بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

حتما تا‌به‌حال بیماری بواسیر یا هموروئید را شنیده‌اید. شاید این بیماری در گذشته اغلب در افراد سالمند دیده می‌شد اما این روزها به‌خاطر سبک زندگی مدرن و رژیم‌های غذایی ناسالم، بسیاری از جوانان نیز به هموروئید دچار می‌شوند. خیلی از افراد به‌دلیل آنکه از معاینه‌ی پزشک می‌ترسند یا خجالت می‌کشند، درمان هموروئید را پشت گوش می‌اندازند و وقتی به پزشک مراجعه می‌کنند که دیگر دیر شده و راهی به‌جز جراحی باقی نمانده است. اما تمام موارد بواسیر لزوما به جراحی نیاز ندارد. راهکارهای ساده‌تر و کم‌هزینه‌تری نیز برای کنترل و درمان این بیماری وجود دارد. در این مطلب سعی داریم شما را به‌طور کامل با این بیماری دردناک، علائم، روش‌های درمان بواسیر و پیشگیری از آن آشنا کنیم. امیدواریم با رعایت موارد ذکرشده در این مطلب هرگز به بواسیر دچار نشوید یا حداقل بتوانید با مشاهده‌ی اولین نشانه‌ها، آن را کنترل و درمان کنید.

روش های درمان بواسیر بیرونی

هموروئیدها یا بواسیرها، رگ‌های خونی هستند که در اطراف مقعد یا قسمت پایینی راست‌روده (رکتوم) قرار دارند. بواسیرها می‌توانند داخلی یا خارجی باشند. بواسیرهای داخلی در داخل رکتوم هستند، درحالی‌که بواسیرهای خارجی در بیرون دهانه‌ی مقعد قرار دارند. هموروئیدها می‌توانند گاهی اوقات دردناک یا خارش‌دار شوند. همچنین ممکن است هنگام اجابت مزاج دچار خونریزی شوند.

هموروئید بسیار شایع است. ۷۵ درصد از مردم در یک برهه از زندگی‌شان به هموروئید دچار می‌شوند. هموروئیدها در افراد بین ۴۵ و ۶۵ سال شایع‌تر هستند.

اگر بواسیرهای شما کوچک باشند، ممکن است علائم شما درعرض چند روز و بدون هیچ‌گونه درمانی برطرف شوند. همچنین ممکن است لازم باشد تغییرات ساده‌ای در رژیم غذایی و سبک زندگی‌تان ایجاد کنید. برخی هموروئیدهای داخلی آن‌قدر بزرگ می‌شوند که از مقعد بیرون می‌زنند. اینها هموروئیدهای پرولاپس یده می‌شوند. بهبود هموروئیدهای پرولاپس، مدت بیشتری طول می‌کشد و ممکن است به درمان‌های پزشکی نیاز پیدا کنند.

برخی از زنان در طول دوره‌ی بارداری به بواسیر دچار می‌شوند. این به‌دلیل افزایش فشار در شکم، به‌خصوص در سه‌ماهه‌ی سوم است که می‌تواند باعث شود رگ‌های رکتوم و مقعد بزرگ‌تر شوند. هورمون‌های بارداری نیز ممکن است احتمال تورم رگ‌ها را افزایش دهند. اگر در طول دوره‌ی بارداری به هموروئید دچار شوید، ممکن است علائم‌تان تا زمان تولد نوزادتان ادامه داشته باشد.

ممکن است شما دچار هموروئیدهای داخلی باشید، اما هیچ‌گونه علائم قابل‌توجهی نداشته باشید. گاهی اوقات اجابت مزاج می‌تواند یک هموروئید داخلی را تحریک کند و باعث خونریزی شود. اگر بواسیر داخلی از دهانه‌ی مقعد بیرون بزند، ممکن است شما هنگام اجابت مزاج دچار خونریزی شوید و علائم زیر را در ناحیه‌ی مقعدتان داشته باشید:

اینها همان علائمی هستند که درصورت داشتن هموروئیدهای خارجی تجربه خواهید کرد.

اگر بواسیر دارید، ممکن است ایجاد تغییراتی در سبک زندگی‌تان به بهبود سریع‌تر آن کمک کند. یکی از علل بواسیر، زورزدن هنگام اجابت مزاج است. اضافه‌کردن غذاهای پرفیبر مانند سبزیجات، میوه‌ها و غلات کامل به رژیم غذایی می‌تواند به نرم‌شدن مدفوع کمک کند و عبور آن را آسان‌تر نماید. همچنین شما باید برای تسکین یبوست و کاهش میزان زورزدن در هنگام اجابت مزاج، مقدار زیادی آب بنوشید.

اینها سایر نکاتی هستند که ممکن است به کاهش علائم کمک کنند:

همچنین می‌توانید برای کاهش احساس ناراحتی، داروهای موضعی بدون نیاز به نسخه (OTC) مانند ژل هموروئیدال فنیل‌افرین (Preparation H) را نیز امتحان کنید. این محصولات درصورتی به‌کار می‌روند که هموروئیدها برآمده و ملتهب باشند. استفاده از محصولات حاوی استروئیدها را به حداقل برسانید، چون استفاده‌ی طولانی‌مدت از آنها ممکن است موجب نازک شدن پوست اطراف مقعد شود. اگر داروهای بدون نیاز به نسخه نتوانستند به شما کمک کنند، با پزشک‌تان صحبت کنید تا ببینید که آیا به درمان اضافی نیاز دارید یا نه.

بواسیرهای کوچک، اغلب بدون درمان یا با درمان خانگی و تغییرات سبک زندگی برطرف می‌شوند. اما اگر مشکلات و عوارض ناشی از بواسیر مانند خونریزی همچنان ادامه داشت، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما می‌تواند سایر علل خونریزی هنگام اجابت مزاج را بررسی کند. اگر علائم شما شدید شوند، پزشک ممکن است روش‌های پزشکی (عمل جراحی) را برای برداشتن یا کوچک کردن هموروئیدها به شما توصیه کند.

همچنین ممکن است پزشک‌تان یک درمان سرپایی و بدون دردسر را به شما پیشنهاد کند. درمان‌های سرپایی، درمان‌هایی هستند که پزشک در مطبش انجام می‌دهد. برخی از این درمان‌ها عبارت‌اند از:

اگر هموروئید شما شدید باشد یا به درمان‌های پزشکی سرپایی پاسخ ندهد، ممکن است لازم باشد پزشک‌تان آن را از طریق عمل جراحی خارج کند. این روش معمولا علائم را ازبین می‌برد و میزان عود هموروئید را در آینده کاهش می‌دهد.

عوامل خطر برای بواسیر عمدتا به افزایش فشار روی مقعد و رگ‌های راست‌روده، مربوط می‌شوند. داشتن سابقه‌ی خانوادگی هموروئید می‌تواند خطر ابتلای شما به آن را افزایش دهد. عوامل خطر عبارت‌اند از:

اگر قبلا به هموروئید دچار شده باشید، احتمال برگشت آن وجود دارد. محققان درمورد میزان عود هموروئید، تحقیقات زیادی انجام نداده‌اند. آنها در یک مطالعه در سال ۲۰۰۴، میزان عود هموروئید را در ۲۳۱ نفر باهم مقایسه کردند. برخی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه تحت درمان‌های خانگی قرار گرفتند و بقیه برای برداشتن هموروئیدشان، عمل جراحی انجام دادند. میزان عود هموروئید در افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند، ۶٫۳ درصد و کسانی که از درمان‌های خانگی استفاده کرده بودند، ۲۵٫۴ درصد بود.

هموروئیدها که گاهی اوقات بواسیر نیز یده می‌شوند، رگ‌های متورم در مقعد و رکتوم هستند. علائم شایع هموروئید می‌تواند شامل درد، خارش و خونریزی مقعدی باشد. هموروئیدها می‌توانند در داخل و خارج مقعد و رکتوم به‌وجود بیایند که به‌ترتیب هموروئیدهای داخلی و خارجی یده می‌شوند.

هموروئیدها مشکلی بسیار رایج هستند. حدود ۷۵ درصد از آمریکایی‌ها درطول زندگی به هموروئید دچار می‌شوند. درحالی‌که بواسیر معمولا درعرض چند هفته به‌خودی‌ِخود برطرف می‌شود اما می‌تواند ناراحتی خفیف تا شدیدی ایجاد کند. برای تحمل‌پذیری ناراحتی ناشی از هموروئیدها می‌توانید از درمان‌های خانگی برای تسکین علائم‌شان استفاده کنید.

این گیاه می‌تواند خارش و درد – که دو علامت اصلی هموروئید هستند – را کاهش دهد. این گیاه یک ماده‌ی ضدالتهابی طبیعی است، بنابراین می‌تواند تورم را نیز فروبنشاند. فندق افسونگر را می‌توانید به‌شکل مایع بخرید و به‌طور مستقیم روی هموروئید بمالید. این گیاه در محصولاتی مانند صابون‌ها و دستمال‌های مرطوب ضدخارش نیز وجود دارد.

ژل آلوئه‌ورا را می‌توانید به‌صورت بسته‌بندی از داروخانه تهیه کنید یا آن را به‌طور مستقیم از برگ‌های گیاه آلو‌ئه‌ورا جدا کنید. به‌گفته‌ی کلینیک کلیولند، آلوئه‌ورا دارای خواص ضدالتهابی است که در درمان مشکلات التهابی پوست مؤثر هستند. بااین‌حال شما باید فقط از ژل آلوئه‌ورای خالص روی هموروئیدها استفاده کنید. برخی از مردم به آلوئه‌ورا آلرژی دارند، به‌خصوص آنهایی که به سیر و پیاز حساس هستند. برای آنکه متوجه شوید به آلوئه‌ورا حساسیت دارید یا نه، مقدار کمی از ژل آن را روی ساعدتان بمالید و ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید. اگر هیچ‌گونه واکنش و حساسیت پوستی اتفاق نیفتاد، یعنی به آلوئه‌ورا حساسیت ندارید و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

وان آب گرم می‌تواند به تسکین سوزش و ناراحتی ناشی از هموروئید کمک کند. شما می‌توانید از sitz bath استفاده کنید. این وسیله یک تشت پلاستیکی کوچک است که روی صندلی توالت فرنگی قرار می‌گیرد. یا می‌توانید درون وان آب گرم بروید. با توجه به «سلامت هاروارد»، قرار گرفتن در وان آب گرم به‌مدت ۲۰ دقیقه پس از هربار اجابت مزاج، بیشترین تأثیر را در کاهش علائم بواسیر خواهد داشت. اضافه کردن نمک اپسوم به آب وان با کاهش درد در آن ناحیه، باعث تسکین علائم می‌شود.

کرم‌ها و پمادهای بدون نیاز به نسخه مانند Preparation H تقریبا در هر داروخانه‌ای موجودند و می‌توانند باعث تسکین فوری علائم هموروئید شوند. برخی از آنها حتی می‌توانند تورم را کاهش دهند و به هموروئید شما کمک کنند که زودتر بهبود یابد. باوجود‌این، اگر از یک کرم حاوی هیدروکورتیزون استفاده می‌کنید، هر بار بیش از یک هفته‌ی متوالی از آن استفاده نکنید.

استفاده از دستمال توالت بعد از اجابت مزاج می‌تواند هموروئیدهای موجود را بدتر کند. درعوض استفاده از دستمال‌های مرطوب می‌تواند بدون تحریک هموروئیدها به تمیز نگه‌داشتن شما کمک کند. برای بهره‌مندی از مزایای اضافه می‌توانید دستمال‌های مرطوبی پیدا کنید که حاوی مواد تسکین‌دهنده و ضدهموروئید مانند فندق افسونگر یا آلوئه‌ورا هستند. حتما دقت کنید که دستمال مرطوب موردنظر شما فاقد الکل، عطر یا سایر مواد تحریک‌کننده باشد. این مواد می‌توانند به‌جای تسکین علائم باعث تشدید آنها شوند.

برای کاهش ورم در ناحیه‌ی مقعد، هربار به‌مدت ۱۵ دقیقه روی آن یک بسته‌ی یخ یا کمپرس سرد قرار دهید. این می‌تواند درمانی بسیار مؤثر برای هموروئیدهای بزرگ و دردناک باشد. همیشه یخ را داخل یک پارچه یا حوله‌ی کاغذی بپیچید و هرگز یک چیز منجمد را مستقیما روی پوست‌تان قرار ندهید.

با توجه به مؤسسه‌‌ی ملی دیابت و بیماری‌های گوارشی و کلیه، نرم‌کننده‌های مدفوع یا مکمل‌های فیبرمانند پسیلیوم می‌توانند به کاهش یبوست، نرم‌تر کردن مدفوع و اجابت مزاج سریع و بدون درد کمک کنند. بسیاری از این مکمل‌ها ازجمله پسیلیوم، به‌شکل پودر، کپسول و مایع وجود دارند که می‌توانید آنها را ۱ تا ۳ بار در روز به‌صورت خوراکی مصرف کنید.

به‌جای لباس‌های تنگ از جنس پلی‌استر از لباس‌های پنبه‌ای (به‌ویژه لباس زیر پنبه‌ای) استفاده کنید. این کار می‌تواند به تمیزی و خشک نگه‌داشتن ناحیه‌ی مقعد کمک کند و به‌طور بالقوه علائم بواسیر را کاهش دهد. برای کاهش تحریک پوست از شوینده‌های معطر یا نرم‌کننده‌های پارچه اجتناب کنید.

ایجاد تغییر در رژیم غذایی و بره‌ی روزانه‌ی شما می‌تواند به پیشگیری از عود مجدد بواسیر کمک کند. درمان‌های خانگی برای تسکین علائم بواسیر نیز می‌توانند از عودهای بعدی جلوگیری کنند. برای پیشگیری از بواسیر، به نکات زیر توجه کنید:

درمان هموروئیدها معمولا آسان است و آنها در اکثر اوقات به‌خودی‌ِخود برطرف می‌شوند. در موارد بسیار نادر، هموروئید می‌تواند عوارضی ایجاد کند. خونریزی مزمن از یک هموروئید ممکن است باعث کم‌خونی، یعنی کمبود سلول‌های قرمز خون شود. هموروئیدهای داخلی نیز ممکن است بین عضلات مقعد گیر کنند و درنتیجه جریان خون وارده به آنها قطع شود. این امر منجربه ایجاد هموروئیدهای خفه‌شده (strangulated) می‌شود که می‌توانند درد شدیدی ایجاد کنند.

اگر برای درمان هموروئیدتان بیش از دو هفته از روش‌های خانگی استفاده کردید اما مؤثر نبودند، به پزشک مراجعه کنید. پزشک می‌تواند هموروئید را به‌راحتی تشخیص دهد و درمان کند. او می‌تواند کرم‌های دارویی، پماد و شیاف‌های طبی برای شما تجویز کند. اگر این درمان‌ها مؤثر نباشند، ممکن است پزشک‌تان درمان‌هایی مانند بستن رگ با باند لاستیکی یا جراحی را برای برداشتن هموروئید توصیه کند. همچنین لازم است اولین باری که متوجه‌ی خونریزی مقعدی شدید یا درصورتی‌که خونریزی مقعدتان افزایش یافت، فورا به پزشک مراجعه کنید.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

درمان بواسیر با لیزر در یک جلسه و توسط فوق تخصص کولورکتال

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

روش های درمان بواسیر بیرونی

.(“”)[]
.(“”)
.type “text/”
.
.src “”

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.

سلام مقاله جالب و عالی بود . یک حبه سیر ناشتا مصرف شود، نقش بسزایی در درمان دارد.

وقت بخیر دوست عزیز. از همراهی‌تون سپاسگزارم.

بسیار جامع و مفید بود. بسیار ممنون

سپاسگزارم دوست گرامی.

بسیارعالی

ممنون از لطف‌تون.

درمان بیماری هموروئید(بواسیر) در طب اسلامی و سنتی

هموروئید به دو نوع کلی نر و ماده تقسیم می شود که در بعضی موارد ممکن است هر دو نوع با هم اتفاق افتاده و ایجاد شود. بواسیر به چهار درجه خفیف تا خیلی شدید تقسیم می شود. بهترین راه برای در امان ماندن از این بیماری، پیشگیری است که در روایات اسلامی راه های پیشگیری و علل ایجاد این بیماری، بصورت دقیق و کامل بیان شده است که می توانید برای اطلاع از آنها به روایات مربوطه مراجعه نمایید. در خصوص درمان هم باید گفت که در طب جدید، پزشکان این بیماری را از طریق جراحی درمان می کنند که متاسفانه بدلیل عوارض جراحی و برگشت پذیر بودن این بیماری، راه حل مناسبی نمی باشد. اما در طب اسلامی و سنتی راه هایی برای درمان و بهبودی این بیماری سفارش شده که اگر دقیق و درست عمل شوند، در مدت دو یا سه هفته این بیماری بهبود پیدا کرده و اگر این درمان ها ادامه یابد باعث بهبودی کامل خواهد گردید.

برخی عواملی که باعث تشدید بیماری هموروئید می شوند:
۱٫ اسهال در فرد مبتلا مهمترین دلیل تشدید این بیماری می باشد.
۲٫ یبوست هم باعث تشدید این بیماری می شود زیرا مدفوع نباید خشک و سفت باشد و با سختی و زور زدن دفع شود؛ بلکه مدفوع باید نرم باشد و به راحتی دفع شود. استفاده از داروی ملین هم برای راحت دفع کردن مدفوع مفید است.
۳٫ جلو گیری از ایجاد سودا در خون که به همین دلیل نباید غذاهای سودا زا بخورد. چون اگر سودای خون زیاد شود این بیماری هم تشدید می شود و حتی باعث خونریزی می گردد.

راه های درمان این بیماری:
۱٫در بواسیر پفکی هر روز انگور هسته دار را با هسته اش باید بخورد؛ طوری که موقع خوردن هسته اش را بجود و خورد کند.
۲٫همراه ناهار حداقل به اندازه یک مشت سبزی تره بخورد و همراه شام هم حداقل یک مشت سبزی خرفه میل نماید.
۳٫ هرشب حداقل یک قاشق گیاه زنیان را با همان اندازه مغز گردو بخورد یا بجای خود زنیان یک استکان عرق زنیان را با چندتا گردو میل نماید.
۴٫ اگر از محل بواسیر دچار خون ریزی است؛ برای بند آمدن خون ریزی، هر روز یک قاشق سماغ تازه صبح و یک قاشق هم شب بخورد. بعد از چند روز خون ریزی قطع می شود.
۵٫ قبل از رفتن به دستشویی بزرگ(مدفوع) باید مقعد را با روغن خیار چرب کند و اگه روغن خیار نبود با روغن زیتون و اگر نبود با بقیه روغن ها که به آنها حساسیت ندارد مانند روغن کوهان شتر و و بعد از دستشویی بزرگ(مدفوع) بلافاصله حمام نرود و حداقل چند ساعت صبر کند و بعد از سر جا رفتن زواید بواسیر و عادی شدن آن، حمام رفتن مانعی ندارد. و بعد از حمام هم مقعد را با همان روغن ها چرب نماید.
۶٫ اگر درد دارد می تواند شیاف هموروئید که در داروخانه ها موجود است را نرم و له کند و مثل کرم و پماد به محل درد و مقعد مالیده و آغشته نماید. همچنین مالیدن روغن بنفشه به مقعد نیز در مواردی باعث کم شدن یا از بین رفتن درد و التهاب می شود. همچنین مقعد را در معرض آب گرم قرار دادن، باعث کم شدن درد آن می شود.
۷٫ مالیدن پودر سعد کوفی به مدت یک دقیقه به مقعد و سپس شست و شوی آن.
۸٫ طهارت و شستن مقعد با آب سرد بعد از دفع مدفوع هم باعث جلوگیری از تشدید این بیماری می شود.
۹٫ حجامت و زالو انداختن برای خارج کردن خون سودا از محل بیماری.
۱۰٫ همچنین نشستن در محلول جوشانده پوست انار باعث جمع شدن و داخل رفتن زائده های بواسیر می شود.

یقین داشته باشید که اگر بصورت کامل و درست راه های درمانی بالا را هر روز انجام دهید، بیماری هموروئید(بواسیر) شما بهبود پیدا کرده و با ادامه دادن این روش ها کاملا درمان خواهد شد. اما دقت کنید برخی از افراد به برخی از این روش ها حساسیت داشته و ممکن است برخی از این درمان ها مناسب آنها نباشد. لذا در صورتی که برخی از راه های درمانی باعث تشدید بیماری و زیاد شدن درد، سوزش، التهاب و شد، از ادامه دادن و استفاده از آنها خودداری نموده و از بقیه روش ها استفاده نمایید.

خواص خوراکی ها

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

۶ راهکار برای بهینه‌سازی تبلیغات کلیکی که باید بدانید

خواص روغن آووکادو برای سلامتی و زیبایی

افزایش تستوسترون؛ روش‌های طبیعی، رژیم غذایی و مکمل‌ها

آلپرازولام (زاناکس)؛ عوارض جانبی و هشدارهایی که باید بدانید

جلوگیری از یبوست؛ نکاتی که حتما باید بدانید

تمیزترین شهرهای جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

بهترین فیلم های تاریخ سینما که حداقل یک بار باید ببینید

فینگرفود؛ خوشمزه‌ترین فینگرفودهای دنیا

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

بهترین فیلم های علمی تخیلی از گذشته تا کنون

دکتر محمود داورنیا 77228398 – 228555 937152492

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– بواسیر خارجی، به صورت درد در قسمت راست روده بوده و با جمع شدن خون در زیر پوست، توده یا برآمدگی دردناک و سختی به وجود می‌آید که در اصطلاح به آن ترومبوزه یا بواسیر دلمه شده می گویند.

در این حالت، بیمار مبتلا به هموروئید یا بواسیر، پس از دفع مدفوع، گاهی اوقات رگه‌های خون را روی دستمال و یا کاسه توالت می‌بیند و معمولا این موضوع فرد را برای درمان بواسیر خارجی به پزشک می کشاند.

روش های درمان بواسیر بیرونی

هموروئید به صورت تورم رگها در اطراف مقعد بوده وحدود ۵۰ درصد از بزرگسالان ،علائم هموروئید را تا سن ۵۰ سالگی تجربه کرده اند.

هموروئید یا بواسیر، می تواند به صورت داخلی یا خارجی باشد. هموروئید داخلی در بخش راست روده رشد می کند و هموروئید خارجی در خارج از مقعد به شکل توده و برآمدگی ایجاد می شود.

شایعترین علت بواسیر خارجی، فشار در هنگام اجابت مزاج و تکرار این کار در هربار اجابت مزاج است. بواسیر، هنگامی ایجاد می شود که رگهای رکتوم بزرگ و متورم شده و به صورت زائده ای در ناحیه مقعد حالت بیرون زدگی ایجاد کند.

بواسیر یکی از بیماری های رایج در بین خانم هاست و علائمی دارد که باید حتما از آن مطلع باشید.  بواسیر حاصل بزرگ شدن عروق خونی مقعد است. به طور کلی علائم بزرگ شدن عروق خونی مقعد عبارتند از:

اگر خانمی یکی از این نشانه ها را در خود یافت، حتما باید به سراغ یک پروکتولوژیست ( متخصص بیماری های مقعدی) برود.  نشانه های بواسیر مطابق مراحل زیر گسترش می یابند:

احساسات ناخوشایندی که در ناحیه مقعدی بروز می کند باعث این حس می شود که در جسم خارجی در روده قرار دارد. دقت داشته باشید که ناراحتی و حس ناخوشایند اولین نشانه بروز بواسیر است و به نوعی باید بسیار به آن توجه شود.

خونریزی از مقعد که معمولا به رنگ قرمز مایل به زرد است، یک شاخص غیر قابل انکار در رابطه با وجود بواسیر در خانم هاست. خونریزی معمولا در هنگام تخلیه روده و یا بلافاصله بعد از آن صورت می گیرد. خون با محتویات روده مخلوط نیست، بلکه بر روی سطح آن قرار دارد.

مقدار خون می تواند متفاوت باشد. گاهی اوقات چند قطره کوچک ظاهر می شود، و در برخی موارد، بیمار به خاطر خونریزی زیاد دچار وحشت می شود. خونریزی طولانی مدت می تواند باعث کاهش هموگلوبین در بدن زن شده و باعث گسترش بیماری هایی چون آنمی گردد.

احساس درد، نشانه ای از عوارض ناشی از بواسیر است. ایجاد ترک و زخم در ناحیه مقعدی یا التهاب هموروئید بزرگ شده می تواند با درد همراه باشد. همچنین به طور مشابه، احساسات دردناک در طول عمل دفع و پس از آن نیز ممکن است رخ دهد.

خارش به عنوان نشانه ای از سوزش پوست در ناحیه عبوری از مقعد و پرینیوم ظاهر می شود که نشان دهنده احتمال بروز اگزما در آن ناحیه است. اگر یک زن محل های خارش را بخاراند، می تواند باعث انتقال عفونت های ناشی از ناخن شود و که موجب بروز علائم چرکی شود. علاوه بر این، آسیب دائمی بافتها با ظهور تومورها نیز همراه است.

علائم بواسیر به طور ذاتی می تواند متغیر باشد. گاهی اوقات شدت کمی دارند. گاهی اوقات تقریبا ناپدید می شوند به طوری که در این زمان بیماران در مورد بیماری خود شکایت نمی کنند. اما تأثیر عوامل طلوب یا تشدید آن ها می تواند دوباره احساس ناخوشایند را با خود به همراه بیاورد.

تشخیص به موقع علائم  بواسیرخارجی می تواند به فرد مبتلا به  بواسیر کمک فراوانی کند. شدت بواسیردر هرفردی ممکن است متفاوت باشد. برخی از علائم بواسیر خارجی به صورت زیر است:

خارش در اطراف مقعد و یا قسمت راست مقعد ، درد در اطراف مقعد، ایجاد توده هایی نزدیک ویا اطراف مقعد، خون در مدفوع. این مورد، شامل دیدن خون در کاغذ توالت یا در کاسه توالت است. توده های اطراف مقعد نیز ممکن است متورم شوند.

لازم به ذکر است که این علائم ممکن است به علت شرایط دیگری نیز رخ دهد. اما اگر این علائم را در خود مشاهده کردید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

شایع ترین علت بواسیر، ابتلا به سندروم روده تحریک پذیر است. این مورد، اغلب ناشی از یبوست یا اسهال شدید است. تنش در راه جریان خون به داخل و خارج از منطقه ایجاد می شود. نتیجه آن هم جمع شدن خون و بزرگ شدن عروق در آن منطقه است.

زنان باردار نیز ممکن است در معرض خطر افزایش بواسیر باشند؛ زیرا فشار رحم، به رگ های این منطقه فشار می آورد.

در برخی موارد، چناچه والدین شما مبتلا به بواسیر باشند، ممکن است شما نیز به این بیماری دچار شوید.یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث ایجاد بواسیرخارجی شده و این افرادرا در معرض آن قرار دهد، نشستن زیاد برای اجابت مزاج و تکرار آن است که در نتیجه فشار زیاد احتمال ابتلا به بیماری بواسیر بالا می رود.

هر چیزی که موجب فشار شما برحرکات روده شود؛ می تواند به بواسیر خارجی منجر شود.اگر شما در مورد ابتلا به بواسیر خارجی اطمینان نداشته و تشخیص برای شما مشکل باشد ،مشورت با پزشک متخصص می تواند در تشخیص بیماری کمک موثری باشد.

عامل اصلی جلوگیری از بواسیر خارجی، جلوگیری از انسداد در هنگام حرکت روده است. اگر یبوست شدید دارید، می توانید از داروهای ملین و یا مواد غذایی با فیبربالا در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

اگر این گزینه ها به شما کمک نمی کند، بهتراست با پزشک خود در مورد گزینه های دیگر برای کاهش فشارمشورت کنید.

بواسیر را می توان بسته به شدت آن، از طریق چند روش درمان کرد. پزشک شما ممکن است در مورد مصرف برخی داروها برای بهبود و یا کاهش درد از شما سوال هایی بپرسد.

بعضی از درمان های عمومی و اولیه  که ممکن است پزشک شما آن را توصیه کند شامل یخ هایی برای کاهش تورم، شامپوها یا کرم های کاهش دهنده خونریزی است.

این گزینه ها می تواند به افرادی که مبتلا به بواسیر خارجی خفیف تر هستند کمک کند. اگر مبتلا به بواسیر شدیدتر هستید، پزشک شما ممکن است روند درمان را به صورت عمل جراحی صورت دهد.

درمان های جراحی شامل موارد زیر است:

– حذف هموروئید، که به عنوان هموروئیدکتومی شناخته می شود.– سوزاندن بافت هموروئید با استفاده از اشعه مادون قرمز، لیزر یا انعقاد الکتریکی.– ایجاد لایه سازی به منظور کاهش بواسیریاهموروئید. آزمایشات دیگری نیز به منظور بررسی ، تشخیص و درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد. که شامل:

پزشک شما ممکن است تشخیص را با یک معاینه فیزیکی شروع کند. در مورد بواسیرخارجی، این آزمایش و معاینه فیزیکی بسیار کاربرد داشته و پزشک، به راحتی می تواند بواسیر خارجی را تشخیص دهد.

اگر پزشک شما مشکوک به هموروئید داخلی یا خارجی باشد، ممکن است از آندوسکوپی ،برای بررسی داخلی استفاده کند. بواسیرداخلی می تواند با کولونوسکوپی، یا پروکتوسکوپی تشخیص داده شود.

بواسیر را می توان در مراحلی که هنوز بیماری شدت نیافته است، از طریق درمان های خانگی بهبود بخشیده و از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

منطقه پشت را به طور منظم پاک کرده و تمیزنگه دارید.در بسیاری مواقع ممکن است تمیز کردن این ناحیه کمی دردناک باشد به همین دلیل این کار را به آهستگی انجام داده و می توانید از آب گرم، لیف حمام استفاده کرده و با یک صابون ملایم بشویید.استفاده از کرم های مخصوص برای تسکین درد مانند هیدورکورتیزون یا بنزوکائین، موثراست.

ژل آلوئه ورا، در داروخانه ها یافت می شود. همچنین می توانید به طورمستقیم ازداخل برگ گیاه آلوئه ورا آن را استفاده کنید. آلوئه ورا، دارای خواص ضد التهابی است که در درمان بیماری های التهابی پوست موثر هستند.

با این حال، شما فقط باید از ژل آلوئه ورا خالص برای بیماری بواسیر استفاده کنید. برخی از افراد به آلوئه ورا آلرژی دارند، به خصوص کسانی که به سیر یا پیاز آلرژی دارند.

روش های درمان بواسیر بیرونی

به همین دلیل واکنش آلرژیک را با مالیدن یک مقدار کم حجم از آن بر روی ساعدتان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بررسی کنید. اگر هیچ واکنشی رخ نداده باشد، می توانید از آن استفاده کنید.

حمام گرم می تواند باعث تسکین تحریک هموروئید شود. شما می توانید از یک وان پلاستیکی کوچک  که روی صندلی توالت قرار می گیرد یا یک وان حمام کامل در حمام، استفاده کنید. حمام گرم به مدت ۲۰ دقیقه پس از حرکت روده  موثر خواهد بود. اضافه کردن نمک های مخصوص نیزمی تواند باعث کاهش درد شود.

استفاده از یخ و کمپرس آب سرد به مدت ۱۵ دقیقه درناحیه مقعد، بسیار موثر است. در مورد بواسیر بزرگ و دردناک، این کارمی تواند یک درمان بسیار موثر باشد. بهتر است یخ را درون یک پارچه یا حوله کاغذی بپوشانید و هرگز آن را به طور مستقیم به پوست نزنید. کمپرس آب سرد به درمان بواسیر خارجی بدون جراحی کمک می کند.

پرهیز از استفاده از لباس های تنگ و استفاده از لباس های پنبه ای، به طور بالقوه ای می تواند علائم را کاهش دهد.

اجتناب از استفاده از مواد شوینده معطر و یا نرم کننده های  مخصوص لباس به منظور کاهش تحریک، توصیه می شود.

اگر می خواهید با داروهای موثر برای درمان بواسیر آشنا شوید، با ما همراه باشید. راه های درمانی مختلفی برای درمان بواسیر وجود دارد. از جراحی گرفته تا مراقبت های خانگی. در این مقاله با برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان بواسیر آشنا می شویم.

کرم ها، پماد ها و شیاف های مختلفی را می توان از داروخانه ها بدون نسخه تهیه کرد که می توانند برای از بین بردن هر گونه تورم و ناراحتی استفاده شوند. این داروها فقط باید برای 5 تا 7 روز در هر بازه زمانی استفاده شود. چرا که ممکن است در صورت استفاده طولانی پوست حساس در اطراف مقعد را تحریک کنند.

هر دارو باید با رژیم غذایی و مراقبت های مخصوص خود استفاده شود. همچنین شواهدی وجود ندارد که نشان دهد یک روش موثرتر از دیگری است. از داروساز خود برای این که بدانید کدام محصول برای شما موثرتر است مشاوره بخواهید. همچنین حتما نوشته های مخصوص بیمار روی دارو را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که بیش از یک محصول استفاده نکنید.

اگر التهاب شدید در داخل و اطراف مقعد خود داشته باشید، متخصص شما ممکن است کرم هایی را تجویز کند که حاوی استروئید باشند. باید بدانید که از کرم های کورتیکواستروئید بیش از یک هفته در یک بازه درمانی نباید استفاده کرد چرا که ممکن است موجب تشدید حساسیت پوستی شود.

داروهای متداول آرام بخش مانند پاراستامول می تواند به کاهش درد بواسیر کمک کند. اما اگر خونریزی بیش از حد دارید، از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن اجتناب کنید زیرا ممکن است خونریزی رکتال را بدتر کنند.

شما همچنین باید از استفاده از داروهای مسکن کدئین اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث یبوست شوند. پزشک شما ممکن است داروهایی را به شما تجویز کند که حاوی بی حس کننده های موضعی باشند. همانند موارد دیگر این داروها هم نباید بیش از چند روز مورد استفاده قرار گیرند.

اگر مبتلا به یبوست باشید ممکن است پزشک شما برایتان ملین هم تجویز کند. ملین ها به دفع مدفوع کمک خواهند کرد.

تغییرات زندگی و تغذیه، بهترین راه برای جلوگیری از بروز بواسیر یا هموروئید است. مصرف مقدار زیادی فیبر غذایی (به خصوص در گیاهان) و نوشیدن مقدار زیادی آب برای جلوگیری از این بیماری ، ضروری است، زیرا پروتئین و نوشیدن آب فراوان از یبوست جلوگیری می کند.

ورزش منظم و جلوگیری از نشستن برای مدت زمان طولانی نیز می تواند به جلوگیری از هموروئید کمک کند. موثرترین راه برای جلوگیری از یبوست، حمام رفتن مرتب است. همچنین تاخیر در اجابت مزاج باعث ایجاد یبوست و در نتیجه ایجاد بواسیر می شود.

در این حالت ، مدفوع سفت تر شده و ممکن است به بواسیر خارجی منجر شود و درمان بواسیر خارجی را با مشکل روبرو می کند.

برای درمان بواسیر توالت ایرانی بهتر است یا توالت فرنگی؟

توالت ایرانی و بواسیر

تیم ترجمه نبض ما

منبع:

Healthline

لکه های کبدی خطرناک است؟

چرا معده عصبی می شود؟ 

پنج راه برای خوابیدن بهتر افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو

مراقبت های بعد از آزمایش ERCP

شایع ترین عوارض کولیت اولسراتیو خارج از روده

بعد از کولونوسکوپی چه چیزی بخوریم؟

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

درمان بیماری هموروئید(بواسیر) در طب اسلامی و سنتی

هموروئید به دو نوع کلی نر و ماده تقسیم می شود که در بعضی موارد ممکن است هر دو نوع با هم اتفاق افتاده و ایجاد شود. بواسیر به چهار درجه خفیف تا خیلی شدید تقسیم می شود. بهترین راه برای در امان ماندن از این بیماری، پیشگیری است که در روایات اسلامی راه های پیشگیری و علل ایجاد این بیماری، بصورت دقیق و کامل بیان شده است که می توانید برای اطلاع از آنها به روایات مربوطه مراجعه نمایید. در خصوص درمان هم باید گفت که در طب جدید، پزشکان این بیماری را از طریق جراحی درمان می کنند که متاسفانه بدلیل عوارض جراحی و برگشت پذیر بودن این بیماری، راه حل مناسبی نمی باشد. اما در طب اسلامی و سنتی راه هایی برای درمان و بهبودی این بیماری سفارش شده که اگر دقیق و درست عمل شوند، در مدت دو یا سه هفته این بیماری بهبود پیدا کرده و اگر این درمان ها ادامه یابد باعث بهبودی کامل خواهد گردید.

برخی عواملی که باعث تشدید بیماری هموروئید می شوند:1. اسهال در فرد مبتلا مهمترین دلیل تشدید این بیماری می باشد.2. یبوست هم باعث تشدید این بیماری می شود زیرا مدفوع نباید خشک و سفت باشد و با سختی و زور زدن دفع شود؛ بلکه مدفوع باید نرم باشد و به راحتی دفع شود. استفاده از داروی ملین استاد تبریزیان هم برای راحت دفع کردن مدفوع مفید است.3. جلو گیری از ایجاد سودا در خون که به همین دلیل نباید غذاهای سودا زا بخورد. چون اگر سودای خون زیاد شود این بیماری هم تشدید می شود و حتی باعث خونریزی می گردد.

راه های درمان این بیماری:1.در بواسیر پفکی هر روز انگور هسته دار را با هسته اش باید بخورد؛ طوری که موقع خوردن هسته اش را بجود و خورد کند.2.همراه ناهار حداقل به اندازه یک مشت سبزی تره بخورد و همراه شام هم حداقل یک مشت سبزی خرفه میل نماید.3. هرشب حداقل یک قاشق گیاه زنیان را با همان اندازه مغز گردو بخورد یا بجای خود زنیان یک استکان عرق زنیان را با چندتا گردو میل نماید.4. اگر از محل بواسیر دچار خون ریزی است؛ برای بند آمدن خون ریزی، هر روز یک قاشق سماغ تازه صبح و یک قاشق هم شب بخورد. بعد از چند روز خون ریزی قطع می شود.5. قبل از رفتن به دستشویی بزرگ(مدفوع) باید مقعد را با روغن خیار چرب کند و اگه روغن خیار نبود با روغن زیتون و اگر نبود با بقیه روغن ها که به آنها حساسیت ندارد مانند روغن کوهان شتر و و بعد از دستشویی بزرگ(مدفوع) بلافاصله حمام نرود و حداقل چند ساعت صبر کند و بعد از سر جا رفتن زواید بواسیر و عادی شدن آن، حمام رفتن مانعی ندارد. و بعد از حمام هم مقعد را با همان روغن ها چرب نماید.6. اگر درد دارد می تواند شیاف هموروئید که در داروخانه ها موجود است را نرم و له کند و مثل کرم و پماد به محل درد و مقعد مالیده و آغشته نماید. همچنین مالیدن روغن بنفشه به مقعد نیز در مواردی باعث کم شدن یا از بین رفتن درد و التهاب می شود. همچنین مقعد را در معرض آب گرم قرار دادن، باعث کم شدن درد آن می شود. استاد ضیایی هم قرار دادن تفاله چای بصورت پماد روی مقعد را در کاهش درد آن موثر و مفید می داند.7. استاد تبریزیان خوردن قرص خون(که از محصولات طبی خود ایشان است) را مفید می داند و همچنین مالیدن پودر سعد کوفی به مدت یک دقیقه به مقعد و سپس شست و شوی آن را هم راه دیگر درمان معرفی می نماید.8. طهارت و شستن مقعد با آب سرد بعد از دفع مدفوع هم باعث جلوگیری از تشدید این بیماری می شود.9. بعضی هم حجامت و زالو انداختن برای خارج کردن خون سودا از محل بیماری را، راه حل درمان این بیماری معرفی می نمایند.1. همچنین نشستن در محلول جوشانده پوست انار باعث جمع شدن و داخل رفتن زائده های بواسیر می شود.

یقین داشته باشید که اگر بصورت کامل و درست راه های درمانی بالا را هر روز انجام دهید، بیماری هموروئید(بواسیر) شما بهبود پیدا کرده و با ادامه دادن این روش ها کاملا درمان خواهد شد. اما دقت کنید برخی از افراد به برخی از این روش ها حساسیت داشته و ممکن است برخی از این درمان ها مناسب آنها نباشد. لذا در صورتی که برخی از راه های درمانی باعث تشدید بیماری و زیاد شدن درد، سوزش، التهاب و شد، از ادامه دادن و استفاده از آنها خودداری نموده و از بقیه روش ها استفاده نمایید.

سلام من بواسیر درجه چهار خارجی دارم که خیلی درددارم ولی موقع دسشویی کردن درد ندارم من چکار کنم که درد نداشته باشم ایا نشستن دراب وسرکه سیب تاثیری دارد زالو انداختن چی تاثیری دا رد یانه باتشکر ازشم

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

تاثیر چاقی در فشار خون بالا

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

جشنواره فجر

اعلام اسامی زدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جشنواره 37/ معرفی و گزارش نشست خبری فیلم سرخپوست

جشنواره 37/ معرفی فیلم متری شش و نیم به کارگردانی سعید

جشنواره 37/ معرفی فیلم شبی که ماه کامل شد اثر نرگس آبیار

جشنواره 37/ معرفی فیلم طلا به کارگردانی پرویز شهبازی

جشنواره 37/ معرفی فیلم ناگهان درخت به کارگردانی صفی یزدانیان

ویدیو های سلامت

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مطالب پیشنهادی

بهترین بره رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب استباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

مرکز پزشکی مدیکوم با مدیریت دکتر بهروز صالحی، بهترین تیم پزشکی، درمانی ومجهزترین امکانات و تجهیزات با متخصصین باتجربه و دقیق وآگاه به علوم روز و نیز پرسنل کار آشنا و با اخلاق وبا زبانهای مختلف، از جمله فارسی، آلمانی، روسی، مجارستانی، ترکی و همواره رضایت و سلامت بیماران خود را سرلوحه امور قرارداده و افتخار دارد از بدو تاسیس تا کنون تمام بیماران با رضایت کامل از مرکز ترخیص گردیده اند.

دکتر بهروز صالحی

 پزشک “جراح عمومی” در بیمارستان خیریه برادران و ریاست مدیکوم 

تیم مجرب مرکز پزشکی مدیکوم همواره در خدمت شماست

مدیکوم، با پزشکان و متخصصین مجرب، وکادر درمانی همواره سعي در ارائه خدمات درماني با كيفيت مطلوب به شما را دارد

روش های درمان بواسیر بیرونی

مدیکوم، یک مرکز پزشکی مدرن با پزشکان و متخصصین مجرب، به زبان های مختلف بخصوص زبان فارسی، در منطقه 2 وین در خدمت هموطنان عزیز و حتی هموطنان ساکن ایران می باشد

بخوانید

Telefon: +43 (1) 212 3 5 E-Mail: office(at)medicum.at

دوشنبه تا پنج شنبه ۱۴:۳۰ – ۱۹:۳۰ و با قرار قبلی

دکتر بهروز صالحی

معاینه و معالجه در اتریش با تیم متخصص پزشکی فارسی زبان تحت مدیریت دکتر بهروز صالحی، جراح اینترنیست، حتی برای بیمارانی که در خارج از اتریش زندگی می کنند با فراهم کردن  تسهیلات برای سفر درمانی به اتریش

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار  دگر عضو ها را نماند قرار

تو که از مهنت دیگران بی غمی  نشاید که ت نهند آدمی

سعدی

در مرکز پزشکی مدیکوم، متـرجمان حرفه‌ای در صورت نیاز شما را در تمامی مراحل در بیمارسـتان ها، آزمایشگاه و غیره، همراهی میکند.

مترجمان آموزش دیده و مجرب، در همه ی مراحل معاینه و درمان شما را همراهی می کنند تا شما در برقراری ارتباط با پزشک و سایر بخش ها مشکلی نداشته  باشد.

در مركز پزشكى مديكوم، مجرب ترين پزشكان متخصص گرد هم آمده اند،تا خدماتى متمايز را در كوتاهترين زمان به آنچه ايده آل شماست، ارايه دهد.

(مركز پزشكى مديكوم،با تلاش متخصصين گروه هاي مختلف پزشكى، جهت ارايه خدماتي متفاوت در عرصه سلامت و پزشكى در كوتاهترين زمان تشكيل گرديده، تا خدمات پزشكى، درمانى مطلوبى را در محيطى حرفه اى و پيشرفته به شما ارايه نمايد.)

با تشکرمرکز پزشکی مدیکوم

در مركز پزشكى مديكوم، مجرب ترين پزشكان متخصص گرد هم آمده اند،تا خدماتى متمايز را در كوتاهترين زمان به آنچه ايده آل شماست، ارايه دهد و متـرجمان حرفه‌ای در صورت نیاز شما را در تمامی مراحل در بیمارسـتان ها، آزمایشگاه و غیره،همراهی میکند.

بیشتر

روش جدید درمان گره های تیروئید  با استفاده از جراحی کم تهاجمی و بکارگیری از امواج ماکروویو  و  بدون جراحی در مرکز پزشکی مدیکوم در وین / اتریش با بهترین مراقبت های پزشکی

بیشتر

دراین روش جراحی به گردن آسیبی نمیرسد و تیروئید از ناحیه زیر بغل جراحی میشود.   در متد جدید جراحی حفره‌ای زیر بغل ایجاد میشود و عمل جراحی تیروئید از طریق زیر بغل انجام میشود.

بیشتر

رفلاکس در واقع بازگشت اسید معده به مری می‌باشد که امروزه بیماری بسیار رایجی است. اما هر درد شکمی و یا سوزش معده نمی‌تواند از علائم رفلاکس باشد. ما میتونیم تا قبل از اینکه این بیماری به شما آسیب جدی برساند، شما را در حل این مشکل به روش‌های مختلف راهنمای کنیم. 

بیشتر

گاستروسکوپی معده در چند دقیقه انجام شده و بیمار در بیهوشی بسیار سطحی به سر میبرد و پس از معاینه نیز به راحتی‌ به هوشیاری اولیه‌ باز میگردد.

مرکز پزشکی‌ مدیکوم خدمات جدید و متنوع تشخیصی و درمانی گاستروسکوپی را به شما ارائه  می دهد.

بیشتر

داشتن یک سبک زندگی سالم شامل  مسائل بسیاری می‌شود. از جمله داشتن یک رژیم غذایی  ساده، سالم و متعادل است.

این شیوه زندگی حاوی یک رژیم متعادل است! 

بیشتر

دکتر بهروز صالحی

 پزشک “جراح عمومی” در بیمارستان خیریه برادران و ریاست مدیکوم  

بیشتر

متخصص جراحی

بیشتر

جراحی

روش های درمان بواسیر بیرونی

بیشتر

متخصص پوست و بیماریهای مقاربتی

بیشتر

Diabetes, Schwangerschaftsdiabetes, Herzultraschall, CVD, Blutdruckeinstellung, Gesundenuntersuchung

بیشتر

جراح عمومی

 

بیشتر

مشاوره و درمان تغذیه به زبان آلمانی

 

بیشتر

Das Reizdarmsyndrom (RDS) zählt zu den funktionellen gastrointestinalen Störungen. Zu Beginn steht eine sorgfältige Abklärung durch Ihre Ärztin/Ihren


Read more

مرکز پزشکی مدیکوم تور پزشکی اروپا ادغام با سفر توریستی و معاینات و معالجه با مجرب ترین تیم پزشکی برای هموطنان و همزبانان خصوص علاقه مندان به سفر و معالجه در اتریش به ارائه می کند.

بیشتر

© 21 – 219 Medical Center MEDICUM 12 Vienna, Fanny-Mintz-Gasse 3, T: +43 (1) 21235 F: +43 (1) 21235-771

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید