اینها رو بخوان سالم بمان :

هر ساله، نیم میلیون انسان که علاقمند به بهتر شدن ظاهر بینی‌شان هستند، به دنبال مشاوره با جراحان پلاستیک می‌روند. بعضی از آن‌ها از بینی مادرزادی و ارثی خود ناراضی‌اند و برخی دیگر از تغییراتی که گذشت زمان و افزایش سن بر بینی آن‌ها تحمیل نموده است، شاکی‌اند اما عده‌ای نیز در تنفس خود مشکل دارند یا در اثر ضربه، بینی‌شان آسیب دیده است.

دو هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin و دیگر داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی)، ویتامین E یا هر دارویی که حاوی این ترکیبات باشد، خودداری کنید. علاوه بر این همه مواردی که باید قبل و بعد از عمل بینی مدنظر گرفته شود در ادامه آمده است.

در اولین مشاوره خود با جراح، دلایل خود را برای جراحی زیبایی بینی توضیح می‌دهید. پزشک، بینی و ساختار صورت شما را بررسی می‌کند و درباره نتیجه احتمالی جراحی (شکل بینی بعد از عمل) و روش جراحی با شما صحبت می‌کند. موارد مختلفی وجود دارد که باید در مشاوره قبل از عمل جراحی به آن دقت شود.قبل از انجام جراحی پلاستیک،تحقیق در سوابق پزشک اهمیت دارد.

معمولا اولین نکته ای که ذهن فردی که تصمیم به انجام جراحی بینی را درگیر می کند هزینه جراحی زیبایی بینی است. قطعا شما نیز هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اینجاست که چه فاکتورهایی بر هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد؟

بینی ساختار مرکزی و برجسته در صورت است. تغییر شکل بینی را می‌توان به دو دسته زیبایی و عملکردی تقسیم کرد. تغییرات ظاهر بینی به طور قابل توجهی زیبایی صورت فرد را تغییر می‌دهند و باعث ایجاد ظاهری مناسب در بینی می‌شوند.

قیمت عمل جراحی بینی در رشت

بینی‌ به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت، در نگاه اول کاملاً جلب نظر می‌کند بنابراین کوچکترین ایراد آن مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین با داشتن بافت‌های مختلف مثل ماهیچه، چربی، ا‌ستخوان، پوست و غضروف، کار بر روی بینی می‌تواند دشوار باشد.

من مادرزادی انحراف بینی داشتم و از یک سمت بینی نمی‌توانستم خوب نفس بکشم، به خصوص موقع سرماخوردگی این مشکلم می‌شد. دکتر حسین نژاد با جراحی سپتوپلاستی این مشکل را برای همیشه برطرف کردند؛ خوشبختانه دیگر احساس گرفتگی بینی نمی‌کنم

مدت‌ها بود که دوست داشتم جراحی زیبایی بینی انجام دهم اما از عوارض آن می‌ترسیدم. یکی از دوستانم دکتر حسین نژاد را به من معرفی کرد. من بعد از جراحی هیچ مشکلی پیدا نکردم. اکنون از ظاهر بینی‌ام راضی هستم و دکتر را به دیگران نیز پیشنهاد می‌کنم.

© Dr. Hosseinnejad 217

طراح وب سايت سعيد کلوندی

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

هزینه جراحی زیبایی بینی بسته به نوع بینی و منطقه جغرافیایی متفاوت است. هزینه های عمل زیبایی بینی شامل جراح و متخصص بیهوشی ، هزینه اتاق عمل و بیمارستان، داروها و وسایل مصرفی است که به صورت یک مجموعه از متقاضی دریافت می شود.

هزینه عمل بینی در ایران بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است و بالا بودن قیمت لزوما به علت بهتر بودن کیفیت جراحی  بینی نیست.

سوالات شایع هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت عمل جراحی بینی در رشت

 

 

دوستم با یک و نیم میلیون بینی خود را عمل کرده و بسیار از نتیجه راضی است آیا می توانم به پزشک او اطمینان کنم؟

این ارزانی می تواند علل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات عمل جراحی بینی با هزینه حتی یک میلیون تومان در بیمارستانهای آموزشی تهران توسط رزیدنت ها انجام می شود.

یکی دیگر از علل ارزانی هزینه جراحی زیبایی بینی آشنایی با کارمندان یا پزشکان برخی کلینیک هایی زیبایی است. این کافیست تا برای انجام جراحی زیبایی بینی خود فقط مبلغ ناچیزی بین یک تا دو میلیون تومان بپردازید؛ مبلغی که اگر از کارمندان آن مرکز باشید، به پرداخت هزینه های وسایل مورد استفاده در اتاق عمل و شیرینی پزشک محترم ختم می شود.

از آنجایی که عمل بینی بسیار عمل حساسی است و در صورت عدم موفقیت عوارض جبران ناپذیری در پی دارد عمل های ارزان قیمت تحت نظر افراد بی تجربه توصیه نمی شود.

آیا هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی متفاوت است؟ بالاتر است یا پایین تر؟

عوامل مختلفی در هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار هستند از جمله تغییراتی که نیاز است در جراحی زیبایی بینی انجام شود ، نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و ، با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است .

دستمزد جراح بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. هزینه جراحی بینی در سال ۹۶ اغلب بین ۵ تا ۸ میلیون تومان است. اما هزینه ها باز هم ممکن است بالاتر یا پایین تر باشد. دستمزد های ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است، چرا که عمل های پیچیده تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

آیا هزینه عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی است؟

این نوع بینی ها بدلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوست با ضخامت که در افراد با چربی بالاتر دیده میشود کمی تامل برانگیز است. در بینی های گوشتی چون با تقویت غضروف شکل داده می شوند میبایست توسط متخصص با تجربه حتما انجام شود که برگشت به حالت اول اتفاق نیفتد و قبل از هر گونه اقدامی مشاوره صورت پذیرد که البته می تواند کمی گرانتر هم برای داوطلب این عمل در بیاید. که حدودا بین ۴ تا ۷ میلیون تومان میباشد . باز هم باید تاکید کرد که هزینه تقریبی است.

آیا می توانم قسمتی از هزینه جراحی بینی را از بیمه گیرم؟

اگر قصد شما از انجام عمل جراحی بینی، اصلاح نحوه ی عملکرد آن و رفع نواقصی چون انحراف تیغه ی بینی و مشکلات تنفسی است، بیمه قسمتی از هزینه عمل بینی (و یا حتی همه ی آن) را پوشش خواهد داد. حتما قبل از انجام جراحی پلاستیک بینی، با شرکت بیمه ی خود هماهنگی های لازم را انجام دهید چرا که برخی از این شرکت ها نیاز به تایید قبل از انجام عمل بینی دارند.

جراحی بینی که تنها با هدف زیبایی انجام شود، معمولا توسط شرکت های بیمه پوشش داده نمی شوند.

 به هر حال ثابت کردن این شرایط به موسسه بیمه می‌تواند دشوار باشد و اغلب لازم است این وضعیت مورد تایید کارشناسان بیمه قرار گیرد.

در اکثر موارد موسسات بیمه، هزینه صاف کردن تیغه بینی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. به این عمل جراحی در اصطلاح سپتوپلاستی (septoplasty) گفته می‌شود. تایید وجود انحراف در تیغه بینی با معاینه آن توسط پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص امکان‌پذیر است.

آیا فقط هزینه جراحی بینی است یا قبل و بعد از آن نیز باید هزینه کنم؟

قبل و بعد از جراحی نیز هزینه های جزئی وجود دارد که شامل موارد زیر است.

هزینه های قبل از جراحی شامل موارد زیر می باشد:

و هزینه های بعد از عمل نیز شامل:

 

هزینه عمل ترمیمی از عمل بار اول است؟

گاهی نتیجه مورد نظر در جراحی بینی حاصل نمی شود و نیاز به جراحی مجدد است. در صورت نیاز به جراحی مجدد توصیه می شود حداقل یک سال بعد جراحی دوم انجام شود. معمولا هزینه جراحی ترمیمی از جراحی زیبایی بینی برای بار اول است.

به گفته ی دکتر لاجوردی متخصص گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن، عمل جراحی ترمیمی بینی طیف وسیعی دارد. اگر کار مختصر مانند برداشتن پره های بینی یا گذاشتن غضروف باشد و یا در مواردی که بخواهیم ترمیم را با استفاده از تزریق مایع یا ژل انجام دهیم، ترمیم به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود و هزینه بستگی به جراح و هزینه عمل جراحی اول می تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون باشد، زیرا هزینه برای هر فرد متفاوت است. اما در رابطه با یک عمل جراحی ترمیمی کامل یعنی در مواقعی که در جراحی قبلی نقص واضحی وجود داشته باشد، باید یک عمل جراحی کامل انجام شود و معمولا هزینه بالای ۱۰ میلیون تومان است مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد.

باید به این نکته توجه داشت که عمل دوم به علت چسبندگی عمل اول به خصوص غضروف که جراح را به برداشتن از غضروف گوش یا دنده و حتی غضروف اشعه دیده پیوندی ملزم می کند معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اول دارد.

چرا بعد از عمل بینی هزینه اضافی از توافق از من گرفته شد؟

گاهی در طول جراحی زیبایی بینی انجام عمل‌های دیگری نیز ضرورت می‌یابد که منجر به افزایش هزینه می‌شود. یکی از عمل‌های نسبتاً رایج اضافی شامل پیوند بافت از بخش دیگری از بدن می‌شود که موقعی ضرورت می‌یابد که بخواهید قسمتی از بینی‌تان را بزرگتر کنید یا تغییری چشمگیر در آن به وجود آورید. ضمناً جراح پرداخت هزینه‌های اضافی را برای انجام جراحی بینی به روش باز مطالبه خواهد کرد، چرا که این نوع جراحی زمان بیشتری می‌برد.

آیا هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر با سایر روش ها متفاوت است؟

از آنجایی که سازمان غذا و دارو عمل زیبایی بینی با لیزر را در طبقه ی عمل های غیرجراحی قرار داده است، این نوع  عمل بینی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد، چون به عنوان درمان پزشکی مسلم پنداشته نمی شود؛ بنابراین هزینه ی عمل برای بیمار اهمیتی دو چندان دارد چرا که خود به تنهایی ملزم به پرداخت آن است.

از جراح خود بخواهید تا هزینه دقیق عمل را به شما اعلام کند. رینوپلاستی با لیزر روشی غیر تهاجمی برای درمان آکنه و ترمیم پوست بینی است. این عمل که پوست بینی را درمان می کند، برای تغییر فرم بینی مناسب نیست.

قیمت عمل جراحی بینی در رشت

به گفته ی دکتر لاجوردی متخصص گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن، عمل بینی با لیزر اصلا مفهومی ندارد و در آخرین کنگره جراحی پلاستیک بین المللی که در ایران برگزار شد این روش فقط در مواردی که برش قسمت پایین بینی در روش باز نیاز باشد (با لیزری که برش انجام می دهد مانند اربیوم) کاربرد دارد. لذا این روش به متقاضیان جراحی بینی توصیه نمی شود.

آیا افرادی که دارای بینی گوشتی هستند صد در صد عمل زیبایی آنها غیر قابل بازگشت است؟

برای این افراد چه توصیه‌ای دارید؟

دکتر علی اصغر شیرازی:

 

دکتر بهرام بادامچی:

بله بینی گوشتی گرچه تغییراتش کمتر از بینی استخوانی است ولی با تکنیکهای جدید تقویت غضروف برگشت ندارد.

دکتر شاهین کریمیان:

اگر اصول علمی مربوط به عمل بینی و مراقبتهای مربوطه مثل تقویت غضروفهای ضعیف بینی برداشتن لایه گوشتی زیر پوست و تزریق آمپول تریامسینولون برای ورم نوک بینی انجام شود و بیمار حدود یک تا یکسال و نیم صبر کند نتیجه خوبی حاصل می شود. اما هر گونه خلل در انجام این قسمتها باعث طلوب شدن نتیجه میشود. زمان عمل طولانی و دوره نقاهت طولانی باعث شده که بسیاری از جراحان اصلا بینی گوشتی عمل نکنند.

مشکلات تنفسی ممکن است مانع از عمل زیبایی شود؟

دکتر علی اصغر شیرازی:

دکتر بهرام بادامچی:

اکثرا مشکلات ظاهری بینی توام با انحراف تیغه بینی است که همزمان با عمل زیبایی بینی اصلاح میشود و از غضروفهای اضافه و مجاز تیغه بینی برای اصلاح بقیه قسمتهای بینی استفاده میکنیم پس تنفس بهتر میشه اگر اصولی عمل بشه و عمل توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام بشه ، نه توسط جراح عمومی.

قیمت عمل بینی بر چه معیاری تعیین می‌شود؟

دکتر شاهین کریمیان:

عمل ها یکسان نیست مثلا یک بینی ترمیمی تخریب شده پنج ساعت عمل و پیوند غضروف لازم دارد ولی عمل اولیه یک بینی با یک قوز کوچک و کمی افتادگی بینی را میتوان یک ساعته عمل کرد. پزشکان با تجربه هم معمولا دستمزد بالاتری نسبت به پزشکان تازه کار دریافت می کنند.

دکتر بهرام بادامچی:

براساس سختی و کجی و شدت بینی و مقدار گوشتی بودن و اینکه در کدام کلینیک یا بیمارستان عمل شود به علاوه آن که بار اول می خواهد عمل کند یا قبلا جای دیگر عمل کرده است که نیاز به ترمیم مجدد پیدا کند.

دکتر علی اصغر شیرازی:

 

نتیجه گیری

 

 

 

به خاطر داشته باشید زمانی که برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی بره ریزی می کنید، ارزان تر بودن  یا گران تر بودن قیمت  عمل بینی به معنی بهتر بودن نیست! در این رابطه باید به مسائل با اهمیت تر همچون سلامتی، ایمنی، و کیفیت نتایج حاصل از عمل بینی توجه خاص داشت. شما ممکن است تصمیم بگیرید از خدمات ارزان تر یا ارائه شده توسط جراحان کم تجربه تر استفاده کنید، اما انجام این کار می تواند تاثیرات منفی بر نتایج حاصل از عمل داشته باشد و حتی در برخی موارد نتایج طلوب در نهایت به همراه داشته باشد. علاوه بر این استفاده از این خدمات می تواند با هزینه های اضافی بعدی برای اصلاح مشکلات احتمالی ایجاد شده پس از عمل همراه باشد.

هر چند قیمت و هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند گران به نظر برسد، اما نتایج به دست آمده پس از عمل در صورت موفقیت آمیز بودن می تواند توجیه کننده هزینه پرداخت شده باشد. عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می تواند ظاهر بینی شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به این ترتیب شما می توانید به نحوی زندگی کنید که در حالت عادی بدون ایجاد تغییرات مورد نیاز، امکان آن برای شما هرگز وجود نخواهد داشت.

توجه: هزینه های اعلام شده در این مقاله به صورت تقریبی است و  هزینه های دقیق با توجه به فرم بینی و منطقه جغرافیایی و تجربه و تخصص جراح متفاوت است. لذا برای اطلاع از هزینه های دقیق و قیمت عمل بینی مربوط به خودتان باید توسط پزشک انتخابیتون ویزیت شوید .

علت احساس فشار در گلو چیست؟

درمان خانگی بوی بد دهان ناشی از سینوزیت

از کجا بفهمیم نوزاد گوش درد است؟

چگونه خارش گوش را برطرف کنیم ؟

برداشتن گچ بینی بعد از رینوپلاستی درد دارد؟

علل جوش دردناک داخل گوش و درمان آن

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

وای هزینه های عمل بینی خیلی زیاده. این عددهایی که نوشتید تازه پاییناشه. من خودم خیلی دوست دارم بینیمو عمل کنم اما پولشو ندارم.

کسی دکتر خوب میشناسه برای عمل بینی. من خیلی گیج شدم برای انتخاب دکتر.

سلاممن پیش دکتر مجید کاظمی عمل کردم. ازش راضی هستمهم شکل بینیم همونی شد که میخوام، مشکلم توی نفس کشیدن هم برطرف شد

واوووووو چرا انقد هزینه عمل بینی بالاست من پارسال پیش یه دکتر نوبت گرفتم گفت چهار تومآن میشه الان که نوبتم شده میگه هزینه ها رفته بالا ۹ تومان میشه این انصاف نیست بخدا یک سال صبر کنی بعد نوبتت بشه ن تونی هزینه رو پرداخت کنی لغو بشی??????

اگه دکتری سراغ دارین که با چهاره الی پنج تومن اونم با نوبت عمل زود معرفی کنین ممنون میشم

دکتر آرش حقیقی تو کرج با سه تومن عمل میکنن.کارشون عالی.یه دونه شاکی هم نداره.

تو لرستان (خرم آباد) دکتری و نمیشناسید که هزینه کل عمل 3-4 تومن باشه ،(هزینه دکتر و بیمارستان)، کارش خوب باشه،راضی باشن،لطفا بگید،منم پولم کمه

سلام شماره تلفن لطفا

لطف میکنی شماره تماسشو بدی؟

واقعامیشه ادرسشوبدید

من 4 ماه قبل پیش دکتر احمد علی رجب پور عمل کردم. بینی من گوشتی بود. هزینه عملم 3میلیون و 8 شد. با اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک هست هزینه عمل هاش خیلی مناسبه و کارش هم عالیه، بینی ام خیلی قشنگ شد و مشکل تنفسی ام هم درست شد. مطبش سعادت آباد هست.

میشه ادرس دقیق و شماره تماسشو بهم بدین ؟خیلی لازم دارم

من خودم خیلی استرس دارم واسه عمل بینی و چندتایی دکتر هم رفتم ولی نمونه کاراشون واقعا دل چسب نیستن! کسی دکتر خوب میشناسه معرفی کنه؟ البته یکی از همکلاسیام رفته طراح طب خیلی خوب شده و الان منم اینجا دیدمش و میخوام برم ویزیت امیدوارم این سری دیگه بتونم عمل کنم

وای هزینه عمل بینی خیلی گرون شده من که خودم رفتم پیش دکتر فرشته عبدالمطلبی واقعا پزشک و جراح خوبیه و هزینه ای هم که میگریه نسبت به کارش واقعا به نسبت بعضیا خیلی منصفه و مناسبه .

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

تاثیر چاقی در فشار خون بالا

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

جشنواره فجر

اعلام اسامی زدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جشنواره 37/ معرفی و گزارش نشست خبری فیلم سرخپوست

جشنواره 37/ معرفی فیلم متری شش و نیم به کارگردانی سعید

جشنواره 37/ معرفی فیلم شبی که ماه کامل شد اثر نرگس آبیار

جشنواره 37/ معرفی فیلم طلا به کارگردانی پرویز شهبازی

جشنواره 37/ معرفی فیلم ناگهان درخت به کارگردانی صفی یزدانیان

ویدیو های سلامت

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مطالب پیشنهادی

بهترین بره رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید