دسته‌ها
دارو

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند
تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند


سلام من برای تشخیص جنسیت زودتر جنین می خوام سونوگرافی 3 بعدی برم؟ اشکالی نداره؟ آیا احتمال خطا در تعیین جنسیت با سونوگرافی 3 بعدی وجود دارد؟!!!!


پاسخ مشاور:

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی 2 بعدی تشخیص جنسیت جنین هفته 16 تا 20 بارداری است و هیچ نیازی به سونوگرافی 3 بعدی نیست. این نوع سونوگرافی با تجویز پزشک در 3 ماهه دوم بارداری برای تشخیص ناهنجاریهای جنین انجام می شود و دقت آن از سونوگرافی معمولی بالاتر است اما عوارض آن هم بیشتر است.


***

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند

جنسیت جنین شما از همان ابتدا تعیین می گردد. اما در زمان ارتقا و تکامل جنین اولیه، شما نمی توانید بین دختر و پسر بودن تشخیص دهید.

همه جنین ها داری جوانه کوچک یا متورمی هستند. در صورتی که شما پسر داشته باشید، تستسترون شروع به تولید شدن در هفته هفتم می کند. این امر منجر به رشد جوانه و تبدیل به آلت تناسلی می شود. در دختران حفره ژنیتال منجر به شکل گیری کلیتروس و لیبیا می شود.

این فرایندی تدریجی است و مشاهده نمودن هرگونه تفاوتی تنها از هفته ۱۱ام قابل مشاهده است. وقتی که همه کودکان چسبیده اند تعیین نمودن جنسیت جنین در سه ماهه اول بارداری را دشوار می سازد.

در اسکن مربوط به هفته بیستم بارداری به راحتی می توان به جنسیت جنین پی برد و متخصص سونوگرافی و پزشک می تواند به راحتی آن را تشخیص دهد. در پسرها حفره به سمت بالا رشد می کند و زاویه بیش از ۳۰ درجه از نخاع هست. در دخترها به صورت افقی نسبت به بدن هست و زاویه کمتر از ۳۰ درجه هست.

تفاوت بین دختر و پسر در این مرحله نسبتا مشخص هست، و پیشرفت بارداری نیز کاملا مشخص هست. اسکن مربوط به سه ماهه سوم بارداری معمولا می تواند جنسیت را نشان دهند در صورتی که

مقدار زیا دی مایع آمینوتیک در اطراف کودک شما باشد.
پاهای کودک به سمت شکم خم نشده باشد.
کودک شما به پشت و کمر دراز کشیده باشد.

پسرها به احتمال بیشتری در مقایسه با دخترها شناسایی می گردند. بنابراین به طور کلی در ابتدای هفته چهاردهم این اتفاق بیشتر رخ می دهد.

همان گونه که در ابتدا گفته شد تعیین جنسیت زود هنگام و خطا در آن ممکن است گاهی تاسف بار باشد.

اسکن های سه بعدی و چهار بعدی اطلاعات بیشتری در مورد اختلالات شناخته شده فرهم می کنند. به دلیل این که این اسکن ها می تواند جزئیات بیشتری را از زوایای مختلف نشان دهند، از این رو آنها می توانند برای تشخیص شکاف کام کمک نمایند. این کار می تواند به پزشکان جهت برناامه ریزی برای درمان قبل از تولد کمک نماید.

اسکن نمودن سه بعدی نیز می تواند برای بررسی قلب و بقیه اندام های داخلی مفید باشد. در نتیجه برخی از واحدهای درمانی جنین از اسکن های سه بعدی استفاده می کنند اما این کار وقتی ااست که آنها از نظر درمانی و پزشکی این کار را ضروری بدانند.

هیچ گونه شواهدی وجود ندارد که پیشنهاد کند که اسکن ها ایمن نیستند و برخی از مادران یه آن اطمینان دارند. با این وجود هیچ نوع اسکن اولتراسوندی نباید بدون حضور فرد آموزش دیده صورت گیرد و بهتر است این کار در کوتاه ترین زمان و با کمترین شدت در صورت امکان صورت گیرد.

در صورتی که شما تصمیم بگیرید که اسکن سه یا چهار بعدی داشته باشید، بهترین زمان بین هفته ۲۶ ام تا ۳۰ ام بارداری است.

قبل از هفته ۲۶ ام نوزاد شما چربی بسیار کمی در زیر پوستش دارد، بنابراین استخوان های صورتش از این طریق نشان داده می شود. بعد از هفته سی ام، سر نوزاد شما ممکن است که در لگن تان جای گیرد، بنابراین شما ممکن نیست که قادر باشید تا سرش را ببینید.

 اگر جفت در مقابل رحم قرار داشته باشد به آن جفت قدامی گفته می شود، در این حالت شما بهترین تصاویر را از نوزادتان دارید در صورتی که تا هفته ۲۸ ام صبر کنید.

این مساله طبیعی است که شما دوست دارید صورت نوزادتان را در اسکن ببینید. اما این کار گاهی اوقات ممکن نیست و بستگی به نحوه قرارگیری آن دارد.

اگر او به سمت بیرون قرار گرفته باشد و مایع آمنیوتیک خوبی در اطراف صورتش باشد در این صورت شما قادر به دیدن صورت او به صورت مشخص هستید. اما در صورتی که صورت او رو به روی کمرتان باشد، در این صورت سر او از لگن خاصره شما دوراست و یا این که مایع زیادی در اطراف آن نیست، شما آن را نخواهید دید. همین امر در صورتی نیز رخ می دهد که چربی صورت خیلی زیاد باشد.

فرد متخصص سونوگرافی ممکن است از شما بخواهد قدم بزنید یا این که هفته بعد مجددا مراجعه کنید شاید جنین حرکت کرده و موقعیت بهتری داشته باشد. اگر نمی توانید چهره نوزاد را به خوبی ببینید، شما ممکن است قادر باشید تا به جای آن انگشتان دست و پا را ببینید.

لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید؛ نظرات و سوالات شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد.

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

الاستوگرافی به شکل قابل قبولی دقیق، بی خطر، مقرون به صرفه و در دسترس است و می تواند میزان موارد انجام بیوپسی کبد را کاهش دهد.در هپاتیت مزمن C ، الاستوگرافی می تواند بیمارانی را که از درمان فایده می برند از مواردی که مبتلا به سیروز بوده و نیاز به مراقبت دارند افتراق دهد.

در موارد زیادی ،انجام رادیولوژی با اشعه ایکس بر سونوگرافی ارجح است .بدیهی است که دکتر جورابیان سونوگرافی در اهواز  با تکیه بر دانش پزشکی خود و بر پایه مطالب علمی روش تصویربرداری مناسب را به شما انتخاب خواهد کرد

به تمامی آزمایش ها و یا سونوگرافی هایی که در مراحل مختلف بارداری انجام می شود تا نقص های موجود در جنین مرتبط با سندروم و…مشخص شود تست های غربالگری گفته می شود

تمامی بخش های دستگاه ادراری از جمله دو کلیه،دو میزنای،مثانه و پیشابراه قابل بررسی است.یکی از بیشترین درخواست های سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری به منظور تشخیص سنگ کلیه است .یکی از مشکل ترین بررسی های سونوگرافی تشخیص سنگ کلیوی است.

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند

سونوگرافی کامل شکم شامل یک بررسی کامل از ارگانهای شکمی و ساختمانهای وابسته آن است.در برخی از بیماریها متخصص سونوگرافی قادر است جدار معده ، روده و ضخامت آنها را، در نتیجه سونوگرافی مورد بررسی قرار دهد.برای انجام سونوگرافی شکم به تنهایی نیازی به نوشیدن مایعات نیست.

تصویر برداری با امواج اولتراسوند یا همان سونوگرافی شامل در معرض قرار دادن قسمتی از بدن با امواج صوتی با فرکانس بالا به منظور ایجاد تصاویر داخل بدن است.امکان انجام سونوگرافی از قسمت های مختلف امکان پذیر بوده و با سونوگرافی می توان به بسیاری از مشکلات موجود در بدن پی برد.

با سونوگرافی سه بعدی شما می توانید به جای قسمت های درونی جنین سطح پوست جنین و شکل دهان و بینی را مشاهده کنید.این سونوگرافی کاملا بی خطر است و می تواند اطلاعات بیشتری از یک ناهنجاری را فراهم کند .

در اواخر سه ماه اول بارداری سونوگرافی NT انجام می شود.هدف از انجام سونوگرافی NTتعیین میزان احتمال وجود ناهنجاری های کروموزومی از جمله سندروم داون،تریزومی ۱۳ و تریزومی ۱۸ است. سونوگرافی اهواز با انجام سونوگرافی NT …

سونوگرافی ترانس واژینال با مثانه خالی و یا نیمه پر انجام می گیرد.انجام سونوگرافی واژینال برای زنان بارداری که سابقه سقط ناشی از شل بودن گردن رحم دارند برای اندازه گیری طول گردن رحم ضروری است.در طی بارداری هم می توان این سونوگرافی انجام داد و هیچ گونه خطری برای جنین ندارد.

” از مشکلاتی که برای اغلب افراد به خصوص ایرانی ها پیش می آید بیماری های کبدی است. کبد چرب با رسوب شدن چربی در کبد ایجاد می شود. اغلب افراد با رعایت رژیم غذایی مناسب سعی در بهبود وضعیت کبد خود دارند. بیشتر افرادی که چاق هستند و همچنین افرادی که بیش از حد الکل مصرف می کنند در معرض اختلالات کبدی هستند.

“جهت انجام سونوگرافی شخص بعد از مراجعه به مراکز تصویر برداری که زیرنظر متخصص رادیولوژی و سونوگرافی است و انجام مراحل پذیرش و ثبت نام و امادگی های لازم،به محل انجام سونوگرافی هدایت می شود .بعد از دراز کشیدن بر روی تخت ،با به کار بردن ژل بر روی پوست ،یک وسیله (پروپ سونوگرافی )که با دست شخص انجام دهنده سونوگرافی ،نگه داشته می شود و فشار موضعی بر روی محل مورد نظر ،تصاویر ضروری تهیه می شود .این تصاویر به وسیله متخصص رادیولوژی و سونوگرافی اهواز تفسیر شده و گزارش لازم جهت ارائه به پزشک ارجاع دهنده به بیمار تحویل داده می شود.

info@mariarastgoo.com

22267208 (9821+)

22267208 (9821+)

info@mariarastgoo.com

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند

سونوگرافی کم‌تهاجمی‌ترین روش برای تعیین جنسیت جنین است. ۱۸ تا ۲۲ هفتگی، بهترین زمان برای تعیین جنسیت است. البته بعد از حدود ۱۴ هفته از شروع بارداری، امکان تشخیص دقیق جنسیت جنین وجود دارد. ولی ممکن است نتوان به درستی تشخیص داد، چه مدت از بارداری گذشته است. پیش از ۱۴ هفتگی، جنین هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است و نمی‌توان با سونوگرافی جنسیت جنین را تعیین کرد.

بعد از ۲۲ هفتگی هم، به دلیل رشد زیاد جنین، تعیین دقیق جنسیت مشکل می‌شود. در اواسط بارداری، برای تشخیص ناهنجاری‌های جنینی سونوگرافی انجام می‌شود و در این زمان هم تشخیص جنسیت جنین امکان‌پذیر نیست. این تست‌ها برای سرگرمی نیست و برای اهداف جدی انجام می‌شود.

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی برای تعیین جنسیت جنین در ۱۴ هفتگی انجام می‌شود. بهترین زمان برای سونوگرافی به آنچه به دنبال آن هستید، بستگی دارد. در ابتدای بارداری، جنین هنوز خیلی کوچک است و سونوگرافی برای مشاهده کامل به بدن جنین مناسب است. حدود ۲۴ تا ۲۵ هفتگی،‌ صورت جنین شروع به رشد می‌کند و می‌توان جزئیات بیشتری از جنین را در سونوگرافی مشاهده کرد. در ۲۸ هفتگی امکان مشاهده کامل جزئیات چهره جنین وجود دارد.

آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای جفتی (CVS)، تست‌های ژنتیکی هستند که برای تعیین جنسیت جنین پیش از تولد به کار می‌روند. این تست‌ها نسبت به سونوگرافی تهاجمی‌تر هستند و ممکن است برای سلامت جنین خطراتی به همراه داشته باشند. آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای جفتی نتایج کاملی درباره ژنتیک جنین در اختیار پزشک قرار می‌دهند.

تست‌های جدید دیگری نیز وجود دارد که امکان مشاهده داخل سلول DNA را می‌دهد. این تست‌ها می‌توانند به سرعت و دقت به والدین چشم به راه، جنسیت فرزند را اعلام کنند. در حالی که برخی طرفداران ادعا می‌کنند این روش می‌تواند کمک کننده باشد، برخی دیگر نگرانند که تشخیص زودهنگام ناهنجاری‌های ژنتیکی موجب افسردگی والدین در دوره بارداری شود. علاوه بر این در خانواده‌هایی که یک جنسیت را بر جنسیت دیگر برتر می‌دانند ممکن است تشخیص جنسیت جنین در سه ماهه اول بارداری موجب افزایش نرخ سقط جنین شود. این تست تنها برای تشخیص جنسیت جنین نیست،‌ بلکه برای بررسی ناهنجاری‌های کروموزومی هم کاربرد دارد.

https://meetyourmiracleultrasound.com/faqs/

https://www.verywell.com/how-soon-can-ultrasound-tell-sex-of-baby-2758976

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ

دیدگاه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید:

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 0 نظرات

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | 0 نظرات

ویزیت بیماران محترم، همه روزه عصرها به جز روزهای پنجشنبه و جمعه با تعیین وقت قبلی در مطب انجام می‌شود.
جهت تعیین وقت با شماره تلفن 22267208 (9821+) تماس بگیرید.

تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند
تشخیص جنسیت جنین با سونوگرافی سه بعدی در چند
9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *