دسته‌ها
دارو

عوارض کمبود ویتامین ب۲

عوارض کمبود ویتامین ب۲
عوارض کمبود ویتامین ب۲

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

خوش آمدید.

بازگردانی رمز عبور

یک کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

HOROSfit – وب سایت رژیم غذایی و سلامتی


ویتامین بی 3

عوارض کمبود ویتامین ب۲

6 خاصیت فوق العاده ویتامین B2 + غذاهای سرشاز از ریبوفلاوین

فواید ضروری ویتامین B1 برای سلامت بدن و عوارض کمبود تیامین

ویتامین B2، ویتامین محلول در آب دیگری است که دوستانش او را ریبوفلاوین صدا می کنند.پس مقدم شما را به مقاله 6 خاصیت فوق العاده ویتامین B2 + غذاهای سرشاز از ریبوفلاوین گرامی می داریم. ریبوفلاوین برای متابولیسم قندها، چربی ها و اسیدهای آمینه ضروری بوده و حفاظت آنتی اکسیدانی را حمایت می کند. به دلیل محلول در آب بودن این ویتامین، ذخیره مفیدی از ویتامین ب2 در بدن وجود نداشته. لذا بدن مازاد آن را از طریق ادرار دفع می کند.

علت انتخاب نام ریبوفلاوین ، رنگ زرد این ویتامین است که ناشی از وجود حلقه فلاوینی موجود در ساختمان آن است. پیشنهاد می کنیم نام ویتامین B2 را نخود هر آش بگذارید، چرا که در بسیاری از اعمال حیاتی بدن و فعالیت دیگر ویتامین ها دخالت دارد.

حال سوالی که ذهن شما را مشغول می کند این است که فواید این ویتامین چیست ؟ در چه غذاهایی یافت می شود؟ کمبود این ویتامین چه خساراتی بر بدن وارد می کند؟ و از خواص درمانی آن در چه بیماری هایی می شود استفاده کرد.؟ به  همه سوال های شما پاسخ می دهیم.

همانطور که در بالا گفتیم بهتر است که این ویتامین را نخود هر آش بنامیم. درست است. این ویتامین کمک به تولید ویتامین B3 و B12  می کند. برای رشد بدن ضروری است و در تنفس بافتی نقش آنزیم را بازی می کند. با هم برخی از فواید ویتامین ب1 را مرور می کنیم:

هر وقت به گوشتان خورد که فلان ویتامین محلول در آب است، سریع یادتان بیاید که اینگونه ویتامین ها در بدن ذخیره نمی شوند و باید هر روز نیاز بدن از این ویتامین ها را برطرف کرد. حال می دانیم که ریبوفلاوین تا چه میزان برای سلامت و عملکرد های ضروری بدن لازم است. زمان آن رسیده که ببینیم چگونه نیاز روزانه خود را باید تامین کرد؟ غنی ترین منابع غذایی ریبوفلاوین در گروه های غذایی زیر است :

قابل توجه آشپزان و خانم های خانه دار : ریبوفلاوین یا ویتامین ب2 در برابر اکسیژن، حرارت و اسید پایدار است . اما در برابر نور پایدار نمی باشد و با آسیاب کردن نیمی از آن از بین خواهد رفت. همینطور به یاد داشته باشید که آماده سازی و پخت غذا مقدار کمی از آن را از بین خواهد برد.

اگر ریبوفلاوین را بیش از حد مصرف کنیم، دچار مسمومیت می شویم؟ خیر. چرا که مقدار بیش از نیاز بدن، هر روز دفع می شود. ولی کمبود آن می تواند بروز بیماری هایی را ممکن سازد. جدول مقدار مورد نیاز بدن به ریبوفلاوین در زیر آورده شده .

دانشمندان مدت زیادی است که الکل را در طبقه ی سم ها می دانند. زمانی که الکل وارد بدن می شود عوارض زیادی را همراه خود دارد مانند سردرد، سرگیجه، استفراغ و … یکی از این صدمات، دفع جذب ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2 است. معتادان الکلی و یا کسانی که زیاد مصرف می کنند از  جمله کسانی هستند که با کمبود این ویتامین مواجه می شوند. از الکل که بگذریم کمبود ریبوفلاوین بعد از ماه ها محرومیت بروز می کند. بروز آن با نشانه هایی از بدن شروع می شود .

این اعلائم در ادامه به اختلالات پوستی، پرخونی و ….تبدیل خواهد شد.

تا کنون مسمویتی از مصرف بیش از حد ویتامین ب2 اعلام نشده است.

ویتامین های محلول در آب خواص عجاب آوری دارند. کتابخانه ملی پزشکی آمریکا طی تحقیقی استفاده از منابع غذایی غنی از ریبوفلاوین را با کاهش خطر اب مروارید چشم به اثبات رسانده است. همچنین از این ویتامین به عنوان درمانی برای بسیاری از بیماری ها و اختلالات استفاده می شود.

هرچند تحقیقات بیشتری لازم است اما تحقیقات فعلی نشان میدهند که این ویتامین در درمان سکته مغزی و سرطان ریه تاثیری ندارد.

نظر شما در مورد مقاله 6 خاصیت فوق العاده ویتامین B2 + غذاهای سرشاز از ریبوفلاوین چیست ؟ آیا رژیم غذایی شما دارای مقدار مناسب ویتامین ب2 می باشد. پیشنهاد می کنیم این مقاله را برای دوستان الکلی خود به اشتراک بگذارید.


مطلب قبلی

فواید ضروری ویتامین B1 برای سلامت بدن و عوارض کمبود تیامین

مطلب بعدی

ویتامین بی 3

ویتامین بی 3

فواید ضروری ویتامین B1 برای سلامت بدن و عوارض کمبود تیامین

7 خاصیت ضروری ویتامین کا برای سلامت بدن + غذاهای سرشار از آن

خواص و عوارض کمبود ویتامین دی +غذاهای حاوی آن

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.


ویتامین بی 3

6 خاصیت فوق العاده ویتامین B2 + غذاهای سرشاز از ریبوفلاوین

فواید ضروری ویتامین B1 برای سلامت بدن و عوارض کمبود تیامین

خوش آمدید.

عوارض کمبود ویتامین ب۲

بازگردانی رمز عبور

یک کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.عوارض کمبود ویتامین ب۲
عوارض کمبود ویتامین ب۲
10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *