دسته‌ها
دارو

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

خواص دارویی و گیاهی

داروی گیاهی برای رشد سریع مو
داروی گیاهی برای رشد سریع مو

سال‌هاست که افراد از مواد گیاهی برای تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید لیست مواد گیاهی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار طولانی است.

در این مقاله سعی داریم چند مورد از این گیاهان را با هم مرور کنیم.

خواص آلوئه ورا برای تقویت مو

آنزیم‌هایی که در آلوئه ورا وجود دارد می‌تواند پوست مرده را حل کند. آلوئه ورا حاوی سالیسیلیک اسید است. همانطور که می‌دانید سالیسیلیک اسید یک ماده ضد التهابی و آنتی بیوتیک است. ژلی که از گیاه آلوئه ورا تهیه می‌شود می‌تواند یک مرطوب کننده عالی باشد. این ژل ساختاری شبیه کراتین دارد. کراتین پروتئینی است که پوست و مو را تشکیل می‌دهد. به همین خاطر آلوئه ورا یکی از بهترین مواد برای رشد موهای شماست.

آمله که با عنوان انگور هندی نیز شناخته می‌شود حاوی انتی اکسیدان‌های متعددی همچون ویتامین C است که برای تولید کلاژن ضروری اند. افزایش سطح کلاژن تولید موهای جدید را افزایش می‌دهد و باعث استحکام و تقویت آن می‌شود.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

پودر آمله را با یک مرطوب کننده همچون روغن نارگیل ترکیب کنید و آن را روی پوست سر بمالید و سپس ماساژ دهید. بهتر است بدانید که آمله بهترین درمان خانگی برای سفید شدن زودرس موهاست.

ریحان سرشار از منیزیم است و اغلب یکی از مواد معدنی است که توسط انسان‌ها نادیده گرفته می‌شود. زمانی که ریحان بر روی مو و پوست سر اعمال می‌شود همانند یک ماده ضد التهابی عمل می‌کند و می‌تواند موها را تقویت کند و جریان خون در فولکیول‌های مو را افزایش دهد. همین امر باعث تحریک رشد موها خواهد شد.

این یک گیاه باستانی است که به نظر برای رشد طبیعی موها بسیار مفید است. شما می‌توانید از این گیاه برای تقویت و رشد موهای خود استفاده کنید.

ریشه گیاه بابا آدم کاربردهای زیادی در پزشکی دارد. به عنوان مثال می‌توان از آن برای درمان پوست سر و به عنوان یک ماده ضد التهابی استفاده کرد. این گیاه سرشار از اسیدهای چرب است و می‌توان آن را به تنهایی یا به همراه سایر گیاهان همچون رزماری مورد استفاده قرار داد و سلامت پوست سر را تقویت کرد. همچنین این گیاه باعث می‌شود موهای قوی تری داشته باشید.

کالاندولا یا گل همیشه بهار سرشار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های مختلف است. روغن کالاندولا را می‌توان بر روی پوست سر اعمال کرد. این کار باعث می‌شود با افزایش تولید کلاژن و افزایش جریان خون در فولیکول‌ها مو، موهای قوی تر و مستحکم‌تری داشته باشید. شما می‌توانید از این گیاه به تنهایی یا به همراه سایر روغن‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

شنبلیله یکی از گیاهانی است که ویتامین زیادی در خود دارد و می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد و رشد موها را تحریک کند. دانه‌های شنبیلیله را باید یک شب قبل از مصرف در آب خیس کنید و از آن یک خمیر تهیه نمایید.

خمیر شنبلیله را به طور مستقیم بر روی پوست سر بمالید یا آن را با ماست یونانی ترکیب کنید تا بتوانید از مزایای لاکتیک اسید موجود در ماست نیز بهره مند شوید. اجازه دهید این ترکیب سی دقیقه روی پوست سر بماند و سپس شستشو دهید.

فواید دانه کتان برای تقویت مو

دانه کتان سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌هایی است که به حذف سموم و پوست مرده از روی پوست سر کمک می‌کند. دانه کتان را در آب بجوشانید تا یک ژل نرم به دست اید. سپس آن را بر روی پوست سر و موها اعمال کنید. این مرطوب کننده می‌تواند رشد موها را تحریک کند و باعث تقویت موهای موجود گردد.

افزایش رشد مو با پودر زنجبیل

روغن ریشه زنجبیل جریان خون در فولکیول‌های مو را افزایش می دهد و باعث می‌شود موهای قوی تر و سالم تری داشته باشید. ریشه زنجبیل همچنین یک ضد عفونی کننده و مرطوب کننده عالی است و همین امر موجب می‌شود شوره سر و سایر مواد را از روی مو بردارد.

این گیاه به طور سنتی برای درمان بیماری‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شود.شما می‌توانید عصاره این گیاه را با روغن زیتون ترکیب کنید و سپس پوست سر را با آن ماساژ دهید. اینکار جریان خون را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند موهای قوی تری داشته باشید.

گل ختمی حاوی ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌تواند سلامت مو و پوست سر را بهبود ببخشد. شکوفه‌های تازه آن را به روغن نارگیل اضافه کنید و ترکیب نمایید تا خمیر نرمی ایجاد شود. زمانی که این خمیر را بر روی پوست سر اعمال می‌کنید، قادر خواهید بود رشد موها را بعد از چند وقت مشاهده کنید. همچنین این ماده از بروز شوره سر جلوگیری می‌کند.

گل گیاه رازک حاوی روغنی است که می‌تواند به عنوان تحریک کننده برای رشد موها به کار رود. علاوه بر این،روغن گل رازک یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های موجود در سر کمک کند.

این گیاه سرشار از مواد معدنی است و می‌تواند یک راه حل طبیعی برای تحریک رشد موها و داشتن پوستی سالم باشد. دم اسبی کار خود را با تحریک رگ‌های خونی انجام می‌دهد که اکسیژن مورد نیاز فولیکول‌های مو را تامین می‌کند.

گیاه دم اسبی حاوی کوئرستین است که یک فلاونوئید محسوب می‌شود. برای آماده کردن این گیاه، دم اسبی خشک شده را در آب فرو ببرید و اجازه دهید یک یا چند ساعت بماند. سپس آن را صاف کنید و آب آن را بگیرید. اجازه دهید آب در دمای اتاق خنک شود و سپس بر روی مو و پوست سر اعمال کنید.

روغن اسطوخودوس یک ماده ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد عفونی کننده قدرتمند است. این روغن جریان خون در پوست سر را تحریک می‌کند، رشد موهای جدید را سرعت می‌بخشد و به تعادل تولید روغن‌های طبیعی موجود در پوست سر کمک می‌کند. شما می‌توانید این روغن را به همراه روغن‌های دیگر به کار ببرید.

گلیکوزیدها، ساپونین‌های تری‌ترپنوئیدی و فلاونوئیدهایی که در شیرین بیان یافت می‌شود به تغذیه پوست سر کمک می‌کند و اسیب ناشی از عفونت قارچی، اگزما، حساسیت و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را بهبود می‌بخشد.

برای استفاده کردن از این گیاه، کافیست یک قاشق غذاخوری ریشه شیرین بیان خشک شده را به سه پیمانه آب جوش اضافه کنید. اجازه دهید ریشه ها به مدت یک یا چند ساعت در آب بمانند. سپس آب آن را صاف کنید و بر روی سر و پوست آن بمالید.

ریشه مارشمالو سرشار از موسیلاژ است که می‌تواند به مو کمک کند. مارشمالوی خشک را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. عصاره آن را خارج کنید و با نرم کننده طبیعی ترکیب نمایید.

این ماده نیز منبع دیگری از سیلیس و منیزیم است که سلامت پوست سر را بیشتر می‌کند و به رشد موها کمک می‌کند. سعی کنید این ماده را به مدت یک یا چند ساعت در آب قرار دهید. البته می‌توانید چای این ماده را نیز تهیه کنید و بنوشید.

جعفری که معمولا در هر آب و هوایی رشد می‌کند پر از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی است که تولید کراتین و کلاژن را در پوست سر افزایش می‌دهد، باعث افزایش جریان خون می‌گردد و از سلامت موها و پوست سر محافظت می کند. جعفری همچنین در برگیرنده مس است که می‌تواند به تنظیم متابولیسم بدن و نیز سنتز ملانین کمک کند.

ملانین رنگدانه ای است که از پوست و مو در برابر آسیب نور خورشید محافظت می کند. شما می‌توانید جعفری را در آب جوش فرو ببرید یا آن را خرد کنید و با روغن ترکیب نمایید و بر روی پوست سر بگذارید. همچنین می توان جعفری را به سالادها،چای و مواد غذایی اضافه کرد. با اینحال زنان باردار باید از خوردن مقدار زیادی جعفری خودداری کنند زیرا باعث سقط جنین می‌شود.

روغن مرطوب کننده ای که حاوی نعناع باشد می‌تواند خاصی ضدقارچی و ضد التهابی از خود نشان دهد.هنگامی که این روغن بر روی پوست سر اعمال می‌شود می‌تواند به بهبود آسیب ناشی از مواد شیمیایی، میکروبی و سایر موارد کمک کند.همچنین این ماده به تحریک رشد مو و افزایش جریان خون کمک خواهد کرد.

میوه گل رز یکی از بهترین منابع ویتامین C است و همین امر باعث شده است این گیاه یک تحریک کننده عالی برای رشد مو باشد. شما می‌توانید آن را در آب خیس کنید تا کمی نرم شود. سپس با مرطوب کننده ترکیب نمایید تا خمیر نرمی حاصل گردد.

خواص رزماری برای رشد مو

رزماری نیز جزو گیاهانی است که در بیشتر شرایط آب و هوایی رشد پیدا می‌کند. روغن رزماری سرشار از ویتامین است. این روغن خاصیت آنتی باکتریایی، آنتی اکسیدانی دارد.دو قاشق چایخوری از روغن رزماری را بردارید و با آن پوست سر خود را ماساژ دهید.

مریم گلی حاوی ویتامین‌های C، B و نیز منیزیم، روی و پتاسیم است که همه این موارد برای تقویت موها ضروری هستند. مریم گلی خاصیت ضد عفونی کننده و ضد حساسیت دارد و همین امر باعث شده است یک ماده خوب برای رشد موها باشد.روغن مریم گلی را به مرطوب کننده خود اضافه کنید یا یک محلول گیاهی از آب آن تهیه نمایید.

می‌توانید این گیاه را در آب خیس کنید و از آن یک شوینده طبیعی بسازید. موهای خود را با آن شستشو دهید یا خمیر آن را بر روی پوست سر بمالید. اینکار باعث تحریک رشد موها، تقویت ریشه مو و بهبود سلامت پوست سر می‌شود.

این گیاه توسط افراد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده یک شوینده طبیعی است و خاصیت ضد التهابی و ضد میکروبی دارد. شما می‌توانید از آن برای تغذیه پوست سر و فولیکول های مو استفاده کنید و موهای ضخیم و سالم تری داشته باشید.

فواید تقویت موی آویشن

این گیاه خاصیت ضد عفونی کننده و ضد قارچی دارد. آویشن حاوی مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم و سلنیم است که برای رشد موها ضروری اند. روغن اویشن را می توان با روغن حامل ترکیب کرد.

تَره، (نام‌های دیگر: کلشک، بولاغ اوتی، علف چشمه، شاهی آبی، ترتیزک آبی) گیاهی از تیره شب‌بوها به ارتفاع ۱۰ تا ۶۰ سانتی متر با برگ‌های کوچک به رنگ سبز تیره و گل‌های خوشه‌ای کوچک سفید و ساقه‌های خزنده است. این گیاه سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای سلامت و رشد موها بسیار مفیدند.

بومادران خاصیت ضد التهابی، ضد عفونی کننده دارد و قابض است. همین امر باعث می شود برای رشد موها عالی باشد. از آنجایی که این گیاه سرشار از ساپونین و اسیدهای چرب است عصاره آن می‌تواند شوینده طبیعی مو و پوست سر باشد.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

این گیاه کاربردهای زیادی دارد و می‌توان از آن به عنوان شوینده طبیعی برای موها استفاده کرد. همچنین این گیاه برای رشد مو میتواند مفید باشد.

سلام
میشه همه داروهای که گفتید رو پشت سر هم بزنیم یا چندتا شون زد لطف میکنید بگید چطوری بزنم
من خیلی از موهام دار میریزه توی یک سال خیلی خالی شده کلا ی کاکل جلوی موهام مانده
لطف میکنید اگر جواب بدید

سلام عزیز
برای اینکه بدونید تاثیر هرکدومشون روی موهای شما چیه بهتره که به صورت دوره ای استفاده کنید به عنوان مثال برای یک هفته از آلوئه ورا استفاده کنید و بعد نتیجه رو بررسی کنید اگر براتون مفید بوده پس همونو ادامه بدین و سراغ مورد بعدی نرید اما اگر هیچ تفاوتی حاصل نشده بود میتونید برید سراغ مورد بعدی.

با عرض سلام میخواستم بپرسم یعنی کدوم یکی واقعا رشد سریع موه هارو انجام میده جریان گیاه خرگوشک چیه اونم خوبه من فقط میخوام در عرض سه چهار ماهی موه هام از یک طرف بزرگ بشن و تا جای صورتم بیان حالا هم موه هام اندازه نصف بند انگشت هستن به نظرت در عرض سه ماه میشه با اینا موه هام بزرگ بشن

سلام دخترم ۴سالونیمشه موهاشوتراشیدم بخاطراینکه شپش گرفت،میشه ازاین داروهابراش بزنم روی پوست سرش،آسیب نمیبینه یاواسش بدنیست ممنون میشم زودجواب بدید واقعانگرانم خودشم ناراحته چون موهاشوزدم.

سلام…وقتتون بخیر..خیلی ممنون بابت مطالب خیلی خوبتون…ببخشید میوه گل رز منظورتون اون قسمت از گله که گلبرگا روش رشد میکنن؟که بعد که گلبرگا میریزن میمونه؟

سلام دوست عزیز
بله منظور همون قسمت هستش.

ممنون از راهنمایتون

صفحه اصلی » مقالات » پزشکی و سلامت » پوست و مو » تقویت مو : روشهای گیاهی رشد و تقویت مو / بهترین داروهای تقویت مو

تقویت مو / چند روش خانگی برای تقویت مو

تقویت مو : ریزش مو یک نگرانی مشترک بین آقایان و بانوان است. دلایل گوناگونی وجود دارد که می تواند ریزش مو را بوجود بیاورد. از ژنتیک و کمبود ویتامین گرفته تا تغییرات هورمونی. البته برخی عوامل پزشکی نظیر بیماری تیروئید نیز می تواند عامل کم پشتی یا ریزش مو بشود. در این مقاله از بخش پوست و مو در وب سایت نایریکا به روش های خانگی برای افزایش رشد مو و تقویت آن می پردازیم.

باید بگوییم که هیچ راه حل جادویی برای رشد مو وجود ندارد. اما تحقیقات نشان داده که شاید گیاهان بتوانند به کاهش سرعت ریزش مو یا در برخی مواقع رشد مو کمک بکنند. به هرحال این تحقیقات بر روی حیوانات صورت گرفته است و زمانی قابل اطمینان خواهد بود که علم جدید تاثیر خود را بر انسان نشان بدهد. اطلاعات خود را راجع به چگونگی درمان های گیاهی افزایش داده تا بتوانید به تفوبت مو و رشد موی خود کمک کنید. حتما قبل از استفاده از هرگونه داروی گیاهی با پزشک خود صحبت کنید خصوصا زمانی که ریزش موی شما به دلیل بیماری است. در زیر به مهمترین و متداول ترین روش هایی می پردازیم که از طریق آن ها می توانید به تقویت موهای خود بپردازید.

روغن مو یا همان تقویت کننده مو ترکیبی از عصاره های گیاهان مختلف است که در یک روغن پایه و اصلی که حامل آنهاست میکس شده اند. برخی از این تقویت کننده ها شامل چندین عصاره گیاهی و روغن میشوند. تعدادی از این روغن ها مشهور هستند و برای ساخت تقویت کننده مو از آنها استفاده میشود.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

در زیر بهترین روغن های گیاهی برای تقویت و رشد مو را مشاهده می کنید: روغن نارگیل روغن بادام روغن گردو روغن زیتون روغن معدنی روغن جوجوبا (گیاه بومی قاره امریکا) روغن جوانه گندم

در ادامه تعدادی از گیاهانی را که از عصاره آنها برای تقویت مو استفاده می شود معرفی میکنیم.

تقویت موهای نازک / برای تقویت مو چه بخوریم

هیبیسکوس یا چای قرمز یک بوته همیشه سبز و خوردنی است. اگرچه معمولا از آن برای ساخت چای استفاده میشد، محققان بر این باورند که هیبیسکوس باعث تحریک فولیکول ها افزایش سایز انها و افزایش رشد مو می شوند

براهمی یک گیاه خزنده است که در طب پزشکی ایورودا در شبه قاره هند استفاده میشود. این گیاه حاوی الکوئیدها است که تصور میشود پروتئین های مسئول رشد مو را فعال میکند.

تریداکس پروکامبنتس که به عنوان گیاه دکمه کتی نیز شناخته میشود، گیاهی خزنده است که در طب ایورودا هم استفاده میشود و از خانواده گل آفتابگردان است. این گیاه با داشتن آنتی اکسیدان به خودی خود باعث تقویت مو و رشد آن میشود و میتوان با دیگر گیاهان نیز ترکیب کرد.

جاتامانسی بوته ای کوچک است که ساقه های زیرزمینی آن میتواند سرعت رشد مو را افزایش دهد. نشان داده شده که افرادی که به خاطر شیمی درمانی به بیماری الوپسی مبتلا شده اند می توانند از آن برای رشد سریعتر مو استفاده کنند.

جینسینگ گیاهی بسیار قدیمی است که کاربردهای مختلفی دارد؛ از جمله جلوگیری از ریزش مو. برخی بر این باورند که جنسینگ با داشتن ساپونین ها که در مهار کردن ردوکتاز ۵آ نقش دارند میتواند مو را تقویت کرده و باعث رشد مو شود. ساپونین نوعی آنزیم است که برای ریزش موی آقایان مورد استفاده قرار می گیرد

بعضی از روغن های تقویت مو طوری ساخته شده اند که به عنوان شامپو و حالت دهنده مورد استفاده قرار گیرند پس حتما حواستان به دستورالعمل شرکت تولید کننده باشد. برچسب روی محصول شما را راهنمایی میکند که بدانید برای استفاده از روغن های تقویت مو، موها باید مرطوب باشند یا خشک. با دست های تمیز روغن را مستقیما بر پوست سر ماساژ دهید و هنگام شستشو نیز مستقیما پوست سر را تمیز کنید.

چند روش خانگی برای تقویت مو / معجون برای تقویت موی سر

پماد گیاهی که بعضا ضماد هم گفته میشود از ترکیب گیاهان با یک روغن مثل چربی پشم، نفت خام، ژلاتین و آب ساخته می شود. دیگر اجزا شامل موم عسل یا کره کاکائو هم میشود پماد های چند گیاهی معمولا حاوی چندین عصاره مختلف گیاهان است.

در طب ایورودا استفاده داشته و از آن برای تقویت و رشد مو استفاده میشده است و حاوی چندین آنتی اکسیدان است.

گوتوکولا یکی از معروف ترین گیاهان ایووردیک است. تصور بر این است که به رشد طولی و تحریک رشد مو کمک میکند. احتمالا با افزایش جریان خون به سمت پوست سر این کار انجام می شود.

آلوئه ورا یک گیاه گرمسیری و رایج و مشهور است که برای درمان سوختگی و مشکلات هاضمه شناخته شده است. آلوئه ورا میتواند شرایط پوست سر را سلامت و تحت مراقبت قرار دهد تا رشد مو در فضای سالم رخ دهد.

ریحان مقدس گیاهی خوشبو و انطباق پذیر با شرایط جوی مختلف که به خاطر ویژگی های درمانی خود مشهور است. این گیاه شاید بتواند مانع ریزش مو که بر اثر شوره و خارش سر یا تغییرات سطح هورمون ها ایجاد شده بشود.

پمادهای گیاهی معمولا باید مستقیما بر پوست سر مالیده بشوند. طبق دستورالعمل دارو، پماد را با دست های تمیز بر روی پوست سر ماساژ بدهید. میزان ماساژ به بروشور دارو برمیگردد ولی معمولا تا جذب کامل آن انجام می شود.

کرم های گیاهی نیز از آب و عصاره های گیاهان ساخته شده اند. البته آنها آب بیشتر و روغن کمتری نسبت به پمادهای گیاهی دارند و براحتی جذب پوست میشوند.

کتان غول پیکر گیاهی پراکنده و ایورودیک که بر اساس داستانی در سال ۲۰۰۸ این گیاه با مهار آنزیم ردوکتاز ۵آ به درمان الوپسی به وجود آمده بر اثر هورمون های استروئید کمک میکند.

سیب تلخ گیاهی کویری و میوه دار، درواقع خمیر میوه خشک شده است که برای تقویت مو و درمان ریزش مو به کار میرود. سیب تلخ حاوی گلیکوزیدها است که ترکیبات آن رشد مو را آغاز میکند.

این بوته گل کوچک بومی منطقه آسیای جنوبی است. در تحقیقات سال ۲۰۱۶ باعث شروع رشد مو در موش ها شد و میتواند درمقابل بیماری الوپسی هم موثر باشد.

با دست های تمیز، بر اساس دستورالعمل شرکت تولید کننده کرم را بر روی پوست ماساژ دهید یا از ریشه تا سر مو را کرم بمالید.

ژل های گیاهی حاوی عصاره های گیاهی هستند که در یک ژل قرار میگیرند. آنها معمولا روغن ندارند.

با دستانی تمیز ژل را روی سطح پوست ماساژ دهید یا آن را از ریشه تا نوک مو بمالید.

تقویت موی سر با مواد طبیعی

روغن کرچک دارای اسیدهای چرب امگا ۹ و ویتامین E می باشد و باعث تقویت و افزایش رشد مو می شود. روغن کرچک علاوه بر اینکه رطوبت مو را تامین می کند باعث پرپشت شدن و درمان عفونت پوست سر می شود. مقداری روغن کرچک را گرم کنید و بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید، بگذارید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. اگر می خواهید سریع تر نتیجه بگیرید چهار قطره اسانس رزماری را با روغن کرچک مخلوط کنید.

روغن زیتون به دلیل وجود مواد مغذی باعث تقویت و افزایش رشد مو می شود علاوه بر این ریزش مو را کاهش می دهد. مقداری روغن زیتون را گرم کنید و بر روی موها و پوست یر خود ماساژ دهید بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب و شامپو بشویید. در روشی دیگر مقداری روغن زیتون را با روغن نارگیل یا روغن کرچک ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر ماساژ دهید بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب و شامپو بشویید. یکی دیگر از روش های طبیعی برای تقویت و رشد سریع مو این است که ۳ قطره سدر، ۲ قطره آب لیموترش تازه و ۳ قطره رزماری را به ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید و به مدت یک ساعت موها و پوست سر را با آن ماساژ دهید و سپس با آب و شامپو بشویید.

روغن نارگیل و شیر نارگیل حاوی ویتامین B، C و E و همچنین کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، سلنیوم و سایر مواد مغذی دیگر هستند که موهای شما را تغذیه کرده و باعث رشد مو و جلوگیری از ریزش مو می شوند. پوست سر خود را با شیر نارگیل ماساژ دهید و بگذارید نیم ساعت بماند سپس آن را با آب گرم بشویید. یک چهارم فنجان شیر نارگیل، روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا را ترکیب کنید و بر روی مو ها بمالید، این روش باعث رشد سریع موها می شود. شیر نارگیل را با آووکادو، روغن نارگیل و عسل ترکیب کنید و از آن برای تغذیه مو استفاده کنید.

روغن بادام تلخ و شیرین برای افزایش رشد مو و داشتن موهای سالم و پرپشت مفید می باشند. همچنین روغن بادام موها را صاف و شفاف کرده و از ریزش مو جلوگیری می کند. روغن بادام را با زرده تخم مرغ، روغن اسطوخودوس و روغن جوجوبا ترکیب کرده و بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید. در روشی دیگر مقدار مساوی روغن کرچک و روغن بادام را با هم ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر بمالید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

رزماری یک گیاه عالی برای نقویت و رشد مو می باشد، رزماری برای افزایش رشد مو، تقویت ریشه مو و از بین بردن شوره سر مفید می باشد. علاوه بر این محتوای گوگرد و سیلیکا در رزماری برای جلوگیری از ریزش مو مفید می باشد. دو قطره روغن رزماری را با دو قاشق روغن زیتون یا نارگیل ترکیب کنید و آن را بر روی مو و پوست سر خود ماساژ دهید، بگذارید نیم ساعت بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. در روشی دیگر مقداری رزماری را در دو فنجان آب گرم بریزید و بگذارید پنج دقیقه بماند و سپس از این ترکیب برای شستشوی موهای خود استفاده کنید. شما می توانید این روش ها را چندین بار در هفته استفاده کنید.

روغن سیاه دانه برای تقویت و افزایش رشد مو مفید می باشد، همچنین روغن سیاه دانه از سفید شدن مو، ریزش مو و طاسی جلوگیری می کند. مقداری روغن سیاه دانه را بر روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید، بگذارید ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بماند و سپس با آب و شامپو شستشو دهید. در روشی دیگر یک قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و آن را بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید. بگذارید ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

روغن فندق برای تقویت مو های خشک و آسیب دیده و افزایش رشد مو مفید می باشد. مقداری روغن فندق را بر روی پوست سر و مو ها ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. در روشی دیگر ۲ قاشق غذاخوری پودر فندق را با ۲ تخم مرغ ترکیب کنید و آن را بر روی موها بمالید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم و شامپو خوب بشویید.

روغن کنجد از جمله مواد طبیعی مفید برای تقویت مو، حفظ رنگ طبیعی موها، درمان شپش مو، شوره سر و درمان خشکی و شکنندگی موها می باشد. ۲ قاشق غذاخوری روغن کنجد را با ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام ترکیب کنید و با نوک انگشتان بر روی پوست سر و مو ها ماساژ دهید. موها را با یک حوله گرم بپوشانید و بعد از ۳۰-۴۰ دقیقه آن را با آب و شامپو بشویید. در روشی دیگر ژل آلوئه ورا تازه را با ۲ قاشق غذاخوری روغن کنجد ترکیب کنید و بر روی موها ماساژ دهید. بگذارید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

شنبلیله غنی از پروتئین است که موهای شما را تقویت کرده و باعث افزایش رشد مو می شود. یک فنجان دانه های شنبلیله را به مدت چهار ساعت در آب خیس کنید و سپس در مخلوط کن بریزید. روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و قبل از حمام این ترکیب را بر روی موهای خود بمالید. بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. این روش را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

لیموترش غنی از ویتامین C و ویتامین B، اسید فولیک و سایر مواد مغذی است که علاوه بر افزایش رشد مو، موها را صاف و براق می کند. آب نصف لیموترش تازه را با دو قاشق روغن نارگیل یا روغن زیتون ترکیب کنید و آن را بر روی مو و پوست سر خود بمالید. بگذارید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. این روش درمانی را دو بار در هفته تکرار کنید.

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های فراوانی است که برای تقویت و رشد سریع مو مفید بوده و برای کاهش ریزش مو، درمان شوره سر و داشتن موهای سالم به شما کمک می کند.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

عسل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی موی سر شناخته می شود که از ریزش مو و شوره سر جلوگیری کرده و باعث تقویت و رشد سریع موی سر می شود. نصف یک فنجان عسل را با ۱/۴ فنجان روغن زیتون ترکیب کرده و کمی گرم کنید. آن را بر روی موهای خود ماساژ دهید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند سپس با آب سرد و و شامپو بشویید. توجه داشته باشید که تقویت مو با عسل و دارچین، تقویت مو با پیاز و عسل و تقویت مو با موم عسل کارآیی بیشتری دارد.

آلوئه ورا حاوی آنزیم های پروتئولیتیک، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است که سلول های آسیب دیده در پوست سر را درمان کرده و باعث افزایش رشد مو می شود. یک فنجان ژل آلوئه ورا تازه را با ۲ قاشق غذاخوری روغن کرچک ترکیب کنید و آن را بر روی پوست سر و موهایتان بمالید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب سرد و شامپو بشویید. از این روش یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

استفاده از آب پیاز یک روش طبیعی برای رشد و تقویت مو می باشد، گوگرد موجود در پیاز به کاهش ریزش مو کمک می کند علاوه بر این خواص ضد باکتریایی پیاز عفونت ها را که از رشد مو جلوگیری کرده از بین می برد و شوره سر را درمان می کند. یک تکه پنبه را به آب پیاز آغشته کنید و بر روی پوست سر و موها بمالید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب گرم و شامپو بشویید. از این روش هر روز استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. (در برخی منابع آب پیاز یکی از بهترین روش های خانگی برای رشد سریع مو در یک هفته می باشد.)

آب برنج برای تقویت و رشد سریع مو، درمان ریزش مو و برای صاف و براق شدن مو مفید می باشد. مقداری آب برنج را با چند قطره روغن رزماری ترکیب کنید و آن را بر روی موهای خود بمالید و ۴ تا ۵ دقیقه موها را ماساژ دهید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. از این روش یکبار در هفته استفاده کنید.

سیب زمینی حاوی ویتامین B، ویتامین C، روی، نیاسین و آهن است که فولیکول های مو را تقویت کرده و باعث افزایش رشد مو می شود. همچنین از شوره سر و ریزش مو جلوگیری می کند. آب یک سیب زمینی را بگیرید و آن را ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی موها ماساژ دهید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید. در روشی دیگر آب سیب زمینی، زرده تخم مرغ و عسل را با هم ترکیب کنید و آن را بر روی پوست سر و موها بمالید. بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد شویید. این روش ها را یک بار در هفته انجام دهید.

حنا دارای مواد مغذی فراوانی است که پوست سر را تقویت کرده، باعث تقویت و رشد سریع مو شده و ریزش مو و شوره سر را درمان می کند. نصف فنجان پودر حنا را با ۱/۴ فنجان آب گرم و روغن نارگیل ترکیب کنید و بگذارید ۱۲ ساعت بماند. سپس این مخلوط را بر روی موها بمالید و بگذارید یک ساعت بماند سپس با آب و شامپو خوب بشویید. از این روش یکبار در ماه استفاده کنید.

تحقیقات نشان داده که قهوه می تواند باعث افزایش رشد مو شود. قهوه را دم کنید، موها را خوب با آب و شامپو بشویید و سپس قهوه دم شده را بر روی موها بریزید و خوب ماساژ دهید و ۲۰-۶۰ دقیقه بگذارید بر روی موها بماند و سپس با آب بشویید. توجه داشته باشید که قهوه رنگ مو را تغییر می دهد اگر می خواهید رنگ مو تغییر نکند پس از ماساژ سریع با آب بشویید.

دارچین یک گیاه دارویی مفید برای جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد مو می باشد. نصف فنجان روغن زیتون گرم شده را با ۱ قاشقچایخوری دارچین و ۱ قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و آن را بر روی موها بمالید. بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید. از این روش یک بار در هفته استفاده کنید.

سیر دارای مقادیر بالای گوگرد است که برای تقویت و رشد سریع مو مفید می باشد. قبل از خواب یک عدد سیر را بر روی پوست سر و موها بمالید، بعد از یک ساعت سرتان را با روغن زیتون ماساژ بدهید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد موهای تان را با آب و شامپو بشویید.

سس مایونز به دلیل وجود ویتامین ها و مواد مغذی می تواند باعث تقویت مو و افزایش رشد مو شود. یک فنجان سس مایونز را بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید، سر خود را با یک حوله بپوشانید و بگذارید ۲۰ دقیقه بر روی مواه بماند سپس با آب گرم و شامپو بشویید. اگر موی نرمال دارید این روش یک بار در ماه استفاده کنید و اگر موهایتان خیلی آسیب دیده باشد این روش یک بار در هفته به کار ببرید.

کربن فعال موجود در زغال چوب می تواند باعث افزایش رشد مو شده و از ریزش مو جلوگیری کند. همچنین زغال به شما کمک می کند تا موهای بلند و سالم تری داشته باشید. یک فنجان آب گرم، ۱ قاشق چایخوری نوشابه گازدار و ۱/۴ قاشق چایخوری زغال چوب را ترکیب کنید و آن را به مدت ۵ دقیقه بر روی موها ماساژ دهیدو سپس با آب بشویید. در روشی دیگر پودر زغال چوب و روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید و بر روی موها بمالید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

وازلین می تواند برای درمان موهای خشک مفید باشد و باعث تقویت و رشد سریع موها شود. شب قبل از خواب مقداری وازلین را بر روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپو بشویید.

همانطور که می دانید مواد غذایی برای تقویت و افزایش رشد موها ضروری هستند. از مواد غذایی مفید برای تقویت مو می توان به گردو، تخم کتان، مرکبات، توت فرنگی، فلفل قرمز، آجیل، برنج قهوه ای و جو، سبزیجات خام و میوه ها اشاره کرد. همچنین گلاب، گیاه گزنه، گل ختمی، گل بابونه و گل سرشور برای تقویت و افزایش رشد مو مفید هستند.

روغن کندش فراموش نشه

از شما سپاسگزاریم دوست عزیز

قیمت طلا و سکه و ارز و دلار : آخرین قیمت و اخبار در وبسایت نایریکا

لیونل مسی : آخرین اخبار مربوط به لیونل مسی

کارت سوخت / آخرین اخبار مربوط به کارت سوخت

تحریم ظریف : آخرین اخبار، واکنش ها و بازتاب تحریم آمریکا علیه ظریف

لیگ برتر : آخرین اخبار / جدول لیگ برتر، بازیها، گلزنان و نتایج لیگ برتر

روغن نعناع: خواص و مضرات / خواص روغن نعناع برای لب، حجم دهنده لب و برای مو (روغن نعنا)

تخم کتان: خواص، مضرات / بذر و روغن بذر کتان برای نازایی، کیست تخمدان، پوست، لاغری

روغن کتان: خواص، مضرات و طبع در طب سنتی / روغن کتان برای لاغری و پوست

عرقیات چاق کننده صورت / راههای چاق شدن صورت + رفع چین و چروک

آنتی هیستامین قوی و طبیعی و لیست داروها برای حساسیت پوستی و آبریزش بینی

ورم معده: علائم، رژیم غذایی، ورزش و درمان قطعی ورم معده در طب سنتی

پاکسازی کبد: رژیم پاکسازی کبد در طب سنتی با عرقیات، خاکشیر، قرص و دارو / سم زدایی

گوش درد: درمان خانگی در طب سنتی و علت گوش درد مداوم و خطرناک با سردرد

ژیلا امیرشاهی / بیوگرافی ژیلا امیرشاهی + جدیدترین عکس های او خارج از صدا و سیما

چربی سوزی: رژیم چربی سوزی سریع و آسان / قرص چربی سوزی و زنجبیل

خرمالو: خواص، مضرات، طبع، انواع / خرمالو در بارداری، برای کودکان و بدنسازی

روغن بادام شیرین: خواص و مضرات / روغن بادام شیرین برای دور چشم، مو و پوست

آبلیمو: خواص و طبع / خواص آبلیمو برای کبد، پوست و فشار خون / خواص آبلیمو و عسل

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

تعبیر خواب نایریکا / کاملترین و جامعترین تعبیر خواب از معبرین ایرانی و خارجی

تعبیر خواب حاملگی (زن حامله) : حامله بودن مادر و دیگران / حامله شدن مرد / سقط جنین

تعبیر خواب هزارپا: تعبیر خواب هزارپای سیاه و زرد و کشتن آن / هزارپا ابن سیرین

زولوفت: عوارض، مصرف در بارداری و شیردهی / قرص تاخیری زولوفت و چاقی

فهرست داروها و مکمل ها (اطلاعات دارویی)

تعبیر خواب زایمان: زایمان مرد، زایمان دوقلو، زایمان دیگران / تعبیر بارداری و نوزاد

عید قربان: تاریخ عید قربان ۹۸ و ۹۹ + داستان، متن، شعر، اس ام اس و تبریک

کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، انتخاب رشته

ارز دیجیتال / رمز ارز / بیت کوین / پول اینترنتی : آخرین اخبار

احمد عراقچی : آخرین اخبار مربوط به محاکمه معاون ارزی سابق بانک مرکزی

اگر از کم مویی و بد رشد بودن موهایتان ناراضی هستید، پیشنهاد میکنیم از روش های جادویی و طبیعی که در ادامه به آن اشاره میکنیم امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید. تقویت و رشد موهای سر کار خیلی سختی نیست. در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک ما بهترین راه ها را برای مراقبت از موهایتان آورده ایم.

طبق گزارش ها, چندین مورد وجود دارد که می توانند باعث خشک شدن موهای طبیعی شوند.

مانند:

علاوه بر این, این اتفاقات و خشکی مو اغلب با ریزش مو مرتبط است, بنابراین اگر ریزش مو هم دارید، باید به این پیشنهادها توجه کنید.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

1.شستن با آب ولرم رو به خنک:

اگر با آب خیلی داغ موهایتان را می شورید، آن را خنک کنید!

2.محافظت در برابر گرما:

اگر می خواهید به موهایتان گرما بدهید تا زیباتر شوند، قبل از اعمال گرما, از موادی برای محافظت موها بزنید.

3. درمان خانگی روغن داغ:

یکی از بهترین پاسخ ها به این سوال که چگونه می توان موهای خود را مرطوب کرد, این گزینه است.

روغن بادام, زیتون, جوجوبا و نارگیل را گرم کنید. سر و موهایتان را با آنها ماساژ دهید و با یک حوله بپوشانید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس با یک شامپو ملایم و آب سرد بشویید.

4. شستشو با جوش شیرین:

برای چند هفته شامپویتان را با جوش شیرین جایگزین کنید. فقط برای چند دقیقه به پوست سر و موهایتان خود جوش شیرین بزنید و ماساژ دهید. این کار باعث تحریک تولید طبیعی روغن و کاهش پوسته پوسته شدن سر می شود.

5. زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ را با سه قاشق چای خوری آب مخلوط کنید. به موهای خود بمالید و بعد از چند دقیقه فقط با آب سرد بشویید.

اگر موهای طبیعی شما چرب است, دلایل آن می تواند به طور قابل توجهی با مورد بالایی تغییر کند:

در حالی که بسیاری از این عوامل از کنترل شما خارج هستند, اما برخی از چیزها وجود دارند که می توانید به رژیم خود اضافه کنید، تا به کاهش عدم تعادل چربی کمک کنید.

6.شستشوی کمتر موها:

شستن زیاد موها می تواند پوست سر شما را از روغن های طبیعی اش جدا کند که به بدن اجازه می دهد روغن بیشتری تولید کند! متخصصان مراقبت از مو توصیه می کنند که تعداد دفعاتی که در هفته حمام می کنید را کم کنید.

7. نرم کننده تان را بررسی کنید:

موهای چرب به یک نرم کننده سبک نیاز دارد. زمانی که از نرم کننده مو استفاده می کنید از آن فقط به انتهای موهایتان بزنید.

8. همچنین، برس را فراموش نکنید:

برس زدن بیش از حد باعث تحریک تولید روغن می شود.

9. آبکشی با سرکه سیب:

سرکه سیب برای موهای چرب نیز مفید است. موهای خود را با جوش شیرین و آب بشویید، اما به جای آبکشی با آب، از ترکیبی از آب و سرکه سیب استفاده کنید، با 1 فنجان سرکه سیب و 2 فنجان آب.

10. نرم کننده روغن نارگیل:

روغن نارگیل خالص را به مو و پوست سرتان ماساژ دهید و اجازه دهید حدود یک ساعت بماند و سپس با شامپو ملایم بشویید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

11. نمک اپسوم را به شامپو اضافه کنید:

قبل از شامپو زدن، دو قاشق چای خوری نمک اپسوم را به کف دست خود بزنید و آن را با شامپویتان مخلوط کنید و به موهایتان بزنید. منیزیم موجود در نمک به جذب روغن اضافی کمک می کند، و این کار را بیش از دو بار در هفته انجام ندهید.

تعریف وزی مو اساساً رشته های مو است که از سبک های موی طبیعی دور شده اند.

دلایاش معمولاً این موارد است:

این مورد می تواند برای موهای مجعد و یا صاف اتفاق بیفتد، و متخصصان توصیه می کنند که مرطوب کننده هایی که حاوی دیستیکون یا پروتئین هستند، می توانند برای این مورد مناسب باشند.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

12.پروتئین مو:

شما می توانید از یک دیستیکون با روغن مخلوط شده استفاده کنید، یا می توانید یک محصول با روغن آرگان و پروتئین ها را بخرید، که پاداش خوبی برای مراقبت از مو است.

13. ماسک موی آووکادو:

یک آووکادو و فنجان ماست را تا زمانی که نرم و خامه ای شوند، له کنید و سپس به مدت 45 دقیقه به موهایتان بزنید. سپس با یک شامپو ملایم بشویید و نرم کننده خود را بزنید.

14. از مایونز استفاده کنید:

این دستورالعمل یکی از بهترین درمان های خانگی برای خشکی مو و ترمیم موهای مجعد است.

یک چهارم فنجان سس مایونز، یک تخم مرغ ( اگر موهای بلند دارید،2عدد) و 1/3 فنجان روغن بادام خالص را باهم مخلوط کنید.

این مخلوط را به موهای خود بزنید و با حوله ای ببندید و بگذارید بماند. سپس با یک شامپو ملایم بشویید، و از درخشش طبیعی مو خود شگفت زده شوید.

15. آلوئه ورا:

این ساده ترین نکته مراقبت از مو است و یک لایه اضافی برای حفاظت و رطوبت رسانی مو می باشد.

به نسبت های مساوی آلوئه ورا و روغن گیاهی را مخلوط کنید و به موهایتان بزنید. بگذارید حدود 30 دقیقه بماند و سپس بشورید.

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟ ریزش مو تقریباً برای همه وجود دارد و به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد، مانند:

بعضی از ریزش موهای شما نرمال است. در هر زمان مشخص، حدود 10 % از موها با موهای جدید جایگزین می شوند. اما، وقتی زیاد می شود همه ما وحشت می کنیم.

ابتدا با پزشک خود چک کنید تا ببینید مشکل پزشکی اساسی وجود دارد که بتواند درمان شود یا خیر.

در اینجا چند درمان برای رشد مو و ضخامت موها وجود دارد که می توانید سعی کنید رشد طبیعی موها را تحریک کنید.

خوردن پروتئین مناسب و همچنین دریافت مقدار کافی ا ز اسیدهای چرب امگا 3 و البته میوه ها و سبزیجات برای جلوگیری از ریزش مو لازم است. علاوه بر این، آهن، روی، و بیوتین نیز ممکن است به توقف ریزش مو کمک کنند.

17. برخی مدل های مو نیز وجود دارند که به پنهان کردن هر نقطه کم شده موها کمک می کنند:

مرتب و کوتاه نگه داشتن موها باعث به حداقل رساندن موخوره که باعث ریزش مو می شود، است.

18. پوست سر خود را با روغن های طبیعی ماساژ دهید:

افزایش گردش خون یکی از کلیدهای موثر برای رشد مو است، که مواد مغذی را به پوست سر می دهند و سپس آن ها را ماساژ دهید.

برخی از روغن های متداول عبارتند از:روغن زیتون، بادام، نارگیل، و روغن کرچک.

این یکی از رایج ترین درمان های خانگی برای ریزش مو است.

آب یک عدد پیاز را بگیرید و سپس آن را با 1-2 قاشق چای خوری عسل و چند فنجان گلاب (برای خنثی کردن بوی پیاز) ترکیب کنید.

این مخلوط را روی موهای خود بمالید و حدود یک ساعت بعد آن را بشویید.

20. آبکشی با چای سبز :

چای سبز رشد مو را تحریک می کند و با افزایش متابولیسم که باعث افزایش موی بیشتر می شود، همراه است. برای استفاده از این درمان خانگی برای ریزش مو، 2 عدد از کیسه های چای سبز را در 2-3 فنجان آب داغ قرار دهید. بعد از سرد شدن، می توانید از آن برای ماساژ دادن پوست سر یک بار در هفته استفاده کنید.

موهای خاکستری نشانه پیری هستند. تا سن 50 سالگی، حدود 50 درصد از موها سفید می شوند، زیرا کیسه های ترشحی مو که رنگ مو را تولید می کنند، دیگر ملانینی تولید نمی کنند. اگر چه وراثت بزرگ ترین فاکتور است اما عوامل دیگری هم نقش دارند، مانند:

21. برخی توصیه های مراقبت از مو برای کمک به جلوگیری و عقب انداختن سفید شدن مو هستند، مثل مصرف مکمل ویتامین B12 و ترک سیگار.

اگرتاثیر نداشتند و یا سرعت سفید شدنشان زیاد بود، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد.

چند نکته مهم برای مراقبت از مو وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

آب پیاز، گردش خون را بهبود می بخشد و همچنین موهای شما را تغذیه می کند. حاوی آنزیم آنتی اکسیدان کاتالاز، ویتامین C، مس و اسید فولیک هستند که به بازیابی رنگ موی طبیعی کمک می کنند.

می توانید یک عدد پیاز در یک مخلوط کن بریزید، یا می توانید آن را روی یک بشقاب له کنید. از خمیر پیاز برای گرفتن عصاره آن استفاده کنید و سپس پوست سر خود را با آن ماساژ دهید و بگذارید حدود نیم ساعت در هفته بماند.

یکی از درمان های محبوب برای موهای سفید است. سرشار از ویتامین C و بسیاری از آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با سفیدی مو کمک می کنند.

برای استفاده از آن می توانید آب تازه اش را بنوشید و یا خمیری را با پودر آن و روغن نارگیل درست کنید و به طور مستقیم روی موها و پوست خود بمالید. ممکن است چند ماه طول بکشد تا سفیدی موها را کاهش دهد.

24. شیره چغندر:

شیره چغندر چیزی است که وقتی کریستال های شکر در طول فرآیندی حذف می شوند، باقی می ماند.

استفاده از آن یکی از بهترین درمان ها برای موهای سفید است، زیرا شامل سه ماده معدنی است که به حفظ رنگ طبیعی کمک می کنند، منگنز، آهن و سلنیوم و مس و بدن شما را تشویق می کند تا رنگدانه تولید کند. یک قاشق چای خوری شیره چغندر را هر روز به مدت چند ماه بخورید.

هم چنین مطمئن شوید که ملاس را بخرید که از نیشکر گرفته می شوند نه از قند.

مو یکی از اولین چیزهایی است که مردم به آن توجه می کنند، و مو های ناسالم و یا موهای چرب و موهای خالی به نظر کثیف می رسند و می توانند برای هر کسی نامناسب باشند.

چه به دنبال نکات رشد مو باشید و چه بخواهید سلامتی موهای خود را بهبود دهید، می توانید از راه حل مراقبت از مویی که آورده ایم استفاده کنید.

1. روغن اسطوخدوس:

روغن اسطوخدوس می تواند رشد مو را افزایش دهد، دارای خواصی است که می تواند رشد سلول ها را بهبود دهد و استرس را کاهش دهد و باعث رشد سریع ترمو شود. هم چنین خاصیت ضد میکروبی و آنتی باکتریایی دارد که می تواند سلامت پوست سر را بهبود بخشد.

چند قطره روغن اسطوخودوس را با 3 قاشق چای خوری روغن گیاهی، مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل ذوب شده ترکیب کنید و آن را مستقیماً به پوست سر خود بمالید.

بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند بعد بشورید.

شما می توانید این کار را چندین بار در هفته انجام دهید.

روغن گیاهی دم اسب حاوی سیلسیم است که تصور می شود سرعت رشد مو و قدرتش را افزایش می دهد.

2 قطره روغن گیاهی دم اسب را با 2 قاشق چای خوری روغن گیاهی دیگری مخلوط کنید.

آن را به پوست سر خود ماساژ دهید. بگذارید 10 دقیقه بماند و بشورید.

روغن نعناع می تواند باعث سرما و احساس سوزش شود که باعث افزایش گردش خون می شود. این می تواند به بهبود رشد مو کمک کند.

2 قطره روغ نعناع را با روغن گیاهی انتخابی خود ترکیب کنید.

آن را به پوست سر خود ماساژ دهید و اجازه دهید پنج دقیقه بماند و بعد بشورید.

4. روغن رز ماری:

اگر شما می خواهید ضخامت و رشد موهایتان را بهبود ببخشید، روغن رزماری یک انتخاب عالی است.

چند قطره روغن رزماری را با روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را به پوست سر خود بمالید. بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند و سپس بشورید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

روغن چوب سدر رشد مو را ارتقا داده و ریزش مو را با متعادل کردن غده های تولید کننده روغن در پوست سر کاهش می دهد. همچنین خواص ضد قارچی و ضد باکتری دارد که می تواند مشکلات مختلفی را درمان کند. روغن چوب سدر را با اسطوخودوس و رزماری مخلوط کنید، تا به کاهش ریزش مو کمک کند.

چند قطره روغن چوب سدر را با 2 قاشق چای خوری روغن گیاهی ترکیب کنید. آن را به پوست سرتان ماساژ دهید و بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس بشورید.

شوره سر می تواند یک مشکل معمولی باشد. روغن پیازچه یک درمان موثر برای شوره سر است و یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که شوره سر را بعد از یک هفته به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

روغن پیازچه را روزانه استفاده کنید. چند قطره را به شامپو و یا نرم کننده اضافه کنید و به پوست سرتان ماساژ دهید.

روغن آویشن می تواند به ترویج رشد مو کمک کند و به طور فعال جلوی ریزش مو را بگیرد. روغن آویشن هم مانند روغن چوب سدر نیز در درمان آلوپسی آریاتا مفید است.

آویشن قوی است.

2 قطره روغن آویشن را با 2 قاشق چای خوری روغن گیاهی دیگر مخلوط کنید و به پوست سر خود بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند و آن را بشویید.

روغن مریم گلی حاوی لینالیل استات است که به افزایش رشد مو کمک می کند. می تواند باعث استحکام مو و رشد مو شود.

3 قطره روغن مریم گلی را با نرم کننده مورد نظرتان مخلوط کنید.

اگر روزانه از آن استفاده کنید، بعد از 2 دقیقه آبکشی کنید.

اگر یک یا دو بار در هفته از آن استفاده کنید، بگذارید 10 دقیقه بماند.

روغن درخت چای پاک سازی کننده قدرتمند، ضد میکروبی و آنتی باکتری است. شما می توانید 10 قطره روغن درخت چای را به شامپو و یا نرم کننده خود اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه روی سرتان بماند.

اگر دارای مو و پوست چربی هستید، ، vوغن یلانگ- یلانگ برای آن هایی پوست سر خشکی دارند ایده آل است چون می تواند تولید چربی را تحریک کند.کمبود چربی باعث خشک شدن مو و ترد شدن آن می شود و یلانگ- یلانگ می تواند بافت مو را بهبود بخشیده و شکنندگی آن را کاهش دهد.

5 قطره روغن یلانگ- یلانگ را با 2 قاشق چای خوری روغن گرم مخلوط کنید.آن را به پوست سر خود ماساژ دهید و با یک حوله گرم سر خود را بپوشانید. بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند و سپس بشورید.

 

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

رکنا: آویشن یک گیاه بسیار قوی است که در درمان بیماری ها بسیار موثر است و همچنین خواص بی نظیری برای سلامت پوست و مو دارد.

خواص آویشن بسیار گسترده است به نوعی که از درمان انواع بیماری ها تا سلامت و زیبایی پوست و مو می توان از آن استفاده کرد. این گیاه دارویی بهترین درمان برای عفونت های تمام قسمت های بدن است.

خواص و فواید آویشن برای پوست :

1.درمان آکنه:

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

آویشن دارای خواص ضد باکتری فوق العاده ای است و برای مبارزه با باکتری های که باعث آکنه در پوست میشود مفید است. آویشن اغلب به عنوان یک ماده در کرم های آکنه و شستشوی صورت استفاده میشوند.

2. حفظ سلامت پوست از خواص آویشن:

آویشن با از بین بردن باکتری های که باعث ایجاد مشکلات پوستی مختلف میشوند ، در حفظ سلامت پوست کمک میکنند.روغن آویشن را میتوان با آب رقیق کرد و به عنوان یک تونر پوستی استفاده کرد.این یک تونر پوستی ملایم است و میتوان برای انواع پوست ها استفاده کرد.

فواید آویشن

خواص و فواید بی نظیر آویشن

3. درمان پای ورزشکاران از خواص آویشن :

خواص ضد قارچی آویشن برای درمان پای ورزشکاران مفید است.

خواص و مزایای آویشن برای مو:

سالهای مدیدی است که آویشن به خاطر مزایایش برای مو شناخته شده است.روغن اسانس آویشن باعث رشد مو میشود و با مشکلات مختلف مو مبارزه میکند.

4.تحریک رشد مو با آویشن:

مواد مغذی موجود در آویشن به فولیکول های مو برای رشد کمک میکند.گردش خون کف سر را افزایش میدهد.مخلوط روغن زیتون و روغن آویشن را به پوست سر بمالید که باعث رشد مو و سالم تر شدن براقی موها میشود.

5. درمان ریزش مو با آویشن:

استفاده از روغن آویشن به تنهایی یا با سایر مواد دیگر میتواند موهای شما را ضخیم و درخشان کند و از ریزش آن نیز جلوگیری کند.

درمان ریزش مو

خواص آویشن برای درمان ریزش مو

6. درمان شوره سر با آویشن:

با توجه به خواص ضد باکتریایی ، میتواند پوست سر را تمیز کند و در درمان شوره سر موثر میباشد.این گیاه اغلب به عنوان یک عنصر در شامپو یا نرم کننده ها مورد استفاده قرار میگیرد.

لازم به ذکر است که 2 گونه اصلی آویشن قرمز و سفبد وجود دارد.استفاده بیش از حد از نوع قرمز آن باعث تحریک پوست سر میشود. پس توصیه میشود که از نوع سفید آن استفاده کنید.

مزایای سلامتی Health آویشن و خواص آن برای درمان بیماری ها:

این گیاه معطر ارزش دارویی دارد و از بسیاری جهات برای سلامتی شما مفید است.

7. خواص ضد التهابی آویشن:

خواص ضد التهابی آویشن در جلوگیری از التهاب مزمن در بدن موثر است و میتواند کمک کند تا از شر مشکلات آکنه خلاص شوید.

8. درمان سوء هاضمه از خواص آویشن:

چای آویشن به منظور تقویت هضم خوب و کاهش گاز و نفخ شناخته شده است. همچنین حاوی روغن های میباشد که می تواند زخم معده را درمان نکند.

خواص و فواید آویشن

آویشن برای درمان سوء هاضمه

9.درمان اختلالات تنفسی از خواص آویشن:

خواص آنتی سپتیک و انتی بیوتیک آن ، یک درمان موثر برای مشکلات تنفسی مانند سرفه و برونشیت و همچنین گلو درد و سر درد میباشد.شما میتوانید چای آن را مصرف کنید و برای شیرین کردن آن از عسل استفاده کنید.

مصرف منظم این چای برای سلامتی بسیار مفید است.

10. سلامت استخوان از خواص آویشن:

آویشن یک منبع عالی از ویتامین K ، آهن ، کلسیم ، و منگنز است.این مواد معدنی نقش مهمی در سلامت ، رشد و تراکم مناسب استخوان ها و کاهش مشکلات استخوانی ایفا میکند.

11. مزایای قلبی و عروقی آویشن:

این گیاه به دلیل اثرات آنتی اکسیدان و ضد التهابی که دارد از التهاب مزمن جلوگیری میکند که یکی از علل عمده بیماری های قلبی میباشد. رگ ها و شریان ها ، و فشار خون را کاهش میدهد و قلب Heart را تقویت میکند.در کل یک تونیک بسیار عالی برای بهبود سلامت قلب میباشد ، زیرا قلب را قادر میسازد تا کارامد تر عمل کند.

آویشن برای قلب

آویشن مناسب برای بیماری های قلبی

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

12. کنترل فشار خون با آویشن:

عصاره این گیاه به دلیل غنی بودن از پتاسیم در کنترل فشار خون و ضربان قلب نقش مهمی دارد.

13. درمان گرفتگی های عضلانی از خواص آویشن:

یکی از مهمترین مزایای آویشن ، اثر بخشی آن در درمان گرفتگی عظلات قائدگی و سایر اسپاسم در بدن است.

14. بهبود بینایی با آویشن:

آویشن غنی از ویتامین A میباشد که این ویتامین به از بین بردن بیماری های مربوط به چشم ( به جز مشکلات مربوط یه شبکیه چشم ) کمک میکند.

تقویت بینایی

آویشن برای تقویت و بهبود بینایی

15. خواص ضد باکتریایی آویشن:

خواص ضد باکتریایی آویشن ، مزایای زیادی برای مبارزه با انواع باکتری ها ، قارچ ها و ایکولی ها دارد.همچنین میتوانند قدرت آنتی بیوتیک را افزایش دهد و باکتری های درون و بیرون بدن را بکشد. چای آویشن همچنین برای مسائل پوستی و سطحی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

16.پیشگیری و درمان کم خونی از خواص آویشن :

آویشن یک منبع عالی از آهن است. که مصرف تقریبا 20 درصد آن برای تامین مواد معدنی در طی روز توصیه میشود. آهن برای توصیه گلبول های قرمز و تولید انرژی موثر است ؛ کمبود آهن سبب کم خونی ، خستگی و افزایش حساسیت به عفونت میشود.گنجاندن آویشن در رژیم غذایی در پیشگیری و درمان کم خونی و سایر اختلالات خون کمک میکند.

17. سلامت دهان و دندان با آویشن:

خواص ضد باکتری آویشن ، آن را به یکی از راه حل های عالی برای بوی بد دهان تبدیل کرده است زیرا کمک میکند تا باکتری ها و عفونت در دهان از بین بروند.

این گجیاه به عنوان یک عنصر در دهان شوی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

سلامت دندان و دهان

آویشن برای سلامت دهان و دندان

18. تقویت سیستم ایمنی بدن با آویشن:

این گیاه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی باعث جلوگیری از عفونت و بیماری ها میشود. روغن موجود در آویشن با افزایش امگا3 ، در مغز به حفظ سلول های بدن و کاهش روند فرایند پیری کمک میکند.آویشن یک تونیک انرژی بزرگ برای بدن محسوب میشود.

19.خواص دیورتیک آویشن:

این گیاه با افزایش میزان ادرار در از بین بردن نمک های اضافی ،آب و سایر سموم کمک میکند. همچنین برای افراد مبتلا به نارسایی مزمن کلیه نیز مفید میباشد.

20.آویشن باعث خواب آرام و کاهش خستگی میشود:

چای آویشن همراه با عسل اغلب به کودکان داده میشود تا خواب آرام داشته باشند. روغن آویشن دارای اثرات آرام بخش عالی است و میتواند خستگی را کاهش دهد و خلق و خوی را بهبود بخشد.

کاهش خستگی و خواب آرام

کاهش خستگی و خواب آرام با استفاده از آویشن

21. ویژگی های ضد سرطان آویشن :

مطالعات ثابت کردن که ترکیبات موجود در عصاره آویشن ممکن است از سرطان روده بزرگ محافظت کند. مصرف آویشن کوهی منجر به مرگ سلول های سرطانی پستان میشود.

22. مزایای دیگر آویشن:

از بین بردن پشه ببر که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیای جنوی شرقی وجود دارد و باعث تب زرد میشود. طبق تحقیقات انجام شده توسط انجمن کنترل پشه های آمریکایی ، نشان داد که ترکیبات موجود در آویشن میتواند این پشه ها را از بین ببرند و از این بیماری ها جلوگیری کند.

بررسی دیگر خواص فوق العاده و بسیار آویشن:

محمد زکریای رازی در کتب خود نوشته است که آویشن نفخ شکن، موجب حرارت بدن و هضم غذا می باشد و جوشانده این گیاه برای درمان اسهال و پیچش روده بسیار اثر گذار است.

از آنجایی که آویشن گیاهی ضدعفونی کننده است محلول شستشوی دهان که دارای آویشن باشد در درمان عفونت لثه عالیست .

آویشن در درمان سرفه و گلودرد بسیار توصیه شده است و برای معالجه بیماری مجاری تنفس فوقانی از قبیل برونشیت و آسم تاثیرات مفیدی دارد به طوریکه در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و سوع هاضمه ودرمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی های عضلانی استفاده می شود.

جوشانده آویشن برای درمان اسهال و پیچش روده بسیار توصیه می شود.

دم کرده آویشن برای درمان عفونت گوش میانی، نفخ و تهوع استفاده می کنند،

حمام آویشن در طب سنتی به عنوان درمانی التیام بخش به افرادی که دچار گرفتگی و دردهای عضلانی و مفصلی به خصوص روماتیسم هستند توصیه شده است.

به دلیل وجود تیمول و کارواکرول در آویشن این گیاه حاوی اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است.

درمان بیماری با آویشن

آویشن بسیار مناسب برای سلامت و درمان بیماری ها

هشدار در مورد مصرف آویشن

در خوردن آویشن نباید زیاده روی کرد زیرا باعث بروز آلبومین در ادرار می شود.

در برخی کتب طب سنتی اشاره به اثر سقط کنندگی آویشن شده است برای همین مصرف آن برای زنان حامله و باردار توصیه نمی شود.

دمنوش عالی برای درمان بیماری ها

اگر 10 گرم اویشن را در یک لیتر آبجوش دم کرده و با کمی عسل به بیماران مبتلا به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک و خونریزیهای رحم و ترشحات غیر طبیعی زنان بدهید در دفع بیماری آنها موثر واقع خواهد شد.

در التهاب حنجره و لوزه ها و برای درمان آفت به صورت غرغره کردن استفاده شود. برای این منظور، یک استکان از پودر گیاه را در چهار استکان آب جوش آهسته به مدت 20 دقیقه جوشانیده و پس از صاف کردن، برای شست وشوی دهان استفاده شود.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 


حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

رکنا: لیموشیرین سرشار از ویتامین ث است و در حفظ سلامت پوست و مو بی نظیر عمل می کند.

رکنا: فواید بی نظیر سیب زمینی در حفظ سلامت پوست و مو را نادیده نگیرید.

رکنا: گوشت سفید از جمله مفید ترین انواع گوشت هاست و فواید بسیار زیادی هم دارد. ماهی یکی…

رکنا: این ماسک های طبیعی برای حفظ سلامت پوست و مو مفید هستند و به راحتی در خانه تهیه می ش…

موضوعات داغ

با اشتراک در خبرنامه رکنامهمترین و جدیدترین اخبار روز را در ایمیل خود داشته باشید:

سایت اینترنتی رکنا

کلیه حقوق متعلق به

سایت اینترنتی رکنا

است

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

اغلب مردم موی بلند را نشانه‌ای از زیبایی می‌دانند. موی بلند تداعی‌کننده‌ی سرزندگی، جوانی و برای برخی نشانه‌ای از سلامتی است. بیشتر زنان، اگر نه همه‌ی آنها، بسیار علاقه‌مند هستند بتوانند موهایی بلند و افشان داشته باشند. رشد سریع مو موضوعی داغ است و ما در ادامه می‌خواهیم ببینیم رشد سریع مو تا چه حد ممکن است و راهکارهای عملی آن چیست.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

موی افراد در مدت یک ماه، بین ۶ میلی‌متر تا ۱٫۳ سانتی‌متر رشد می‌کند. گرچه، عوامل ژنتیکی در تفاوت‌ میزان رشد موها نقش دارند، اما این تفاوت‌ها کمتر از آن است که به نظر می‌رسد. همچنین هیچ فرمول علمی اثبات‌شده‌ای برای سرعت بخشیدن یا تحریک رشد مو بیش از اندازه‌ی طبیعی آن وجود ندارد. بنابراین ویدئوهایی که ادعا می‌کنند می‌توانید در عرض چند هفته ۱۰-۷ سانتی‌متر موهایتان را بلند کنید گمراه‌کننده هستند.

در حقیقت موی دوستان شما سریع‌تر از شما رشد نمی‌کند. بلکه ضخامت‌ و تراکم بیشتر موهای آنهاست که چنین تصوری را برای شما ایجاد کرده است. علاوه بر این دوستان‌تان ممکن است برخلاف شما با ریزش جدی موی سرشان مواجه نباشند. همه‌ی این موارد خبر از موهای سالم‌تر آنها می‌دهد و این چیزی است که شما هم باید به دنبالش باشید! موهایی سالم و فاقد موخوره بهتر می‌توانند رشد کنند؛ زمانی که موی شما ضخیم‌تر و متراکم‌تر شود بلندتر به‌نظر خواهد رسید.

تمام راهکارهایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم بر این اصول استوارند که:

ماساژ می‌تواند جریان خون را در پوست سر شما افزایش بدهد و فعالیت فولیکول‌های مو را تقویت کند. زمانی که فولیکول‌های بیشتری فعال باشند تعداد موهای بیشتری خواهید داشت، بنابراین موهایتان بلندتر به‌نظر خواهد آمد. دو راه برای ماساژ پوست سر وجود دارد:

یک یا دو نوع روغن عصاره‌ای تهیه کنید: نعناع، روغن درخت چای، روغن لیمو. روغن را کمی گرم کنید. پوست سر را به مدت ۲۰ دقیقه با حرکات دورانی ماساژ بدهید. به مدت ۳۰ دقیقه مو و پوست‌ سرتان را به حال خود رها کنید. نهایتا سرتان را بشویید.

خم شوید یا از روی تخت سرتان را آویزان کنید تا موها به شکل وارونه قرار بگیرند. در این حالت سر شما پایین تر از قلب‌تان قرار می‌گیرد و خون بیشتری به فولیکول‌های مو می‌رسد. در همین حالت جلوی سر، پشت و دو طرف پوست سرتان را با حرکات دورانی به مدت ۵ دقیقه ماساژ بدهید. این کار به جریان یافتن خون در پوست سر و رشد سریع مو کمک می‌کند.

در نگاه اول به نظر می‌رسد کوتاه کردن موها مخالف هدف ما یعنی رشد سریع مو باشد، هرچه باشد نوک‌گیری موها موجب کوتاهی آن می‌شود. اما این کار برای رشد سالم‌ موی شما ضرورت دارد. دلیل آن این است که موهای پر از موخوره به هم گره می‌خورند، و سر آنها چند شاخه می‌شود. موخوره‌ها تا ریشه‌ی مو بالا می‌روند، چنین موهایی نهایتا می‌میرند و از سر جدا می‌شوند. اگر به‌موقع به داد موخوره نرسید و آنها را کوتاه نکنید شکستن موهایی که چندشاخه شده نهایتا موهای کوتاه‌تری برای‌تان باقی خواهد گذاشت، بنابراین نوک‌گیری موها سلامت آنها را در درازمدت تضمین می‌کند.

در اینجا این سؤال پیش می‌آید که انتهای مو را چقدر باید کوتاه کرد. پاسخ این پرسش حقیقتا در شکل ظاهری انتهای موهایی که چندشاخه شده نهفته است. وقتی انتهای موها کمی بهم ریخته باشد می‌توانید آنها را کمی (حدود ۶ میلی‌متر) کوتاه کنید. و وقتی انتهای موها باریک، نامرتب یا موخوره‌ای شدند آنها را بیشتر کوتاه کنید تا صاف و یک‌دست شوند.

بدون در نظر گرفتن وضعیت خاص موی هر فرد، می‌توان به‌صورت کلی توصیه کرد که هر۱۰ تا ۱۲ هفته ۳میلی‌مترِ انتهاییِ موها را کوتاه کنید.

بسیاری از ما از شامپو برای شستن موها کمک می‌گیریم و گمان می‌کنیم که شستن آلودگی‌ها از روی مو برای سلامت آن خوب است. اما شاید ندانید که شامپو علاوه بر آلودگی‌ها می‌تواند چربی طبیعی مو را که برای نرمی و استحکام آن ضروری است از بین ببرد و مو را خشک و ضعیف کند. بهتر است که استفاده‌تان را از شامپو به حداکثر دوبار در هفته کاهش بدهید و به‌جای آن برای شستن موها از کاندیشنر (شامپوهایی که بیشتر به تقویت و لطافت مو کمک می‌کنند) استفاده کنید. زمانی که واقعا نیاز به استفاده از شامپو داشتید این کار را با ملایمت انجام بدهید: با کف شامپو تنها روی پوست سر (و نه ساقه‌ی موها) را شست‌وشو دهید؛ وقتی دارید سرتان را آب می‌کشید ساقه‌ی موها در تماس با کف شامپو شسته می‌شوند.

هر بار که حمام می‌کنید از کاندیشنر استفاده کنید، عدم استفاده از این محصولات نگهدارنده‌ی ‌مو پس از شامپوزدن بدترین کاری است که می‌توانید برای موهایتان انجام بدهید. به‌یاد داشته باشید که در اثر رنگ کردن و به‌کار بردن حرارت، انتهای موها باریک‌تر می‌شوند. نرم‌کننده به بازسازی چربی و پروتئین از دست‌رفته‌ی ساقه‌ی مو کمک می‌کند، همچنین منافذ کوتیکول (پوشش شاخی سطح ساقه‌ی مو) را می‌بندد و مانع آسیب بیشتر به آن می‌شود تا بتوانید رشد سریع مو را تجربه کنید.

این کار واقعا به رشد سریع مو، سالم و درخشان نگه‌داشتن موها کمک می‌کند. آب سرد لایه‌ی سطحی ساقه‌ی مو را صیقلی می‌کند و با این کار مانع از دست دادن رطوبت و آسیب رسیدن به مو می‌شود. کافی است برای چند ثانیه موها را در تماس با آب سرد قرار بدهید، گرچه کار ناچیزی به‌نظر می‌رسد، این یک قدم اضافی در حمام در طولانی‌مدت می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

شانه زدن دائمی موها می‌تواند به آن آسیب بزند. زمانی که می‌خواهید موی خیس را شانه کنید حتما از پایین موها شروع کنید و به سمت بالا پیش بروید، ما اغلب از ریشه‌ی موها شانه زدن را آغاز می‌کنیم اما این کار گره‌های کوچک را به گره‌هایی بزرگ تبدیل می‌کند و می‌تواند باعث کنده شدن مو شود.

موهایی که به سرشانه یا پایین‌تر از آن رسیده‌اند چندین سال عمر دارند و برای مراقبت از آنها صرفا استفاده از نرم‌کننده‌ها کفایت نمی‌کند. از ماسک‌ها و روغن‌های مرطوب‌کننده به‌صورت هفتگی استفاده کنید. این روغن‌ها ساقه‌ی مو را با اسیدهای چرب آغشته می‌کنند، و وقتی با شامپوی معمولی آنها را از موها می‌شویید این اسیدهای چرب در مو جای می‌گیرند.

می‌توانید این ماسک‌ها را خودتان تهیه کنید:

یک پیمانه روغن نارگیل تصفیه‌نشده را با یک قاشق از هریک از روغن‌های بادام، ماکادمیا و جوجوبا که در اختیار دارید مخلوط کنید. به این دلیل که روغن‌ها روی موی خشک خوب پخش نمی‌شوند بهتر است آن را روی موی نم‌دار استفاده کنید، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس مانند همیشه آن را با شامپو بشویید و نرم‌کننده بزنید.

روغن کرچک غنی از ویتامین E و اسیدهای چرب ضروری، به‌خصوص امگا ۹ است. روغن کرچک به‌طور طبیعی به رشد سریع مو کمک می‌کند. از آنجا که این روغن چسبناک است آن را با مقدار مساوی از روغن زیتون، بادام یا نارگیل مخلوط کنید. پوست سرتان را با این مخلوط به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه ماساژ بدهید و بعد از آن سرتان را با شامپو بشویید.

علاوه بر این می‌توانید روغن‌های عصاره‌ای دیگری به‌خصوص روغن رزماری، نعناع، اکالیپتوس، اسطوخودوس، و آویشن را به روغن کرچک اضافه کنید و روی موها بمالید.

تخم‌مرغ برای رشد سریع مو بسیار مفید است زیرا ترکیبی از پروتئین، آهن، سولفور، فسفر، زینک و سلنیوم است که باعث تقویت فولیکول‌های مو می‌شود. همچنین قدرت مرطوب‌کنندگی‌ بالای آن می‌تواند مانع خشکی و نازک شدن موها بشود.

گیاهانی مانند رزماری، نعناع گربه‌ای، گزنه، باباآدم، گیاه دم اسبی، و مریم گلی به رشد سریع مو کمک می‌کنند. رزماری، به‌خصوص، برای رشد مو فوق‌العاده است زیرا باعث تحریک فولیکول‌های مو می‌شود. رزماری علاوه بر این، طره‌ی گیسوان شما را درخشان می‌کند.

چای سبز نیز حاوی پلی فنول‌هاست و با خواص ضد التهابی خود به رشد مو کمک می‌کند. به علاوه، بسیاری از گیاهان با بهبود گردش خون رشد مو را تحریک می‌کنند.

هریک از این گیاهان را در آب داغ به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دم کنید. مایع به‌دست آمده را صاف کنید و بعد از خنک شدن در ظرفی بریزید. بعد از استفاده از شامپو و نرم‌کننده و آب‌کشی موها این دم‌کرده را به عنوان آب‌کشی نهایی به کار ببرید. علاوه بر تحریک رشد مو، این کار موها را تقویت می‌کند و آنها را نرم و حالت‌پذیر می‌کند.

همچنین می‌توانید دم‌کرده‌‌های گیاهی یا روغن‌های عصاره‌ای ضروری را در شامپوی خود مخلوط کنید.

یا چای گیاهی را به‌صورت خوراکی میل کنید.

آلئوورا به رشد سریع مو کمک و از ریزش آن جلوگیری می‌کند. آلئوورا همچنین با شوره‌ سر مقابله می‌کند و درخشش طبیعی موها را بازمی‌گرداند.

ژل آلئوورای تازه را با مقدار کمی آب لیموی تازه مخلوط کنید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند. سپس موهای خود را بشویید. این کار را هریک یا دو هفته تکرار کنید.

شما همچنین می‌توانید ژل آلوئه ورا را با مقدار مساوی از شیر نارگیل و روغن جوانه گندم مخلوط کنید و روی موها بمالید.

گوجه‌کردن موها بالای سر به ساختار موها آسیب می‌زند و در طولانی‌مدت موجب ریزش مو می‌شود. این مدل بستن مو زیبا به‌نظر می‌رسد و یکی از رایج‌ترین مدل‌های مو در سال‌های اخیر بوده است. شاید پیروی نکردن از مدهای روز کار سختی باشد اما موهایتان را به مدت‌طولانی مدل گوجه‌ای درست نکنید یا آنها را سفت جمع نکنید. این کار به ساختار موها آسیب وارد می‌کند و رشته‌های ضعیف مو شکسته می‌شود.

حتی اگر طرفدار این مدل موها نباشید هنوز ممکن است موی خود را در حوله‌ی حمام بالای سر بپیچید. این کار به‌اندازه‌ی سفت بستن موها بد است و آنها را درهم‌تنیده می‌کند و موهای ضعیف در هنگام شانه خوردن می‌شکنند. اشکال پیچیدن موها در حوله‌های حمام چیست؟ این کار باعث شکستن موها می‌شود. موها لابه‌لای آن همه الیاف بافته شده گیر می‌کنند و از آنجا که زنان اکثرا حوله را خیلی سفت می‌بندند رشته‌های لطیف مو در اطراف صورت مستعد شکستن می‌شوند. به جای حوله‌های بزرگ با الیاف درشت از حوله‌های حمام کوچک‌تر و لطیف‌تر که ریزالیاف (microfiber) دارند استفاده کنید.

پیشنهاد ما استفاده از روبالشی با پارچه‌ی ساتن یا پارچه‌ای است که سطحی صیقلی‌تری دارد. پارچه‌ی زبر می‌تواند اصطکاک بیشتری با مو ایجاد کند و صبح‌ها با گره‌های بیشتری در موهایتان بیدار شوید.

در مورد موهای این چنینی یک بار دم‌اسبی کردن موها – تنها یک‌بار! – می‌تواند موجب مشکلی شود که آرایشگران به آن «کوتاهی موی شیمیایی» می‌گویند؛ یعنی مو آن‌قدر در اثر مواد شیمیایی شکننده و آسیب‌پذیر شده است که جا‌به‌جا شکسته شده و ریخته است، انگار کسی آن را کوتاه کرده باشد. وقتی مو خاصیت کشسانی خود را از دست داده باشد در ناحیه‌ی تحت فشار می‌شکند. پس اگر می‌خواهید شاهد رشد سریع موهایتان باشید برای نگه‌داشتن موهایتان به‌جای کش از کلیپس‌های کوچک و سنجاق‌های مو در اندازه‌های مختلف استفاده کنید.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

داشتن رژیم غذایی سرشار از پروتئین، ویتامین‌های حیاتی و مواد معدنی ضروری، پیش‌نیاز رشد سریع مو و سلامت آن است. به دنبال غذاهایی با ویتامین A، B، C، E، آهن، زینک، مس، منیزیم و سلنیوم باشید. ویتامین‌های گروه B به‌طور مشخص در رشد سریع مو اهمیت دارند. مراقب کمبود مواد مغذی در بدن‌تان باشید زیرا رشد سریع مو را تحت تأثیر منفی قرار می‌دهند. برای مثال کمبود ویتامین E و روی منجر به نازکی و ریختن موها می‌شود.

تنوع را در رژیم غذایی‌تان رعایت کنید. شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، دانه‌های سبوس‌دار، ماهی سالمون، اسفناج، بروکلی، فلفل دلمه‌ای، کلم، جعفری، گریپ فروت، آواکادو، نان سبوس‌دار، جو، یونجه می‌توانند مواد مغذی را به بدن و فولیکول‌های موی شما برسانند. علاوه بر این از آب سبزیجات و میوه‌های تازه مانند، پرتقال، گریپ فروت، هویج، شلغم و کاهو میل کنید.

اسید چرب امگا ۳ مشخصه‌های ضدالتهابی دارد و از التهاب فولیکول‌های مو، که علت شایعی برای ریزش موست، جلوگیری می‌کند. این ماده به سلامت کلی بدن و پوست سر نیز کمک می‌کند. برای دستیابی به فواید امگا ۳ باید ماهی‌هایی مانند سالمون، شاه‌ماهی یا ماهی کولی را دوبار در هفته مصرف کنید. اگر با مصرف ماهی مشکل دارید می‌توانید از مکمل روغن ماهی استفاده کنید.

پروتئین ماده‌ی ضروری ساختار موها را تشکیل می‌دهد. خوردن پروتئین کافی برای حفظ سرعت جایگزینی موها ضروری است. در صورتی که پروتئین کافی مصرف نکنید سرعت از دست دادن موی شما بیشتر از سرعت جانشین شدن موهایتان خواهد شد و مو کم‌پشت به‌نظر خواهد رسید.

ویتامین C به حفظ رطوبت و جلوگیری از شکستن موها کمک می‌کند. ویتامین C خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و از موها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. همچنین هر دو ویتامین Cو A در محافظت و ترمیم بافت‌های بدن، از جمله موها، نقش دارند.

رساندن آب کافی به بدن نیز برای داشتن موهای سالم‌تر اهمیت دارد، زیرا موهای خشک مستعد شکنندگی هستند. کمبود آب جدی حتی به توقف رشد مو منجر می‌شود. در مقابل نوشیدن مقدار کافی آب به سلامت سلول‌های مو کمک می‌کند.

آب‌رسانی به بدن کار ساده‌ای است: تنها لازم است هرروز به‌اندازه‌ی کافی آب بنوشید! اما ترفندهای دیگری برای حفظ آب موها وجود دارد: کمتر سشوار بکشید و دمای اتوی مو و سشوار را روی درجه‌ی پایین‌تر تنظیم کنید. همچنین از مصرف محصولات مربوط به مو که حاوی سیلیکون‌ها (silicones) و سولفات‌ها (sulfates) هستند خودداری کنید.

در کنار رژیم غذایی مناسب می‌توانید برای رشد سریع مو از مکمل‌های فولیک اسید، بیوتین، کلپ (kelp)، روغن ماهی، روغن تخم کتان، روغن گل پامچال، جینسنگ، جینکو بیلوبا، نخل باد بزنی استفاده کنید.

اسید فولیک و بیوتین جز ویتامین‌های گروه B هستند (به ترتیب ویتامین B9 و B7) و به رشد سریع مو کمک می‌کنند. هر چند، لازم است پیش از مصرف هر مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر این می‌توانید بیوتین را در خوراکی‌هایی مانند دانه‌ی سویا، جگر گاو و کره بیابید.

به صورت منظم از نوشیدنی آلوئه‌ورا استفاده کنید.

نباید از تأثیر استرس بر مو غافل شد چرا که یکی از مهم‌ترین عوامل ریزش مو به شمار می‌رود. باور بر این است که استرس می‌تواند در چرخه‌ی طبیعی زندگی موها اختلال ایجاد کند و مو را وارد مرحله‌ی تلوژن یا همان ریزش کند. بنابراین اگر مشتاق رشد سریع مو هستید، استرس‌تان را به کمترین میزان ممکن برسانید.

برای مدیریت استرس، می‌توانید از مدیتیشن، تمرین تنفس، یا دیگر تکنیک‌های تن‌آسایی استفاده کنید. علاوه بر این مطمئن شوید که به‌قدر کافی می‌خوابید زیرا هورمون رشد حین خواب در بدن آزاد می‌شود.

اگر با مشکلات سلامتی زمینه‌ای مانند اختلالات تیروئید، عدم تعادل هورمونی، بیماری‌های مزمن، و یاعفونت شدید رو‌به‌رو هستید بدون رسیدگی به آنها نمی‌توانید نتیجه‌ی دلخواه را از تلاش‌هایتان برای رشد سریع مو به دست بیاورید.

برخی از داروها مثل قرص‌های ضدبارداری، بتا بلاکرها، استروئیدهای آنابولیک، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد تشنج، و … نیز ممکن است در مشکلاتی از قبیل نازک شدن و ریزش مو دخیل باشد.

درماتیت سبوره‌ای و عفونت پوست سر باعث خارش پوست سر و ریزش موی خفیف می‌شوند. بنابراین، به هرگونه مشکل زمینه‌ای سلامتی که روی موها تأثیر می‌گذارد در اسرع وقت رسیدگی کنید تا تلاش‌های شما برای داشتن مویی بلند بی‌اثر نماند.

با پیروی از یک برنامه‌ی خوب مراقبت از مو و استفاده از محصولاتی که مناسب موی شما هستند سلامتی آن را حفظ کنید. به علاوه، موهای خود را از آسیب نور خورشید و دستگاه‌هایی که با حرارت به مو حالت می‌دهند دور نگه دارید.

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

;!( function( w, d ) {
'use strict';
var ad = { user: "1563102114", width: 728, height: 90, id: 'adro-' + ~~( Math.random() * 999999 ) },
h = d.head || d.getElementsByTagName( 'head' )[ 0 ],
s = location.protocol + '//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js';
if ( typeof w.adroParams != 'object' )
w.adroParams = {};
d.write( 'div#’ + ad.id + ‘ {margin:0 0 20px 0;} @media only screen and (min-device-width: 1200px){div#’ + ad.id + ‘ {float: none !important;margin: 0 12px!important;}}

کتاب الکترونیکی

۱۱ دلار

PDF

۲۴۷

۱۳۹۸

TarcherPerigee

۱ فایل PDF

اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.

25،000 تومان 19،500 تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

نویسنده و عضو تیم تحریریه چطور

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

خیلی جالب بود.

به جای تمام موارد بالا فقط دو چیز نیاز دارید شامپو و اب برنج و دیگر هیچ! یک ماه امتحان کنید تا معجزه آب برنج رو ببینید در حال حاضر ذخایر استراتژیک آب برنج بنده حدودا ۲۰ لیتر هست!

سلام دوست عزیز
متوجه توضیحتون نشدم. استفاده از آب برنج به چه صورت ؟

سلام ساراخانوم.ی روش هم هست .‌آب پیازو بگیر یا اینکه سیر ..برای ریشه مو و رشد خیلی خوبه

ممنون از شما

حتما یا باید بخوریش یا بعنوان ماسک مو استفاده کنی غیر این راه دیگه ای به ذهن من که نمیرسه ولی فکر میکنم ماسک مو عقلانی تر باشه

باید ماسک استفاده کنیم

سلام ببخشید شما استفاده کردید موهاتون بلند شد؟ چجوری باید استفاده کرد؟؟

میشه بگی چطوری از ذخایر استراتژیکت استفاده میکنی؟چند بار در هفته؟کامل توضیح بده لطفا

سلام صبح بخير مقاله جالبي بود. مرسي

سلام، صبحتون بخیر
ممنون که برای مطالعه مطالب وقت میگذارین

عالی بود و همچنین جالب.متشکرم

مد و زیبایی

۴ تمرین خانگی برای جلوگیری از پیر شدن پوست صورت

خواص خیار برای پوست؛ ۱۲ خاصیت خیار برای شادابی و زیبایی پوست

درمان جوش صورت با گلاب؛ ۱۱ روش فوق‌العاده برای درمان جوش

خواص آب برنج برای مو و پوست و نحوه استفاده از آن

جوش صورت نوزاد؛ عوامل، راه‌های تشخیص و درمان

آخرین مطالب

چطور به کودکان خجالتی کمک کنیم دوست پیدا کنند؟

چطور کمتر کار کنیم اما نتیجه بهتری بگیریم؟

چطور دیگران را به رشد و یادگیری تشویق کنیم؟

خواص نمک برای سلامتی و مراقبت از خود

کتاب سفر به دور اتاقم؛ سفر ۴۲ روزهٔ افسری جوان در دل یک اتاق

ترین های جهان

بهترین فیلم های اکشن؛ ۳۱ فیلم برتر برای دوستداران هیجان

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

باهوش ترین نژاد سگ ها در دنیا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها

تمیزترین شهرهای جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

بلندترین آبشار دنیا؛ ۱۰ آبشار حیرت‌انگیز دنیا

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

موهای پرپشت و زیبا از مهم ترین معیارهای جذابیت به ویژه در خانم ها می باشد به طوری که بسیاری افراد پول و وقت زیادی صرف درخشندگی، تقویت و پرپشت شدن موهای خود می کنند.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که از ریزش مو و نازکی موهای خود خسته شده و به دنبال راهی موثر و کم هزینه برای رشد سریع مو هستید در ادامه مقاله با پرشین استار همراه باشید تا با بهترین روش های خانگی و گیاهی رشد و پرپشت شدن موها آشنا شویم.

کمبود ویتامین از دلایل اصلی نازک شدن و خشک شدن موها است، سیب زمینی منبع غنی ویتامین های A، B،C و B1 است و برای درمان کمبود ویتامین و رشد سریع موها معجزه می کند.

کافیست آب سیب زمینی را به مدت 15 دقیقه روی موها مالیده و با آب سرد بشویید.

رشد سریع مو با آب سیب زمینی

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

آب 3 عدد سیب زمینی را گرفته با اندکی زرده تخم مرغ و 1 قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط حاصل را روی موها مالیده، بعد از 90 دقیقه با شامپو ملایم و آب بشویید.

هر دو روش بالا باعث مرطوب شدن مو شده، ریزش مو را کاهش می دهد و به ضخیم شدن موها کمک می کند.

پیاز حاوی مقادیر زیادی گوگرد است که به تولید کلاژن کمک کرده و برای سلامت موها بسیار مفید است، مخصوصا پیاز قرمز که ریشه موها را تقویت کرده و موها را زیبا و ضخیم می کند.

ماسک پیاز برای رشد موها

روش اول:

3 عدد پیاز را رنده کرده و آب آن را به آرامی به ریشه، ساقه موها و پوست سر بمالید و حداقل 30 دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب گرم و شامپو بشویید.

روش دوم:

3 تا 5 عدد پیاز را حدود 10 دقیقه در آب بجوشانید و بگذارید سرد شود. موها را با شامپو شسته، آب پیاز را به همه قسمت های موها بمالید و بعد از مدتی با آب معمولی بشویید.

سرکه سیب از مواد عالی برای رشد سریع موها می باشد. سرکه سیب به حفظ تعادل PH کمک کرده و شوره سر را نیز از بین می برد.

توصیه می شود سرکه سیب را بعد از شامپو، به موهای خود اعمال کنید تا تاثیر دوچندان داشته باشد. برای رفع بوی تند و تیز سرکه سیب، کافیست چند قطره روغن معطر مانند روغن گل رز، روغن اسطوخدوس، روغن نارگیل یا حتی روغن زیتون به آن اضافه کنید تا بوی تند آن را از بین ببرد. این روش در مورد آب پیاز هم صدق می کند.

یکی از دلایل ریزش و کم شدن حجم موها کمبود پروتئین است. تخم مرغ حاوی مقادیر فراوان پروتئین است و به زیبایی و قوی شدن ریشه موها کمک می کند.

کافیست 3 عدد سفیده تخم مرغ را داخل ظرفی ریخته و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس آن را به آرامی به موها اعمال کرده و در پایان با آب گرم بشویید.

ماسک تخم مرغ، عسل و روغن زیتون

1 یا 2 عدد سفید تخم مرغ را با 1 قاشق چایخوری روغن زیتون و 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی موهای خود بمالید. بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب گرم بشویید.

شنبلیله از داروهای گیاهی است که از دیرباز در فرهنگ های مختلف برای افزایش سریع رشد مو و پرپشت شدن موها استفاده شده است.

کافیست 2 یا 3 قاشق چایخوری دانه شنبلیله را در آب خیسانده و بگذارید و یک شب و یک روز بماند. سپس آب آن را به صورت ژل روی موها مالیده و بعد از 3 ساعت با آب گرم بشویید.

ماسک شنبلیله و نارگیل

1 قاشق چایخوری دانه شنبلیله را با 1/4 فنجان شیر نارگیل مخلوط کرده و روی موها بمالید. بعد از 30 دقیقه با شامپو ملایم و آب بشویید. برای نتیجه بهتر چند بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

روغن کرچک منبع غنی ویتامین ها بخصوص ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 9 می باشد که برای تغذیه موها ضروری بوده و ریشه و ساقه موها را ضخیم و قوی می کند.

مقداری روغن کرچک را با روغن های طبیعی مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کرده و روی پوست سر بمالید و ماساژ دهید. بعد از یک ساعت با شامپو و آب گرم (نه خیلی داغ) بشویید.

این روش را 2 تا 3 بار در هفته و برای چند ماه تکرار کنید.

گیاه رزماری برای تقویت و پرپشت شدن موها بسیار مفید است و شوره سر را برطرف می کند. رزماری منبع غنی آنتی اکسیدان ها است که نقش مهمی در تغذیه موها داشته و از ریزش مو و سفیدی موها جلوگیری می کند.

کافیست 2 قطره روغن رزماری را با روغن دیگری مانند روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کرده و روی موها بمالید. بعد از حدود نیم ساعت موها را با شامپو و آب بشویید.

یا تعدادی برگ رزماری را به مدت 5 تا 7 دقیقه در آب گرم جوشانده و از صافی رد کنید. آب رزماری را داخل یخچال نگهداری کنید و به طور منظم بعد از شامپو، موهای خود را با آب رزماری بشویید.

آب لیمو سرشار از ویتامین های گروه B مانند B1، B2، B3، B5، B6 و B12 و همچنین ویتامین C، آنتی اکسیدان های قوی و اسید فولیک است که از شوره جلوگیری کرده و به درمان ریزش مو، تقویت و زیبایی موها کمک می کند.

مصرف روزانه و خوراکی آب لیمو برای سلامت بدن و تقویت موها مفید است.

ماسک آب لیمو و روغن زیتون

برای رشد سریع موها کافیست آب لیمو و روغن زیتون را به نسبت 1 به 2 با هم مخلوط کرده و روی پوست سر و موها بمالید. بعد از 30 یا 40 دقیقه با شامپو و آب بشویید.

برای نتیجه بهتر 1 یا 2 بار در هفته از این روش استفاده کنید.

ریشه چغندر منبع غنی کاروتنوئید، ویتامین ها، پروتئین و بسیاری از مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و سیلیس است.

مصرف روزانه یا حداقل سه بار در هفته آب چغندر برای رشد موها عالی است،

همچنین می توانید آب چغندر را با آب سبزیجات دیگر مانند هویج، خیار، کاهو و گشنیز ترکیب کرده و بنوشید.

شیر نارگیل غنی از ویتامین هایی مانند B ، C و D و مواد معدنی منیزیم، فسفر، آهن، سلنیوم و کلسیم است که برای درمان ریزش مو مفید بوده و از داروهای گیاهی تضمین شده برای رشد موها به شمار می رود.

شیر نارگیل را مستقیما روی موها مالیده و حدود نیم ساعت ماساژ دهید. سپس موها را با آب گرم بشویید. این روش را 1 بار در هفته تکرار کنید.

ماسک شیر نارگیل و عسل

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

مقداری شیر نارگیل، روغن زیتون و عسل را با پالپ آووکادو مخلوط کرده و به موها بمالید. این ماسک به رشد موها کمک کرده و ریزش مو را درمان می کند.

آلوئه ورا از بهترین درمان های خانگی برای درمان ریزش مو و تغذیه آن ها می باشد.

کافیست ژل آلوئه ورا با با مقداری آب لیمو مخلوط کرده، به موها بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید. این روش را 1 یا 2 بار در هفته تکرار کنید.

ماسک آلوئه ورا و جوانه گندم

مقداری ژل آلوئه ورا با با کمی روغن جوانه گندم و مقداری شیر نارگیل مخلوط کرده و روی موها بمالید. بعد از 15 دقیقه با آب معمولی بشویید.

حنا از مواد طبیعی نرم کننده مو است که موهای خشک و پژمرده را براق و شاداب و سفیدی موها را برطرف می کند و برای رشد موها معجزه می کند.

ماسک حنا و ماست

یک فنجان پودر حنا را با نصف فنجان ماست مخلوط کرده و روی ریشه و ساقه موها بماید. منتظر بمانید تا ماسک خشک شود، سپس آن را با شامپو ملایم بشویید.

1 تا 2 بار در هفته از این روش استفاده کنید.

فلفل رشد موها را تحریک کرده و از نازک شدن مو جلوگیری می کند. فلفل هندی حاوی ماده ای به نام کاپسایسین است که گردش خون را بهبود می بخشد و به جذب مواد مغذی توسط پوست و رشد موها کمک می کند.

ماسک فلفل هندی و روغن زیتون

1 قاشق چایخوری پودر فلفل هندی را با 2 قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کرده و روی پوست سر بمالید. بعد از 4 یا 5 دقیقه با آب سرد بشویید.

توصیه می شود 1 تا 2 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

چای سبز منبع غنی انتی اکسیدان ها می باشد که از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد مو را افزایش می دهد.

مقدار کافی چای سبز گرم را روی پوست سر بمالید و بعد از 1 ساعت با آب سرد بشویید.

1 تا 2 بار در هفته از چای سبز استفاده کنید.

زیره سبز حاوی مواد مغذی و ویتامین ها است که به سلامت و تقویت موها کمک می کند.

مقداری زیره سبز را داخل روغن کرچک یا روغن زیتون به مدت یک شب خیس کنید. صبح روز بعد آن را روی موها مالیده و بعد از 15 دقیقه با شامپو بشویید.

از این روش 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید.

سیر از مشهورترین درمان های گیاهی برای رشد سریع مو و درمان ریزش مو محسوب می شود.

چند حبه سیر خرد شده را در روغن نارگیل یا روغن زیتون بجوشانید. بعد از خنک شدن آن را به ریشه موها مالیده و بعد از مدتی بشویید.

از این روش 3 بار در هفته استفاده کنید.

روغن اسطوخدوس برای سلامت پوست و مو بسیار مفید است.

ماسک برای رشد سریع مو

مقادیر یکسان از روغن اسطوخدوس، روغن رزماری، روغن جوجوبا و روغن آویشن را مخلوط کرده و روی پوست سر بمالید. سپس موهای خود را پوشانده و بعد از یک ساعت بشویید.

از این درمان، 2 یا 3 بار در هفته استفاده کنید.

خواص مرطوب کنندگی و آبرسانی روغن جوجوبا مشهور است. این روغن گیاهی با مرطوب کردن فولیکول های مو و بهبود گردش خون باعث افزایش رشد موها شده و از بهترین درمان های خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده محسوب می شود.

ابتدا موهای خود را به روش معمول شسته، چند قطره روغن جوجوبا به نرم کننده اضافه و روی موهای خود بمالید. پوست سر و موها را چند دقیقه ماساژ داده و سپس موها را با آب بشویید.

از این روش 1 یا 2 بار در هفته استفاده کنید.

بذر کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است و برای موهای خشک، شکننده و آسیب دیده عالی بوده، موها را براق و پرپشت می کند.

مکمل روغن بذر کتان را به رژیم غذایی خود اضافه کنید یا آن را با روغن های دیگر ترکیب و به موها اعمال کنید و بعد از ماساژ دادن با آب بشویید.

روغن زیتون از مواد غذایی مشهور است که به وفور در ماسک صورت و بدن، اسکراب و تونیک مو استفاده می شود. روغن زیتون منبع غنی آنتی اکسیدان ها است که از ریزش مو جلوگیری و آن را درمان می کند.

مصرف خوراکی روغن زیتون یا اعمال آن روی موها قبل از شامپو به رشد موها کمک می کند.

همچنین می توانید مقداری روغن زیتون را با روغن مریم گلی، روغن اسطوخدوس و روغن رزماری مخلوط کرده و بعد از گرم کردن روی موها بمالید.

زغال فعال از بهترین روش های درمان ریزش مو و رشد سریع آن می باشد.

کافیست مقداری پودر زغال را با روغن نارگیل مخلوط کرده و به موهای خود بمالید و بعد از 1 ساعت با شامپو بشویید.

ماساژ منظم پوست سر باعث بهبود گردش خون شده و به رشد موها کمک می کند. توصیه می شود هر روز هنگام شستن موها به مدت 5 دقیقه موها و پوست سر را ماساژ دهید. بعد از یک یا دو ماه نتیجه مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

ماساژ موها اگر با روغن های طبیعی گرم همراه باشد تاثیر بهتری خواهد داشت، یک یا دو بار در هفته چند قطره روغن طبیعی مانند روغن نارگیل و روغن زیتون گرم را با هم ترکیب کرده و به موها بمالید.

موهای خود را پوشانده و 30 دقیقه منتظر بمانید، سپس با شامپو و آب بشویید.

ماساژ روغن گرم برای موهای آسیب دیده مفید است و شوره سر را درمان می کند.

تغذیه: برای بهبود رشد موها لازم است مواد معدنی، انواع پروتئین، ویتامین ها و مقادیر فراوانی مس و منیزیم در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. مصرف روزانه مواد مغذی مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، تخم کدو، آجیل، لوبیا و انواع میوه ها و سبزیجات مختلف علاوه بر حفظ سلامتی بدن به زیبایی و جذابیت موها کمک می کنند.

مراقبت از موها: شامپوی گیاهی استفاده کنید، موهای خود را یک روز در میان (نه هر روز) با آب نه زیاد گرم بشویید. اجازه دهید موها به صورت طبیعی خشک شود و از محصولات مراقبت از مو معتبر استفاده کنید.

کاهش استرس: استرس از عوامل اصلی شوره و ریزش مو است. از استرس و نگرانی های روزمره دوری کنید.

مکمل های گیاهی: زیر نظر پزشک می توانید از مکمل های گیاهی یا ویتامین ها برای رشد سریع تر موها استفاده کنید.

منبع: allremedies

کپی برداری از مطالب سایت پرشین استار اکیدا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد!

استفاده از مطالب سایت پرشین استار در سایت های خبرخوان، آی فریم و لینک باکس ها اکیدا ممنوع است.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو
داروی گیاهی برای رشد سریع مو
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *