اینها رو بخوان سالم بمان :
عفونت سينه
عفونت سينه

ریه یکی از عضوهای حیاتی بدن است که سلامت بدن به عملکرد صحیح آن بستگی بسیاری دارد.

الو دکتر نوشت: عفونت ریه را جدی بگیرید و از شدت یافتن و پیشروی آن در بدنتان پیشگیری کنید. این عارضه خطرات جانبی زیادی برای سلامتی تان در بر دارد. آسم، برونشیت مزمن، بیماری انسدادی مزمن ریوی، برونشیت حاد، آمفیزم، پنومونی،سل و ادم ریوی از انواع عارضه هایی هستند که به دنبال عفونت ریه پدید می آیند. تمامی این موارد به ضرورت درمان عفونت ریه اشاره دارند از همین رو در این مطلب سعی داریم درمان های خانگی موثر برای عفونت ریه را به شما معرفی کنیم.

درمان خانگی عفونت ریه با سیر

سیر با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد قادر است علائم عفونت ریه را کاهش داده و به از بین بردن خلط سینه کمک می کند. همچنین برای درمان سل ریوی نیز سیر داروی مفیدی است. برای تاثیر بهتر می توانید چند حبه سیر را پوست گرفته و در یک لیوان شیر بجوشایند سپس آن را به صورت گرم بنوشید.

گل ماهور

عفونت سينه

گل ماهور یا “خرگوشک” گیاهی است که در اکثر مناطق دنیا برای درمان گیاهی سرفه، آسم و التهاب گلو مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان مشکلات ریوی می توانید ریشه این گیاه را سوزانده و دود آن را استنشاق کنید. و برای درمان گلو درد غرغره کردن جوشانده این گیاه و یا نوشیدن آن چندین بار در طی روز توصیه می شود.

گیاه اکالیپتوس

گیاه اکالیپتوس یکی از بهترین درمان گیاهی عفونت ریه و التهاب سینه به شمار می رود. از  این گیاه می توانید به دو صورت جوشانده و استنشاقی استفاده کنید. برای مصرف استنشاقی این گیاه ابتدا مقداری از گیاه خشک آن را در نیم لیتر آب بجوشانید سپس از بخور آن استفاده کنید.  همچنین از جوشانده برگ اکالیپتوس نیز برای درمان سرفه و گلو درد می توان استفاده کرد.

آویشن

یکی دیگر از درمان گیاهی عفونت ریه, گیاه آویشن است. این گیاه دارویی در درمان سرماخوردگی نیز موثر است. جوشانده گیاه آویشن برای از بین بردن عفونت ریه بسیار کاربرد دارد . می توانید 10 گرم گیاه خشک آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید سپس آن را بنوشید. مزه دمنوش آویشن تلخ است بنابراین می توانید آن را با عسل یا نبات میل کنید.

شلغم

استفاده از شلغم و بخور آن نیز علاوه بر درمان سرماخوردگی در درمان عفونت ریه و درمان سرفه نیز موثر است. چند عدد شلغم را قطعه قطعه کرده و در یک لیتر شیر بجوشانید. می توانید مقداری شکر یا عسل نیز به آن اضافه کنید. همچنین استفاده از شلغم در سوپ نیز پیشنهاد می شود.

شیرین بیان و سیب

از درمان های موثر عفونت ریه استفاده از شیرین بیان به همراه سیب است. کافیست که یک سیب را خرد کرده و هسته ها آن را جدا کنید. بهتر است که پوست سیب جدا نشود. سیب ها را به مدت 10 دقیقه در یک لیتر آب بجوشانید سپس دو قاشق چای خوری شیرین بیان به آن اضافه کنید. از این روش درمان می توانید تا بهبودی هر روز استفاده کنید.

جوشانده گل نیلوفر آبی

ریشه و گل نیلوفر آبی برای درمان تورم و عفونت ریه و بهبود سرفه بسیار موثر است. برای تهیه دم نوش آن می توانید یک قاشق چای خوری گل خشک نیلوفر آبی را به مدت 10 دقیقه در یک فنجان آب بجوشانید و در طی روز چندین بار از این دمنوش میل کنید.

سبزی های موثر برای رفع عفونت ریه

بعضی از سبزی ها برای درمان عفونت های ریوی مفید می باشند. جوشانده برگ کرفس می تواند به درمان این بیماری کمک کند. می توانید مقدار سی گرم از برگ گیاه کرفس را به همراه یک لیوان آب و یک لیوان شیر بجوشانید و به صورت روزانه از آن میل کنید.

سبزی جعفری نیز برای درمان بیماری ریه توصیه می شود. مقداری سبزی جعفری را خرد کرده و در یک لیوان شیر گرم ریخته و صبح قبل از خوردن صبحانه آن را میل کنید.

برگ سیب زمینی

از برگ سیب زمینی نیز می توان برای درمان عفونت ریه استفاده کرد. می توانید برگ های سیب زمینی را در مقداری آب بجوشانید و سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل کنید.

برگ کلم

برای درمان گرفتگی صدا و اختلال کارکرد ریه، جوشانده برگ کلم قرمز نیز توصیه می شود. کافیست چند عدد برگ کلم قرمز را در یک لیتر آب جوشانده و به طور روزانه آن را میل کنید. همچنین می توان با استفاده از کلم، سیب زمینی، هویج و پیاز یک غذای مقوی تهیه کرده که برای بیماران ریوی نیز بسیار توصیه می شود. برای تهیه این غذا، سبزیجات ذکر شده را خرد کنید و با هم بجوشانید. می توانید مقدار خیلی کم روغن نباتی نیز به آب جوش اضافه کنید. سپس آن را میل کنید.

آب هویج

آب هویج علاوه بر تقویت قدرت بینایی به درمان اختلالات ریوی نیز کمک می کند. به افرادی که از عفونت ریه رنج می برند توصیه می شود که قبل از خوردن صبحانه یک لیوان آب هویج میل کنند. همچنین می توانند آب هویج را با شیر گرم نیز مخلوط کرده تا تاثیر بهتری داشته باشد.

انجیر، خرما

می توانید از عناب، کشمش، خرما و انجیر نیز برای درمان سرفه استفاده کنید. بهتر است که این خوراکی ها را به مدت نیم ساعت در یک لیتر آب بجوشانید سپس از آن چندبار در طی روز میل کنید.

از جوشانده عناب خشک نیز برای بهبود عفونت ریه استفاده می شود. برای تهیه این جوشانده مقدار 50 گرم عناب خشک را در یک لیتر آب بجوشانید و میل کنید.

همچنین می توانید از جوشانده انجیر خشک نیز استفاده کنید. تعداد ده عدد انجیر را در دو لیوان آب بجوشانید و میل کنید. از جوشانده خرما نیز می توانید برای درمان عفونت در ریه استفاده کنید. دستور تهیه جوشانده خرما همانند جوشانده انجیر خشک می باشد.

جوشانده گل بنفشه

یکی دیگر از روش های درمان گیاهی عفونت ریه و سرفه در کودکان و بزرگسالان استفاده از جوشانده گل بنفشه است. از این جوشانده می توانید چند بار در هفته استفاده کنید.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

ما را دنبال کنید.

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

آیا با عفونت سینه و پستان آشنایی دارید؟ از علائم عفونت سینه  و راه حل های درمانی آن چه می دانید؟

علائم عفونت سینه می تواند به طور ناگهانی شروع شده و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– تورم غیر طبیعی

عفونت سينه

– بزرگ شدن یک سینه نسبت به سینه دیگر

– درد و حساسیت پستان

– سوزش در هنگام تغذیه با شیر مادر

– خارش

– پستان گرم

– تخلیه عصاره از نوک پستان

– قرمزی پوست به شکل توده مانند و ایجاد گره های بزرگ لنفاوی در ناحیه زیر بغل و گردن

– تب بیش از ۳۸. ۳ درجه سانتیگراد

– احساسات ناخوشایند

همچنین ممکن است علائم مربوط به بیماری آنفولانزا را هم قبل از بروز تغییرات در سینه تجربه کنید. در صورت بروزترکیبی از این علائم، با پزشک خود مشورت کنید.

علائم عفونت پستان ممکن است با سرطان التهابی پستان نیز درارتباط باشد که یک بیماری نادر اما جدی است. این نوع سرطان زمانی شروع می شود که سلول های غیرطبیعی در مجاری سینه به سرعت تجزیه و تقسیم می شوند.

سپس این سلولهای غیرطبیعی؛ عضلات لنفاوی (بخشی از سیستم لنفاوی، که به حذف و سموم از بدن کمک می کند) را در پوست سینه آلوده می کنند و موجب برانگیختن پوست می شود که لمس کردن آن می تواند دردناک باشد.

تغییرات در پستان ممکن است طی چند هفته رخ دهد.

علائم سرطان التهابی پستان هم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ضخامت یا بزرگ شدن یک سینه، گرمای غیرمعمول در پستان آسیب دیده، تغییر رنگ پستان، کبودی به رنگ بنفش و یا قرمز، حساسیت و درد، کمرنگ شدن پوست شبیه به پوسته نارنگی،گره های لنفاوی بزرگ در بازو.

درمان عفونت پستان به صورت درمان های مراقبتی است که شامل استفاده از حرارت مرطوب به بافت سینه آلوده برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و چهار بار در روز است. همچنین ممکن است برای رفع درد، نیاز به مسکن و ضد درد داشته باشید.

مصرف آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت پستان بسیار موثر هستند.

اگر از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنید، باید به شیر دادن یا پمپ شیر ادامه دهید تا تورم پستان ازطریق تولید شیر کاهش یابد.

در صورت عدم وجود آبسه، آسپیراسیون سوزن تحت هدایت سونوگرافی همراه با آنتی بیوتیک انجام می شود. در صورت عدم پاسخ مناسب به این درمان، برش و زهکشی پستان صورت می گیرد.

عفونت بافت پستان، بیشترین تاثیر را بر زنان شیرده دارد. این مشکل اغلب در عرض سه ماه اول پس از زایمان اتفاق می افتد، اما می تواند در هر زمانی در طول دوره شیردهی هم رخ دهد.

به طور کلی، عفونت سینه معمولا در یک سینه ایجاد می شود. این عفونت معمولا در نتیجه مسدود شدن کانال شیری رخ می دهد که باعث می شود شیر در پستان باقی مانده و منجر به عفونت می شود.

یکی دیگر ازعلل عفونت پستان، باکتری هایی است که از طریق شکاف روی نوک پستان، وارد پستان می شوند. بعضی علائم و نشانه های عفونت سینه نیز شامل درد، تورم، التهاب، قرمزی و حساسیت یا درد در هنگام لمس سینه است.

اگر شما مبتلا به عفونت سینه هستید، بهتر است روند شیردهی را ادامه دهید زیرا این کار باعث رفع عفونت در سینه شما می شود. اگر شیردهی بیش ازحد دردناک باشد، سعی کنید شیر را پمپاژ کنید.

در درمان عفونت سینه می توانید از برخی از داروهای خانگی و گیاهی برای کاهش ناراحتی وعفونت، استفاده کنید. در صورتی که این مشکل تا چند هفته ادامه داشته و باعث دردناک شدن سینه در هنگام شیردهی شود، با پزشک خود مشورت کنید.

شش راهکار خانگی برای عفونت پستان:

هنگامی که مبتلا به عفونت سینه می شوید، می توانید سینه آسیب دیده را ماساژ دهید. این کارسبب نرم شدن و تحریک کانال شیری شده و به تخلیه تورم کمک می کند. ماساژ را از قسمت بیرونی سینه به سمت نوک پستان و در حلقه های کوچک انجام داده و فشار بیشتری بر روی منطقه آلوده وارد کنید.

برای ماساژ دادن سینه می توانید ازمخلوط روغن زردآلو و گندم نیز استفاده کنید. استفاده از این روغن ها در ماساژ پستان، در رفع عفونت بسیار موثر است.

گزینه دیگر استفاده از چند قطره روغن کافور و روغن زیتون است. این ماساژ را حداقل دو بار در روز انجام دهید. توجه داشته باشید که نوک پستان خود را قبل از شیر دادن به نوزاد، با آب گرم بشویید.

کمپرس آب گرم و سرد، هر دو در درمان عفونت سینه مفید هستند. کمپرس آب سرد می تواند به کاهش تورم و کاهش درد کمک کند، کمپرس آب گرم نیز کمک می کند تا انسداد برطرف شده و گردش خون سریع تر و جریان شیر به راحتی صورت گیرد.

یک بسته آب گرم آماده کرده و در میان حوله نازک قرار داده و به مدت ۱۵دقیقه، بر روی سینه آسیب دیده قراردهید. پس از آن به مدت پنج دقیقه، از کمپرس سرد استفاده کنید.

برگ کلم یک درمان آرام بخش برای سینه های التهابی و عفونت سینه است. برگ کلم حاوی ترکیبات گوگرد است که به کاهش التهاب و تورم کمک می کند. برگ کلم می تواند انسداد کانال شیری را رفع و جریان خون را افزایش دهد.

کمی برگ کلم را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا خنک شود.  پس از خنک شدن، برگ کلم را روی سینه آسیب دیده قرار دهید. برگ کلم با دمای اتاق گرم شده و اثربخش خواهد بود. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا عفونت کاملا برطرف شود.

عفونت سينه

یکی دیگر از درمان های مناسب برای عفونت سینه، سیر است. سیر دارای خواص آنتی بیوتیک طبیعی است که کمک می کند تا باکتری هایی که باعث عفونت می شوند، از بین بروند. علاوه بر این، سیر، سیستم ایمنی را تقویت کرده و باعث بهبودی سریع عفونت می شود.

همچین می توانید ترکیبی از نخود خام و سیر را با معده خالی بخورید. اگر مصرف سیر را به تنهایی دوست ندارید، می توانید آن را با آب پرتقال یا آب ساده مصرف کنید. این درمان را تا یک هفته انجام دهید.

اکیناسه گیاهی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند تا به این ترتیب، عفونت از بین برود. گیاه اکیناسه، حاوی فلاونوئیدها بوده و از خواص آنتی بیوتیکی، ضد میکروبی و ضد التهابی برخورداراست.

برای درمان از طریق این گیاه، ریشه اکیناسه را ۴ تا بار در روز در ناحیه آلوده اعمال کنید. قبل از تغذیه نوزاد خود، سینه را کاملا با آب گرم تمیز کنید. شما می توانید ۳ یا ۴ قطره از عصاره این گیاه را به یک لیوان آب اضافه کرده و ۳ یا ۴ بار در روز مصرف کنید.

توجه داشته باشید که از استفاده طولانی مدت از این گیاه اجتناب کنید.

یکی دیگر از درمان های عالی و موثر برای عفونت سینه، سرکه سیب است. خواص ضد باکتری و ضد التهابی سرکه سیب در کاهش التهاب، مبارزه با عفونت و جلوگیری از گسترش آن، کمک می کند. همچنین مصرف سرکه سیب، سبب افزایش قدرت و انرژی افزوده می شود.

برای این کار، محلولی از سرکه سیب و آب گرم تهیه کنید. سپس با استفاده از تکه ای پنبه، این محلول را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید. اجازه دهید این محلول به مدت ۱۵ دقیقه روی ناحیه عفونی قرار بگیرد، سپس آن را با آب گرم شستشو دهید. این کار را ۲ یا ۳ بار در روز تکرار کنید تا زمانی که عفونت رفع شود.

 ترجمه:مهناز ضحاکی

مولوسکوم عفونی چیست؟

سرماخوردگی در پاییز؛ چرا با تغییر فصل بیمار می شوید؟

بوتولیسم چه علائمی دارد؟

علائم و درمان تبخال در کودکان

علت و درمان انواع مختلف بیماری سالک

از بین بردن و درمان تبخال با این روش ها

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

تاثیر چاقی در فشار خون بالا

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

ویدیو های سلامت

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مطالب پیشنهادی

بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

در سلامت ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ۱ نظر 113,495 بازدید

خلط اغلب همراه با سرماخوردگی و سایر عفونت های تنفسی فوقانی است.

اگر خلط به موقع درمان نشود، می تواند  لوله های برونش  را تحریک کند و  منجر به عفونت های تنفسی فوقانی ثانویه شود.وقتی خلط  وجود دارد معمولا نیاز به  صاف کردن گلو، سرفه مداوم، آبریزش بینی، تنگی نفس، احساس ضعف و، در برخی موارد، تب نیز وجود دارد. خلط  معمولا از طریق سرفه بیرون می آید.

خلط شامل باکتری، ویروس و یا سلول های التهابی به علت عفونت است. علاوه بر بیماری های عفونی مانند سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برونشیت، خلط  ممکن است بعلت  واکنش آلرژیک به مواد محرک مانند آسم و تب یونجه، آسیب تارهای صوتی  دیده  شود. داروهای خانگی طبیعی سریع و  بدون ایجاد عوارض جانبی وجود دارد که می خوانیم.

عفونت سينه

در اینجا ۱۰ داروی خانگی برای خلط معرفی میکنیم: ۱ . بخار

استنشاق بخار از بهترین و ساده ترین راه برای خلاص شدن از شر خلط  است . استنشاق بخار به داخل بینی بسیار مفید است

ده دقیقه در بخار حمام روزی  دو بار خلط را درمان میکند . روش دیگر، ریختن آب جوش گرم در یک کاسه بزرگ است  . یک حوله بر سر خود  گذاشته و  بخار به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه  استنشاق کنید. این کار به رقیق شدن ترشحات در ریه ها کمک میکند. این روش آسانی است و چند بار در روز میتوانید انجام دهید

۲ . نمک آب

غرغره کردن با آب نمک گرم یکی دیگر از راه آسان برای درمان خلط است . در حالی که آب گرم  تسکین دهنده گلو است ، نمک نیز برای از بین بردن باکتری ها کمک میکند

در یک لیوان آب گرم یک  چهارم قاشق چای خوری  نمک بریزید و چند بار در روز غرغره کنید

۳ . آبلیمو

لیمو یک ماده عالی برای از بین بردن خلط است .  لیمو  ضد باکتری  است ویتامین C  دارد و بدن را در برابر عفونت مقاوم میکند

اضافه کردن دو قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل  به یک فنجان آب گرم  مفید است. نوشیدن  حداقل سه بار در روز به تسکین گلو و کاهش تولید خلط کمک میکند یکی دیگر از گزینه ساده یک برش از لیمو، ریزش نم نم  نمک و فلفل بر روی آن و سپس آنرا بخورید . این کار را دو یا سه بار در روزانجام دهید

۴ . زنجبیل

زنجبیل یک ضد احتقان طبیعی است  وبرای عفونت های دستگاه تنفسی و گلو  استفاده میشود. همچنین، ضد ویروس ، ضد باکتری و ضد خلط است و موجب می شود که راحت تر نفس بکشید

اضافه کردن یک قاشق غذاخوری برش زنجبیل تازه  به یک فنجان آب جوش برای چند دقیقه و پس از آن دو قاشق چای خوری عسل اضافه کنید. نوشیدن این چای زنجبیل دارای اثر تسکین دهنده است چندین بار در طول روز مصرف کنید روش دیگر، چند بار در روز جویدن تکه زنجبیل خام و اضافه کردن زنجبیل به غذا است

۵ . زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده قوی است که  به کاهش خلط و کشتن باکتری تولید کننده خلط بسیار مفید است . همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند

اضافه کردن یک قاشق چای خوری زردچوبه به یک لیوان شیر گرم  و نوشیدن  یک بار در صبح و دوباره قبل از رفتن به رختخواب منفعتهای زیادی دارد همچنین میتوانید   نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با یک لیوان آب دو یا سه بار در روز بخورید همچنین  اضافه کردن یک قاشق غذاخوری زردچوبه و کمی نمک به یک لیوان آب گرم چند بار درروز غرغره کنید

۶ . سوپ مرغ

سوپ مرغ گرم نیز می تواند خلط  را درمان  کند. سوپ مرغ داغ به مرطوب کردن راه های هوایی کمک کرده ودردهای گلو را تسکین میدهد

سوپ مرغ حداقل دو یا سه بار در روز برای رفع خلط توصیه میشود .

۷ .فلفل هندی

فلفل هندی  طبیعت گرم و تحریک کننده  دارد به کاهش درد در قفسه سینه و بهبود گلو درد کمک میکند

یک چهارم  قاشق چای خوری یک چهارم  فلفل هندی و زنجبیل تازه رنده شده ،  عسل و سرکه سیب  از هرکدام یک قاشق غذاخوری ، و دو قاشق غذاخوری  مخلوط کردهدو تا سه بار دردروز بخورید که داروی درمان کننده خلط است

۸ . عسل

عسل ضد ویروس ، ضد باکتری ، و خواص ضد قارچی دارد که گلو را تسکین داده و خلط را از بین می برد . علاوه بر این، دارای خواص ضد عفونی کننده است که  به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت کمک میکند

اضافه کردن کمی پودر فلفل سفید و یا سیاه  به یک قاشق غذا خوری  عسل داروی درمان عفونت گلو است  این مخلوط را دو بار در روز به مدت یک هفته بخورید اضافه کردن یک قاشق غذا خوری از عسل را به یک لیوان آب گرم چند بار در روز بنوشید

۹ . پیاز

پیاز دارای آنتی بیوتیک بسیار عالی ، ضد التهابی و خواص ضد  خلط دارد همچنین ، پیاز تقویت سیستم ایمنی بدن و به افزایش سرعت فرایند درمان کمک می کند .

پیاز را بشویید و ریز ریز ریز کرد و با دو قاشق غذا خوری شکر هر دو سه یاعت یکبار بخورید داروی خلط است میتوانید این شربت را درست کرده و در یخچال بمدت دو روز قابل نگهداری است

۱۰ . هویج

هویج ی در درمان خلط و دیگر شرایط مشابه بسیار موثر است. هویج یکی از منابع غنی از ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و ایجاد مقاومت در برابر انواع مختلف عفونتها . به علاوه ، هویج دارای بسیاری از مواد مغذی و ویتامین ها است که به کاهش علائم سرفه و همچنین خلط کمک میکند

آب ۴-۵ عدد هویچ را گرفته و با آب کمب رقیق کرده ۲-۳ ثاشق عسل ریخته  ومخلوط کنید برای رفع خلط مفید است.

با این روشها خلط از بین میرود ولی اگر خلط سبز یا زرد داشتید به پزشک مراجعه کنید.

۲٫یک قاشق چای خوری “به دانه ” تازه یا خشک را در یک لیوان آب جوش بریزید  و روی لیوان را با چیزی مثل استکان بپوشانید تا حرارت داخل لیوان لعاب به دانه را بوجود آورد می توانید در همین زمان به مقدار خیلی کم  “کتیرای خوراکی ” به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه کمی  “عسل طبیعی ” و چند قطره آبلیمو هم به آن افزوده به طوری که این مایع را با سرنگ بتوانید در دهان طفل به راحتی تزریق کنید. ۲۰ سی سی صبح و عصر و شب حداقل داده شود.

۳٫مقداری  “جو کامل ” یا  “جو دوسر(یولاف) ” را در آب پخته و چند دانه  “عناب ” و نصف همان مقدار  “سپستان ” در آن ریخته و به مقدت نیم ساعت جوشانده شوند بعد شعله را خاموش کرده و مقداری  “پر سیاوشان ” اضافه کنید… کمی صبر کنید و در سه نوبت و هر نوبت ۲۰ تا ۳۰ سی سی از این معجون را با نبات یا ترنجبین و یا شکر سرخ شیرین کرده به کودک بدهید.

عفونت سينه

۴٫اگر  “تب ” ندارد مقداری  “روغن بادام تلخ ” را در قاشق بزرگی گرم کرده و پیشانی، اطراف چشم و دماغ، گونه ها، گلو و تمام سینه را به آرامی چرب کرده و ماساژ دهید بعد پارچه گرمی را مرتب روی محل های چرب شده قرار دهید تا کمی گرم بماند… در نهایت اگر سرفه دارد و روی سینه را چرب کرده اید مقداری پنبه روی آن بگذارید و لباس را روی آن بپوشانید.

۵٫مقداری  “عصاره شیرین بیان ” به اندازه نصف قاشق چای خوری در نیم لیوان آب جوش حل کرده و در طول شبانه روز مخصوصا صبح ها ۱۰ سی سی از آن را قبل از شیر دهی یا غذا و صبحانه داده و شب ها هم ۱۰ تا ۲۰ سی سی داده شود.

سعی کنید در سبد غذایی خود مقدار قابل ملاحظه ای سیر و پیاز بکار ببرید تا کودک هم از این رژیم صحیح غذایی بهره مند شود.

به کودک هم هیچ گونه چیپس، پفک، سوسیس، کالباس و مواد غذایی دارای نگهدارنده های طولانی مدت نداده نشود.

این مقادیر با کم بودن یا زیاد بودن سن شیر خوار یا کودک شما تفاوت می کنند.

۷ فروردین ۱۳۹۸

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

۱۲ اسفند ۱۳۹۷

خدا خیرت بده ، من با بخار خلاص شدم، تنفسم خیلی سخت شده بود

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

دیدگاهdocument.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “9865c8631275646a469b7a4c74239b4b” );document.getElementById(“0f97682611”).setAttribute( “id”, “comment” );

نام *

ایمیل *

وب سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت ساتین محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© Copyright 2019, All Rights Reserved. | Powered by saten

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

به عفونت شُش‌ها یا راه‌های هوایی عفونت ریه می‌گویند. بعضی از انواع عفونت ریه خودبه‌خود و بدون درمانی خاص بهبود پیدا می‌کنند اما اگر عفونت شدید باشد، روند درمان متفاوت خواهد بود و خطرات جدی، سلامت و زندگی را تهدید خواهد کرد. ریه‌ها از اعضای بسیار مهم بدن هستند و حفظ سلامت آنها بسیار ضروری است. برای تشخیص عفونت ریه و درمان آن اطلاعات مفیدی برایتان داریم. با ما همراه باشید.

عفونت سينه

عفونت ریه همراه با سرماخوردگی یا آنفولانزا ایجاد می‌شود. از نشانه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این نشانه‌ها و علائم ناخوشایند در عرض ۷ تا ۱۰ روز بهبود می‌یابند، اما سرفه و مخاط حدودا ۳ هفته طول می‌کشد.

اگر دچار درد در قفسه‌ی سینه هستید، باید:

اگر کودکی دچار درد قفسه سینه است، نباید:

دکتر داروساز می‌تواند در زمینه‌ی عفونت ریه به شما کمک کند. داروسازان می‌توانند با پیشنهاد داروهای ضدانعقاد، به از بین‌ بردن مخاط موجود در شش‌ها کمک کنند. وقتی خلط از بین برود، سرفه‌ کردن تسهیل خواهد شد. وقتی با سرفه‌ کردن خلط و مخاط از سینه خارج بشود، عفونت ریه بهبود می‌یابد.

اگر در قفسه‌ی سینه درد احساس می‌کنید و نشانه‌های زیر را تجربه می‌کنید، باید به یک پزشک عمومی مراجعه کنید:

حواس‌تان باشد اگر علائم عفونت ریه در شما به‌شکلی شدید ظاهر شده باشد، ممکن است به ذات‌الریه مبتلا شده باشید.

بنابه اینکه علت عفونت شما چیست، شیوه‌ی درمان متفاوت خواهد بود:

یادتان باشد که آنتی‌بیوتیک‌ها فقط برای درمان عفونت ریه‌ی میکروبی به‌کار می‌آیند. برای درمان عفونت‌های دیگر مانند عفونت ویروسی، برونشیت یا آنفولانزا نباید از آنتی‌بیوتیک استفاده کرد.

اگر سابقه ابتلابه عفونت ریه در شما زیاد است یا به‌خاطر سن بالا خطر افزایش ابتلا به آن برای‌تان زیاد است، باید:

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

9000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

آفربن خیلی مفید بود ممنونم

ریه هام عفونت دارند نمیدونم عفونت چیه ولی خلت های که میان بیرون سفید هستند.چیکارکنم که خوب بشم ممنون؟

سلام مقاله خوبی است مرسی

ممنون از همراهی شما.

خواص خوراکی ها

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید

خواص گزنه؛ ۱۶ خاصیت گیاه گزنه که سرشار از ویتامین D است

خواص سیاه دانه و عوارض جانبی آن برای سلامتی

عفونت سينه


قارچ گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

آخرین مطالب

کتاب جنس ضعیف؛ گزارشی از وضعیت زندگی زنان در کشور‌های مختلف

خواص سیاه دانه و عوارض جانبی آن برای سلامتی

پاسخ به ۲۸ سوال مهم داوطلبان کنکور سراسری ۹۸

راهنمای جامع راه اندازی سایت در ۵ مرحله

اسهال صبحگاهی؛ علت، روش‌های پیشگیری و درمان آن

ترین های جهان

جذاب ترین گرافیتی ها در شهرهای مختلف جهان


شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

مرگ‌بارترین بیماری های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

بلندترین برج های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

بهترین برد گیم های دنیا؛ ۳۰ بازی جذاب برای تقویت هوش و ذهن

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

بخش سلامت تبیان

دکتر آتوسا مهدوی سعیدی ، جراح پستان و عضو پژوهشکده بیماری‌های پستان جهاد دانشگاهی تهران در این باره می گوید:

به‌طور کلی عفونت‌های پستان به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند: عفونت پستان در دوران شیردهی (ماستیت یا تب شیر) و عفونت پستان در سایر دوره‌های زندگی.

دلیل: در برخی نوزادان ممکن است در هفته اول یا دوم بعد از تولد، رشد جوانه پستان که داخل رحم تحت‌تاثیر هورمون‌های مادری است، ادامه یابد. این روند طبیعی است و خودبه‌خود قطع می‌شود و بافت پستان به حالت طبیعی برمی‌گردد، اما گاهی بافت پستان نوزاد حجیم و دچار التهاب، عفونت، درد و آبسه می‌شود.

درمان: درمان عفونت پستان در نوزادان، تجویز آنتی‌بیوتیک مناسب است، ولی در صورت ایجاد آبسه، تخلیه آن لازم است. در نوزادان، آبسه باید با احتیاط تخلیه شود و استانداردهای جراحی کاملا رعایت شوند، چون احتمال آسیب رسیدن به جوانه پستان وجود دارد و صدمه به جوانه پستان می‌تواند موجب اختلال رشد پستان در بزرگسالی شود.

عفونت سينه

دلیل : احتمال عفونت پستان در شش هفته اول بعد از زایمان و هنگامی که مادر می‌خواهد کودک را از شیر بگیرد، بیشتر است. در شش هفته اول بعد از زایمان به‌دلیل اینکه مادر روش درست شیردهی و رعایت بهداشت را نمی‌داند و هنگام از شیر گرفتن نوزاد هم به علت اینکه پستان‌ها پرشیر هستند و احتمال تجمع شیر بیشتر است و از طرفی کودک هم دندان درآورده و برخورد دندان با نوک پستان ممکن است باعث ایجاد خراش شود، احتمال عفونت پستان بالا می‌رود.

بیشتر زنانی که دچار عفونت پستان می‌شوند، سابقه‌ای از زخم یا خراش از نوک پستان را ذکر می‌کنند. خراش ایجادشده راه ورود میکروب ها به داخل پستان را باز می‌کند. شیر نیز محیط بسیار مناسبی برای رشد سریع میکروب ها است.

پیشگیری: با رعایت بهداشت فردی می‌توان حتی در صورت بروز خراش، محیط را عاری از میکروب نگه داشت و جلوی بروز عفونت را گرفت. رعایت بهداشت یعنی شستشوی پستان‌ها قبل و بعد از شیردهی با آب ولرم، خشک نگه داشتن نوک و هاله پستان و تخلیه مکرر و جلوگیری از تجمع شیر. 

همچنین مادران هنگام شیردهی باید کل هاله را داخل دهان نوزاد قرار دهند. در این وضعیت احتمال خراش روی نوک پستان بسیار کمتر خواهد شد. وقتی مادر به‌طور مکرر دچار زخم نوک پستان شود، باید دهان نوزاد بررسی گردد. گاهی آفت داخل دهان نوزاد باعث ایجاد زخم نوک پستان می‌شود.

علایم: گرمی پوست پستان همراه با درد، قرمزی و تورم و گاهی تب و لرز از علایم اصلی عفونت پستان است. در صورتی که به‌موقع درمان انجام نشود، عفونت به آبسه تبدیل خواهد شد. در آبسه‌های شدید معمولا توده قابل لمس مشاهده می‌شود و پوست قرمز، نازک و حساس است. گاهی هم روی پوست زخم می‌شود و از آن چرک بیرون می‌آید.

درمان: اگر بیمار زود مراجعه کند و عفونت در مراحل اولیه باشد، با دادن آنتی‌بیوتیک می‌توان ماستیت را درمان کرد. آنتی‌بیوتیک را حتما باید پزشک تجویز کند. بعضی از آنتی‌بیوتیک‌ها نباید در دوران شیردهی مصرف شوند. البته درمان اصلی، تخلیه مکرر شیر از پستان با پمپ‌، شیردوش یا شیردهی است.

در طول درمان ماستیت یا آبسه، مادر به هیچ وجه نباید شیردهی را قطع کند. خوردن شیر مادر و آنتی‌بیوتیکی که پزشک برای درمان عفونت تجویز می‌کند، هیچ ضرری برای کودک ندارند

در صورت تشکیل آبسه، سونوگرافی از پستان درخواست می‌شود و در صورت تایید علاوه بر تجویز آنتی‌بیوتیک، حفره حاوی عفونت تخلیه می‌شود. بر اساس شرایط عمومی بیمار، ممکن است بتوان با بی‌حسی موضعی و با یک سوزن آبسه را در چند مرحله تخلیه کرد. در صورتی که پوست پستان زخمی، خیلی نازک و شرایط بیمار حاد باشد، آبسه باید با جراحی تخلیه شود.

ماموگرافی:وقتی عفونت و آبسه مطرح می‌شود، همیشه باید به فکر بیماری‌های بدخیم پستان هم باشیم، زیرا بعضی از بدخیمی‌ها باعث بسته شدن مجرا و تجمع ترشحات، عفونت و آبسه می‌شوند. بنابراین همه زنان بالای 35 سال که دچار عفونت پستان شده‌اند، حتما باید بعد از تکمیل درمان عفونت، ماموگرافی شوند. در موقع تخلیه آبسه، نمونه‌برداری از دیواره آبسه هم ضروری است.

موارد منع شیردهی

در طول درمان ماستیت یا آبسه، مادر به هیچ وجه نباید شیردهی را قطع کند. خوردن شیر مادر و آنتی‌بیوتیکی که پزشک برای درمان عفونت تجویز می‌کند، هیچ ضرری برای کودک ندارند.

ولی در شرایط زیر نباید مادر به کودک خود شیر دهد:

– اگر محل برش جراحی درست در جایی است که کودک هاله را داخل دهان می‌گذارد.

– اگر مادر درد زیادی دارد و نمی‌تواند خوب شیر بدهد و شیر به جای تخلیه شدن، داخل پستان باقی می‌ماند.

– اگر عفونت بسیار شدید و مادر بدحال است و باید در بیمارستان بستری شود.

– اگر نوک پستان به‌دلیل وجود زخم‌های زیاد تخریب شده و فوق‌العاده دردناک است، عفونت به پوست رسیده و احتمال دارد به کودک منتقل شود.

– اگر شیر مادر در اثر جراحی یا به دنبال تخلیه آبسه آغشته به خون می‌شود و با خوردن شیر خون‌آلود توسط نوزاد، خون وارد دستگاه گوارش نوزاد و ظهور خون در مدفوع او و نگرانی والدین می‌شود. در این مواقع باید شیردهی از پستان سالم ادامه یابد و پستان عفونت‌کرده با شیردوش تخلیه شود.

این نوع از عفونت‌ها را می‌توان به دو گروه کلی تقسیم کرد: عفونت قسمت‌های مرکزی پستان که مجاور هاله هستند و عفونت‌ قسمت‌های محیطی پستان.

عفونت‌های مرکزی (مجاور هاله پستان): این عفونت‌ها بیشتر در سنین 15 تا 45 سال (متوسط سنی 32 سال) بروز می‌کنند. تحقیقات نشان داده است این نوع عفونت با مصرف سیگار ارتباط نزدیکی دارد. علائم مانند آبسه معمولی است که ممکن است با یا بدون وجود توده باشد. التهاب، عفونت و گاهی هم تغییراتی در نوک پستان دیده می‌شود. 

عفونت‌ قارچی و ویروسی پستان معمولا در بیمارانی شایع است که سیستم ایمنی بدنشان در اثر بیماری یا استفاده از دارو، ضعیف شده است


درمان تجویز آنتی‌بیوتیک و در صورت وجود آبسه، تخلیه آن است. گاهی ممکن است عفونت در پوست ارتباطی با مجرای شیری پیدا کند که به آن فیستول مجرای شیری گفته می‌شود.

البته علت ایجاد فیستول می‌تواند در اثر تخلیه خودبخود آبسه، ناشی از جراحی آبسه یا نمونه‌برداری‌ از توده‌های التهابی در این منطقه باشد.

عفونت‌های قسمت محیطی پستان: این عفونت‌ها شیوع کمتری دارند و در سنین بالاتر دیده می‌شوند. بیشتر مبتلایان دچار بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و روماتیسم مفصلی هستند، یا داروهای کورتونی استفاده می‌کنند. درمان هم مشابه درمان ماستیت و آبسه است.

عفونت‌ پوست پستان، نوع دیگری از عفونت است که در پوست پستان دیده می‌شود و ممکن است فقط در سطح پوست باشد یا در مواقع پیشرفته به آبسه تبدیل شود. عفونت پوست پستان، در زنانی که چاق هستند و پستان‌های بزرگی دارند، شایع‌تر است و معمولا در نیمه تحتانی پستان دیده می‌شود. گاهی با کیست‌های سباسه (کیست چربی) همراهند.

 درمان این بیماری نیز مانند درمان ماستیت و آبسه است، ولی برای جلوگیری از این نوع عفونت، رعایت بهداشت ضروری است. پوست باید خشک باشد و با آب و صابون ملایم شسته شود. استفاده از کرم و پودر توصیه نمی‌شود.

این نوع از عفونت معمولا در بیمارانی شایع است که سیستم ایمنی بدنشان در اثر بیماری یا استفاده از دارو، ضعیف شده است. درمان این افراد نیز شامل درمان بیماری زمینه‌ای است.

منبع: هفته نامه سلامت

عفونت سينه
عفونت سينه
9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید