دسته‌ها
دارو

عوارض جانبی مصرف ژل رویال

عوارض ژل رویال برای انسان ها را در این مقاله بررسی کرده و میخواهیم بدانیم آیا مصرف ژل رویال می تواند برای ما خطر داشته باشد یا خیر؟ با اینکه ممکن است در مقالات دیگر اطلاعات متفاوتی به شما ارائه داده باشیم، مصرف ژل رویال ممکن است باعث بروز برخی علائم گردد. افرادی وجود دارند که نسبت به ژل رویال حساسیت دارند و تنها مشکلی که وجود دارد این است که هیچکس نمی‌داند جزو این دسته است یا خیر. در اینجا افرادی که در معرض این ریسک هستند و نحوه جلوگیری از بروز این خطر را برایتان توضیح خواهیم داد.

واکنش‌های حساسیتی ممکن است بوسیله ترکیب اصلی ژل رویال (عمدتاً توسط ۲ نوع پروتئین) ایجاد شوند، اما ممکن است بوسیله دانه‌های گرده گل موجود درون ژل رویال بدست آمده از گیاهان خاصی که افراد به آن حساسیت دارند یا برخی امولسیفایرهای استفاده شده درون محفظه‌ها نیز بوجود بیایند. مواردی از ابتلا به آنافلاکسی، اسپاسم برونشی و آسم به دلیل مصرف ژل رویال گزارش شده‌اند. سایر علائم این نوع حساسیت عبارتند از: درماتیت تماسی، فشار خون پایین و مشکلات دستگاه گوارشی.

ژل رویال طبیعی را با ضمانت کامل و بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

ژل رویال میخواهم!  915255551- 5836242521

 

عوارض جانبی مصرف ژل رویال

تحقیق «آسم و آنافلاکسی ناشی از ژل رویال» توسط تیِن و همکارانش از دپارتمان پزشکی دستگاه تنفسی بیمارستان آلفرد استرالیا، تلاش می‌کند تا توضیح دهد که آیا آسم و آنافلاکسی پدیدار شده در ۷ بیمار پس از خوردن ژل رویال، دارای ماهیت حساسیتک (با واسطه IgE) هستند یا خیر، و تلاش کردند تا اجزای حساسیت‌زای ژل رویال را شناسایی نمایند.

این تحقیق ثابت نمود که این واکنش‌ها، واقعاً واکنش‌های حساسیت شدید به واسطه IgE بودند و پس از تفکیک الکتروفورتیک ژل رویال تحت شرایط واپاشی، ۱۸ مولفه مختلف با واسطه IgE شناسایی شدند.

آیا اگر به سم زنبور حساسیت داشته باشم، لزوماً به ژل رویال هم حساسیت خواهم داشت؟

خیر. در تحقیق بالا، ۶۳ سروم خونی از افراد دارای حساسیت به سم زنبور عسل بررسی شده و نتایج هیچگونه رابطه مستقیمی بین واکنش‌پذیری آنتی‌بادی IgE با مواد حساسیت‌زای سم زنبور و پروتئین‌های ژل رویال را نشان ندادند، هرچند ۳۸٪ سروم‌ها به ژل رویال جامد واکنش نشان دادند.

در تحقیق قبل نشان داده شده است که واکنش‌پذیری آنتی‌بادی IgE به پروتئین‌های ژل رویال در ۵۲٪ از ۷۵ مورد دارای حساسیت به مواد حساسیت‌زای استنشاقی یا خوراکی مشاهده شده است.

یک کودک ۷ ساله پس از مصرف ژل رویال علائم حساسیت را از خود نشان داد، اما بعدها مشخص شد که این کودک به خود ژل رویال حساسیت نداشته، بلکه به دانه‌های گرده گل بادام درون آن حساسیت داشته است، بطوری که حساسیت داشتن او به گرده گل از قبل تأیید شده بود.

با طریقه مصرف و نگهداری اصولی ژل رویال آشنا شوید.

 

«بر اساس واکنش مثبت به بادام در تست‌های آزمایشگاهی و درون بدن، می‌توان آلودگی ژل رویال با گرده گل بادام را دلیل واکنش بیمار در نظر گرفت. بعلاوه، از طریق نتایج چگالی محلول ویژه IgE در مقابل گرده‌های کامپوزیتی، به این نتیجه رسیدیم که این مورد حساسیت نسبت به ژل رویال را شاید بتوان بوسیله مکانیزم واکنش متقابل با گرده‌های کامپوزیتی در نظر گرفت.»

اگر مبتلا به آسم هستید، بهتر است آزمایش بدهید تا مشخص شود که آیا به ژل رویال حساسیت دارید یا خیر. (با این حال طب سنتی مواردی از ابتلا به آسم را گزارش می‌کند که بوسیله ژل رویال درمان شده‌اند. به همین دلیل، اگر به آسم مبتلا هستید، همواره توصیه می‌شود که پیش از آغاز هرگونه درمان بوسیله ژل رویال، با یک آپیتراپیست مشورت کنید.)

در سال ۱۹۹۹، سایت ایندیپندنت مقاله‌ای را در مورد یک زن ۳۱ ساله اهل برایتون منتشر کرد که کپسول‌های ژل رویال را مصرف می‌کرده و پس از یک حمله آسم، غش کرد. او به دلیل آنچه که پزشکان درد تنفسی خطرناک می‌یدند، به مراقبت شدید نیاز پیدا کرد.

تحقیق «یک مورد آنافلاکسی ناشی از مصرف ژل رویال» مورد یک زن ژاپنی را معرفی می‌کند که دارای سابقه آسم برونشیتی، ورم حساسیتک مخاط بینی، ورم ملتحمه حساسیتک، درماتیت آتوپیک و حساسیت غذایی بود، که پس از مصرف نوشیدنی ژل رویال خام دچار آنافلاکسی شد. پس از اینکه آزمایشات حساسیت شناسی انجام شدند، نتیجه گرفته شد که ژل رویال باعث آغاز حمله آنافلاکسی شده است.

یک زن ۴۳ ساله چینی مشغول به کار در یک کارخانه فرآوری ژل رویال، به دلیل وجود ذرات معلق ژل رویال در هوا، به آسم شغلی مبتلا شد.

در تحقیق دیگری، ۷ بیمار مورد بررسی قرار گرفتند که همگی دارای سابقه ابتلا به آسم خفیف تا متوسط بودند و سابقه مشخصی در رابطه با واکنش‌های موقتی مرتبط با مصرف ژل رویال داشتند.

از میان این ۷ بیمار، یک زن ۲۶ ساله که از ۲ سالگی به آسم مبتلا بوده، به منظور درمان عفونت دستگاه تنفسی، ۲ کپسول جنسینگ/ژل رویال طبیعی مصرف کرد. در عرض ۱۱ تا ۱۲ ساعت، پیشرفت در روند حملات آسم را مشاهده نمود و نرخ جریان تنفسی اوج او از L/min ۴۰۰ به L/min‌۸۰ کاهش یافت. وی در بیمارستان، افشانه برونکودیلاتور و استروئیدهای وریدی دریافت کرد و پس از ۲۴ ساعت حال او به طور کامل خوب شد.

موارد مشابهی در استرالیا نیز ثبت شده‌اند. یکی از این گزارشات روایت می‌کند که چگونه ۵ شخص مبتلا به آسم، از واکنش‌های شدید رنج می‌بردند. از میان این افراد، تنفس یک زن ۳۴ ساله متوقف شد و مجبور شدند به او اکسیژن وصل کنند.

پژوهشی که در سال ۲۰۱۵ توسط العیدی و همکارانش انجام شد، اثرات عسل، ژل رویال و بره موم بر موش‌های مبتلا به آسم را نشان داد. از میان این سه فرآورده زنبور، تنها بره موم اثرات بهبود دهندگی قابل توجهی را در مقابل آسم از خود نشان داد. موش‌های درمان شده بوسیله عسل و ژل رویال، به دلیل افزایش سلول‌های التهابی، افزایش در وقوع حملات آسم را از خود نشان دادند. (جزئیات این پژوهش را میتوانید در بره موم یک داروی طبیعی برای کنترل و درمان آسم است ببینید)

یک مرد ۳۳ ساله ژاپنی دچار خارش و التهاب شدید پوست صورت و سپس سرگیجه، بی‌حسی انگشتان، خارج کل بدن، کهیر، تنگی نفس، خس خس سینه و اختلال در هوشیاری شد. وی بوسیله کورتیکواستروئید و مایعات درمانی قرار گرفت و علائم او فروکش کردند. در زمان آزمایش حساسیت، تنها واکنش مثبت او نسبت به ژل رویال بود.

جدی‌ترین مورد در این زمینه، در استرالیا در مورد یک دختر ۱۱ ساله گزارش شد که بر اثر حمله آسمی جان خود را از دست داد. زمانی که دو دوز ژل رویال مصرف کرد، دچار خس خس سینه و اسهال شدید شد و اسپاسم‌های برونشی در او شروع شد، و سپس به بیمارستان انتقال یافت.

بر اساس تحقیق «شناسایی مواد حساسیت‌زای اصلی ژل رویال زنبور اروپایی» توسط رزمیلا ام. و همکارانش از مرکز تحقیقات آلرژی و ایمنی شناسی کوالالامپور مالزی، مواد حساسیت‌زای اصلی ژل رویال، پروتئین اصلی ۱ ژل رویال (MRJ-1) و پروتئین اصلی ۲ ژل رویال (MRJ-2) هستند.

خواص بی نظیر ژل رویال که احتمالا نمیدانید!

 

در تمام مقالات تأیید شده است که عوارض جانبی ژل رویال بسیار نادر هستند.

تا زمانی که به هیچ یک از دسته‌بندی‌های بالا جای نگیرید، هیچگونه عوارض جانبی دیگری برای شما وجود نخواهد داشت. بر طبق یک توصیه، مصرف ژل رویال را با مقدار کم آغاز کنید و سپس مقدار آن را تا دوز دلخواه خود افزایش دهید.

افراد بسیار کمی، علائم زیر را پس از مصرف ژل رویال، به عنوان عارضه جانبی تجربه کرده‌اند: اگزما، خارش، سرفه، گیجی، مشکلات دستگاه گوارش، افزایش تپش قلب، دل درد، بیقرار و حالت تهوع. اما به محض قطع مصرف، تمام این علائم از بین رفتند.

با این وجود، احتمال وقوع پاکسازی سریع به محض آغاز درمان، وجود دارد. این اتفاق واکنش فیزیولوژیکی بدن است که به زودی رفع خواهد شد. برخی از علائم آن عبارتند از: سردرد، احساس درد در کل بدن، خارش و حتی روده شُل (اسهال خفیف). به غیر از این موارد، هیچ اتفاق دیگری رخ نمی‌دهد.

همانطور که آنجلا ایسلدیک می‌گوید: «احتمال اینکه با مصرف آسپرین دچار عوارض جانبی شوید، از زمان مصرف ژل رویال است.»

۱. در صورتیکه یک شخص اتوپیک هستید (حساسیت آلرژیک بسیار بالایی دارید)، دارای سابقه ابتلا به آسم یا حساسیت به گرده گل هستید، تمام احتمالات مربوط به حساسیت به ژل رویال را دارید، بنابراین قبل از مصرف آن، آزمایش دهید.

۲. همیشه مصرف ژل رویال را با مقادیر کم شروع کنید و پس از مدتی، میزان آن را تا دوز دلخواه افزایش دهید.

اگر بدنبال خرید ژل رویال خالص هستید، میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه آهوتا سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عوارض جانبی مصرف ژل رویال

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 و 16 الی 19:3

پنج شنبه از ساعت 8 الی 14

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 5836242521 – 915255551 سامانه پیام کوتاه : 5966625551 : info [at] ahoota.com ارتباط از طریق تلگرام : ahoota_admin خراسان شمالی ، شیروان ، روستای باغان

مفیدترین تمرینات برای از بین بردن چربی سینه در مردان یکی از پر تکرارترین کاربران سایت های پزشکی است که به جینوماستیا (بزرگی پستان در مردان) اختصاص دارد. بسیاری از مردان برای شکل دادن به قفسه سینه خود، به سختی می توانند چربی سینه را از بین ببرند. در ادامه این مقاله از بخش پزشکی و ورزشی دکتر سلام، به برخی از تمرینات آزمایش شده در طول زمان برای از بین بردن چربی سینه در مردان اشاره می کنیم. همچنین به سراغ سؤالاتی که اغلب

آیا با قوانین فنگ شویی در اتاق خواب آشنا هستید؟ آیا می دانید چگونه میتوان خوابی راحت تر با این قوانین داشته باشید؟ سخنان زیادی در مورد خواب راحت در تخت ‌خواب خودتان وجود دارد. اما در کنار احساس راحتی که در خانه وجود دارد، آیا این امکان وجود دارد که اتاق‌ خواب خود را برای خوابیدن، بهتر کنید؟ اگر به دنبال ایجاد یک اتاق‌ خواب ایده‌آل برای خواب هستید، این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به شما کمک خواهد کرد که یک محیط

آیا با روش های دفع انرژی منفی از خانه خود آگاهی دارید؟ آیا می دانید دفع این انرژِ منفی تا چه اندازه می تواند بر موفقیت های شما تاثیر گذار باشد؟ یکی از عناصر اساسی که ما از آن غافل هستیم، بلوکه کردن انرژی و ایجاد انرژی منفی در فضای زندگی مان است. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بررسی راه های دفع انرژی منفی از خانه می پردازیم. با کمک این راهکارها به راحتی می تواند انرژی مثبت را به سمت

انرژی را نمی توان با چشم دید اما می توان آن را حس کرد. خانه شما جسم و روحتان را تحت تاثیر قرار می دهد. وارد کردن انرژی مثبت به خانه، سنتی دیرینه است که همیشه مورد استفاده بوده است. پس اگر در حال نقل مکان به خانه جدید یا در حال ایجاد تغییراتی در خانه کنونی خود هستید، می توانید خانه را طوری تنظیم کنید که انرژی مثبت بیشتری وارد خانه شود. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بررسی راهکارهایی

می دانید چروک اطراف چشم را چگونه میتوان درمان کرد؟ می دانید به این چین و چروک ریز، خطوط پنجه کلاغی هم می گویند؟ آیا تنها با کمک جراحی میتوان از شر این خطوط رهایی یافت؟ کرم های ضد چروک کارآیی ندارند و انجام عمل جراحی نیز، بسیار دشوار به نظر می رسد. خوشبختانه، گزینه‌ های درمانی دیگری نیز وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا از چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی)  جلوگیری کرده و آنها را کاهش دهید. در این عوارض جانبی مصرف ژل رویال

قوانین فنگ شویی آینه چیستند؟ اگر آینه ها به طور مناسبی مورد استفاده قرار گیرند، شگفتی می سازند، که به اصطلاح آسپرین فنگ شویی یده می شود. استفاده

خونریزی نظم خسته کننده است مخصوصاً زمانی که قصد بارداری داشته باشید. اما ناامید نشوید زیرا این خونریزی می تواند علامت یک خبر خوب برای شما باشد. این

در مورد پیدا کردن موقعیت یابی فنگ شویی میز ادارای چه اطلاعاتی دارید؟ شاید برایتان تا به حال اتفاق افتاده باشد که سر یک میزی بهتر کار کرده

طراحی فنگ شویی برای در ورودی اصلی خانه شما به دلایل روشنی بسیار مهم است. چون میان در اصلی خانه قرار دارد که “چی یا همان انرژی مثبت

آیا اسطوخودوس در فنگ شویی کاربرد دارد؟ اسطوخودوس یکی از محبوب‌ ترین گیاهان و نماد باستانی خلوص و تمیزی و با هزاران استفاده در فنگ شویی است. داشتن

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

آیا امکان بزرگ کردن سینه ها وجود دارد؟ از افتادگی و شل بودن سینه های خود خسته شده اید؟ ما یک راه حل ساده

چگونه میتوان باعث افزایش قد در نوجوانان شد؟ هر کسی، خواهان یک اندام متناسب با قدی ایده آل می باشد، به ویژه نوجوانان. اگرچه

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

ژل رویال چیست و چه فوایدی دارد؟ ژل رویال ترشحی شیرمانند از زنبورهای عسل کارگر است که به پرورش و رشد زنبور ملکه کمک می‌کند. دیگر ژل رویال شاه انگبین است. ژل رویال خواص درمانی بسیاری دارد. استفاده از این ژل به افرادی که به‌دنبال کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول خود هستند، توصیه می‌شود. در این مقاله به شما می‌گوییم خواص ژل رویال چیست و مقدار مصرف، تداخلات دارویی و عوارض جانبی آن چه هستند.عوارض جانبی مصرف ژل رویال

همه می‌دانند که عسل، فراورده‌ی زنبورهاست اما به‌ندرت می‌دانند که محصول دیگر این حشره، ژل رویال است. این ژل از ناحیه‌ی فوقانی سر زنبور به‌دست می‌آید و از خانه‌های کندو استخراج می‌شود.

زمانی که لارو زنبورها (لارو به نوزاد کرمی‌شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند (مانند حشرات و دوزیستان) گفته می شود) تولید می‌شود، زنبورهای کارگر به آنها ژل رویال می‌دهند تا تقویت شوند و در روزهای آغازین زندگی خود، جان سالم به‌در ببرند.

بعد از ۳ تا ۴ روز، لاروها دیگر از ژل رویال استفاده نمی‌کنند. برای لاروهایی که احتمال دارد بدل به ملکه بشوند، این ژل‌ها از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است. این لاروها در کندو با ژل رویال احاطه می‌شوند. این حرکت باعث می‌شود تا ریخت‌شناسی این زنبورها برای بدل شدن به ملکه توسعه یابد.

پروتئینی موسوم به رویالاکتین باعث ایجاد تغییرات فِنوتیپی در لارو ملکه می‌شود. در واقع باعث می‌شود تا لاروها دارای تخمدان بشوند و نسبت به سایر زنبورها اندازه بزرگ‌تری پیدا کنند و عمرشان نسبت به سایرین ۲۰ برابر افزایش پیدا کند. در هر کندوی زنبور عسل در طول ۵ تا ۶ ماه، ۵۰۰ گرم ژل رویال ذخیره می‌شود.

برای مصرف این ژل، شکل‌های مختلفی وجود دارد، ولی هرگز نباید آن را گرم کنید، زیرا خواص آنزیمی و پروتئین‌های سودمندش برای انسان ازدست می‌رود.

ژل رویال دارای مواد مغذی و معدنی مختلفی نظیر کلسیم، مس، آهن، فسفر، سیلیکون، سولفور، پتاسیم و است. از مواد مفیدی که در خانواده ویتامین B موجود هستند نیز در این ژل یافت می‌شود: بیوتین یا ویتامین B7، اینوزیتول، فولات، اسیدهای نوکلئیک، گاما گلوبین، ۱۷ نوع اسید آمینه شامل ۸ نوع اسیدآمینه‌ای که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست و باید ازطریق مواد غذایی به بدن خود وارد کند.

ازجمله مواردی که ژل رویال در درمان آنها کاربرد دارد می‌توان به این موارد اشاره کرد: کاهش علائم یائسگی، ناباروری، کلسترول بالا، زخم‌های پای دیابتی، زخم معده، پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده، بیماری های کبد و کلیه، برخی از انواع سرطان، آسم، اختلالات پوستی و . البته تحقیقات اثرگذاری ژل در این موارد را ثابت نکرده‌اند و هنوز تحقیقات جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

هنوز کاربردهای درمانی ژل مذکور به‌شکل علمی به اثبات نرسیده است و از سوی سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) به‌طور رسمی به‌عنوان دارویی معتبر اعلام نشده است. بنابراین به‌هیچ‌وجه نباید استفاده از آن جایگزین داروهایی شود که پزشک برای رفع مشکلات مختلف تجویز می‌کند. این ماده در اوقات به‌عنوان مکملی گیاهی استفاده می‌شود. مکمل‌های گیاهی از هیچ‌گونه استانداردی در ساخت و تولید بهره نمی‌برند؛ به‌همین‌خاطر ممکن است به فلزات سمی یا داروهای دیگر آلوده شده باشند. درصورت استفاده از مکمل‌های گیاهی/سلامتی باید آنها را از منابع مطمئن خریداری و تهیه کرد تا خطر آلوده بودن‌شان کاهش یابد.

علاوه‌بر موارد ‌برده، کاربردهای دیگری از ژل رویال در درمان هم وجود دارد که در این نوشته به آنها نپرداخته‌ایم. برای مصرف آن باید تمام دستورالعمل‌های مصرفی عنوان‌شده را پیگیری کنید و درباره‌ی وضعیت پزشکی خود، حساسیت‌ها و داروهایی که استفاده می‌کنید، توضیح بدهید. درصورتی‌که به ژل رویال یا سایر مواد حساسیت دارید و حتی از داشتن آسم نیز رنج می‌برید نیز نباید از این ماده استفاده کنید.

درصورتی‌که فشار خون پایین دارید یا دچار التهاب و آزردگی پوستی هستید هم از مصرف این ماده خودداری کنید. هنوز اثرات مصرف این ژل بر جنین مشخص نشده است. بنابراین بهتر است درصورتی‌که باردار هستید نسبت به مصرف آن دقت و حتما با پزشک مشورت کنید. ضمن اینکه هنوز مشخص نیست که این ماده به شیر مادر هم راه پیدا می‌کند یا نه؟ درصورتی‌که در دوران شیردهی هستید نیز نسبت به مصرف ژل رویال دقت و با پزشک مشورت کنید. استفاده از این ژل برای کودکان بالای ۶ ماه ظاهرا موردی ندارد. اما به‌طور کلی نباید هیچ‌گونه مکمل سلامتی/گیاهی را بدون نظر پزشک به کودک بدهید.

بیایید ببینیم فواید ژل رویال چیست و چگونه می‌تواند به انسان کمک کند:

برخی تحقیقات نشان داده است که پروتئین‌های موجود در ژل رویال می‌توانند موجب تنظیم فشار خون بشوند. این پروتئین هیدرولیزات می‌تواند اثرات بلندمدتی روی فشار خون داشته باشد و در ترکیب با پتاسیم موجود در آن، به‌عنوان بازکننده عروق در جهت کاهش فشار رگ‌های خونی و قلب عمل می‌کند. به‌نظر می‌رسد که این ماده برای رفع مشکلات قلبی مفید واقع می‌شود.

تصور می‌شود که مواد شیرین و خوشمزه نقش منفی در سطح کلسترول بدن ایفا می‌کنند، اما درمورد ژل رویال این‌طور نیست. پس نقش ژل رویال چیست و چگونه در این مورد به بدن کمک می‌کند؟ تحقیقات نشان می‌دهد که اضافه شدن این ژل به رژیم غذایی افراد باعث کاهش سطح کلسترول بد می‌شود و از مشکلاتی نظیر تصلب شرایین جلوگیری می‌کند و برای پیشگیری از مشکلات قلبی-عروقی دیگر مثل سکته قلبی و مغزی مفید است.

هنوز چگونگی نقش این ژل در رفع مشکلات باروری کاملا مشخص نیست، اما به‌نظر می‌رسد وجود ماده رویالاکتین باعث این اثرگذاری است. این ماده در ریخت‌شناسی و باروری زنبور ملکه نقش دارد. در هر حال، مصرف این ژل باعث افزایش تحرک اسپرم‌ها و بالا رفتن امکان باروری می‌شود.

اگر بخواهیم اشاره‌ای به این نکته داشته باشیم که خواص دیگر ژل رویال چیست، باید به مهار ماده بیسفنول اِی (bisphenol A) اشاره کنیم. این ماده نوعی استروژن محیطی است که در ابتلا به سرطان پستان نقش دارد. با مصرف ژل مذکور در رژیم غذایی می‌توانید از این سرطان دور بشوید.

ژل رویال به‌دلیل داشتن ویتامین‌ها و آنزیم‌های فعال به کاهش التهاب کمک می‌کند. ضمنا، گرمای اضافی باعث بی‌اثر شدن خواص ضدالتهابی و آنزیمی این ماده می‌شود. برای استفاده از خواص ضدالتهابی می‌توانید این ماده را در نواحی که دچار التهاب است، بمالید.

همان‌طور که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این ژل باعث افزایش طول عمر زنبور ملکه می‌شوند با حذف رادیکال های آزاد در انسان نیز می‌توانند از پیری زودرس جلوگیری کنند. آنتی اکسیدان ها باعث رفع چروک، حفظ شفافیت و درخشندگی پوست، جلوگیری از ریزش مو، پرهیز ازدژنراسیون ماکولا (که به‌عنوان دجنراسیون وابسته به سن ماکولا (AMD or ARMD) شناخته می‌شود و وضعیتی پزشکی است که ممکن است نتیجه‌ی آن تاری یا ازدست‌دادن بینایی در مرکز دید باشد) می‌شوند. ضمنا این ماده می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های مزمن هم جلوگیری کند و باعث افزایش طول عمر بشود.

لسیتین یکی از مواد موجود در ژل رویال است که باعث کاهش کلسترول، بهبود عملکرد کبد و هضم بهتر می‌شود. همه‌ی اینها در کاهش وزن مؤثرند. وجود پروتئین و بهبود سوخت و ساز بدن در نتیجه‌ی استفاده از این ماده باعث کاهش وزن می‌شود.

این ماده منبع بسیار خوبی برای تأمین ۸ نوع اسیدآمینه‌ای است که بدن انسان به‌خودی‌خود قادر به تولید آنها نیست. این اسیدهای آمینه برای تشکیل پروتئین‌هایی در بدن و همچنین بهبود سوخت‌وساز آن ضروری هستند. مصرف ژل رویال به احیای سلولی کمک می‌کند، رشد و توسعه ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد، باعث افزایش قوت استخوان‌ها است و فرایند هورمونی‌آنزیمی در بدن را بهینه می‌کند. این موارد به افزایش کیفیت زندگی هم کمک می‌کنند.

اگر دچار هر یک از واکنش‌های آلرژیک زیر شدید، سریعا به مرکز فوریت‌های پزشکی مراجعه کنید:

هر چند که عوارض جانبی مصرف ژل رویال مشخص نیست، اما به‌نظر می‌رسد که در کوتاه‌مدت مصرف آن مشکلی ایجاد نمی‌کند. در صورت مشاهده علائم زیر نیز باید به پزشک مراجعه و مصرف ژل را قطع کنید:

از جمله عوارض رایج مصرف ژل رویال چیست؟

البته عوارضی که عنوان شد، تمام حالاتی نیست که ممکن است در اثر مصرف این ماده به‌وجود بیاید. درصورتی‌که بعد از مصرف ژل رویال، هر گونه مشکل و عارضه‌ای مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

از مصرف ژل رویال هم‌زمان با سایر مکمل‌های گیاهی/سلامتی که باعث افت فشار خون می‌شوند، پرهیز کنید. ازجمله داروهایی که ممکن است با ژل رویال تداخل داشته باشند و فرد را دچار مشکل افت فشار کنند، عبارت‌اند از: اندروگرافیس، پروتئین کازئین، پنجه گربه، کوآنزیم کیو ۱۰، روغن ماهی، ال-آرژنین، دیوخار، گزنه دوپایه، تیانین. در‌صورتی‌که از داروهای زیر استفاده می‌کنید، بدون مشورت پزشک به سراغ مصرف ژل رویال نروید:

این فهرست کامل نیست و سایر داروها نیز ممکن است با مصرف ژل رویال هم‌خوانی نداشته باشند؛ مثلا داروهایی که با نسخه یا بدون نسخه تجویز می‌شوند، ویتامین‌ها و تولیدات گیاهی دیگر.

برای مصرف مکمل‌های گیاهی همیشه با پزشک مشورت کنید. ضمنا می‌توانید با فردی که متخصص طب گیاهی است نیز دراین‌باره صحبت کنید. اگر تصمیم به مصرف ژل گرفتید، باید دقیقا مطابق دستورالعملی که روی بسته‌ی آن نوشته شده یا طبق تجویز پزشک و متخصص عمل کنید. هرگز مقداری بیش از مقدار توصیه‌شده مصرف نکنید. بدون مشورت با پزشک هم اقدام به مصرف هم‌زمان این ماده در قالب‌های مختلفی چون پماد، قرص، تونیک و نکنید. استفاده از شکل‌های مختلف این ماده می‌تواند منجر به اوردُز بشود. از شکل موضعی آن هرگز به‌شکل خوراکی استفاده نکنید، زیرا فقط برای مصرف پوستی تهیه شده است.

اگر استفاده از این ماده اثری نداشت یا اوضاع‌تان با مصرف آن بدتر شد، حتما با پزشک صحبت کنید.

این ماده باید در دمای اتاق و به‌دور از رطوبت و گرما نگهداری بشود. اگر در حین مصرف این ژل، یکی از نوبت‌های استفاده را فراموش کردید، در نوبت بعدی برای جبران دُز فراموش‌شده نباید مقدار بیشتری مصرف کنید.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39) عوارض جانبی مصرف ژل رویال

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(“”)[]
.(“”)
.type “text/”
.
.src “”

سلام وسپاس از مطلب خوب شما ،
در سطر دوم در انتهای متن گفته شده که باید ژله را دمای اطاق نگه داری نمود که جسارتا عرض کنم که ژله باید در دمای ۱۸- درجه نگه داری شود ودر صورت مصرف در عرض ۲ ماه می توان در یخچال گذاشت .
همین طور در مورد عوارض مانند کهیر ویا سختی تنفس از مواردی هست که بسیار نادر هستند ودر طول حدود ۱۰ سال کار بنده فقط یکبار یک مورد پیش آمده است.

خواص خوراکی ها

قهوه گانودرما؛ با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

بهترین رمان های ایرانی؛ ۱۰ رمانی که حتما باید بخوانید

چطور به یک سخنران عالی تبدیل شویم؟

راهنمای جامع فروش اینترنتی محصولات

برفک دهان؛ علائم،‌دلایل،‌ راه‌های تشخیص و درمان

خواص چای کوهی؛ ۱۱ خاصیت اعجاب‌انگیز، عوارض و طرز تهیه آن

بهترین فیلم های عاشقانه جهان که شما را در فضایی رمانتیک غرق می‌کنند

تمیزترین شهرهای جهان در کدام کشورها قرار دارند؟


ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

گران ترین تصادف های دنیا؛ ۱۰ خودروی لوکس که در چند لحظه از بین رفتند


ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید


سالم ترین میوه های جهان را بشناسید


خواص مواد غذایی
259 بازدید

ژل رویال چیست : ژل رویال چگونه تهیه میشود ؟ فواید و خواص درمانی ژل رویال برای سلامتی و بدن چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره خواص مواد غذایی ،  فواید درمانی ژل رویال در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

عوارض جانبی مصرف ژل رویال

طریقه مصرف ژل رویال

 

 

همه چیز درباره ژل رویال

آیا تا به حال ژل رویال را شنیده اید؟ از فواید و کاربردهای بالینی این محصول با خبر هستید؟ ژل رویال، ترشحات سفید رنگی است که از غدد زنبورهای کارگر برای تغذیه و رشد زنبور ملکه تولید و ترشح می شود. ژل رویال غذای اصلی زنبور ملکه است.

 

ژل رویال چه کاربردهای بالینی دارد؟

همانطور که می دانید جثه زنبور ملکه از زنبورهای کارگر بزرگتر است و این نوع زنبور ۵ الی ۸ سال عمر می کند یعنی تقریبا ۴۰ برابر از زنبورهای کارگر. زنبور ملکه روزانه باید روی تقریبا ۲۰۰۰ تخم بخوابد. ژل رویال به همان اندازه که برای زنبور ملکه مفید است و به رشد، بهبود باروری و افزایش طول عمر آن کمک می کند برای انسانها نیز مفید است و کاربرد های گوناگونی دارد و نقش زیادی در بهبود سلامتی انسانها ایفا می کند. در بسیاری از کشورها ژل رویال شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در صنایع دارویی، پزشکی و آرایشی کاربرد گسترده ای دارد.

 

در طب سنتی آسیا و اروپا از این محصول برای افزایش طول عمر استفاده می شود.

 

ژل رویال فواید متعددی دارد که عبارتند از:

 

ژل رویال از چه موادی تشکیل شده است؟

۶۰ الی ۷۰ درصد ژل رویال از آب، ۱۲ الی ۱۵ درصد از پروتئین، ۱۰ الی ۱۶ درصد از قند، ۳ الی ۶ درصد از چربی تشکیل شده است. ژل رویال حاوی ویتامین های گروه B است.

 

چه مقدار ژل رویال در روز می توانیم استفاده کنیم؟

مطالعات بالینی بسیار کمی در زمینه میزان مصرف این محصول وجود دارد و معمولا دوز خاصی برای مصرف این محصول توصیه نمی شود ولی یک مطالعه بالینی مصرف روزانه ۶ الی ۱۰ گرم به مدت ۱۴ الی ۲۸ روز را توصیه می شود.

 

آیا مصرف ژل رویال عوارض جانبی دارد؟

مصرف ژل رویال ممکن است در برخی از افراد ناراحتی های گوارشی مانند درد شکم، نفخ، اسهال را ایجاد نماید. همچنین افزایش وزن یکی از عوارض جانبی این محصول است.

 

چه کسانی نباید ژل رویال مصرف کنند؟

با تمام خواص مفید ژل رویال، افرادی که به این ماده حساسیت دارند از مصرف ژل رویال خودداری کنند. همانطور که در بالا نیز اشاره شد یکی از خواص ژل رویال تنظیم عملکرد هورمونهای جنسی زنانه است، این ماده در کنار تمام خواص مفیدی که در بهبود سلامتی افراد دارد ولی ریسک سرطان سینه را در کسانی که گیرنده های حساس به استروژن دارند را افزایش می دهد. همچنین افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و داروهای کاهنده کلسترول خون استفاده می کنند از این محصول استفاده نکنند زیرا ژل رویال اثر این داروها را افزایش می دهد و با آنها تداخل دارد.

 

ژل رویال در کاهش فشار خون موثر است بنابراین توصیه می شود افرادی که فشار خون پایینی دارند از این محصول استفاده نکنند زیرا ممکن است دچار افت فشار خون شوند.

اطلاعات کافی در زمینه مصرف ژل رویال در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد ولی بهتر است زنان باردار، شیرده و کودکان از مصرف این ماده خودداری کنند.

در آخر باید خاطر نشان کرد این محصول مفید به صورت مکمل های غذایی در بازار موجود است و شرکت های دارویی این ماده را به صورت قرص و کپسول به بازار عرضه کرده اند.

 

۱۰ مورد از مهم ترین خواص و فواید ژل رویال

تقویت سیستم ایمنی و خنثی کردن واکنش های حساسیتی

بر اساس نتایج آزمایشی منتشر شده در سال ۲۰۰۱ ،از مجله international Immun opharmacology ،ژل رویال میتواند،به تقویت سیستم ایمنی کمک کند ، در این تست، واکنش هیستامین به آلرژن ها فورا سرکوب شد و نشان داد که امکان اینکه ژل رویال بتواند به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک کند ،وجود دارد با این حال،هنوز هم تحقیقات بیشتری برای تایید خواص ضد حساسیت ژل رویال لازم است.

 

کمک کردن به بیماری آلزایمر بال ژل رویال

تحقیقات اخیر، نشان میدهد که ژل رویال میتواند حافظه کوتاه مدت را تقویت کند، زیرا ثابت شده است که به طور کلی روی عملکرد اعصاب ،نقش تقویتی دارد میدانیم که بیماری آلزایمر ،یعنی اختلالات حافظه و یادگیری،برای همین آزمایش برای بررسی تاثیر ژله رویال روی یادگیری و حافظه در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته ،مطرح شد. از آنجایی که بافت مغز، اسیدهای چرب اشباع نشده زیادی در خود دارد،که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند،مواد آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال میتواند نقش مهمی در درمان و پیشگیری بیماریهای مختل کننده اعصاب داشته باشد.عوارض جانبی مصرف ژل رویال

 

 

ژل رویال برای ناباروری

 

 

حاوی پرو بیوتیک های مفید می باشد

ژل رویال ،منبع مهم بیفدو باکتری است،که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند مطالعات بالینی دیگری مانند ضد سرطان بودنوو افزایش ایمنی را نیز به وجود بیفدو باکتری ها در مسیر گوارش ربط داده اند. ترکیب ویژه آن، میتواند به رشد ،فعالیت و پایداری بیفدو باکتری های درون محصولات لبنی تخمیر شده، کمک کند.

 

ژل رویال تسکین دهنده عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی

پژوهش ها،نشان میدهد که خوردن ژل رویال ،میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود بخشد ترکیبی از ژل رویال ،روغن پامچال،دامیانا و جنسینگ هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

 

افزایش سطح کلاژن سازی، برای داشتن پوست بهتر با ژل رویال

آزمایشات انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غرب دانشگاه کیونگ هی،گزارش میدهد که ژل رویال ،چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند این تاثیرات ضد پیری روی پوست،با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند. درجه پرو کلاژن نوع ۱ ،در مواردی که رژیم غذایی آنها،یک درصد از ژل رویال داشت ،افزایش پیدا کرد، این نتایج ،مشخص میکند که ژل رویال ،میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست ، در برابر پیری زودرس محافظت کند.

 

ژل رویال مناسب برای درمان پوکی استخوان

گروه ارتوپد و ترو ماتولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس ترکیه،تاثیر ژل رویال و گرده گل را ،روی کاهش از بین رفتن استخوان ها به دلیل پوکی استخوان ،بررسی کردند تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گیری کردند،از بافت ها نمونه برداشتند و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند ، با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی ،میتوان میزان کلسیم و فسفات استخوان ها را مشخص کرد.

تفاوت های آشکار ،بین نمونه های یافت شده که سلامت استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران در گروه های مصرف کننده ژله رویال و گرده گل را نشان میدهد زیرا فیزیک کلسیم و فسفات در بافت استخوانی در این نمونه ها بود.

 

ژل رویال موثر در کمک به درمان زخم ها

سالهاست که عسل ،به عنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته شده است ؛ تحقیقات، نشان میدهد که ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰ ،زخمی بلافاصله باژل رویال به غلظت های مختلف رسید و تا ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت.

همینطور کوچ یاخته ( فرایندی پایه ای،در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم ،مورد بررسی قرار گرفت ؛ کوچ یاخته های فیبروبلاست ،پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم،شروع شد.و درمان ژل رویال به طور قابل توجهی ،سرعت آن را بالا برد. فیبرو بلاست ،سلولی در بافت بهم پیوسته است، که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرایند درمان زخم میشوند.

 

بهبودی ناباروری در میان مردان با ژل رویال

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا،فواید ژل رویال روی پارامترهای اسپرم،درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی شد و همچنین تعداد اسپرم،میزان تحرک ،زنده بودن،تکامل و بی نقصی DNA آنها ،در این آزمایش آنالیز شدند نتایج، نشان دادند که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری جنس نر را بهبود ببخشد.

 

ژل رویال مناسب برای درمان دیابت

در یک آزمایش ،با افراد راندوم ،چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ ،موظف به خوردن روزانه ده گرم ژل رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو به صورت ناشتا شدند با اینکه اثرات فوری نبودند، و پژوهش های بیشتری در این مورد نیاز است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت، که میتواند برای دیابت نوع ۲ مفید باشد یعنی، این ماده میتواند یک درمانگر طبیعی برای دیابت باشد.

 

ژل رویال کاهش دهنده ناراحتی و مشکلات غشا مخاطی

تحقیقات، نشان میدهد که ژل رویال میتواند به بیماران تحت پرتو درمانی و شیمی درمانی کمک کند و همینطور با استفاده از آن به صورت دهانشویه ،میتوان موکوزیت دهان را بهبود ببخشد که این تاثیر به خاطر خواص ضد التهابی و یا آنتی اکسیدانی آن است.

 

ژل رویال و عسل

ژل رویال یا عسل ،هر دو، قرن ها است برای دلایل مشابه و یا حتی مختلف مصرف میشوند ؛ ژل رویال ،به طور معمول به عنوان مکمل های مغذی استفاده میشوند و همه ما میدانیم که عسل به عنوان یک شیرین کننده طبیعی و خوشمزه برای چای صبحانه و یا هر زمانی از روز استفاده میشود و برای سلامتی نیز بسیار مفید میباشد. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد ،که ممکن است به شما کمک کند تا بهترین استفاده را بر اساس نیاز هایتان از این ژل انجام دهید.

ژل رویال ،یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپو فار لکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج میشود.

تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده میشود ،و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از ،تخم درآمدن با ژل رویال تغذیه میشوند.

این ماده، دارای ویژگی های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان است. مانند؛ فعالیت های آنتی اکسیدانی ، اثرات ضد باکتری ، افزایش ایمنی ، پشتیبانی از سیستم ایمنی ، اثرات آنتی بیوتیک و.

اما عسل خام ۱۰۰ درصد،پردازش نشده و طبیعی و پاک هستند که تمام آنزیم ها،گرده ها،ژل رویال ،ویتامین های.مختلف،مواد معدنی و کربو هیدرات ها را در خود حفظ میکند.

 

عسل، برای موارد زیر شناخته شده است:

شیرین کننده طبیعی

موثر در کاهش وزن

کمک کننده تنظیم انسولین

خواص ضد التهابی

قدرت آنتی باکتریال برای پوست

درمان گلو درد

مقاوم در برابر آلرژن های محلی

خواص آنتی اکسیدانی

مناسب برای درمان زخم ها و .

 

علاوه بر این، ژل رویال زنبور عسل،به دلیل خواص محافظتی که دارد،دارای تاریخچه طولانی در داروهای طبیعی انسان است ؛ به طور کلی، اکثرا شامل اسیدهای چرب میباشند، که تقریبا همه آنها اسیدهای چرب آزاد هستند. اسیدهای چرب ژل رویال ،اسیدهای چرب زنجیره میانی هستند و لیپیدها ،به عنوتن داروهای پیشگیرانه و تقویت کننده ،مورد استفاده قرار میگیرند.

 

انواع ژل رویال و نکاتی در مورد استفاده از آن

طعم ژل رویال، معمولا خشک،گس و کمی تلخ است و اثر آن در دهان باقی میماند گاهی ممکن است ،به خاطر دوز کمی از زهر زنبورعسل نیز باشد.که حالت بی حسی به زبان و دهان میدهد به همین دلیل افرادی که حساسیت به زهر زنبور دارند،باید از مصرف این ژل اجتناب کنند؛ استفاده ی تنها نصف قاشق چای خوری از آن به صورت روزانه کافی است . این ژل ها را ،هم میتوانید از داروخانه ها تهیه کنید اما اگر میبینید که مصرف بالایی ندارید، خشک شده آن را تهیه کنید ،تا بتوانید برای مدت طولانی در خانه نگهداری کنید.

 

توجه داشته باشید، که وقتی از آن قرص و کپسول میسازند،مواد دیگری نیز اضافه میکنند، پس در هنگام مصرف ،حتما روی آن را بخوانید اگر از ژل رویال خشک نشده استفاده میکنید،حتما آن را فریز کنید ،زیرا برای مدت طولانی تری نسبت به یخچال، میتوان آن را نگهداشت.

 

چه کسانی نباید ژل رویال مصرف کنند !

اگر سرطان سینه دارید ، از مصرف این ژل خودداری کنید،زیرا میتواند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهد.

اگر از داروهای ضد انعقاد خون یا هر گونه داروی مشابهی استفاده میکنید یا حامله و شیرده هستید،حتما قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

دوز مناسب این ژل، به فاکتور های زیادی بستگی دارد مانند :سن مصرف کننده،سلامتی و شرایط دیگر.

 

در حال حاضر اطلاعات علمی کامل و مناسبی درباره دوز بندی این ژل وجود ندارد فقط به خاطر داشته باشید، که هر محصول طبیعی همیشه مفید و بی خطر نیست ،بنابراین دانستن دوز بندی آن،ضروری است.

 

حتما از توضیحات روی بسته بندی محصولات پیروی کنید.

 

 

فواید ژل رویال

 

منبع : نمناک / میزان آنلاین / آوای سلامتی

برچسب هاژل رویال

ببخشید، برای نوشتن باید وارد بشوید

چگونه خودم را دوست داشته باشم

بیوگرافی

رنگ مو با دکلره و بدون دکلره

علائم بارداری

علائم بارداری پسر

عکس پروفایل

لباس شب

علایم ایدز در روزهای اول

مدل پالتو

پروفایل اسفند ماهی

عکس حضرت زهرا

عکس پروفایل روز مادر

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *