اینها رو بخوان سالم بمان :

خواص دارویی و گیاهی

لوزارتانلوزارتان از پرمصرف ترین داروهای قلبی در ایران می باشد. این دارو از دسته داروهای بلوک کننده ی گیرنده ی آنژیوتانسین دو می باشد.
آنژیوتانسین دو ،ماده ای شیمیایی می باشد که در بدن مسئول تنگ کردن عروق خونی می باشد.همچنین این ماده با تاثیر بر روی ماده ی شیمیایی دیگر به آلدسترون که مسئول افزایش حجم بخش مایع (آب و مايعات جذب شده)خون می باشد ، جریان خون را افزایش می دهد. در نتیجه این داروها که در حقیقت اثرمهارکنندگی دارند، در کاهش کار قلب و کنترل فشارخون موثر می باشند.همچنین لوزارتان اثر محافظتی مطلوبی بر روی کلیه ها دارد.
لوزارتان در مواردی مانند فشارخون بالابا کنترل فشار خون ،در نارسایی های قلبی برای کاهش کار قلب و جهت محافظت از کلیه ها در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که با اختلالات کلیوی درگیر می باشند تجویز می شود.
این دارو به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر برای بهبود عملکرد قلبی و عروق شما تجویز می شود.حتی محصولات دارویی ترکیبی از لوزارتان همراه با یک یا دو داروی دیگر تولید شده اند که اثر مناسب تر همراه با استفاده ی راحت تری داشته باشند مانند داروی Cozaar که ترکیبی از لوزارتان و یک داروی ادرار آور به هیدروکلروتیازید می باشد که برای کاهش فشار خون تجویز می شود.پیش از مصرف لوزارتان_در صورت سابقه ی هرگونه مشکل کلیوی(خصوصا مشکلات مربوط به انسداد عروق کلیوی)،مشکلات مربوط به دریچه های قلب یا عضلات قلبی و مشکلات کبدی پزشک خودرا مطلع کنید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.
_ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا بدن شما بتدریجپبه اثرات دارو عادت پیدا کند.
_زمان مشخص در روز را برای مصرف این دارو تعیین کنید و برای اثر مناسب آن را منظم مصرف نمایید.برای بسیاری از بیماران مصرف این دارو صبح ها راحت تر می باشد.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.
_به دلیل اینکه فشار خون بالا معمولا یک بیماری مزمن می باشد مصرف این دارو عموما به مدت طولانی توسط پزشک تجویز می شود لذا به مصرف دارو حتی در صورتی که احساس بهبودی می کنید ادامه دهید و دارو را بدون نظر پزشک قطع نکنید و عموما معاینات و آزمایشات (مانند پیگیری وضع پتاسیم خون ) دوره ای توسط پزشک خودرا ادامه دهید.
_مصرف برخی از ضد دردها و ضد التهاب ها (مانند آسپرین و ایپوبروفن)ممکم است باعث افزایش احتمال بروز عوارض دارویی لوزارتان شوند لذا لیست کلیه داروهای جدید خودرا پیش از شروع مصرف در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید .
_ جهت کنترل فشار خون و اثر مناسب تر این دارو، بسیار مهم است که در مدت درمان از یک رژیم غذایی و سبک زندگی مناسب که توسط پزشک به شما توصیه می شود پیروی کنید.
-مصرف این دارو در مدت درمان با این دارو احتمال بروز عوارضی همچون سرگیجه و از حال رفتن را تشدید میکند.
_از مصرف نمک های حاوی پتاسیم در مدت درمان با این دارو خودداری نمایید.عوارض شایع لوزارتان-احساس خستگی و سرگیجه یا سبکی سر هنگام تغییر وضعیت از حالت نشسته و خوابیده به ایستاده عارضه ی شایعی میباشد.بهتر است به آرامی تغییر وضعیت دهید و در صورتی که احساس سرگیجه نمودید برای چند دقیقه بنشینید و سپس بلند شوید.
لوزارتان می تواند منجر به تغییر میزان پتاسیم خون شود به همین خاطر انجام آزمایشات خون دوره ای برای پیگیری سطح پتاسیم خون توصیه می شود.

خرید مولتی ویتامین مناسب برای بیماران قلبی – عروقی از داروخانه اینترنتی دارویاب

Reference1: https://www.drugs.com/losartan.html
Reference2: https://reference.medscape.com/drug/cozaar-losartan-342323

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

قرص لوزارتان درمان مناسبی برای مبارزه با فشار خون می باشد. در این مقاله به بررسی کاربرها و عوارض این قرص پرداخته ایم.

قرص لوزارتان برای درمان کاهش فشار خون بالا استفاده می شود. لوزارتان برای کاهش سرعت آسیب های کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که فشار خون بالا دارند، نیز استفاده می شود.

لوزارتان برای درمان فشار خون به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر تجویز می شود. اثرات داروی لوزارتان طی یک هفته ظاهر می شود. اگر متوجه حساسیت به این دارو شدید و یا سابقه نارسایی کبدی یا کلیوی داشتید، این دارو با احتیاط توسط پزشک تجویز می شود.

لوزارتان باعث آرامش بخشیدن به عضلات دیواره رگ های خونی می شود. این عمل باعث گشادی رگ ها و تسهیل امر جریان خون می گردد و به همین جهت باعث پایین آمدن فشار خون می شود. همچنین این دارو برای درمان نارسایی های قلبی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. داروی لوزارتان برای زنان بار دار و شیرده تجویز نمی شود.

برخی از داروها و شرایط پزشکی ممکن است با لوزارتان تداخل پیدا کنند. اگر هر گونه از موارد زیر را داشتید حتما قبل از استفاده این قرص با پزشک خود مطرح سازید.

از مهمترین عوارض مصرف قرص لوزارتان بروز یک مشکل آلرژیک مانند کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لب ها، زبان و یا گلو می باشد. در موارد نادر ممکن است افرادی که به بیماری تجزیه بافت عضله اسکلتی دچار هستند داروی لوزارتان در این افراد منجر به نارسایی کلیه شود. همچنین اگر درد غیر عادی عضلانی، حساسیت به لمس یا ضعف به خصوص همراه با تب، خستگی غیر معمول و ادرار تیره رنگ داشتید حتما با پزشک خود مطرح سازید. از دیگر عوارض جانبی لوزارتان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این موارد یک لیست کامل از عوارض جانبی قرص لوزارتان بود که ممکن است در هر فردی رخ دهد. در صورت بروز هر یک از این موارد حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

قرص لوزارتان دارویی برای درمان بیماری فشار خون می باشد. کاربردها و عوارض این دارو را در این مقاله ملاحظه نمودید. برای اطلاع از داروهای دیگر به بخش اطلاعات دارویی مراجعه نمایید.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!


برج بیازیت استانبول مکان زیبایی که باید ببینیدچطور با جراحی ترمیمی زیباتر شویم؟چگونه از شر اختلالات خواب رهایی یابیم؟هیچوقت این جملات را به زبان نیاورید!با بالون معده لاغر می شویم یا نه؟

نشانی شما منتشر نخواهد شد.


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلک


بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی


دکتر علی کربلایی خانی – جراح پلاستیک و فوق تخصص جراحی ترمیمی


دکتر ابوالفضل احیایی – درمان اختلالات خواب و ترک سیگار با جدیدترین روش

9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید