دسته‌ها
دارو

داروی ژلوفن 400

خواص دارویی و گیاهیالعالم – گوناگون

ژلوفن نوعی داروی ضد التهاب غیراستروئیدی است که در درمان و کاهش دردها و التهاب های ناشی از التهاب روماتیسمی مفاصل و پوکی استخوان، تب، دردهای خفیف تا متوسط و درمان اولیه دردهای قاعدگی به کار می رود.

علاوه بر موارد کاربردی که برای ژلوفن (ایبوپروفن) اشاره کردیم، از این دارو در تسکین سردرد، دندان درد و دردهای عضلانی نیز استفاده می شود. در سرماخوردگی و آنفلوآنزا نیز داروی ژلوفن برای کاهش درد به کار می رود. ترشح پروستاگالاندین ها در مغز باعث بروز التهاب و درد می شوند.

داروی ژلوفن و تأثیرات مثبت آن

داروی ژلوفن مسکن ژله ای شکل بوده و تنها تفاوت آن با ایبوپروفن ژله ای بودن آن است. هر دوی این داروها مسکن های ضدالتهابی غیراستروئیدی هستند و از نظر ظاهر متفاوت اند. مهم ترین عملکرد داروی ژلوفن دردزدا بودن آن است و از طریق عملکرد محیطی که کاهش فعالیت پروستاگالاندین (واسطه های شیمیایی مشابه کلسترول که در واکنش به بیماری ترشح می شود) و احتمال جلوگیری از ترکیب یا عمل سایر مواد را به دنبال دارد،گیرنده های درد را نسبت به محرک های مکانیکی یا شیمیایی حساس می کند و به این صورت از فعالیت تکانه های درد جلوگیری می کند.داروی ژلوفن 4

این داروی ضد التهابی غیراستروئیدی با ممانعت از تولید مواد طبیعی خاصی که موجب بروز التهاب می شوند، درد و التهاب را در افراد کاهش می دهد و در نهایت تورم، درد و تب را کم می کند. ترشح پروستاگالاندین ها در مغز باعث بروز التهاب و درد می شوند.

پزشکان توصیه می کنند افرادی که از برخی بیماری ها رنج می برند مانند مبتلایان به آسم، مشکلات کبدی، کلیوی، نارسایی های خفیف قلبی، فشار خون بالا، حملات و بیماری های قلبی، بیماری های عروق محیطی از قبیل باریک شدن عروق، مبتلایان به سکته و افرادی که سابقه خونریزی معده داشته اند، باید با احتیاط اقدام به مصرف داروی ژلوفن و ایبوپروفن کنند.

عوارض جانبی قرص ژله ای

داروهای شیمیایی با وجود فوایدی که دارند و قادرند درد و علائم بیماری ها را تسکین دهند، عوارض جانبی نیز به دنبال دارند و برخی از این عوارض می تواند جان مصرف کنندگان را به خطر بیندازد. داروی ژلوفن یا ایبوپروفن هم از این گردونه مجزا نیستند و خطراتی را نیز ممکن است در افراد ایجاد کنند.

اسهال، حالت تهوع و استفراغ، سوء هاضمه شامل نفخ و درد شکمی، هرگونه درد در ناحیه معده یا روده ها جزو عوارض شایع این مسکن ها و ضد التهاب ها به شمار می رود.

در کنار این علائم، احساس سرگیجه، ایجاد تورم و احتباس مایعات در بدن یا نفخ، بالا رفتن فشار خون، یبوست، ایجاد زخم در سیستم گوارشی، بروز کهیر و بثورات جلدی و برخی واکنش های حساسیتی و تشدید علائم آسم در بیماران نیز ممکن است سراغ مصرف کنندگان بیاید که تنها در موارد نادر به چشم می خورد. بیمارانی که دچار چنین علائمی می شوند باید بعد از قطع دارو به پزشک مراجعه کنند.

ولی علاوه بر عوارضی که برای مصرف داروی ژلوفن و ایبوپروفن اشاره کردیم، سیاه شدن مدفوع و استفراغ خون آلود جزو عوارض بسیار نادری است که تنها در موارد خاص به چشم می خورد.

محققان در مطالعات خود به این نتیجه رسیده اند که زنان به دنبال استفاده طولانی مدت از ایبوپروفن دچار کاهش قدرت باروری می شوند ولی این مشکل با اقدامات سریع و آغاز راهکارهای درمانی قابل برگشت است و این گروه از زنان می توانند بارداری را تجربه کنند.

از سوی دیگر، محققان توصیه می کنند افراد بعد از مصرف داروی ژلوفن چنانچه با علائمی مانند خونریزی یا کبودی ساده، تغییر در میزان شنوایی یا زنگ زدن گوش، تغییرات روحی روانی و خلقی، تورم قوزک پا و نیز دست ها به طور ناگهانی و بدون دلیل، افزایش وزن بدون دلیل، سفت شدن ناحیه گردن، تغییر در حجم ادرار، تغییرات بینایی و خستگی غیرمعمول روبه رو شدند، حتما با پزشک مشورت کنند.

با مصرف داروی ژلوفن ممکن است مشکل حاد و مهلکی چون بیماری های کبدی نیز رخ دهد. در صورت مشاهده هرگونه علامتی مبنی بر آسیب کبدی از قبیل تیره شدن ادرار، وجود حالت تهوع و استفراغ، کاهش اشتها، درد معده یا شکمی و زرد شدن پوست و چشم ها باید نسبت به اقدامات سریع پزشکی اقدام کرد.

البته معمولا واکنش حساسیتی بسیار شدید نسبت به این دارو بسیار نادر است، ولی با مشاهده هرگونه کهیر یا بثورات جلدی، خارش یا تورم در نواحی صورت، زبان یا گلو، سرگیجه شدید و دشواری در تنفس حتما به درمانگاه مراجعه کنید چرا که ادامه این علائم می تواند جان شما را به خطر بیندازد.


چه کسانی نباید داروی ژلوفن بخورند؟

ژلوفن استامینوفن و همچنین داروهای ضد انعقادی تداخل دارویی دارد و نباید همراه این داروها استفاده شود. داروی ژلوفن در بالغین استفاده می شود و به صورت کپسول های ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرمی در بازار موجود است. داروی ایبوپروفن با تجاری پروفن به صورت دراژه وجود دارد که سه چهار سالی است که به صورت ژله ای و با ژلوفن تهیه می شود.

در تکنولوژی جدید داروسازی تولید داروها به صورت ژله ای بسیار جا باز کرده است زیرا تولید داروها به صورت ژله ای عوارض قرص را به حداقل می رساند و جذب دارو را سریع تر می کند.

از عوارض داروی ژلوفن عوارض گوارشی است که از آن جمله می توان اثر آن بر روی کبد را ذکر کرد چون این دارو در کبد متابولیزه می شود تا قابلیت جذب داشته باشد بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می آورد.

یکی دیگر از عوارض ژلوفن تاثیر این دارو بر کلیه است چرا که دفع دارو از طریق کلیه صورت می گیرد و مصرف بیش از حد آن بر کلیه اثر می گذارد.

از این دارو در امراضی چون آرتریت، نقرس، دردهای شدید قاعدگی و درد دندان استفاده می شود.

داروی ژلوفن خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با ایبوپروفن استفاده می کنند.

به طور کلی توصیه می شود تمامی داروها در سه ماهه اول بارداری استفاده نشود؛ داروی ژلوفن در دوران بارداری جز گروه B است یعنی برای جنین ضرری ندارد اما باید طبق دستور پزشک مصرف شود. اما در ۳ ماهه سوم بارداری این دارو جزء گروه D قرار می گیرد که نباید استفاده شود و مصرف آن باعث بروز اختلالات جنینی می شود.

موارد منع مصرف ژلوفن

مصرف داروی ژلوفن در مواردی منع مصرف دارد که نداشتن آگاهی در این خصوص می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

    افراد مبتلا به آسم نباید از ژلوفن استفاده کنند.
    مبتلایان به فشار خون نیز نمی توانند از ژلوفن استفاده کنند چرا که حجم خونشان بالا می رود.
    افراد مبتلا به ناراحتی های خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارند نیز باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند.
    این دارو بر روی معده اثر می گذارد بنابراین اگر افرادی مبتلا به زخم معده باشند و یا کولیت داشته باشند نیز ژلوفن برایشان مضر است.
    چون دفع این دارو از طریق کلیه و به صورت ادرار است مبتلایان به ناراحتی های خیلی شدید کلیه نیز نباید از این دارو استفاده کنند همچنین کسانی که به ترکیبات آسپیرین حساسیت دارند نیز جزء موارد منع داروی ژلوفن هستند.
    ژلوفن استامینوفن و همچنین داروهای ضد انعقادی تداخل دارویی دارد و نباید همراه این داروها استفاده شود.
    افرادی که داروهای آنتی دیابتیک استفاده می کنند نباید ژلوفن بخورند چرا که ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروهایشان می شود و افت ناگهانی قند و به دنبال آن بروز شوک را به همراه دارد.
    داروی ژلوفن نباید همراه با داروهای ادرار آور استفاده شود چرا که کاهش اثر داور می شود.
    لازم است که مصرف داروی ژلوفن به حداقل رسانده شود و حتماً زیر نظر پزشک تهیه شود و به صورت خود سرانه مصرف نشود تا مشکلات ناشی از مصرف خودسرانه این دارو از بین برود.

 ژلوفن فرم ژله‌ای داروی ایبوپروفن است که مشهورترین تجاری آن بروفن است. این مسکن ها جزء داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند.

 

ژلوفن (GELOFEN)

ژلوفن به صورت کپسول نرم ژلاتینی است از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می‌باشد و در موارد زیر قابل استفاده است:داروی ژلوفن 4

کاهش موقت درد ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، درد عضلانی، سردرد (مثل میگرن)، آرتریت روماتوئید، درد قاعدگی و کاهش تب.

مسکن‌های دیگر مانند ایبوپروفن، مفیک اسید و نیز همانند ژلوفن عمل می‌کنند.

این دسته از داروها می‌توانند ایجاد زخم معده کنند، بنابراین افرادی که دارای مشکل زخم معده هستند از مصرف این داروها باید خودداری کنند.

همچنین مصرف ژلوفن در سه ماه اول دوران بارداری مجاز است، ولی در سه ماه آخر بارداری که جزء گروه پرخطر است، مصرف آن ممنوع است.

مصرف این داروها باید در کوتاه‌مدت صورت گیرد و در بلند مدت نباید از این داروها استفاده کرد.

 

عوارض ژلوفن

هر دارو به موازات اثر درمانی مطلوب ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز بشود. اگر چه تمام عوارض زیر در یک فرد دیده نمی‌شود، لیکن بروز هر یک از عوارض زیر با داروساز خود مشورت کنید :

سردرد شدید، اختلالات پوستی، اختلالات بینایی، تنگی نفس، افسردگی یا تغییرات رفتاری، اختلالات شنوایی، بی حسی یا ضعف در دست‌ها و پاها، احساس خستگی، اختلالات ادراری و افزایش وزن.

در صورت بروز هر یک از عوارض زیر مصرف دارو را قطع کنید و سریعاً پزشک خود را در جریان قرار دهید :

درد و سوزش معده، مدفوع قیری‌رنگ یا خون آلود، احساس درد و فشار در قفسه سینه، تشنج، با یا بدون لرز، تهوع، سوزش سردل یا سوءهاضمه، لکه‌های قرمز کوچک روی پوست، جراحت، زخم یا لکه‌های سفید روی لب‌ها یا داخل دهان، خون دماغ بدون علت خاص، خونریزی یا کبودی غیرمعمول، استفراغ و بالا آوردن خون .

عوارض خفیف دیگری که نیاز به مراقبت پزشکی ندارند، ممکن است با ایبوپرفن پیش بیایند مانند درد خفیف معده، گیجی یا خواب آلودگی، تهوع و استفراغ، سوءهاضمه و ریفلاکس معده.

این عوارض به تدریج در طی درمان، با تطبیق بدن با دارو از بین می‌روند، البته در صورتی که ادامه یافتند به داروساز یا پزشک خود اطلاع دهید.

ژلوفن دارویی است جزء دسته داروهای ضد التهایی غیر کورتونی بوده که متاسفانه مصرف خودسرانه آن به شدت رواج پیدا کرده است.

 

پزشکان در مورد ژلوفن

 دکتر احمد رهنمای چیت ساز نایب رئیس انجمن داروسازان تهران ، گفت: داروی ایبوپروفن با تجاری پروفن به صورت دراژه وجود دارد که سه چهار سالی است که به صورت ژله ای و با  ژلوفن تهیه می شود.

وی خاطر نشان کرد: در تکنولوژی جدید داروسازی تولید داروها به صورت ژله ای بسیار جا باز کرده است زیرا تولید داروها به صورت ژله ای عوارض قرص را به حداقل می رساند و جذب دارو با سریع تر می کند.

وی افزود: از عوارض این دارو عوارض گوارشی است که از آن جمله می توان اثر آن بر روی کبد را ذکر کرد چون این دارو در کبد متابولیزه می شود تا قابلیت جذب داشته باشد بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می آورد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از عوارض آن تاثیر این دارو بر کلیه است چرا که دفع دارو از طریق کلیه صورت می گیرد و مصرف بیش از حد آن بر کلیه اثر می گذارد.

رهنما یادآور شد: این دارو در بالغین استفاده می شود و به صورت کپسول های ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرمی در بازار موجود است.

وی اذعان داشت: از این دارو در امراضی چون آرتریت، نقرس، دردهای شدید قاعدگی و درد دندان استفاده می شود.

وی ادامه داد: این دارو خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با ایبوپروفن استفاده می کنند.

وی در مورد مصرف این دارو در دوران بارداری گفت: به طور کلی توصیه می شود تمامی داروها در سه ماهه اول بارداری استفاده نشود.

وی افزود: ژلوفن در دوران بارداری جز گروه B است یعنی برای جنین ضرری ندارد اما باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

وی ادامه داد: اما در ۳ ماهه سوم بارداری این دارو جزء گروه D قرار می گیرد که نباید استفاده شود و مصرف آن باعث بروز اختلالات جنینی می شود.

 

موارد منع مصرف ژلوفن

مصرف داروی ژلوفن در مواردی منع مصرف دارد که نداشتن آگاهی در این خصوص می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

دکتر احمد رهنمای چیت ساز متخصص داروسازی گفت: افراد مبتلا به آسم نباید از ژلوفن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مبتلایان به فشار خون نیز نمی توانند از ژلوفن استفاده کنند چرا که حجم خونشان بالا می رود.

وی افزود: همچنین افراد مبتلا به ناراحتی های خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارند نیز باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند.

وی گفت: این دارو بر روی معده اثر می گذارد بنابراین اگر افرادی مبتلا به زخم معده باشند و یا کولیت داشته باشند نیز ژلوفن برایشان مضر است.

وی متذکر شد: چون دفع این دارو از طریق کلیه و به صورت ادرار است مبتلایان به ناراحتی های خیلی شدید کلیه نیز نباید از این دارو استفاده کنند همچنین کسانی که به ترکیبات آسپیرین حساسیت دارند نیز جزء موارد منع ژلوفن هستند.

وی با اشاره به این نکته که این دارو با برخی داروها تداخل دارد گفت: ژلوفن استامینوفن و همچنین داروهای ضد انعقادی تداخل دارویی دارد و نباید همراه این داروها استفاده شود.داروی ژلوفن 4

رهنمای چیت ساز خاطر نشان کرد: افرادی که داروهای آنتی دیابتیک استفاده می کنند نباید ژلوفن بخورند چرا که ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروهایشان می شود و افت ناگهانی قند و به دنبال آن بروز شوک را به همراه دارد.

این متخصص داروسازی گفت: ژلوفن نباید همراه با داروهای ادرار آور استفاده شود چرا که کاهش اثر داور می شود.

وی در پایان توصیه کرد: لازم است که مصرف این داور به حداقل رسانده شود و حتماً زیر نظر پزشک تهیه شود و به صورت خود سرانه مصرف نشود و حتماً زیر نظر پزشک تهیه شود و به صورت خود سرانه مصرف نشود تا مشکلات ناشی از مصرف خودسرانه این دارو از بین برود.

ب درک:)

من بخاطر سر درد های مکرر ژلوفن مصرف میکردم و عوارضش و بعد یه مدت نشون داد ،کهیر آنژیو ادم میزدم یکسال با کهیر درگیر بودم در حدی که کارم به اورژانس کسیده میشد بعد کلی دکتر و ازمایشو تست الرژی خودم متوجه شدم الرژیم به ژلوفنه الان ۵ماهه نمیخورم و خوب شدم

سلام من دندانم رو یک هفتس کشیدم و جراحی کردم دکتر میگ ک دندونم لخته نبسته چون درد دارم بنظرتون چون ژلوفن خوردم تا دردم کم شه لخته نبسته؟؟

ممنون. مفید بود

من دوهفته روزی 3 عدد بخاطر درد و عفونت گوش بهمراه آموکسی کلاو به تجویز پزشک استفاده کردم دچار اشکال در گوارش و قیری شدن مدفوع شدم..ممنون از راهنمایی تون

سلام خسته نباشین برای دندان درد بهتر از مسکن هایی مثل مفیک اسید و یا دیکلوفناک استفاده شه مخصوصا بعد از دندان کشیدن چون ژلوفن و ایپوپروفن ها خاصیت ضد انعقادی دارن و از لخته شدن خون جلوگیری میکنندو نمی گذارد خون ریزی لثه بند بیاید.

الان می خواستم بخورم ، این مطلبو خوندم ، بازم میخوام بخورم ?

.

تموم .

هاااااار هاااااار هااااار تو داری حیف میشی لنتی بانمک

سلام من روزی یک عدد قرص بصورت مداوم مصرف میکنم

من دو بسته ازین قرص رو پارسال یکجا خوردم الان خیلی جوش میزنم دلیل جوشهام همین بوده؟؟

پشت کنکوری ای :/

من به خاطر دندان درد روزی یک بسته تمام کردم سه روز پشت سر هم دچار مسمومیت دارویی شدم ارومم نکرد

ب درک:)

من فقط تو سردردهای شدید موقتی یه دونه استفاده میکنم بهتره خیلی به ندرت مصرف بشه

هر دارویی باید درست مصرف بشه من بخاطر سردردهای بدم چند ساله ژلوفن می‌خورم و هیچ عوارضی نداشتم چون با شکم پر و یک لیوان پر از آب می‌خورم و حداقل تا یکساعت بعد از خوردنش دراز نمیکشم

فکر کنم دیگه نیاز به سرچ تو وبلاگ دیگه نباشه

من برای انجمن به این مطلب نیاز داشتم مرسی

من هرماه سه الی چهار عدد استفاده میکنم و عوارضی ندیدم خ زود درد رو تسکین میده

من بخاطر دندان درد یه بسته کامل تو 3 روز خوردم دچار تاری شدید بینایی، بی حوصلگی و سر شدن پاها شدم قید این داروهای شیمیایی را باید زد

يعنى اين دارو اينهمه عوارض داره واقعأ؟!

خیلی عالی و مفید بود مرسی ? من ازین مسک خیلی استفاده میکنم فک کنم دیگه باید کمتر ازش استفاده کنم ? ممنون آسمونی جونم فدات ? ? ?

خیلی ممنون

ذخیره شما برای نظرات بعدی

تبلیغات در آسمونی:

21-2272529

asemooni.com/advertising

استعلام سابقه بیمه با کد ملی

اگر سابقه بیمه دارید اینجا کلیک کنید

www.bajeshahrvandi.com

سیمرغ طلایی پرواز

مجری ویزا و تور کانادا

www.goldensimurgh.com

جذابیت

طراحی سایت و سئو

www.jazabiyat.com

تهران تاتو

آموزش تاتو با مدرک بین المللی

www.tehrantattoo.com

شما

محل تبلیغات

لینک سایت شما

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

قرص ژلوفن 4 یکی از مسکن های قوی است که ضدالتهابی و غیرکورتونی است. مصرف بی رویه این مسکن مشکلات و عوارض های مختلفی برای بدن خواهد داشت. ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

داروی ژلوفن 4

17

به گزارش تیتر شهر : اغلب والدین به محض مشاهده علائم سرما خوردگی در کودکان خود سریع و بدون مشاوره با پزشک به آنها داروهای ضد سرماخوردگی می دهند که انجام این کار از لحاظ پزشکی مردود است. این شیوه درمانی والدین می تواند باعث ورود مواد شیمیایی به بدن کودک و بروز مقاومت باکتریایی شود، همچنین مصرف هرنوع دارو برای کودکان زیر 6 ماه بسیار خطرناک است و حتماً باید با تجویز پزشک انجام شود.

داشته است. تا جایی که می توان به درمان قطعی بیماری در صورت تشخیص زود هنگام دست یافت. بیشترین عاملی که خطر ابتلا به سرطان حنجره را زیاد می کند مربوط به کسانی است که از سیگار، قلیان و اصولا دخانیات استفاده می کنند، گرچه ژنتیک نیز در ابتلا به این بیماری موثر است، ولی عوامل محیطی بویژه استعمال دخانیات و نیز مصرف تریاک به صورت استنشاقی در ابتلا به این بیماری بسیار موثر است.

، فرد دچار عارضه ای به ریفلاکس یا برگشت غذا از معده به مری می شود. علائم: افراد ریفلاکس را به شکل ترش کردن غذا، سوزش سر دل و درد سینه توصیف می کنند. بعضی از آنها ممکن است احساس تلخی یا برگشت غذاهای بلعیده شده به دهان را بعد از خوردن غذا یا هنگام خم شدن و دراز کشیدن داشته باشند. درمان: ریفلاکس معمولا با نوشیدن آب یا خوردن شربت معده تسکین می یابد. مری بارت

، درد کلیه و مثانه موثر است و دم کرده پوست خشک شده میوه این درخت برای ترشح صفراوی مفید است، جویدن آن باعث خوشبو شدن دهان می شود، تخم بالنگ ضد تب بوده و برای از بین بردن کرم روده ای مفید است. منبع: فردا

، وضعیت تیروئید بررسی تا در صورت نبود هیچ مشکلی، اجازه بارداری داده شود. وی ادامه داد: اما اگر درمان به صورت تجویز داروهای ضدتیروئیدی باشد، با تجویز تغییراتی در نوع دارو، در صورتی که عملکرد تیروئید مادر طبیعی شود، می تواند بارداری داشته باشد. عزیزی تاکید کرد: با اینکه داروهای ضدتیروئید بسیار به ندرت سبب بروز برخی عوارض در دوران بارداری می شود، با این حال زنان باید قبل و بعد از بارداری

چشم ▪ آب مروارید می تواند ناشی از پرتوهایی مانند پرتوهای ماورای بنفش و اشعه ایکس نیز باشد. سن شیوع آب مروارید بین سنین 65 تا 74 سالگی، 5 درصد و افراد بالای 75 سال، 7 درصد به بیماری آب مروارید مبتلا می شوند اما بیماری آب مروارید می تواند از 35 سالگی به بعد هم شروع شود. علائم آب مروارید چیست؟ آب مروارید ناشی از افزایش سن، شایع ترین نوع آب

طور مستقیم به داخل کانال نخاعی در فرآیندی به پونکسیون کمری (یا با مستعار شیر ستون فقرات) تزریق می شود و از آنجا، دارو از طریق مغز و ستون فقرات با مایع مغزی نخاعی جریان پیدا می کند. اما عوارض جانبی درمان، مانند سردرد و کمر درد، همچنین می تواند ظاهر شوند. هر چند با گذشت زمان، می توان امید داشت که با ارتقاء فرآیند تولید داروها، عوارض جانبی را به حداقل رساند. کارشناس ارشد پزشکی شرکت

هوشی موقت و یا سرگیجه را تجربه کرده اید. هنگامی که دچار درد بسیار زیاد می شوید، فشار خون شما پایین آمده و احساس سرگیجه و عرق سرد در خود می کنید. دلایل دیگر همچنین دلایل دیگری وجود دارد، که ممکن است به این دلایل دچار عرق سرد و سرگیجه، همراه با ضعف، از دست دادن تعادل و گیجی احتمالی شوید. این دلایل در ذیل به صورت فهرست در آمده اند. – دارو – حمله ی قلبی

ایجاد شده در دهان تحت تاثیر عواملی همچون رعایت نکردن مناسب بهداشت دهان و مصرف زیاد شکر در رژیم غذایی یا محدودیت های مالی احتمالی، مستعد ابتلا به آبسه دندانی هستند. افراد مبتلا به دیابت، بیماری خود ایمنی، یا کسانی که از شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده می کنند یا داروهای خاص که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود مصرف می نمایند، با درصد بالاتر به بیماری آبسه دندان مبتلا می شوند. علایم

&gt مربای به: مربای پخته شده در شکر به علت پختن و مخلوط شدن با شکر یا عسل، ضررهای استفاده از به خام را ندارد و نفخ تولید نمی کند. ضمن اینکه مصرف مربای به ، باعث تقویت معده می شود و می تواند جلوی ریفلاکس یا همان برگشت محتویات معده به مری را بگیرد. به کباب شده در آتش: خوردن آن در برطرف کردن اسهال مزمن به کار می رود. این میوه به دلیل داشتن ترکیبی به پکتین که از کربوهیدرات های پیچیده است و خواص

زیاد است، گفت: عوارض مخدر متاودن به مراتب شدیدتر و فرد مصرف کننده را دچار خواب آلودگی شدید که همان کما است دچار می کند. این پزشک دارو ساز کند شدن سیستم تنفسی و کاهش ضربان قلب را از اثرات مصرف این مخدر صنعتی بیان کرد و گفت: در پی درگیر شدن سیستم قلبی عروقی بر اثر مصرف این قرص در نهایت منجر به سکته قلبی می شود. وی با تاکید براین که این دارو نباید به صورت عادی در اختیار مردم قرار

دیدگی های قبلی شما باید قبل از بررسی پوکی استخوان و درمان آن باید در نظر گرفته شوند. درمان روش درمان پوکی استخوان شامل موارد زیر میشود: مصرف دارو در بعضی موارد قرص و دارو برای پوکی استخوان تجویز می شود، از جمله این موارد عبارتست از پوکی استخوان با بررسی تراکم استخوان تشخیص داده شده باشد، چه شکستگی داشته باشید چه نداشته باشید و یا شکستگی استخوان اتفاق افتاده است و

معمولا حاوی مقدار کمی ماده بی حس کننده هستند که در کاهش و از بین بردن درد دندان موثر هستند. کافی است فقط یک یا دو قطره از این داروها را روی دندان ریخته ومعجزه آن را نظاره گر باشید. پماد ویکس مسکنی قوی برای دندان درد استفاده از پماد ویکس یک راهکار عجیب اما موثراست. در این روش این پماد را بر روی صورت در ناحیه ای که دندان شما درد می کند همراه با یک حوله راروی آن قرار دهید،حالا بر

دارند که جویدن آدامس میتواند در بسیاری از موارد مانند کنترل استرس و اضطراب به انسان کمک کند. در این نوشتار به طور کامل به بررسی فواید و مضرات مصرف آدامس خواهیم پرداخت . با گیاه یاب همراه باشید. تاریخچه سده هاست که از آدامس برای تمیز کردن دهان یا خوشبو کردن تنفس استفاده شده است. اولین روش آدامس سازی در سال 1869 (136 سال پیش) ابداع شد و 59 سال بعد، یعنی در سال 1928، آدامس هایی

معمولا حاوی مقدار کمی ماده بی حس کننده هستند که در کاهش و از بین بردن درد دندان موثر هستند. کافی است فقط یک یا دو قطره از این داروها را روی دندان ریخته ومعجزه آن را نظاره گر باشید. پماد ویکس مسکنی قوی برای دندان درد استفاده از پماد ویکس یک راهکار عجیب اما موثراست. در این روش این پماد را بر روی صورت در ناحیه ای که دندان شما درد می کند همراه با یک حوله راروی آن قرار دهید،حالا بر

زالزالک موجب درمان مشکلات گوارشی و درد معده می شود و این میوه در کاهش فشار خون، تری گلیسیرید و کلسترول نقش موثری ایفا می کند. ” به ” دوستدار قلب استفاده از میوه به سبب تقویت سلامت و جریان خون می شود، همچنین مصرف آن برای سلامت قلب، فشار خون و موها مفید است. این میوه سرشار از آهن، مس، روی، پتاسیم و آنتی اکسیدان بوده و مفید برای دستگاه گوارشی است. میوه به برای درمان زخم های گوارشی بسیار سودمند است.

آهن با گذشت زمان کمتر می شود، اما در صورت عدم تحمل عوارض گوارشی در ابتدای مصرف، بهتر است زمان استفاده آن را به شب و هنگام خواب موکول کرد (البته باید از دو ساعت قبل، فرد غذایی نخورده باشد). یکی دیگر از راه هایی که برای این مسئله وجوددارد، این است که مکمل آهن با شکم پر مصرف شود. انجام این کار باید تا زمانی که ایجاد تحمل گوارشی، به وجود بیاید، ادامه داشته باشد، بعد از آن می توان با شکم خالی نیز از آهن استفاده کرد.

، اسکیزوفرن، اختلالات شخصیتی، سلوک و سوء مصرف مواد و دمانس هستند که در این بین، افسردگی از مهم ترین و قوی ترین عامل پیش بینی کنندۀ خودکشی به شمار می آید. همراه شدن احساس ناامیدی با کمبود مهارت و کمال گرایی، مثلث خودکشی یده می شوند. افسردگی شخص را به این وادی که هیچ کنترلی بر زندگی خود نداشته می کشاند و اغلب در خانوادۀ این افراد درگیری مکرر با فرزندان، سخت گیری، کنترل بیش از حد، کمبود محبت و حمایت و نبود

مبتلا به استرس های روحی و روانی طبیعی باشد، مهمترین اقدام برای درمان مشکلات گوارشی رفع اضطراب است. آگاه تصریح کرد: اشخاصی که دچار استرس و اضطراب می شوند می توانند از داروهایی مانند داروهای ضد اضطراب، مهار کننده گیرنده های بتا در قلب و عروق مانند پروپرانول استفاده کنند، همچنین گاهی مصرف داروهای ضداسیدی در این بیماران ضروری است، اما اصلی ترین درمان برای افرادی که از تنش های عصبی رنج می برند تن آرامی، روان درمانی، رفتار درمانی و گروه درمانی است.

سرویس سلامت و پزشکی بی باک ؛ بخش مهمترین عناوین: گردو یکی از مغزهایی است که هم برای حافظه مفید است و هم مزه ی بسیار لذیذی دارد.گردوی تازه و شکستن گردو ها یکی از لذت های فراموش نشدنی دوران کودکی است.گردو و روغن گردو منابع خوبی برای اسیدهای چرب امگا3 هستند. شما می توانید روغن آن را بصورت تصفیه نشده و تازه استفاده کنید. مزایای مصرف روغن گردو روغن گردو، منبعی عالی

هورنیوز – اکثر مردم غذاهای تند را دوست دارند اما معمولا فقط به خاطر طعم مورد علاقه شان به خوردن آنها روی می آورند. البته اکثر افراد نیز به دلیل ترس از معده درد و بروز مشکلات گوارشی از مصرف غذاهای تند خودداری می کنند. غافل از اینکه مصرف ادویه های تند خدمت زیادی به سلامتی شان می کند. نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهد که برخی مواد غذایی مانند فلفل ها برای بهبود علائم سرماخوردگی و کاهش وزن مفید بوده و

. کشش رباط ها و درد زیر شکم هنگامی که رباط منحنی کشیده می شود، درد زیادی در شکم ایجاد می کند. رباط منحنی یکی از رباط هایی است که از رحم محافظت می کند و هنگامی که تکان ناگهانی اتفاق می افتد، این رباط فشرده شده و درد زیادی ایجاد می شود. درد رباط منحنی یکی از دردهای رایج دوران بارداری است. این درد بعد از هفته 18 بارداری اتفاق می افتد زمانی که وزن رحم به رباط ها فشار وارد می کنند

قرص ضد بارداری مصرف می کنید باردار شوید احتمال دوقلو شدن افزایش می یابد. بعد از ترک قرص ضدبارداری بلافاصله سعی کنید باردار شوید. در واقع در دو ماه اول عادت ماهانه (پس از قرص های ضدبارداری) بدن زن وارد یک فاز سازگاری مجدد هورمونی می شود. اگر در حال حاضر دوقلو دارید احتمال باردار شدن دوقلو افزایش می یابد. سنگین تر بودن باعث می شود BMI شما باشد. برخی محققان معتقدند خانم هایی که

که از ابتدا تا انتهای بارداری همراه شماست. در ابتدای بارداری هورمون های پروژسترون و استروژن موجب می شوند عضلات اطراف معده شل شوند و هضم غذا به آرامی انجام شود. بعد از گذشت زمان، رشد رحم به مقعد فشار آورده و باعث نفخ و یبوست می شود. مصرف موادغذایی غنی از فیبر و آب باعث کنترل نفخ می شود. غذا را آهسته بخورید بنابراین در طول غذا خوردن هوا وارد بدن شما نمی شود. از جویدن آدامس خودداری کنید زیرا باعث

% باشد). آیا داروهای حساسیت در طول بارداری مجاز هستند؟ اگر حساسیت باعث ایجاد اختلال در خورد و خوراک و خواب شما شده باشد، بهتر است با پزشک خود در خصوص مصرف دارو مشورت نمایید. اگرچه بهتر است از مصرف داروهای غیرضروری در سه ماه اول بارداری بپرهیزید. اما داروهای حساسیت در 6 ماه آخر بارداری مجاز می باشند. استفاده از اسپری بینی باعث می شود گرفتگی بینی شما بهتر شود و به

شما اختلال ایجاد کرده است. مخاط سرفه های شما سبز یا زرد است سرفه های شما همراه با درد سینه یا خس خس است. سینوس های شما ضربان دارد. اگر علائم بیش از دو هفته به طول انجامید، نیاز به مصرف دارو دارید. مصرف داروهای مطمئن برای سرماخوردگی در طول بارداری پیش از مصرف هر گونه دارویی در طول سرماخوردگی با پزشک خود مشورت نمایید. برخی روش هایی که شما در خانه استفاده می

ضد ویروس است و هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود، در بهبود خونرسانی موثر است. * سوسن: (سوسن سفید) پیاز سوسن برای جلوگیری از بروز چروک به کار می رود. * هاماملیس: گیاهی است که در فرآورده های دارویی و آرایشی متعددی مورد استفاده قرار می گیرد و برای جلوگیری از بروز چروک و تقویت پوست به کار می رود. از طرفی به عنوان ضد عرق کاربرد داشته و دارای خاصیت ضد التهابی ملایم می باشد و در

مختل شده؛ بنابراین این مواد در کبد انباشت و به کبد چرب تبدیل می شود. رسوب چربی در سلول های کبدی می تواند منجر به التهاب در آن شود و وجود التهاب مزمن در هر جای بدن آن عضو را مستعد سرطان می کند. افراد مبتلا به کبد چرب می توانند با انجام فعالیت فیزیکی و اختصاص زمان برای ورزش سلامت خود را به دست بیاورند و نباید به دنبال آن باشند که فقط با دارو بخواهد به درمان کبد چرب بپردازد.

عصبی و افسردگی *مفید برای افراد مبتلا به بیماری ام اس MS *درمان زخم معده و اثنی عشر *تقویت و درمان ریزش مو *تقویت سیستم ایمنی بدن *ضد سرطان روش مصرف معمولا سیرابی را پاک کرده می فروشند ولی کافی نیست وباید درمنزل بدقت تمیز کرد حتی در صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی که باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو

شیرین کردن آدامس بدون قند هنگامی که در مقادیر زیاد استفاده شوند، اثری ملین دارند. این به معنای آن است که جویدن مقدار زیادی آدامس بدون قند می تواند پریشانی دستگاه گوارش و اسهال را به همراه داشته باشد. افزون بر این، تمامی قند الکل ها FODMAPs هستند و این به معنای آن است که می توانند مشکلات گوارشی برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر ( IBS ) ایجاد کنند. ضرر آدامس های شیرین شده

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

داروی ژلوفن 4

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *