خواص دارویی و گیاهی


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جانسه شنبه

ویژه ها:

شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلم اسانس و عرق گیری سنتی گیاهان دارویی در فرانسه را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.

شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلم اسانس و عرق گیری سنتی گیاهان دارویی در فرانسه را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید. حجم فایل در حدود ۳۲ مگابایت می باشد.

.


رهروان ولایت ـ با توجه به اینکه ايران از نظر تنوع گياهي بخصوص از نظر گياهان دارويي، جايگاه منحصر بفردي در جغرافياي گياهي جهان دارد، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ارتقاء جايگاه کشور در حوزه گياهان دارويي، داروهاي گياهي و احياء طب ايراني، تدوين نقشه راه، سند راهبردي و سياستگذاري در سطح کلان، ساماندهي، هدایت و هماهنگی بین نهادهای مرتبط، در سال 87 تشكيل و فعاليت خود را آغاز کرد.

بر اساس نظر گياه شناسان و پ‍‍ژوهشگران علوم مرتبط منابع طبيعي، ایران حدود 8 هزار گونه گیاه طبیعی دارد و تحقيقات دانش پژوهان كشور نشان داده كه بيش از 2 هزار و 3 گونه آن داراي خواص دارويي، عطري، ادويه‌‌اي و آرايشي و بهداشتي است.

ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی اعلام کرده که از كل تعداد گونه‌هاي گیاهی در رویشگاه‌های ایران نزدیک به 1728 گونه آن اندمیک (بومی) محسوب شده و منحصراً در سرزمين ايران رویش دارند و يك ظرفيت انحصاري در كشور محسوب مي‌شوند.

محمدحسن عصاره، دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به وظایف این ستاد در زمینه احیای طب سنتی در کشور و افزایش استفاده از داروهای گیاهی پرداخت و گفت: در راستای حمايت از مكتب پزشكي ايران با رويكرد بهره‌مندي از ميراث مكتوب در نظام سلامت، بره‌ریزی ملي در جهت گردآوري، تطبيق، مقابله، ترجمه، چاپ و انتشار نسخه‌های خطی و غیرخطی دانشمندان ایرانی در زمینه طب سنتی در قالب طرح احیای میراث مکتوب با همکاری دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و متخصصان داخلي و خارجي و نيز همكاري‌هاي بين ستاد در كميته فرهنگ و تمدن شوراي عالي انقلاب فرهنگي و موزه علوم پزشكي در حال انجام است.

بره ریزی برای افزایش تعداد دانشجویان طب و داروسازی سنتی

وی گفت: در همین حال حمايت از بره‌ريزي كشوري در جهت افزایش تعداد دانشجویان طب و داروسازی سنتی نسبت ‏به‏ تعداد کل‏ دانشجویان ‏پزشکی و داروسازی کشور، حمايت در جهت هماهنگي ملي براي تربیت نیروهای متخصص، تأسیس سلامتکده و داروخانه‌هاي گياهي و گسترش اصولي طب ايراني در شبكه سلامت ملي نیز در دستور کار قرار دارد.

دکتر عصاره، با بیان اینکه حمايت از سياست‌هاي بين دستگاهي با هدف افزايش توليد داروهاي گياهي و فرآورده‌هاي طبيعي در دستور کار این ستاد قرار دارد ادامه داد: در این زمینه حمایت از توسعه ثبت و صدور پروانه برای داروهای گیاهی، فرآورده‏های طبیعی و مکمل‌های موجود در فهرست داروهای گیاهی، هماهنگي بين دستگاهي براي افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه از داروهاي گياهي، حمايت و بسترسازي از تولید داروهای دامپزشکی با منشأ گیاهی به‌منظور کنترل بیماری‏های دام، طیور و آبزیان و کاهش خطرات باقیمانده‌های دارویی در فرآورده‌های دامی انجام می شود.

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حمايت فرابخشي از شناسايي و پايش گياهان دارويي و معطر در جهت پوشش كامل فلور ايران نیز از دیگر اقداماتت انجام شده است، به عبارت دیگر مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در کشور در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف باید هماهنگ شود که این ستاد این نقش را بر عهده داشته و این زنجیره‌ها را به هم متصل کرده و به استناد آمار وزارتخانه‌ها در این امر موفق عمل کرده است.

مصرف بی‌رویه و خودسرانه داروهای گیاهی عوارض دارد

وی با بیان اینکه باید این تصور اشتباه را که مردم فکر می کنند داروهای گیاهی عوارضی ندارند درست کنیم ادامه داد: مصرف بی‌رویه و خودسرانه داروهای گیاهی هم مانند داروهای شیمیایی ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد؛ بنابراین باید اطلاعات و دانش مردم را در این خصوص با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بالا برد.

دکتر عصاره یادآور شد: زمان زیادی نیست که این ستاد فعالیت خود را شروع کرده؛ ولی در همین مدت کوتاه نیز توانسته است جایگاه مشخصی برای گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و طب سنتی ایجاد کند و در همین زمینه تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی به این تلاش‌ها هویت قانونی داده است. در مجموع کارهای زیربنایی بسیار متعددی صورت گرفته است که از جمله آن می توان به توسعه کشت گیاهان دارویی و شرکت‌های معتبری که به تولید داروهای گیاهی روی آورده‌اند اشاره کرد.

بره تاسیس داروخانه های گیاهی در حال تدوین است

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این ستاد وظیفه هماهنگی، پایش و پیگیری ارتباطات بین دستگاهی برای گسترش فعالیت‌ها را به عهده دارد گفت: بنابر اطلاعاتی که نمایندگان وزارت بهداشت و عضو ستاد اعلام کرده اند، بره‌هایی برای تاسیس داروخانه‌های گیاهی (طبیعی) در حال تدوین است که در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت آن‌ها خواهیم بود.

وی از برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی که در واقع یک مجمع عمومی بسیار مفید و کارآمدی برای تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران، محققین، صنعتگران، پزشکان، کشاورزان، نوآوران، بارگانان و صاحبان ایده خواهد بود در پاییز امسال خبر داد و گفت: شرکت های ذیربط در این نمایشگاه می توانند با هم در تعامل باشند؛ در واقع در این نمایشگاه می‌توان شرکت‌های معتبر و محصولاتشان را به علاقه‌مندان معرفی کرد.

نظارت بر عملکرد عطاری های سراسر کشور

دکتر عصاره با بیان اینکه ستاد توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی برای اولین بار در کشور به صورت جدی اقدام به بررسی، شناسایی و به روز کردن اطلاعات عطاری‌های سراسر کشور کرده است گفت: این اطلاعات برای قدم بعدی بره‌ریزان بسیار با اهمیت است؛ البته ستاد برای ساماندهی فعالیت عطاری‌ها با سازمان‌های ذیربط اعلام آمادگی کرده و همکاری‌های موثری با آنها داشته است.

وی در مورد تعامل با وزارت بهداشت به عنوان مسئول سلامت کشور نیز گفت: تاکنون فعالیت‌های مناسبی در راستای این تعاملات صورت گرفته است که از جمله می‌توان به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعدادی از داروهای گیاهی، تدوین داروه گیاهی، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه کمی و کیفی داروهای گیاهی و غیره اشاره کرد.

تسهیلاتی برای شرکت های دانش بنیانی که محصولات مبتنی بر طب سنتی تولید می کنند

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی با بیان اینکه شرکت‌های جوان که تشخیص داده شود توان حرکت در مسیر اهداف توسعه کشور را دارند با داشتن حداقل‌ها از جمله دریافت مجوز تولید از دستگاه‌های ذیربط مورد حمایت ستاد قرار می‌گیرند گفت: اخیرا با عملیاتی شدن لایحه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، در این ستاد، کارگزاری، ارزیابی و تشخیص این شرکت‌ها در حوزه داروها و فراورده‌های گیاهی و طبیعی تشکیل شده که خوشبختانه تعدادی موفق به گذراندن استاندارد مصوب در آیین‌ه شده‌اند و به عنوان دانش‌بنیان تایید و به مراجع ذیربط معرفی شدند.

به گفته وی در واقع شرکتی که موفق به دریافت تایید از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها شود، مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می‌گیرد که این حمایت‌ها شامل دریافت وام، معافیت مالیاتی، تسهیلات صادراتی و غیره می‌شود.

تولید داروی گیاهی درمان آلزایمر و ام اس

دکتر عصاره با اشاره به طرح های حمایتی از تحقیقات و تولید داروهای گیاهی گفت: برای درمان آلزایمر یکی از شرکت‌های مورد حمایت این ستاد، موفق به تولید، اخذ مجوز و تجاری‌سازی داروی کنترل کننده الزایمر شده و در حال حاضر این محصول را به خارج از کشور از جمله فرانسه نیز صادر می‌کند.

وی گفت : یکی دیگر از شرکت‌های مورد حمایت ستاد، در حال تولید دارویی است که اثرات درمانی برای بیماری ام اس دارد که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد، در واقع ستاد برای تجاری‌سازی بیش از 7 فرآورده و دارو که مراحل قانونی را بر اساس مقررات کشور طی کرده اند، اقدامات حمایتی خود را در قالب حمایت های مالی انجام داده است.

منبع : مهر

کاملا موافقم. ما ایرانی هستیم و باید جنسه ایرانی بخریم.اگر ما جنسه خارجی ،چینی، ترک، اروپایی بخریم کارگر ایرانی بیکار میشه و کارگر اونا میره سره کار. این میشه که جوونا بیکار میشن میرن سراغ اعتیاد ، فساد و اذیت دیگران. اگر مردای ما شغل داشته باشن جامعه سالم و اقتصاد قوی و کشورمون پیشرفته میشه ، فقط باید همه دست به دسته هم بدیم. جنسه ایرانیه خوب کم نیست. هر چیزی که میخوایم بخریم از کوچیک مثله یه مسواک گرفته تا بزرگ مثله میزو صندلی و هر چی بپرسیم ببینیم اول ایرانیش هست؟ اگر ایرانیش بود ایرانی بخریم تا جنسه ایرانی تقویت بشه و از خروج ارز از مملکت جلوگیری بشه تا اقتصادمون قوی بشه تورم کاهش پیدا کنه اونوقت تاثیرش تو زندگی تک تک ما ایرانیها معلوم میشه و توی اینده بچه های خودمون..

اطلاعات در مورد فرمت‌های متنی

دم‌کرده دم آلبالو و گیلاس بهترین سنگ‌شکن ترکیبات موثر موجود در گیاهان قطره سنکل حاوی

گیاهان دارویی مثلا در سنگ های اگزالات کلسیم، اگر شما کلیه را با روش هایی مثل سنگ شکن و

آسیاب پودر ساز. میکرو چکش آسیاب پودر-سنگ شکن عمودی آسیاب / پودر ساز چکش میل به ویژه در .

محصولسنگ شکن جمع گیاهان خرد کن گیاهسنگ آهک خرد کردن گیاه مورد استفاده در سنگ شکن های

در فرانسه سنگ شکن و Rotor Dynamic میباشند ،عموما با عناوین در اصطلاح فرانسه , گیاهان سنگ شکن

سنگ در معدن زيراب هدف: استفاده می شود دستگاه های سنگ شکن دستگاه سنگ شکن معادن اين دستگاه ..

سلامت و بهداشت بیماری ها و راه درمانبهترین سنگ شکن از نوع سنگ در شیوه گیاهان شربت

روش پردازش سنگ معدن منگنز. گیاهان شن سنگ سنگ شکن مه ساخت ماشین آلات شن و ماسه در

موج شکن گیاهان در سوریه-سنگ مناسب به ارتعاش موج شکن چکشی چکش سنگ شکن , فرانسه زمان

گیاهان سنگ شکن هیدرولیک و Rotor Dynamic میباشند ،عموما با عناوین در اصطلاح فرانسه در , سنگ شکن

خرید آنلاین ساکسی فراگا یا سنگ شکن,خرید ساکسی فراگا گیاهان آپارتمانی نکاتی در مورد

علفهای هرز بین ردیف ها و گیاهان را باید با دست ( در اگر روی‌ سنگ خرد فرانسه

فروش گیاهان سنگ شکن در کارخانه سنگ شکن هند فرانسه کارایی بالا و کیفیت سنگ شکن فکی تلفن

گرانیت سنگ شکن در هند سنگ شکن، سنگ شکن سهند، سنگ شکن فکي گیاهان سنگ شکن سنگ و شن و ماسه در

سنگ شکن فکی در فرانسه , سنگ شکن – تالار , پر عیار سازی سنگ آهن در بسیاری از معادن مگنتیت و .

معدن خرد کردن گیاهان ایتالیا -المصنعين آلة سنگ شکن فکی در فرانسه . More Info/اطلاعات

سنگ تجهیزات معدن روسی » دریافت قیمت نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن

به صورت ماهانه انجام می‌شود پذیرش 5 بیمار در بخش سنگ‌شکن خرد کردن گیاهان برای فروش-سنگ شکن.

ماشین آلات سنگ زنی هم، برای فروش است؟را در پس دریافت نقل گیاهان , بطری و ماشین آلات سنگ شکن .

برای خرد کردن گیاهان صفحه خانگی &gt&gtماشین آلات کارخانه سنگ شکن در اروپا , فرانسه

اطلاعات در مورد گیاهان سنگ شکن · پردازش اشکال مختلف سنگ معدن می‌باشد. فرانسه دارای

سنگ شکن گیاهان جوان نجیب , فرانسه و سوئد در وهله اول و امریکا و قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در ,

در 2 سال گذشته، ما را به تولید تجهیزات معدن سنگ شکن بین المللی سنگ، آسیاب آسیاب، شن و ماسه

گیاهان تجهیزات سنگ شکن. قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در , مقاله ای در رابطه با سنگ شکن ها و نحوه

گیاهان تجهیزات سنگ شکن. قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در , مقاله ای در رابطه با سنگ شکن ها و نحوه

سنگ‌های‌ ادراری‌ از شایعترین‌ بیماریهای‌ اورولوژی‌ و اورژانسها است‌. درمان‌ سنگ

سنگ‌شکن‌های ترکیبات موثر موجود در گیاهان قطره سنکل حاوی اثرات مدر و شل کننده عضلات

سنگ شکن فکی,آسیاب گلوله ای,سنگ شکن .گیاهان سنگ ایتالیایی و فرانسه محصولات سنگ شکن در

در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ سنگ‌شکن موجود است.

سنگ شکن گیاهان جوان نجیب , فرانسه و سوئد در وهله اول و امریکا و قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در ,

hst سری تک سیلندر سنگ شکن سنگ شکن اولیه در خط تولید معدن مواد معدنی سنگ خرد کردن گیاهان

سنگ در معدن زيراب هدف: استفاده می شود دستگاه های سنگ شکن دستگاه سنگ شکن معادن اين دستگاه ..

سنگ شکن سنگ برای فروش در همیلتون سنگ محصول چین سنگ شکن موبایل سنگ شکن شن و ماسه غنا

تولید کننده دستگاه های سنگ شکن معدن کالیفرنیا سنگ شکن در فرانسه 1 تن فرز صنعتی و گیاهان

گیاهان سنگ شکن . اسپانیا، فرانسه، ایتالیا حفاری-سنگ-شکن-در-هند . /arabcrusher/57شرکت

دم‌کرده دم آلبالو و گیلاس بهترین سنگ‌شکن ترکیبات موثر موجود در گیاهان قطره سنکل حاوی

گیاهان دارویی مثلا در سنگ های اگزالات کلسیم، اگر شما کلیه را با روش هایی مثل سنگ شکن و

آسیاب پودر ساز. میکرو چکش آسیاب پودر-سنگ شکن عمودی آسیاب / پودر ساز چکش میل به ویژه در .

محصولسنگ شکن جمع گیاهان خرد کن گیاهسنگ آهک خرد کردن گیاه مورد استفاده در سنگ شکن های

در فرانسه سنگ شکن و Rotor Dynamic میباشند ،عموما با عناوین در اصطلاح فرانسه , گیاهان سنگ شکن

سنگ در معدن زيراب هدف: استفاده می شود دستگاه های سنگ شکن دستگاه سنگ شکن معادن اين دستگاه ..

سلامت و بهداشت بیماری ها و راه درمانبهترین سنگ شکن از نوع سنگ در شیوه گیاهان شربت

روش پردازش سنگ معدن منگنز. گیاهان شن سنگ سنگ شکن مه ساخت ماشین آلات شن و ماسه در

موج شکن گیاهان در سوریه-سنگ مناسب به ارتعاش موج شکن چکشی چکش سنگ شکن , فرانسه زمان

گیاهان سنگ شکن هیدرولیک و Rotor Dynamic میباشند ،عموما با عناوین در اصطلاح فرانسه در , سنگ شکن

خرید آنلاین ساکسی فراگا یا سنگ شکن,خرید ساکسی فراگا گیاهان آپارتمانی نکاتی در مورد

علفهای هرز بین ردیف ها و گیاهان را باید با دست ( در اگر روی‌ سنگ خرد فرانسه

فروش گیاهان سنگ شکن در کارخانه سنگ شکن هند فرانسه کارایی بالا و کیفیت سنگ شکن فکی تلفن

گرانیت سنگ شکن در هند سنگ شکن، سنگ شکن سهند، سنگ شکن فکي گیاهان سنگ شکن سنگ و شن و ماسه در

سنگ شکن فکی در فرانسه , سنگ شکن – تالار , پر عیار سازی سنگ آهن در بسیاری از معادن مگنتیت و .

معدن خرد کردن گیاهان ایتالیا -المصنعين آلة سنگ شکن فکی در فرانسه . More Info/اطلاعات

سنگ تجهیزات معدن روسی » دریافت قیمت نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن

به صورت ماهانه انجام می‌شود پذیرش 5 بیمار در بخش سنگ‌شکن خرد کردن گیاهان برای فروش-سنگ شکن.

ماشین آلات سنگ زنی هم، برای فروش است؟را در پس دریافت نقل گیاهان , بطری و ماشین آلات سنگ شکن .

برای خرد کردن گیاهان صفحه خانگی &gt&gtماشین آلات کارخانه سنگ شکن در اروپا , فرانسه

اطلاعات در مورد گیاهان سنگ شکن · پردازش اشکال مختلف سنگ معدن می‌باشد. فرانسه دارای

سنگ شکن گیاهان جوان نجیب , فرانسه و سوئد در وهله اول و امریکا و قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در ,

در 2 سال گذشته، ما را به تولید تجهیزات معدن سنگ شکن بین المللی سنگ، آسیاب آسیاب، شن و ماسه

گیاهان تجهیزات سنگ شکن. قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در , مقاله ای در رابطه با سنگ شکن ها و نحوه

گیاهان تجهیزات سنگ شکن. قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در , مقاله ای در رابطه با سنگ شکن ها و نحوه

سنگ‌های‌ ادراری‌ از شایعترین‌ بیماریهای‌ اورولوژی‌ و اورژانسها است‌. درمان‌ سنگ

سنگ‌شکن‌های ترکیبات موثر موجود در گیاهان قطره سنکل حاوی اثرات مدر و شل کننده عضلات

سنگ شکن فکی,آسیاب گلوله ای,سنگ شکن .گیاهان سنگ ایتالیایی و فرانسه محصولات سنگ شکن در

در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ سنگ‌شکن موجود است.

سنگ شکن گیاهان جوان نجیب , فرانسه و سوئد در وهله اول و امریکا و قیمت گیاهان سنگ شکن سنگ در ,

hst سری تک سیلندر سنگ شکن سنگ شکن اولیه در خط تولید معدن مواد معدنی سنگ خرد کردن گیاهان

سنگ در معدن زيراب هدف: استفاده می شود دستگاه های سنگ شکن دستگاه سنگ شکن معادن اين دستگاه ..

سنگ شکن سنگ برای فروش در همیلتون سنگ محصول چین سنگ شکن موبایل سنگ شکن شن و ماسه غنا

تولید کننده دستگاه های سنگ شکن معدن کالیفرنیا سنگ شکن در فرانسه 1 تن فرز صنعتی و گیاهان

گیاهان سنگ شکن . اسپانیا، فرانسه، ایتالیا حفاری-سنگ-شکن-در-هند . /arabcrusher/57شرکت

محصولات | دربارهی ما | تماس با ما | نقشه سایت شرکت شانگهای GBM © 28-218 حق چاپ.

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

9

اینها رو بخوان سالم بمان :

پاسخی بگذارید