دسته‌ها
دارو

تاثیر قرص لتروزول بر بارداری

خواص دارویی و گیاهی

صفحه درخواستی شما وجود ندارد!

در سایت دکتر همه تلاش می شود تا با فراهم نمودن اطلاعات به روز، صحیح و کارشناسانه در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها و برطرف کردن تصورات نادرست به بالا بردن سطح سلامت کشور کمک کنیم.

تمامی حقوق این وب سایت برای دکترهمه مرجع بهداشت درمان، سلامت و تغذیه محفوظ است.

Powered and Protected by FIP-CO

با عضویت در خبره از آخرین بروز رسانی ها و مطالب سایت باخبر شوید

کاربری ندارید! ثبت کنید

قرص لتروزول یک داروی خوراکی برای درمان ناباروری در بانوان است که پزشک این دارو را برای افرادی که با مصرف قرص کلومیفن باردار نشده اند تجویز می کند.

از قرص لتروزول برای درمان سرطان سینه استفاده می کنند و پزشکان این دارو را برای درمان ناباروری اولین خط اقدام می دانند. ما در ادامه این مقاله در این مورد که چرا پزشک از داروی ضد سرطان برای ناباروری استفاده می کند، بحث می کنیم. همراهمان باشید.

گاهی پزشک به یکی از چند علت زیر برای بیمار قرص لتروزول را توصیه و تجویز می کند:

زمانی که پزشک می خواهد این دارو را برای شما تجویز کند از شما می خواهد که حتما تست بارداری بدهید و در صورتی که از عدم بارداری شما اطمینان حاصل کند، شما باید تا پنج روز از این قرص در روز های 3،4،5،6 و 7 و یا در روزهای 5، 6، 7، 8 و 9 سیکل خود مصرف کنید. در بین پزشکان برای مصرف سه تا هفت روز و پنج تا نه روز اختلاف نظر وجود دارد، اما در هر دو حالت نتیجه تقزیبا یکسانی رخ می دهد.

این قرص ها که دو ونیم میلی گرمی هستند را شما از یک تا سه عدد در روز را با نظر پزشک باید استفاده نمایید و پزشک در روزهای 12 تا 15 سیکل شما برایتان یک آزمایش و سونوگرافی انجام می دهد تا از میزان موفقیت تحریک تخمدان ها اطلاع پیدا کند.

شما باید در همان روزهایی که از این قرص مصرف می کنید، رابطه جنسی داشته باشید و همچنین خوب است بدانید که این قرص را با iui هم می توان استفاده کرد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در زنانی که pcos هستند و از این قرص مصرف می نمایند تا 27/5 درصد احتمال تولد نوزاد سالم وجود دارد. و همین نتیجه در زنانی که با این شرایط کلومیفن استفاده می کنند 19/1 درصد است. باید بدانید که شانس هر کس در این رابطه بسته به فاکتورهایی همچون سن و دیگر قابلیت های باروری در وی می باشد. مطالعات به عمل آمده حاکی بر این است که اندازه تحریک تخمدان ها با مصرف لتروزول و کلومیفن به ترتیب 7/9 و 67/5 درصد می باشد.

این دارو نیز همانند دیگر داروهای شیمیایی عارضه های جانبی مختص به خودش را به خاطر پایین آمدن سطح استروژن به شرح زیر دارد:

بیشترین عارضه در مصرف این دارو خستگی و سرگیجه است که اگر شدت پیدا کرد باید به پزشک اطلاع دهید.

مصرف هر دارویی در درمان ناباروری مانند این قرص احتمال و شانس چند قلو زایی را در فرد بالا می برد. اما این شانس با مصرف قرص کلومیفن از این قرص است. بین دو تا چهار درصد بارداری ها با مصرف این قرص به دوقلو زایی منجر می شود.

سطح پایین استروژن در جریان خون سبب افزایش تولید fsh  که هورمن تحریک کننده تخمدان ها است، می گردد.

از این دارو در درمان سزطان های استروژیکی نیز بهره می گیرند اما یک داروی شیمی درمانی محسوب نمی شود.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!با جزیره تماشایی ماک و تام موراکوت آشنا شویدچطور با جراحی ترمیمی زیباتر شویم؟چگونه از شر اختلالات خواب رهایی یابیم؟هیچوقت این جملات را به زبان نیاورید!با بالون معده لاغر می شویم یا نه؟

نشانی شما منتشر نخواهد شد.


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلک


بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی


دکتر علی کربلایی خانی – جراح پلاستیک و فوق تخصص جراحی ترمیمی


دکتر ابوالفضل احیایی – درمان اختلالات خواب و ترک سیگار با جدیدترین روش

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *