خواص دارویی و گیاهی

قرص celebrex 200 چیست
قرص celebrex 200 چیست

2 روز قبل

6 روز قبل

1 هفته قبل

1 هفته قبل

1 هفته قبل

قرص celebrex 200 چیست

2 هفته قبل

2 هفته قبل

2 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

4 هفته قبل

4 هفته قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل


نام کاربری و یا ایمیل:


رمز عبور:

من را به خاطر بسپار


کاربر جدید هستم!

0

موضوعات داغ

داروی سلبرکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در چه شرایطی و به چه صورت مصرف می شود؟ عوارض جانبی آن کدامند؟ چه داروهایی را نباید به طور همزمان با داروی سلبرکس مصرف کرد؟ این سوالات، به همراه نکات و اطلاعات مهم درباره‌ی این دارو، در مطلب پیش‌رو بررسی خواهد شد.

داروی سلبرکس (Celebrex)، که با نام عمومی سلکوکسیب (Celecoxib) نیز شناخته می‌شود، میزان هورمون هایی را که باعث التهاب و درد در بدن می‌شوند، کاهش می‌د‌هد. این دارو برای درمان التهاب و دردهایی که در اثر شرایط مختلف به وجود آمده‌اند- مثلاً ناشی از آرتریت، درد قاعدگی و غیره – استفاده می‌گردد. سلبرکس برای درمان آرتریت روماتویید در کودکان بالاتر از ۲ سال به کار می‌رود. این دارو ممکن است در موارد دیگری نیز جهت درمان استفاده شود.

سلبرکس می‌تواند باعث افزایش خطر سکته‌ی قلبی کُشنده یا سکته‌ی مغزی شود؛ به خصوص اگر به مدت طولانی و یا به میزان زیاد مصرف شود و یا در صورتی که شما دچار مشکلات و بیماری‌های قلبی باشید. از این دارو بلافاصله قبل یا بعد از جراحی بای پس قلبی، استفاده ننمائید.

سلبرکس می‌تواند باعث ایجاد خونریزی شدید معده یا روده در افراد شود؛ به طوری که کُشنده و بسیار خطرناک باشد. این وضعیت، وقتی در دوره مصرف این دارو هستید ممکن است بدون علامت خاصی اتفاق بیفتد و خصوصاً در افراد مسن‌تر، شایع‌تر است. بنابراین در صورتی که شما هم‌اکنون دچار خونریزی معده یا روده هستید، از این دارو استفاده نکنید.

یادآوری می‌شود که داروی سلبرکس می‌تواند باعث افزایش خطر سکته‌ی قلبی کُشنده یا سکته‌ی مغزی شود؛ به خصوص اگر به مدت طولانی و یا به میزان زیاد مصرف شود و یا در صورتی که شما دچار مشکلات و بیماری‌های قلبی باشید. حتی افرادی که بیماری‌های قلبی ندارند و یا عوامل خطرزا در آن‌ها نیست، هم ممکن است در دوره مصرف این دارو، دچار سکته‌ی قلبی یا مغزی شوند.

از این دارو بلافاصله قبل یا بعد از جراحی بای پس قلبی، استفاده ننمائید.

به دلیل اهمیت، دوباره یادآوری می‌شود که سلبرکس می‌تواند باعث ایجاد خونریزی شدید معده یا روده در افراد شود؛ به طوری که کُشنده و بسیار خطرناک باشد. این وضعیت، وقتی در دوره مصرف این دارو هستید ممکن است بدون علامت خاصی اتفاق بیفتد و خصوصاً در افراد مسن‌تر، شایع‌تر است.

در صورتی که نسبت به سلکوکسیب آلرژی (حساسیت) داشته و یا موارد زیر را دارید، از داروی سلبرکس استفاده نکنید:

برای اطمینان از اینکه مصرف این دارو برای شما خطراتی در پی ندارد، در صورتی که موارد زیر را دارید، به دکتر خود اطلاع دهید:

مصرف سلبرکس در سه ماهه‌ی پایانی بارداری ممکن است باعث صدمه به جنین گردد. بنابراین چنانچه در دوره مصرف این دارو باردار هستید و یا قصد باردار شدن را دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

سلکوکسیب می‌تواند در شیر مادر نفوذ پیدا کرده و باعث آسیب به نوزاد شود. اگر در دوران شیردهی قرار دارید، به دکتر خود اطلاع دهید.

مصرف سلبرکس برای افراد زیر ۲ سال ممنوع است.

قرص celebrex 200 چیست

سلبرکس را حتماً با تجویز پزشک مصرف کنید و قبل از مصرف، تمامی مواردی که روی جلد این دارو نوشته شده است را به دقت مطالعه نمایید. همچنین از مصرف دوز بیشتر یا کمتر از مقداری که برای شما تجویز شده است، خودداری کنید و فقط در همان دوره ی زمانی که برای شما تجویز شده، آن را مصرف کنید. کمترین میزانی از این دارو که می‌تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند را مصرف کنید.

شما می‌توانید داروی سلبرکس را به همراه غذا یا بدون آن مصرف کنید. اگر استفاده از سلبرکس باعث می‌شود معده‌ی شما درد بگیرد، آن را به همراه غذا مصرف کنید.

قرص سلبرکس را به طور کامل قورت دهید و آن را نجوید.

اگر از این دارو به مدت طولانی می‌خواهید استفاده کنید، باید هر از گاهی وضعیت سلامت خود را با انجام آزمایشات بررسی کنید.

دارو را در دمای اتاق نگهداری کرده و دور از گرما و رطوبت قرار دهید.

همه‌ی اطلاعاتی که در مورد این دارو نوشته شده را به دقت مطالعه کنید و از دستورالعمل پزشک تبعیت نمائید و در صورتی که سوالی داشتید، از مسئول داروخانه یا دکتر خود بپرسید.

گاهی سلبرکس طبق یک برنامه‌ی زمانی مصرف نمی‌شود و هر موقع که نیاز بود، بیمار آن را استفاده می‌نماید. ولی هنگامی که این دارو را طبق یک برنامه‌ی زمانی مشخص مصرف می‌کنید، اگر یک بار مصرف آن را فراموش کردید، به محض اینکه به یاد آوردید، آن را مصرف کنید. اما چنانچه زمانِ به یادآوری شما، بسیار نزدیک به زمانِ مصرفِ بعدی بود، دوز فراموش شده را مصرف نکنید. فقط در نوبت بعدی، سلبرکس را مصرف کنید. از مصرف داروی اضافه، برای جبران دوز مصرفیِ فراموش شده، اجتناب کنید.

چنانچه بیشتر از میزان مورد نیاز، این دارو را مصرف کردید، به موارد اورژانسی در مورد مصرف زیاد این دارو مراجعه کنید و یا از پزشک کمک بگیرید.

از مصرف الکل اجتناب کنید. چرا که ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی معده در شما شود.

از مصرف آسپیرین یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، در دوره مصرف سلبرکس خودداری کنید.

قبل از مصرف هر گونه داروی سرما خوردگی، حساسیت، یا مسکن‌ها، با دکتر خود مشورت کنید. بسیاری از داروهای موجود در داروخانه‌ها، حاوی آسپیرین یا داروهای مشابه با سلکوکسیب هستند؛ بنابراین مصرف همزمان آن‌ها باعث بالا رفتن دوز مصرف شما از این ماده می‌شود. برچسب اطلاعات داروها را قبل از مصرف آن ها به دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید حاوی آسپیرین، ایبوپروفن، کتوپروفن، یا ناپروکسن نیستند.

اگر هر گونه علائم آلرژیکی نسبت به این دارو – شامل کهیر، به دشواری نفس کشیدن، التهاب صورت، لب ها، زبان یا گلو – در خود مشاهده کردید، حتماً به دکتر اطلاع دهید.

در صورتی که علائم مربوط به سکته‌ی قلبی یا مغزی – شامل: درد قفسه‌ی سینه به طوری که تا قسمت فک و شانه امتداد بیابد، بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در یک طرف بدن، لکنت زبان، احساس تنگی نفس – را در خود مشاهده کردید، از کمک‌های اورژانسی بهره ببرید.

اگر موارد زیر را دارید، بلافاصله مصرف دارو را قطع کرده و به دکتر اطلاع دهید:

عوارض جانبی متداول در اثر مصرف داروی سلبرکس عبارت است از:

البته لازم است ذکر شود که ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز در صورت استفاده از این دارو رخ دهد. چنانچه موارد دیگری را مشاهده نمودید، به دکتر مراجعه کنید.

در صورتی که از یک داروی ضد افسردگی – مانند: سیتالوپرام، اسیلاتوپرام، فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین، پاروکستین، سرترالین (Zoloft)، ترازودون یا ویولوزدون – استفاده می‌کنید، قبل از مصرف سلبرکس دکتر خود را در جریان قرار دهید. مصرف هر یک از این داروها با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (از جمله همین داروی سلبرکس) ممکن است باعث شود شما به راحتی دچار کبودی یا خونریزی شوید.

هر دارویی که مصرف می‌کنید یا قصد شروع یا قطع مصرف آن را دارید، با دکتر در میان گذارید؛ خصوصاً داروهای زیر:

البته لیست بالا همه‌ی داروهایی که با سلبرکس تداخل دارند را در بر ندارد و سایر داروها نیز ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند؛ مثلاً ویتامین ها و داروهای گیاهی.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

منبع : drugs.com

خوشحال می‌شویم شاهد نظرات سازنده‌ی شما برای بهبود بیشتر مطالب سایت باشیم.

کپی شد

تازه‌های دنیای مد

داغ ترین بحث ها

تازه‌های سلامت

مقالات زیبایی

مقالات سلامت

مقالات آشپزی

مقالات تغذیه

سلامت

۲۱ مرداد ۱۳۹۸

۱۲ مرداد ۱۳۹۸

۴ مرداد ۱۳۹۸

دنیای مد

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

داغ ترین بحث ها

بیشتر دیده شده

399,836

289,124

270,891

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت مجله قرمز می‌باشد. بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.

مدپلاس

 

سلکوکسیب (celecoxib) با نام تجاری سلبرکس (Celebrex) متعلق به گروهی از داروها به نام داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است.
این دارو از طریق کاهش هورمون هایی که باعث التهاب و درد در بدن می شوند کار می کند.
سلبرکس برای درمان درد و التهاب ناشی از شرایط بسیاری مانند آرتریت، اسپوندیلیت انکیلوزان، و درد قاعدگی استفاده می شود.
همچنین در درمان پولیپ های ارثی در روده بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد
این دارو فقط با تجویز پزشک شما در دسترس می باشد.

نام ژنریک: سلکوکسیب (celecoxib)
نام تجاری: سلبرکس (Celebrex)
کلاس درمانی: ضد درد
کلاس دارویی: سیکلواکسیژناز 2 بازدارنده
اشکال دارویی:

Capsules: 50 mg, 100 mg, 200 mg and 400 mg

قرص celebrex 200 چیست

قبل از یا بعد از عمل جراحی بای پس قلب (بای پس عروق کرونر، و یا CABG) هرگز از این دارو استفاده نکنید.
برای اینکه مطمئن شوید این دارو برای شما بی خطر است٬ در مورد سابقه ها و حساسیت های زیر حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید :

⦁ سابقه حمله قلبی، سکته و یا لخته خون.
⦁ بیماری های قلبی، نارسایی احتقانی قلب، فشار خون بالا؛
⦁ سابقه زخم معده یا خونریزی.
⦁ کبد و یا بیماری کلیه،
⦁ تشنج .
⦁ آسم.
⦁ پولیپ در بینی،
⦁ خونریزی و یا اختلال در لخته شدن خون.

سلبرکس در 3 ماه آخر بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند٬ اگر شما از این دارو استفاده می کنید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید
سلکوکسیب می تواند به شیر مادر عبور می کند و در کودک شیرخوار تاثیر بگذارد٬ هرگز از این دارو در دوران شیردهی استفاده ننمایید .

⦁ درد قفسه سینه، ضعف، کوتاهی نفس، لکنت زبان، مشکلات بینایی و یا تعادل.
⦁ سیاه و سفید، خونین، یا مدفوع قیری.
⦁ سرفه خونی یا استفراغی که به نظر می رسد مانند قهوه.
⦁ تورم یا افزایش سریع وزن.
⦁ ادرار کمتر از حد معمول .
⦁ تهوع، درد بالای معده، خارش، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع سفالی رنگ، یرقان (زردی پوست و چشم)؛
⦁ جوش های پوستی، کبودی، سوزش شدید، بی حسی، درد، ضعف عضلانی، یا
⦁ واکنش شدید پوست – تب، گلو درد، تورم صورت و زبان خود را، سوزش در چشم، درد پوست، به دنبال آن بثورات پوستی قرمز یا بنفش است که اسپرد (به خصوص در صورت و یا قسمت بالای بدن) و علل تاول زدن و پوسته.

⦁ ناراحتی معده، اسهال، نفخ، گاز؛
⦁ سرگیجه، عصبانیت، سردرد؛
⦁ آبریزش یا گرفتگی بینی، گلودرد، یا
⦁ بثورات پوستی خفیف.

در مورد تمام داروهای دیگری که استفاده می کنید به پزشک خود بگویید ،به ویژه داروهای زیر:

⦁ رقیق کننده خون مانند وارفارین (کومادین، Jantoven)؛
⦁ ادرار آور (قرص آب) مانند شدگی.
⦁ فلوکونازول (دردسترس)؛
⦁ لیتیوم (Eskalith، Lithobid)؛
⦁ داروی قلب یا فشار خون مانند candesartan (Atacand)، eprosartan (Teveten)، irbesartan (آوارپرو، Avalide)، لوزارتان (Cozaar، Hyzaar)، والزارتان (Diovan)، telmisartan (Micardis)، و یا olmesartan (Benicar)، یا
⦁ یک مهار کننده ACE مانند بنازپریل (Lotensin)، انالاپریل (Vasotec)، لیزینوپریل (Prinivil، Zestril)، quinapril (Accupril)، رامیپریل (Altace)، و غیره.

این اطلاعات نباید توسط شما مورد استفاده قرار گیرد و شما مجاز به تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو یا هرگونه داروی دیگری نمی‌باشید.
تنها ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما دانش و اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو دار می‌باشد و مشخص می‌کند که آیا این دارو برای شما مناسب می‌باشد یا خیر.
این اطلاعات تنها خلاصه ای از اطلاعات عمومی در مورد این دارو است٬ و هرگز اطلاعات کاملی را در مورد امکان استفاده، هشدارها، احتیاط، تداخلات دارویی، عوارض جانبی، و یا خطراتی که ممکن است برای شما اتفاق بیوفتند را در اختیار شما قرار نمی‌دهد .
این اطلاعات توصیه های پزشکی نیست و جایگزین اطلاعاتی که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در اختیار شما قرار می‌دهد نمی‌باشد.
شما باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود٬ برای دریافت اطلاعات کامل در مورد خطرات و مزایای استفاده از این دارو صحبت نمایید.

مطلب قبلی

متوکلوپرامید Metoclopramide

مطلب بعدی

والزارتان valsartan

سوماتروپین

آلپرازولام Alprazolam

آمپی سیلین

جنتامایسین

کلرامفنيکل | Chloramphenicol

تهیه روغن گل سرخ در خانه

من یه سوال داشتم من زمان قائدگی درد خیلی زیادی دارم و دکتر برای من سلوکسیب200 رو تجویز کرد اونم در مواق درد 1 عدد اما من ممکنه تو یک روز 3 عدد از سلوکسیب رو بخورم و دردم کم نشه میخواستم بدونم عوارضش برای من چجوریه من تو یک هفته ممکنه 6 عدد از این قرص رو بخورم

پدر معده آدم رو در میاره…
من برا درد عضلانی گردن استفاده کردم…
پزشکان باید داروی بهتری برا رفع درد تجویز کنند…
ولی برا درد عضلانی گردن واقعا موثر بود…

بهترین زمان برای مصرف این دارو چه موقع است؟؟

بعد از غذا ولی من خیلی اذیت شدم با این دارو

الهی

خیلی خوب متشکرم

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

مشخصات من را ذخیره کن

کد کپچا *

اطلاعات دارویی

قرص celebrex 200 چیست


نيتروگليسيرين Nitroglycerin


مومتازون Mometasone


کلرامفنيکل | Chloramphenicol


پيرازيناميد Pyrazinamide


پریمیدون Primidone


جفیتینیب Gefitinib


آمپی سیلین


کلرفنیرامین | Chlorpheniramine Maleate


متوکاربامول-Methocarbamol


اینفلیکسیماب infliximab


دگزامتازون Dexamethasone


میتوتان Mitotane


اکسی بوتینین کلراید Oxybutynin Chloride


آتازاناویر Atazanavir


سیمبیکورت Symbicort


سوماتروپین


محلول ماینوکسیدیل Minoxidil


فلوکونازول Fluconazole


کربوپلاتین Carboplatin


پيريمتامين Pyrimethamine

دریافت مطالب جدید , اخبار و اطلاعیه ها در ایمیل شما

 

از عضویت شما سپاسگذاریم . ایمیل خود را جهت تایید بررسی کنید

مطالب تصادفی


کاهش قند خون با گیاهان دارویی


قارچ گیاهی برای مبارزه با سرطان ها

علل و علائم راشيتيسم يا نرمي استخوان چيست

آیا میدانید درد سینه ها در خانم ها نشانه از چیست ؟


عوارض قلبی ناشی از داروهای ADHD


بهترین روش های افزایش وزن ( قسمت اول )


تاثیر اندازه آلت تناسلی در رابطه جنسی


اطلاعاتی ریز و درشت درباره سرطان


قصد خودکشی دارید ؟


علت و درمان عفونت ادراری در زنان

آیا مادران زمان کافی برای فرزندانشان می گذرانند؟

8 نکته از کمک های اولیه که باید بدانیم|بخش اول


رژیم سبزیجات برای دیابت نوع دو مفید است


تاثیرات شگفت انگیز رابطه جنسی


کمک به کودکان بیش فعال برای درس خواندن

8 نکته از کمک های اولیه که باید بدانیم|بخش دوم


جای میگو در سفره ایرانی ها خالیست


درمان جوش های زیر پوستی


ارتباط بین رابطه جنسی و سرطان پروستات

زمانی که سیســتم ایمنی پیام هــای غلطی را به پوســت می فرســتد و باعث رشــد بیشتر ســلول های آن می شــود؛ چندین لایه ســلول مرده به شکل پوســته های ســفید رنگ در سطح پوست تجمع پیدا می کنند.

(بیشتر بخوانید : پسوریازیس )

کلیه حقوق وبسایت ستاره متعلق به شرکت تجارت الکترونیک ستاره است.

مجری طرح پایلوت : انجمن داروسازان اصفهان

تحت نظارت معاونت غذا و دارو

مسئولیت صحت اطلاعات بر عهده داروخانه می باشد

*دریافت دارو فقط بصورت حضوری در محل داروخانه و با نسخه کامل امکان پذیر است*

سلکوکسیب چیست؟
داروهای تسکین دهنده ی درد ضد التهاب مانند سلكوكسيب به ضد درد های NSAIDs معروف هستند .این دارو در تسکین دردهایی نظیر آرتریت (التهاب مفاصل)،دردهاي رماتيسمي، دردهاي ايتخواني و عصبي كاربرد دارد.
این دارو با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند.
سلكوكسيب با مسدود کردن اثر آنزیم سیکلوکسیژناز،منجر به کاهش ساخت ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندين در بدن می شود که مسئول ایجاد درد و التهاب در ناحیه ی آسیب دیده می باشند.در نتیجه با مهار آنزیم های سکلوکسیژناز و کاهش تولید پروستاگلاندين،درد و التهاب کاهش می یابد.

قرص celebrex 200 چیست

پیش از مصرف سلكوكسيب 
-در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید تا داروی ضدحساسیت مناسب شرایط شما را برایتان تجویز نماید.
_در صورت سابقه ی آسم،حساسیت،زخم معده یا دوازدهه و بیماری های گوارشی(مانند کرون)،بیماری قلبی یا عروقی،لوپوس،مشکلات کبدی،کلیوی ،بیماری پارکینسون ،صرع و سایر موارد به پزشک خود اطلاع دهید.
_در صورتی که سابقه ی فشار خون بالا و يا وجود لخته در عروق را دارید ،پزشک خود را مطلع نمایید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.
_در صورت سابقه ی حساسیت به داروهای ضد درد (مانند آسپرین ،ايندومتاسين،سلکوکسیب و پوبروفن و…)به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورت سابقه ی قند یا کلسترول خون بالا به پزشک خود اطلاع دهید.
-در افراد بالای ۶۵سال و زير ١٨سال این دارو باید احتیاط بیشتر و تحت نظر پزشک مصرف شود.
-در صورتی كه سيگاری هستيد،به پزشک خود اطلاع دهید.

نحوه ی صحیح مصرف سلكوكسيب 
_در صورت مصرف طولانی مدت ،مقدار و تعداد دفعات مصرف در روز را از پزشک خود بپرسید.نسبت به شرایط، يك تا دو قرص در روز نیاز داشته باشید.
_بهتر است سلكوكسيب را همراه با يك ليوان آب یا پس از یک وعده غذای سبک مصرف نمایید تا عوارض گوارشی ناشی از آن کمتر شود.
-در صورتي كه با بلع كپسول مشكل داريد مي توانيد آن را باز كرده و محتويات را در غذاي نرم،ماست،مارمالاد سيب،موز و…مخلوط كرده و ميل كنيد.
-در صورت فراموشی یک نوبت مصرف دارو، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر نمایید و نوبت بعدی را طبق برنامه مصرف نمایید. به هیچ وجه مقدار دارو در یک نوبت را دوبرابر ننمایید.

توصیه ها
_ممکن است در ابتدای مصرف پزشک شما جهت کاهش احتمال بروز عوارض گوارشی،سلكوكسيب را با مقدار کم تجویز نماید.با این حال در صورتی که نیاز به مصرف طولانی مدت این دارو دارید،پزشک می تواند همراه آن،از دارو های محافظت کننده از معده تجویز نماید تا عوارض کاهش یابد.
_در صورت مصرف طولانی مدت،تحت نظر پزشک خود بمانید تا آزمایشات و معاینات دوره ای لازم ،انجام شود.
-در صورتی که تا دوهفته پس از مصرف این دارو درد شما کاهش یا بهبود نیافت با پزشک خود مشورت نمایید تا داروی مناسب دیگری برایتان تجویز نماید.
_در صورتی که مبتلا به آسم می باشید ،ممکن است علائمی مانند خس خس سینه و مشکل تنفسی در شما با مصرف این دارو تشدید شود.در صورت بروز این عوارض ،این دارو را قطع نمایید و به پزشک خود مراجعه نمایید.
‎- در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی را دارید به پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.
عوارض شایع سلکوکسیب :
-در صورت احساس سرگیجه، از رانندگی وانجام کارهایی که نیاز به احتیاط دارند خودداری نمایید.
_علائم گوارشی مانند سوء هاضمه ،سوزش سردل،معده درد و… از علائم شایع داروهای NSAIDs می باشد که برای کاهش آنها مصرف دارو پس از غذا توصیه می شود.در صورت ادامه دار شدن این عوارض با پزشک خود مشورت نمایید.
-جهت بهبود اسهال ناشی از مصرف این دارو،مصرف وعده های غذایی ساده و مایعات به مقدار کافی توصیه می شود.
– در صورت بروز سردرد، مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید.در صورتیکه سردرد شما ادامه دار شد به پزشک مراجعه کنید.
-در صورت افزایش فشارخون، ورم مچ پا،درد مفصلی و علایم شبیه به آنفولانزا و اختلال در خواب به پزشک خود مراجعه نمایید.
_ در صورت مشکلات تنفسی،و هرگونه علائم حساسیت دارویی (مانند ورم صورت و دهان)به پزشک خود مراجعه نمایید.
_در صورت مشاهده دفع خون یا مدفوع تیره، استفراغ حاوی خون یا شکم درد شدید، مصرف دارو را قطع و به پزشک خود مراجعه نمایید.

خرید قرص کلسیم + منیزیم + زینک نیچرمید از داروخانه اینترنتی دارویاب
خرید کپسول پرفلکس از داروخانه اینترنتی دارویاب

Reference: www.Drugs.com
Reference2: https://www.medscape.com

چنانچه در خصوص “سلکوکسیب” سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

سلکوکسیب یک کپسول خوراکی و یک داروی عمومی می باشد که برای درمان انواع مختلفی از آرتریت، درد های کوتاه مدت و گرفتگی قاعدگی استفاده می شود.

اداره غذا و داروی ایالات متحده آمریکا FDA به بیماران و پزشکان در مورد اثرات خطرناک و مخدری این دارو هشدار می دهد این هشدار ها شامل موارد زیر است :

این داروی ضد التهابی غیر استروئیدی می باشد که تماما NSAID است و می تواند احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی، نارسایی قلبی و سکته را افزایش دهد، این خطرات به علت NSAID بودن داروی سلکوکسیب می باشد.

هر چه دوز بیشتری مورد استفاده قرار گیرد احتمال بروز این خطرات نیز افزایش می یابد، اگر بیماری قلبی دارید حتما قبل از استفاده از سلکوکسیب با پزشک مشورت نمایید.

اگر عمل پیوند عروق کرونر یا عمل جراحی قلب باز داشته اید استفاده سلکوکسیب می تواند بسیار خطرناک باشد، توجه داشته باشید که برای مصرف این دارو برای کاهش درد ناشی از عمل حتما باید با تجویز پزشک انجام شود، زیر می تواند باعث حمله قلبی و سکته مغزی شود.

قرص celebrex 200 چیست

اگر دچار اختلال های معده و زخم معده هستید هرگز نباید از سلکوکسیب استفاده کنید، مصرف این دارو می تواند باعث افزایش خطر خونریزی معده شود و یا باعث به وجود آمدن زخم و حفره های کوچک در پوشش معده شود.

ناگفته نماند که تاثیرات این دارو بر روی روده نیز بسیار خطرناک است و افرادی که دچار اختلال های گوارشی یا سرطان روده هستند در صورت استفاده از این دارو احتمال مرگ شان افزایش می یابد این اتفاق در افراد بالای ۶۵ سال رایج تر است.

داروی سلکوکسیب می تواند باعث افزایش یافتن فشار خون شود، اگر شما دچار فشار خون هستید با مشورت پزشک و با احتیاط از این دارو استفاده کنید، توجه داشته باشید که فشار خون خود را قبل و بعد از مصرف این دارو چک کنید.

افراد مبتلا به آسم باید از این دارو با احتیاط زیادی استفاده کنند، زیرا سلکوکسیب می تواند باعث ایجاد محدودیت در راه های تنفسی بدن شود که می تواند مرگ بار باشد، اگر آسم شما هنگام مصرف این دارو شدید تر می شود سریعا به پزشک مراجعه کنید.

کپسول خوراکی Celecoxib یک داروی تجویزی است که با نام تجاری Celebrex موجود است. این دارو برای درمان بیماری هایی همچون موارد زیر کاربرد دارد :

این دارو که در دسته داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) قرار دارد باعث مسدود شدن یک آنزیم به نام سیکلوکوکسیژناز (COX) می شود، COX ها در بدن باعث به وجود آمدن درد و التهاب هستند و مسدود شدن آن باعث کاهش درد و از بین رفتن التهاب می شود.

کپسول سلکوکسیب باعث خواب آلودگی نمی شود اما می تواند عوارض جانبی دیگری را در بر داشته باشد از جمله این عوارض جانبی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این اثرات در هر فرد متفاوت است، اگر این اثرات خفیف باشد بعد از چند روز از بین می روند اما اگر اثرات این دارو باقی ماند باید با پزشک صحبت کنید.

اما موارد بالا تنها عوارض معمولی و رایج داروی سلکوکسیب است این دارو دارای عوارض جدی تری نیز می شود، این عوارض می تواند بسیار خطرناک باشد و شما بلافاصله بعد از احساس کردن این عوارض باید به اورژانس مراجعه کنید، زیرا می تواند تهدید برای زندگی شما باشد این عوارض شامل موارد زیر است :

۱- درد قفسه سینه یا حمله قلبی

۲- سکته مغزی (علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد)

۳- فشار خون بالا

۴- ورم کردن ( علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد )

۵- خونریزی، زخم معده و روده (علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد )

۶- عکس العمل های آلرژیک ( علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد)

۷- مشکلات کبدی( علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد )

۸- حملات آسم

توجه داشته باشید که این عوارض می تواند در هر فردی متفاوت باشد، و در اینجا رایج ترین این عوارض ها معرفی شده است.

داروی سلکوکسیب می تواند با سایر داروها، گیاهان و یا ویتامین ها تداخل ایجاد کند برای همین امر شما باید قبل از مصرف این دارو با پزشک خود در مورد دارو و مکمل های مورد استفاده خود مشورت کنید. در زیر لیستی از داروهایی که با کپسول سلکوکسیب تداخل ایجاد می کنند آورده شده است :

داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین در صورت استفاده با سلکوکسیب می تواند باعث خونریزی شود.

سلکوکسیب می تواند اثرات برخی از دارو های کاهنده فشار خون را کاهش دهد مانند :

مصرف سلکوکسیب با داروهای خاصی که برای درمان سرطان استفاده می شود خطر عوارض جانبی این داروها را افزایش می دهد. این عوارض جانبی شامل آسیب کلیه و کاهش سلول هایی است که به شما در مبارزه با عفونت کمک می کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

استفاده از سلکوکسیب در دوران بارداری بخصوص سه ماهه آخر بارداری خطرناک بوده و ممکن است موجب بروز ناهنجاری‌های قلبی در جنین شود. سلکوکسیب در شیر مادر شیرده هم ترشح می‌شود پس اگر به بچه شیر می‌دهید قبل از مصرف سلکوکسیب با پزشک مشورت کنید.

این دارو برای کودکان زیر ۲ سال مورد مطالعه قرار نگرفته است

چگونگی مصرف این دارو بستگی به عوامل خاصی دارد که پزشک با دانستن آنها اقدام به تجویز می کند مانند موارد زیر:

 

شدت: ۵۰ میلی گرم، ۱۰۰ میلی گرم، ۲۰۰ میلی گرم و ۴۰۰ میلی گرم

دوز بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر)

دوز معمول ۲۰۰ میلی گرم یک بار در روز مصرف می شود و یا ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز، دوز ها به صورت یکنواخت استفاده می شوند.

دوز کودکان (سن ۰ تا ۱۷ سال)

دوز ایمن و موثر برای این گروه سنی ایجاد نشده است.

دوز بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر)

دوز معمولی ۲۰۰ میلی گرم است که دوزهای روزانه دو بار در روز مصرف می شود.

قرص celebrex 200 چیست

دوز کودکان (سنین ۲ تا ۱۷ سال) برای آرتریت روماتوئید نوجوانان

برای کودکان با وزن بدن (۱۰-۲۵ کیلوگرم)، دوز معمول ۵۰ میلی گرم دو بار در روز است.

برای کودکان وزن بیش از ۲۵ کیلوگرم دوز معمولی ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز است.

دوز کودک (سن ۰ تا ۱ سال)

مصرف دارو برای کودکان کمتر از ۲ سال تعیین نشده است.

دوز بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر)

دوز معمول ۲۰۰ میلی گرم یک بار در روز و یا ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز است.

اگر سلکوکسیب بعد از ۶ هفته کار نکند، پزشک ممکن است ۴۰۰ میلی گرم در روز تجویز کند.

دوز کودکان (سن ۰ تا ۱۷ سال)

دوز ایمن و موثر برای این گروه سنی ایجاد نشده است.

دوز بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر)

دوز معمولی برای دوز اول ۴۰۰ میلی گرم است و در صورت نیاز دوز ۲۰۰ میلی گرم در حدود ۸ تا ۱۲ ساعت بعد مورد استفاده قرار می گیرد.

در روزهای بعد، دوز معمولی ۲۰۰ میلی گرم به صورت دوبار در روز مورد مصرف قرار می گیرد.

دوز کودکان (سن ۰ تا ۱۷ سال)

دوز ایمن و موثر برای این گروه سنی ایجاد نشده است.

دوز بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر)

دوز معمول ۴۰۰ میلی گرم برای دوز اول است و در صورت نیاز یک دوز ۲۰۰ میلی گرم در حدود ۸ تا ۱۲ ساعت بعد است.

در روزهای بعد، دوز معمولی ۲۰۰ میلی گرم به صورت دوبار در روز مورد نیاز است.

دوز کودکان (سن ۰ تا ۱۷ سال)

دوز ایمن و موثر برای این گروه سنی ایجاد نشده است.

بیماری های کبدی می تواند از دفع شدن این دارو در بدن جلوگیری کند که این امر موجب بروز عوارض زیادی می شود، اگر شما بیماری کبدی معمولی دارید دوز مصرفی شما می تواند نصف مقدارهای یاد شده باشد و اگر بیماری کبدی شدید است اصلا نباید از این دارو استفاده کنید.

 

منبع: Celecoxib, Oral Capsule

ترجمه توسط: گروه تولید محتوای نوین ادمین

تاریخ ثبت مقاله در ویکی سرا: ۷ مهر ۹۷

نکته: این مقاله به محض دریافت اطلاعات جدید بروز خواهد شدتمامی حقوق و محتوای این وبسایت برای مجله دانستنی های ویکی سرا محفوظ است و کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت .


نام کاربری یا ایمیل


رمز عبور

مرا به خاطر بسپار

سلکوکسیب یا سلبرکس نوعی داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی است که با کاهش هورمون هایی که باعث التهاب در بدن می شوند ، از التهاب بدن می کاهد . سلکوکسیب برای درمان درد و یا التهاب ناشی از بسیاری از بیماری ها مانند : آرتریت ، اسپوندیلیت آنکیلوزان ، درمان درد قاعدگی و پریود ، آرتریت روماتوئید نوجوانان ، درمان پولیپ های ارثی در روده بزرگ و … مورد استفاده قرار می گیرد .

این دارو فقط با تجویز پزشک شما در دسترس می باشد.

سلکوکسیب با مهار انتخابی آنزیم سیکلو اکسیژناز – 2 مانع سنتز پروستاگلاندین ها شده، و به این ترتیب اثرات ضد درد، ضد التهاب و ضد تب از خود بروز می نماید. سلکوکسیب تاثیری بر روی ایزوآنزیم سیکلواکسیژناز- 1 ندارد.

به دنبال مصرف خوراکی سلکوکسیب ظرف 3 ساعت به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسد. مصرف آن همراه با غذا (به ویژه غذای چرب) باعث می گردد مدت زمان رسیدن به حداکثر غلظت دارو 1 تا 2 ساعت به تاخیر بیافتد، ولی میزان جذب دارو 20%-10% بیشتر می شود. متابولیسم دارو عمدتاً کبدی بوده و متابولیت های آن غیرفعال می باشند.

قرص celebrex 200 چیست

نحوه و میزان مصرف هر دارویی توسط پزشک تعیین می شود و شما باید طبق تجویز و دستور دکتر رفتار کنید . سلکوکسیب را می توان با غذا و یا بدون مصرف غذا استفاده کرد . در صورتی که مصرف سلکوکسیب باعث سوزش سردل و شکم درد می شود ، می توانید دارو را با غذا مصرف کنید . در صورتی که مجبور هستید از این دارو به مدت طولانی استفاده کنید ممکن است برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی ، نیاز به آزمایش های پزشکی و تشخیصی منظم داشته باشید .سلکوکسیب یا سلبرکس موارد مصرف گوناگونی دارد که از جمله می توان به این موارد اشاره نمود:

1- رفع علائم و نشانه های استئوآرتریت : 200 میلی گرم در روز به صورت تک دوز یا 100 میلی گرم، دو بار در روز .
2- رفع علائم و نشانه های آرتریت روماتوئید در بالغین: 200-100 میلی گرم، دو بار در روز.
3- رفع علائم و نشانه های آرتریت روماتوئید جوانان (JRA) در کودکان بالای 2 سال:

4- رفع علائم و نشانه های اسپوندیلیت آنکیلوزان :200 میلی گرم در روز به صورت تک دوز یا 100 میلی گرم، دو بار در روز. در صورت نیاز پس از 6 هفته می توان دوز دارو را تا میزان 400 میلی گرم در روز بالا برد.
5- کنترل درد حاد در بالغین: دوز اولیه 400 میلی گرم، به صورت یکجا می باشد و در صورت نیاز می توان 200 میلی گرم دیگر در روز اول استفاده نمود. از روز دوم به بعد دوز پیشنهاد 200 میلی گرم، دو بار در روز است.
6- درمان دیسمنوره اولیه : دوز اولیه 400 میلی گرم، به صورت یک جا می باشد و در صورت نیاز می توان 200 میلی گرم دیگر در روز اول استفاده نمود. از روز دوم به بعد دوز پیشنهادی 200 میلی گرم، دو بار در روز است.
7- کاهش تعداد پولیپ های کولورکتال در آدنوماتوز پولیپوز فامیلی (FAP) در کنار درمان اصلی بیماری نظیر جراحی: 400 میلی گرم، دو بار در روز.

1- در صورت ابـتلای بیمـار بـه آسـم، سـابقه زخـم یـا خونریزی گوارشی و برای افراد سـیگاری، وجـود نارسـایی کلیوی و کبدی، این دارو باید با احتیـاط فـراوان مـصرف شود.
2- به دلیل احتمال احتباس مایعات، در بیمـاران مبـتلا به نارسایی احتقانی قلب، ادم و فشارخون بالا، کـم کـاری قلبی و اعتیاد به الکل، ایـن دارو بایـد بـا احتیـاط فـراوان استفاده شود.
3- درصورت کاهش حجم مـایع خـارج سـلولی، قبـل از شروع مصرف دارو بیمـار بایـد بـه میـزان کـافی مایعـات دریافت کند.

4- سلکوسیب به شدت می تواند خطر حمله قلبی و یا سکته مغزی را افزایش دهد . به ویژه اگر به صورت طولانی مدت مصرف شود و یا فرد مصرف کننده ، بیماری قلبی و عروقی داشته باشد و یا بالای 55 سال سن داشته باشد . استفاده از سلکوکسیب قبل از جراحی قلب ممنوع است . در صورتی که از این دارو استفاده می کنید ، قبل از عمل قلب ، به پزشک خود اطلاع دهید .
5- سلکوکسیب می تواند باعث خونریزی معده و روده شود . در صورتی که سن بالایی دارید و یا به زخم معده و روده مبتلا هستید ، قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید . در صورتی که به سلکوکسیب حساسیت دارید ، نباید ازاین دارو استفاده کنید .
توجه: در دوره مصرف سلکوکسیب ، الکل مصرف نکنید . مصرف الکل در زمان مصرف سلکوکسیب می تواند خطر ابتلا به زخم معده و خونریزی معده را افزایش دهد .
6- در دوره مصرف سلکوکسیب ، از مصرف آسپیرین خودداری کنید. همچنین بسیاری از داروهای سرماخوردگی و مسکن می تواند حاوی آسپرین باشد . مصرف سایر داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی در دوره مصرف این دارو باید زیر نظر پزشک باشد .

در صورتی که هر کدام از شرایط زیر را دارید قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید :سلکوکسیب در رده C بارداری قرار دارد و مصرف این دارو در دوران بارداری باید فقط با تجویز پزشک باشد . مصرف سلکوکسیب در سه ماهه آخر بارداری می تواند به جنین آسیب برساند.

این دارو از طریق شیر مادر به بدن نوزاد منتقل می شود و می تواند برای کودک مضر باشد . در صورتی که به نوزاد خود شیر می دهید ، قبل از مصرف سلکوکسیب با پزشک خود مشورت کنید.

اکثر اوقات این دارو در برنامه مشخصی قرار نمی گیرد و معمولا زمانی که احساس درد می کنید باید از این دارو استفاده کنید ولی اگر پزشک شما ، زمان مشخصی برای مصرف دارو تعیین کرده است و شما مصرف یک وعده از داروی خود را فراموش کرده اید ، به محض یاداوری ، دوز خود را مصرف کنید . اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک می شوید ، دوز فراموش شده را رها کنید.

در صورتی که به اشتباه و یا به قصد خودکشی با سلکوکسیب ، مقدار زیادی از این دارو مصرف کرده اید ، سریعا با اورژانس تماس بگیرید . اوردوز و مسمومیت با سلکوکسیب می تواند عوارض جانبی شدیدی در پی داشته باشد و حتی باعث مرگ شود . خودکشی نمایشی با سلکوکسیب روش مناسبی برای جلب توجه نیست .

اگر هر گونه علائم آلرژیکی نسبت به این دارو – شامل کهیر، به دشواری نفس کشیدن، التهاب صورت، لب ها، زبان یا گلو – در خود مشاهده کردید، حتماً به دکتر اطلاع دهید.
در صورتی که علائم مربوط به سکته‌ قلبی یا مغزی – شامل: درد قفسه‌ سینه به طوری که تا قسمت فک و شانه امتداد بیابد، بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در یک طرف بدن، لکنت زبان، احساس تنگی نفس – را در خود مشاهده کردید، به اورژانس زنگ بزنید .
اگر موارد زیر را دارید، بلافاصله مصرف دارو را قطع کرده و به دکتر اطلاع دهید:البته لازم است ذکر شود که ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز در صورت استفاده از این دارو رخ دهد. چنانچه موارد دیگری را مشاهده نمودید، به دکتر مراجعه کنید.

در صورتی که از یک داروی ضد افسردگی – مانند: سیتالوپرام، اسیلاتوپرام، فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین، پاروکستین، سرترالین (Zoloft)، ترازودون یا ویولوزدون – استفاده می‌کنید، قبل از مصرف سلبرکس دکتر خود را در جریان قرار دهید. مصرف هر یک از این داروها با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (از جمله همین داروی سلبرکس) ممکن است باعث شود شما به راحتی دچار کبودی یا خونریزی شوید.

هر دارویی که مصرف می‌کنید یا قصد شروع یا قطع مصرف آن را دارید، با دکتر در میان گذارید؛ خصوصاً داروهای زیر :در مواردی که سابقه حساسیت شناخته شده به سلکوکسیب یا حساسیت به سولفونامیدها وجود داشت باشد. هچنین در صورت سابقه بروز حمله آسم، کهیر یا واکنش های حساسیتی دیگر به دنبال مصرف آسپرین یا سایر NSAIDها، کنترل درد بیمارانی که تحت عمل بای پس عروق کرونر (CABG) قرار می گیرند، مصرف این دارو ممنوع می باشد.همچنین بخوانید:


فواید بی شمار و عوارض قرص آسپیرین (آ. اس .آ)


فواید شگفت انگیز مصرف قرص آرترواستاپ (ArthroStop)

موارد مصرف و عوارض قرص سیپروترون استات (Cyproterone Acetate) 

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

4-[5-(4-Methylphenyl)-3-(trifluormethyl)-pyrazol-1-yl]benzensulfonamid

COX-2-Hemmer, Antineoplastische Mittel

Gefahr


Celecoxib ist ein Arzneistoff aus der Gruppe der selektiven COX-2-Hemmer, der in der Behandlung von degenerativen Gelenkerkrankungen, chronischer Polyarthritis und Morbus Bechterew eingesetzt wird. Es wirkt gegen Schmerzen, Entzündung und Fieber.

قرص celebrex 200 چیست

Es wurde in den 1990er Jahren bei Monsanto/Searle (später von Pfizer übernommen) von Philip Needleman entwickelt. Im Vergleich zu anderen Nicht-Opioid-Analgetika sind selektive COX-2-Hemmer erheblich teurer und durchgängig verschreibungspflichtig.[2]

Celecoxib ist zur Behandlung von degenerativen Gelenkerkrankungen (Arthrose), chronischer Polyarthritis (rheumatoide Arthritis) und des Morbus Bechterew (Spondylitis ankylosans) zugelassen.

In dem unter dem Handelsnamen Onsenal zugelassenen Anwendungsgebiet der neben einer chirurgischen Therapie ergänzenden Behandlung von Patienten mit familiärer adenomatöser Polyposis (FAP) nahm Pfizer das Mittel im April 2011 in den Ländern der EU vom Markt.[3]

Überempfindlichkeit gegenüber Sulfonamiden, gastrointestinale Blutungen, schwere Leberfunktionsstörungen, entzündliche Darmerkrankungen, schwere Niereninsuffizienz, Herzinsuffizienz, koronare Herzkrankheit, periphere arterielle Verschlusskrankheit und zerebrovaskuläre Erkrankungen schließen eine Einnahme von Celecoxib aus.

Bei gleichzeitiger Einnahme von oralen Antikoagulantien besteht ein erhöhtes Blutungsrisiko, deshalb sollte besonders zu Behandlungsbeginn die INR überwacht werden. Celecoxib kann die Wirkung von Diuretika und Antihypertensiva verringern.

Häufig werden Infektionen der oberen Atemwege, Schlaflosigkeit und Schwindel beobachtet. Gelegentlich treten Anämie, Tinnitus und Urtikaria auf. Seltene Nebenwirkungen sind Ataxie, Magengeschwüre, Darmperforationen, Haarausfall und erhöhte Lichtempfindlichkeit. Einige Studien hatten eine vermehrte Herzinfarktrate zum Ergebnis; eine schwedische Kohortenstudie auf Basis der Registerdaten von knapp sieben Millionen Menschen konnte ein erhöhtes Risiko durch COX-2-Hemmer nicht bestätigen.[4][5][6]
Celecoxib hemmt außerdem das Enzym Arachidonat-5-Lipoxygenase (5-LO).[7]

Celecoxib erreicht zwei bis drei Stunden nach der Aufnahme die maximalen Plasmakonzentrationen. Die Einnahme von zu fettreichem Essen verzögert die Resorption um circa eine Stunde. Die Plasmaproteinbindung beträgt etwa 97 %. Die Eliminationshalbwertszeit liegt bei acht bis zwölf Stunden.

بیش از نیم قرن تلاش در

جهت تعالی فرهنگ سلامت کشور


فرم مشاوره اختصاصی

فرم نظرات کاربران

قرص celebrex 200 چیست

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید.

تماس با ما

تهران – کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج – جنب بانک ملت شعبه پارس خودرو- شرکت داروسازی تهران دارو

48032000 -021

0935-8933828

در صورتی که تمایل دارید تا از مشاوره ما برخوردار شوید برروی چت آنلاین کلیک کنید.

ما در شبکه های اجتماعی

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!

برگرفته از : دارونما

لیست کامل

قرص celebrex 200 چیست

© Porseshkadeh.com

قرص celebrex 200 چیست
قرص celebrex 200 چیست
0

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید