اینها رو بخوان سالم بمان :
چگونگی درمان شوره سر
چگونگی درمان شوره سر

شوره سر به پوسته های مرده پوست سر گفته می شود که ممکن است با کمی خارش همراه باشند، شوره سر یک بیماری پوستی مزمن ناشی از یک قارچ طبیعی در پوست سر انسان ایجاد شده و بیش از نیمی از جمعیت جهان را در سنین مختلف با هر جنس و قومیتی درگیر می کند.
شوره سر معمولا در فصل پاییز و زمستان به علت خشکی هوا بدتر شده و در تابستان بهبود می یابد.

پوست خشک : علت اصلی شوره سر در واقع پوست خشک می باشد.

پوست چرب : شایعترین علت شوره سر پوست چرب می باشد که با عنوان درماتیت سبوروئیک شناخته می شود، در این حالت پوست سر قرمز و چرب می شود و شوره هایی به رنگ سفید یا زرد ایجاد می کند. در این حالت ابرو ها، دو طرف بینی و پشت گوش هم تحت تاثیر قرار می گیرند.

شرایط پوستی : افرادی که مبتلا به اگزما و پسوریازیس هستند اغلب دچار شوره سر می شوند.

مخمر مالاسزیا : قارچ مالاسزیا ممکن است پوست سر را برای تولید بیشتر سلول های پوستی تحریک کند و همین باعث می شود که سلول های پوستی اضافی بر روی لباس ها بریزند.چگونگی درمان شوره سر

محصولات مراقبت از مو : از آنجا که اکثر محصولات مراقبت از مو حاوی مواد شیمیایی هستند می توانند باعث قرمزی و خارش پوست سر شوند و همین شوره سر را ایجاد می کند.

بیماری ها : برخی بیماری های عصبی مانند بیماری پارکینسون و عفونت اچ آی وی ایجاد شوره سر را تشدید می کنند.

دانه های پوستی کوچک سفید و زرد رنگ

لکه های پوستی که بر روی پوست و یا ابرو، در اطراف موی سر، گوش و بینی ظاهر می شوند

بسیاری از شامپوهای تجاری حاوی مواد شیمیایی هستند که مضر بوده و شوره سر را بدتر می کنند، از شامپوهایی استفاده کنید که پارابن، سدیم لورث یا لوریل سولفات نداشته باشد.

میزان مصرف شکر خود را کاهش دهید و از غذاهای فرآوری شده و روغن های فرآوری شده مانند ذرت، سویا، کلزا، گلرنگ و روغن آفتابگردان خودداری کنید.

برای درمان شوره سر شدید می توانید از شامپوهای زینک پیریتونی، شامپو کتوکونازول، سلنیوم سولفید و اسید سالیسیلیک استفاده کنید.

روغن نارگیل به علت خواص ضد قارچی که دارد شوره سر و خارش را درمان می کند.

مقداری روغن نارگیل را با آب لیمو ترش تازه مخلوط کنید و برای چند دقیقه بر روی پوست یر و موها خوب ماساژ دهید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس موها را با آب بشویید.

این روش را دو تا سه بار در هفته انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی بوده که می تواند شوره سر را درمان کند.

مقداری روغن زیتون را گرم کنید و آن را بر روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید، سپس مو های خود را در یک حوله گرم بپوشانید، بگذارید 45 دقیقه بماند و سپس موها را با آب و شامپو بشویید.

این روش را چند بار در هفته تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی قوی بوده و درمان خوبی برای شوره سر می باشد.

هنگام شستن موهای خود چند قطره روغن درخت چای را به شامپو معمولی خود اضافه کنید.

شما همچنین می توانید چند قطره روغن درخت چای را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل اضافه کرده و آن را روی موهایتان بمالید، بگذارید 30 دقیقه یا یک شب بماند و سپس موهای خود را بشویید.

این روش را یک یا دو بار در هفته انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

سرکه سیب برای درمان شوره سر بسیار مفید است، سرکه سیب پوست سر را ترمیم و بازسازی کرده و رشد مخمر ها را مهار می کند.

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب و 15-20 قطره روغن درخت چای ترکیب کنید، آن را بر روی موها بمالید و خوب ماساژ دهید و پس از 10 دقسقه موها را با آب بشویید.

این روش را دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

جوش شیرین به حذف سلول های مرده پوست کمک کرده  و با جذب چربی اضافه پوست و جلوگیری از رشد قارچ هایی که باعث شوره سر می شوند، آن را درمان می کند.

موهای خود را مرطوب کنید و مقداری جوش شیرین را بر روی موها و پوست سر بمالید، بعد از چند دقیقه موهای خود را با آب گرم بشویید.

این روش را دو بار در هفته تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

توجه: بعد از این درمان از شامپو استفاده نکنید.

سرکه سفید یکی از بهترین درمان های خانگی برای شوره سر محسوب می شود، سرکه دارای اسید استیک است که مانع از رشد قارچ ها در پوست سر شده و خارش را کاهش می دهد.

نصف فنجان سرکه سفید را به دو فنجان آب اضافه کنید و بر روی موها و پوست سر خود بمالید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب بشویید.

در روش دیگر دو قسمت سرکه سفید را با یک قسمت روغن زیتون و سه قسمت آب ترکیب کنید و بر روی موها بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپوی ملایم بشویید.

این روش ها را یک یا دو بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه بگیرید.

آب لیموترش تازه حاوی اسیدهایی است که با قارچ هایی که می توانند باعث ایجاد شوره سر شود، مبارزه می کند و خارش پوست سر را کاهش می دهد.

آب نصف لیموترش تازه را در یک چهارم فنجان ماست ساده بریزید و آن را بر روی مو و پوست سر خود بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

این روش را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

آب سیب دارای پروسیانیدین B-2 می باشد که برای درمان شوره سر بسیار مفید است.

دو قاشق غذاخوری آب سیب را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

درمان شوره سر با نمک یکی از بهترین روش های درمانی برای خارش و شوره سر می باشد.

قبل از حمام مقداری نمک معمولی را بر روی موها بمالید و خوب ماساژ دهید و بعد از 10 دقیقه با آب و شامپوی ملایم بشویید.چگونگی درمان شوره سر

سیر دارای خواص ضد میکروبی می باشد که برای درمان شوره سر بسیار مفید است.

چند حبه سیر را له کرده و با مقاداری عسل ترکیب کنید، آن را بر روی موها و پوست سر بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو ملایم بشویید.

پوست پرتقال یکی دیگر از روش های طبیعی برای درمان شوره سر می باشد.

پوست پرتقال را با آب لیموترش تازه در مخلوط کن ترکیب کنید، همیر به دست آمده را بر روی موها و پوست یر بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپوی ملایم بشویید.

این روش را حداقل سه بار در هفته انجام دهید.

حنا یکی از بهترین داروهای گیاهی برای درمان شوره سر می باشد.

مقداری حنا را با آب نصف لیموترش تازه مخلوط کنید، بگذارید 8 ساعت بماند و سپس آن را بر روی موها و پوست سر بمالید پس از 2 ساعت آن را با آب خوب بشویید.

خواص ضد قارچ و ضد باکتریایی چریش برای درمان شوره سر و همچنین بسیاری از مشکلات مو مانند جوش سر و سرگیجه مفید می باشد.

مقداری از برگ های چریش را در چهار فنجان آب جوش بریزید تا عصاره آن به دست آید، از این عصاره برای شستشوی موی سر دو یا سه بار در هفته استفاده کنید.

شنبلیله دارای خواص ضد قارچی بوده که می تواند برای پیشگیری و درمان شوره سر مفید باشد.

دو تا سه قاشق غذا خوری تخم شنبلیله را در آب بریزید و بگذارید یک شب بماند، روز بعد با کمی ماست در مخلوط کن بریزید و آن را بر روی موها بمالید، بگذارید چند ساعت بماند و سپس با آب و شامپوی ملایم بشویید.

این روش را یک بار یا دو بار در هفته انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

آلوئه ورا علاوه بر درمان شوره سر خارش پوست سر را به شدت کاهش می دهد.

مقداری ژل آلوئه ورا بر روی پوست سر و موهای خود بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید چند ساعت بماند و سپس با آب بشویید.

8 قطره روغن نارگیل را با 8 قطره روغن رزماری، 6 قطره روغن درخت چای، 1 قاشق چای خوری عسل و 100 گرم روغن زیتون یا روغن بادام ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید 20 دقیقه یا یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپوی ملایم بشویید.

این ماسک مو را 10 روز بر روی موها بمالید تا نتیجه بگیرید.

منابع : top10homeremedies – rd – draxe – rewardme


فال حافظ

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

شوره‌ی سر ممکن است در اثر خشکی پوست سر یا یک بیماری پوستی به نام درماتیت سبوره‌ای (seborrheic dermatitis) ایجاد شود. همچنین عوامل دیگری چون اگزما، بیماری صدفک، یا به طور معمول رشد بیش از حد قارچی به نام مالاسزیا (malassezia) می‌توانند باعث ایجاد شوره‌ شوند. شاید برای‌تان عجیب باشد، اما ممکن است شما نیز به طور ناگهانی در معرض ابتلا به شوره‌ قرار بگیرید.چگونگی درمان شوره سر

درمان‌های دارویی شوره‌‌ی سر شامل شامپوهای مختلفی است، برخی از این شامپوها حاوی پریتیون روی (zinc pyrithione) هستند که قارچ‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد؛ برخی دارای کتوکونازول (ketoconazole) هستند، که قارچ‌ها را از بین می‌برد؛ بعضی از آنها شامل قیر و سولفید سلنیوم هستند (selenium sulfide) که مانع از خشکی پوست روی جمجمه می‌شوند و برخی نیز دارای اسید سالیسیلک هستند که برطرف‌کننده‌ی پوسته‌ی سر است. اما در این نوشته می‌خواهیم با روش‌های طبیعی درمان شوره سر آشنا شویم.

آسپرین شامل ترکیبات فعالی به نام اسید سالیسیلک است که در بسیاری از شامپوهای مخصوص درمان شوره سر وجود دارد. برای کنترل شوره و پوسته‌ی سر،‌ دو عدد آسپرین را پودر کرده و به شامپوی خود اضافه کنید. بگذارید این ترکیب ١ الی ٢ دقیقه روی موهایتان بماند، سپس آن را خوب آب بکشید و مجددا موها را با شامپوی ساده بشویید.

یک پژوهش نشان داد شامپوهایی که حاوی روغن بوته‌ی چای هستند، به طور چشم‌گیری در رفع شوره‌ی سر مؤثرند. می‌توانید با افزودن چند قطره روغن بوته‌ی چای به شامپوی مورد علاقه خود، شوره را رفع کنید.

مواد موجود در آشپزخانه‌ می‌تواند در رهایی از شر پوسته‌ها و خارش سر به شما کمک کند. موهایتان را مرطوب کنید و یک مشت جوش‌شیرین را روی آن بمالید. سپس شامپو را روی موهایتان بریزید و بلافاصله آن را با آب بشویید. جوش‌شیرین قارچ‌هایی را که عامل ایجاد شوره‌ سر هستند از بین می‌برد. ممکن است در ابتدا پوست سرتان کمی خشک شود اما بعد از چند هفته،‌ پوست سر چربی طبیعی خود را بازیابی می‌کند. استفاده از جوش‌شیرین هم موجب نرمیِ موهایتان می‌شود و هم از شر پوسته‌ی سر خلاص‌تان می‌کند.

سرکه‌ی سیب به عنوان درمان‌کننده‌ی شوره سر، میزان ‌‌PH پوست سر را تغییر می‌دهد و مانع از رشد مُخمرها در پوست می‌شود. یک چهارم فنجان سرکه‌ی سیب را با یک چهارم فنجان آب مخلوط کنید و آن را در یک قوطی اسپری بریزید و به موهایتان اسپری کنید. موهایتان را در یک حوله بپیچید و ۱۵ دقیقه الی یک ساعت صبر کنید و بعد موها را بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام بدهید.

برای درمان شوره سرِ شدید، موهایتان را با شامپوی همیشگی بشویید و سپس آن را با یک دهان‌شویه‌ی حاوی الکل آب بکشید. سپس از نرم‌کننده‌ی مو استفاده کنید. دهان‌شویه دارای خواص ضد قارچی است که مانع از ایجاد شوره سر می‌شود.

روغن نارگیل یک درمان آزموده شده و مناسب برای شوره سر به شمار می‌رود و بوی خوبی نیز دارد. قبل از شست‌وشوی موها، ٣ تا ۵ قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را روی موهایتان بریزید، آن را ماساژ بدهید و اجازه دهید یک ساعت روی سرتان بماند. سپس سرتان را با شامپو بشویید. همچنین می‌توانید از شامپویی استفاده کنید که حاوی روغن نارگیل باشد.

درمان شوره سر را حتی می‌تواند در یخچال هم پیدا کرد! کافی است دو قاشق غذاخوری آب‌لیمو را روی موهایتان بریزید و آن را ماساژ بدهید. سپس یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو را در یک فنجان آب بریزید و آن را روی موها ریخته و سپس آب‌کشی نمایید. این کار را روزانه انجام دهید تا شوره سر رفع شود. خاصیت اسیدی لیمو باعث متعادل شدن ‌PH پوست سر می‌شود که به رفع شوره کمک می‌کند.

پاشیدن نمک به موها قبل از استفاده از شامپو، باعث رفع شوره می‌شود. مقداری نمک روی موهایتان بپاشید، سپس موها را ماساژ بدهید، خواهید دید که خشکی و پوسته‌ی سر به این ترتیب رفع می‌شود و موها آماده‌ی شست‌وشو خواهند بود.

با ماساژ دادن موها با آلوئه‌ ورا از شر خارش سر رها شوید. خاصیت خنک‌کنندگی آلوئه‌ ورا موجب تسکین خارش خواهد شد.

خواص ضد میکروبی سیر موجب دفع باکتری‌هایی می‌شود که عامل ایجاد شوره سر هستند. سیر را له کنید و آن را روی پوست سر بمالید. برای اجتناب از بوی بد سیر، می‌توانید آن را با عسل مخلوط کنید و قبل از شست‌وشو، موها را با این مخلوط ماساژ بدهید.

روغن زیتون یک درمان سنتی برای شوره سر است. ده قطره روغن زیتون را روی سرتان ریخته و آن را ماساژ دهید،‌ سپس موها را با حوله بپیچید و اجازه دهید تمام شب روی سرتان بماند و هنگام صبح موها را با شامپو بشویید. اگر به دنبال راهکاری ساده‌تر و سریع‌تر هستید، می‌توانید از شامپویی که حاوی روغن زیتون باشد، استفاده کنید.

برگرفته از: rd.com

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

به کمک یافته‌های علمی، پوست خود را بهتر بشناسید و آن را جوان و جذاب نگه دارید.

17900تومان

15000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0];
var script = document.createElement(“script”);
script.type = “text/javascript”;
script.async=1;
script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/chetor.com/loader.js” ;
head.appendChild(script);

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات هستم و همون طور که اقتضای گرایش تحصیلیم بوده به مدیریت دانش علاقمندم و دوست دارم دانش خودم رو با بقیه به اشتراک بگذارم و متقابلا از دانش شما هم استفاده کنم.

با سلام
امکانش هست بفرمایید این مطالب را که نگارش کرده اید به چه منابعی مربوط میشه؟ منظور بنده این است که آیا مقالاتی علمی – پژوهشی این موارد را تایید می کنند؟ آیا متخصص پوست این موارد را تایید می کنند؟ به عبارت ساده تر این نوشته پشتوانه علمی داره یا نه؟

بهترین راه درمان شوره وریزش مو که خودم تجربه کردم استفاده از آمپول ب کمپلکس به صورت موضعی بوده.
یعنی آمپول رو به آرومی باز میکنی و با قطره چکون به قسمت های مختلف مو میزنی و بعد از یک ساعت حمام میکنیم.بهتره مو ها در حمام سه بار شسته بشه.
بعد از حمام مو ها به طرز خارق العاده ای نرم ولطیف میشن.

یعنی واقعن اثری داره؟؟؟عوارض نداره؟؟؟چه مدت باید این کار رو ادامه بدی ؟باید شامپوهم استفاده کنی؟؟؟

سیر باعث سوزش شدید سر و ریزش مو در اون ناحیه میشود.(تجربه شخصی)

مد و زیبایی

چگونگی درمان شوره سر

۳ نوع ماسک سفیده تخم مرغ برای شادابی و زیبایی پوست

از بین بردن خط اخم ابرو با راهکارهای طبیعی و خانگی

خواص حنا؛ ۱۲ خاصیت درمانی گیاه هزار و یک خاصیت

سفید کردن پوست دست و پا در ۳ مرحله آسان و کاربردی

لیفت مژه چیست؛ شیوه انجام، روش‌های جایگزین و عوارض لیفت مژه

آخرین مطالب

علت نفخ معده؛ ۱۰ غذایی که موجب نفخ معده می‌شوند

انواع اعتماد به نفس؛ ۳ روش شکوفا کردن اعتماد به نفس

خواص آب برنج برای مو و پوست و نحوه استفاده از آن

جاهای دیدنی محلات؛ سفر به هلند ایران

معرفی کتاب سباستین؛ شناخت کوبا برای دوستداران سفرنامه‌خوانی

ترین های جهان

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد

قهرمانان شطرنج جهان؛ با ۱۰ نابغه شطرنج دنیا آشنا شوید

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کدام‌اند؟

بهترین فیلم های رازآلود جهان که ذهن شما را ساعت‌ها درگیر خود می‌کنند

بلندترین برج های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

زیباترین سواحل دنیا و جذابیت‌های فوق تصور آنها

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

ریختن سلول‌های مرده است که نباید با خشکی پوست سر اشتباه گرفته شود . پوست همیشه در حال بازسازی است اما اگر به هر دلیلی‌ این روند مرگ سلولی افزایش پیدا کند ذرات قابل‌مشاهده‌ای به نام شوره به وجود می‌آید .

شوره خشک : این نوع شوره قابل‌دیدن بوده و به شکل پوست سر می‌باشند و به‌راحتی جدا می‌شوند . این نوع شوره ایجاد خارش می‌کند و در صورت خاراندن روند افزایش و مقدار شوره بیشتر می‌شود . خارش باعث ملتهب شدن پوست سر و تلاش بیشتر برای نوسازی و درنهایت افزایش شوره می‌شود .

شوره چرب : این شوره گردتر ، زردرنگ و کوچک‌تر است . به‌صورت ذرات چربی به پوست سر می‌چسبند و جدا کردن ۀنها دشوار است . این شوره خارش بسیار زیادی ایجاد کرده اما به‌هیچ‌وجه نباید آن را بخارانید .

دلایل اصلی شوره عبارت‌اند از :

اول‌ازهمه استفاده از شامپوهای ضد شوره حاوی پیریتیون زینک و سلنیوم دی سولفید ؛ سپس رعایت نکات زیر :چگونگی درمان شوره سر

اگر دچار شوره شده اید جای هیچ نگرانی نیست زیرا به‌سادگی قابل‌درمان است . در ادامه این مقاله راه‌های طبیعی و خانگی بسیاری را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید استفاده کنید . البته پیشنهاد میشود مقاله راهنمای انتخاب شامپو ضد شوره را مطالعه بفرمایید .

آب‌لیمو به مو و پوست سر بزنید . ۲۰ الی ۲۵ دقیقه صبر کنید تا آب‌لیمو تأثیر خود را بگذارید البته ممکن است مقداری پوست سر بخارد که طبیعی است . موهای خود را آبکشی نمایید و در صورت نیاز شامپو بزنید .

روغن‌زیتون استفاده کنید . ۵ الی ۱۰ دقیقه قبل از شستشو موها ؛ روغن‌زیتون به موها و پوست سرخود بزنید . همچنین قبل از خواب هم به سرخود روغن‌زیتون بزنید سپس سرخود را با حوله یا کلاه ببندید تا روغن بیرون نریزد . صبح روز بعد با سری بدون شوره بیدار خواهید شد .

از زرده تخم‌مرغ کمک بگیرید . ۱ تا ۲ عدد زرده تخم مرغ را سوا کرده و هم بزنید سپس روی پوست سرخود بزنید . با نایلون سرخود را پوشانده و ۱ ساعت صبر کنید . بعد از ۱ ساعت موهای خود را ۲ بار با شامپو و به‌خوبی شستشو دهید .

دانه شنبلیله برای درمان شوره عالی است . به‌وسیله هاونگ دانه‌ای شنبلیله را بکوبید و ۱ قاشق غذاخوری پودر دانه شنبلیله را در ۲ استکان آب داغ بریزید . یک‌شب صبر کنید سپس موهای خود را با آن آبکشی نمایید سپس یک‌بار دیگر با آب معمولی آبکشی نمایید .

از روغن بچه کمک بگیرید . مقداری روغن بچه روی پوست سرخود بزنید و به‌آرامی مقداری ماساژ بدهید . سرخود را با یک حوله بسته و بگذارید یک‌شب روی سر بماند سپس با شامپوی ضد شوره سر را شستشو دهید .

به‌جای شامپو از جوش‌شیرین استفاده کنید . جوش‌شیرین کاربردهای زیادی دارد که یکی از آن‌ها درمان شوره است . به‌جای شامپو یک قاشق غذاخوری سرپر جوش‌شیرین روی سر ریخته و بعد از ۱ دقیقه موها را شستشو دهید .

جوش‌شیرین معجزه خود را بعد از ۲ هفته نشان می‌دهد . بعد از ۲ هفته پوست سر شما شروع به تولید چربی طبیعی می‌کند و سر شما بدون شوره خواهد شد .

یک‌کاسه شیر لخته تهیه و آب نصف یک عدد لیمو را داخل آن بریزید . مقداری مخلوط را هم بزنید . مخلوط را روی سر بزنید و خوب بمالید . پوست سر را با داخل لیمویی که آب گرفته اید ماساژ بدهید . حتماً سرخود را شامپو کنید . چند بار استفاده از این روش شوره سر را از بین می‌برد .

ترکیب جوش‌شیرین و آب‌لیمو می‌تواند مؤثر باشد . مقداری آب‌لیموی تازه را با جوش‌شیرین مخلوط‌کنید و روی پوست سرخود بزنید . چند دقیقه بگذارید بماند . زمانی که سر شروع به خارش کرد موها را بشورید و با سرکه سیب آبکشی نمایید .

از روغن نارگیل استفاده کنید . موهای خود را شستشو داده اما از نرم‌کننده استفاده نکنید . بعد از خشک شدن مو ؛ روغن نارگیل را روی پوست سر بزنید و مقداری صبر کنید سپس شستشو دهید . هفته‌ای ۱ بار این کار را تکرار کنید .

روغن درخت چای یک ضد شوره طبیعی است . شامپوی حاوی روغن درخت چای تهیه و استفاده کنید . نشان داده‌شده است که شامپوهای حاوی ۵% روغن درخت چای می‌توانند شوره را درمان کنند . شامپوی روغن درخت چای را روی سر ماساژ داده و ۵ دقیقه بگذارید روی سر بماند .

دهان‌شویه نیز برای شوره مفید است . این روش را ماهی یک‌بار انجام دهید . ۱ قسمت دهان‌شویه را با ۹ قسمت آب مخلوط‌کنید و بعد شستشو موهای خود را با آن آبکشی نمایید . بعد از استفاده از این مخلوط موها را با آب معمولی آبکشی نکنید .

سرکه سیب ضد شوره سر است . مقدار مساوی سرکه سیب و آب را با یکدیگر مخلوط‌کنید . بعد از شستشو مخلوط را روی سر ریخته و پوست سر را ماساژ دهید . به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس با آبکشی نمایید . هفته‌ای یک‌بار این کار را انجام دهید .

از آسپرین هم می‌توانید کمک بگیرید . ۲ عدد قرص آسپرین را خرد و پود کنید . پودر را به شامپوی معمولی خود اضافه کنید . همیشه بگذارید شامپو ۲ دقیقه روی سر بماند .

روغن چوب سدر تهیه و استفاده کنید . ۷ قطره روغن چوب سدر ، ۱۰ قطره روغن درخت سرو ، ۱۰ قطره روغن سرو کوهی و ۵۰میلی‌لیتر روغن‌پایه ( مانند زیتون ، نارگیل و بادام ) را با یکدیگر مخلوط‌کنید . مخلوط را روی پوست سر بمالید و ماساژ دهید سپس ۱ ساعت بگذارید بماند . بعد از یک ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید .

برای گرفتن نتیجه بهتر همان مقدار را روغن را در ۶۰۰ میلی‌لیتر آب گرم ریخته و در پایان حمام سر را با آن آبکشی نمایید .

موز و سرکه را تست کنید . ا عدد موز را پوست‌کنده و با ۲ قاشق سرکه مخلوط‌کنید . آن‌قدر هم بزنید تا خمیری شکل شده و کاملاً مخلوط شوند . مخلوط را روی سرخود زده و به‌آرامی به مدت ۵ تا ۱۰ پوست سر را ماساژ دهید . ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بگذارید روی سر بماند سپس آبکشی نمایید . هفته‌ای یک‌بار این کار را تکرار نمایید .

شوره سر را با ماست قابل درمان است . موهای خود را شسته و مقداری ماست روی پوست سرخود بزنید سپس ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید . آبکشی نمایید و موهای خود را در صورت لزوم دوباره با شامپو بشورید . برای تأثیر بیشتر مقداری از خشک‌شده ، تازه یا چای کیسه‌ای گیاهانی مانند : گزنه ، مریم‌گلی یا آویشن را با قاشق غذاخوری سرکه مخلوط کرده و آبکشی نهایی مو را انجام دهید .چگونگی درمان شوره سر

روغن مو برای درمان شوره و پوست سر بسیار مفید است . روغن تخم‌مرغ بخرید یا درست کنید . تمامی پوست سر را به روغن تخم‌مرغ آغشته کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید . یک‌شب بگذارید روی سر بماند . صبح روز بعد با شامپو خوب شستشو دهید . هفته‌ای ۲ الی ۳ بار از روغن تخم‌مرغ استفاده کنید . حداقل ۱۲ هفته باید مصرف شود تا تأثیرات آن مشخص شود . برای درمان و جلوگیری از شوره ؛ مصرف طولانی‌مدت روغن تخمم مرغ پیشنهاد می‌شود .

کلسترول موجود در تخم‌مرغ باعث درخشندگی مو می‌شود ؛ همچنین شوره را از بین می‌برد .

تخم‌مرغ حاوی امگا ۳ است که باعث احیای سلول‌های فولیکول خواهد شد .

پوست پرتغال را دور نریزید . ویتامین C و اسیدسیتریک موجود در پرتغال خواص زیادی برای پوست دارد . همچنین پوست پرتغال نیز برای مراقبت‌های پوستی مناسب است . همچنین خاصیت اسیدی پوست پرتغال می‌توان به کاهش چربی‌های اضافی کمک کند .

طرز تهیه و استفاده : پوست پرتغال و آب‌لیمو را داخل غذا ساز بریزد تا خمیری به دست آورید . خمیر را روی پوست سر بزنید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس شامپو بزنید . هفته‌ای ۲ الی ۳ بار این کار انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید .

نمک در درمان شوره معجزه میکند . نمک به شل شدن و کنده شدن شوره‌های موجود کمک میکند ؛ همچنین گردش خون را بهبود بخشیده و پوست سر سالمی را به شما هدیه می‌کند . نمک باعث جذب چربی و رطوبت اضافی می‌شود که از رشد قارچ جلوگیری کرده و ریشه تولید شوره را مهار میکند .

طرز تهیه و استفاده : ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری نمک روی پوست سر بپاشید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهید سپس شامپو بزنید . این کار به دفع سلول‌های مرده و باز شدن منافذ پوست و تمیز کردن پوست سر کمک می‌کند .

به‌صورت منظم موها را بشورید اما وسواس نداشته باشید . شوره وقتی به وجود می‌آید که پوست سر سلول‌های مرده پوست را می‌ریزد بنابراین ربطی به خود مو ندارد .

” مایو کلینیک ” پیشنهاد می‌کند که به‌صورت روزانه با شامپوهای ضد شوره سرخود را شستشو دهید تا زمانی که شوره ناپدید شود سپس موهای خود را با شامپو ضد شوره ۲ الی ۳ بار در هفته بشورید .

شستشوی زیاد مخصوصاً با مواد شیمیایی قوی مانند سولفات لاریل سدیم ( sls ) می‌تواند باعث تحریک پوست سر و خشکی آن بشود که باعث شوره بیشتر خواهد شد .

به شامپو ضد شوره زمان کافی برای تأثیر را بدهید . اگر برای رفع شوره از شامپو ضد شوره استفاده می‌کنید شامپو را حداقل ۵ دقیقه روی سر بگذارید بماند سپس آبکشی نمایید . این زمان به شامپو اجازه می‌دهد تا کار خود را انجام دهد .

بعد از حمام موها را شانه کنید . این کار باعث کمک به جلوگیری از شوره می‌کند . شانه زدن باعث کمک به مو جهت ترشح چربی طبیعی پوست سر و مو می‌شود . شانه کشیدن را از پوست سر شروع کنید و تا آخر موها ادامه دهید تا چربی به تمام سر برسد .

استرس خود را کاهش دهید . استرس می‌تواند باعث ایجاد شوره شود بنابراین استرس خود را مدیریت کنید یا از بین ببرید . برای کاهش سریع استرس استفاده از مدیتیشن پیشنهاد می‌شود .

غذای سالم بخورید : هر چیزی که می‌خورید بدن شما پاسخی به آن می‌دهد . خوردن غذاهای ناسالم مانند : فست فود ، نوشانه و موادغذایی با قند بالا می‌تواند باعث بروز مشکلات پوستی ، پوست سر و مو بشود .

زینک و ویتامین B مصرف کنید : مصرف این ۲ ماده غذایی برای داشتن مو و پوستی سالم مهم هستند .

در هنگام شامپو زدن مقداری آب‌لیمو استفاده کنید زیرا می‌تواند از تأثیر شوره کم کند .

از خراشیدن و چنگ زدن پوست سر بپرهیزید. این کار باعث تحریک پوست سر و سوزش میشود . حتی می‌تواند باعث افزایش شوره بشود . به‌جای این کار سرخود را با روغن‌هایی مانند روغن درخت چای ماساژ دهید .

از شامپوهای ضد شوره به‌صورت روزانه مصرف نکنید زیرا شما باید بگذارید تا پوست سر چربی طبیعی خود را به دست بی آورد .

شانه خود را به‌طور مرتب با سرکه تمیز کنید .

از شانه‌های دندانه ریز استفاده کنید تا پوسته‌پوسته شدن‌های پوست را از موها خارج کنید. همچنین می‌توانید مقداری پودر بچه روی پوست سر ریخته و با شانه دندانه ریز شوره را خارج کنید .

وقتی‌که شروع به مصرف شامپو ضد شوره کنید و سپس آن را قطع کنید ممکن است شوره سر بازگردد و حتی بدتر از قبل بشود .

همه روش‌های گفته‌شده را امتحان کنید و ببینید که از کدام‌یک از آن‌ها نتیجه بهتری به شما می‌دهد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

اگر احساس تنبلی می‌کنید یا در کاهش وزن مشکل‌دارید ، اقدام به پاکسازی بدن از سموم کنید . پا…

تمامی قیچی ها بعد از مدتی تیزی خود را از دست میدهند اما با …

کریستال و ظروف شیشه‌ای لوازم زیبایی هستند و زمانی که در خانه باشند زیبایی …

درست است که در بسیاری از خانه‌ها ماشین ظرف‌شویی وجود دارد ، اما ممکن …

شوره  یا درماتیت سبوره ای یکی از مشکلات رایج پوستی میباشد ، که در …

پاکسازی یا سم‌زدایی ، فرآیند حذف مواد سمی از بدن است . بعضی از …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

چگونگی درمان شوره سر
چگونگی درمان شوره سر
10

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید