خواص دارویی و گیاهی

قیمت قرص celebrex
قیمت قرص celebrex

خانه » قرص، شربت، کپسول » قرص/کپسول سلکوکسیب (Celebrex) برای چیست؟ عوارض، قیمت و سایر نکات

در این مطلب از چندین مجله معتبر پزشکی در سرتاسر دنیا استفاده کردیم تا شما را به صورت کامل با عوارض جانبی، قیمت و همه نکات ضروری قرص/کپسول سلکوکسیب آشنا کنیم.

یک کپسول سخت ژلاتینی سفید کدر با نوار جوهری آبی رنگ روی بدنه سفید و یک نوار جوهری آبی در بالای کلاهک با نام تجاری «۷۷۶۷» حاوی ۱۰۰ میلی گرم سلکوکسیب است.

مواد غیر دارویی: کلوزکارملوس سدیم، لاکتوز مونوهیدرات، منیزیم استارات، پیودون و لوریل سولفات سدیم؛ پوسته: جوهر خوراکی (اریگوتین) (E132)، ژلاتین و دی اکسید تیتانیوم (E171)

یک كپسول سخت ژلاتینی قرمز رنگ کدر با نوار جوهری طلایی روی بدنه سفید و یک نوار جوهری طلایی در بالای کلاهک با نام تجاری «۷۷۶۷» حاوی ۲۰۰ میلی گرم سلكوكسیب است.قیمت قرص celebrex

مواد غیر دارویی: کلوزکارملوس سدیم، لاکتوز مونوهیدرات، منیزیم استارات، پیودون و لوریل سولفات سدیم؛ پوسته: جوهر خوراکی (اکسید فریک) (E172)، ژلاتین و دی اکسید تیتانیوم (E171).

مقدار سلکوکسیب و مدت زمان استفاده از آن با توجه به شرایط درمان، متفاوت است. از این دارو باید با کم ترین دوز در کوتاه ترین مدت زمان ممکن برای رسیدن به کاهش درد استفاده شود.
استئوآرتریت: دوز معمول روزانه توصیه شده ۲۰۰ میلی گرم به عنوان یک دوز یا ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز مصرف می شود.
اسپوندیلیت انکیلوزین: دوز معمول روزانه توصیه شده ۲۰۰ میلی گرم به عنوان یک دوز یا ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز مصرف می شود.
آرتریت روماتوئید: دوز معمول توصیه شده برای شروع ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز است. این ممکن است به ۲۰۰ میلی گرم دو بار در روز با تجویز پزشک، افزایش یابد.
درد متوسط ​​تا شدید: توصیه می شود دوز معمول ۴۰۰ میلی گرم به عنوان یک دوز در روز اول باشد و پس از آن ۲۰۰ میلی گرم یکبار در روز باشد. درمان نباید از ۷ روز تجاوز کند. حداکثر دوز توصیه شده ۴۰۰ میلی گرم در روز است.
سلکوکسیب ممکن است همراه یا بدون غذا مصرف شود.
بسیاری از چیزها ممکن است بر میزان دوز دارو که یک فرد نیاز دارد، مانند وزن بدن، سایر شرایط پزشکی و سایر داروها تأثیر بگذارد. اگر پزشک دوز متفاوتی از مواردی که در اینجا آورده شده توصیه کند، نحوه مصرف را بدون مشورت با پزشک تغییر ندهید.

مهم است که این دارو دقیقا طبق تجویز پزشک مصرف شود. اگر دوز مصرفی را فراموش کردید، آن را در اسرع وقت مصرف کنید و با برنامه منظم ادامه دهید. اگر تقریبا زمان مصرف دوز بعدی نزدیک است، از مقدار خورده نشده صرف‌نظر کرده و با برنامه منظم دارو را ادامه دهید. هیچوقت دو دوز را با یکدیگر مصرف نکنید.

از این دارو استفاده نشود اگر:

بسیاری از داروها می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. اثر جانبی یک پاسخ ناخواسته به دارو است که در دوزهای نرمال مصرف می شود. عوارض جانبی می تواند خفیف یا شدید، موقت یا دائمی باشند. عوارض جانبی زیر را حداقل ۱٪ از افراد مصرف کننده این دارو گزارش کرده اند. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان مدیریت کرد و برخی ممکن است در طول زمان خود به خود از بین بروند.

اگر این عوارض جانبی را تجربه کردید، با پزشک مشورت کنید که متوجه شوید آن ها شدید هستند یا مزمن. داروساز نیز ممکن است بتواند در مدیریت عوارض جانبی کمک کند.

گرچه اکثر عوارض جانبی که در زیر ذکر شده اند اغلب اتفاق نمی افتد، اما در صورت اتفاق اگر به دنبال مراقبت های پزشکی نروید، می توانند به مشکلات جدی منجر شوند.

بعضی از افراد ممکن است عوارض جانبی دیگری علاوه بر موارد ذکر شده داشته باشند. اگر در هنگام مصرف این دارو علائمی را مشاهده کردید، با پزشک مشورت کنید.

آلرژی: بعضی از افراد که به داروهای سولفونامید مانند آنتی بیوتیک های خاص حساسیت دارند و همچنین واکنش های آلرژیک به سلکوکسیب را تجربه می کنند؛ بنابراین قبل از اینکه سلکوکسیب را مصرف کنید، به پزشک در مورد هر گونه عوارض جانبی که قبلا به داروها داده اید، بخصوص سولفونامید ها و استیل‌ سالیسیلیک اسید (ASA) یا سایر ضد التهابات اطلاع دهید. اگر علائم یک واکنش آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش، مشکل تنفس یا تورم صورت و گلو را تجربه کردید، با پزشک مشورت کنید.
تعداد سلول های خونی: این دارو می تواند تعداد نوتروفیل ها (یک نوع از سلول های سفید خون که به مبارزه با عفونت کمک می کند)، گلبول های قرمز (که اکسیژن حمل می کنند) و پلاکت ها (که به خون کمک می کند تا لخته شود) را کاهش دهد. پزشک برای نظارت بر این امر، آزمایش خون را انجام خواهد داد. اگر متوجه شدید علائم عفونت (مثلا تب، لرز و گلودرد)، احساس خستگی ناگهانی، کمبود انرژی یا خونریزی غیر معمول یا کبودی دارید، بلافاصله با پزشک مشورت کنید.
خواب آلودگی: سلکوکسیب ممکن است باعث خواب آلودگی، سرگیجه یا گاهی اوقات تاری دید شود. در این شرایط، از رانندگی، استفاده از ماشین آلات و یا فعالیت های دیگر که نیاز به هشیاری و هماهنگی دارند، اجتناب کنید.

حتما بخوانید: ۹ تا از بهترین داروهای گیاهی برای درمان روماتیسم + متدهای خانگی (تحقیقات جدید)

احتباس مایع: سلکوکسیب ممکن است باعث احتباس مایع و تورم، احتمالا فشار خون بالا، نارسایی احتقانی قلب یا کاهش عملکرد قلب شود. اگر هر کدام از این شرایط را دارید، با پزشک مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی تأثیر بگذارد، چگونه وضعیت پزشکی ممکن است بر میزان دوز و اثربخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاصی است. بلافاصله اگر دچار تنگی نفس، خستگی، اضافه وزن بیش از حد، درد قفسه سینه یا تورم پاها یا ساق پا در هنگام مصرف این دارو شدید، با پزشک مشورت کنید.
حمله قلبی و سکته مغزی: استفاده از NSAID های انتخابی مهار کننده COX-2، از جمله سلکوکسیب، با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی مانند حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است، همانند خطر بیشتر NSAID ها ی معمول (مثلا ایبوپروفن، دیکلوفناک، ناپروکسن). این خطر با افزایش کل دوزهای روزانه و هنگام مصرف دارو در طول مدت زمان طولانی افزایش می یابد. با توجه به این افزایش خطر، افرادی که دارای شرایط زیر یا عوامل خطر هستند باید توسط پزشک دقیقا تحت نظارت باشند اگر از سلکوکسیب استفاده می کنند:

بیماری کلیوی: مانند سایر NSAID، سلکوکسیب باعث کاهش عملکرد کلیه می شود و برای افراد مبتلا به بیماری پیشرفته کلیه توصیه نمی شود. اگر بیماری کلیوی دارید، با پزشک مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی تأثیر بگذارد، چگونه وضعیت پزشکی ممکن است بر میزان دوز و اثربخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاصی است. اگر نشانه هایی از مشکلات کلیوی مانند خون در ادرار یا کاهش تولید ادرار را تجربه کردید، در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید.

مشکلات کبدی: سلکوکسیب ممکن است بیماری کبد را بدتر کند. اگر بیماری کبدی یا کاهش عملکرد کبدی دارید، با پزشک مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی تأثیر بگذارد، چگونه وضعیت پزشکی ممکن است بر میزان دوز و اثربخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاصی است.

بلافاصله اگر دچار علائم مشکلات کبدی مانند خستگی، احساس ناخوشی، از دست دادن اشتها، حالت تهوع، زرد شدن پوست، ادرار تیره، مدفوع کمرنگ، درد شکمی یا تورم و خارش پوست شدید، بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

داروی مشابه: داروی گلوکزامین چیست؟ عوارض، بهترین مارک، نکاتی برای دیابتی ها و…

مننژیت: در موارد نادر، افرادی که از داروهای ضد التهابی مانند سلکوکسیب استفاده می کنند علائم التهاب بافت های اطراف مغز (مننژیت) را تجربه می کنند. این به نظر می رسد که بیشتر در افراد مبتلا به اختلال خود ایمنی دیده می شوند. اگر علائم مننژیت ناشی از عفونت، مانند گردن سفت، سردرد شدید، تهوع، استفراغ یا تغییرات در هوشیاری را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک مشورت کنید.
سطوح پتاسیم: سلکوکسیب ممکن است خطر ابتلا به افزایش پتاسیم بالا در خون را به ویژه برای سالمندان، افرادی که شرایطی مانند دیابت یا نارسایی کلیه دارند، یا افرادی که انواع خاصی از داروها را مصرف می کنند، بالا ببرد. پزشک می تواند به صورت دوره ای در طول درمان خون را آزمایش کند تا میزان پتاسیم خون را کنترل کند. افرادی که با میزان پتاسیم بالا در خونشان تشخیص داده شوند، نباید از این دارو مصرف کنند.
مشکلات معده: سلکوکسیب ممکن است باعث مشکلات معده مانند زخم یا خونریزی شود. اگر مشکلات معده دارید، با پزشک مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی تأثیر بگذارد، چگونه وضعیت پزشکی ممکن است بر میزان دوز و اثربخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاصی است. اگر دچار علائمی مانند درد معده یا شکم، مدفوع سیاه و استفراغ خونی شدید، بلافاصله با پزشک مشورت کنید. استفاده از استیل‌سالیسیلیک اسید (ASA) در همان زمان مانند سلکوکسیب خطر زخم معده و خونریزی را افزایش می دهد.
مشکلات دستگاه ادراری: بعضی از مردم علائم مداوم مشکلات ادراری را تجربه می کنند. اگر درد مثانه، درد در دفع ادرار یا افزایش دفع ادرار را تجربه کردید، از مصرف این دارو جلوگیری کنید و با پزشک مشورت کنید.
بارداری: ایمنی استفاده از این دارو در دوران بارداری مشخص نشده است. این دارو در دوران بارداری نباید مورد استفاده قرار گیرد مگر اینکه مزایای آن بیش از خطرش باشد و باید در طول سه ماهه آخر بارداری (بعد از ۲۸ هفته بارداری) اجتناب شود. اگر هنگام مصرف این دارو باردار شدید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.
شیردهی: این دارو ممکن است به شیر مادر منتقل شود. اگر یک مادر شیرده هستید و از سلکوکسیب استفاده می کنید، ممکن است نوزاد تحت تاثیر قرار گیرد. در مورد اینکه آیا باید شیر مادر را ادامه دهید یا نه با پزشک صحبت کنید.
کودکان: ایمنی و اثربخشی استفاده از این دارو برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال تعیین نشده است.
سالمندان: افراد سالخورده بیشتر به عوارض جانبی سلکوکسیب مبتلا می شوند. در مورد خطرات و مزایای استفاده از این دارو با پزشک صحبت کنید.

ممکن است بین سلکوکسیب و هر یک از موارد زیر تداخل وجود داشته باشد.

اگر از هر یک از این داروها استفاده می کنید، با پزشک یا داروساز صحبت کنید. با توجه به شرایط خاص پزشک ممکن است بخواهد:

حتما بخوانید: ایبوپروفن- مقدارمصرف، عوارض و نکات مهم

تداخل بین دو دارو همیشه به این معنی نیست که باید یکی از آن ها را متوقف کنید. با پزشک در مورد چگونگی مدیریت هرگونه تداخل دارویی صحبت کنید و آن را مدیریت کنید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه

شرکت لوتوس

با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امر آموزش و فروش محصولات پزشکی، تنها به کیفیت و رضایت مشتری می اندیشیم !

تبلیغــات  تماس با ما

تماس با ما

تهران-خیابان انقلاب  تلفن تماس 09193226326 تلفن ثابت ۲۸۴۲۶۹۲۹ -۰۲۱

ایمیل maxer.ir@gmail.com

© استفاده از مطالب سالم زیبا تنها با کسب اجازه از مدیریت امکان پذیر می باشد.

مطالب وبسایت سالم زیبا تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

۱۳۹۷-۱۲-۰۲ سلامت 0

سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب  یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است، به ویژه بازدارنده COX-2 که درد و تورم (التهاب) را کاهش می دهد. این دارو برای درمان آرتریت ، درد حاد و درد قاعدگی و ناراحتی استفاده می شود. تسکین درد و تورم ارائه شده توسط این دارو …

۰سبد خرید

موارد بیشتر ( در صورت نیاز )

با ارسال درخواست، اعلام میکنم که شرایط و مقررات را مطالعه کرده و پذیرفته ام.

زودل بستری پیشرو در تجارت آنلاین عمده فروشی است. از طریق این بستر تجاری ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین فروشندگان عمده و خریداران عمده ممکن می شود. در حال حاضر بیش از یکصد هزار خریدار شامل سوپر مارکت ها، قنادی ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، داروخانه ها و باشگاههای ورزشی در سراسر کشور درخواست های خرید خود را در بستر زودل ثبت می نمایند و بیش از بیست هزار تامین کننده و توزیع کننده سفارشات خرید را از مشتریان جدید دریافت نموده و هزینه های فروش و لجستیک را از این طریق کاهش داده اند.

2 روز قبل

6 روز قبل

1 هفته قبل

1 هفته قبل

1 هفته قبل

قیمت قرص celebrex

2 هفته قبل

2 هفته قبل

2 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

3 هفته قبل

4 هفته قبل

4 هفته قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل

1 ماه قبل


نام کاربری و یا ایمیل:


رمز عبور:

من را به خاطر بسپار


کاربر جدید هستم!

0

موضوعات داغ

داروی سلبرکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در چه شرایطی و به چه صورت مصرف می شود؟ عوارض جانبی آن کدامند؟ چه داروهایی را نباید به طور همزمان با داروی سلبرکس مصرف کرد؟ این سوالات، به همراه نکات و اطلاعات مهم درباره‌ی این دارو، در مطلب پیش‌رو بررسی خواهد شد.

داروی سلبرکس (Celebrex)، که با نام عمومی سلکوکسیب (Celecoxib) نیز شناخته می‌شود، میزان هورمون هایی را که باعث التهاب و درد در بدن می‌شوند، کاهش می‌د‌هد. این دارو برای درمان التهاب و دردهایی که در اثر شرایط مختلف به وجود آمده‌اند- مثلاً ناشی از آرتریت، درد قاعدگی و غیره – استفاده می‌گردد. سلبرکس برای درمان آرتریت روماتویید در کودکان بالاتر از ۲ سال به کار می‌رود. این دارو ممکن است در موارد دیگری نیز جهت درمان استفاده شود.

سلبرکس می‌تواند باعث افزایش خطر سکته‌ی قلبی کُشنده یا سکته‌ی مغزی شود؛ به خصوص اگر به مدت طولانی و یا به میزان زیاد مصرف شود و یا در صورتی که شما دچار مشکلات و بیماری‌های قلبی باشید. از این دارو بلافاصله قبل یا بعد از جراحی بای پس قلبی، استفاده ننمائید.

سلبرکس می‌تواند باعث ایجاد خونریزی شدید معده یا روده در افراد شود؛ به طوری که کُشنده و بسیار خطرناک باشد. این وضعیت، وقتی در دوره مصرف این دارو هستید ممکن است بدون علامت خاصی اتفاق بیفتد و خصوصاً در افراد مسن‌تر، شایع‌تر است. بنابراین در صورتی که شما هم‌اکنون دچار خونریزی معده یا روده هستید، از این دارو استفاده نکنید.

یادآوری می‌شود که داروی سلبرکس می‌تواند باعث افزایش خطر سکته‌ی قلبی کُشنده یا سکته‌ی مغزی شود؛ به خصوص اگر به مدت طولانی و یا به میزان زیاد مصرف شود و یا در صورتی که شما دچار مشکلات و بیماری‌های قلبی باشید. حتی افرادی که بیماری‌های قلبی ندارند و یا عوامل خطرزا در آن‌ها نیست، هم ممکن است در دوره مصرف این دارو، دچار سکته‌ی قلبی یا مغزی شوند.

از این دارو بلافاصله قبل یا بعد از جراحی بای پس قلبی، استفاده ننمائید.

به دلیل اهمیت، دوباره یادآوری می‌شود که سلبرکس می‌تواند باعث ایجاد خونریزی شدید معده یا روده در افراد شود؛ به طوری که کُشنده و بسیار خطرناک باشد. این وضعیت، وقتی در دوره مصرف این دارو هستید ممکن است بدون علامت خاصی اتفاق بیفتد و خصوصاً در افراد مسن‌تر، شایع‌تر است.

در صورتی که نسبت به سلکوکسیب آلرژی (حساسیت) داشته و یا موارد زیر را دارید، از داروی سلبرکس استفاده نکنید:

برای اطمینان از اینکه مصرف این دارو برای شما خطراتی در پی ندارد، در صورتی که موارد زیر را دارید، به دکتر خود اطلاع دهید:

مصرف سلبرکس در سه ماهه‌ی پایانی بارداری ممکن است باعث صدمه به جنین گردد. بنابراین چنانچه در دوره مصرف این دارو باردار هستید و یا قصد باردار شدن را دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

سلکوکسیب می‌تواند در شیر مادر نفوذ پیدا کرده و باعث آسیب به نوزاد شود. اگر در دوران شیردهی قرار دارید، به دکتر خود اطلاع دهید.

مصرف سلبرکس برای افراد زیر ۲ سال ممنوع است.

قیمت قرص celebrex

سلبرکس را حتماً با تجویز پزشک مصرف کنید و قبل از مصرف، تمامی مواردی که روی جلد این دارو نوشته شده است را به دقت مطالعه نمایید. همچنین از مصرف دوز بیشتر یا کمتر از مقداری که برای شما تجویز شده است، خودداری کنید و فقط در همان دوره ی زمانی که برای شما تجویز شده، آن را مصرف کنید. کمترین میزانی از این دارو که می‌تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند را مصرف کنید.

شما می‌توانید داروی سلبرکس را به همراه غذا یا بدون آن مصرف کنید. اگر استفاده از سلبرکس باعث می‌شود معده‌ی شما درد بگیرد، آن را به همراه غذا مصرف کنید.

قرص سلبرکس را به طور کامل قورت دهید و آن را نجوید.

اگر از این دارو به مدت طولانی می‌خواهید استفاده کنید، باید هر از گاهی وضعیت سلامت خود را با انجام آزمایشات بررسی کنید.

دارو را در دمای اتاق نگهداری کرده و دور از گرما و رطوبت قرار دهید.

همه‌ی اطلاعاتی که در مورد این دارو نوشته شده را به دقت مطالعه کنید و از دستورالعمل پزشک تبعیت نمائید و در صورتی که سوالی داشتید، از مسئول داروخانه یا دکتر خود بپرسید.

گاهی سلبرکس طبق یک برنامه‌ی زمانی مصرف نمی‌شود و هر موقع که نیاز بود، بیمار آن را استفاده می‌نماید. ولی هنگامی که این دارو را طبق یک برنامه‌ی زمانی مشخص مصرف می‌کنید، اگر یک بار مصرف آن را فراموش کردید، به محض اینکه به یاد آوردید، آن را مصرف کنید. اما چنانچه زمانِ به یادآوری شما، بسیار نزدیک به زمانِ مصرفِ بعدی بود، دوز فراموش شده را مصرف نکنید. فقط در نوبت بعدی، سلبرکس را مصرف کنید. از مصرف داروی اضافه، برای جبران دوز مصرفیِ فراموش شده، اجتناب کنید.

چنانچه بیشتر از میزان مورد نیاز، این دارو را مصرف کردید، به موارد اورژانسی در مورد مصرف زیاد این دارو مراجعه کنید و یا از پزشک کمک بگیرید.

از مصرف الکل اجتناب کنید. چرا که ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی معده در شما شود.

از مصرف آسپیرین یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، در دوره مصرف سلبرکس خودداری کنید.

قبل از مصرف هر گونه داروی سرما خوردگی، حساسیت، یا مسکن‌ها، با دکتر خود مشورت کنید. بسیاری از داروهای موجود در داروخانه‌ها، حاوی آسپیرین یا داروهای مشابه با سلکوکسیب هستند؛ بنابراین مصرف همزمان آن‌ها باعث بالا رفتن دوز مصرف شما از این ماده می‌شود. برچسب اطلاعات داروها را قبل از مصرف آن ها به دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید حاوی آسپیرین، ایبوپروفن، کتوپروفن، یا ناپروکسن نیستند.

اگر هر گونه علائم آلرژیکی نسبت به این دارو – شامل کهیر، به دشواری نفس کشیدن، التهاب صورت، لب ها، زبان یا گلو – در خود مشاهده کردید، حتماً به دکتر اطلاع دهید.

در صورتی که علائم مربوط به سکته‌ی قلبی یا مغزی – شامل: درد قفسه‌ی سینه به طوری که تا قسمت فک و شانه امتداد بیابد، بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در یک طرف بدن، لکنت زبان، احساس تنگی نفس – را در خود مشاهده کردید، از کمک‌های اورژانسی بهره ببرید.

اگر موارد زیر را دارید، بلافاصله مصرف دارو را قطع کرده و به دکتر اطلاع دهید:

عوارض جانبی متداول در اثر مصرف داروی سلبرکس عبارت است از:

البته لازم است ذکر شود که ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز در صورت استفاده از این دارو رخ دهد. چنانچه موارد دیگری را مشاهده نمودید، به دکتر مراجعه کنید.

در صورتی که از یک داروی ضد افسردگی – مانند: سیتالوپرام، اسیلاتوپرام، فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین، پاروکستین، سرترالین (Zoloft)، ترازودون یا ویولوزدون – استفاده می‌کنید، قبل از مصرف سلبرکس دکتر خود را در جریان قرار دهید. مصرف هر یک از این داروها با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (از جمله همین داروی سلبرکس) ممکن است باعث شود شما به راحتی دچار کبودی یا خونریزی شوید.

هر دارویی که مصرف می‌کنید یا قصد شروع یا قطع مصرف آن را دارید، با دکتر در میان گذارید؛ خصوصاً داروهای زیر:

البته لیست بالا همه‌ی داروهایی که با سلبرکس تداخل دارند را در بر ندارد و سایر داروها نیز ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند؛ مثلاً ویتامین ها و داروهای گیاهی.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

منبع : drugs.com

خوشحال می‌شویم شاهد نظرات سازنده‌ی شما برای بهبود بیشتر مطالب سایت باشیم.

کپی شد

تازه‌های دنیای مد

داغ ترین بحث ها

تازه‌های سلامت

مقالات زیبایی

مقالات سلامت

مقالات آشپزی

مقالات تغذیه

سلامت

۲۱ مرداد ۱۳۹۸

۱۲ مرداد ۱۳۹۸

۴ مرداد ۱۳۹۸

دنیای مد

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

داغ ترین بحث ها

بیشتر دیده شده

399,842

289,127

270,902

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت مجله قرمز می‌باشد. بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.

سلکوکسیب یا سلبرکس نوعی داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی است که با کاهش هورمون هایی که باعث التهاب در بدن می شوند ، از التهاب بدن می کاهد . سلکوکسیب برای درمان درد و یا التهاب ناشی از بسیاری از بیماری ها مانند : آرتریت ، اسپوندیلیت آنکیلوزان ، درمان درد قاعدگی و پریود ، آرتریت روماتوئید نوجوانان ، درمان پولیپ های ارثی در روده بزرگ و … مورد استفاده قرار می گیرد .

این دارو فقط با تجویز پزشک شما در دسترس می باشد.

سلکوکسیب با مهار انتخابی آنزیم سیکلو اکسیژناز – 2 مانع سنتز پروستاگلاندین ها شده، و به این ترتیب اثرات ضد درد، ضد التهاب و ضد تب از خود بروز می نماید. سلکوکسیب تاثیری بر روی ایزوآنزیم سیکلواکسیژناز- 1 ندارد.

به دنبال مصرف خوراکی سلکوکسیب ظرف 3 ساعت به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسد. مصرف آن همراه با غذا (به ویژه غذای چرب) باعث می گردد مدت زمان رسیدن به حداکثر غلظت دارو 1 تا 2 ساعت به تاخیر بیافتد، ولی میزان جذب دارو 20%-10% بیشتر می شود. متابولیسم دارو عمدتاً کبدی بوده و متابولیت های آن غیرفعال می باشند.قیمت قرص celebrex

نحوه و میزان مصرف هر دارویی توسط پزشک تعیین می شود و شما باید طبق تجویز و دستور دکتر رفتار کنید . سلکوکسیب را می توان با غذا و یا بدون مصرف غذا استفاده کرد . در صورتی که مصرف سلکوکسیب باعث سوزش سردل و شکم درد می شود ، می توانید دارو را با غذا مصرف کنید . در صورتی که مجبور هستید از این دارو به مدت طولانی استفاده کنید ممکن است برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی ، نیاز به آزمایش های پزشکی و تشخیصی منظم داشته باشید .سلکوکسیب یا سلبرکس موارد مصرف گوناگونی دارد که از جمله می توان به این موارد اشاره نمود:

1- رفع علائم و نشانه های استئوآرتریت : 200 میلی گرم در روز به صورت تک دوز یا 100 میلی گرم، دو بار در روز .
2- رفع علائم و نشانه های آرتریت روماتوئید در بالغین: 200-100 میلی گرم، دو بار در روز.
3- رفع علائم و نشانه های آرتریت روماتوئید جوانان (JRA) در کودکان بالای 2 سال:

4- رفع علائم و نشانه های اسپوندیلیت آنکیلوزان :200 میلی گرم در روز به صورت تک دوز یا 100 میلی گرم، دو بار در روز. در صورت نیاز پس از 6 هفته می توان دوز دارو را تا میزان 400 میلی گرم در روز بالا برد.
5- کنترل درد حاد در بالغین: دوز اولیه 400 میلی گرم، به صورت یکجا می باشد و در صورت نیاز می توان 200 میلی گرم دیگر در روز اول استفاده نمود. از روز دوم به بعد دوز پیشنهاد 200 میلی گرم، دو بار در روز است.
6- درمان دیسمنوره اولیه : دوز اولیه 400 میلی گرم، به صورت یک جا می باشد و در صورت نیاز می توان 200 میلی گرم دیگر در روز اول استفاده نمود. از روز دوم به بعد دوز پیشنهادی 200 میلی گرم، دو بار در روز است.
7- کاهش تعداد پولیپ های کولورکتال در آدنوماتوز پولیپوز فامیلی (FAP) در کنار درمان اصلی بیماری نظیر جراحی: 400 میلی گرم، دو بار در روز.

1- در صورت ابـتلای بیمـار بـه آسـم، سـابقه زخـم یـا خونریزی گوارشی و برای افراد سـیگاری، وجـود نارسـایی کلیوی و کبدی، این دارو باید با احتیـاط فـراوان مـصرف شود.
2- به دلیل احتمال احتباس مایعات، در بیمـاران مبـتلا به نارسایی احتقانی قلب، ادم و فشارخون بالا، کـم کـاری قلبی و اعتیاد به الکل، ایـن دارو بایـد بـا احتیـاط فـراوان استفاده شود.
3- درصورت کاهش حجم مـایع خـارج سـلولی، قبـل از شروع مصرف دارو بیمـار بایـد بـه میـزان کـافی مایعـات دریافت کند.

4- سلکوسیب به شدت می تواند خطر حمله قلبی و یا سکته مغزی را افزایش دهد . به ویژه اگر به صورت طولانی مدت مصرف شود و یا فرد مصرف کننده ، بیماری قلبی و عروقی داشته باشد و یا بالای 55 سال سن داشته باشد . استفاده از سلکوکسیب قبل از جراحی قلب ممنوع است . در صورتی که از این دارو استفاده می کنید ، قبل از عمل قلب ، به پزشک خود اطلاع دهید .
5- سلکوکسیب می تواند باعث خونریزی معده و روده شود . در صورتی که سن بالایی دارید و یا به زخم معده و روده مبتلا هستید ، قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید . در صورتی که به سلکوکسیب حساسیت دارید ، نباید ازاین دارو استفاده کنید .
توجه: در دوره مصرف سلکوکسیب ، الکل مصرف نکنید . مصرف الکل در زمان مصرف سلکوکسیب می تواند خطر ابتلا به زخم معده و خونریزی معده را افزایش دهد .
6- در دوره مصرف سلکوکسیب ، از مصرف آسپیرین خودداری کنید. همچنین بسیاری از داروهای سرماخوردگی و مسکن می تواند حاوی آسپرین باشد . مصرف سایر داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی در دوره مصرف این دارو باید زیر نظر پزشک باشد .

در صورتی که هر کدام از شرایط زیر را دارید قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید :سلکوکسیب در رده C بارداری قرار دارد و مصرف این دارو در دوران بارداری باید فقط با تجویز پزشک باشد . مصرف سلکوکسیب در سه ماهه آخر بارداری می تواند به جنین آسیب برساند.

این دارو از طریق شیر مادر به بدن نوزاد منتقل می شود و می تواند برای کودک مضر باشد . در صورتی که به نوزاد خود شیر می دهید ، قبل از مصرف سلکوکسیب با پزشک خود مشورت کنید.

اکثر اوقات این دارو در برنامه مشخصی قرار نمی گیرد و معمولا زمانی که احساس درد می کنید باید از این دارو استفاده کنید ولی اگر پزشک شما ، زمان مشخصی برای مصرف دارو تعیین کرده است و شما مصرف یک وعده از داروی خود را فراموش کرده اید ، به محض یاداوری ، دوز خود را مصرف کنید . اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک می شوید ، دوز فراموش شده را رها کنید.

در صورتی که به اشتباه و یا به قصد خودکشی با سلکوکسیب ، مقدار زیادی از این دارو مصرف کرده اید ، سریعا با اورژانس تماس بگیرید . اوردوز و مسمومیت با سلکوکسیب می تواند عوارض جانبی شدیدی در پی داشته باشد و حتی باعث مرگ شود . خودکشی نمایشی با سلکوکسیب روش مناسبی برای جلب توجه نیست .

اگر هر گونه علائم آلرژیکی نسبت به این دارو – شامل کهیر، به دشواری نفس کشیدن، التهاب صورت، لب ها، زبان یا گلو – در خود مشاهده کردید، حتماً به دکتر اطلاع دهید.
در صورتی که علائم مربوط به سکته‌ قلبی یا مغزی – شامل: درد قفسه‌ سینه به طوری که تا قسمت فک و شانه امتداد بیابد، بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در یک طرف بدن، لکنت زبان، احساس تنگی نفس – را در خود مشاهده کردید، به اورژانس زنگ بزنید .
اگر موارد زیر را دارید، بلافاصله مصرف دارو را قطع کرده و به دکتر اطلاع دهید:البته لازم است ذکر شود که ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز در صورت استفاده از این دارو رخ دهد. چنانچه موارد دیگری را مشاهده نمودید، به دکتر مراجعه کنید.

در صورتی که از یک داروی ضد افسردگی – مانند: سیتالوپرام، اسیلاتوپرام، فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین، پاروکستین، سرترالین (Zoloft)، ترازودون یا ویولوزدون – استفاده می‌کنید، قبل از مصرف سلبرکس دکتر خود را در جریان قرار دهید. مصرف هر یک از این داروها با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (از جمله همین داروی سلبرکس) ممکن است باعث شود شما به راحتی دچار کبودی یا خونریزی شوید.

هر دارویی که مصرف می‌کنید یا قصد شروع یا قطع مصرف آن را دارید، با دکتر در میان گذارید؛ خصوصاً داروهای زیر :در مواردی که سابقه حساسیت شناخته شده به سلکوکسیب یا حساسیت به سولفونامیدها وجود داشت باشد. هچنین در صورت سابقه بروز حمله آسم، کهیر یا واکنش های حساسیتی دیگر به دنبال مصرف آسپرین یا سایر NSAIDها، کنترل درد بیمارانی که تحت عمل بای پس عروق کرونر (CABG) قرار می گیرند، مصرف این دارو ممنوع می باشد.همچنین بخوانید:


فواید بی شمار و عوارض قرص آسپیرین (آ. اس .آ)


فواید شگفت انگیز مصرف قرص آرترواستاپ (ArthroStop)

موارد مصرف و عوارض قرص سیپروترون استات (Cyproterone Acetate) 

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

بیش از نیم قرن تلاش در

جهت تعالی فرهنگ سلامت کشور


فرم مشاوره اختصاصی

فرم نظرات کاربران

قیمت قرص celebrex

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید.

تماس با ما

تهران – کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج – جنب بانک ملت شعبه پارس خودرو- شرکت داروسازی تهران دارو

48032000 -021

0935-8933828

در صورتی که تمایل دارید تا از مشاوره ما برخوردار شوید برروی چت آنلاین کلیک کنید.

ما در شبکه های اجتماعی

    

1,400,663 بازدید

نویسنده: دکتر مهرداد منصوری “متخصص ارتوپدی”

سلکوکسیب Celecoxib یا سلکسیب یا سلبرکس یک داروی ضد التهاب و ضد درد است که جزو دسته داروهای التهابی غیر استروئیدی nonsteroidal anti-inflammatory drug NSAID است.قیمت قرص celebrex

فهرست مطالب .

سلکوکسیب یا سلکسیب برای درمان درد، تورم و خشکی ناشی از آرتروز یا ساییدگی مفصلی (استئوآرتریت)، روماتیسم مفصلی و اسپوندیلیت انکیلوزان بکار برده می‌شود.

از سلکوکسیب می‌توان در دردهای ناشی از کشیدگی و کوبیدگی عضلات، رگ به رگ شدن و پیچیدن مفاصل، درد ناشی از التهاب و یا کشیدگی تاندون و لیگامان ها و درد و تورم بورسیت ها استفاده کرد.

سلکوکسیب درد و تورم ناشی از آرتریت یا التهاب مفصل به علل دیگر مانند نقرس را هم کاهش می‌دهد. از این دارو می‌توان برای کاهش دردهای استخوان و درد بعد از جراحی هم استفاده کرد.

سلکوکسیب یا سلبرکس در درمان قاعدگی‌های دردناک و در درمان پولیپ های متعدد روده بزرگ و رکتوم هم بکار برده می‌شود.

سلکوکسیب نوعی آنزیم به نام سیکلواکسیژناز Cyclo-oxygenase را در بدن مهار می‌کند. آنزیم سیکلواکسیژناز مسئول تهیه ماده شیمیایی به نام پروستاگلاندین است که موجب بروز التهاب و درد در بدن می‌شود.

پس سلکوکسیب با مهار آنزیم سیکلواکسیژناز موجب می‌شود تا مقدار پروستاگلاندین بدن کم شده و درد و التهاب هم کاهش یابد.

در بدن دو نوع سیکلواکسیژناز وجود دارد و سلکوکسیب فقط نوع دوم آنرا مهار می‌کند و بر روی تولید پروستاگلاندین هایی که موجب محافظت دیواره معده می‌شوند تأثیری ندارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد مکانیسم اثر سلکوکسیب یا سلکسیب به مقاله “داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی” مراجعه کنید.

 

 

سلکوکسیب برای درمان بیماری از طرف پزشک برای بیمار تجویز می‌شود ولی مانند هر داروی دیگر مصرف آن ممکن است با بروز عوارض احتمالی همراه باشد.

سلکوکسیب ممکن است احتمال بروز سکته قلبی و یا سکته مغزی را بیشتر کند بخصوص اگر بمدت طولانی مصرف شود. از این دارو قبل و یا بعد از اعمال جراحی بای پس کرونر استفاده نکنید.

اگر بعد از مصرف سلکوکسیب دچار علائمی مانند درد قفسه سینه، ضعف، تنگی نفس، اختلال در تکلم و یا اختلال در دید و یا حفظ تعادل شدید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

سلکوکسیب یا سلکسیب می‌تواند موجب زخم معده و دوازدهه و به دنبال آن خونریزی گوارشی شود. این عوارض ممکن است بطور ناگهانی و بدون هیچ علائمی از قبل ایجاد شوند.

عوارض گوارشی سلکوکسیب در افراد مسن شایع‌تر است. اگر مدفوع به رنگ سیاه درآمد یا خون در مدفوع یا در استفراغ دیده شد باید فوراً با پزشک مشورت کرد.

اگر سلکوکسیب مصرف می‌کنید از الکل استفاده نکنید چون احتمال بروز عوارض گوارشی آن را بیشتر می‌کند. تهوع، درد معده، سوزش سر دل، کاهش اشتها، نفخ شکم، اسهال و یا یبوست از دیگر عوارض احتمالی گوارشی مصرف سلکوکسیب است.

گاهی اوقات گیجی، اضطراب و سردرد بعد از مصرف سلکوکسیب ایجاد می‌شود.

سلکوکسیب یا سلبرکس ممکن است موجب اختلال در عملکرد کلیه و به دنبال آن کاهش حجم ادرار، تیره شدن ادرار، بالا رفتن فشار خون و افزایش ناگهانی وزن شود

سلکوکسیب می‌تواند در مواردی موجب سرخی پوست، کبودی، تب، گلو درد، تورم صورت و زبان، سوزش چشم، درد پوست و یا تاول پوستی شود

از هر ۱۰۰ نفری که سلکوکسیب یا سلکسیب مصرف می‌کنند عوارض زیر در ۱۰-۱ نفر آنها دیده می‌شود

• سوء هاضمه، اسهال با یا بدون درد شکم • تورم ساق و یا مچ پا به علت افزایش تجمع آب در بدن • التهاب سینوس • گلو درد • التهاب مخاط بینی و به دنبال آن آبریزش از بینی • علائم شبیه آنفلوانزا مثل درد بدن • عفونت ادراری • اختلال خواب • گیجی • سرفه • خارش یا قرمزی پوست

از هر ۱۰۰۰ نفری که سلکوکسیب مصرف می‌کنند عوارض زیر در ۱۰-۱ نفر آنها دیده می‌شود

• کم خونی • خستگی، اضطراب و افسردگی • تاری دید • احساس گزگز در اندام • سوت زدن گوش • طپش قلب • نارسایی قلبی • یبوست • فشار خون بالا • التهاب معده • درد ساق

از هر ۱۰۰۰۰ نفری که سلکوکسیب یا سلبرکس مصرف می‌کنند عوارض زیر در ۱۰-۱ نفر آنها دیده می‌شود

• زخم معده • گیجی • اختلال حس چشایی • اختلال تعادل • افزایش حساسیت به نور خورشید

از هر ۱۰۰۰۰۰ نفری که سلکوکسیب مصرف می‌کنند عوارض زیر در ۱۰-۱ نفر آنها دیده می‌شود

• خونریزی معده • نارسایی کبدی • نارسایی کلیویقیمت قرص celebrex

 

استفاده از سلکوکسیب در دوران بارداری بخصوص سه ماهه آخر بارداری خطرناک بوده و ممکن است موجب بروز ناهنجاری‌های قلبی در جنین شود. سلکوکسیب در شیر مادر شیرده هم ترشح می‌شود پس اگر به بچه شیر می‌دهید قبل از مصرف سلکوکسیب با پزشک مشورت کنید.

 

سلکوکسیب یا سلکسیب ممکن است با دیگر داروها تداخل اثر داشته باشد به این معنی که مصرف همزمان آن با داروهای دیگر می‌تواند موجب بروز عوارض خطرناکی شود. اگر از داروهای زیر استفاده می‌کنید قبل از شروع مصرف سلکوکسیب حتماً با پزشک خود مشورت کنید

این مقاله چقدر مفید بود ؟

لطفا در زیر امتیاز بدهید

3 روز پیش

4 هفته پیش

2019-07-13

2019-06-26

2019-06-16

2019-06-03

2019-05-17

2019-04-25

2019-04-17

2019-04-03

2019-03-29

2019-03-22

 

ایران ارتوپد  دانشنامه آسیب ها و بیماری های استخوان و مفاصل

دکتر مهرداد منصوری  تهران. سعادت آباد. میدان سرو. ابتدای خیابان شهید بخشایش. نبش خیابان بهار یکم. ساختمان بخشایش

تلفن 231 40 221 – 021

این سایت حاوی اطلاعاتی در باره بیماری ها و درمان آنها است. این اطلاعات صرفا به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات شما در سایت قرار داده شده است و به هیچ وجه جایگزین مراجعه مستقیم به پزشک برای تشخیص و درمان نیست. شما مجاز نیستید به هیچ طریقی از این اطلاعات برای تشخیص، درمان یا هر اقدام دیگری در مورد بیماری یا مشکل فیزیکی بدن خود یا فرد دیگری استفاده کنید.

پشتیبانی

شماره تماس : 31315495 – (031)

سلکوکسیب از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی است که در درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، دیسمنوره، نقرس، آرتریت‌ها، تب و … به کار می‌رود.

از سلکوکسیب می‌توان در دردهای ناشی از کشیدگی و کوبیدگی عضلات، رگ به رگ شدن و پیچیدن مفاصل، درد ناشی از التهاب و یا کشیدگی تاندون و لیگامان‌ها و درد و تورم بورسیت‌ها استفاده کرد. از این دارو می‌توان برای کاهش دردهای استخوان و درد بعد از جراحی هم استفاده کرد. سلکوکسیب در درمان قاعدگی‌های دردناک و در درمان پولیپ‌های متعدد روده بزرگ و رکتوم هم بکار برده می‌شود.

سلکوکسیب (Celebrex)

قیمت قرص celebrex

 

در صورت بروز هر کدام از عوارض زیر فورا با پزشک مشورت کنید.

موارد با شیوع بیشتر:

سرفه، تب، راش پوستی، عطسه، گلو درد، ورم صورت، انگشتان، پاها و یا ساق پاها.

موارد با شیوع کمتر یا نادر:

مدفوع خونی یا سیاه و قیر مانند، احساس سوزش در قفسه سینه یا معده، لرز، گرفتگی قفسه سینه، سرفه، اسهال، خستگی، تب، کاهش اشتها، درد عضلانی، تهوع، کوتاه شدن نفس، درد شدید معده، حساس شدن ناحیه معده، افزایش وزن غیر عادی، استفراغ خونی و موادی شبیه به دانه های قهوه، ضعف.

 

عوارض جانبی زیر نیز ممکن است رخ دهند که نیاز به توجه پزشکی ندارند. این موارد ممکن است با ادامه مصرف دارو خود به خود از بین بروند، اما در صورتی که ادامه پیدا کردند و یا آزاردهنده شدند باید به پزشک مراجعه کرد.

موارد با شیوع بیشتر:

درد پشت، گیجی، نفخ، سردرد، سوزش سردل، بی خوابی، تهوع، سوزش یا درد گلو، درد معده، گرفتگی و آبریزش بینی.

موارد با شیوع کمتر:

اضطراب، تاری دید، وز وز و زنگ زدن گوش، تغییر در مزه، یبوست، کاهش اشتها، افسردگی، اشکال در بلع، خشکی دهان، ضربان قلب تند، افزایش تعریق، درد و سفتی ماهیچه ها و مفاصل، کاهش انرژی و احساس ضعف، عصبانیت، مورمور شدن انگشتان دست و پا، درد و سوزش گلو، خواب آلودگی، تعریق ناگهانی و احساس گرما، خستگی غیر عادی، استفراغ.

 

مصرف در بارداری و شیردهی

در صورت سابقه یا ابتلا به بیماری‌های آلرژیک، آنافیلاکسی، آنژیوادم

حساسیت قبلی نسبت به سلکوکسیب

سابقه واکنش آلرژیک به سولفونامید ها

سابقه آسم، کهیر یا هرگونه واکنش افزایش حساسیت نسبت به آسپیرین، دیگر سالیسیلات ها یا سایر داروهای ضد التهاب استروئیدی

پولیپ بینی همراه با اسپاسم برونش ناشی از مصرف آسپیرین

نارسایی حاد کبدی و کلیوی

 

در صورت وجود موارد زیر پزشک را مطلع سازید.

مشکلات خونریزی

زخم معده یا دوازدهه و سایر مشکلات معده و گوارشی (مانند کرون)

اعتیاد به تنباکو یا سابقه آن

کم خونی

آسم

از دست دادن آب بدن

احتباس مایعات (ورم پاها یا ساق پاها)

بیماری های قلبی یا عروقی

فشار خون بالا و یا وجود لخته در عروق

بیماری های کلیوی یا کبدی

لوپوس

بیماری پارکینسون

صرع (تشنج)

قیمت قرص celebrex

در افراد بالای ۶۵سال و زیر ١٨سال

در صورت سابقه ی قند یا کلسترول خون بالا

 

 

آسپیرین، لیتیم، فلوکونازول، مهارکننده‌های مبدل آنژیوتانسین مانند کاپتویریل و انالاپریل، لوزارتان و والسارتان، ضد اسید‌های حاوی آلومینیوم و منیزیم، دیورتیک‌ها (ادرارآور ها) مانند فورزماید و مدرهای تیازیدی، وارفارین، کورتیکو استروئیدها و آنتی کواگولانت ها، سیدوفوویر و الکل.

دو یا بیش از دو داروی ضد التهاب غیر استروئیدی را به طور همزمان مصرف نکنید، همچنین از مصرف استامینوفن یا آسپیرین یا سالیسیلات‌های دیگر و نیز کتورولاک بیش از چند روز در مدت زمانی که یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی دیگر جهت درمان دریافت می‌کنید، خودداری کنید، مگر اینکه مصرف همزمان این داروها توسط یک پزشک یا دانپزشک برای بیمار تحت درمان توصیه شده باشد.

 

میزان دقیق مصرف این دارو حتما باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد. ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر می باشد:

برای پولیپ روده:

بزرگسالان: ۴۰۰ میلی گرم ۲ بار در روز همراه با غذا.

کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

برای دردهای شدید یا متوسط مثل دندان پزشکی، ارتوپدی یا دردهای دوران قاعدگی:

بزرگسالان: روز اول ۴۰۰ میلی گرم برای دوز اول و سپس ۲۰۰ میلی گرم بر حسب نیاز در دوز دوم. از روز اول به بعد ۲۰۰ میلی گرم ۲ بار در روز.

کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

برای آرتریت روماتوئید:

بزرگسالان: ۱۰۰ – ۲۰۰ میلی گرم ۲ بار در روز.

کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

برای استئوآرتریت:

بزرگسالان: ۲۰۰ میلی گرم ۱ بار در روز به عنوان تک دوز یا ۱۰۰ میلی گرم ۲ بار در روز.

کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

برای اسپوندیلیت انکیلوزان:

بزرگسالان: ۲۰۰ میلی گرم ۱ بار در روز یا دوزهای منقسم. ممکن است مقدار مصرف تا ۴۰۰ میلی گرم در صورت بهبود نیافت بعد از ۶ هفته افزایش یابد.

کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

 

 

مشخصات فنی دارو

 

داروسازی تهران دارو – داروسازی رازک – داروسازی مداوا – داروسازی تهران شیمی – داروسازی سجاد داروی شرق – دارو پخش-کارخانه – داروسازی شهر دارو – داروسازی حکیم – داروسازی اکسیر – داروسازی آریا – داروسازی زهراوی – داروسازی روز دارو – داروسازی پارس دارو – داروسازی مهر دارو – داروسازی کیمیدارو – داروسازی امین – داروسازی باختر بیوشیمی – داروسازی درسا دارو – داروسازی شفا – سونا طب پارسه – PFIZER – CIPLA

 

CEBEX – FLACOXIB – CELEXOSAD – CELEXIB – CELECOXIB – CELEBIOX – CELEBREX – COBIX – CELEBRIN – DOROXIB – PROBIX – MODEXIB – RAZOCELECOXIB

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

سفارشات به صورت رایگان

30 ضمانت بازگشت وجه

24 ساعت 7 روز هفته

تیم هایتونیکس از همراهی علاقه مندان حوزه سلامت و دارو و عاشقان فناوری، با هدف آشنایی و به اشتراک گذاری تجربیات عوارض داروها ایجاد شده است.تیم هایتونیکس قصد دارد فناوری را در جهت بهبود خدمات دارویی کشور بکار گیرد.

باعضویت در خبرنامه از اخرین تخفیفات و کد های کوپن سایت با خبر شوید.
(function() {
if (!window.mc4wp) {
window.mc4wp = {
listeners: [],
forms : {
on: function (event, callback) {
window.mc4wp.listeners.push({
event : event,
callback: callback
});
}
}
}
}
})();

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به تیم هایتونیکس میباشد.

قیمت قرص celebrex
قیمت قرص celebrex
0

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید