دسته‌ها
دارو

داروهای گیاهی برای درمان زخم بستر

خواص دارویی و گیاهی

شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد به همت آقای محمد صادق دهقانی اشکذری محقق طب سنتی در سال ۱۳۸۵ تحت شماره ۸۵۵۵ به ثبت رسید. عمده فعالیت شرکت، تحقیق روی فرمول‌های گیاهی است، همچنین در زمینه مشاوره و آموزش، تولید و بسته بندی، پژوهش و تحقیقات فعالیت می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، درخواست نمایندگی یا عاملیت فروش شهرستان با دفتر مرکزی به شماره ۰۳۵۳۸۲۵۴۹۳۴ تماس حاصل فرمایید و یا برای سفارش محصولات و مشاوره رایگان طب سنتی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

کادر علمی و تحقیقاتی شرکت دارویی بوستان یزد، پزشکان فوق تخصص، دارو سازان باتجربه، کارشناسان و محققان طب سنتی با سابقه کار طولانی در زمینه گیاهان دارویی هستند. در مجموع کادر تخصصی شرکت قابلیت و تجربه مناسبی در زمینه فرمولاسیون و تولید صنعتی داروهای گیاهی دارند.

شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد نظر به نیاز بازار اقدام به توسعه فرمول‌های جدید و تولید داروهای گیاهی کرده است. در تهیه فرآورده‌ها از گیاهان دارویی که از منابع معتبر تهیه شده بعد از تأیید مشخصات کمی و کیفی جهت تولید اشکال دارویی از قبیل قرص، قطره، شربت و ساشه استفاده می‌گردد.

دفتر فروش مرکزی بوستان یزد در پارک علم و فن آوری یزد مرکز بیوتکنولوژی مستقر است و امکان ارسال سفارشات تلفنی و اینترنتی را به تمام نقاط کشور دارد. جهت سفارش محصولات و یا تماس با دفاتر فروش شهرستان به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

بوستان یزد به منظور فرهنگسازی و رواج استفاده صحیح از طب سنتی و نحوه استفاده از داروهای گیاهی، مشاوره رایگان ارائه میدهد. تلفن مشاوره: ۰۳۵۳۲۷۲۰۰۵۰ (ساعت ۱۷ تا ۲۱ بجز دوشنبه و ایام تعطیل)، تلگرام و واتزاپ: ۰۹۱۳۶۰۷۵۰۷۵.

داروهای گیاهی برای درمان زخم بستر

با اخذ پروانه‌های دارویی از وزارت بهداشت مفتخریم به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات دارویی (داروهای گیاهی) و محصولات آرایشی و بهداشتی در خدمت مردم باشیم.

رباسین II (داروی درمان زخم بستر) رباسین  (داروی درمان زخم بستر) موارد مصرف: درمان انواع زخم – درمان زخم دیابت – درمان زخم بستر. شکل دارویی: روغن رباسین ۳ بسته – الکل کامفر ۳ عدد – اسپری

امیلا (داروی تقویت مو و درمان ریزش مو) آمیلا (داروی تقویت مو و درمان ریزش مو) موارد مصرف: درمان قطعی ریزش مو – تقویت مو و ابرو – رویش مجدد مو. اجزاء تشکیل دهنده: مصطکی – امله

رباسین (داروی درمان سوختگی) رباسین (داروی درمان سوختگی) موارد مصرف: درمان انواع زخم و سوختگی. شکل دارویی: روغن موضعی –  قطره چکان ۳۰ میلی لیتر. اجزاء تشکیل دهنده: روغن گلسرخ – عصاره روغنی همیشه بهار – موم

کادر تخصصی شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد دارای قابلیت و تجربه در فرمولاسیون و تولید صنعتی داروهای گیاهی هستند.

موسس شرکت، محقق گیاهان دارویی، مشاور طب سنتی، مخترع داروهای گیاهی. عضو کارگروه گیاهان دارویی بنیاد نخبگان.

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، استادیار دانشگاه.

فوق تخصص داخلی و متابوليسم، استاد دانشگاه و رییس دانشکده پزشکی، محقق و عضو کمیته‌ کشوری و شورای پژوهشی مرکز تحقیقات دیابت و قلب.

فوق لیسانس گیاهان دارویی، محقق گیاهان دارویی. مسئول کنترل کیفیت و آزمایشگاه‌های شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد به همت آقای محمد صادق دهقانی اشکذری محقق طب سنتی در سال ۱۳۸۵ تحت شماره ۸۵۵۵ به ثبت رسید. عمده فعالیت شرکت، تحقیق روی فرمول‌های گیاهی است، همچنین در زمینه مشاوره و آموزش، تولید و بسته بندی، پژوهش و تحقیقات فعالیت می‌کند.

Designed by VOLGHAN, All Rights Reserved to BustanCo.Ir. Privacy Policy

امروزه افراد زیادی در دنیا وجود دارند که خواهان نگهداری از حیوانات خانگی می باشند. در این میان پرندگان زیبای خانگی کوچک همانند مرغ عشق و قناری طرفداران زیادی دارند. احتمال ابتلا به بیماری ها در این پرندگان هم مثل حیوانات خانگی دیگر وجود دارد. در ادامه ی مطلب در مورد این بیماری ها در مجله پزشکی آسان طب صحبت خواهیم کرد.

از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است، همیشه باید آن را در اولویت دانست. بنابراین ابتدا شما را با بیماری های شایع در پرندگان آشنا می کنیم و سپس در مورد پیشگیری و جلوگیری از آن ها و همچنین درمان آن ها صحبت خواهیم کرد.

آبسه ها برجستگی های عفونی و متورمی می باشند که در اثر تماس با اشیای تیز و یا سیم های قفس احتمال دارد به وجود بیایند.  برای درمان بیماری آبسه، در ابتدا باید بر روی آبسه ها تنتورید و یا بتادین بمالید. اگر آبسه ها رسیده باشند و سر باز نکنند، لازم است که دامپزشک آن ها را با سوزن ضد عفونی شده سوراخ کند. پس از سوراخ کردن آن ها ، باید در نقاط مورد نظراز پمادهای  ویتامین A-D  و یا ویتامین A استفاده شود.

داروهای گیاهی برای درمان زخم بستر

آبله مرغان در پرندگان را به برجستگی های زگیل مانند در اطراف چشم ، منقار و یا پای پرنده می گویند. اگر این تاول ها در داخل حلق پرنده به وجود بیایند، تغذیه و تنفس حیوان دچار اختلال می گردد. فراموش نکنید که بیماری آبله مرغان یک بیماری ویروسی و واگیردار می باشد و در صورت عدم درمان باعث مرگ پرندگان خواهد شد.  جهت درمان ابتدایی بیماری آبله مرغان باید حداقل یک هفته بر روی تاول ها پماد یک و نیم درصدی مرکورکرم مالیده شود.

این مسئله  احتمال دارد که در هنگام پرواز پرنده در داخل قفس و یا دعوای دو پرنده به وجود آید. راه درمان این است که محل جراحت را با استفاده از آب مقطر و یا سرم های شست و شوی زخم تمیز کنید و پس از این که خشک شد پماد را بر روی زخم بمالید.

این مسئله در سر و پشت برای پرنده به وجود می‌آید و اغلب سهره، فنچ ، قناری و  از همه مرغ عشق به این بیماری مبتلا می گردند. از دلایل ابتلا به این بیماری می توان به تهویه ناسب ، سرما، رژیم غذایی غلط و انگل های خارجی همانند شپش و کنه اشاره نمود. به همین دلیل پرنده مبتلا به این بیماری باید به مکانی گرم با دمایی مناسب انتقال داده شود و بر روی نقاطی که پرهایش ریخته شده  ویتامین A-D  و یا ویتامین A  مالیده شود و همین طور می توانید مقداری سبزی تازه به حیوان بدهید. توجه داشته باشید که در صورتی که حیوان درمان نگردد باید حتما به دامپزشک مراجعه شود.

عواملی مثل کمبود ویتامین، هوای خشک ، عدم وجود گروه خورشید و عبور هوا موجب می شود که پرنده به صورت مکرر اقدام به پر کردن کند. جهت درمان قفس پرنده را به محل های مختلفی انتقال دهید و هفته ای یک الی دو بار بر روی بدن حیوان مقدار کمی آب بریزید. برای مشکل کمبود ویتامین ها و مواد معدنی هم می توانید جیره ی غذایی پرنده را افزایش بدهید.

حرکات شدید پرندگان برای رهایی از سیم های قفس و یا حتی نصب نادرست چوب های داخل قفس و همچنین جابجایی پرندگان ممکن است باعث دررفتگی پنجه ها و یا مفاصل پرندگان گردد. اگر این مشکل به وجود آمد در صورت آسیب دیدن یک انگشت ، انگشتر به انگشت بعدی ببندید ( برای ۲ الی ۳ هفته ). برای این کار ( آتل بندی ) می توانید از رشته ی پشمی و یا ابریشمی و مقدار کمی چسب چوب استفاده نمایید ( صبر کنید که چسب چوب خشک شود ).

 منبع : https://asanteb.com

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه


سایت آسان طب یک مجله پزشکی آنلاین است که همه روزه مقالات مرتبط با سلامت و تندرستی، بررسی علل و راه های درمان انواع بیماری ها، معرفی انواع داروهای گیاهی و شیمیایی و همچنین مقالات مربوط به سبک زندگی و مراقبت از حیوانات خانگی را برای بهتر زیستن ایرانیان سراسر دنیا ارائه می کند.

اگر چنانچه پیرامون بخش های مختف سایت پزشکی آسان طب نقطه نظرات یا مقالاتی دارید، آسان طب با کمال میل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. از طریق بخش تماس با ما می توانید مشخصات، درخواست و تجارب خود را به همراه اطلاعات تماس برای ما ارسال فرمائید.
خانه

موبایل

همه چیز درباره زخم بستریک متخصص پوست و زیبایی گفت: زخم بستر بیش از آن که به دلیل مقابله پوست و بستر باشد، ناشی از مقابله استخوان و پوست است چرا که هنگامی که برای مدتی طولانی بدون حرکت بر روی یک نقطه از بدن می‌خوابید، منطقه‌ای که به استخوان نزدیک‌تر است قرمز و دردناک می‌شود، دلیل حساس شدن پوست، فشرده شدن آن در بین استخوان و بستر است.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه زخم بستر عموماً در نواحی از بدن اتفاق می‌افتد که استخوان زیرین آن نسبتاً به پوست نزدیکتر است، عنوان کرد: در بسیاری موارد فشار موجب می‌شود پوست تحریک و ملتهب شود.

داروهای گیاهی برای درمان زخم بستر

وی با بیان اینکه گذاری زخم بستر اشتباه است، تصریح کرد: این ضایعه تنها در افرادی که کاملاً گرفتار بستر هستند رخ نمی‌دهد، بلکه افرادی که بر روی صندلی چرخدار می‌نشیند نیز چنین مشکلی دارند، حتی در بسیاری موارد هنگامی که این افراد بر روی صندلی نشسته‌اند فشاری که به یک نقطه خاص از بدن آنان وارد می شود، است.

وی با بیان این که بهتر است زخم بستر را زخم فشاری بیم، افزود: این زخم در مراحل اولیه می‌تواند به صورت یک لکه قرمز که محو نمی‌شود بروز کند و در صورت عدم درمان ضایعه گسترش پیدا کرده و در نهایت پوست ترک خواهد خورد و به یک زخم عفونی باز تبدیل خواهد شد.

این متخصص با بیان اینکه این زخم در موارد بسیار شدید می‌تواند منجر به از بین رفتن بافت‌ها و حتی استخوان و عضلات شود، اظهار کرد: با آن که زخم بستر در بین افرادی که گرفتار بستر هستند شایع‌تر است، اما هر کس که چندین هفته در بیمارستان بستری شده و یا حتی ممکن است پس از یک ساعت پس از وارد آوردن فشار به پوست، ظاهر شود.

رضایی با اشاره به اینکه این ضایعات می توانند در اثر سایش بر روی پوست تشدید شوند، گفت: عدم رعایت بهداشت، رطوبت ناشی از بی اختیاری، ضعف جریان خون و ساییدگی ناشی از جابجا شدن در بستر همگی مشکلات شایعی هستند که در افرادی با بیماری شدید رخ می دهند.

وی ادامه داد: زخم بستر در موارد در ناحیه کمر، استخوان خاجی و باسن به وجود می آید، البته این جراحت ممکن است روی زانو، قوزک، پاشنه پا و پشت سر نیز رخ دهد و در بین افراد مسن به دلیل کاهش فعالیت و نازک شدن پوست آنها که توان و تحمل پوستشان در مقابل فشار کاهش یافته، شایع تر است.

این متخصص با تأکید بر اینکه بهترین دوره زمانی برای درمان زخم بستر، پیش از ایجاد تاول است، گفت: باید بهبود زخم را با مقیاس هفته‌ها اندازه گرفت نه روزها، چرا که هنگامی که تاول شکل بگیرد زمان زیادی برای بهبود لازم است و این زخم به کندی ترمیم می شود.رضایی بهترین کار را برای متوقف کردن این زخم بررسی علائم بروز این حساسیت دانست و افزود: برطرف نمودن فشار از نقطه زخم مهمترین اقدامی است که می توان انجام داد.وی با بیان اینکه باید به طور متناوب وضعیت بدن بیمار را تغییر داد، تصریح کرد: اگر فرد می تواند حرکت کند، از او بخواهید هر 15 دقیقه خود را حرکت دهد و اگر فردی که از او مراقبت می کنید بدون حرکت است، حداقل هر یک ساعت او را جابجا کنید.

این متخصص با اشاره به اینکه بسیاری از مردم به منظور کاهش فشار از روتشکی‌هایی از جنس جعبه مقوایی تخم مرغ یا پوست بره استفاده می کنند، گفت: هیچ یک از این موارد به میزان کافی، جهت ممانعت از به وجود آمدن زخم بستر، فشار را کاهش نمی دهند، باید توجه داشت که بهترین راه استفاده از نوعی تشک‌های بادی است که دارای پمپ هوا هستند؛ چراکه هرگاه بخواهید می‌توانید آن را باد کرده و هرگاه که بخواهید می توانید باد آن را خالی کنید.

وی با بیان اینکه بدن ماده‌ای به عامل رشد ترشح می‌کند که به ترمیم زخم کمک می‌کند، تصریح کرد: باید زخم بستر را با ماده‌ای ب سالین شستشو داده و سپس آنرا با یک پانسمان بی منفذ بپوشانید.

رضایی ادامه داد: در صورت تعویض هرروز پانسمان فرصت ترمیم زخم را به محل جراحت نداده، لذا استفاده از یک پانسمان بی‌منفذ این فرصت را به عامل رشد می دهد تا در تماس کافی با سطح پوست باشد و در بسیاری موارد ترمیم زخم را شتاب می دهد.

رضایی با اشاره به اینکه نظر به خاصیت محرک ادرار و مدفوع، افراد فاقد حرکت و مبتلا به بی اختیاری چهار بار از دیگر افراد مستعد گرفتار به زخم بستر هستند، تصریح کرد: این افراد نیازمند مراقبت ویژه پوستی هستند؛ لذا باید از محصولاتی نظیر افشانه‌های شستشو دهنده و یا محافظ های مرطوب که ویژه افراد مبتلا به بی اختیاری ساخته شده‌اند استفاده شود.این متخصص با عنوان اینکه سوء تغذیه اولین چیزی است که در افراد مبتلا به زخم بستر مشاهده می شود، ادامه داد: پوست بزرگترین ارگان بدن است و به مانند دیگر اعضای بدن در صورتی که به مقدار کافی مواد دریافت نکند به شدت آسیب می بیند.

وی افزود: به منظور غذا رسانی کافی به پوست، در روز دست کم نوشیدن هشت لیوان آب و غذایی متناسب حاوی مقدار کافی پروتئین از جمله ماهی می تواند پاسخگوی نیازهای جسمی فرد باشد، لذا علاوه براینکه پروتئین ترمیم کننده بافت های بدن است، می‌تواند جهت حفظ سلامتی پوست مفید باشد.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: مصرف 5 میلی گرم ویتامین ث دو بار در روز اندازه تعداد زخم های بستر را تا 84 درصد کاهش می دهد، البته افراد پیش از مصرف این ویتامین باید با دکتر خود مشورت کنند.

منبع : isna.ir


بخوانید تا سالم بمانید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید

داروهای گیاهی برای درمان زخم بستر

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *