دسته‌ها
دارو

دارو جهت درمان دیسک کمر

خواص دارویی و گیاهی

منظور از بیماری دیسک کمر دررفتگی و یا بیرون زدگی قسمت مرکزی یا هسته دیسک می باشد که پارگی های ریزی که به شکل شیارهای باریکی در اطراف آن ایجاد می شود، همراه است. این پارگی و بیرون زدگی ها بر روی ریشه های عصبی دیسک فشار وارد می کنند و موجب درد در این ناحیه می شوند. شایع ترین محل دیسک کمر در ایران بین مهره 4 و 5 می باشد. ما در این مطلب از درمان قطعی دیسک کمر می گوییم.

هرچند دلیل ایجاد دیسک کمر می تواند زمینه ژنتیکی داشته باشد اما بیشترین عامل ایجاد این بیماری رفتارهای ناصحیحی است که شخص با بدن خود دارد. بخاطر فشاری که برآیند نیروهای وزن بر روی نقطه ثقل وارد می کند و فشاری که روی آن ناحیه از مهره های تحتانی کمر وارد می شود، ستون فقرات بار زیادی را نسبت به سایر اعضا متحمل می شود و همین موضوع دلیل مشاهده دیسک کمر در این منطقه است. اما امروزه با پیشرفت های دارویی و درمانی درمان قطعی دیسک کمر امکان پذیر است.

در درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی، استفاده از یک بسته خرمای بدون هسته بر روی منطقه درد و التهاب به مدت 48 ساعت از هرگونه دارو و پماد موجود در بازار تاثیر دارد. همچنین نوشیدن دمنوش زنجبیل به شدت در کاهش دردهای دیسک کمر موثر هستند. بید بخاطر داشتن ماده سالیسیلاتی در کاهش التهاب دیسک کمر از دیرباز تا هم اکنون مورد استفاده می باشد.

دارو جهت درمان دیسک کمر

علاوه بر درمان گیاهی دیسک کمر، نود درصد راه های درمانی غیر جراحی درمان های توانبخشی از جمله، اوزون درمانی یا ازن تراپی، لیزر درمانی، طب سوزنی، فیزیوتراپی، ورزش، ماساژ، تزریق اپیدورال، تریگرپوینت تراپی، کمربندهای طبی، رفلکسولوژی، مانیپولاسیون یا جا اندازی ستون فقرات، رادیوفرکوانسی و در موارد نادر جراحی بسته ستون فقرات می باشد. استفاده متناوب از ماساژ یخ و گرم، استراحت در مرحله حاد بیماری نیز در درمان قطعی دیسک کمر مثمر ثمر می باشد.

استفاده از دارو های ضد التهابی غیر استروییدی تاثیر بسزایی درمان دیسک کمر دارد. داروهای شل کننده عضلانی همانند باکلوفن و تیزانیدین هم در درمان اسپاسم های کمر موثر است. در بیمارانی که دردهای انتشاری دارند استفاده از داروی گاباپنتین و یا پره گابالین و یا برندهای خارجی آن مانند لیریکا، از بهترین داروهای درمان دیسک کمر می باشند.

درمان دیسک کمر با ورزش البته تحت نظر پزشک امکان پذیر است. ورزش را باید در مرحله کاهش درد شروع کرد. بعد از کاهش درد از مهمترین ورزش های ایزومتریک در مبتلایان به دیسک کمر ورزش تیلتینگ است. در این ورزش برای دیسک کمر بیمار دراز می کشد و پاهای خود را جمع می کند و کمر خود را به پایین فشار می دهد و برای ده ثانیه این ورزش را تکرار می کند.

حرکت ورزشی دوم برای دیسک کمر ورزش کشش عضله پریفورمیس است. در این حرکت در شرایطی که دراز کشیده اید، پای خود را روی پای دیگر بیندازید و از لبه خارجی زانو لگن را بکشید که عضله پریفورمیس و محل خروج سیاتیک شما کشیده شود. این تمرین کششی را پانزده ثانیه انجام دهید و پنج بار تکرار کنید. اگر این ورزش کلیدی دیسک کمر را اشتباه انجام دهید بر شدت درد شما می افزاید.

ورزش سوم برای درمان قطعی دیسک کمر از جمله ورزش های سری مک کنزی می باشد. برای این تمرین در شرایطی که روی شکم خوابیده اید و زیر آن بالشت قرار داده اید، سر و گردن را بالا بیاورید و ده ثانیه نگاه دارید. اندکی صبر کنید اگر با این ورزش احساس آرامش در کمر یا پای خود داشتید ده مرتبه دیگر این ورزش را تکرار کنید.

حرکت ورزشی چهارم در درمان دیسک کمر، پای خود را در شکم جمع کنید و هر طرف را ده ثانیه بکشید و ده مرتبه تکرار کنید. در این کشش محل اتصال کمر به لگن باید کاملا کشیده شود.

حرکات ورزشی استاتیک که حتما تحت نظر متخصص باید آموزش دیده شود و حرکات ورزشی دییک و حرکتی همانند شنا، پیاده روی در سطوح غیر شیبدار و دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت پشت دار کمری هم در درمان دیسک کمر تاثیر گذار است. علاوه بر اینها آب درمانی و راه رفتن در آب نیز برای درمان دردهای دیسک کمر مناسب است که دارای قوانین خاصی می باشد که اگر اجرا نشود درد کمر شما را تشدید می کند. برای آشنایی با علایم دیسک کمر به این مقاله مراجعه نمایید.

منبع : آرگاتفریحات آبی و جشنواره‌های خرید با تور دبی


آشنایی با چایامانگالارام مجسمه بودایی غول پیکر به خواب فرو رفته!

با انواع مدل مبلمان 219 آشنا شوید
نشانی شما منتشر نخواهد شد.باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینیددارو جهت درمان دیسک کمر

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.

این ویدیو منحصرا جهت اطلاع رسانی بوده لذا در قبال هرگونه خسارات از نحوه استفاده و

تفهیم کاربر از نظر ماهیت اطلاعات مربوط به این ویدیو و همچنین عواقب بعدی ناشی از استفاده نادرست را سلب مینماید. اطلاعات موجود در این ویدیو صرفا جهت اطلاع رسانی میباشد و نباید بعنوان مشاوره و یا راهنمایی حقوقی و یا درمانی در نظر گرفته شود. اطلاعات ارایه شده در این ویدیو نباید بعنوان درمان هرگونه بیماری و یا بهبودی در نظر گرفته شود.

برایلطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

بیماری دردهای مفاصلی یکی از بیماری‌های ناتوان کننده‌ای است که متاسفانه امروز شیوع بالایی پیدا کرده است و بسیاری افراد از ابتلا به آن رنج می‌برند. از طرفی با وجود گسترش وسیع علم جدید طبی، روش‌های تشخیص و درمانی جدید و موثری در علم جدید طبی برای آن پیدا نشده است و فقط با دارو برای مدت زمان کوتاه تسکین می یابد، بی‌توجهی به این درد و پیشرفت بیماری می‌تواند عواقب ناخوشایندی بیشتری به دنبال داشته است.اما در طب سنتی این دردها درمان بسیار راحتی دارد. دو نسخه ذکر شده در ذیل برای درمان، از بهترین روشهای درمان مبتلا به دیسک کمر یا ساییدگی استخوان و کمر درد و آرتروز و دردهای مفاصلی میباشد، که روش تهیه و استفاده آن به بسیار ساده است، اگر میخواهد فوری خوب شود این نسخه های مالیدنی معجزه اسا را حتما دنبال کند.

1_طرز تهیه :زرده تخم مرع 4 عدد، پودر زیره،گل بابونه، گزنه 2 قاشق غذاخوری ،و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یک قاشق غذاخوری زردچوبه مخلوط کنید، خمیر بدست امده را بر پارچه نخی اب ندیده مالیده و بر قسمتهای درد های مفضلی ، کمر درد، پادرد، زانو درد ، یا درد های عضلانی میباشند، بجسبانید به مدت 3 تا 4 ساعت ،این نسخه جادویی ،حتی با یک بار استفاده بطور معجزه اسا تسکین و ان را تقویت میکند،با چند بار استفاده درد های شما بطور کلی شفا پیدا میکند .نکته ::بهتر است بعد از اینکه پارچه را در قسمت درد گذاشتید با جشک کن 2 دقیقه حرارت گرم دهید..هرچه این مرهم بر روی درد بماند اثر بخشی بیشتری دارد.

2_یک ماده فوق العاده اثر بخش تست شده ،برای درمان بیماریهای حاد ذکر شده ،استخوان خصوصا دیسک و کمر درد و آرتروز که روش تهیه و استفاده آن به شرح زیراست: دنبه گوسفند تازه به اندازه کف دست و ضخامت یک سانتیمتر + 1 دانه خرما بدون خسته + یک قاشق غذاخوری خوری زنجبیل ساییده را تهیه کرده و زنجبیل را با هم مخلوط کرده تاخمیری شکل شود سپس آنرا روی دنبه پهن کرده و بعد ان را روی مهره 5 و6 (گودی کمر) زانو و یا دیگر نواحی درد میگذاریم و یک پلاستیک فریزر یا پارچه پلاستیک روی آن (دنبه) گذاشته و با شال میبندیم و 8 ساعت بعد آنرا عوض میکنیم و تا 3 باراین کار را ادامه میدهیم. هرچه این مرهم بر روی درد بماند اثر بخشی بیشتری دارد. حتما امتحان کنید تا نتیجه معجزه اسای ان را ببینید.

خواص شگفت انگیز درمانی عصاره پای مرغ:
اگر بیماری شما حاد است، مصرف عصاره پای مرغ را جدی بگیرید، این معجونی برای ترمیم بافت فرسوده استخوانهای بدن معجزه میکند. عصاره معجزه گر پای مرغ، یکی از غنی ترین و قویترین منابع کلسیم و ویتامین D میباشد، طبق تحقیقات انجام شدهپای مرغ حاوی بسیاری ازپروتئین ها، ویتامینها،مواد معدنی حیاتی است که بدن انسان قادربه تولید آنها نیست. از همین جهت به افرادی که به طور کلی تغییرات ساختمانی در استخوانها و نیز اختلال عملکرد عضلانی ناشی از کمبود کلسیم، پوکی استخوان و ویتامین D هستند، میتواند با استفاده از این ماده غذایی جادویی این بیماری ها را سریع درمان کنند.

بهترین درمان برای پوکی استخوان
بهترین درمان برای راشیتیسم
بهترین جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروفها
بهترین پیشگیری و درمان صدای مفاصل در حال فرسایش
بهترین جایگزین برای قرص های غضروف ساز اروپایی و آمریکایی
بهترین کمکی برای رشد کودک و نوجوان
بهترین درمان برای سرماخوردگی و ضعف شدید
بهترین منبع گلوکزامین و سولفات کندورایتین
بهترین ترمیم کننده شکستگی استخوان
بهترین بهبود دهنده کمردرد یا دیسک کمر

روش مصرف:مقدار 1 بسته پای مرغ را پس از تمیز و شستشو کرده به همراه 3 تا 4 گیلاس آب داخل دیگ قرار داده و مقداری پیاز را پس از پوست گرفتن اضافه کرده روی حرارت قرار داده و زیر آن را کم کنید و به مدت حداقل 4 تا 6 ساعت حرارت دهید ،البته با شعله ملایم، پس از گذشت این زمان محتویات دیگ را داخل مخلوط کن ریخته و صاف کنید و در فریزر نگهداری کنید برای مصرف کافی است از “عصاره پای مرغ “تهیه شده مقداری را به انواع سوپ و یخنی تهیه شده اضافه و سپس میل کنید.

نکته ی مهم، افرادی که مبتلا به چربی خون و کلسترول بالا هستند باید هنگام خوردن این عصاره مقداری آب لیموترش و یا آب غوره به غذای خود اضافه کنند.کسانی که با شکل ان مشکل دارند، از کسی درخواست کنند ان را به همین روش درست کرده و سپس عصاره ان را در بسته بندی های دلخواه در فریزر نگهداری کنید و هر روز یک یا دو قاشق از این معجون بی نظیر به قورمه و سوپ اضافه کنید، این عصاره تا دوماه درفریزر خواص خود را حفظ میکند.
اگر بیماری شما حاد است، هفته ای 3 بار سوپ جو + یک عدد پاچه گوسفند.

کد (6)

مهلتبرای این مطلب تمام شده است

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *