اینها رو بخوان سالم بمان :

خواص دارویی و گیاهی

مجازات هک تلگرام همسر
مجازات هک تلگرام همسر

مجازات سرکشی به تلفن همراه همسر چیست؟

ایران آنلاین /  توسعه فضای مجازی و فعالیت گسترده شبکه‌های اجتماعی باعث شده در جامعه پدیده‌ای تحت عنوان بررسی کردن تلفن همراه یا دیگر وسایل ارتباطی در بین همسران افزایش یابد. از سوی دیگر در فضای مجازی شاهد تبلیغات برخی وسایل یا نرم‌افزارها برای تسهیل در بررسی تلفن همراه افراد هستیم.انون به هیچ فردی اجازه ورود و بررسی شخصی‌ترین وسیله فرد همچون تلفن همراه را نداده است. بر اساس قانون همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل مراجع قانونی قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر جرم محسوب می‌شود. بر اساس قانون بروز جرایم رایانه‌ای در قالب بررسی کردن، دسترسی و هک تلفن همراه توسط همسر یا دیگر اشخاص اقدام مجرمانه تلقی می‌شود. بنابراین در قانون هیچ گونه حقی مبنی بر بررسی کردن همسران در ابعاد مختلف زندگی یکدیگر تعریف نشده است.


تحکیم مبانی خانواده مورد توجه قرار گیرد

بر اساس قانون باید زوج‌ها را به تحکیم مبانی خانواده دعوت کرد. در قوانین زوج‌ها ملزم و مکلف به تحکیم خانواده و مبانی آن هستند. با این تفاسیر زوج‌ها باید در ایجاد روابط مناسب بین یکدیگر تلاش کنند. زوج‌ها براساس رسالتشان باید برای ارتقای مهربانی، دوستی، صمیمیت و تفاهم در زندگی تلاش کنند. یکی از آسیب‌های فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را می‌توان ایجاد حس بدبینی، حساسیت و سوء‌برداشت در بین زوج‌ها قلمداد کرد. در اصل بروز و تشدید بدبینی و سوءبرداشت‌ها منشأ بروز اختلافات و دعواهای فراوان بین زوج‌ها می‌شود و در این وضعیت هر یک از همسران به شکل غیرقانونی و مخفیانه اقدام به رصد و کنترل فرد مقابل می‌کنند. در واقع این گونه اقدامات از سوی زوج یا زوجه مطابق با قوانین کشور نیست.


قانون درباره بررسی تلفن همراه چه می‌گوید؟

مجازات هک تلگرام همسر

«بر اساس اصل ۱۶۷ قانون اساسی و اصل قانونی بودن جرایم یا مجازات‌ها، هر فعل یا ترک فعل بر اساس قانون جرم تلقی می‌شود، به این ترتیب می‌توان امور مربوطه را پیگیری کرد.» در اصل مسائلی همچون بررسی کردن تلفن همراه همسر جزو مباحث اخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد و فرد نمی‌تواند بر این اساس تقاضای طلاق کند. اگر زن به هر دلیل به دادگاه مراجعه و درخواست طلاق دهد، قبل از هر اقدامی باید دلیل فرد مبنی بر طلاق از لحاظ قانونی مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر دلایل زن برای طلاق باید از نظر دادگاه موجه باشد. برای مثال اگر یک زن فقط به دلیل بدبینی،‌ سوءبرداشت، سوءتفاهم یا توهم همسر به دادگاه مراجعه کند به نسبت دادگاه و مراجع قضائی نمی‌توانند در زمینه درخواست او اقدام‌ کنند.


تاثیرشبکه‌های اجتماعی بر روابط همسران

تاثیر عضویت در شبکه‌های اجتماعی بر هویت افراد و تاثیر این گونه شبکه‌ها در ارتباط با جنس مخالف به گونه‌ای است که به سهولت روابط میان محرم و نامحرم شکسته‌ شده و نبود حریم‌ها در این فضا قابل مشاهده است. مساله مهم دیگر درباره فعالیت در شبکه‌های اجتماعی این است که امروزه بسیاری از زوج‌های جوان در صورت نداشتن خود باوری به سراغ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌روند. باید توجه داشت که مراجعه به این سایت‌ها رفتار خود تخریبی و خودآزاردهنده (همچون مقایسه‌های منفی) را در افراد تشدید می‌کند. در شبکه‌های اجتماعی، این احساس به افراد دست می‌دهد که دیگران شادتر از آنها هستند و این باعث سرخوردگی و واکنش‌های نامناسب در آنها می‌شود. باید در نظر داشت که در شبکه‌های اجتماعی فضایی آکنده از غیر واقعیت جاری است، چون افراد می‌توانند با هویت مجازی و هویت جعلی عضو شده و فعالیت کنند.


شبکه‌های اجتماعی و‌ طلاق

بر اساس قانون هر گونه درخواست طلاق نیازمند توجیه قانونی است. برحسب ماده ۱۱۳۳ از قانون مدنی ماده ۱۱، مرد می‌تواند هر وقت که بخواهد همسر خود را طلاق دهد، اما زن بر اساس ماده ۱۱۳۰ فقط در شرایطی می‌تواند اقدام به طلاق کند که عسر و حرج و دیگر شرایط براساس قانون برای او محقق شده باشد. در این وضعیت قانون‌گذار به تعریف حدود زوج و زوجه پرداخته است. باید بر این امر تاکید داشت که موضوعات موجود همچون فعالیت بی‌قید و بند در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش میزان طلاق در کشور داشته باشد. «قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸ در مواد ۸، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۷ درباره مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌‌های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر و متن گفت‌وگوها دستبرد می‌‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است.» بر اساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر جرم محسوب می‌شود. تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است. در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر، وجود ندارد و فرد هک کننده مطابق قانون مجازات می‌شود. باید توجه داشت که در این زمینه کمبود قانون وجود ندارد، بلکه بخش قابل توجهی از میزان بروز این نوع رفتارهای اجتماعی به مسائل اخلاقی و قانونی مربوط می‌شود.


شبکه‌های اجتماعی و مشکلات ناشی از آنها

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند محل آسیب‌ برای خانواده‌ها باشند. فعالیت زن یا شوهر در شبکه‌های اجتماعی به میزان قابل توجهی باعث بروز شک و بدبینی در همسرش می‌شود. این در حالی است که دیگر مسائل می‌تواند در بروز اختلافات زناشویی موثر باشد. در ضمن هر یک از موارد اختلاف برانگیز را می‌توان با مباحث قانونی بررسی کرد. بر اساس قانون، قانونگذار می‌تواند به بررسی دلایل اختلاف زوج‌ها بپردازد، اما به صرف فعالیت زوج یا زوجه در شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان شخص را محکوم کرد. در اصل نمی‌توان فعالیت زوج‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دلیل قانونی برای طلاق برشمرد. در واقع چنین موضوعاتی نمی‌تواند به طلاق منتهی شود، اما این مسائل بر استحکام بنیان‌های خانواده تاثیرگذار است، چون هر گونه فعالیت خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند موجب سلب اعتماد و ایجاد گسست در بین اعضای خانواده به ویژه زوج‌ها شود. بر اساس قانون، زن، شوهر یا فرد دیگری به هیچ عنوان اجازه بررسی، هک یا هر اقدام دیگر مبنی بر بررسی تلفن همراه فرد مقابل را ندارد. هرچند هرگونه بررسی کردن یا هک تلفن همراه، تبلت یا رایانه شخصی با هیچ یک از عنوان‌های مجرمانه قابل انطباق نیست.


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پر بازدیدها

آخرین اخبار

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بلامانع است

سلامت نیوز: قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸ در مواد هشت، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۷ برای مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌‌های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر یا متن گفت‌وگوها دستبرد می‌‌زنند حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است. بر اساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان، در داخل کشور میلیون‌ها نفر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. باید این فرایند مدیریت شود و موارد مفید از غیرمفید تفکیک شود. بررسی ها نشان می دهد اقدامات فنی نتیجه بخش نبوده است و باید توسعه شبکه های اجتماعی داخلی در اولویت قرار گیرد. اگر دامنه چنین شبکه ای محدود شود و امکان استفاده از آن دیگر در کشور فراهم نباشد، ممکن است بلافاصله شبکه دیگری ظهور و بروز کند و جمعیت بیشتری را به خود جلب کند. یک اشکال جدی که در این زمینه وجود دارد این است که متاسفانه هنوز امکان استفاده درست از شبکه های اجتماعی در کشور ما فراهم نشده است. بیش از ۷۰ درصد کاربران تلگرام ، ایرانی هستند، اما۲/۲ درصد اعضای تلگرام روسی هستند و روسیه اعلام کرده که احتمال فیلتر تلگرام زیاد است. استقبال از شبکه های داخلی در شرایطی اعمال می‌شود که شبکه هایی همچون تلگرام وقتی وارد کشور می شوند از هیچ جا مجوز نمی گیرند، مالیات، عوارض و حق الامتیاز به هیچ سازمانی پرداخت نمی‌کنند، اما اگر یک نرم افزار ایرانی بخواهد فعالیتی داشته باشد حداقل باید از پنج سازمان یا نهاد مختلف مجوز کسب کرده و به این ترتیب حق السهم و حق الامتیاز بدهد.

آنچه در ادامه می‌خوانید نظرات محمد علی اسفنانی، دادیار دیوان عالی کشور درباره وضعیت استقبال کاربران ایرانی از شبکه‌های اجتماعی است.درباره فیلترینگ و فیلترینگ هوشمند در کشور توضیح دهید؟فیلترینگ در کشور ما به دو شیوه دستی و هوشمند انجام می‌شود. فیلترینگ ساده بنابر روال گذشته اعمال می‌شود. در واقع برخی از کارشناسان در «کارگروه مصادیق مجرمانه» به موجب قانون تکالیفی را برعهده دارند و شاید آنها در هر روز ۳۰ یا ۴۰ هزار فضا، سایت و… را مورد بررسی قرار می‌دهند که در صورت صلاحدید به فیلتر برخی فضاهای مجازی نیز می‌پردازند. در دو سال اخیر فیلترینگ هوشمند وارد عمل شده است و این سیستم به شکل هوشمند صفحات را بر اساس داده‌های تعریف شده فیلتر می‌کنند. احتمال خطای فیلترینگ هوشمند تقریبا کمتر از ۱۵ درصد است. به همین دلیل شاید فیلترینگ هوشمند چندان تمام و کمال نتواند انتظارات کاربران و نهادهای مربوطه را برآورده کند. در اصل فضای مجازی به نحوی است که ارائه دهندگان فضا در برخی مواقع با تغییر کاراکتر یا تغییر یک کاراکتر می‌توانند از فضا خارج شده و به فضای جدیدی هدایت شوند.هراز چند گاهی اخباری مبنی بر فیلتر تلگرام به گوش می‌رسد، در این بین کم نیستند سازمان‌ها و نهادهایی که از این شبکه اجتماعی برای تسهیل فعالیت‌های روزانه خود استفاده می‌کنند. سرنوشت پیام رسان محبوب ایرانی‌ها چه می‌شود؟فضای تلگرام یک فضای خاص و به روز است. با توجه به اینکه فعالیت در فضای تلگرام از مزایا و معایب فراوانی برخوردار است به نسبت می‌توان از این فضاها به نحو بهینه بهره مند شد. استفاده برخی از سازمان‌ها از این شبکه اجتماعی چندان مناسب نیست. برای مثال هم اکنون برخی سایت‌ها، مراجع اداری و… کانال ویژه در تلگرام طراحی کرده اند که از این طریق مطالبشان را ارائه می‌کنند. اما از سوی وزارت اطلاعات اعلام شد که هیچ سازمان یا نهادی در کشور به هیچ عنوان نباید از طریق شبکه تلگرام به فعالیت‌های اداری بپردازد. صراحتا از سوی دادستانی کل و وزارت ارتباطات هم اعلام شده که هیچ نهادی اجازه فعالیت اداری از طریق شبکه‌های تلگرامی را ندارد. بالاخره پیشرفت بشری در عرصه ارتباطات به حدی است که در برخی مواقع نیز اقدامات سلبی نه تنها مناسب نیست، بلکه با تاثیرات منفی متعددی همراه است. امروزه دیگر برای هر فردی امکان دسترسی به شبکه‌های مجازی وجود دارد. بر این اساس باید فضا را از آلودگی مصون داشت و به این ترتیب فضا به نوعی سالم سازی شود تا به نوعی بتوان از این فضاها به نحو مناسب بهره برد. در گام نخست باید آموخت تا از پیشرفت‌های روز به نحو مناسب بهره برد. در گام بعدی هم نوع تشخیص آسیب‌زایی شبکه‌های اجتماعی برای همگان تشریح شود. برای مثال شبکه‌های مجازی به دلیل خاصیت سرگرم کنندگی شان در برخی مواقع ساعت‌ها کاربر را بدون احساس خستگی به خود مشغول می‌کند. هم اکنون در کشور ما جمعیت انبوهی از شبکه تلگرام استفاد می‌کنند. اما باید گفت که مسدود کردن تلگرام به هر دلیلی چندان ضرورت ندارد. اگر افراد در دنیای امروز توانایی فراگیری علم روز را نداشته باشند به نسبت با چالش‌های فراوانی رو به رو خواهند شد. برای مثال شاید امروز بتوان تلگرام را فیلتر کرد، اما با شبکه‌های اجتماعی دیگر چه کنیم؟ باید قبل از هر کاری بتوان فرهنگ و علم استفاد از آن را به مخاطب معرفی کرد و به این ترتیب مخاطرات آن را برای همگان شناسایی کرد. باید در قالب آموزش بتوان مخاطرات فضای مجازی را برای مخاطب شناسایی کرد. باید استفاده از شبکه‌های اجتماعی به سمت استفاده بهینه هدایت شود. اصولا با قطع امکان دسترسی به شبکه‌های اجتماعی هیچ تغییری رخ نمی‌دهد. با این تفاسیر فقط توجه به آموزش و نحوه کاربرد شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در ارتقای فرهنگ مصرف از این امکانات موثر باشد.امنیت در شبکه‌های اجتماعی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸ در مواد هشت، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۷ برای مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌‌های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر یا متن گفت‌وگوها دستبرد می‌‌زنند حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است. بر اساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می‌شود. تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر وجود ندارد و فرد هک کننده، براساس قانون مجازات خواهد شد. همگان باید بدانند که هیچ امنیتی در فضای مجازی وجود ندارد. برای مثال در روند نصب شبکه‌های تلگرام سوال‌های متعددی از کاربر پرسیده می‌شود که در برخی موارد فرد بدون توجه به محتوای سوال‌ها به آنها پاسخ‌های مثبت می‌دهد و همین امر باعث بروز مشکلات فراوان همچون بازخوانی اطلاعات فرد می‌شود. این امر نشان می‌دهد گردانندگان فضای تلگرام به تمامی اطلاعات موجود دسترسی دارند و به این ترتیب همگان باید به این امر واقف باشند که هیچ امنیتی در فضای تلگرام وجود ندارد. در این شرایط فقط باید فرهنگ استفاده از این وسیله ارتباطی به افراد آموزش داده شود. برای مثال در شبکه‌های مجازی هیچ ضرورتی مبنی بر انتشار اسرار و اطلاعات فردی وجود ندارد. از لحاظ امنیتی هم در این فضاها به دلیل عدم امنیت باید فقط با شیوه به کارگری مناسب از آن استفاده کرد.در صورت بروز هرگونه تهدید یا سوء استفاده در شبکه‌های اجتماعی، کاربر چگونه می‌تواند مراجع انتظامی و قضائی را از بروز چنین نارسایی‌ای آگاه کند؟هم اکنون کارگروه مصادیق مجرمانه یک مرجع مناسب برای مراجعه افراد آسیب دیده در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. به این ترتیب فرد با تهیه عنوان شکایت می‌تواند به این کارگروه مراجعه کند. در ضمن پلیس فتا هم با فعالیت‌های گسترده امکان تعقیب افراد خاطی را فراهم می‌کند. نهادهای امنیتی در صورت اعاده شکایت در این زمینه می‌توانند از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کرده و به این ترتیب فرد خاطی را شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند.ارسال دیدگاه شما

باسلام آگه کسی تلگرام همسر خود را هک کند و متوجه ارتباط همسرش با کسی دیگر شود و دلیل دیگری نداشته باشد آیا میتواند شکایت کند

مخاطب گرامی عنایت داشته باشید هک کردن تلگرام به وسیله همسر نیز جرم محسوب می شود و دارای مجازات می باشد.

موید باشید

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است جهت قبول وکالت و یا مشاوره تلفنی یا حضوری با شماره ۴۲۸۱۸ – ۰۲۱ داخلی ۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

تمام حقوق برای بنیاد وکلا محفوظ است.

محمدعلی اسفنانی افزود:‌ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب
سال ۸۸  در مواد ۸، ۱۱ ، ۱۲ ، ۱۳ و ۱۷ درباره مجازات کسانی که به صورت
غیرمجاز به داده‌ های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها
دستبرد می ‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه
نقدی تعیین کرده است.

دادیار دیوان عالی کشور تاکید کرد: تعیین دادسرای ویژه
جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در
این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر ، وجود ندارد و فرد هک کننده،
براساس قانون مجازات خواهد شد.

آغاز جولان سودجویان

مجازات هک تلگرام همسر

تنها یک ماه پس از نوشتن این مطلب در وبسایت جالبیات و
جذب بیش از صد هزار بازدید در کمتر از یک ماه و قرار گرفتن در صدر گوگل با
سرچ هک تلگرام تعداد قابل توجهی از سایت ها و افراد سودجو تلاش زیادی برای
فروش نرم افزار هک تلگرام
کردند ، نرم افزاری که نه تنها وجود حقیق نداشت بلکه کاملا تقلبی و
فریبنده بود که به گذارش های رسیده از مراجع قانونی نیز برخی از این نرم
افزار ها علاوه بر کسر هزینه (هزینه خرید) سبب سرقت اطلاعات تلگرام و غیر
تلگرام بر روی گجت های شخص افراد می شدند.آغاز فروش این نرم افزار ها در
مرداد ۹۴ رشد چشم گیری داشت به طوری که ظرف مدت کم تر از ۱ ماه یعنی تا
شهریور ماه بیش از دو درصد کاربران تلگرام در آن زمان یعنی حدود دویست
هزارنفر این نرم افزار را خریداری کردند!

حقیقت نرم افزار های هک تلگرام

نرم افزار های هک تلگرام (از جمله نرم
افزار setting و telegramxapp) برخی که کلا از اول وجود نداشتند مثل نرم
افزار  telegramxapp که اصلا وجود خارجی نداشته و ندارد این نرم افزار تنها
ساخته و پرداخته ذهن نویسنده جالبیات بوده است!

اما نرم افزار دیگری به نام setting که
بسیار هم محبوبیت پیدا کرد و بعد از ۱ ماه همه از وجود چنین نرم افزاری
ناراضی شدند، اما چرا؟ خب دلیلش مشخص بود چرا که این نرم افزار تنها در
صورتی قادر به هک کردن و دریافت کد امنیتی ورود تلگرام بود که بر روی گوشی و
تلفن همراه فرد مورد نظر نصب می شد.

هک تلگرام امکان پذیر است؟

برای پاسخ به سوال بالا مقاله هایی از
شرکت تلگرام را بازنگری میکنیم (جالبیات اولین و تنها وبسایت علمی منتشر
کننده حقایق تلگرام و پیش گیری از بروز مسائل امنیتی و هک در تلگرام در
ایران است) ، پس با ما همراه باشید.

تعداد کاربران فعال تلگرام

پیام رسان تلگرام با بیش از ۳۵۰ هزار
عضویت جدید در روز و فعالیتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون کاربر از سراسر دنیا در
ماه از جایگاه ویژه ای در بین پیام رسان ها برخوردار است.البته این آمار به
ماه February
2016 بر میگردد که مصادف با اسفند ماه میلادی است.آیا رها گذاشتن این
تعداد کاربر تلگرام و عدم رسیدگی به امنیت آن امکان پذیر است تا به
محبوبیتی میلیونی دست یابد؟

ما پیش بینی میکنیم که ماه جاری و تا پایان سال ۹۵ اجتماعی بالغ بر ۵۰۰ میلیون نفر مشترک تلگرام در ماه باشند.

با این وجود هک تلگرام شدنی است؟

با کمال نا باوری، بله هک تلگرام امکان پذیر است اما چگونه؟

پروتکل و کانکشن های تلگرام

تلگرام از پروتکل های امنیتی قویی که به شرح آن ها می پردازیم بهره مند است.

پروتکل تلگرامی AUTO که نسخه بیس و پایه
ارتباط (کانکشن کانتکت) تلگرام است به صورت TCP است که اگر فعال باشد
استفاده می شود در غیر فعال بودن TCP ارتباط به صورت معمول و پروتکل HTTP
خواهد بود.

کانکشن دیگر تلگرام پروتکل HTTP with
custom http-proxy است. این فرمت کانکشن بهتر از مورد قبلی است و از امنیت
بالایی برخورد دار است.

کانکشن سوم و آخرین نحوه اتصال به سرور
تلگرام از پروتکل TCP with custom socks5-proxy استفاده میکند، این روش
اتصال دارای فایروال یا همان دیوار آتش است که از دو گزینه قبل امنیت
بالاتری دارد.

توجه داشته باشید که اتصال پیشفرض تلگرام
بر روی حالت اول است و این اولین قدم برای هک شدن و ریسک پذیر تر شدن
اکانت های تلگرامی است.

در هر مرحله کانکشن گزینه ای به نام Try
connecting through IPv6 وجود دارد؛ مفهوم این گزینه زمانی است که از
کانکشنی متصل نشد از راه های میان بر و سرور کمکی تلگرام به نام IPv6 کمک
گرفته شود.

اگر این گزینه نیز غیر فعال شود کمک خوبی در جلوگیری از هک تلگرام خواهد کرد.

تصویر زیر بیانگر نحوه تغییر در نوع اتصال به سرور تلگرام و تنظیمات آن است.

مطالب مورد نیاز جهت تسریع در آموزش هک تلگرام

برای مثال دو ویدئو را برای شما کاربر گرامی قرار داده ایم که البته
عملا همچین روشی در حال حاضر به دلیل آپدیت های مکرر امنیتی سرور تلگرام
امکان پذیر نمی باشند.

(کلیه ویدئو های این آموزش برگرفته از وبسایت میهن ویدئو می باشند)

چگونه تلگرام را هک کنیم؟چرا هک میشویم؟چه کار کنیم تا هک نشویم؟چه افرادی توانایی هک تلگرام را دارند؟

تا انتهای این آموزش با جالبیات همراه باشید تا تمام سوالات بالا را رفع ابهام کنیم.

خوانندگان عزیز این مقاله از بخش اول شروع به پاسخ گویی به سوالات در زمینه هک و امنیت تلگرام برای تمامی سیستم عامل ها میپردازیم.

چگونه تلگرام را هک کنیم؟

پاسخ به برخی سوالات متداول در رابطه با هک تلگرام :

۱-اگر کسی هک بشه و بدون اینکه از active session هکر رو حذف کنه،دیلیت
اکانت کنه و دوباره تلگرامش رو نصب کنه بازم هکر میتونه به اطلاعات شخص هک
شده دسترسی داشته باشه یا خیر؟
فقط اطلاعات تلگرامش هک میشه یا اطلاعات خود گوشی هم هک میشه؟

پاسخ: اگر از بخش اکتیو سیشن اقدام به حذف آی پی هکر از حساب تلگرام خود
نکرده باشد احتمال هک شدن مجدد وجود دارد! خیر به هیچ وجه از تلگرام
اطلاعات گوشی قابل بررسی و دستیابی نیست.

۲-لطفا جواب منو بدین من گزینه save to galery رو فعال کردم و متوجه شدم
فیلم های شخصیم وارد گالری مربوط به تلگرامم شده میدونید که در صورتی فیلم
ها وارد گالری مربوط به تلگرام میشه که یا واسه کسی ارسال کردی یا ارسال
شده درصورتی که من واسه کسی ارسال نکردم وحتی پاکشون کرده بودم آیا من هک
شدم ؟ممنون

پاسخ : خیر شما هک نشدید، بلکه سیستم عاملتون دچار اختلال شده با پارتیشن بندی کردن رم دستگاه این مشکل بوجود نخواهد آمد.

مجازات هک تلگرام همسر

یک پیامی از تلگرام واسم اومد چند تا رقم بود منم در عین ناباوری رقم
هایی رو که خواست یهش دادم هکم کرد.تمام عکسا وفیلمهامو دیده به. صفحه
تلگرامم مخاطبین گوشی و تلگرامم دسترسی داشته.ایا راست گفته که گالری
عکسامو ذخیره کرد؟ترووووخدا جووواب بدین حالم خیلی بده خیلی

پاسخ : خیر ، دسترسی پس از هک تنها به تصاویر دریافتی و ارسالی و همچنین
پیام های ارسالی و دریافتی به ماخطبین شماست و به هیچ وجه نرم افزار
تلگرام (سرور تلگرام)ا این اجازه را به کاربر (هکر) نمیدهد که از طریق
تلگرام به گالری دسترسی داشته باشد.

سلام دوستان واسه من یه پیام از طرف تلگرام اومد که اکانت شما ثبت نشده
است گفت یه کد ۵رقمی ازطرف رباط تلگرام میاد اونو واسه ما بفرستین بعد من
کدو فرستادم بعد چن لحظه تواددلیستم یه تعداد مخاطب اضافه شد.منو هک کردن؟

پاسخ : بله متاسفانه یک نفر با فریب بازی (هکر) شما رو هک کرده جالب هست
که بدونید مخاطبین جدیدی که به تلگرام شما اضافه شدند همان مخاطبان هکر
تلگرام شما هستند!

از کجا متوجه شویم که تلگرام ما هک شده است؟

خب این بخش از آموزش هک تلگرام برای مقابله با هک تلگرام هست و اینکه از کجا متوجه بشیم که تلگرام ما هک شده؟!

وارد تلگرام بشید و از بخش settings که در تصویر زیر نشان داده شده است به پایین صفحه بروید.

حال از بخش advanced گزینه ی show all sessins را انتخاب نمایید و وارد منو شوید+تصویر

سپس طبق تصویر پایین تمامی دستگاهایی(گجت هایی) را که که با آن ها وارد
حساب خود در تلگرام شده اید مشاهده خواهید (بخش های مشکی شده آی پی اختصاصی
هر دستگاه هستند) در این صورت میتوانید تشخیص دهید که آیا کسی وارد اکانت
شما به غیر از خودتان شده است یا نه! بهترین کار در این شرایط ضربدر ضدن و
حذف دستگاه های ناشناس است ، و اگر تمایل داشته باشید که تنها با گوشی خود
وارد حساب تلگرام باشید میتوانید گزینه ی terminate all other sessions را
بزنید.

چرا هک میشویم؟

دلایل زیادی از جمله دیداس ها و اتکرها و …. قابلیت نفوذ و حمله به سرور
تلگرام را دارند که البته این تنها به همین روش محدود نمیشود.

با وجود هکر های ایرانی مشخص میشود که برای هک تلگرام روشی به غیر از
نفوذ به سرور وجود دارد که در این مقالبه جایی برای بحث این موضوع نیست!

چه کار کنیم تا هک نشویم؟

مهم ترین بخش این مقاله همین تیتر است چه کار کنیم تا در تلگرام هک
نشویم؟خب باید بگیم که تلگرام یک نرم افزار بسیار بسیار پر مخاطب و مجهز تر
از نظر امکانات نسبت به دیگر اپلیکیشن هاست.همون طور که میدونید به این
راحتی ها هک نمیشه ولی خب اگه یه روزی یه هکر حرفه ای به ما بخوره باید
چیکار کنیم؟بهترین و قطعی ترین راه حال ممکن برای جلوگیری از هک شدن فعال
کردن بخش two-step verification هست.برای فعال سازی کافی است یک ایمیل فعال
داشه باشید و بهتر است از پسورد ۶ تا ۱۲ رقمی استفاده نمایید.

برای مشاهده دیگر آموزش های هک و جدیدترین روش های دسترسی و هک تلگرام در وبسایت جالبیات ثبت نام نمایید.

آخرین بروزرسانی هک تلگرام در Saturday – 2016 09 April

برای فعال سازی لاگین امنیت دو مرحله ای تلگرام چه کار کنیم؟

چه افرادی توانایی هک کردن تلگرام را دارند و مهم ترین سوال شما این که چگونه تلگرام را هک کنیم؟

برای دریافت پاسخ سوالات بالا در وبسایت عضو شوید و  روش های حقه ی هک تلگرام را به طور کامل فراگیرید.

برای فعال سازی ضد هک تلگرام کافی است از منوی تنظیمات Privacy and secure سپس از منوها two-step verification را فعال نمایید.

چه کسانی توانایی هک تلگرام را دارند؟
افرادی که به هر عنوانی هکر تلقی میشوند و هکر حرفه ای هستند شاید در ایران
اندک و انگشت شمار باشند اما در دنیا کم نیستند که قادر به نفوذ به سرور
تلگرام هستند.چنین افرادی توانیی به خصوصی در هک تلگرام دارند.

چگونه تلگرام را هک کنیم؟

آموزش کامل هک تلگرام در لینک زیر (اختصاصی وبسایت جالبیات) ویژه کاربران عضو شده در وبسایت جالبیات

(تذکر : آموزش ارائه شده در لینک زیر به هیچ وجه عملی نیست و تمامی
کسانی که سخن و ادعا از هک تلگرام به میان می آورند کذب و دروغ هستند.)

لینک به دستور ساماندهی حذف گردید.

آموزش هک تلگرام از طریق cms با کامپیوتر (برگرفته از وبسایت میهن ویدئو)

تذکر : ویدئو ها به درخواست کمیته نظارت بر تارنماهای ایرانی (internet.ir) حذف گردیدند.

نظرات در رابطه با یکی از ودئوهای محبوب هک تلگرام و پاسخ جالبیات به این نظرات کاربردی هک تلگرام :

پاسخ مسئله اول که گفته شده بنده شبکه کار کردم کاملا بی خود گفته است و
به هیچ وجه از این طریق تلگرام هک نمیشود (حداقل در نسخه های جدید تلگرام)

این ویدئوی محبوب رو هم در زیر میتونید به صورت آنلاین مشاهده کنید (به دلایل امنیتی حذف شده است)

(برگرفته از وبسایت میهن ویدئو)

چند تذکر مهم در رابطه با هک تلگرام

گفتگوی ویژه ی خبری / فعالیت تلگرام در مسیر قانون

جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی، در تاریخ ۹۴/۰۸/۲۷ با حضور هر ۱۳ عضو کارگروه برگزار گردید.
یکی از دستورات این جلسه بررسی و اتخاذ تصمیم درخصوص مسدود سازی تلگرام بود
و گزارش مبسوطی توسط کارشناسان دادستانی کل کشور و پلیس فتا ارائه گردید و
پس از آن ،کلیه اعضاء کارگروه ، نگرانی عمیق خود را نسبت به انتشار گسترده
محتوای مجرمانه و نسبت به نقض قوانین کشور در شبکه اجتماعی تلگرام اعلام
نموده اند.
در پایان پس از بحث و تبادل نظر ، به اتفاق آرا مصوب شد :
اولاً وزارت ارتباطات اقدامات لازم جهت تقویت شبکه های اجتماعی بومی را به عمل آورد.
ثانیاً چنانچه مدیران شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم جهت اعلام
تبعیت از کلیه قوانین و مقررات کشور و حذف محتواهای مجرمانه را انجام ندهد،
وزارت ارتباطات مکلف است فورا نسبت به فیلتر و مسدود سازی آن اقدام کند.
شرکت همه اعضا و صدور مصوبه به اتفاق آرا و بدون حتی یک رای منفی از ویژگی های این جلسه بوده است.


در پاسخ به سوالات مذكور، قانون جرائم رایانه ای مصوب 1388 در مواد 8، 11، 12، 13 و 17 در مورد مجازات كسانی كه به صورت غیرمجاز به داده های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر یا متن گفت وگوها دستبرد می زنند، بحث و مجازات این مجرمان را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین كرده است. بنابراین باید بدانید كه قربانیان جرائم سایبری، در حمایت كامل قانون قرار دارند.  تعیین دادسرای ویژه جرائم سایبری، نشانه  روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و این قانون هیچ فرقی بین همسر یا اشخاص دیگر قائل نشده است و هر شخصی كه اقدام به این كار كند، بر طبق مواد فوق، مجازات خواهد شد.

مجازات هک تلگرام و اینستاگرام در قانون ایران / شکایت مربوط به هک تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی، در دادسرای تخصصی جرایم رایانه ای (دادسرای ناحیه 31) و پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

گروه وکلای تخصصی جرایم رایانه ای و اینترنتی | وکیل سایبری – تهیه و تنظیم شکایت, تنظیم لایحه و دادخواست, پیگیری دعاوی در دادسرای تخصصی جرایم رایانه ای (دعاوی دادسرای ناحیه 31 ) و پلیس فتا, وکیل دادگستری در حوزه جرایم مربوط به هک تلگرام, هک اینستاگرام, هک شبکه های اجتماعی, دسترسی غیرمجاز به داده ها و سیستم ها, هک و نفوذ و …….

(مشاوره حقوقی – وکالت دادگستری)

تلفن :۸۸۶۱۰۳۴۰     فکس : ۷۷۶۸۱۶۸۴
موبایل جهت امور هماهنگی : ۰۹۱۲۰۱۳۶۲۵۷

مجازات هک تلگرام همسر

برای دریافت مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان اینجا کلیک کنید

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: کاربران فضای مجازی همواره مراقب مدارک هویتی خود باشند و با استعلام از سامانه‌های مخابراتی از تعداد سیم کارت‌ها به نام خود مطلع شوند.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ حسین صادقی در این راستا اظهار کرد: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به هک تلگرام شاکی نموده است. پیگیری موضوع پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به مستندات ارائه شده توسط شاکی و پیگیری‌های کارشناسان این پلیس مشخص گردید تلگرام وی هک نگردیده است بلکه فردی با مدارک جعلی اقدام به تهیه سیم کارت بنام شاکی نموده و با فعال کردن تلگرام، به اطلاعات کاربر دسترسی غیرمجاز پیدا نموده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: کارشناسان این پلیس با توجه به حساسیت پرونده ضمن زیر ذره‌بین قرار دادن عملکردهای متهم در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و جمع آوری ادله‌های مورد نیاز، هویت واقعی متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی متهم را دستگیر نمودند.

سرهنگ صادقی، انتقام‌جویی را انگیزه عمل مجرمانه دانست و گفت: پس از حضور متهم در پلیس فتا و اخذ تحقیقات مقدماتی توسط کارشناسان پلیس فتا، وی اظهار بی‌اطلاعی از موارد مطروحه در پرونده داشت که با ارائه ادله و مستندات انکارناپذیر لب به اعتراف گشوده و به بزه خود اعتراف کرد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: این متهم علت انجام این عمل مجرمانه را خصومت شخصی بیان داشت و به دلیل داشتن چک از شاکی و برای رسیدن به طلب خود دست به این اقدام مجرمانه زده است.

سرهنگ صادقی به کاربرانی که مدارک هویتی خود را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند، هشدار داد: مدارک هویتی یک فرد خیلی مهم است و نباید به راحتی در هر مکان رها و یا در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شود زیرا مجرمین با سوء‌استفاده از این مدارک می‌توانند هر عمل مجرمانه‌ای را انجام دهند شبکه‌های اجتماعی در کنار مزایای فراوان خود آسیب‌هایی برای کاربران در صورت عدم رعایت اصول ایمنی به دنبال دارد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان در پایان به کاربران توصیه کرد: با رعایت فرآیندهای ایمن سازی و رعایت خصوصی‌سازی در تنظیمات شبکه‌های اجتماعی می‌توانند دست مجرمان سایبری را کوتاه نمایند و این نکته را همواره مدنظر قرار دهند که شبکه‌های اجتماعی غیر بومی سرزمین دشمن است در این سرزمین اطلاعات خصوصی و مهم خود را بارگذاری نکنیم.

با تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید قادر است به حساب تلگرام کاربر قبلی دسترسی پیدا کند. در صورتیکه مهارت جلوگیری از این چالش وجود نداشته باشد، ممکن است گریبان تمامی کسانیکه سیم‌کارت‌شان را واگذار می‌کند، بگیرد

مشترکانی که اکانت پیام‌رسان تلگرام را روی خط خود فعال کرده اما از سیم‌کارت‌شان استفاده‌ای ندارند در معرض افشای اطلاعات حساب شخصی‌شان هستند.

به گزارش تسنیم، نرم‌افزار تلگرام حدودا دو سالی می‌شود که بعد از اعمال برخی محدودیت‌ها برای نرم‌افزار وایبر که منجر به کندی و اختلال در ارسال و دریافت پیام‌ها شد، پیام‌رسان اصلی ایرانی‌ها گردید.

اما این پیام‌رسان برخلاف تمامی جذابیت‌هایش مخصوصا رویکرد امن در ارسال و دریافت اطلاعات متنی و تصویری، می‌تواند کاربران را با چالش جدی دسترسی به حساب‌شان مواجه کند.

پیام‌رسان تلگرام جهت فعالسازی حساب کاربرانش از روش ارسال کد فعالسازی به شماره آنها استفاده می‌کند.

مشکلی که در این روش وجود دارد این است که با تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید قادر است به حساب تلگرام کاربر قبلی دسترسی پیدا کند.

در صورتیکه مهارت جلوگیری از این چالش وجود نداشته باشد، ممکن است گریبان تمامی کسانیکه سیم‌کارت‌شان را واگذار می‌کند، بگیرد.

لذا لازم است به شدت نگران حریم شخصی خود در این پیام‌رسان موبایلی باشیم در غیر این صورت و بدبینانه‌ترین حالت، خریدار سیم‌کارت شما قادر به رویت اکانت تلگرامی شما خواهد بود.

این چالش در دو حالت زیر ممکن است گریبان مشترکان تلفن همراه را بگیرد:

1- اگر مشترک بخواهد سیم‌کارت خود را بفروشد یا به عبارت دیگر مالکیت را انتقال دهد.

2- مدت زیادی سیم‌کارت مشترک کارکرد نداشته و غیرفعال شده باشد.

چالش دومین حالت زمانی اتفاق می‌افتد که شرایط مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای بازیافت سیم‌کارت‌های بلااستفاده برقرار شود.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان نهاد تصمیم‌گیر و ناظر در عرصه ارتباطات مجوز سلب امتیاز سیم‌کارت‌های اعتباری که تا 90 روز استفاده نشوند را به اپراتورهای موبایل داده است.

اخیرا با توجه به مشکلاتی که این مصوبه برای برخی مشترکان اپراتور دوم ایجاد کرده بود، روابط عمومی ایرانسل در این باره به یکی از رسانه‌ها گفت: این موضوع (دسترسی به حساب تلگرامی سیم‌کارت‌های بلااستفاده واگذار شده) یکی از مشکلات موجود در پیام‌رسان تلگرام است و ما در این زمینه به مشترکان خود هشدار داده‌ایم. توصیه ما به کاربران تلگرام این است که موارد ایمنی را لحاظ کنند.

با توجه به ودایع و ارقام تضامین پرداخت برای مشترکان دائمی اپراتورهای موبایل، این مدت زمان برای دائمی‌ها بیشتر و کمی متفاوت‌تر است به گونه‌ای که اپراتور تا زمان بدهی مشترکان دائمی به سمت هشدار و نهایتا کسر از رقم تضمین پرداخت و ودیعه می‌رود تا جاییکه این رقم نیز به پایان برسد.

بعد از آن به سمت یکطرفه، دو طرفه و نهایتا تخلیه خط دائمی می‌رود که این فرآیند شاید بیش از یک سال به طول بینجامد.

در این مطلب روی صحبت با اعتباری‌هاست که اگر تا 90 روز از سیم‌کارت‌شان استفاده‌ای نکنند، اپراتور مجوز فروش مجدد آن خط (انتقال مالکیت) را دارد.

لذا قابل توجه است که برای حفظ اطلاعات شخصی در تلگرام و جلوگیری از دسترسی مالک بعدی شماره تلفن همراه به اطلاعات حساب شما، باید این توصیه‌ها را جدی گرفت:

1. در تنظیمات امنیتی تلگرام (Privacy and Security)، گزینه “تایید دو مرحله‌ای” (Two-Step Verification) رو فعال کنید. با این کار، یک رمز عبور شخصی برای حساب تلگرام‌تان تعیین می‌کنید که برای ورود به حساب تلگرام شما از یک دستگاه جدید، نیاز به وارد کردن این رمز عبور خواهد بود.

2. علاوه بر این، حتما حساب تلگرام رو از طریق (Delete Account) پاک کنید تا مالک جدید سیم‌کارت به تلگرام شما دسترسی نداشته باشد. این امکان فقط از طریق سایت تلگرام www.telegram.org/deactivate قابل انجام است.

یکم.
راهروهای دادسرای جرایم رایانه‌ای در خیابان شریعتی تهران، مهمان‌های جدیدی پیدا کرده اند. کسانی که بی‌خبر از همه جا با تماس‌هایی روبرو میشوند که در آن فردی مدعی‌ست کلیه اطلاعات خصوصی قربانیان، شامل عکس‌ها، ویدیوها، متن چت‌ها در تلگرام و لاین و وایبر و فیسبوک قربانی را در اختیار دارد و برای آنکه این اطلاعات را در فضای مجازی منتشر نکند، مبلغی پول می‌خواهد. گاهی این تماسها همراه میشود با فرستادن چند عکس و یا متن از خلال شخصی‌ترین گفتگوها تا قربانی مطمئن شود این یک تهدید توخالی نیست.

ما با طبقه‌ی جدیدی از مجرمان روبرو شده‌ایم: تبهکاران اطلاعاتی.

دوم.
یک آگهی چند روزی‌ست فضای مجازی را به سادگی در می‌نوردد. هک تلگرام در کمتر از چهار دقیقه. مراجعه‌کنندگان فراوانی تائید کرده‌اند که بخشی از اطلاعات گفتگوهای شخصی و عکس‌های آنها در تلگرام به سرقت رفته است. نرم‌افزارهای هک شبکه‌های اجتماعی که عموما در کشورهای جنوب‌شرق‌آسیا طراحی می‌شوند به سرعت به بازار فن‌آوری ایران می‌رسد. تبهکاران اطلاعاتی، عموما تحصیلکرده و متعلق به طبقه متوسط شهری جامعه و در بازه سنی ۱۴ تا ۳۴ سالگی هستند. این موضوع باعث شده است پیچیدگی و تجهیز تبهکاران اطلاعاتی به ابزارهای مجرمانه جدید، به سرعت اتفاق بیفتد. برخلاف ضرب‌المثل قدیمی اسکاندیناوی که می‌گوید قانون سه روز از جهان پیرتر است به نظر می‌آید این بار تبهکاران توانسته‌اند چند قدم جلو بیفتند.

سوم.
قانون جرایم رایانه‌ای مصوب ۱۳۸۸ در مواد ۱۳،۱۲،۱۱،۸ و ۱۷ به تفضیل در مورد مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌های اطلاعاتی افراد شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها دستبرد می‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دوسال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است. بنابراین باید بدانید که قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قانون قرار دارند. تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ی روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است.

« ماده۱۷ـ هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.»

سه توصیه‌ی ضروری:

مجازات هک تلگرام همسر

الف.
میزان مجازات مقرر شده در این قانون به نسبت جرم ارتکابی نا‌کافی به نظر می‌رسد؛ بویژه آنکه با توجه به فراگیری اینترنت، گاهاً افشای یک عکس خصوصی می تواند منجر به بروز آسیب‌ها و خساراتی جبران‌ناپذیر گردد. این مسئله یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر را به ما گوشزد می‌کند. تلفن‌همراه، تبلت و هر دستگاه دیگری که قابلیت اتصال به اینترنت دارد را از اطلاعات ضروری و شخصی خالی نگه‌دارید. عکس‌ها و ویدیوهای خصوصی را در هارد‌دیسک ذخیره کنید و متن گفتگوهای خود در تلگرام – به‌خصوص پیامهای شخصی‌تر-را هر چند روز یک‌بار به صورت کامل پاک کنید. فراموش نکنید گاهی برای آنکه مجبور شوید یک عکس یا تصویر یک گفتگو را از یک تبهکار اینترنتی پس بگیرید باید چند ده برابر قیمت یک تلفن همراه به او باج بدهید. متاسفانه هیچ تضمینی هم وجود ندارد که به قولهایش برای پس دادن عکسها عمل کند.

ب.
برای هزارمین بار، به شما اطمینان خاطر می‌دهم که بر اساس قانون، هیچ دادگاهی شما را به خاطر آن عکس‌ها و گفتگوها مواخذه نخواهد کرد.بنابراین اگر کسی قصد دارد با تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی و یا گفتگوها، از شما اخاذی کند بلافاصله مسئله را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید. بر اساس اصلِ قانونی ممنوعیت تحقیق در جرایم منافی عفت ، قضات به متن گفتگوها و داده‌های خصوصی شما ورود نخواهند کرد. قانون برای حمایت از قربانی‌ست؛ نه ایجاد خاطرجمعی در مجرم برای وقوع مکرر جرم.

ج.
گاهی اوقات تبهکار اطلاعاتی با استفاده از سامانه‌های ارتباطی خارج از کشور دست به اخاذی می‌زند تا پلیس ایران نتواند رد او را در خارج از کشور شناسایی کند. خوب است بدانید از سال ۲۰۱۱ با تاسیس مجتمع جدید مقابله با جرایم سایبری در کشور سنگاپور، ۱۹۰ کشور دنیا از خدمات متقابل پلیس اینترپل و انیستیتو رسانه‌های دیجیتال “فرانهوفر” که از شرکتهای اصلی ارائه دهنده خدمات اینترنت امن در جهان است بهره‌مند شده‌اند. بنابراین اگر شخصی با شماره یا اکانتی که متعلق به ایران نیست قصد اخاذی از شما را دارد بدانید به ‌سادگی می‌توان شخص مورد نظر را با مشارکت پلیس بین‌الملل ردیابی و در هر نقطه از جهان شناسایی نمود.

ماخذ: شبکه‌نظر

گسترده شدن فعالیت هکرها در شبکه های اجتماعی همیشه این ترس را در کاربران به وجود می آورد که اطلاعات آنها همیشه توسط هکرها تهدید می شود. ترفندهایی در تلگرام وجود دارد که راه ورود هکرها را برای همیشه می بندد.

به گزارش نمناک، شاید شما هم این روزها از آشنایان خود در مورد هک شدن تلگرام مطالب پراکنده ای شنیده باشید و یا حتی خودتان یکی از کسانی باشید که تلگرامتان هک شده و به دام هکرها افتاده اید.در زمان وب گردی با تبلیغات متعددی در رابطه با هک تلگرام یا اپلیکیشن های دیگر مواجه شده اید که وعده ی دسترسی یه پیام های شخص مورد نظر شما را در چند دقیقه می دهند. این موضوع با وجود آنکه از ریشه، یک دروغ سودجویانه برای فریب افراد است، اما می تواند با استفاده از غفلت کاربران مشکلاتی را برای آن ها به وجود بیاورد.

گسترده شدن دنیای مجازی در چند سال اخیر، در کنار تمام خوبی هایی که با خود به همراه داشته است باعث به وجود آمدن کلاهبرداری های مختلف اینترنتی نیز شده است به طوری که افراد بسیاری قربانی وعده های دروغین تبلیغات اینترنتی شده اند. یکی از جدیدترین تبلیغ های موجود در این زمینه، “هک تلگرام در چند دقیقه” است که در رابطه با پلیکیشن های مختلفی به ویژه تلگرام بوده و با وعده ی دسترسی به پیام های شخص موردنظر، افراد بسیاری را فریب داده و ترغیب به خرید فایل آموزشی خود می کنند. ابتدا باید این موضوع را روشن کنیم که این فایل آموزشی، به هیچ عنوان شایسته ی عنوان هک نیست و تنها یک سواستفاده از غفلت کاربران تلگرامی است.

ضمن آنکه هک کردن یک برنامه، به معنای نفوذ به سرور و دیتابیس آن است و اگر هک کردن تلگرام، آن هم توسط چند فرد عادی و سواستفاده گر ممکن بود، مدیریت تلگرام هرگز جایزه ی چند صد هزار دلاری برای شخصی که موفق به هک کردن آن شود تعیین نمی کرد. پس همین ابتدا این موضوع رو مشخص کردیم که این تبلیغات و آموزش ها، به هیچ وجه هک کردن تلگرام به حساب نمی آیند و تنها روشی که به شما ارائه می دهند، سواستفاده از غفلت کسانیست که به شما اعتماد کرده اند و گوشی خود را برای چند دقیقه نزد شما به امانت گذاشته اند.

در این روش به شخص خریدار گفته خواهد شد که هنگام ورود به تلگرام، به جای شماره ی اصلی، شماره ی شخصی که قصد نفوذ به اکانت او را دارد در برنامه وارد کند. با انجام این کار، یک کد فعالسازی که برای ورود به اکانت تلگرامی مورد نیاز است به شماره ی وارد شده ارسال می شود. حال تنها کاری که این فرد نیاز به انجام آن دارد، دسترسی به گوشی شخص مورد نظر و دسترسی به این کد است. این افراد که معمولا از آشنایان نزدیک شما خواهند بود به طور پنهانی، یا با بهانه هایی همچون ریختن آهنگ یا برنامه گوشی شما را در اختیار خواهند گرفت و بلافاصله بعد از برداشتن کد مورد نظر، آن را از گوشی شما حذف خواهند کرد.

به همین ترتیب بدون آنکه متوجه شوید این شخص وارد اکانت شما خواهد شد و می توانید تمام پیام های رد و بدل شده شما را مطالعه کند. اما نگران نباشید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که با فعالسازی یک امکان ساده در تلگرام، یک بار برای همیشه خیال خود را از چنین نفوذ هایی راحت کنید.

این بار سراغ روشی برای ریشه کن کردن این مشکل رفته ایم و با اعمال تنظیماتی که در پایین ارائه خواهیم داد، می توانید برای همیشه جلوی این روش های ناجوانمردانه را بگیرید. برای این امر ما به ویژگی two step verification نیاز خواهیم داشت که در تنظیمات تلگرام و در بخش Privacy قابل دسترس خواهد بود. کارکرد این گزینه به این صورت است که از شما یک رمز عبور دریافت می کند و از آن پس، هنگام ورود به اکانت، علاوه بر کدی که از سوی تلگرام برای شما ارسال می شود، به این رمز عبور نیز نیاز خواهید داشت.

با فعالسازی این ویژگی، حتی اگر افراد دیگر به هر طریقی به کد ارسالی تلگرام دسترسی پیدا کنند، باز هم موفق به وارد شدن به اکانت شما نخواهند شد؛ چرا که بلافاصله بعد از وارد کردن کد، رمز عبور تنظیم شده نیز درخواست خواهد شد و این، همان بن بستی است که جلوی این افراد سواستفاده گر را برای همیشه خواهد گرفت. البته بدیهی است که باید در حفط این رمز کوشا باشید؛ چراکه در صورت فراموشی رمز و اطلاعاتی که برای بازیابی آن مشخص کرده اید، در نوبت های بعدی خود شما هم موفق به وارد شدن به اکانت تان نخواهید شد. در ادامه نحوه ی تنظیم رمز عبور، و همچنین تعیین راه بازیابی آن را به شما خواهیم گفت.

بهترین روش جلوگیری از هک تلگرام

برای اینکار به تنظیمات تلگرام وارد شده و به بخش Privacy بروید. گزینه ی Two Step Verifaction را لمس کنید تا به مرحله ی تعیین رمز عبور وارد شوید. رمز مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از دومین باری که رمز خود را برای تایید وارد می کنید، از شما درخواست Password Hint یا راهنمای یادآوری رمز خواهد شد که در صورت تمایل می توانید آن را وارد کنید و در غیر این صورت، بدون وارد کردن حرف یا کلمه ای در آن، به مرحله ی بعد بروید. مرحله ی بعد باید یک ایمیل معتبر وارد کنید تا در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید، از این ایمیل برای بازیابی آن استفاده کنید.

با وجود آنکه در این مرحله نیز می توانید با لمس گزینه ی Skip از وارد کردن ایمیل بی نیاز شوید، قویا پیشنهاد می کنیم که یک ایمیل معتبر و البته خصوصی در این بخش وارد کنید یا حداقل رمزی را برای اکانت خود انتخاب کنید که احتمال فراموش کردن آن نزدیک به صفر باشد. با انجام این کار، مرحله ی تعیین رمز عبور به اتمام خواهد رسید و از این پس، چنین روش هایی امنیت اکانت شما را به خطر نخواهند انداخت.

شاید کاربران ایرانی جزء محدود کاربرانی باشند که هرروز به دنبال اخبار هک تلگرام (Telegram) و یا نرم‌افزار هک تلگرام دیگران و یا روش‌هایی دراین‌باره هستند. اما سؤال اینجاست که آیا واقعاً می‌توان تلگرام را هک کرد؟ یا با به‌راحتی و با داشتن یک شماره تلفن به فضای تلگرام دیگری وارد شد و عمل هک تلگرام دیگران با شماره تلفن و بدون شماره تلفن را پیاده‌سازی کرد؟

البته که امنیت در فضای مجازی و هر جا که پای شبکه‌های کامپیوتری و کامپیوترها در میان باشند کاملاً نسبی است و به همین دلیل پاسخ به این سؤال که تلگرام چقدر امنیت دارد؟ بسته به هویت سؤال‌کننده می‌تواند متفاوت باشد.

از قدرت و امنیت تلگرام همین را بدانید که این پیام‌رسان از پروتکل رمزنگاری اختصاصی خودش به نام MTProto استفاده می‌کند.

ظاهراً پشت گروه امنیتی این پیام‌رسان، متخصصانی با مدارج بالا در ریاضیات و الگوریتم هستند که پیوسته روی امنیت تلگرام کار می‌کنند. اپلیکیشن تلگرام دو روش پیام‌رسانی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد؛ یکی شیوه عادی ارسال پیام و دیگری استفاده از گزینه‌ای به نام Secret Chat یا «گفت‌وگوی امن» است. در مورد اولی حد امنیت، تفاوت چندانی با دیگر پیام‌رسان‌ها ندارد ولی گزینه دوم (که البته محدودیت‌هایی هم به همراه دارد) ازآنجاکه پیام‌ها را توأمان در مبدأ و مقصد رمزگذاری می‌کند حتماً امنیت بیشتری دارد. برای استفاده از قابلیت «گفت‌وگوی امن»، کافی‌ است به منوی اصلی تلگرام رفته و گزینه New Secret Chat‌ را انتخاب کنید.

اما دیگر پیام‌رسان‌های بزرگ مانند اسکایپ، بی‌بی‌ام و واتس‌آپ هم رمزگذاری دو‌طرفه را ارایه می‌دهند و شاید از این منظر نتوان برتری خاصی برای تلگرام قائل شد؛ اگرچه بسیاری معتقدند ازآنجاکه این نرم‌افزارها متعلق به شرکت‌های بزرگ و چندملیتی هستند به‌احتمال‌زیاد «درِ پشتی» (Backdoor) برای نهادهای امنیتی لحاظ می‌کنند؛ ولی تلگرام با توجه به این‌که شرکت بسیار کوچکی (روسی) است و به‌ جز برخی کشورهای درحال‌توسعه، کاربر چندانی ندارد احتمال ارایه کردن اطلاعات کاربران به دیگر نهادها یا در نظر گرفتن راه نفوذ عمدی در آن کمتر است.

راه‌حل‌های تلگرام برای جلوگیری از هک تلگرام

اپلیکیشن تلگرام مثل دیگر اپلیکیشن‌های ازاین‌دست، چندراه تأمین امنیت در اختیار کاربرانش گذاشته که با استفاده از همه آن‌ها بعید است درصورتی‌که یک «کاربر عادی» بوده و اطلاعات درخوری نداشته باشید، تحت حمله هکری قرار بگیرید؛ نخستین سد اتصال به تلگرام شما، همان کد ۵ رقمی‌ای است که از این شرکت برایتان ارسال می‌شود. حتماً می‌دانید هر بار که تلگرام را در دستگاهی برای نخستین بار نصب می‌کنید بعد از واردکردن شماره تلفنتان یک کد تائید هویت برای شما فرستاده می‌شود.

شاید و فقط شاید اگر یک کاربر بسیار بی‌اطلاع باشید ممکن است کسی بتواند به طریقی این کد را از شما بگیرد و به‌حساب تلگرامتان وارد شود؛ در غیر این صورت اگر کمی احتیاط به خرج بدهید و پیام‌های افراد ناشناس و لینک‌های احتمالی را که برایتان فرستاده می‌شود پاک‌کنید، احتمال قربانی شدن شما بسیار کم می‌شود.

سد دوم و مهم دیگر تائید دومرحله‌ای هویت شماست. در این شیوه‌ تائید هویت همان‌طور که از نامش هم برمی‌آید یک مرحله دیگر برای بازهایید هویت صاحب حساب لحاظ می‌شود؛ در مورد ایمیل‌ها به این صورت است که شما اول رمز ایمیل را وارد می‌کنید بعد بسته به روشی که برای مرحله دوم انتخاب کرده‌اید مورد دیگری از شما درخواست می‌شود. فرضاً اگر تائید مرحله دوم را منوط به ارسال کدی از طریق پیامک کرده باشید باید منتظر شوید تا سرویس‌دهنده ایمیل آن را برای شما پیامک کند تا کد ارسالی را در قسمت تعیین‌شده وارد کنید.

تائید دومرحله‌ای در تلگرام درست عکس این حالت است؛ یعنی تلگرام در مرحله نخست کد را برای شما می‌فرستد؛ سپس در صورت فعال بودن گزینه تائید دومرحله‌ای، از شما خواسته می‌شود که کدی را که پیش‌تر به‌عنوان رمز ورود در نظر گرفته‌اید وارد کنید. برای دسترسی به این قسمت باید در «تنظیمات» (Settings) به دنبال «حریم خصوصی و امنیت» (Privacy and Security) بگردید و از داخل آن گزینه «تائید دومرحله‌ای»(Two-Step Verification) را فعال کنید.

باگ SS7 و امکان هک تلگرام

تلگرام و واتس‌آپ هر دو با داشتن قابلیت پیام‌رسانی رمزنگاری‌شده به‌طور پیش‌فرض، جزو امن‌ترین اپلیکیشن‌های ارتباطی میان کاربران اینترنت محسوب می‌شوند. اما گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی امنیت این دو اپلیکیشن را به خطر بیندازند؛ مشکلاتی که ممکن است از خود آپ نبوده و عوامل دیگری آن‌ها را به وجود آورده باشند.

یکی از این مشکلات، باگ‌های موجود در SS7(Signaling System7) هستند؛ شبکه جهانی اپراتورهای موبایل که مثل یک‌ هاب مرکزی برای برقراری ارتباط میان کل دنیا عمل می‌کند.

سال‌هاست که همگان به نقص‌های امنیتی و آسیب‌پذیری SS7 واقف هستند، از دولت‌ها گرفته تا شبکه‌های مخابراتی و صد البته هکرها. متاسفانه مشکل آسیب‌پذیری امنیتی SS7 مشکلی نیست که به‌سادگی بتوان آن را رفع کرد، چراکه SS7 شبکه‌ای جهانی از اپراتورهای مخابراتی است، بدین معنا که هیچ‌کدام از آن‌ها مالک آن نبوده و حق مدیریت بر آن را ندارند. هرگونه تغییری هم که بخواهد در آن صورت بگیرد نیازمند رسیدن به توافقی جهانی است. بنابراین مشکلات SS7 زمانی رفع می‌شود که یک شخص یا گروه برای مدیریت و نظارت بر آن انتخاب شود. به همین خاطر هکرها و افراد سودجو می‌توانند از این رخنه برای نفوذ به اپلیکیشن‌های چت امنی همچون تلگرام و واتس‌آپ استفاده کنند.

اما دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟ از منظر تئوری، پیام‌رسان‌های رمزنگاری‌شده نسبت به هکرها نفوذناپذیر هستند، چراکه کلید رمزگشایی پیغام‌ها فقط در دست شما یا طرف مکالمه‌تان است. درصورتی‌که هکر بتواند هنگام مکالمه میان دو طرف به آن نفوذ کند (که به این شیوه حمله «مردمیانی» می‌گویند) هم چیزی بیشتر از نوشته‌هایی ناخوانا یا غیرقابل رمزگشایی عایدش نخواهد شد.

اما هکرها به سیستم رمزنگاری دو اپلیکیشن حمله نمی‌کنند، بلکه از آسیب‌پذیری امنیتی SS7 برای نفوذ بهره می‌گیرند. آن‌ها با فریب دادن اپراتور مخابراتی، کاری می‌کنند سیستم تصور کند شماره تلفن هکر همان شماره قربانی است. ازاینجا به بعد، حمله‌کننده می‌تواند با شماره قربانی یک حساب کاربری واتس‌آپ یا تلگرام جدید ساخته و کد پیامکی ثبت‌نام و دسترسی به اپلیکیشن را از همین طریق دریافت کند. اما هک از طریق باگ SS7 آن‌قدرها هم کار ساده‌ای نیست، برای این کار نیاز به سخت‌افزارهای گران‌قیمت و پیشرفته‌ای است که به‌راحتی در دسترس هرکسی قرار ندارد.

البته همه هک‌ها و نفوذها به تلگرام از این طریق انجام نمی‌شوند. به‌عنوان‌مثال یکی از مباحث مطرح پس از ورود کودکان به عصر ارتباطات و استفاده‌ی آن‌ها از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، نگرانی‌هایی را برای والدین به همراه داشته است و به همین دلیل ابزارهای کنترل والدین نیز جهت کنترل رفتار اجتماعی کودکان و فرزندان به وجود آمده‌اند. یکی از این ابزارها نرم‌افزار سامانه مراقبت خانواده SFP است که با کمک آن می‌توان با نصب نرم‌افزاری مخفی بر روی گوشی فرزند، تمامی اطلاعات و پیام‌های تلگرام او را توسط یک پنل تحت وب مشاهده و دریافت کرد تا بتوان نظارت دقیقی بر تربیت فرزند داشت و در مواقع حساس با یک آگاهی و راهنمایی مؤثر، از بسیاری از خطرات در ادامه جلوگیری کرد.

منبع: سایت SFP

این روز ها ممکن است پیامکی با مضمون اطمینان یابی از عدم خیانت همسر یا دوست خود نسبت به شما برایتان ارسال شده باشد. واکنش شما در این مورد چیست؟ آیا به این پیامک ها اعتماد می کنید؟

به گزارش ایسکانیوز، این پیامک ها سعی دارند شما را ترغیب کنند تا درمقابل پرداخت مبلغی ، همسر یا دوست خود را کنترل کنید. این افراد ادعا می کنند که با ترفند ها و برنامه های مختلف توانایی دسترسی به تلفن همراه و اپلیکیشن های مختلف از جمله تلگرام، لاین و اینیستاگرام طرف مقابل شما را دارند. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟

امیر یکی از هکرهای تلگرام است. او در این باره می گوید: به طور کلی هک تلگرام در صورتی ممکن است که فرد به گوشی طرف مقابل دسترسی داشته باشد. اما به طور کلی هک به دو روش امکان پذیر است؛ روشی که میان هکران به مهندسی اجتماعی معروف است و به این معنی است که فرد را به گونه ای فریب بدهیم که بتوانیم رمز تلگرام را از او دریافت کنیم.

او ادامه می دهد: در این روش ابتدا هکر تصویر اکانتش را لوگوی تلگرام قرار می دهد. همچنین نام کاربری اش را به نام تلگرام تغییر می دهد. سپس پیامی حاوی متن زیر برای شخص مورد نظر با این مضمون ارسال می کند:«اکانت تلگرام شما طی 24 ساعت آینده مسدود خواهد شد. برای جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربریتان، کد ارسال شده توسط اکانت دیگر تلگرام (یا ربات تلگرام) را برای ما ارسال کنید.»

این هکر می گوید: برخی از هکر ها نیز با استفاده از نرم افزار گوگل ترنسلیت (google translate) متن را به انگلیسی برگردانده و ارسال می کنند تا قربانی شک نکند. در همین حین هکر با استفاده از نسخه تلگرام desktop شماره فرد مورد نظر را وارد می کند و کد برای تلگرام طعمه ارسال می شود. او نیز بی خبر از همه جا برای اینکه از مسدود شدن حساب خود جلوگیری کند کد 5 رقمی را برای هکر ارسال می کند.

امیر با اشاره به راهکاری ساده برای جلوگیری از این نوع هک می گوید: برای اطمینان بیشتر و عدم دسترسی افراد سودجو به اکانت تلگرام خود، می توانید یک کد شخصی بر روی حساب کاربریتان بگذارید. ابتدا به setting تلگرام مراجعه کرده و privacy and security را باز کنید . سپس در بخش security ، قسمت two-step verification یک پسورد شخصی وارد کنید. در این صورت اگر هم ناخواسته کد را در اختیار هکر قرار دهید، او بدون اطلاع از پسورد شما نمی تواند به تلگرام تان دسترسی داشته باشد.

او درباره روش دوم می گوید: روش دوم “رات” نام دارد. رات ها (Rat) ترکیبی از کیلاگرها و Remote Connectio- هستند که به وسیله آن سیستم قربانی به صورت کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت. رات در واقع ویروسی است که به هکر این امکان را می دهد تا اطلاعات گوشی هوشمند را مشاهده و آن را از مکان دیگر کنترل کند. عموما نرم افزاری که این سایت از آن برای هک تلگرام قربانی استفاده می کند شامل همین رات‌ها یا ویروس هاست که باید بر روی گوشی قربانی نصب شود .

این هکر درباره سایت های تبلیغاتی در زمینه هک می گوید: اگر به سایت های تبلیغاتی در زمینه هک تلفن های هوشمند مراجعه کرده باشید در می یابید هکر ها در قبال پرداخت مبلغی مشخص ،چند روش را پیش روی شما قرار می دهند. برخی از افراد فکر می کنند در ازای پرداخت این مبلغ می توانند برنامه ای دریافت کنند و بتوانند به سرعت تلفن همراه طرف مقابلشان را هک کنند امادر حقیقت باید یک سری فرآیند ها و روش ها را انجام دهند که در نهایت شامل یکی از این دو روش می شود.

امیر ادامه می دهد: در صورتی برنامه تلگرام واقعا هک می شود که فردی بتواند سرور سایت تلگرام را هک کند. در این صورت فرد می تواند به راحتی به اطلاعات اکانت تمامی کاربران تلگرام دسترسی داشته باشد.البته رمز نگاری تلگرام قابل شکستن نیست تاجایی که یکی از مؤسسان تلگرام مدتی پیش اعلام کرد اگر کسی بتواند رمز تلگرام را بشکند 200 هزار دلار جایزه خواهد برد؛ جایزه‌ای که گفته می‌شود تاکنون کسی موفق به بردنش نشده است.

او در پایان می گوید: البته راه های دیگری نیز برای دسترسی به تلگرام افراد وجود دارد که حرفه ای تر است و کمتر کسی به آن پرداخته است. تلفن های همراه یک سری سریال دوازده یا شانزده رقمی دارد.اگر بتوانید این کد را از تلفن همراه قربانی به دست آورید و در یک برنامه خاص وارد کنید میتوانید به تلگرام او دسترسی داشته باشید. ولی تعداد انگشت شماری هستند که می توانند این سریال را بدون اینکه گوشی بسوزد از آن استخراج کنند.

در این مقاله به شما آموزش گذاشتن رمز دوم بر روی اکانت تلگرام و جلوگیری از هک تلگرام و افزایش امنیت تلگرام را خواهیم داد.

اما رمز دوم چیست؟

حتما شما هم در کانال هایی که عضو هستید تبلیغاتی نظیر هک تلگرام یا دسترسی به اکانت تلگرام دیگران را دیدید و این باعث شده که کاربران نگران دسترسی دیگران به اکانت خود باشند. پس با امکان ایجاد رمز دوم برای تلگرام امنیت اکانت خود را بالا میبرید که در ادامه آموزش آن را خواهیم داشت.

نکته ی قابل توجه این است که با گذاشتن رمز دوم بر روی اکانت، برای هر بار وارد شدن علاوه بر کدی که تلگرام برای شما ارسال میکند شما باید رمز دوم خود را هم در مرحله ی بعدی وارد کنید تا به اکانت خود وارد شوید.

در این مرحله با انتخاب تنها گزینه ای که در صفحه وجود دارد به مرحله ی انتخاب رمز وارد میشوید.

رمز دلخواه خود را وارد کنید و تیک بالای صفحه را بزنید تا به مرحله ی بعد بروید.در مرحله ی بعدی باید یک عبارت برای راهنمایی انتخاب کنید که اگر گاهی رمزتان را فراموش کردید با استفاده از این عبارت آن را به یاد بیاورید.

توجه داشته باشید که این عبارت نباید دقیقا همان رمز شما باشد بلکه تنها یک عبارت برای راهنمایی است که درصورت فراموشی رمز عبور بتوان با استفاده از این عبارت آن را به خاطر آورد.بعد از وارد کردن عبارت مورد نظر تیک بالای صفحه را بزنید.

در این مرحله با وارد کردن ایمیل خود که به اصطلاح ایمیل ریکاوری نام دارد میتوانید تنها راه به دست آوردن رمز دوم در صورت فراموشی رمز را ایجاد کنید.پس از وارد کردن ایمیل و انتخاب تیک بالای صفحه تلگرام یک لینک به ایمیل شما میفرستد که حاوی یک لینک تایید است و پس وارد شدن به آن لینک به طور کامل رمز دوم شما با امکان ریکاوری ایمیل ایجاد میشود.اما در صورتی که مطمئن هستید که رمز دوم خود را فراموش نمیکنید میتوانید با انتخاب گزینه ای که در پایین صفحه است از این کار صرف نظر کنید و پس از تایید رمز دوم برای اکانت شما ایجاد شده است.

منبع: تلگ

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی در رابطه با سوء‌استفاده از کاربران در شبکه اجتماعی تلگرام هشدار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، اظهار کرد: افراد زیادی با مراجعه به پلیس فتا از هک اکانت تلگرام خود خبر داده‌اند که با تحقیقات انجام شده از شاکیان مشخص شده است که افرادی سودجو و بزه‌کار با نصب نسخه کامپیوتری شبکه اجتماعی تلگرام و سپس از طریق چت و فریب افراد نسبت به دریافت کد پنج رقمی که برای صاحبان اکانت تلگرام ارسال می‌شود، اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد سوء استفاد‌ه‌گر پیامی جعلی از سوی تلگرام با عنوان “کاربر گرامی، حساب تلگرام شما غیر فعال شده است و برای فعال‌سازی مجدد اقدام به ارسال کد پنج رقمی کنید” یا “کاربر گرامی، برای فعال‌سازی قابلیت‌های پنهان تلگرام سریعا اقدام به ارسال کد پنج رقمی کنید” ارسال می‌کنند. این افراد کد مربوطه را دریافت و سپس به تمام اطلاعات از قبیل لیست مخاطبان، عکس‌ها و سایر اطلاعات شخصی افراد دسترسی پیدا می‌کنند.

جهانشیری اضافه کرد: متاسفانه افرادی که با این روش فریب خورده‌اند اطلاعات و عکس‌های شخصی فراوانی را در گوشی هوشمند خود نگهداری می‌کرده‌اند که همین امر سبب شده است پس از دسترسی سوء‌استفاده‌گران به این اطلاعات نسبت به تهدید و پیشنهادهای نامشروع، ‌انتشار تصاویر و اخاذی اقدام کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی تصریح کرد: کاربران فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی به علت نداشتن آشنایی با تهدیدات و خطرات موجود در این محیط، از سوی افراد بزهکار مورد هدف قرار می‌گیرند و در این خصوص متاسفانه پرونده‌های بسیاری در پلیس فتا موجود است.

براساس قانون همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می شود.

دادیار دیوان عالی کشور:‌ بر اساس قانون، هک تلگرام جرم محسوب می شود.

به گزارش  صداوسیما، محمدعلی اسفنانی افزود:‌ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال 88  در مواد 8، 11 ، 12 ، 13 و 17 درباره مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌ های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها دستبرد می ‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است.

وی گفت:‌ براساس قانون مذکور همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قرار دارند و هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب می شود.

دادیار دیوان عالی کشور تاکید کرد: تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر، وجود ندارد و فرد هک کننده، براساس قانون مجازات خواهد شد.

حقوق فضای مجازی
(موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است


Check the settings

مجازات هک کردن تلگرام چیست؟

قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸ در مواد ۸، ۱۱ ، ۱۲ ، ۱۳ و ۱۷ درباره مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌ های اطلاعاتی افراد، شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها دستبرد می ‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است.

براساس قانون همه قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قرار دارند و «هک تلگرام حتی توسط همسر نیز جرم محسوب میشود.»

تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و در این قانون هیچ تفاوتی بین همسر یا اشخاص دیگر ، وجود ندارد و فرد هک کننده، براساس قانون مجازات خواهد شد.

مجازات هک تلگرام همسر

تجاوز به حریم خصوصی افراد حتی اگر همسر باشد. جرم محسوب میشه امیدوارم قضات جمهوری اسلامی ایران به شدت با این افراد بر خورد کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوقاین وب سایت برای پایگاه خبری هەواڵ محفوظ است. کپی برداری از مطالب با درج منبع مجاز است

Powered by keepvid themefull earn money

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

[email protected]

جولای 26, 2016
درقانون

دیدگاه‌ها برای آیا هک تلگرام توسط شوهر جرم است؟ بسته هستند

سوالی که ذهن بسیاری از کاربران فضای مجازی را به خود مشغول کرده این است که مجازات هک تلگرام چیست؟
آیا هک تلگرام توسط همسر جرم است؟

🔸در پاسخ به سوالات مذکور قانون جرایم رایانه‌ای مصوب ۱۳۸۸ در مواد ۱۳،۱۲،۱۱،۸ و ۱۷ به تفضیل در مورد مجازات کسانی که به صورت غیرمجاز به داده‌های اطلاعاتی افراد شامل صوت، تصویر و یا متن گفتگوها دستبرد می‌زنند بحث و مجازات این مجرمان را تا دوسال حبس تعزیری و جریمه نقدی تعیین کرده است. بنابراین باید بدانید که قربانیان جرایم سایبری، در حمایت کامل قانون قرار دارند. تعیین دادسرای ویژه جرایم سایبری، نشانه‌ی روشنی از اهمیت این موضوع برای قانونگذار است و این قانون هیچ افتراقی بین همسر یا شخاص دیگر قائل نشده است و هر شخصی که اقدام به این کار نماید بر طبق مواد فوق مجازات خواهد شد

فوریه 25, 2019

آوریل 20, 2018

مجازات هک تلگرام همسر

آوریل 12, 2018

آوریل 12, 2018

مارس 3, 2018

فوریه 28, 2018

مجازات هک تلگرام همسر
مجازات هک تلگرام همسر
0

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید