اینها رو بخوان سالم بمان :
پیشگیری سرطان رحم
پیشگیری سرطان رحم

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

دکتر اعظم السادات موسوی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود :در سال 26 میلادی واکسنی ساخته شد که تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را گرفت و نزدیک به یک دهه است که در کشورهای اروپایی و امریکایی به عنوان واکسیناسیون ملی از این روش استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون HPV برای پیشگیری سرطان دهانه رحم بسیار اهمیت دارد اضافه کرد :این واکسن در کشور ما هم وجو د دارد اما به دلیل گران بودن آن نمی توان به راحتی در اختیار تمام افراد جامعه قرار گیرد.
موسوی ابراز امیدواری کرد :با تمهیداتی که وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و کمیته کشوری واکسیناسیون می اندیشند بتوان این واکسن HPV را جز واکسیناسیون کشوری قرارداد تا به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.
رییس انجمن علمی سرطان های زنان توضیح داد:زمان شیوع سرطان دهانه رحم حدود 4 تا 45 سالگی است این سرطان کاملا در مراحل اولیه شناخته شده است و قبل از اینکه به مرحله تهاجمی برسد 1 تا 15 سال دربدن فرد باقی می ماند.
وی ادامه داد:این بیماری اگر در شرایط قبل از تهاجمی شدن تشحیص داده شود می توان آن را درمان کرد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد : عامل اصلی ایجاد سرطان دهانه رحم ویروسی به HPV است که قابل شناسایی و پیشگیری است و راه اصلی انتقال آن از طریق جنسی است.
موسوی اضافه کرد : سرطان دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه شیوع بیشتری دارد و بر اساس آمارسرطان دهانه رحم دومین سرطان شایع در کشورهای در حال توسعه است. اما در کشورهای پیشرفته شیوع سرطان دهانه رحم به مراتب کمتر شده و یکی از علل آن اهمیت به انجام تست های غربالگری از جمله پاپ اسمیر است که می تواند شیوع این بیماری را کاهش دهد.
به گفته وی در زنان بین 2 تا 3 سال این ویروس از شیوع بالایی برخوردار است و از آنجایی که جامعه ما از یک جامعه جوان برخوردار است لذا لازم است آگاهی لازم را نسبت به این ویروس داشته باشند .
موسوی یاد آور شد: از این ویروس 1 نوع وجود دارد که 4 نوع آن فقط از طریق دستگاه تناسلی بروز می کند که خود نیز در 2 گروه کم خطر و پرخطر تقسیم بندی می شوند که نوع پرخطر آن به عنوان عامل اصلی ایجاد سرطان دهانه رحم شناخته شده است .
رئیس انجمن علمی سرطان های زنان ایران زمان استفاده از واکسن پاپیلوم انسانی را از سن 9 تا 13 سالگی دانست .
موسوی تاکید کرد :انجام تست غربالگری پاپ اسمیر در زنان هر سه سال یکبار ضروری است تا بتوان از محله تهاجمی بروز سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد.
وی بهترین زمان جهت انجام تست های پاپ اسمیر را از سن 21 سالگی توصیه کرد و گفت :از 21 سالگی تا 3 سالگی هر 3 سال یکبار و از 3 سالگی به بعد هر 3 تا 5 سال یکبار و همچنین از سن 65 تا 7 سالگی این تست الزامی است .
وی توصیه کرد : زنانی که داوطلب استفاده از این واکسن هستند می توانند با مراجعه به متخصصین زنان و زایمان و متخصصین اطفال در صورتی که در شرایط سالم قرار داشته باشند از این واکسن استفاده کنند.
علمی (4)**1354**1599

علمی آموزشی

زنان

سرطان

ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir

پیشگیری سرطان رحم

تماس بی واسطه با مسئولین

بالای صفحه

خبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک : irna@irna.ir

© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

پیشگیری سرطان رحم

سرطان دهانه رحم یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در میان زنان در جهان است. نظر به آمار سازمان بهداشت جهانی، سالانه دست‌کم نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به سرطان دهانه رحم جان خود را از دست می‌دهند که ۸۵ درصد این مرگ و میرها در کشورهای در حال توسعه رخ می‌دهد.

عامل ۹۹ درصد موارد این نوع سرطان، ویروس مقاربتی اچ‌پی‌وی است. برای پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم آزمایش معروف به “پاپ اسمیر” انجام می‌شود.

بخوانید: شرم، بکارت و سلامت زنان

از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی خواسته بودیم تا سوال‌های خود را درباره موضوعات مرتبط با سلامت جنسی زنان برای ما بفرستند. در این مطلب فرانک عمیدی، خبرنگار حوزه زنان بی‌بی‌سی که این موضوعات را دنبال کرده، به برخی از این سوال‌ها پاسخ داده است.

این سوالی بود که برای خودم هم وقتی داشتم در مورد اسمیر تست تحقیق می‌کردم پیش آمده بود. وقتی از پزشک پرسیدم، گفت که بستگی به بیمار دارد.

زنانی که رحمشان را در‌آورده‌‌اند باید با پزشک خود درباره اینکه آیا لازم است تست پاپ اسمیر را ادامه بدهند یا نه مشورت کنند. ادامه پاپ اسمیر بستگی به این دارد که آیا رحم به طور کامل برداشته شده یا دهانه رحم هنوز باقی مانده و بستگی به این دارد که قبل از عمل یا در حین عمل سلول‌های غیرعادی در آن ناحیه دیده شده یا خیر.

حتما با پزشک خودتان درباره این موضوع مشورت کنید. ویروس اچ‌پی‌وی که عامل اصلی سرطان دهانه رحم است می‌‌تواند باعث سرطان آلت جنسی زنان و مردان و سرطان پروستات هم بشود. این ویروس اگر از طریق سکس دهانی وارد بدن شود، گفته می‌شود با سرطان دهان، گلو و حلق هم ارتباط دارد.

وقتی مشغول تحقیق و پرس و جو برای نوشتن “شرم، بکارت و سلامت زنان” بودم با این مسئله زیاد برخورد کردم و زنان جوان زیادی درباره این موضوع صحبت کردند.

زمانی من هم یکی از همین زنان جوان در ایران بودم. بیست سال پیش وضعیت حتی سخت‌تر هم بود. به نظرم یکی از مهمترین مسائل بین پزشک و بیمار حس اعتماد است که باید بیمار به پزشک داشته باشد.

من خود به چندین پزشک متخصص زنان مراجعه کردم تا در آخر توانستم با یکی از آنها به اندازه کافی راحت و صادق باشم. یکی از مشکلات اصلی من این بود که پزشک به جای اینکه از من بپرسد از نظر جنسی فعال هستم از من می‌پرسید آیا ازدواج کرده‌‌ام یا خیر و این باعث معذب شدن من می‌شد.

صداقت با پزشک بسیار مهم است. من همیشه صادقانه جواب می‌دادم و اگر واکنش پزشک اذیتم می‌کرد دیگر به او مراجعه نمی‌‌کردم و دنبال پزشک دیگری می‌گشتم. مهم این است که نباید خود را فدای شرم و خجالت کنیم.

روی سازمان بهداشت جهانی و در نظام پزشکی بریتانیا نوشته شده که احتمال انتقال ویروس اچ‌پی‌وی بدون دخول وجود دارد هر چند احتمالش کم است.

برای همین توصیه می‌شود که اگر فعالیت جنسی دارید حتی اگر به اصطلاح رابطه جنسی کامل هم ندارید، بهتر است که تست اچ‌پی‌وی بدهید.

عامل اصلی سرطان دهانه رحم یا سرویکس ویروس اچ‌پی‌وی است که یک ویروس مقاربتی است در نتیجه تعدد شرکای جنسی ریسک یا خطر ابتلای به این ویروس را بالا می‌برد.

چیزی که مهم است این است که روابط جنسی خود را کم خطر کنید اگر شریک جنسی جدیدی دارید تا از سلامت یکدیگر مطمئن نشده‌اید حتما از کاندوم استفاده کنید. اگر شما فقط یک شریک جنسی دارید اما شریک جنسی شما امکان دارد با چند نفر دیگر هم در رابطه جنسی باشد اینهم می‌تواند خطر ابتلا به این ویروس را افزایش دهد.

عطش و غریزه جنسی زنان قرن‌هاست که موضوع بحث و جدل بوده است. در قرون وسطی در اروپا زنان را موجوداتی شهوتی و افسارگسیخته تعریف می‌کردند. این ریشه‌اش در داستان آدم و حوا بود و استدلالشان بر این اساس بود که حوا به دلیل ضعف فریب‌خورد و اولین گناه را مرتکب شد و زن منشا گناه است.

در این باور دیگر این بود که ارگاسم زن یا نقطه اوج لذت جنسی زن برای بسته شدن نطفه ضروری است و برای همین زنان شهوت بیشتری در روابط جنسی دارند. اما با مرور زمان این در اروپا تغییر کرد و تحقیقات علمی به سمتی می‌رفت که نشان می‌داد مردها عطش جنسی بیشتری دارند.

در فرهنگ کشورهای مسلمان زنان از نظر جنسی منفعل‌تر از مردان تعریف شده‌اند و مردان موجوداتی تعریف شده‌‌‌اند که شهوت و عطش جنسی افسارگسیخته دارند. این روزها تحقیقات علمی نشان می‌دهد که غریزه و عطش جنسی در مردان و زنان با هم چندان تفاوت فاحشی ندارد و به نظر می‌آید که این عطش و غریزه فارغ از جنسیت می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

اما تعصبات فرهنگی و مذهبی باعث می‌شود که زنان اجازه نداشته باشند غرایز جنسی خود را بهتر بشناسند. در فرهنگ کشوری مثل ایران به دختران از سنین کم آموزش داده می‌شود که باید عطش جنسی خود را سرکوب کنند. غریزه جنسی در زنان از مردان ناپسند تلقی می‌شود. در این فرهنگ پاکی زنان در دست نخوردگی آنها تعریف شده است. همه اینها باعث می‌شود که زنان جوان اگر ازدواج نکرده باشند بر این باور باشند که باید عطش جنسی را در خود سرکوب کنند و در صورتی که این کار را نکنند و رابطه جنسی داشته باشند، این رابطه معمولا همراه با حس عذاب وجدان و ناپاکی خواهد بود.

مطالب مرتبط:

این مطلب برای پاسخ به سوال‌های شماری از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی که از طریق صفحه #ازمابپرس فرستاده‌اند، تهیه شده است.

شما هم می‌توانید سوال‌های خود را از طریق این صفحه یا فرم‌هایی در مطالب دیگر برای ما بفرستید، تا سوال‌های شما به مطالب و گزارش‌های بی‌بی‌سی فارسی تبدیل شوند.

اینجا درباره #ازمابپرس بخوانید.

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

ویروس پاپیلومای انسانی از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. این ویروس عامل زگیل تناسلی و در برخی موارد سرطان به خصوص سرطان دهانه رحم است. ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

پیشگیری سرطان رحم

شعبانی در مورد علائمی که پیش از سکته مغزی( stroke ) داشت گفت: یک ماه بود که در دستم احساس گز گز می کردم تا اینکه یک روز ناگهان دست راستم لمس شد و بلافاصله به بیمارستان رفتم و در ورودی درب اورژانس ناگهان افتادم و بیهوش شدم، بلافاصله من را به بخش اورژانس منتقل کرده بودند و اقدامات لازم را انجام دادند. آقای شعبانی خوش شانس بوده زیرا در زمان طلایی پس از سکته مغزی به بیمارستان رسیده و با

بیماری ها است. وی اضافه کرد: بیماری های قلبی، عروقی، دیابت و انواع سرطان ها از جمله مواردی است که مشخص شده با چاقی و اضافه وزن بی ارتباط نیست. لشگر بلوکی با بیان این که چاقی شکمی در بین گلستانی ها رو به افزایش است، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده46.7 درصد گلستانی ها دچار چاقی شکمی هستند که عواملی چون نشستن های طولانی مدت پشت میز، فرمان خودرو، صرف عذاهای چرب و فست فود، نوشیدنی ها و

این عضو از بدن، به پزشک مراجعه کنند. غربالگری و معاینه در شرایطی که فرد سابقه خانوادگی نداشته و سالم باشد، از سن 4 سالگی است. انجام تست پاپ ازهریر یک روش غربالگری خوب برای تشخیص بموقع سرطان دهانه رحم محسوب می شود که همه خانم ها باید به آن توجه کافی داشته باشند. به طور کلی آزمایش های روتین خون باید بعد از 4 سالگی به صورت سالانه توسط همه افراد انجام شود و آن دسته از افرادی که خطر ابتلا به بیماری

میلیونی بین نجف و کربلا را، بین نجف و امام حسین را مشاهده میکنید؟ این شور و شوق را میبینید؟ این حرکت را میبینید؟ این حرکت آن وقتی که لازم باشد با خطر همراه بشود ، باز هم این شور و شوق در ملّت ما، در مردم ما، در جوانهای ما وجود دارد؛ این را باید نگه داشت، این آن چیزی است که ضامن بقای این کشور است.1395/8/26 این کسانی که این راه را طی کردند[پیاده روی اربعین] و این حرکت عاشقانه را و مؤمنانه

آزمایش شد. نتایج نمایشگر کاهش چشمگیر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان خون، ریه و پروستات بود اما بر روی سرطان های پستان، مثانه، کلیه و میلوم چندگانه تاثیری نداشت. آسپرین در سراسر جهان به عنوان درمانی برای برخی بیماری ها از درمان دردهای کوتاه مدت گرفته تا نسخه های طولانی مدت استفاده می شود. اگرچه در مورد مصرف آسپرین در جامعه پزشکی بجثهایی وجود دارد، اما تحقیق اخیر نشان داد بیمارانی

باعث افزایش ایمنی بدن و متابولیسم گلوکز می شود. کاهش خطر ابتلا به سرطان: مصرف ماهی می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان های خاص را کاهش دهد؛ سرطان هایی نظیر سرطان های گوارشی، سرطان حفره دهانف روده بزرگ و پانکراس در کسانی که حداقل هفته ای دو بار ماهی می خورند نسبت به سایرین کمتر است. افزایش متابولیسم: اسیدهای چرب امگا 3 ماهی تاثیر مثبتی بر متابولیسم شما دارند. چربی های سالم باعث

آبله مرغان شود، مصرف آسپرین باید قطع شود. مصرف آسپرین را یکی از عامل های خطر سندرم ری می دانند که عارضه ای کشنده است و خون، کبد و مغز کودکان و نوجوانان را پس از یک عفونت ویروسی درگیر می کند. چنانچه اقدامی برای درمان بیماری کاوازاکی انجام نشود، بیماری به طور متوسط 12 روز طول می کشد، هر چند مشکلات قلبی بعدها خود را نشان می دهد. اما اگر درمان شروع شود، حال کودک مدت کوتاهی پس از دریافت اولین دوز گاما

انار یکی از میوه هایی است که پژوهش های بسیاری در زمینه فواید ضد سرطانی آن انجام شده است. به نظر می رسد این میوه می تواند به پیشگیری از علائم سرطان کمک کند. از این رو، دانشمندان در پی یافتن بهترین روش برای بهره مندی از فواید این میوه به عنوان یک ابزار ضد سرطان هستند. انار و سرطان انار ویژگی های ضد سرطانی ارائه می کند. چند دلیل برای این موضوع وجود دارند.

ذخیره شده که طی دوران بارداری به وجود آمده اند می شود و مادر را در به دست آوردن وزن متناسب کمک می کند. 6- پیش گیری از ظاهر شدن تومورهای پستانی (سرطان سینه) و تخمدانی محققین دریافته اند که مکیدن پستان مادر توسط نوزاد در پیش گیری از ابتلا به این بیماری ها کاملا مؤثر است. 7- احساس آرامش و برطرف شدن خستگی مادران شیر دادن به نوزاد، برای مادرانی که به تناسب

. برای اصلاح نواقص احتمالی یافته شده، ممکن است عمل جراحی لازم باشد. مراقبت های بعدی از سوی متخصصانی هم چون متخصص گفتاردرمانی و کاردرمانی، و نیز مساعدت های آموزشی خاص ترتیب داده می شود. شیوه کمکی می توانید با یک گروه حمایت از مبتلایان به سندرم داون تماس بگیرید تا مشاوره و جزئیات جزوه ها و کتاب های موجود در اختیارتان قرار گیرد. درمان گران و معلمان کودک ممکن است راه

ابتلا به علت تماس های جنسی محافظت نشده پایین آمده که این هشداری برای جامعه می باشد. سلمان زاده اضافه کرد:از مجموع افراد مبتلا شده به ویروس اچ آی وی در خوزستان 3 درصد زن و 7 درصد مرد هستند که 38 درصد آنان از راه اعتیاد تزریقی و 42 درصد از طریق تماس های جنسی محافظت نشده و 2 نفر از سایر راهها مبتلا شده اند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: آموزش و پرورش و دانشگاهها باید

کاهش کلسترول بد خون نیز کمک می کنند. آب هویج، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد هیچ درمان قطعی ای برای سرطان ها وجود ندارد و ما هم ادعا نمی کنیم که هویج یا آب هویج می توانند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند. با این حال، آب هویج می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش بدهد. بخش اصلی این اثربخشی به آنتی اکسیدان های موجود در آب هویج مربوط می شود که سطح کاروتنوئیدها را در خون افزایش می دهند

رسانی را به اجزای حرکتی مانند دست و پا می کند و خون لازم برای انجام عمل هضم غذا به معده نمی رسد. شاید شنیده باشید که می گویند بعد از غذا حمام نکنید چون احتمال بی هوش شدن و از حال رفتن در حمام بالاست. این حرف به همین دلیل است ولی در مورد همه صدق نمی کند. حمام رفتن بعد از غذا باعث اختلال در هضم غذا می شود افراد مسن و کسانی که بیماری های قلبی پیشرفته دارند، یا مشکلاتی مثل

، جراح و متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ اروژنیکولوژی: هرگونه خونریزی یا لکه بینی یا وجود رگه خونی در ترشحات در زمان بارداری طبیعی قلمداد نمی شود و نیاز به پیگیری دارد. در صورتیکه به دلیل شدت نزدیکی این حال ایجاد شده باشد با رعایت استراحت و پرهیز از نزدیکی رفع خواهد شد. در صورت تداوم این حالت نیاز به اقدامات پیشگیرانه جهت ادامه بارداری خواهد بود. به این منظور معاینه واژینال و سونوگرافی جهت بررسی کیسه آب، وضعیت جفت و سلامت جنین لازم است، زیرا مساله تهدید به سقط و زایمان زودرس مطرح است که باید با مراقبت، استراحت لگنی و عمومی و در صورت لزوم درمان دارویی کنترل شود.

حالت قابل بازگشتی است و در اکثر موارد با ایجاد تغییراتی در زندگی روزمره می توان آن را به حالت اولیه بازگرداند. در بسیاری از اوقات، کبد چرب نشانه و علائمی از خود نشان نمی دهد و تا زمانی که پیشرفت نکند، آسیب جدی وارد نمی کند.کبد چرب شرایطی رایج است و تقریبا بین 1 تا 2 درصد جمعیت آمریکا بدون داشتن التهاب یا سیروز کبدی تحت تاثیر آن قرار دارند. به گفته مرکز تحقیقات کبد آمریکا، کبد چرب اغلب در

از هزینه های درمان کم شود گفت: در دنیای امروز پرداختن به ورزش حرفه ای لازم است و به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در دیگر بلاد توسط قهرمانان و نخبگان مستعد کشور را می توان یک هدف اجتماعی والا محسوب کرد اما آنچه که اهمیت بیشتری دارد و در سلامت آحاد جامعه تأثیر دارد، ورزش همگانی است که متولیان امر ورزش همگی باید با در نظر گرفتن کیفیت، خدماتی به مردم ارائه دهند که آنها را تشویق به ورزش

کمتر تحت فشار قرار بگیرد. مراقبت های لازم جهت عدم ابتلای موی دانش آموزان به شپش صورت گیرد دکتر ملکی به بهداشت مو در میان دانش آموزان با آغاز فصل جدید تحصیلی اشاره و بیان داشت: دانش آموزان دقت لازم را در عدم ابتلای موی سر خود به شپش داشته باشند. گرچه ابتلا به شپش در میان دانش آموزان با رشد بهداشت کاهش پیدا کرده است؛ اما در سال های اخیر فراوانی این بیماری دیده می شود

> علت اصلی سیاه شدن نوک سینه هورمون است. پروژسترون و استروژن باعث می شوند بدن رنگدانه بیشتری تولید کند. به همین دلیل بسیاری از زنان لکه و تکه های تیره بر روی پوست مشاهده می کنند. این هورمون ها نیز باعث سیاه شدن نوک سینه، حساسیت به لمس پستان، تورم پستان، نشت آغوز، و تمام تغییرات دیگر سینه می شوند. در برخی موارد، تیره شدن پوست می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد، هر چند به طور کلی این چنین

، گلودرد، غش، رماتیسم، بواسیر، بواسیر خونی، سنگ کلیه صفرا، بی خوابی و نقرس نیز نافع است. پویان با اشاره به این که در برخی منابع مصرف میوه زرشک را در دفع کرم کبد موثر دانسته اند، خاطرنشان کرد: برای زنان باردار مصرف زرشک همراه با آب لیمو و آب نارنج در طب گیاهی توصیه شده است. وی با تأکید بر این که آب زرشک نیز در درمان برخی بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: آب زرشک تب بر

نوشیدنی ها و افزایش مصرف ویتامین ث، به درمان تورم و خونریزی لثه ها کمک می کند. مشکلات گوارشی: اگر شما به طور مداوم دچار ناراحتی بعد از مصرف غذا می شوید، یا احتمالا از سوء هاضمه، ناراحتی معده و اسهال یا یبوست رنج می برید، می تواند نشانه ای از یک رژیم غذایی فقیر از نظر فیبر باشد. توصیه به مصرف 38 گرم فیبر در مردان به طور روزانه و 25 گرم در زنان است.

موجب بروز کم خونی می شود می توان به آهن ، ویتامینB12 و اسید فولیک اشاره کرد که از بین آنها کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع ترین نوع کم خونی تغذیه ای است . کم خونی ناشی از فقر آهن فقرآهن یکی از شایع ترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و مهمترین نوع کم خونی تغذیه ای در کودکان و زنان ، در سنین باروری است که با ایجاد گلبول های قرمز کوچک و کاهش میزان هموگلوبین مشخص می شود

ترشحات و سلول های دهانه رحم را برای آزمایش ( تشخیص سرطان) جمع آوری می نماید. بعد از بیرون آوردن اسپکولوم، پزشک دو انگشت پوشیده از دستکش خود را داخل مهبل نموده و با گذاشتن دست دیگر بر روی شکم اندازه، شکل و طرز قرار گرفتن رحم را تعیین می نماید. به این ترتیب با در نظر گرفتن سایر جوانب سن حاملگی را تعیین می شود. ( معاینه لگن و انجام پاپ اسمیر معمولا قبل از بارداری انجام می شود). رادیو

ویتامین A برای جنین در حال رشد در سه ماهه ی اول بارداری مُضر است. در نتیجه همه زنان باردار و زنانی که در حال بره ریزی برای بارداری هستند باید از مصرف این غذاها یا غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین A هستند مثل جگر، روغن هایی که از کبد حیوانات تهیه می شود و سایر امعاء و احشاء حیوانات پرهیز کنند. البته لازم نیست که از سایر غذاها که دارای ویتامین A است خودداری کرد مثل شیر، پنیر، ماهی چرب

در دسترس نیست. اغلب پزشک عمومی باید داروهای ضد افسردگی را اضافه کند. “حمایت اجتماعی از سوی همسر و محیط اطراف نیز بسیار مهم است. محققان دریافتند در موارد، زنان میتوانند در طول یک سال انتظار داشته باشند که از افسردگی پس از زایمان رهایی یابند. دکتر جیمز موروو می گوید: “بر اساس این داده ها، فکر میکنیم که در بسیاری از زنانی که تحت درمان قرار میگیرند، افسردگی آنها باید ظرف

پرتودرمانی برای سرطان پستان از آنچه انتظار میرود راحت تر است. اکثریت بیماران بعد از پرتودرمانی تجربیات قابل تحمل تری نسبت به انتظاراتشان گزارش می دهند. پرتودرمانیپرتودرمانی بیمار از 1 بیمار پس از درمان اظهار داشتند، پرتودرمانی برای سرطان پستان واقعا کمتر از آنچه پیش بینی کرده بودند، ترسناک است. یک بررسی از 3 بیمار مبتلا به سرطان پستان نیز نشان داد که

بنوشید و استراحت کنید. عوارض سرماخوردگی با علل ویروسی 3 ال 5 روز برای درمان زمان می برد ولی معمولا رفع عفونت زمان بیشتری می طلبد و باید دقت کنید که درمان را بطور کامل ادامه دهید و نیمه کاره رها نکنید. اگر سوزش گلو دارید باید توسط پزشک معاینه شوید، شاید امکان عفونت باکتریایی وجود داشته باشد که در این موارد باید از آنتی بیوتیک های ایمن مانند آمپی سیلین استفاده کنید.

. کسانی که مبتلا به بیماری هایی مثل دیابت، بیماری های قلبی و ریوی هستند یا تحت درمان دیالیز و شیمی درمانی قرار می گیرند، در معرض خطر هستند. همچنین افراد بالای 65 سال و کودکان زیر دو سال، گروه های پرخطر محسوب می شوند که ابتلا به آنفلوآنزا برای آنها همراه با عوارض شدید ریوی خواهد بود. همچنین افراد مبتلا به آسم، بیماری های ریوی مزمن، زنان باردار و افراد

مشکل ساز هستند، شرایطی را به وجود می آورند که کریستال های اسید اوریک در آن تشکیل می شوند و منجر به درد، تورم و التهاب می شود. غذا های پیورین دار مثل غذا های دریایی و گوشت قرمز را هم به این لیست اضافه کنید. (پیورین در بدن تبدیل به اسید اوریک می شود). با این حال، نقرس نباید مانع لذت بردن شما از غذا شود. غذا هایی با پیورین پایین استفاده کنید و از لیستی که در ادامه در اختیارتان قرار می گیرد بهره

مشاهده می کنند. – اگر با روش IVF یا درمان باروری مشابه باردار شده باشید، احتمال لکه بینی پس از IVF وجود دارد. اگر دو نطفه در رحم قرار داده شود، ممکن است یکی از آن ها رشد نکند. این مسئله باعث خونریزی می شود. – گاهی اوقات، عفونت ممکن است نشانه ای از چیزی جدی تر از قبیل سقط جنین (بخوانید: مدت زمان خونریزی پس از سقط جنین ) باشد. به همین دلیل است که همیشه بهتر است که با دکتر

. آجیل: انواع آجیل منبع چربی های سالم، پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند. بر اساس مطالعات، برخی از انواع آجیل، حتی از غذاهای گیاهی آنتی اکسیدان بیشتری دارند. مصرف منظم آجیل با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ارتباط مستقیم دارد ضمن این که منجر به کاهش مرگ و میر در زنان بعد از سنین یائسگی می شود. توت ها: رنگهای متنوع انواع توت ها نشانه وجود آنتوسیانین در آنها است

“),t.close()},t.write(‘

پیشگیری سرطان رحم
پیشگیری سرطان رحم
9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید