دسته‌ها
دارو

داروی گیاهی برای تب بر

خواص دارویی و گیاهیباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

بیوگرافی مریم مومن بازیگر نقش فخرالزمان شالچی سریال بانوی عمارت ، عکس های جدید همسر شازده ارسلان (ار

شعبۀ ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به نفع «ستاد اجرایی فرمان امام» رأی داد و حکم ابطال وقف‌ۀ مو

مهمترین عروسی های بازیگران در سال ۲۰۱۸ به روایت تصویر richard gere wife alejandra silva ریچارد تیفان

صبح روز دوشنبه ۱۶ مهر بر اثر ریزش دیوار حیاط یکی از مدارس روستایی از توابع آموزش و پرورش ناحیه دو سن

شاید ضرب المثل “گذر زمان همه چیزو مشخص میکنه و “ماه پشت ابر نمیمونه را شنی

داروی گیاهی برای تب بر

نظرات

دختری که هنوز ۲۲ سالگی‌اش را هم جشن نگرفته، این روزها نگاه

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

هفته گذشته با حکم رهبر معظم انقلاب، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

فرهاد مجیدی شماره ۷ محبوب آبی ها که گلهای خاطره انگیزی برای

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

من و همسرم هشت سال است که با هم زندگی می‌کنیم. او

نظرات

نظرات

۴ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

بیوگرافی مریم مومن بازیگر نقش فخرالزمان شالچی سریال بانوی عمارت ، عکس

نظرات

داروی گیاهی برای تب بر

نظرات

۶ نظر

۷ نظر

نظرات

۱ نظر

۱۱ نظر

۹ نظر

نظرات

محسن مهدیان فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: بین آرشیوم

نظرات

۱ نظر

نظرات

نظرات

۱ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

زمان و علائم لانه گزینی ، از علائم لانه گزینی جنین ، 

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

خودروی گرانقیمت پورشه (Porsche 911 Carrera) با کاور طلایی در خیابانهای تهران

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

زمان بندی پرداخت سود سهام قند هگمتان با نماد (قهگمت) برای سال

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

رسیدگی به پرونده این جنایت که سه سال پیش در حوالی اسلامشهر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

تنگ هرایرز در استان فارس واقع است. این تنگه با دره‌ای ژرف

نظرات

۱ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

در مراسم های آیینی ما ایرانیان، انار از جایگاه خاصی برخوردار است

نظرات

نظرات

۶ نظر

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

سرمای هوا ذخایر انرژی حیوانات را از طریق جذب گرمای بدنشان تحلیل

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

کارخانجات مقدم در سال ۱۳۳۷ توسط مرحوم عبدالله مقدم تأسیس شد. میرزا

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

نظرات

۱۵ دی ۱۳۹۷

۷ دی ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۶ آذر ۱۳۹۷

۲۹ آبان ۱۳۹۷

۶ آبان ۱۳۹۷

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

۱۵ شهریور ۱۳۹۷

۶ شهریور ۱۳۹۷

۶ شهریور ۱۳۹۷

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت ساتین محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© 219, All Rights Reserved. | Powered by saten


کاربری یا  *


رمز عبور *


ورود به سایت

تعداد زیادی از از داروهای گیاهی وجود دارند که تاریخچه طولانی در درمان تب دارند ، همانند ترکیبات گیاهان دارویی سنتی که باب میل بوده و هنگامی که از تب و لرز رنج می برید فواید زیادی دارند.

به طور کلی نگرانه ، از داروهای گیاهی برای کاهش تب استفاده نمی شود مگر این که برای درمان عفونت یا التهابی که موجب تب شده ، استفاده کنند.

داروی گیاهی برای تب بر

بسیاری دیگر از اطبا، تب را به عنوان پاسخ طبیعی بدن به پاتوژن می دانند. دیده شده تب تولید آنتی بادی توسط سیستم ایمنی  را افزایش می دهد و همچنین  زدودن سموم از بدن را زیاد می کند.

تب ها از طریق افزایش گردش خون و لنف، آوردن لنفوسیت ها، گلوبولین های ایمنی و دیگر عوامل مبارزه با عفونت با عامل بیماری در بدن مبارزه می کنند.

همچنین تب باعث افزایش حذف سلول های لیز (مرگ سلول با شکستن غشای سلولی ، اغلب توسط مکانیزم های ویروسی یا اسمزی)، سلول های تحلیل رفته و آلوده، توسط کبد، طحال و غدد لنفاوی می شود.

به جز مواردی که تب بسیار بالاست، اگر تب سرکوب شود، فرد فواید سیستم دفاع طبیعی بدن را از دست می دهد، و ممکن است بیماری به طول بیانجامد، بنابراین گیاه شناسان سعی می کنند از گیاهانی استفاده کنند که سیستم ایمنی بدن را پشتیبانی می کند و سایر فرآیندهای پاکسازی بدن را بهبود می بخشد.

عرق آورها ، با ترویج عرق ریزی و سم زدایی بدن، به کاهش دمای بدن کمک می کنند. محرک های گردش خون، جریان خون به پوست را افزایش می دهند و تعرق پاکسازی کننده را بهبود می بخشد.

بهبود آورها، (گیاهانی که به وسیله متابولیسم عملکرد بدن را بازسازی می کنند.) ممکن است از طریق یک فعالیت ضد میکروبی ، به وسیله تحریک سیستم ایمنی عمل کنند و به خروج سموم از بدن کمک کنند .

گیاهانی مانند بید، اسپیره کوهی، ولیک سیاه، توس، کوهاش سیاه و چُپُقه حاوی برخی مشتقات اسید سالیسیلیک هستند و اغلب  آسپیرین گیاهی یده می شوند.

در حای که آسپیرین و وابستگان شیمیایی آن با معده لایم هستند، سالیسین یافت شده در گیاهان تقریباً به انداره استیل سالسیلیک اسید (آسپیرین) قوی نیست و عملکرد گیاهان در کاهش تب بسیار متفاوت با آسپیرین مصنوعی است. گیاهان مانند آسپیرین می توانند به عنوان مهارکننده التهابی که پروستاگلاندین ها را باعث می شود، عمل کنند؛ اما اغلب آنها با هدف قرار دادن عدم تعادلی که منجر به بروز فزاینده پروستاگلاندین ها می شود، به این نتیجه می رسند.

بخوانید : درمان تب به روش خانگی و سریع با چند گیاه دارویی

گیاهان حاوی سالسین (گیاهان مانند آسپیرین) هرگز نباید به عنوان درمان تب برای کودکان و افرادی که به آسپیرین حساسیت دارند، استفاده شود. هنوز تعدادی گیاهان و ترکیبات گیاهی  دیگر وجود دارد که به عنوان درمان طبیعی تب مؤثرند.

اما این مهم است که که تب بالا چک شود، اگر تب به سطح بحرانی رسید به پزشک مراجعه شود. اگرتبی به یه سطح مشخصی برسد، باید سریعاً کنترل شود. تبی که به یک سطح بحرانی برسد یا فراتر از آن برود، به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد.

برای سالیان متمادی گیاه بید سفید توسط طبیبان چینی مورد استفاده قرار می گرفته است. چای درست شده از پوست گیاه بید شاید بهترین درمان طبیعی شناخته شده برای درد و تب باشد.

یک ترکیب فعال، سالیسیان است که در سال 183 مشتق گرفته و مبدل به آسپرین، یکی از مشهورترین داروهای مدرن، شد.

طعم تلخ پوست گیاه بیدانه را می توان با دارچین، زنجبیل، بابونه یا هر تعداد از گیاهان دارویی خوش مزه پنهان نمود.

اسپیره کوهی منبع عالی برای سالیسیان می باشد اگر چه نسبت به پوست گیاه بیدانه کمتر شناخته شده است.

اما درمان عالی برای تب می باشد و برای درد روماتیسم تسکین فراهم می کند. بر خلاف آسپرین، بر معده ملایم بوده و به نظر برخی گیاه دارویی شناسان یکی از بهترین درمان ها برای ناراحتی های گوارشی می باشد.

گیاه بومادران گیاه دارویی استانداردی است که برای افزایش تعرق، حذف سموم و کاهش تب استفاده می گردد. حاوی سالیسیلیک اسید می باشد و با باز کردن منافذ پوست عرق کردن را تحریک می کند.

به عنوان درمانِ گیاهی دارویی برای تب، به خوبی با گل آقطی، نعنا، آذان الحمار، فلفل قرمز و زنجبیل ترکیب می شود.

گل های درخت آقطی به عنوان درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مخصوصاً دم کرده یا خیسانده آن به عنوان درمانی برای تب افزاینده در کودکان مفید است.

گل های آقطی به نظر می آیند که به پروسه تب با شل کردن مویرگ ها، باز کردن منافذ پوست و تسلی دادن احتقان کمک می کنند. گل ها یا توت های آن ممکن است با افزایش تعریق باعث حذف سموم و مانع التهاب غشاهای مخاطی مخصوصاٌ در حلق و بینی شود.

نعناع به عنوان  گیاهی ارزشمند در درمان تب شناخته شده است. مزایای دیگر آن عبارت است از : گیاه دارویی منفعت دار برای سیستم گوارش دارد و داروی آرم بخشی است که اضطراب و تنش را از بین می بد. ممکن است در ترکیب با آقطی، آذان الحمار و بومادران بکار گرفته شود.

ریشه زنجبیل معرق (افزاینده تعریق) گیاهی مفیدی است که به عنوان درمان طبیعی برای تب استفاده می شود. محرک طبیعی است برای جریان خون پیرامونی و به خوبی با تعداد دیگری از گیاهان دارویی که برای درمان تب مفید هستند، ترکیب می شود.

آذان الحمار برای درمان تب، تیر کشیدن ها و درد های مرتبط با آنفلوآنزا استفاده می گردد. به خوبی با بومادران، آقطی، فلفل قرمز یا زنجبیل ترکیب می شود.

ریشه نوع دیگری از گیاهان دارویی از خانواده یوپاتوریم، به علف تب بر (یوپاتوریم ماکولاتام)، توسط یک گیاه دارویی شناس قرن 19 برای تحریک تعریق در تب تیفوس به کار گرفته شد.

بابونه گاوی ضد التهاب، گشاد کننده وریدی، آرامبخش، ضد عفونی کننده و از لحاظ گوارشی تلخ است. تاریخچه درازی از استفاده جهت درمان تب، میگرن ها و آرتروز دارد.

سرخار گل یکی از معمولترین درمان های گیاهی برای عفونت و تب می باشد.  گیاهی ضد ویروسی، ضد میکروبی و محرک ایمنی که قابل استفاده برای تمامی سنین حتی کودکان می تواند مفید باشد.

سنبل الطیب به طور سنتی به عنوان درمانی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا به کار گرفته می شود که با داشتن کیفیت بالای تعریق آوری برای هر شرایط تب زایی مفید واقع می شود.

اثر آرامبخش سنبل الطیب به کیفیت تسکین دهنده نعنا می افزاید. سنبل الطیب به خوبی با مزه دلنشین نعنا و مریم گلی ترکیب می شود تا درمان گیاهی مطبوعی برای تب شود.

ترجمه شده توسط : عطاری آنلاین محلول 

منبع : fever reduce herbs

لازم  است بدانید که برخی از گیاهان برده شده ، ممکن است در ایران موجود نباشد . اما ما در اینجا محصولات یا مکمل هایی که برای درمان تب مناسب می باشند را برای فروش در اختیار شما قرار داده ایم .

خواندن ادامه مقاله

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داروی گیاهی برای تب بر

محلول ، بزرگترین فروشگاه اینترنتی محصولات گیاهی

ما همواره سعی داریم بی طرفی را رعایت کنیم محصولات تمام تولید کنندگان را برای انتخاب بهتر شما مشتریان در عطاری آنلاین قرار داده ایم .

دانستنیهای پزشکی, گیاهان دارویی ۱ 7,714 بازدید

این گیاهان هم دارویی هستند هم خوراکی که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: خرما‌، آویشن، نعناع، بنفشه ۳ رنگ، بنفشه معطر، توت‌سیاه، توت‌سفید، انار، مرزنجوش، پرسیاوش، آلو، آناناس، برنج، خاکشیر، مریم نخودی، عناب، زیره سبز و شیرخشت. البته این مواد با مکانیسم‌های مختلف سبب کاهش تب می‌شوند.

به عنوان نمونه، شیرخشت با کاهش حرارت بدن، تب را تسکین می‌دهد. برخی از این مواد مانند بنفشه ۳ رنگ خاصیت ضدمیکروب دارند و با کاهش میکروب در بدن، سبب کاهش عفونت و پایین آمدن تب می‌شوند. برخی نیز با چند مکانیسم کاهش تب را به دنبال دارند.

از میان این گیاهان و خوراکی‌ها گاهی شکل خاصی از آنها سبب پایین آوردن تب می‌شود. به عنوان نمونه برنج پخته کاهنده تب است. خرما نیز در شکل مصرف عادی آن دمای بدن را پایین می‌آورد اما بنفشه ۳ رنگ یا آویشن و نعناع باید به شکل دم‌کرده یا جوشانده مصرف شوند یا داروهای گیاهی که از آنها تهیه شده خورده شود تا تب را پایین بیاورند.

داروی گیاهی برای تب بر

دم‌کرده یا جوشانده پرسیاوش، مرزنجوش، بنفشه ۳ رنگ، آویشن و نعناع نیز کاهنده دما هستند اما توت‌سفید و سیاه هم تازه و خشک‌شان این خاصیت را دارند. درباره آلو، آناناس و گیلاس باید بگوییم که بهتر است به شکل تازه مصرف شوند تا تب را پایین بیاورند.

برخلاف این موضوع که گفتیم گیاهان تب‌بر داریم تاکنون از نظر علمی به اثبات نرسیده که گیاهی سبب افزایش درجه حرارت و تب شود زیرا بدن هوشمند است و می‌تواند تنظیم حرارت کند. البته برخی از گیاهان و خوراکی‌ها درجه حرارت بدن را بالا می‌برند اما نه به شکلی که بگوییم تب تشدید شده است.

یعنی برخی گیاهان سبب گرم شدن بدن و تعریق می‌شوند مانند عسل، زنجبیل، دارچین، فلفل و اینها انرژی‌زا و محرک هستند و سبب تعریق می‌شوند اما اگر درجه بدن را بسنجیم، آن را بالای ۳۷ نمی‌برند. اینها حرارت را افزایش می‌دهند اما تب‌زا نیستند. تمامی این مواد به عنوان نمونه برای فردی که سرماخورده بسیار خوبند و مضر نیستند پس می‌توان آنها را در بره غذایی این بیماران گنجاند تا این عارضه سریع‌تر فروکش کند.

برچسبتب تب در طب سنتی درمان تب روشهای درمان تب سرماخوردگی طب سنتی گیاهان دارویی گیاهان دارویی تب بر

۱۳۹۷-۰۷-۳۰

۱۳۹۷-۰۷-۲۵

۱۳۹۷-۰۷-۲۴

با سلام وخسته نباشی به محضر مبارک مدیر محترم ودست اندر کاران سایت بسیار عالی فا پارسی تب و همه پزشکان عزیز واقعا سایتتون عالیست و سنگ تمام گذاشتید من که اولین باه وارد سایت شدم و خیلی مطلبش از هر حیث ارزشمند و برای اقشار مختلف قابل هضم است و راهنمای پزشکی کاملیست تشکر میکنم. توفیق روز افزونتان از خداوند منان خواهانم.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

“پارسی طب” یک وبگاه عمومی با موضوع سلامتی و پزشکی است. این وبگاه به شدت به طب سنتی و گیاهی اعتقاد داشته و از این موضوع حمایت میکنند. ما همواره در تلاشیم که اطلاعات مفیدی در اختیار بینندگان خود قرار داده و اسباب رضایت ایشان را جلب نماییم.

تب نشان دهنده این مسئله است که بدن سعی دارد با یک عفونت بجنگد. در هنگامی که بدن تب می کند دردناک است و تمام بدن گرم می شود. برای درمان تب داروهای شیمیایی فراوانی وجود دارد اما با داروی گیاهی تب بر هم می توان به معالجه تب پرداخت.

تب نشان دهنده مبارزه بدن با عفونت و بیماری می باشد که گاهی با درد همراه است و معمولا در شب هنگام شدت می یابد. راه های فراوانی برای درمان تب وجود دارد که ما در ادامه این مطلب به روش های درمان تب با داروی گیاهی تب بر اشاره می کنیم.

هر گاه به تب دچار شدید برای از برطرف کردن آن، داروی گیاهی تب بر زیر را امتحان کنید البته این نکته قابل ذکر است که به هیچ عنوان نباید از داروهای گیاهی در کودکان زیر شش سال استفاده کرد و برای بزرگسالان نیز استفاده از از این داروها در افرادی که به داروهای گیاهی حساسیت دارند باید با احتیاط مصرف شود:

داروی گیاهی برای تب بر

قبل از اینکه برای پایین آوردن تب به دنبال داروهای شیمیایی بروید، از این داروهای گیاهی برطرف کننده تب در جهت درمان استفاده کنید و کارکرد آنها را با داروهای شیمیایی مقایسه کنید.

منبع : آرگا
آشنایی با نوشهیر استانبول

با انواع مدل مبلمان 219 آشنا شوید
نشانی شما منتشر نخواهد شد.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *