دسته‌ها
دارو

داروی گاباپنتین 100 برای چیست

خواص دارویی و گیاهی

گاباپنتین دارویی است که در درجه اول برای درمان صرع استفاده می شود، اما معمولا در موارد دیگری به جز صرع نیز گاباپنتین تجویز می شود. در این مقاله با جزیئات بیشتری به معرفی داروی گاباپنتین می پردازیم.

گاباپنتین Gabapentin یک داروی ضد صرع است که یک داروی ضد انعقاد نیز یده می شود.گاباپنتین بر روی مواد شیمیایی و اعصابی در بدن تاثیر می گذارد که در بروز تشنج و برخی انواع درد درگیر هستند.گاباپنتین در بزرگسالان برای درمان دردهای نوروپاتیک (دردهای عصبی) ناشی از ویروس تبخال یا زگیل استفاده می شود. گاباپنتین با تجاری  Horizant نیز برای درمان سندروم پای بیقرار استفاده می شود.گاباپنتین با تجاری Neurontin هم برای درمان تشنج های بزرگسالان و کودکان حداقل 3 ساله استفاده می شود. فقط از گاباپنتینی استفاده کنید که توسط پزشک تجویز شده است.

برخی افراد در زمان مصرف گاباپتین به خودکشی فکر می کنند.کودکانی که گاباپنتین مصرف می کنند ممکن است دچار تغییرات رفتاری شوند. نسبت به تغییرات خلقی و برخی علائم دیگر هوشیار باشید و هر گونه نشانه جدید یا بدتر شدن علائم را به پزشک اطلاع دهید. مصرف گاباپنتین را به طور ناگهانی قطع نکنید، حتی اگر احساس می کنید خوب هستید.

اگر به گاباپنتین حساسیت دارید، نباید از این دارو استفاده کنید. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که مصرف دارو برای شما بی خطر است، اگر تاکنون به هر یک از مشکلات زیر دچار شده اید، قبل از شروع مصرف گاباپنتین حتما به پزشک اطلاع دهید:داروی گاباپنتین 1 برای چیست

اگر می خواهید بدانید : سندرم پای بی قرار؛ وقتی پاها آرام نمی شوند

برخی افراد در زمان مصرف داروی گاباپنتین به خودکشی فکر می کنند. پزشک اثر بخشی دارو را طی ملاقات های منظم مورد بررسی قرار می دهد. خانواده و اطرافیان نیز باید نسبت به تغییرات خلقی و نشانه های به وجود آمده در فرد هوشیارتر باشند.

مشخص نیست که آیا گاباپنتین به نوزاد متولد نشده آسیب می زند یا خیر. پیش از مصرف گاباپنتین اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. کنترل تشنج در دوران بارداری بسیار مهم است و تشنج در دوران بارداری هم به مادر و هم به نوزاد آسیب می زند. در دوران بارداری مصرف گاباپنتین را برای تشنج بدون مشورت پزشک شروع یا متوقف نکنید و اگر باردار شدید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید. گاباپنتین می تواند وارد شیر مادر شود، اما تاثیرات آن بر روی نوزاد ناشناخته است. اگر در حال شیردهی به نوزاد هستید، قبل از شروع مصرف گاباپنتین به پزشک اطلاع دهید.

گاباپنتین را درست طبق دستور پزشک مصرف کنید و این دارو را کمتر یا از میزان توصیه شده مصرف نکنید. مصرف گاباپنتین را به طور ناگهانی متوقف نکنید. قطع ناگهانی مصرف گاباپنتین ممکن است باعث افزایش تشنج ها شود. در مورد کاهش میزان مصرف دارو دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید. یک برچسب هشدار یا کارت شناسایی همراه داشته باشید که نشان دهد داروی گاباپنتین مصرف می کنید.به علاوه به هر پزشکی که مراجعه می کنید، باید در جریان مصرف داروی گاباپنتین توسط شما قرار بگیرد. داروی گاباپنتین بر روی نتیجه برخی آزمایش ها تاثیر می گذارد، بنابراین برای انجام هر گونه آزمایش یا معاینات پزشکی به پزشک اطلاع دهید که داروی گاباپنتین مصرف می کنید. قرص  و کپسول گاباپنتین را در دمای اتاق نگهداری کنید و از نور و رطوبت دور نگه دارید.

این دارو بر روی افکار و عکس العمل های شما تاثیر می گذارد. در زمان مصرف گاباپنتین اگر تصمیم به رانندگی دارید یا کاری انجام می دهید که نیاز به هوشیاری دارید، خیلی مراقب باشید. 2 ساعت قبل و 2 ساعت بعد از مصرف گاباپنتین از مصرف آنتی اسیدها اجتناب کنید. آنتی اسیدها جذب گاباپنتین را برای بدن سخت می کند. به علاوه نوشیدن الکل در زمان مصرف گاباپنتین ممکن است باعث بروز عوارض جانبی جدی شود.

اگر نشانه های واکنش حساسیتی را در خور مشاهده می کنید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. نشانه های واکنش حساسیتی به گاباپنتین عبارتند از: مشکل تنفسی، التهاب صورت، لب ها، زبان یا گلو.اگر یک واکنش جدی نسبت به دارو نشان دادید که بر روی بخش های مختلف بدن تاثیر گذاشته است، حتما به پزشک مراجعه کنید. واکنش های جدی نسبت به گاباپنتین عبارتند از: جوش های پوستی، تب، غدد ملتهب، نشانه های شبیه به آنفلوآنزا، دردهای عضلانی، ضعف شدید، کبودی غیر عادی یا زرد شدن پوست یا چشم ها. این واکنش ها ممکن است چند هفته بعد از شروع مصرف گاباپنتین رخ دهد. هر گونه نشانه جدید یا بدتر شدن علائم را به پزشک گزارش دهید، برخی از این نشانه ها عبارتند از: تغییرات رفتاری یا خلقی، اضطراب، حمله هراس، مشکل در خواب یا حس تحریک پذیری، خشم، تهاجمی شدن، بیقراری، بیش فعالی (ذهنی یا جسمی)، افسردگی یا فکر به خودکشی یا صدمه زدن به خود.در صورت بروز هر یک از نشانه های زیر در زمان مصرف گاباپنتین به پزشک مراجعه کنید:

برخی عوارض جانبی در کودکانی بروز می کند که در حال مصرف گاباپنتین هستند. اگر کودک شما در حال مصرف داروی گاباپنتین است و هر یک از علائم زیر را در وی مشاهده می کنید، حتما به پزشک اطلاع دهید:

عوارض جانبی رایج مربوط به گاباپنتین عبارتند از:

موارد ذکر شده لیست کاملی از عوارض جانبی گاباپتین نیستند. این دارو ممکن است عوارض دیگری نیز داشته باشد. در صورت بروز هر گونه عارضه بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

تداخلات دارویی بر روی اثربخشی دارو تاثیر گذاشته و خطر بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد. در اینجا به مهم  ترین تداخلات دارویی با گاباپنتین اشاره می کنیم ولی تمام تداخلات را در بر نمی گیرد. لیستی از تمام داروهایی که مصرف می کنید (داروهای با نسخه، بدون نسخه، مکمل ها و داروهایی گیاهی) به همراه داشته باشید و آن را به پزشک خود ارائه دهید. مصرف داروی گاباپنتین را به طور ناگهانی و بدون مشورت با پزشک شروع یا متوقف نکنید و میزان مصرف دارو را تغییر ندهید. یکی از داروهایی که با گاباپنتین تداخل دارد داروی اورلیستات* orlistat است.

*اورلیستات orlistat : برای کاهش جذب چربی و درمان چاقی از آن استفاده می‌شود .این دارو در ایران عمدتاً با تجاری لیپونیل (Liponile) و در بسیاری از کشورها با تجاری Xenical عرضه می‌شود.

اگر در حال مصرف داروهای دیگری هستید که باعث خواب آلودگی و گیجی می شوند، مانند الکل، ماری جوانا، آنتی هیستامین ها، داروهای خواب آور یا داروهای اضطراب، شل کننده های عضلانی و ضد دردهای مخدر (مانند کدوئین و مورفین) قبل از مصرف گاباپنتین به پزشک اطلاع دهید.برچسب مربوط به ترکیبات داروها را با دقت بررسی کنید زیرا این داروها ممکن است حاوی ترکیبات خواب آور باشند (مانند داروهای حساسیت و داروهای سرفه و سرماخوردگی).داروی گاباپنتین را با دیگر داروهایی که حاوی گاباپنتین هستند مصرف نکنید.گاباپنتین با برخی آزمایش های ادرار که برای بررسی پروتئین ادرار انجام می شوند، تاثیر می گذارد. حتما به پزشک معالج و پرسنل آزمایشگاه اطلاع دهید که در حال مصرف داروی گاباپنتین هستید.

تهیه و ترجمه: گروه اختصاصی سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 218 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

داروی گاباپنتین 1 برای چیست

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

گاباپنتین یک داروی ضد صرع است که برای درمان تشنج و سردرد و دردهای ناشی از صدمات عصبی و سایر انواع در به کار می رود. اگر شما از این دارو استفاده می کنید یا اینکه قصد استفاده از آن را دارید حتما این مقاله آسمونی را مطالعه کنید چرا که اطلاعات مفیدی در مورد کپسول گاباپنتین و موارد مصرف آن را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم. همچنان آسمونی را همراهی کنید.

( تجاری: Neurontin)

گروه دارویی: آنالوگ گابا GABA

گروه درمانی: ضد تشنج ( صرع )

داروی گاباپنتین 1 برای چیست

شکل دارویی: کپسول ۱۰۰ میلی گرمی

مصرف در دوران حاملگی: احتیاط فراوان و فقط در صورت لزوم

موارد مصرف: در صرع پارشیل یا تشنج جنرالیزه ( عمومی)

میزان مصرف: ۱٫۵ قرص هنگام خواب , و به تدریج ۳۰۰ میلی گرم دو بار در روز و ۳۰۰ میلی گرم سه بار در روز , در روز سوم تجویز می شود.ولی میزان متوسط ۳ تا ۶ قرص در طول روز استفاده می شود.

موارد مانع: حساسیت شدید دارویی

عوارض جانبی: سردرد , خواب آلودگی , تهوع , استفراغ , گیجی , درد عضلانی , مشکلات چشمی , اختلال خلقی , سرفه و تپش قلب

توجهات: عملکرد کلیه باید تست شود. دارو نباید به طور ناگهانی قطع شود. پزشک می بایست نتیجه درمان را بررسی کند.

آموزش: این دارو یا آ«تی اسیدها نباید مصرف شود. فاصله نوبت این دارو نباید بیش از ۱۲ ساعت باشد.

شرایط نگهداری: در دمای اتاق نگهداری شود.

کاربرد

یک آنالوگ گاما آمینوبوتیریک اسید است که در ابتدا برای درمان صرع تولید شد، ولی در حال حاضر برای استفاده‌های مختلفی از جمله کاهش درد، به‌خصوص دردهایی با منشا عصبی (مانند سردرد و کمردرد) دارد. این دارو با ‌های تجاری (برند) مختلفی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. نورونتین، محصول شرکت فایزر و نیز آپوگاباپنتین، محصول شرکت آپوتکس کانادا از ‌های شناخته‌شده هستند. از جمله برندهای رایج ایرانی نیز می‌توان از نوروپنتین برد.

موارد مصرف

گاباپنتین در سال ۱۹۹۴ به وسیله اداره دارو و غذای آمریکا (FDA) برای درمان صرع پارشیال (گاباپنتین همراه با سایر داروهای ضد تشنج مورد استفاده قرار می‌گیرد) تایید شد. در سال ۲۰۰۲ به پزشکان اجازه داده شد که از این دارو برای کاهش درد ناشی از ابتلا به زونا (نورالژی هرپسی) استفاده کنند. هم اکنون برخی از پزشکان از این دارو برای پیش‌گیری از سردرد میگرنی، درمان نیستاگموس و نیز کاهش دردهای نوروپاتیک (عصبی) استفاده می‌کنند. برخی معتقدند که در اختلالات دو قطبی نیز می‌توان از این دارو استفاده کرد؛ اگر چه در این مورد هنوز اتفاق نظر وجود ندارد.

 

عوارض جانبی

در بزرگسالان خواب‌آلودگی، گیجی و نیز تورم اندام‌ها از جمله عوارض شایع مصرف گاباپنتین است. عوارض جانبی شایع در کودکان در ارتباط با سیستم عصبی مرکزی است که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

توجه

هرگز نباید دارو را پس از یک دوره استفاده طولانی مدت به طور ناگهانی قطع کرد. قطع ناگهانی و یا سریع دارو می‌تواند سبب بروز عوارض در بیمار شود. قطع تدریجی گاباپنتین در طی چند هفته و یا چند ماه احتمال بروز عارضه را در بیمار کاهش می‌دهد. دقت کنید که قطع ناگهانی داروهای ضد صرع سبب افزایش احتمال بروز تشنج می‌شود.

سوء استفاده و وابستگی

در مورد سوء مصرف گاباپنتین و یا وابستگی به آن، اطلاعات کافی در دسترس نیست.

استفاده در دوران بارداری

گاباپنتین در گروه C قرار دارد. برای استفاده از گاباپنتین در دوران بارداری، باید مزایای استفاده از آن نسبت به آسیب احتمالی جنین سنجیده شود.

عوارض جانبی نادر ولی خطرناک گاباپنتین

برخی از عوارض جانبی نادر ولی جدی و خطرناک گاباپنتین عبارت است از: تورم دست, موچ پا, پاها و نشانه های عفونت مانند تب و سرفه و گلو درد دائمی. در صورتی که فرد هر یک از این علائم و نشانه ها را در خود مشاهده نمود, باید سریعا به متخصص مراجعه کند. علاوه بر موارد بیان شده, تب غیر طبیعی, تورم غدد, زردی پوست و چشم, خستگی غیر طبیعی, تیره شدن ادرار, تغییر در مقدار ادرار و درد قفسه سینه از جمله عوارض جانبی نادر گاباپنتین می باشند که در صورت مشاهده هر یک از آن ها نیز باید فورا به پزشک مراجعه شود.

تعداد کمی از افرادی که داروهای ضد تشنج برای درمان هر نوع بیماری اعم از تشنج, اختلال دو قطبی و درد مصرف می کنند, ممکن است عوارضی مانند افسردگی, افکار و تلاش برای خودکشی و دیگر مشکلات ذهنی و خلق و خوی ایی را تجربه کنند. به همین دلیل به افراد مصرف کننده این دارو توصیه می شود در صورت مشاهده ی هر گونه تغییرات ناگهانی در خلق و خو و افکارتان از جمله نشانه هایی از افسردگی و افکاری از قبیل خودکشی و آسیب رساندن به خود سریعا به پزشک خود مراجعه و گزارش دهید.

از دیگر عوارض جانبی و نادر این دارو می توان به واکنش های آلرژی به آن اشاره کرد. برخی از واکنش های آلرژیک به این دارو عبارت است از: جوش، خارش، تورم به خصوص در صورت، زبان، گلو، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی. در صورت مشاهده ی این علائم نیز باید به پزشک اطلاع داده شود.

با توجه به مطالب بیان شده در مورد گاباپنتین, مصرف این دارو باید تحت نظر پزشک صورت گیرد چرا که پزشک منفعت استفاده از این دارو را نسبت به عوارض آن بهتر می داند. به علاوه از قطع خودسرانه این دارو باید جدا پرهیز شود.

گابانتین2برایاضطراب دکتر داده تاثیرگذار است ممنون فخف

سلام من مجتبی هستم یک سال هست که سردرد دارم نزدیک یکسال دپاکین مصرف کردم فایده نداشت الان این کپسول گاباپنتی را بهم دادند مسخوام ببینم خوبه خوب میشم خسته شدم

سلام من دارم از این دارو استفاده میکنم دچار زخم دهانی و تبخال شدم ایا از عوارض این دارو هست

من این دارو رو استفاده کردم دکتر این دارو رو بزای افسردگی مشکلات عصبی بهمراه چند دارو تجویز کرد گفت ارامبخشه چیزی که جالاه وقی بیمارانی رو میدیدم که دکتر داروی اعصاب تجویز کرده بود بجای ارامبخش بر عکس عمل میکرد باعث میشد که حتی سرش رو به دیوار بزنه وقتی خودم این داروها رو مصرف کردم طوری اوضاع روحی رو خراب کرد که پوستم کنده شد که اثر اسن دارو از بین بره این داروها چه جور ارام بخشی که بیمار بعد از مصرف ارزوی مردن میکنه جالبه که دکتر میگه شش ماه باید مصرف کنی که این دارو تو اثراتش رو نشون بده که من دو سال دارویی رو که پزشک تجویز کرده بود با همه عضابی که تحمل کردم ادامه دادم بدتر شدم هیچ کدام از داروهایی که در کشور ما تحیه میشه هیچ اثر مثبتی نداره داروی خارجی هم که میارن میرن داروهایی که مثل داروی خودمونه یا حتی بدتره رو میارن که بگن مال ما بهتره شما رو بخدا بزارین بیمار با درد خودش بمیره مشکل دیگه براش درست نکنین داروهای شما اصلا کارامد نیست مسکن میگیری درد رو از بین نمیبره کدام داروی شما مفیده به من بگید یک دونه هم بگید کافیه.هزینه پزشکی هم با درامد مردم جور نیست من بارها حالم بد شد به پزشک مراجعه کردم هیچ موقع بهتر نشدم.دیگه سعی میکنم به پزشک مراجعه نکنم. چون میدونم بهتر نمیشم .مادرم معدش بهم ریخت کردن تو سی سی یو انقدر بهش داروی قلب دادن که معدش به خونریزی افتاد.اگر روزی یک داروی بیاد که مفید باشه بلا فاصله بعد چند روز ناپدید میشه چون به سود پزشک نیست اگه بیمار کمتر بشه اون موقعبنع پزشک نیست .بستفاده کردم

دمت گرم راست میگی عین حقیقت ..

آره منم موافقم.دکتر ها فقط به فکر پول در اوردنن.داروی گاباپنتین 1 برای چیست

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

تبلیغات در آسمونی:

21-2272529

asemooni.com/advertising

استعلام سابقه بیمه با کد ملی

اگر سابقه بیمه دارید اینجا کلیک کنید

www.bajeshahrvandi.com

سیمرغ طلایی پرواز

مجری ویزا و تور کانادا

www.goldensimurgh.com

جذابیت

طراحی سایت و سئو

www.jazabiyat.com

تهران تاتو

آموزش تاتو با مدرک بین المللی

www.tehrantattoo.com

شما

محل تبلیغات

لینک سایت شما

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید


      

 

همه مطالب در این شاخه &gt&gt&gt

داروی گاباپنتین 1 برای چیست

 

گاباپنتین یک داروی ضد صرع یا ضد تشنج هم یده میشود. گاباپنتین مواد شیمیایی و رشته های عصبی در بدن که در معرض تشنج و برخی از انواع درد هستند را تحت تاثیر قرار می دهد.

گاباپنتین در بزرگسالان برای درمان درد نوروپاتی ناشی از ویروس تبخال یا زونا استفاده می شود.

برند Horizant این دارو برای درمان سندروم پای بی‌قرار (RLS) نیز استفاده می شود.

گاباپنتین با برند Neurontin برای درمان صرع در بزرگسالان و کودکانی که حداقل 3 سال سن داشته باشند به کار برده می شود.

از برند و فرم گاباپنتینی که پزشکتان تجویز نموده است استفاده کنید. زمانیکه پس از هر بار اتمام و یا تعویض دارو به داروخانه مراجعه می کنید آن را چک کنید و مطمئن شوید شکل و برند دارویی که پزشک تجویز کرده است را دریافت می کنید.

از دستورات روی بسته بندی و برچسب دارو پیروی کنید. درباره شرایط پزشکی، آلرژی و هر نوع دارویی که استفاده می کنید با پزشک مشورت نمایید.

اگر به گاباپنتین آلرژی دارید نباید از آن استفاده نمایید.

برای مطمئن شدن از اینکه مصرف گاباپنتین برایتان بی خطر است در صورت داشتن شرایط زیر با پزشک مشورت نمایید:

برخی از افراد هنگامی که از این دارو استفاده میکنند افکار خودکشی دارند. بنابراین تا زمانی که در حال استفاده از داروی گاباپنتین هستید پزشکتان نیاز دارد تا میزان پیشرفتتان را در ملاقات های منظم بررسی کند. خانواده یا پرستارتان باید مراقب تغییرات خلق و خو یا نشانه های آن باشد.

تاثیر این دارو روی جنین هنوز مشخص نشده است بنابراین اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید با پزشک مشورت نمایید.

داروی گاباپنتین روی شیر مادر تاثیر می گذارد و ممکن است به کودک شیرخوار آسیب برساند در صورتی که کودک را با شیر خود تغذیه می کنید به پزشک اطلاع دهید.

این دارو را درست طبق دستور پزشک مصرف نمایید. از دستورات روی برچسب دارو پیروی کنید. این دارو را یا کمتر از مقداری که تجویز شده است مصرف نکنید.

داروی گاباپنتین با برند Horizant نباید در طول روز استفاده شود. برای اینکه دارو نتیجه بهتری داشته باشد بهتر است دارو با برند Horizant را همراه با غذا حدود ساعت 5: عصر استفاده کنید.

هر دو برند Horizant و Gralise بایستی با غذا مصرف شوند.

برند Neurontin می تواند همراه با غذا یا بدون آن مصرف شود.

اگر قرص با برند Neurontin را شکسته و نصف آن را مصرف کردید، نصف دیگر آن را برای دوز بعدی مصرف نمایید. هر قرصی که شکسته شود باید هر چه زودتر یا در طول چند روز مصرف شود.

داروی مایع را با سرنگ مخصوص، قاشق یا فنجان مخصوص اندازه گیری کنید. اگر وسیله ای برای اندازه گیری دوز آن ندارید از داروساز بخواهید آن را در اختیار شما قرار دهد.

اگر پزشک برند، قدرت یا نوع گاباپنتین را تغییر دارد دوز آن نیز ممکن است نیازمند تغییر باشد. هرگونه سوال درباره نوع گاباپنتین جدید را از داروساز سوال کنید.

مصرف داروی گاباپنتین را به صورت ناگهانی قطع نکنید حتی اگر احساس بهبودی داشتید. قطع ناگهانی مصرف دارو ممکن است حملات را افزایش دهد. از دستورات پزشک در مورد کاهش دوز دارو پیروی کنید.

برچسب هشدار پزشکی یا کارت شناسایی که توضیح دهد داروی گاباپنتین مصرف می کنید را همراه داشته باشید. هر پزشکی که شما را درمان می کند باید بداند که داروی صرع مصرف می کنید.

داروی گاباپنتین می تواند در آزمایش غربالگری پروتئین ادرار نتیجه مثبت کاذب ایجاد کند. اگر یک آزمایش ادرار ساده دارید پرسنل آزمایشگاه را درباره مصرف این دارو در جریان قرار دهید.

قرص ها و کپسول ها را در دمای اتاق دور از نور و رطوبت نگهداری کنید.

داروهای مایع را در یخچال نگهداری کنید. مراقب منجمد شدن آن باشید.

به محض به یاد آوردن دوز فراموش شده را مصرف نمایید، فراموش نکنید با غذا مصرف شود. اگر تقریبا زمان مصرف دوز بعدی نزدیک شده است از دوز فراموش شده بگذرید. داروی اضافی برای جبران دوز فراموش شده مصرف نکنید.

سریعا به اورژانس مراجعه کنید یا با اورژانس تماس بگیرید.

این دارو ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید یا هر فعالیتی که نیاز به هوشیاری دارد مراقب باشید.

از مصرف داروهای ضد اسید معده در طول 2 ساعت قبل یا بعد از مصرف گاباپنتین خودداری کنید. آنتی اسیدها میتواند جذب گاباپنتین برای بدن را دشوار کنند.

نوشیدن الکل با این دارو ممکن است منجر به عوارض جانبی شود.داروی گاباپنتین 1 برای چیست

اگر هر کدام از نشانه های آلرژی به گاباپنتین را داشتید به اورژانس مراجعه کنید نشانه هایی مانند: کهیر، تنفس سخت، متورم شدن صورت، لب ها، زبان و گلو.

به دنبال درمان پزشکی باشید اگر دانه های پوستی با نشانه های جدی آلرژی که دیگر قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار دهد مشاهده کردید. از جمله: تب، ادرار تیره، وجود خون در ادرار، غده های متورم، گلو درد، ضعف شدید یا خستگی، خونریزی یا کبودی های غیر عادی، درد ماهیچه یا یرقان (چشم یا پوست زرد)

هرگونه علائم جدید یا بدتر شدن نشانه ها را به پزشک اطلاع دهید، علائمی مانند: تغییر در رفتار یا خلق و خو، اضطراب، افسردگی یا اگر احساس آشفتگی، خصومت، بی قراری، فعالیت بیش از اندازه (ذهنی یا فیزیکی) یا افکار خودکشی یا آسیب به خود را داشتید.

برخی عوارض جانبی ها در کودکان با مصرف گاباپنتین احتمال دارد رخ دهد. اگر کودک با مصرف این دارو عوارض زیر را داشت با پزشک تماس بگیرید:

این لیست کاملی از تمام عوارض جانبی هایی که ممکن است اتفاق بیفتد نیست، با پزشک خود برای مشورت درباره عوارض جانبی این دارو تماس بگیرید.

دوز اولیه: 3 میلی گرم خوراکی روز اول، 3 میلی گرم خوراکی دو بار در یک روز، روز دوم، 3 میلی گرم خوراکی 3 بار در یک روز برای روز سوم.

دوز اولیه: 3 میلی گرم خوراکی در روز اول، 3 میلی گرم خوراکی دو بار در روز برای روز دوم، 3 میلی گرم خوراکی سه بار در روز برای روز سوم.

گاباپنتین enacarbil تحت تجاری Horizant، موجود است: 6 میلی گرم خوراکی یکبار روزانه همراه با غذا 5 عصر.

کمتر از سه سال: اثربخشی آن محرز نشده است.

برای کودکان بزرگتر یا مساوی 3 سال و کمتر از 12 سال، شروع دوز: از 1 تا 15 mg/kg/day  در 3 دوز تقسیم شود.

بیش از 12 سال، دوز اولیه: 3 میلی گرم خوراکی در روز اول، 3 میلی گرم خوراکی دو بار در روز، روز دوم، 3 میلی گرم خوراکی سه بار در روز برای روز سوم

دوزهای اشاره شده در بالا به صورت کلی بوده  بنابراین برای دوز دقیق آن حتما با پزشک مشورت نمایید.

مصرف این دارو با داروهایی که خواب آور است می تواند اثر دارو را بدتر کند. قبل از مصرف داروی گاباپنتین با قرص خواب آور، داروهای ضد درد، شل کننده یا آرامش دهنده عضلات یا داروهای اضطراب، افسردگی یا حمله های ناگهانی با پزشک مشورت نمایید.

تداخلات دارویی دیگر با گاباپنتین شامل داروهای با نسخه، بدون نسخه، ویتامین ها و داروهای گیاهی ممکن است اتفاق بیافتد. با پزشک خود را درباره تمام داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید و هر دارویی که مصرف آن را شروع یا متوقف کرده اید مشورت کنید.

ترجمه: زهرا صانعی


 

 

 


پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*  

*


تصویر امنیتی
*


تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام


بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

Useful Websites Directory

تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما :
&lt!–
name &quotcontact&quot domain &quotyadbegir.com&quot.write(&#39‘).write(name + ‘@’ + domain + ”)// –&gt
| تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
Powerd by: WP1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *