دسته‌ها
دارو

درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

خواص دارویی و گیاهی


زخم دهانه رحم، زمانی اتفاق می افتد که سلول های نرم (سلول های غدد لنفاوی) در داخل کانال دهانه رحم به سطح بیرونی رحم رشد می کنند. یعنی این زخم در واقع بافت مخملی و قرمز رنگ رحم است که تنها به بیرون کشیده شده است و خارج از رحم به طور معمول دارای سلول های سخت (سلول های اپیتلیال) است. جایی که دو نوع سلول ها با یکدیگر می رسند، منطقه تحول یده می شود. دهانه رحم در گردن رحم قرار دارد، جایی که رحم به مهبل (واژن) متصل می شود. این وضعیت گاهی اوقات به عنوان زخم دهانه رحم شناخته می شود.


علائم زخم دهانه رحم چیست؟

اگر زخم دهانه رحم داشته باشید هیچ نشانه ای مشاهده نخواهید کرد و تا زمان ملاقات با پزشک نیز متوجه نخواهید. احتمالا علائم عبارتند از:

ترشحات مخاطی روشن
لکه بینی بین پریودی ها
درد و خونریزی در طی یا بعد از رابطه جنسی
درد و خونریزی ممکن است در طی یا پس از آزمایش لگن دیده شود.
برای برخی از زنان این علائم شدید هستند. ترشحات مزمن می شود و درد با لذت جنسی مواجه می شود. زخم دهانه رحم شایع ترین علت خونریزی در طول ماه های آخر بارداری است.

درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

– دلیل این علائم این است که سلول های غدد لنفاوی نسبت به سلول های اپیتلیال ظریف تر هستند. آنها مخاط بیشتری تولید می کنند و به راحتی خونریزی می کنند.

– اگر علائم خفیفی داشتید فکر نکنید زخم دهانه رحم دارید اما بهتر است آزمایشات را انجام دهید.

– اگر بین پریودی ها خونریزی، ترشحات غیرطبیعی یا درد در طول یا بعد از رابطه جنسی دارید به پزشک مراجعه کنید.

زخم دهانه رحم جدی نیست، اما این علائم و نشانه ها می تواند به خاطر بیماری دیگری باشد که باید درمان شود.این علائم عبارتند از:

عفونت
فیبروئید یا پولیپ
بیماری آندومتریوز
مشکلات مربوط به IUD
 مشکلات حاملگی شما
سرطان دهانه رحم، رحم یا سایر انواع سرطان


علت زخم شدن دهانه رحم چیست؟

علت التهاب دهانه رحم را همیشه نمی توان تعیین کرد. برخی از زنان حتی با آن متولد شده اند. همچنین می تواند به علت نوسانات هورمونی باشد. به همین دلیل است در سن باروری رایج است. این بیماری در نوجوانان، زنان باردار و زنانی که قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند که شامل استروژن هستند، رایج است. زخم دهانه رحم بعد از سن یائسگی بسیار نادر است. بین زخم دهانه رحم و پیشرفت سرطان دهانه رحم یا سایر سرطان ها رابطه ای وجود ندارد.


تشخیص زخم دهانه رحم

این بیماری در طول معاینه لگن معمولی و آزمایش پاپ اسمیر ( این مقاله را بخوانید: پاپ اسمیر چیست و تست پاپ اسمیر چگونه انجام میشود) تشخیص داده می شود. این وضعیت در حین آزمون لگنی قابل مشاهده است، زیرا دهانه رحم شما به رنگ قرمز ظاهر می شود. و ممکن است در طول آزمون کمی خونریزی کند.گرچه هیچ ارتباطی بین آنها وجود ندارد، سرطان اولیه دهانه رحم بسیار شبیه به زخم دهانه رحم است. آزمایش پاپ می تواند به جلوگیری از سرطان دهانه رحم کمک کند.

اگر علائمی ندارید و نتایج آزمایش پاپ شما طبیعی هستند، احتمالا نیازی به آزمایش ندارید.
اگر علائم شما شدید است، مانند درد در هنگام رابطه جنسی یا ترشحات سنگین، از پزشک بخواهید آزمایشاتی برای تشخیص وضعیت انجام دهد.
– گام بعدی روشی به کولپوسکوپی است که در مطب دکتر انجام می شود. این روش شامل نورپردازی و یک ابزار بزرگنمایی ویژه برای درک دقیق تر بر روی دهانه رحم است.در طی همین روش، یک نمونه بافت کوچک را می توان برای آزمایش سلول های سرطانی (بیوپسی) جمع آوری کرد.


درمان زخم دهانه ی رحم چگونه است؟

– همانطور که در بالا اشاره شد، زخم دهانه رحم در واقع خود بافت رحم است بنابراین اگر این بافت عفونت نداشت، نیاز به کار خاصی نیست.اما اگر این بافت عفونی شده بود و شما در معرض علائم جسمانی، نظیر ترشحات مخاط، خونریزی یا درد در طول یا بعد از رابطه جنسی بودید، باید با پزشک خود درباره گزینه های درمان صحبت کنید.

– درمان اصلی در ابتدا استفاده از دارو است. دارو درمانی تا چند دوره قابل استفاده است اگر مصرف دارو در شما هیچ تغییری ایجاد نکرد ، باید از سایر روش ها مانند سوزاندن منطقه ( کوتر) و یا کرایو (فریز کردن دهانه رحم) باید استفاده شود.

– هر یک از این روش ها می تواند در عرض چند دقیقه با بی حسی موضعی در مطب دکتر انجام شود. به محض این که بتوانید آن را سپری کنید، می توانید از آنجا خارج شوید، و فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید. ممکن است برخی ناراحتیهای خفیف مانند پریودی چند ساعته یا چند روزه را تجربه کنید. ممکن است چند هفته یا چند بار ترشحات یا لکه بینی داشته باشید.

– پس از این روش، دهانه رحم شما به زمان نیاز دارد تا بهبود یابد. توصیه می شود از مقاربت و استفاده از تامپون ها به مدت چهار هفته اجتناب کنید. این کار به جلوگیری از عفونت کمک می کند.


– اگر مشکلات زیر را داشتید به پزشک اطلاع دهید:

ترشحات بودار
خونریزی شدیدتر از پریودی
خونریزی از مدت زمان مورد انتظار
این علائم نشان دهنده عفونت یا بیماری دیگری است که نیاز به درمان دارد.

فریز کردن (انجماد یا کرایو) زخم دهانه رحم چیست؟

فریز کردن زخم دهانه رحم نوعی عمل جراحی است که در آن با سرمای شدید بافت های غیرطبیعی مانند تومورها یا یک زخم ساده را از بین می روند. جراحی اغلب شامل استفاده از نیتروژن مایع است، اگرچه دی اکسید کربن و آرگون نیز ممکن است استفاده شود. هنگامی که نیتروژن مایع دمای 346- تا 32- درجه فارنهایت داشته باشد، در تماس با هر چیزی به سرعت فریز می شود. در مورد بافت های انسان، این سرما می تواند سلول ها را از طریق تماس از بین ببرد.فریز کردن زخم دهانه رحم، مشابه روشی است که پزشکان برای مسدود کردن زگیل ها با استفاده از اسپری نیتروژن مایع استفاده می کنند.


چرا فریز کردن انجام می شود؟

فریز کردن زخم دهانه رحم برای از بین بردن بافت های مشکل ساز در بدن استفاده می شود.


عوارض فریز کردن زخم دهانه رحم

خطرات ناشی از فریز کردن زخم دهانه رحم عبارتند از:

تورم
آسیب به بافت یا عروق سالم اطراف
عفونت
اگر اعصاب تحت تاثیر قرار گیرد، از دست دادن حس
درد
زخم
اختلال عملکرد جنسی
سفید شدن پوست در محل عمل جراحی


آماده شدن برای عمل جراحی کرایو یا فریز کردن

– آماده سازی برای جراحی بستگی به نوع عمل جراحی دارد. فریز کردن زخم دهانه رحم برای سرطان پوست، که دلیل اصلی استفاده از این عمل جراحی است، نیاز به آمادگی کمتری دارد.

– از شما خواسته می شود پیش از عمل 12 ساعت چیزی نخورید و پس از عمل مرخص می شوید.

– قبل از انجام این عمل، اگر آلرژی به بیهوشی دارید، و دارو مصرف می کنید، از جمله داروهای بدون نسخه و مکمل های غذایی، به پزشک اطلاع دهید.

– پزشک دستورالعملی برای آماده شدن برای عمل جراحی ارائه میکند. حتما به آن توجه کنید.

چگونه عمل جراحی فریز کردن زخم دهانه رحم انجام می شود؟

– پزشک با استفاده از یک پنبه یا اسپری، نیتروژن مایع را روی پوست شما قرار می دهد. برای جلوگیری از درد و یا ناراحتی ممکن است از داروهای بی حسی استفاده شود.

– اگر یک منطقه داخلی در حال درمان باشد، جراح از محدوده ای استفاده می کند که بتواند یک لوله انعطاف پذیر وارد بدن کند مانند رحم. نیتروژن مایع به محل تحت درمان تغذیه می شود و به سلول های هدفمند اعمال می شود. سلول ها یخ می زنند، می میرند، و سپس به آرامی توسط بدن جذب می شوند.

– پزشک از تجهیزات تصویربرداری، مانند سونوگرافی، به عنوان راهنمایی برای انجام این روش استفاده خواهد کرد.

پس از عمل جراحی فریز کردن زخم دهانه رحم چه اتفاقی می افتد؟

پس از اکثر جراحی ها، می توانید مرخص شوید. با این حال، اگر جراحی بر روی یک عضو داخلی باشد، ممکن است مجبور شوید چند روز در بیمارستان بمانید.
پس از این عمل، باید از زخم برش مراقبت کنید. پزشک دستورالعمل هایی به شما می دهد. مراقبت معمولا شامل محافظت منطقه از آلاینده ها و تغییر باند برای جلوگیری از عفونت است.
باید به طور مرتب به ملاقات پزشک بروید و اگر عوارضی با او در میان بگذارید.

درمان زخم دهانه رحم بدون فریز


کوتر یا سوزاندن زخم دهانه رحم

– سوزاندن زخم زمانی استفاده می شود که نیاز به توقف خونریزی و لکه برداری باشد. سلول های غدد لنفاوی با استفاده از این روش برای جلوگیری از خونریزی از بین می روند. همچنین از جریان الکتریسیته استفاده می شود تا لایه بالایی سلول ها بسته شود.

– قبل از انجام این درمان، پزشک از بیهوشی استفاده می کند. این عمل شایع ترین مورد استفاده برای خلاص شدن از خونریزی است که می توان آن را به صورت سرپایی انجام داد.


سوالات رایج شما درباره زخم دهانه رحم

1. آیا زخم دهانه رحم باعث ناباروری و نازایی میشود ؟

خیر، زخم دهانه رحم در زنان در سن باروری رایج است اما این مسئله سرطانی نیست و بر باروری تاثیر نمی گذارد. در واقع، این حالت بیماری نیست. اما مشکلاتی برای خانم ها ایجاد می کند.


2. دارو برای درمان زخم دهانه رحم چیست؟

در مورد عفونت هایی که احتمالا به علت خونریزی مکرر در ناحیه دهانه رحم اتفاق می افتد پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند. در حالی که آنتی بیوتیکها درمان مستقیم برای زخم دهانه رحم نیستند، ممکن است به کنترل عفونت کمک کنند.توجه داشته باشید اگر علائم بالا را دیدید از درمان خانگی استفاده نکنید زیرا باعث بدتر شدن شرایط می شود. برای تشخیص مناسب، مشاوره و درمان عفونت یا زخم دهانه رحم، به پزشک مراجعه کنید.


3. چه مدت بعد از فریز میتوان باردار شد؟

زمان بندی خاصی وجود ندارد، باید زخم دهانه رحم بهبود یابد و بعد اقدام به حاملگی شود. اما معمولا یکی دو ماه باید زمان بدهید و توسط پزشک معاینه شوید تا از بهبودی زخم مطمئن شوید.


4. داروی گیاهی برای زخم دهانه رحم چیست؟

بهتر است در درمان زخم دهانه رحم ابتدا با پزشک مشورت کنید. اما برخی مواد گیاهی هم بدلیل خاصیت ضدمیکروبی می توانند در درمان این عارضه مفید باشند مانند زردچوبه ( روزانه 1 قاشق مرباخوری)، چای سبز (روزانه یک لیوان) و کتیرا (روزانه 1 قاشق مرباخوری)، گل سرخ و بابونه

5. آیا زخم دهانه رحم با عنبر نسارا و عسل درمان میشود؟

در طب ستنی اعتقاد بر این است که استفاده از عنبرنسار و عسل باعث از بین رفتن عفونت و بهبود زخم دهانه رحم میشود. اما در تهیه درست عنبرنسار باید دقت کنید. در برخی موارد گزارش شده خانم ها دارای سوزش و درد پس از مصرف هستند که باید از جای معتبر خریداری شود. عسل در کل ماده ضدعفونی کننده خوبی هست. اما همه این روش ها روش ترجیحی درمانی نیست پس بهترین کار این است که با پزشک معالج در ابتدا مشورت کنید.


6. آیا باید از زخم دهانه رحم ترسید؟

زخم دهانه رحم یک بیماری به حساب نمی آید. خانم ها تا زمانی که آزمایش انجام ندهند از این مشکل آگاهی پیدا نمی کنند. این مسئله مشکلی جدی برای سلامتی ایجاد نمی کند. اگر باردار هستید، به جنین آسیبی نمی رسد. در صورتی درمان ضروری می شود که ترشحات شما را آزار دهند یا با رابطه جنسی تداخل داشته باشند. 

لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید؛ نظرات و سوالات شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد.

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج و لينک سايت مجاز است.باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

فریز کردن همیشه راه حل نیست

ایران آنلاین /در سالهای اخیر مشاهده می‌شود برخی از پزشکان برای درمان عفونت با زخم‌های دهانه رحم از روش‌هایی مانند سوزاندن یا فریز کردن استفاده می‌کنند. در حالی که این شیوه همیشه کارآمد نیست.
دکتر آمنه سادات حق گو درباره شیوه و راهکار درمان زخم‌های دهانه رحم به می‌گوید: فریز کردن (کرایو-منجمد) و سوزاندن (کوتر -لیزر) زخم دهانه رحم معمولاً به منظور درمان عفونت یا زخم دهانه رحم انجام می‌گیرد اما نکته مهم و قابل تأمل این است که قبل از انجام کلپوسکوپی و بیوپسی استفاده از این شیوه‌های درمانی ممنوع است.
این جراح و متخصص زنان و زایمان می‌افزاید: متأسفانه امروزه در بسیاری از مراکز درمانی شاهد انجام بی‌مورد و نسبتاً فراوان استفاده از کرایو که به آن فریز یا منجمد کردن دهانه رحم گفته می‌شود، هستیم و همچنین در بسیاری از مراکز نیز به وفور دیده می‌شود برای هر گونه ضایعه دهانه رحم یا عفونت و حتی تغییرات طبیعی بافت‌های دهانه رحم، استفاده از روش درمانی کوتر یا سوزاندن زخم دهانه رحم (سرویکس) پیشنهاد و انجام می‌شود و در بسیاری از مراکز نیز برای درمان ترشحات مقاوم به درمان هم استفاده از روش‌های کرایو (منجمد -فریز) یا سوزاندن (کوتر-لیزر) توصیه می‌شود.
دکتر حق گو معتقد است که نماهای غیر طبیعی دهانه رحم و زخم‌ها (سرویسیت) و همچنین ترشحات مقاوم به درمان واژنی از مواردی است که نیازمند بررسی با روش کولپوسکوپی است. در این روش دهانه رحم با لنز‌های مخصوص و بزرگنمایی مشاهده می‌شود به طوری که امکان تشخیص درست و انتخاب شیوه درمان مناسب را برای پزشک فراهم می‌کند.
او در ادامه با تأکید بر اینکه استفاده از روش کرایو یا سوزاندن می‌تواند امکان درمان بموقع را از بین ببرد می‌گوید: از طرفی دیگر انجام اقدامات ذکر شده از جمله کرایو(فریز -منجمد) یا سوزاندن (کوتر-لیزر) در بسیاری از موارد بیمار را در آینده از امکان انجام یک کولپوسکوپی رضایتبخش که نوعی معاینه داخل رحمی است و به دنبال آن از امکان تشخیص ضایعات پیش سرطانی محروم می‌کند.
این جراح و متخصص زنان و زایمان با اشاره به تأثیر انجام نابجای این‌گونه از اعمال بر نازایی زنان می‌افزاید: موارد زیادی از چنین اقدامات نادرستی برای بیمارانی انجام می‌شود که هنوز باردار نشده‌اند و متأسفانه آنها را در معرض ابتلا به مشکلاتی مانند استنوز سرویکس (تنگی کانال سرویکس) و نارسایی دهانه رحم قرار می‌دهد. تأثیر مخرب روی ترشحات نرمال دهانه رحمی از دیگر مشکلاتی است که به‌کارگیری شیوه درمانی نادرست در پی خواهد داشت اما آنچه نگران‌کننده است این است که همه این عوارض از مواردی هستند که می‌تواند باعث نازایی در زنان شوند.
دکتر حق گو در مورد احتمال ایجاد سرطان بعد از فریز کردن یا سوزاندن زخم دهانه رحم تصریح می‌کند: احتمال ایجاد سرطان دهانه رحم نیز فاجعه‌ای است که در صورت انجام این شیوه‌های درمانی قبل از تشخیص دقیق و ارزیابی کامل مشکل دهانه رحم ممکن است اتفاق بیفتد.
او تأکید می‌کند: اگر سرطان مهاجم تشخیص داده نشده و تحت کرایو یا کوتر یا لیزر قرار گیرد می‌تواند مانند آتش زیر خاکستر منجر به پیشرفت بیماری شود و در نتیجه سرطان با تهاجم عمقی برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها درمان نشده باقی بماند.
در هیچ کتاب یا مرجع علمی استفاده از کرایو(منجمد-فریز) یا سوزاندن (کوتر -کرایو) برای درمان زخم، عفونت مزمن، ترشحات زیاد، عفونت و عنوان نشده است.
این متخصص زنان و زایمان معتقد است: تشخیص زخم دهانه رحم (سرویسیت) گاهی برای تغییرات نرمال دهانه رحم (اکتروپیون)گذاشته می‌شود و غیر از ایجاد دلهره در بیماران، بیمار را به سوی اقدامات درمانی اشتباه می‌برد.
از این‌رو تأکید می‌شود اقدام به کرایو یا سوزاندن قبل از کولپوسکوپی ممنوع است.


منبع:روزه ایران

 

نظرات

درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پر بازدیدها

آخرین اخبار

نقل و نشر مطالب با ذکر پایگاه خبری بلامانع است

فریز کردن زخم رحم روشی است که برای درمان تغییرات دهانه رحم انجام می شود. فریز کردن یک درمان سرپایی محسوب می شود که اغلب بدون درد است و نیازی به بی حسی ندارد. امکان دارد بیمار در طول درمان درد کمی احساس کند که این مشکل به سرعت برطرف می شود. فریز کردن زخم رحم در دو مرحله و با فاصله کوتاه از هم انجام می شود تا بهترین نتیجه از درمان حاصل شود.

تأثیر فریز کردن زخم رحم در امکان بارداری شخص در آینده تا کنون ثابت نشده است. اما تجربه نشان می دهد برای اطمینان بهتر است خانم هایی که قصد بارداری در آینده دارند تا حد امکان فریز رحم انجام ندهند. همچنین توصیه می شود بعد از فریز کردن زخم رحم، خانم ها ۳ الی ۴ هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری و یا با استفاده از کاندوم اقدام به نزدیکی با همسر خود کنند تا دهانه رحم بهبودی پیدا کند.

بعد از فریز کردن زخم رحم امکان ایجاد عفونت وجود دارد؛ ترشحات غیرعادی واژینال، درجه حرارت بالا و درد شکم از علائم ایجاد عفونت هستند. رعایت توصیه های زیر به کاهش امکان عفونت بعد از فریز کردن زخم رحم کمک می کند:

اگر هر یک از علائم عفونت واژینال را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است دردهایی مانند درد پریود بلافاصله بعد از فریز کردن زخم رحم احساس شود. این دردها بعد از ۲۴ ساعت از بین می روند. اگر درد بعد از ۲۴ ساعت ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید.

درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

یکی از بیمارانی که زخم دهانه رحم انجام داده است شرح حال خود را اینگونه توصیف می کند:
با وجود نگرانی که از بابت امکان بارداری بعد از فریز کردن داشتم، خوشبختانه بعد از فریز کردن توانستم در کمتر از یک سال باردار شوم. تنها مشکلی که احساس کردم در زمان زایمان بود. هنگام زایمان پزشک متوجه شد فریز کردن باعث ایجاد بافت اسکار در دهانه رحم من شده است؛ به طوری که جلوی باز شدن دهانه رحم برای زایمان را می گیرد. زمانی که پزشک این موضوع را تشخیص داد بافت اسکار را برداشت و دهانه رحم در کمتر از پنج دقیقه باز شد و توانستم زایمان طبیعی را با موفقیت انجام دهم.
متخصصان معتقدند فریز کردن زخم رحم به طور معمول باعث اختلال در باروری و نیز زایمان طبیعی نمی شود؛ بنابراین در موارد ضرورری قابل انجام است. قبل از فریز کردن زخم دهانه رحم توجه داشته باشید آزمایشات و تست های مورد نیاز از جمله تست های سیتولوژی، پاتولوژی و کولپوسکوپی زیر نظر متخصص زنان انجام شده است.
بخوانید:
چگونه بعد از فریز زخم، از رحم خود محافظت کنیم؟
علت ایجاد زخم دهانه رحم
همه مطالب مرتبط با سرطان دهانه رحم
با الفبای تعیین جنسیت آشنا شوید
آن چه در مورد تغذیه در دوران بارداری نمی دانید
توانایی بارداری در سن بالا را به خود هدیه دهید


https://www.chelwest.nhs.uk/


https://www.medhelp.org/


https://www.gravida.com.pl/

ارسال


باسلام
با توجه به اینکه فرمودید اگر تابه حال بچه دار نشده اید و قصد بچه دار شدن دارید فریز انجام ندهید، آیا این زخم دهانه رحم می تواند تبدیل به بافت سرطانی شود؟


باید تست های خاص HPV پاپ اسمیر انجام دهید.


LH LHماه اول ۱۷دهم پریودشدم ماه دوم۱۳دهم ولی ماه بعد ۱۳دهم چند بار لکه دیدم اما۲۴ساعت بعد خشک شد علت چیست اگه زحمت نیست برام بکنید سن ۲۴سال دارای دو فرزند دختر


روز تخمک گذاری لک بینی طبیعی است . لکه ۱روز قبل پریود مشکلی ندارد


سلام من چند ماهه که تحت درمانم ولی چون زخمم خوب نشده دکترم توصبه به فریز کردن میکنه.تنها تستی هم که انجام دادم پاپ اسمیر بوده حتما نیازه که کولپوسکوپی انجام بدم؟من شهرستانم و شندیدم فقط توی تهران انجام میشه


حتما کولپوسکوپی انجام دهید


سلام به من امروز گفتن زخم دهانه رحم دارم باید فریز کنی من تحت درمان دوران ناباروری هستم آیا برا من مشکلی ایجاد میکنه اصلا برام آزمایش ننوشتن


احتیاج به فریز نیست


سلام وقت به خیر
من ی زخم رحم بدون عفونت داشتم که دارو استفاده کردم الان دو ماه هست که یک هفته تا ده روز بعد از پریودم لکه بینی دارم ، بعد از دو روز حدودا پاک میشم و دوباره سر موعد پریود میشم ، پریودم کاملا منظمه هفته اخر هر ماه پریودم اما الان دوماه هست که بعد از پریود یک هفته میگذره لکه بینی دارم ,هیچ دارو یا قرصی نمیخورم و قصد بارداری هم دارم


بهتر ایت آزمایش هورمونی و سونوگرافی انجام دهید


سلام اقدام كردم براى باردارى تا به خال فرزندى نداشتم تمام آزمايشات و سونو گرافى قبل از باردارى رو انجام دادم خوب و نرمال بود در معاينه متوجه وجود زخم شدم كه كمى عفونت داشت يه دوره دارو مصرف كردم ترشحاتم كم شده مجدداً دارو مصرف ميكنم پزشك معالج گفتند بايد فريز بشم. با توجه به اينكه براى باردار شدن اقدام ميكنم فريز مشكلي إيجاد نميكند؟؟؟؟


فریز توصیه نمیشود


سلام دوسال ازدواج کردم یک سال برای بارداری اقدام کردم نشده رفتم دکتربرای بارداری دکترمایعینه کردگفت زخم رحم داری بایدفریز بشی بنظرشمادرسته فیریزکنم


فریز توصیه نمیشود


درمان زخم دهانه رحم بدون فریز

سلام ۵ سال پیش فریزکردم خب شدم وسال بعد باردارشدم والان پسرم ۳ سالشه رفتم دکتریه دوره دارواستفاده کردم ولی زخمم خوب نشدرفتی بایدفریزکنی تست سرطان دادم گفت ترشحات زیاده بایدحتمافریزبشی فریزکردم یانه


فریز نکنید. کولپوسکوپی انجام دهید


Slam

دکتر صفارزاده

شما می‌توانید به صورت آنلاین، از مطب دکتر صفارزاده وقت ویزیت بگیرید.

© 217-219 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *