری از محصولات بهداشتی مخصوص کودکان از جمله لوسیون ها، شامپوها، پماد و دستمال های مرطوب و عامل بروز حساسیت هستند و براساس نتایج مطالعات بالینی می توانند باعث بروز 6 نوع حساسیت در اطفال شوند. براساس تجزیه و تحلیل های علمی انجام گرفته و به گفته مقامات بهداشتی اروپا، این محصولات براساس مواد تشکیل دهنده، به

، بلکه مصرف غیر دارویی آن مضر است. صرف چای (خصوصاً پس از غذا که سال هاست عادت بسیاری از ایرانیان شده است) جلوی جذب آهن معدنی موجود در غذاها توسط بدن را می گیرد که در نتیجه منجر به بروز بیماری کم خونی مزمن در مصرف کنندگان می شود. چای دارای ترکیباتی به تانن است که مزه تلخ چای را ایجاد می کند. تانن ها با آهن، ایجاد رسوب می نمایند و این رسوب به دلیل درشتی ملکول و سنگینی، غیر قابل جذب توسط

موها می توان از این سرکه استفاده کرد. البته با توجه به حساسیت زا بودن این ماده کارشناسان توصیه می کنند افراد حتماً قبل از استفاده از سرکه سیب برای اولین بار حتماً آن را به روی بدن خود تست کنند و یا میزان بسیار کمی از آن را بنوشند و پس از اطمینان از نداشتن حساسیت به آن در خوراک های خود استفاده کنند. با وجود مفید بودن سرکه سیب برای سلامتی اما به دلیل وجود خاصیت اسیدی در آن می تواند باعث آسیب به مینای دندان شود و به همین دلیل مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود و یا پس از مصرف بلافاصله دندان ها باید شسته شوند تا آسیب نبینند. منبع: افکارنیوز

. همچنین لازم است پس از 3 ماه مصرف یک لیف آن را دور بیندازید. هر روز بدن را لایه برداری می کنید شاید فکر کنید استفاده روزانه لیف و مصرف مواد لایه بردار و شامپوهای لایه بردار برای پاک سازی و سلامت پوست تان مفید است. اما اصلاً اینطور نیست. شست وشوی زیاد و پاکسازی دائمی باعث می شود پوست تان حساس تر شود و به همین ترتیب آلودگی ها و باکتری ها را جذب کند. هر چند روز یک بار از لیف

، لذا درمان علامتی بدون توجه به بیماری اصلی و زمینه ای، باعث مزمن شدن آن می شود. مانند کسی که برای دندان درد خود مسکن مصرف کند و به درمان پوسیدگی دندان توجه نکرده که باعث تشدید پوسیدگی و تخریب دندان می شود. بسیاری از اختلالات روانپزشکی ممکن است با بی خوابی شروع شوند که تشخیص و درمان به موقع آن ها باعث کنترل بی خوابی نیز می شود. 2- افراد افسرده دچار بی خوابی و افراد مضطرب دچار کم

حدود 4 درصد تولید ناخالص داخلی برای پروژه های اشتغال عمومی هزینه شد. این مطالعه بیان می کند که با اجرای این پروژه ها میلیون ها شغل در طول 8 سال برای آمریکایی ها ایجاد شد و با غلبه بر رکود، کل اقتصاد آمریکا رو به بهبود گذاشت. در طول سال های 1933 تا 1937 رشد سالانه ای معادل 8 درصد تجربه شد و آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر و الکلیسم به طور چشمگیری کاهش یافت. نمونه دومی که در این مطالعه

. نوزادانی که مادران شان در طول دوران بارداری مقدار فتالیت های بیشتری مصرف کرده اند، 78 درصد از سایر نوزادان در معرض ابتلا به آسم هستند. نظریه سوم کلیندامایسین و اریترومایسین معمولا برای درمان جوش تجویز می شوند. معمولا تاثیر مخربی روی جنین ندارند. پوست ما به مقدار بسیار اندک اسید سالیسیلیک را جذب می کند و اسید سالیسیلیک، ماده اصلی و مهم موجود در

. از سوی دیگر بر اساس مدارک موجود هیچ سندی دال بر آسیب بافتی یا انعقاد خون در اثر مصرف زعفران گزارش نشده است و احتمالاً برای بسیاری از افراد بی خطر بوده جز در گروه های خاص مثل دوران بارداری و شیردهی، افراد با اختلال دو قطبی، افراد آلرژیک و افراد با فشار خون پایین بهتر است با احتیاط مصرف شود. از معدود اثرات جانبی احتمالی و نادر زعفران می توان به خشکی دهان، اضطراب، خواب آلودگی و

می کنند و باعث می شوند تا آن ها سریعتر به بیماری هایی نظیر چاقی، دیابت و مبتلا شوند. اگر والدین پیش از آن که فرزندانشان در معرض چاقی مزمن و سوء تغذیه قرار بگیرند، آن ها را برای معالجه به پزشک بیاورند، سریعتر می توان آن ها را درمان کرد. علایمی چون خوردن و نوشیدن زیاد و نداشتن فعالیت بدنی کافی می تواند نشانه هایی از بروز چاقی مزمن و اضافه وزن شدید در کودکان باشد این موارد

سلامت نیوز:بررسی ها نشان داده است، سردرد تنشی تحت تاثیر استرس تشدید می شود. بر همین اساس، مشخص شده، مدیریت استرس در 5 تا 7 درصد افراد بر کاهش سردرد مزمن موثر است. دکتر فرناز اعتصام، روانپزشک با اشاره به این که میگرن به دلیل تغییراتی در عروق خونی، اعصاب و مواد شیمیایی مغز اتفاق می افتد، می گوید: استرس مداوم منجر به بروز یا تشدید سردرد تنشی و میگرنی می شود. بنابراین شناخت استرس و عوامل

. که رسیدن آهن به بدن زنان در هر دوره از زندگی، به خصوص در دوران بارداری بسیار مهم است، زیرا آهن بخشی جدایی ناپذیر از میوگلوبین، کلاژن، آنزیم های بدن مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد می باشد. در نهایت، یادتان باشد که رسیدن آهن کافی به بدن جنین داخل رحم زنان باردار مانع بروز کم خونی در بدن آن ها شده و باعث می شود که سیستم ایمنی بدن نوزاد قوی تر شود. 7. جلوگیری از مشکل کلیوی

روانه یک قوطی نوشابه، سالانه موجب افزایش هفت کیلوگرم وزن افراد می شود که این چاقی و افزایش وزن زنگ خطر جدی برای سلامتی است. دکتر سیاری تاکید کرد: باید عادت های غذایی خوب از جمله مصرف میوه و سبزیجات و پرهیز از مصرف غذاهای چرب و شیرین از سنین کودکی به افراد آموزش داده شود تا آنها همواره نسبت به سلامتی خود حساسیت داشته باشند. وی اضافه کرد: بیماری های غیر واگیر از جمله فشار خون

کارشناسان معتقدند مصرف خوراکی های سالم و ورزش کردن می تواند علائم مرتبط با اختلال اضطراب اجتماعی را تسکین دهد. به گزارش ایسنا، به اعتقاد کارشناسان پس از رفتار درمانی شناختی که یکی از گزینه های غیردارویی برای درمان اختلال اضطراب اجتماعی است، دو فاکتور تغذیه سالم و ورزش نیز می توانند باعث شوند وابستگی فرد مبتلا به این اختلال به دارو کمتر شود و به بیمار کمک می کند به جای مصرف دارو برای

“),t.close},t.write(‘

آلرژی پوستی و حساسیت غذایی در دوران بارداری پس از خوردن مواد غذایی آلرژی زا و یا تماس با موادی مانند صابون، عطر با علائمی مانند کهیر حاملگی، خارش پوست، ورم لب ها، سوزش دهان، ورم دهان، قرمزی پوست بدن، اگزما، حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه، گرفتگی بینی، خس خس سینه، تنفس سخت بروز می کند.

حساسیت پوستی در دوران بارداری ممکن است به صورت خارش و زخم روی پوست بدن خود را نشان دهد. حساسیت بالای بدن مادر باردار و ترشح زیاد هورمون های بارداری  ممکن است به صورت واکنش های حساسیتی نسبت به صابون، کرم و عطر خود را نشان دهد، در حالی که ممکن است مادر قبل از بارداری هیچ حساسیتی نداشته باشد. از بین بردن موضعی علائم حساسیت بهترین درمان برای این مشکل است. همچنین حساسیت پوستی در دوران بارداری ممکن است بدلیل حساسیت غذایی و پس از خوردن غذای آلرژی زا ایجاد شود. معمولاً بارداری خود به خود باعث بروز حساسیت نمی شود ولی زمینه را برای آشکار ساختن علائم آن فراهم می کند. اگر مادر باردار تشخیص دهد غذای خاصی باعث بروز واکنش های حساسیتی می شود، باید به طور قطعی آن را از رژیم غذایی خود حذف کند. اگر مادر باردار دچار حساسیت شدید آنافیلاکسی (Anaphylaxis) شود، بطوریکه تنفس او را دچار مشکل کند، باید فوراً به کلینیک یا بیمارستان مراجعه کرد.

 

حساسیت غذایی در بارداری نوعی پاسخ سیستم ایمنی بدن است که بدنبال مصرف یک ماده غذایی خاص ایجاد می شود که حتی مصرف مقدار خیلی کمی از غذاهای آلرژی زا باعث بروز علائمی مثل: مشکلات بلع، کهیر و ورم راه های تنفسی می شوند. حساسیت غذایی در برخی از افراد ممکن است باعث بروز علائم بسیار شدید و یا واکنش های بسیار خطرناک و کشنده ای به آنافیلاکسی (anaphylaxis) گردد. این حساسیت با علائمی مانند گرفتگی و تنگی نفس، ورم گلو به طوریکه تنفس به سختی امکان پذیر باشد، شوک و افت فشار خون شدید، ضربان تند، سرگیجه، گیجی و عدم هوشیاری. اگر در دوران بارداری پس از خوردن غذایی با این علائم روبرو شدید، باید فوراً به بیمارستان مراجعه کنید، زیرا عدم درمان می تواند به کما و حتی مرگ منجر شود. حساسیت غذایی در دوران بارداری به سادگی با مشکلات شایع دیگری به عدم تحمل غذایی، حالت تهوع ، سوزش سردل و استفراغ اشتباه گرفته می شود. در صورتیکه عدم تحمل غذایی مشکل کم اهمیت تری است که در آن سیستم ایمنی درگیر نمی شود و بسیاری از این موارد از علائم طبیعی بارداری بشمار می روند.

روش درمان کهیر در بارداری

 

ممکن است واکنش آلرژیک به غذاهای خاص برای مادران باردار ناخوشایند باشد و برای برخی دیگر خیلی وحشتناک و حتی برای برخی دیگر خطرناک باشد. علائم حساسیت غذایی در عرض چند دقیقه تا یک ساعت بعد از خوردن غذای ممنوعه و آلرژی زا ظهور می کند. اغلب علائم رایج آلرژی غذایی عبارتند از:

 

نود درصد غذاهای آلرژی زا در این هشت گروه مواد غذایی قرار دارند:

 

 

اگر مادر باردر قبل از دوران بارداری حساسیتی داشته باشد، معمولاً در این دوران حساسیت او تشدید شده و همیشه از عطسه و آبریزش بینی رنج می برد. گرچه در ابتدای دوران بارداری آلرژی، عامل همه این علائم نیست. ممکن است هورمون هایی که در طول دوران بارداری ترشح می شوند باعث بروز علائمی از قبیل گرفتگی بینی، آبریزش بینی و ترشح سینوسی می شود. که به همه این علائم «ورم غشاء مخاطی بینی» گفته می شود. این علائم کاملا شبیه علائم آلرژی است و به دلیل اینکه مادر حساسیت ندارد، بدن او نسبت به آنتی هیستامین ها واکنش نشان نمی دهد.

تاثیر حساسیت شدید آنافیلاکتیک (Anaphylactic) یا واکنش های آنافیلاکسی (Anaphylaxis) و همچنین حساسیت غذایی در دوران بارداری روی تنفس مادر، باعث عدم اکسیژن رسانی به جنین می شود.

 

  

آیا اگر مادر شیرده حساسیت داشته باشد کودک نیز خودبخود دچارحساسیت می شود؟ بستگی دارد. ممکن است حساسیت در کودکان ارثی باشد، وقتی پدر و مادر یا یکی از آنها حساسیت داشته باشد ممکن است کودک نیز به حساسیت مبتلا شود.

اگر در دوران شیردهی حساسیت مادر با خوردن مواد غذایی آلرژی زا افزایش یابد، خوردن آنها در دوران شیر دهی نیز روی مادر و کودک تاثیر می گذارد. اگر کودک علائم حساسیت غذایی از خود نشان داد از جمله مشکل در تنفس، ورم صورت و لب ها، استفراغ شدید و اسهال پس از خوردن غذا، شرایط بسیار اورژانسی است. در این مواقع زمان نقش حیاتی ایفا می کند، بنابراین با مرکز فوریت های پزشکی اورژانس برای فرستادن آمبولانس و کمک های اولیه تماس بگیرید.

 

مطالعات بیشتر:

1- پیشگیری و درمان آلرژی و حساسیت در دوران بارداری

2- آلرژی فصلی در دوران بارداری

 

نویسنده :
تیم تالیف و ترجمه نی نی پلاس

منبع: نی نی پلاس

مشکلات سلامتی در بارداری

بیماری ها و عفونت ها

بیماری ها و عفونت ها

بیماری ها و عفونت ها

بیماری ها و عفونت ها

پرسش و پاسخ بارداری

بیماری ها و عفونت ها

این بخش در حال طراحی می باشد

9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید