دسته‌ها
دارو

قرص ضد باد شکم

قرص ضد باد شکم
قرص ضد باد شکم

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

نفخ کردن ، آروغ زدن یا باد معده ( به اصلاح عامیانه گوزیدن و چسیدن ) امری طبیعی میباشد که علت آن قورت دادن هوا یا تجزیه مواد غذایی میباشد . اما اگر این گونه رفتار بیشتر از حد نرمال رخ دهد باید از آن جلوگیری کنید زیرا میتواند باعث ایجاد درد در شکم و احساس ناخوشایند در شما بشود .

عادت های خود را تغییر دهید . بسیاری از نفخ کردن های شکم به دلیل قورت دادن مقدار زیادی هوا میباشد . مواردی مانند زیر میتوانید باعث قورت دادن هوای اضافی بشوند :

سیگار کشیدن

آدامس جویدن

قرص ضد باد شکم

زیاد خوردن

آب نبات خوردن

غذاهایی که میخورید را بنویسید . درست است که بعضی از غذاها مانند لوبیا نفخ معده می آورند اما ممکن است که بدن شما به غذا یا مواد غذایی خاصی حساسیت داشته باشد . تمام مواد غذایی را که در طول یک هفته میخورید را بنویسید سپس مقدار باد معده و نفخ را نیز بنویسید . بعد از یک هفته آنها را بررسی کنید تا مواد غذایی را که بعد از خوردن آنها نفخ کرده اید را بدست بی آورید .

قرص بادشکن مصرف کنید . از قرص های حاوی سایمتیکون ( دایمتیکون ) که بدون نسخه نیز میتوان آنها را تهیه کرد مصرف کنید . این داروها به صورت قرص جویدنی ، قرص و مایع تولید میشوند .

قرص زغل فعال بخورید . این قرص ها حاوی مقادیر کنترل شده از زغال فعال مخصوص میباشند که میتواند نفخ شکم و باد معده را درمان کند هر چند که تحقیقات علمی تاثیر آن را ثابت نکرده است .

مقداری ورزش سبک انجام دهید . وقتی احساس میکنید باد شکم زیادی دارید مقداری ورزش سبک یا فعالیت فیزیکی ساده ای انجام دهید . اینکار باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا و جلوگیری از تولید باد بیشتر خواهد شد . بعد از هر وعده غذایی ۱۰ دقیقه راه بروید .

غذاهای بادساز را کمتر مصرف کنید . بعضی از مواد غذایی باد معده یا نفخ بیشتری می آورند و شما باید از اینگونه مواد کمتر مصرف کنید :

لوبیا پخته شده ، نوشیدنی گازدار ، آدامس ( مخصوصا اگر حاوی سوربیتول باشد ) ، سیب ، موز ، هلو ، شکلات سفت ، سیب زمینی

خانواده کلم مثل : کلم بروکلی ، کلم ، کلم بروکسل ، گل کلم

مواد غذایی فرآوری شده : این مواد غذایی حاوی مواد شیمیایی ، نگه دارنده و بسیاری دیگر از مواد دیگر هستند که قابل هضم نیستند و میتوانند باعث باد معده بشوند . این مواد غذایی حتی شامل بیسکوییت ، چیپس و دیگر تنقلات نیز میشود .

ممکن است به لبنیات به دلیل عدم تحمل لاکتوز نیز بدنتان باد معده بیشتری تولید کند .

غذا را خوب بجوید و آرام غذا بخورید . اگر تند غذا بخورید مقداری هوا قورت میدهید که باعث تولید گاز معده میشود . آرام غذا بخورید تا به ریلکس شدن و هضم راحت تر غذا کمک کند .

در طول روز آب را جرعه جرعه بیاشامید . حداقل روزی ۸ لیوان آب بنوشید . آقایان ۳ لیتر و خانم ها ۲٫۲ لیتر به صورت روزانه باید آب بنوشند . قورت دادن آب خودش ممکن است باعث بیشتر شدن باد معده بشود بنابراین آب را کم کم بنوشید .

دمنوش گیاهی بنوشید . بسیاری از دمنوش های گیاهی باعث کاهش باد معده و نفخ شکم میشوند که میتوانید از این دمنوش ها روزی یکبار استفاده کنید و نتیجه آن را ببینید . دمنوش هایی مانند :

زنجبیل تازه

نعناع

لیمو

جویدن دانه های ضد نفخ نیز پیشنهاد میشود . دانه انیسون و زیره ضد نفخ هستند و باعث تسهیل در جابجا شدن باد در سیستم گوارش میشود . اگر با طعم آنها مشکلی ندارید روزانه یک مشت از آنها را بجوید و تاثیر آنها را ببینید .

اضطراب خود را کاهش دهید . وقتیکه شما مضطرب هستید یا استرس دارید باعث افزایش میزان تنفس میشود که میتواند به قورت دادن هوا نیز منجر شود . تمرین نفس عمیق در زمان اضطراب می تواند کمک شایانی به شما بکند .

آخرین و بهترین راه حل : اگر موارد گفته شده موثر واقع نشد باید مثل همیشه برای درست انجام دادن کارها خودتان وارد عمل بشوید 🙂 . یعنی علم خودتان را در موارد زیر بالا ببرید :

طریقه تولید باد معده

علت بوی بد باد معده

لیست کامل مواد غذایی بادساز

بایدها و نبایدها

قرص ضد باد شکم

و بسیاری از موارد دیگر

در مقاله زیر تمام نکات مهم از خوردن غذا تا بوجود آمدن باد معده و کاهش بو و باد معده توضیح داده شده است .

درمان خانگی باد معده

نکات مهم

تولید باد معده بیشتر در  چرخه قاعدگی در زنان طبیعی میباشد .

خوابیدن روی شکم ممکن است به خارج شدن باد از سیستم گوارش کمک کند .

تا حدودی باد معده طبیعی است اما اگر زیاد شد یا پایدار ماند باید به پزشک برای چک کردن بیماری دیگر مانند سندروم روده تحریک پذیر یا IBS و بیماری کرون مراجعه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

اگر بیماری سلیاک در شما تشخیص داده شد ، ممکن است فکر کنید که زندگی شما خراب‌شده است ؛ اما …

پاکسازی طبیعی بدن شامل خارج‌سازی سموم و ضایعات به خارج از بدن است ، …

بسیاری از افراد کشمکش‌های زیادی با کاهش وزن‌ و کوچک کردن شکم دارند . …

۱ – از دادن غذاهای پرچرب ، دارای قند بالا و فیبر کم بپرهیزید …

مصرف بیش‌ازحد باتری و تخلیه سریع‌تر از معمول باتری گوشی‌های اندرویدی می‌تواند مأیوس‌کننده باشد …

آیا واقعا درمان‌های سرماخوردگی مؤثر هستند ؟ درواقع می‌توان گفت خیر ، هیچ درمانی …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار


URL: http://rjms.iums.ac.ir/article-1-1001-fa.html

   

    زمینه و هدف: نفخ شکم یکی از شکایات شایع گوارشی در افراد می‌باشد، بطوری که گفته می‌شود در حدود 20% از افراد در سنین 93-65 سالگی از اتساع شکم به دنبال نفخ رنج می‌برند. اقدامات درمانی گسترده و متنوعی همچون تجویز داروهای شیمیایی و تغییرات رژیم غذایی در جهت بهبود افراد مبتلا به نفخ صورت می‌گیرد که یکی از درمان‌های رایج، تجویز داروی دایمتیکون می‌باشد. از سوی دیگر اخیراً استفاده از داروهای گیاهی در درمان عارضه نفخ مورد توجه قرار گرفته است. از این رو مطالعه حاضر، به مقایسه اثرات داروی شیمیایی رایج(دایمتیکون) با یک داروی گیاهی از خانواده نعناع (کارمینت) در عارضه نفخ می‌پردازد. قرص ضد باد شکم

  روش بررسی: این مطالعه به روش کارآزمایی بالینی تصادفی شده دو سو کور( Double blind randomized controlled clinical trial ) بر روی 82 نفر که از عارضه نفخ شکم رنج می‌بردند، انجام گرفت. برای این منظور و پس از تعیین معیارهای ورود و خروج، افراد به طور تصادفی در دو گروه درمانی A ، شامل 42 نفر تحت درمان با داروی گیاهی کارمینت( Carmint ) و گروه B ، شامل 40 نفر تحت درمان با داروی شیمیایی رایج دایمتیکون( Dimeticone )، طبق پروتکل درمانی مشخص به مدت 2 هفته قرار گرفتند. سپس هر یک از افراد مورد مطالعه در فواصل زمانی یک و 3 هفته پس از شروع درمان، با مصاحبه تلفنی مورد بررسی قرار می‌گرفتند و اطلاعاتی در مورد شکایات مرتبط با عارضه نفخ در هر بار تمــاس، از افـراد پـرسیده می‌شـد. نهـایتاّ متغـیرهای گـرد‌آوری شـده در فــرمهای جمــع‌آوری اطــلاعات، توسط نرم افزار آماری( version 13 ) SPSS مورد آنالیز قرار گرفتند و از آزمون­های آماری Chi2 ، Paired t-Test ، Independent t-test ، Mann-Whitney u-test و Repeated Measurement استفاده شد.

  یافته‌ها: میانگین تغییرات وجود گاز در شکم(مقدار بهبودی)، پس از یک هفته از شروع درمان ـ بر اساس معیار اندازه‌گیری شده ـ در دو گروه A و B به ترتیب(08/1= SD )73/1 و(00/1= SD )15/1 واحد بود که این اختلاف بین دو گروه از نظر آماری معنی‌دار گزارش شد(019/0= P ). ضمناً میانگین تغییرات اتساع شکم(مقدار بهبودی) نیز پس از یک هفته از شروع درمان درگروه A (97/0= SD ، 21/1)، به طور معنی‌داری از گروه B (06/1= SD ، 73/0) بیش‌تر بود(01/0= P ). در حالی که پیگیری افراد پس از 3 هفته از شروع درمان و قطع پروتکل درمانی در دو گروه، نشان می‌داد که در اکثر موارد، اختلاف آماری معنی‌داری در عود شکایات در دو گروه A و B وجود نداشت.

  نتیجه‌گیری: داروهای گیاهی خانواده نعناع( Carminatives )، از قدیمی‌ترین درمان‌های گیاهی در افراد با شکایات گوارشی به شمار می‌روند. از سوی دیگر، داروی دایمتیکون نیز امروزه به طور گسترده‌ای در درمان عارضه نفخ شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد، حال آن که برخی از مطالعات، اثربخشی دایمتیکون را در کاهش گاز شکم مورد سوال برده‌اند. نتایج مطالعه حاضر نیز نشان می‌دهد که اثرات درمانی کارمینت در بهبود شکایات نفخ شکم، بویژه در کوتاه مدت، از اثرات دایمتیکون بیش‌تر می‌باشد

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علوم پزشکی رازی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Razi Journal of Medical Sciences

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

برای رفع نفخ معده می توان از داروهایی همچون قرص ضد نفخ دایمتیکون استفاده کرد. علاوه بر این استفاده از مواد غذایی و گیاهانی مثل دارچین، زنجبیل و هل می تواند یک درمان گیاهی و خانگی مناسب برای رفع نفخ معده باشد. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

سایت های دیگر

قرص ضد باد شکم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

3

سایر خبرها

می گردد. بابونه: انتخاب همیشگی برای مصرف کنندگان چای در اواخر شب، می تواند چای بابونه باشد چون از بین برنده قوی استرس است. بابونه نیز حاوی فلاونوئید اپی ژنین است و منجر به کاهش سطح اضطراب می شود. زردچوبه: کورکومین ماده ای که به طور طبیعی در زردچوبه وجود دارد، با کاهش التهاب، افزایش سلامتی را به دنبال دارد. کورکومین که در درمان بیماری هایی نظیر آلرژی، دیابت و زخم معده به کار …

موادمخدر می دهند بی آنکه شناخت چندانی از مشکلاتی داشته باشند که بعدها دچار آن می شوند. نمونه بارز استفاده از مواد روانگردان در شب های امتحان توسط دانشجویان پسر و دختر است. قرص ریتالین که به قرص شب امتحانی در میان دانشجویان شهرت دارد، سبب شب بیداری دانشجویان می شود تا به سبب آن بتوانند به راحتی درس بخوانند. این قرص ها که اغلب در موقعیت های خاص توسط دانشجویان مصرف می شوند به مرور زمان آنها را …

بر طرف کرد، معمولا با رعایت دستورات پزشکی، مصرف دارو و داشتن رژیم غذایی مناسب می توان گرسنگی ها در بیماران دیابتی را رفع کرد، رژیم غذایی مناسب برای این بیماران هم مملو از میوه و سبزیجات است. سوال: 43 سال دارم؛ سه سال پیش آزمایش قند دادم، قند خونم 130 بود و با مصرف متفورمین توسط پزشک متخصص قند خون ناشتای من 92 و درصورت مصرف نکردن بین 105 تا 110 است؛ آیا نیاز است قرص را ادامه دهم یا باید …

می توان از تولد نوزاد نارس جلوگیری کرد. -قبل از مصرف هرگونه دارو حتی مسکن ها با پزشک تان مشورت کنید و از مصرف داروهای شیمیایی و طبیعی بدون مشاوره با پزشک یا متخصص طب سنتی پرهیز کنید. -رژیم غذایی خود را دست کم نگیرند و مصرف خوراکی ها و مواد غذایی سالم به ویژه گوشت ماهی که سرشار از امگا3 است را فراموش نکنید. -وزن خود را در شرایط طبیعی نگه دارید و مراقب باشید که در …

آن ها خودداری کرد. برخی از قرص های ضد بارداری در زنان تا حدودی خطر لختگی خون را افزایش می دهد. همچنین استروژن و دیگر درمان های هورمونی نازایی هم می توانند در بروز این مشکل نقش داشته باشند. داروهای خواب آور برخی از افراد برای خوابیدن در حین پرواز مشکل دارند. بنابراین، مصرف داروهای خواب آور به خصوص در سفرهای طولانی محتمل ترین گزینه است. هر چند، متاسفانه این داروها خطر ترومبوز …

، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و گرفتگی سینوس ها مرتبط هستند، دمنوش هایی هستند که مصرف آنها در فصل زمستان هم دلچسب و هم مفید است. شلغم: بیشتر اساتید طب سنتی توصیه می کنند، شلغم در روزهای سرد استفاده شود؛ این گیاه ضدبلغم و ضد سرما خوردگی است؛ شلغم پخته می تواند مقدار فراوانی از گرمایی که هنگام پختن دریافت می کند را در خود نگه دارد و به بدن فرد منتقل کند و باعث بهبود گلودرد و دستگاه گوارش …

، از پوشیدن لباس های تنگ، از مصرف آنتی بیوتیک، استفاده از محصولاتی که موجب تحریک واژن می شود) رشد کند. درمان ضد قارچ میتواند به صورت قرص خوراکی (به عنوان مثال فلوکونازول / Diflucan)، به صورت موضعی به عنوان یک کرم (به عنوان مثال کولوتریمازول / Canesten cream) یا به صورت داخلی به عنوان شیاف استفاده شود (به عنوان مثال کلوتریمازول / Canesten pessary). این محصولات در داروخانه به صورت تجویزی یا بدون …

مصرف عصاره باعث کاهش فشار خون و حالت هایی از جمله سرگیجه شود که می توان با مصرف کمی عسل یا خرما آن را کنترل کرد. – چنان که گفتیم استفاده طولانی و بدون ضرورت این دارو ممکن است آسیب هایی به بافت داخلی عروق بزند. 7- همان طور که گفته شد این عصاره تقریبا برای همه افراد حتّی کسانی که مشکل طبّی خاصی ندارند هم قابل استفاده است. 8- این عصاره، در درمان انواع گرفتگی های عروقی …

) سنتز شده از سوی این مرکز را قطعی دانست و توضیح داد: این درمان در طی 84 روز انجام می گیرد؛ به عبارتی اگر بیمار به مدت حدود 3 ماه قرص های مخلوط سوفوسبوویر و داکلاتاسویر را مصرف کند، تمام ویروس های هپاتیت C در بدن او از بین می رود. مدیر عامل این شرکت دارویی با بیان اینکه کارهای بالینی را نیز به موازات سنتز مواد موثره پیش برده ایم، از تایید اثرات این دارو در بیمارستان شریعتی خبر داد و اظهار کرد …

موثر باشد3. 4 . داروی مقوی برای غرایز جنسی ضد دردروغن میخک به عنوان یک معالجه برای دندان درد استفاده شود. ، تحقیقات موخر نشان می دهد که میخک در انزال زود رس بسیار موثر هست 5. معده پسند داروی مقوی برای غرایز جنسیمیخک به صورت سنتی داروی مقوی غرایز جنسی هست . نه فقط با نفخ و زخم معده مقابله میکند ، لکن حالت تهوع و سوء هاضمه موثر هست 6-. برای قلب خوب هست ، تحقیقات …

خواص تریاق سموم نباتی و حیوانی است، از جمله برای سم مار کبری تریاق مؤثری است. بازکننده گرفتگی ها و انسداد مجاری عروق و مدر و قاعده آور است. کرم معده و کرم کدو را می کشد و برای پاک کردن رحم و اخراج جنین بسیار مفید است. شربین شربین اثر خلط آور داشته و جهت فاز نزله ای بیماری های دستگاه گوارش مفید است. هیچ گونه اثر جانبی خاصی در آن گزارش نشده است. بابونه: بابونه …

یک تیم پزشکی متشکل از متخصص مانند گوارش، تغذیه، غدد، جراح باتجربه و روان شناس انجام شود. عوارض جراحی با توجه به نوع آن می تواند بسیار گسترده باشد، ولی به طور کلی مشکلاتی چون فیستول، خونریزی، نفخ، تنگی، درد، آروغ، تهوع، نشت غذا، رفلاکس (بازگشت اسید از معده به مری) و… برخی از عوارض این نوع جراحی هاست. افرادی که مبتلا به هلیکوباکتر هستند باید قبل از انجام این نوع جراحی ها حتما درمان شوند …

یکی از مهمترین خواص چای نعناع است. در برخی موارد از درمان هایی مانند قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می شود. اما با در نظر گرفتن عوارض اینگونه قرص ها، می توان گفت که استفاده از مواد گیاهی به مراتب بی خطر است، مانند نعنا که تاثیر زیادی در رفع این مشکل دارد. پس از مصرف چای نعنا، به طور مرتب و روزانه، آندروژن اولیه، در میان زنان، کاهش چشمگیری می یابد. خواص چای نعناع برای لاغری …

شادابی پوست کمک می کنند. در نتیجه شما پوستی سالم، جوان و شفاف خواهید داشت. به گوارش کمک می کند مشکلات گوارشی مانند نفخ، گاز معده، سوزش معده و یبوست، برای بسیاری از مردم مشکلات مزمنی هستند که می توانند زندگی روزمره شان را دگرگون کنند. یکی از ساده ترین راه های بهبود این مشکلات گوارشی، نوشیدن روزانه ی آبلیمو و عسل است. لیمو سرشار از پکتین است که برای روده مانند صابون عمل می کند …

مالیدن خیار به پیشانی در رفع سردرد و قطره قطره ریختن آب خیار در بینی و بوییدن آن جهت از بین بردن گرفتگی، بی حوصلگی و کم خوابی مفید است. این پژوهشگر طب اسلامی ضمن تاکید بر اینکه خیار و تخم خیار برای درمان دیابت و بیماری های قندی بسیار مفید است، اظهار داشت: از ورقه خیار برای رفع قرمزی چشم استفاده می شود و اگر این میوه همراه غذا در سالاد خورده شود، به درمان یبوست کمک می کند. …

روی حرارت منتقل نمایید و اجازه دهید تا قوام آید. در این مرحله خمیر هزار ورق را که مطابق دستورهای پیشین تهیه نموده اید را به قطر تقریبی نیم سانتی متر و یا کمتر باز کنید و از خمیر برش هایی نواری شکل به اندازه یک سانتی متر بزنید. و از قسمت بالایی گلابی که سرد شده است شروع به پیچیدن نوارها به دور گلابی ها کنید. توجه داشته باشید اگر طول نوار خمیری کمتر از گلابی ها بود از آب برای چسباندن لایه ها استفاده …

بیوتیک ها مشکلات بیشتری ایجاد می کنند. مصرف آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین و داکسی سایکلین با غذا، امکان وقوع عوارضی چون معده درد را کاهش می دهد. البته این رویکرد برای تمام آنتی بیوتیک ها جواب نمی دهد. برخی از انواع آنتی بیوتیک ها مانند تتراسایکلین باید با معده ی خالی مصرف شوند. برای اطمینان از شیوه ی مصرف آنتی بیوتیک ها، حتما با پزشک معالج خود مشورت بفرمایید. اسهال خفیف …

مثل استفاده از تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت، فقط 20 دقیقه در روز، باعث می شود سریع تر لاغر شوید. بهترین زمان برای انجام حرکات هوازی، صبح ها قبل از خوردن صبحانه است. لازم نیست فعالیت شدیدی داشته باشید؛ یک پیاده روی سریع یا حتی در جا زدن به اندازه کافی خوب خواهد بود. ورزش کردن در ساعات قبل از صبحانه بدن را برای استفاده از انرژی ذخیره چربی ها آماده می کند؛ نه انرژی غذایی که به تازگی خورده شده است …

. اگر به متخصص پوست مراجعه کنید احتمالاً برای شما داروهای ترکیبی تحویز می کند. البته نباید انتظار داشته باشید بسرعت نتیجه بگیرید. درمان ممکن است چندین ماه طول بکشد. (در بعضی موارد نادر، متخصصین پوست برای از بین بردن لکه ها از لیزر استفاده می کنند ولی این درمان قدم اول نیست.) درمان هر چه باشد، محافظت در مقابل اشعه خورشید در طول درمان و بعد از آن نکته ای حیاتی است که باید به آن توجه داشت. اگر شیر می دهید و یا برنامه دارید دوباره به فاصله کوتاهی حامله شوید حتماً قبل از مصرف هر گونه دارو و یا انجام درمان با پزشک مشورت کنید. …

معمولا برای جرم زدایی به کار می رود. سازمان استاندارد غذایی انگلیس اعلام کرده است که مصرف MMS با عوارضی مانند تهوع، اسهال و استفراغ، افت فشارخون، آسیب به دستگاه گوارش و ایست تنفسی همراه است. پزشکان تمام این استدلال ها و روش ها را رد می کنند. اوتیسم، نوعی بیماری عصبی است که در نخستین مراحل شکل گیری جنین و در رحم مادر رخ می دهد. متأسفانه هنوز نه درمانی برای اوتیسم کشف شده است و نه می توان روند آن را معکوس کرد. …

می کند. اما در صورتی که تعداد و زمان سرفه کردن شدید شود و یا تنگی نفس رخ دهد باید برای درمان سرفه به پزشک مراجعه کرد. سرفه های معمولی در بیشتر موارد ضرر خاصی ندارند، اما باید توجه کرد که سرفه های مزمن و مداوم ممکن است علایم بیماری های خطرناک و جدی باشند. ولی معمولا بیشتر سرفه ها با راه های طبیعی و بدون نیاز به دارو بهبود می یابند. سرفه نیز دارای انواع مختلفی می باشد. یک نوع آن که شامل …

احتمالی بسیاری برای آبریزش بینی وجود دارد که عبارتند از : عفونت باکتریایی سینوس آنفلوآنزا یا سرماخوردگی معمولی به دلیل عفونت ویروسی استفاده از اسپری بینی آسیب وارد شدن به سر ریفلاکس معده (GERD) واکنش های آلرژیک تغییرات هورمونی انواع بخصوصی از غذاها استفاده از برخی داروها مانند قرص های کنترل بارداری و …

نصف جهان: بدن برای تأمین انرژی مورد نیاز خود به آنچه می خورید، وابسته است. برخی مواد غذایی در حالت خام از ارزش تغذیه ای بیشتری برخوردار هستند، در شرایطی که برخی دیگر در حالت پخته مغذی تر هستند. سیب زمینی سیب زمینی یکی از مواد غذایی پر مصرف است، اما از خوردن آن به صورت خام باید پرهیز کرد. مصرف سیب زمینی خام موجب نفخ و اثرات ناخوشایند معده ای روده ای می شود، زیرا این ماده …

…> کورکومین موجود در زردچوبه برای درمان معده درد، زخم معده، یبوست و سندروم روده تحریک پذیر مفید است، این ادویه همچنین به بهبود هضم غذا نیز کمک می کند. کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون با زردچوبه کورکومین موجود در زردچوبه یکی از بهترین دارو ها برای کاهش کلسترول و تری گلیسرید خون است. تقویت حافظه با زردچوبه در طب سنتی از زردچوبه برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز …

لحاظ می توان آن را در بیماری های مربوط مورد استفاده قرار داد و از دیدگاه طب ایرانی نیز این دارو گیاهی، قاعده آور خوبی است و در بانوانی که قاعدگی آنان بند آمده تجویز می شود و به همین دلیل در زنان باردار باید با احتیاط مصرف شود.

قرص ها در زمان صرف غذا یا خواب، می توانند شدت این وضعیت آزار دهنده را کمتر کنند. سرتان به زودی می ترکد؟ سردردی که در کنار تهوع زنان مصرف کننده این داروها را آزار می دهد، گاهی تحمل ناپذیر می شود و آنها را از ادامه مصرف داروها منصرف می کند. البته متخصصان می گویند سردرد ناشی از مصرف این داروها به مرور زمان بهبود پیدا می کند و در صورتی که ماه ها به طول بینجامد، مصرف کننده این داروها، حتما …

جلوگیری از گسترش عفونت دارند. برای جلوگیری از احساس تهوع و پف کردن، پنج تا شش وعده غذایی کوچک در روز توصیه می شود همچنین مهم است که وعده های غذایی فراموش نشود وعده های غذایی منظم، برای سوخت گیری بدن شما در طول این زمان دشوار، ضروری است بنابراین سعی کنید به آرامی بخورید و بیاشامید همچنین می توانید از غذاها و نوشیدنی هایی هم دمای اتاق یا سردتر برای کمک به رفع تهوع استفاده کنید از رفتن به اتاق با بوی پخت و پز اجتناب کنید و شخص دیگری را برای آماده سازی غذا در نظر بگیرید. …

به گزارش بهداشت نیوز ، البته مزایای نوشیدن چای به همین جا ختم نمی شود و فراتر از رفع خستگی است؛ چون تحقیقات نشان داده مصرف این نوشیدنی سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد؛ محافظ سلامت دندان و قلب است و احتمالا به دفع برخی سرطان های خاص کمک می کند. 11 فایده دیگر نوشیدن چای از این قرار است: مصرف منظم چای استقامت ورزشی را افزایش می دهد. کاتچین موجود در چای سبز که یک نوع آنتی اکسیدان …

، برای درمان درد کبد و سرفه کاربرد دارد. بادام ملین است و روغن بادام ضد یبوست است. به خصوص از آن می توان در بهبود یبوست برای کودکان استفاده کرد. سینه را نیز نرم می کند. شیربادام برای از بین بردن سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی نفس مفید بوده و خلط آور است. چغاله بادام لثه و ریشه دندان را تقویت و خشکی دهان را برطرف می کند.شکوفه بادام را هم اگر دم کنید، می توان به عنوان مسهل برای اطفال استفاده کرد. دم کرده …

اگر برخی شب ها نمی توانید به راحتی به خواب بروید، بی خوابی تان می تواند دلایل بسیاری داشته باشد؛ اما بعضی اوقات شب را خوب می خوابید، ولی وقتی از خواب بیدار می شوید، احساس خستگی، کوفتگی و درد بسیار می کنید. علت این مسئله چیست؟ و آیا خطری جدی سلامت شما را تهدید می کند؟به گزارش مردمان بدمزگی دهان هنگام صبح می تواند نشان دهنده ریفلاکس های معده ای روده ای یا بیماری GERD باشد. این وضعیت با سوزش قلب …

“),t.close()},t.write(‘

قرص ضد باد شکم

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

قرص ضد باد شکم

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

Wird geladen…

SUBSCRIBE to Kabul Plus Channel!https://www.youtube.com/channel/UCA06…LET’S CONNECT!– http://www.facebook.com/KabulPlusTV– http://twitter.com/KabulPlusTV– http://instagram.com/KabulPlusTV

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Playlists werden geladen…

قرص ضد باد شکم
قرص ضد باد شکم
9

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *