دسته‌ها
دارو

درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

خواص دارویی و گیاهی

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

سردرد بیماری رایجی است که روزانه بسیاری از افراد را دچار مشکل می‌کند. هر نوع سردرد خفیف یا شدید می‌تواند عملکرد روزانه‌ی ما را مختل کند. سردرد انواع مختلفی دارد که سردرد تنشی، شایع‌ترین آن به‌شمار می‌رود. درست است که بسیاری از داروها علائم سردرد را تسکین می‌دهند؛‌ اما درمان‌های طبیعی و مؤثر نیز برای از بین بردن سردرد وجود دارند. در ادامه، ۱۸ درمان خانگی برای رهایی از سردرد را معرفی می‌کنیم.درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

کمبود آب در بدن یکی از دلایل بروز سردرد است. نتایج مطالعات مختلف نشان داده است که کم‌آبی مزمن در بدن (دهیدراسیون) شایع‌ترین دلیل بروز سردرد تنشی و میگرن محسوب می‌شود.

بنابراین، افرادی که دچار کم‌آبی مزمن در بدن هستند، می‌توانند با نوشیدن آب، علائم سردرد را در عرض ۳۰ دقیقه تا سه ساعت از بین ببرند. کمبود آب در بدن همچنین می‌تواند به ضعف تمرکز و کج‌خلقی منجر شود که علائم سردرد را بدتر می‌کند. برای جلوگیری از بروز این نوع سردردها باید آب کافی بنوشید و غذاهای غنی از آب بخورید.

منیزیم یک ماده‌ی معدنی مهم برای بسیاری از عملکردهای بدن است؛ ازجمله کنترل قند خون و انتقال عصبی. این ماده همچنین یک درمان امن و مؤثر برای سردرد به‌شمار می‌رود. شواهد نشان داده‌اند که کمبود منیزیم در افرادی که اغلب به سردردهای میگرنی دچار می‌شوند، شایع‌تر است.

مصرف روزانه‌ی ۶۰۰ میلی‌گرم منیزیم سیترات به کاهش دفعات و شدت سردردهای میگرنی کمک می‌کند. البته مصرف مکمل‌های منیزیم می‌تواند عوارض جانبی گوارشی، مثل اسهال را در برخی افراد به‌همراه داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود که برای درمان سردرد با منیزیم، کار را با دُز کمتر شروع کنید و حتما نظر پزشک‌تان را جویا شوید.

مصرف نوشیدنی‌های الکلی در بسیاری از افراد به سردرد منجر نمی‌شود، با این حال مطالعات نشان داده‌اند که الکل می‌تواند علائم میگرن را در یک‌سوم از افرادی که اغلب دچار این نوع سردرد می‌شوند، تحریک کند. الکل همچنین باعث بروز سردرد تنشی و خوشه‌ای در بسیاری از افراد می‌شود.

الکل یک وازودیلاتور است؛ یعنی باعث می‌شود که رگ‌های خونی باز شوند و اجازه می‌دهد که خون به‌شکل آزادانه‌ای به جریان بیفتد. علاوه بر این، الکل به‌عنوان یک دیورتیک عمل می‌کند و باعث می‌شود که بدن از طریق ادرار مکرر، مایعات و الکترولیت‌ها را از دست بدهد. این روند می‌تواند به کم‌آبی بدن منجر شود که خود به‌تنهایی یکی از دلایل سردرد محسوب می‌شود.

محرومیت از خواب از بسیاری جهات می‌تواند بر سلامتی شما تأثیرگذار باشد و حتی می‌تواند باعث بروز سردرد شود.

در یکی از مطالعات انجام‌شده،‌ تعداد دفعات و شدت سردرد در افرادی که کمتر از ۶ ساعت خواب شبانه داشتند با افرادی که می‌خوابیدند، بررسی شد. نتیجه‌ی این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که کمتر می‌خوابند، دچار سردرد می‌شوند و شدت آن نیز است.

البته خواب بیش از اندازه نیز می‌تواند به سردرد منجر شود؛ بنابراین برای جلوگیری طبیعی از بروز سردرد باید به‌اندازه‌ی کافی بخوابید. برای ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه بره‌ریزی کنید تا بهترین نتیجه را شاهد باشید.

هیستامین یک ماده‌ی شیمیایی است که به‌صورت طبیعی در بدن وجود دارد. این ماده در سیستم ایمنی، گوارش و عصبی نقش دارد. هیستامین در برخی غذاها مثل پنیرهای کهنه، غذاهای مخمرشده،‌ آبجو، شراب، ماهی دودی و گوشت‌های حاوی مواد نگهدارنده یا نمک‌سودشده وجود دارد.

مطالعات نشان داده‌اند که هیستامین می‌تواند در افرادی که به این ماده حساس هستند، سردردهای میگرنی ایجاد کند. برخی افراد در دفع هیستامین دچار مشکل هستند. آنزیم‌هایی که وظیفه‌ی شکستن و هضم هیستامین را به‌عهده دارند، در بدن این افراد به‌درستی عمل نمی‌کنند.

محدود کردن یا حذف این‌گونه از غذاها برای افرادی که اغلب دچار سردرد می‌شوند، راهکاری مؤثر خواهد بود.

در حقیقت روغن‌های ضروری مایعات غلیظی هستند که ترکیبات معطر گیاهان مختلف را دربر دارند. این روغن‌ها مزایای درمانی فراوانی دارند و اغلب به‌صورت موضعی استفاده می‌شوند؛‌ البته انواع خوراکی هم دارند.

روغن نعناع بیابانی و اسطوخدوس برای درمان سردرد مؤثرند. ماساژ شقیقه با روغن نعناع بیابانی می‌تواند علائم سردرد تنشی را کاهش دهد. از طرف دیگر، ماساژ لب فوقانی با روغن اسطوخدوس و استنشاق آن در کاهش سردردهای میگرنی مؤثر است.

ویتامین‌های بی درواقع گروهی از مواد مغذی محلول در آب هستند که نقش‌های مهمی در بدن ایفا می‌کنند. برای مثال، این ویتامین‌ها در سنتز نوروترانسمیتر مؤثرند و غذا را به انرژی تبدیل می‌کنند.

برخی از ویتامین‌های بی در برابر سردردها خواص محافظتی دارند. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌ ویتامین بی ریبوفلاوین (B2)، فولات، ویتامین b12 و ویتامین B6 می‌توانند علائم سردرد را کاهش دهند.

ویتامین‌های ب کمپلکس حاوی هشت ویتامین b هستند و درمانی مؤثر، مقرون‌به‌صرفه و ایمن برای سردرد به شمار می‌روند. گفته می‌شود که مصرف منظم این ویتامین‌ها بی‌خطر است، چراکه به‌صورت محلول در آب هستند و مازاد آن به‌صورت ادرار از بدن خارج می‌شود.

استفاده از کمپرس سرد یا کیسه‌ی آب سرد می‌تواند در کاهش علائم سردرد مؤثر باشد. قرار دادن کمپرس سرد یا یخ‌زده روی گردن یا سر به کاهش التهاب منجر می‌شود، انتقال یا رسانایی عصب را کاهش می‌دهد و رگ‌های خونی را باریک‌تر می‌کند؛ تمامی این موارد به کاهش درد کمک می‌کنند.

نتیجه‌ی تحقیقاتی که روی ۲۸ زن انجام شده نشان می‌دهد که قرار دادن بسته‌های ژله‌ای سرد روی سر می‌تواند باعث کاهش چشمگیر سردرد میگرنی شود.

برای درست کردن کمپرس سرد می‌توانید از یک کیسه‌ی ضد‌آب استفاده کنید و داخل آن یخ بریزید. کیسه را با یک حوله‌ی نرم بپوشانید و آن را پشت گردن، سر یا شقیقه‌ها قرار دهید تا سردرد کمتر شود.

کوآنزیم Q1 ماده‌ای است که به‌صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود و در روند تبدیل غذا به انرژی مؤثر است. این ماده همچنین به‌عنوان آنتی‌اکسیدانی قوی عمل می‌کند.

مصرف مکمل‌های کوآنزیم Q1 یک روش درمانی مؤثر و طبیعی برای سردرد است. نتیجه‌ی مطالعه‌ای که با حضور ۸۰ نفر انجام شد، نشان داده است که مصرف روزانه‌ی ۱۰۰ میلی‌گرم از مکمل کوآنزیم Q1 می‌تواند شدت و مدت زمان میگرن را کاهش دهد؛ علاوه بر اینکه تعداد دفعات بروز این نوع سردرد را نیز کمتر می‌کند.

تحقیقات دیگری نیز با حضور ۴۲ نفر انجام شد که اغلب دچار سردردهای میگرنی می‌شدند. نتیجه‌ی این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف روزانه‌ی سه دُز ۱۰۰ میلی‌گرمی از کوآنزیم Q1 می‌تواند تعداد دفعات بروز میگرن و علائم مرتبط به میگرن مثل تهوع را کاهش دهد.

مطالعات نشان می‌دهند که تحمل‌ناپذیری غذایی می‌تواند محرک بروز سردرد باشد. برای اینکه بدانید کدام‌یک از غذاها باعث ایجاد سردرد می‌شوند، می‌توانید از روش رژیم محرومیت (Elimination) استفاده کنید و در نهایت، غذاهایی را که منجر به بروز علائم سردرد می‌شوند بشناسید و آنها را حذف کنید.

پنیرهای کهنه، الکل، شکلات، مرکبات و قهوه، شایع‌ترین غذاهایی هستند که علائم سردردهای میگرنی را ایجاد می‌کنند.

در یکی از مطالعات انجام شده، یک رژیم ۱۲ هفته‌ای توانست تعدادی از سردردهای میگرنی افراد را کاهش دهد. تأثیرات این رژیم از هفته‌ی چهارم آغاز شدند.

نوشیدنی‌هایی مثل قهوه و چای که حاوی کافئین هستند می‌توانند سردرد را تسکین دهند. کافئین همچنین در بهبود روحیه مؤثر است، هوشیاری را افزایش می‌دهد و رگ‌های خونی را باریک‌تر می‌کند؛ تمامی این موارد در کاهش علائم سردرد مؤثر هستند. علاوه بر این، کافئین می‌تواند تأثیر داروهای رایج برای درمان سردرد مثل ایبوپروفن و استامینوفن را افزایش دهد.

اگر در گذشته کافئین بیشتری مصرف می‌کردید و در حال حاضر، از این ماده کمتر استفاده می‌کنید، باید بدانید که احتمال بروز سردرد را افزایش داده‌اید. بنابراین، اگر اغلب دچار سردرد می‌شوید، باید مصرف کافئین را نیز در نظر داشته باشید.

طب سوزنی درواقع تکنیک طب سنتی چینی است که با فرو بردن سوزن در پوست، نقاط خاصی از بدن را تحریک می‌کند. این روش همچنین می‌تواند در کاهش علائم سردرد نیز مؤثر باشد.

بررسی ۲۲ مطالعه‌ی مختلف که با حضور بیش از ۴۴۰۰ نفر انجام شده، نشان می‌دهد که طب سوزنی می‌تواند به‌اندازه‌ی داروهای رایج برای درمان میگرن مؤثر باشد. تحقیقات دیگر نشان داده‌اند که طب سوزنی، امن‌تر و مؤثرتر از توپیرامات است. توپیرامات، ‌داروی ضدویروسی است که برای درمان میگرن‌های مزمن استفاده می‌شود.

اگر به‌دنبال درمانی طبیعی برای سردردهای مزمن هستید، پیشنهاد می‌کنیم طب سوزنی را امتحان کنید.درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

تمرین یوگا یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن استرس، افزایش انعطاف‌پذیری، کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی به‌شمار می‌رود. یوگا همچنین در کاهش تعداد دفعات و شدت سردردها نیز مؤثر است.

در یکی از مطالعات، اثرات یوگادرمانی روی ۶۰ نفر که به میگرن مزمن دچار بودند، ‌بررسی شد. شدت سردرد و تعداد دفعات سردرد در افرادی که یوگادرمانی و مراقبت‌های معمولی را دریافت می‌کردند، در مقایسه با افرادی که تنها به مراقبت‌های معمولی اکتفا کردند،‌ کاهش چشمگیری داشته است.

در بررسی‌های دیگر مشخص شد افرادی که به‌مدت سه ماه، تمرین‌های یوگا را انجام دادند، کمتر از قبل به سردرد مبتلا شدند و شدت سردردها نیز بسیار کمتر بوده است.

رایحه‌های قوی مثل عطرها و محصولات پاک‌کننده باعث بروز علائم سردرد می‌شوند.

نتیجه‌ی تحقیقات روی ۴۰۰ نفر که به میگرن یا سردرد تنشی مبتلا بودند نشان می‌دهد که بوهای قوی، مخصوصا عطرها می‌توانند علائم سردرد را تحریک کنند. این حساسیت نسبت به بوها با اسموفوبیا شناخته می‌شود و در افراد مبتلا به میگرن مزمن، شایع‌تر است.

اگر فکر می‌کنید به بوها حساسیت دارید، پیشنهاد می‌کنیم از بوییدن عطرها، دود سیگار و غذاهای معطر خودداری کنید تا احتمال تحریک سردردهای میگرنی را کاهش دهید.

برخی از گیاهان مثل بابونه‌ی زرد یا بابونه‌ی اروپایی و Butterbur می‌توانند علائم سردرد را کاهش دهند. بابونه‌ی زرد یک گیاه گلدار است که خواص ضدالتهابی دارد. نتیجه‌ی برخی مطالعات نشان می‌دهد که مصرف روزانه‌ی مکمل‌های بابونه در دُزهای ۵۰ تا ۱۵۰ میلی‌گرمی می‌تواند تعداد دفعات ابتلا به سردرد را کاهش دهد. البته برخی مطالعات دیگر نتوانستند مزایایی را در این رابطه پیدا کنند.

ریشه‌ی Butterbur نیز یک بوته‌ی چندساله‌‌ی بومی آلمان است و مانند بابونه،‌ خواص ضدالتهابی دارد. بررسی‌های متعدد نشان داده‌اند که مصرف عصاره‌ی این گیاه در دُزهای ۵۰ تا ۱۵۰ میلی‌گرمی می‌تواند علائم سردرد در بزرگسالان و کودکان را کاهش دهد.

اگر بابونه‌ی زرد یا اروپایی را به همان مقدار توصیه‌شده مصرف کنید، بی‌خطر خواهد بود. اما Butterbur باید با احتیاط بیشتری مصرف شود. گونه‌های غیرخالص این گیاه، آسیب‌های کبدی را به‌همراه دارند و آسیب‌های درازمدت آن هنوز ناشناخته هستند.

نیترات و نیتریت از مواد نگهدارنده‌ی رایج هستند که در غذاهایی مثل هات‌داگ، سوسیس و بیکن استفاده می‌شوند. این مواد باعث حفظ تازگی غذا می‌شوند و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند.

غذاهایی که حاوی این مواد هستند می‌تواند علائم سردرد را در برخی افراد تحریک کنند. نیتریت از طریق باز کردن رگ‌های خونی باعث بروز علائم سردرد می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از مصرف گوشت‌های فراوری‌شده خودداری کنید تا کمتر در معرض نیتریت‌ها قرار بگیرید.

ریشه‌ی زنجبیل حاوی ترکیبات مفید فراوانی است که از میان آنها می‌توان به آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدالتهابی اشاره کرد.

مطالعات انجام‌شده روی ۱۰۰ بیمار مبتلا به میگرن مزمن نشان داد که ۲۵۰ میلی‌گرم پودر زنجبیل، به‌اندازه‌ی داروی سوماتریپتان مؤثر است، این دارو برای درمان سردردهای میگرنی استفاده می‌شود.

زنجبیل همچنین در کاهش علائم همراه با سردرد مثل تهوع و استفراغ نیز مؤثر است. می‌توانید از پودر زنجبیل به‌شکل کپسول استفاده کنید یا اینکه از ریشه‌ی آن یک چای آرام‌بخش تهیه کنید.

فعالیت بدنی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کاهش شدت سردرد است. نتیجه‌ی مطالعه‌ای با حضور ۹۱ نفر نشان داد که هفته‌ای سه مرتبه استفاده از دوچرخه‌ی ثابت به‌مدت ۴۰ دقیقه، از تکنیک‌های ریلکسیشن مؤثرتر است. بررسی دیگری که روی ۹۲هزار نفر انجام شد نشان می‌دهد که فعالیت بدنی اندک با افزایش خطر ابتلا به سردرد در ارتباط است.

روش‌های زیادی برای بالا بردن سطح فعالیت بدنی وجود دارد، اما یکی از ساده‌ترین روش‌ها همان پیاده‌روی یا افزایش تعداد گام‌های روزانه است.

بسیاری از افراد از سردردهای مکرر رنج می‌برند؛ ‌به همین دلیل نیز پیدا کردن روش‌های طبیعی و مؤثر برای درمان انواع سردرد اهمیت زیادی دارد.

یوگا، ‌مکمل‌ها، روغن‌های ضروری و اصلاح رژیم غذایی از روش‌های طبیعی، ‌امن و مؤثر هستند که می‌توانند به کاهش علائم سردرد کمک کنند. البته گاهی‌اوقات روش‌های دارویی نیز ضرورت دارند، با این حال درمان‌های طبیعی و مؤثری برای جلوگیری از سردرد و درمان آن وجود دارد که بدون عوارض جانبی، سلامتی شما را تأمین می‌کند.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

9تومان

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

سلام مقاله عالی بود.

خواص خوراکی ها

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

خواص شنبلیله؛ ۱۳ خاصیت درمانی، نحوه‌ مصرف و عوارض جانبی

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

دیابت بی مزه؛ دلایل، نشانه‌ها، انواع و روش‌های درمان آن

خوشه های خشم؛ فریاد اعتراض کشاورزان فقیر آمریکایی

خواص وانیل؛ ۱۰ خاصیت وانیل برای سلامتی و زیبایی

خود بیمار انگاری چیست؛ علائم، علل، عوارض و راه‌های تشخیص و درمان آن

۵ کلید طراحی تبلیغات آنلاین اثربخش که شما را شگفت‌زده می‌کند

عجیب ترین قوانین دنیا که با شنیدن آن‌ها بهت‌زده خواهید شد

ثروتمندترین سلبریتی های جهان و میزان دارایی خالص آنها


عجیب ترین میوه های دنیا چه خواصی دارند؟

جذاب ترین گرافیتی ها در شهرهای مختلف جهان

معروف ترین آشپزهای جهان که در حرفه‌ خود بهترین هستند

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع مقالات آموزشی و فیلم آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

احساس درد و فشار در سر، گردن، پشت سر و پیشانی سردرد یده می‌شود، اما سردرد یک واژه‌ی بسیار کلی است. اگر به‌خاطر سردرد به پزشک مراجعه کنید، او سؤال خواهد کرد که سردردتان به چه صورت است؟ یک‌طرفه؟ ضربانی؟ دور پیشانی؟ پشت سر؟ دلیلش این است که انواع مختلفی از سردرد وجود دارد که هر کدام علل و درمان‌های خاص خودشان را دارند. حتی در برخی مواقع ممکن است سردرد نشان‌دهنده‌ی مشکل سلامتی جدی‌تری مانند سکته مغزی باشد. پس تشخیص نوع سردرد واقعا مهم است. یکی از سردردهای بسیار متداولی که معمولا هر چند وقت یک‌بار اتفاق می‌افتد، سردرد تنشی است. حدود ۴۰ درصد از افراد در برهه‌ای از زندگی‌شان به این نوع سردرد دچار می‌شوند. با «چطور» همراه باشید تا با علل، علائم، درمان و روش‌های پیشگیری از سردرد تنشی آشنا شوید.درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

سردرد تنشی، شایع‌ترین نوع سردرد است که می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در سر، گردن و پشت چشم‌های شما شود. بعضی از مردم می‌گویند که سردرد تنشی، مانند آن است که یک باند (نوار) سفت به دور پیشانی‌شان بسته شده باشد.

اکثر افرادی که سردردهای تنشی را تجربه می‌کنند، سردردهای دوره‌ای دارند. این سردردها به‌طور متوسط یک یا دو بار در ماه اتفاق می‌افتند. با این حال سردردهای تنشی می‌توانند مزمن نیز باشند. به گفته‌ی کلینیک کلیولند، سردردهای مزمن حدود ۳ درصد از جمعیت ایالات متحده را درگیر می‌کند و شامل دوره‌های سردردی است که بیش از ۱۵ روز در هر ماه طول می‌کشند. زنان دو برابر مردان به سردردهای تنشی دچار می‌شوند.

سردردهای تنشی توسط انقباضات عضله در نواحی سر و گردن ایجاد می‌شوند. انواع غذاها، فعالیت‌ها و عوامل استرس زا می‌توانند باعث ایجاد این نوع انقباضات شوند. برخی از مردم نیز پس از خیره‌شدن به صفحه‌ی کامپیوتر برای مدت طولانی یا پس از رانندگی برای مدت زمان طولانی به سردردهای تنشی دچار می‌شوند. هوای سرد نیز ممکن است باعث سردرد تنشی شود.

سایر محرک‌ها برای سردردهای تنشی عبارتند از:

علائم سردرد تنشی عبارتند از:

این درد معمولا خفیف یا متوسط است اما می‌تواند شدید نیز باشد. در این مورد ممکن است شما سردرد تنشی‌تان را با میگرن اشتباه بگیرید. این یک نوع سردرد است که باعث درد ضربانی در یک یا دو طرف سر شما می‌شود.

با این حال سردردهای تنشی، تمام علائم میگرن‌ها مانند حالت تهوع یا استفراغ را ندارند. در موارد نادر، سردرد تنشی می‌تواند مانند میگرن به حساسیت نسبت به نور و صدای بلند منجر شود.

در موارد شدید، پزشک‌تان ممکن است آزمایشاتی برای ردکردن احتمال سایر مشکلات مانند تومور مغزی انجام دهد. تست‌هایی که برای بررسی سایر بیماری‌ها به‌کار می‌روند، ممکن است شامل یک سی‌تی اسکن باشند که از اشعه‌ی ایکس برای گرفتن تصاویری از اندام‌های داخلی شما استفاده می‌کند. همچنین ممکن است پزشک‌تان از MRI نیز استفاده کند؛ MRI به پزشک امکان می‌دهد بافت‌های نرم بدن‌تان را بررسی کنید.

شما می‌توانید برای خلاص‌شدن از شر سردرد تنشی، داروهای ضددرد بدون نیاز به نسخه (OTC) مانند ایبوپروفن یا آسپرین را امتحان کنید. با این حال فقط باید گاهی‌اوقات از آنها استفاده کنید، نه به‌طور مکرر.

به گفته‌ی مایوکلینیک، استفاده‌ی بیش‌ازحد از داروهای بدون نیاز به نسخه ممکن است به سردردهای ناشی از مصرف بیش‌ازحد دارو یا سردردهای برگشتی منجر شود. این نوع سردردها هنگامی اتفاق می‌افتند که شما آنقدر به یک دارو عادت کرده‌اید که با ازبین‌رفتن اثر آن دچار سردرد می‌شوید.

اما گاهی‌اوقات داروهای OTC برای درمان سردردهای تنشی عودکننده کافی نیستند. در چنین مواردی پزشک ممکن است داروهای زیر را برای شما تجویز کند:

اگر داروهای مُسکن مؤثر واقع نشدند، پزشک‌تان ممکن است یک شل‌کننده‌ی عضلانی برای شما تجویز کند. این دارو به متوقف‌کردن انقباض عضلات کمک می‌کند. همچنین ممکن است پزشک‌تان یک داروی ضدافسردگی مانند مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) تجویز کند. SSRI‌ها می‌توانند سطوح سروتونین مغز شما را تثبیت کنند و به شما در مقابله با استرس کمک می‌کند.

سایر درمان‌هایی که پزشک‌تان می‌تواند به شما پیشنهاد کند، عبارتند از:

برخی از مکمل های غذایی نیز ممکن است به کاهش و تسکین سردرد تنشی کمک کنند. با این حال از آنجا که درمان‌های جایگزین می‌توانند با داروهای متداول تداخل پیدا کنند، قبل از مصرف آنها حتما باید با پزشک‌تان مشورت کنید.

به گفته‌ی مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، مکمل‌های زیر می‌توانند به پیشگیری از سردردهای تنشی کمک کنند:

موارد زیر نیز ممکن است سردرد تنشی را کاهش دهند:

با این حال ممکن است این تکنیک‌ها نتوانند مانع عود تمام سردردهای تنشی شوند.

از آنجا که سردردهای تنشی اغلب توسط محرک‌های خاصی ایجاد می‌شوند، شناسایی عواملی که باعث سردردهای شما می‌شوند، یک راه مهم در پیشگیری از سردردهای آتی است.

یک دفترچه‌ی ثبت سردرد می‌تواند به شما کمک کند که علت سردردهای تنشی‌تان را مشخص کنید. غذاها، نوشیدنی‌ها، فعالیت‌های روزانه و هر شرایطی که موجب استرس شما می‌شوند، را ثبت کنید. هر روزی که سردرد تنشی دارید، در دفترچه علامت بزنید. پس از چند هفته یا چند ماه ممکن است بتوانید ارتباطی بین آنها پیدا کنید. به‌عنوان مثال اگر دفترچه‌ی شما نشان می‌دهد سردردها در روزهایی اتفاق افتاده‌اند که شما یک ماده‌ی غذایی خاص را خورده‌اید، این ماده‌ی غذایی ممکن است محرک سردرد شما باشد.

سردردهای تنشی اغلب به درمان پاسخ می‌دهند و به‌ندرت باعث آسیب عصبی دائمی می‌شوند. با این حال سردردهای تنشی مزمن می‌توانند کیفیت زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهند. همچنین این سردردها می‌توانند شرکت در فعالیت‌های بدنی را نیز برای شما دشوار سازند. به‌علاوه ممکن است در برخی از روزها قادر نباشید به دانشگاه یا محل کارتان بروید. اگر سردرد تنشی شما به یک مشکل جدی تبدیل شده است، با پزشک‌تان صحبت کنید.

شما نباید به هیچ وجه علائم شدید را نادیده بگیرید. اگر به‌طور ناگهانی دچار سردرد شدیدی شدید یا سردردتان با علائم زیر همراه بود، فورا به پزشک مراجعه کنید:

اینها می‌توانند نشان‌دهنده‌ی یک مشکل بسیار جدی‌تر مانند سکته‌ی مغزی، تومور یا آنوریسم باشند.

((a){ c{try{ a(‘.single-container .post’).(‘class’)..(‘ ‘).reduce((f,g){ &ltg.indexOf(&#39category-&#39)

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

9تومان

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’

.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

.(”)[]
.(”)
.type ‘text/’
‘/’
.src + ‘?v’ . + ” + ” + ”

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.

درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

بسیار عالی، ممنون.

از توجه‌تون سپاسگزارم.

بسیار مفید بود. مرسی

ممنون از لطف‌تون.

خیلی عالی و مفید با تشکر از شما

از همراهی‌تون سپاسگزارم.

خواص خوراکی ها

خواص شنبلیله؛ ۱۳ خاصیت درمانی، نحوه‌ مصرف و عوارض جانبی

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

۵ چربی سوز طبیعی برای افزایش متابولیسم و ‌

دیابت بی مزه؛ دلایل، نشانه‌ها، انواع و روش‌های درمان آن

خوشه های خشم؛ فریاد اعتراض کشاورزان فقیر آمریکایی

خواص وانیل؛ ۱۰ خاصیت وانیل برای سلامتی و زیبایی

خود بیمار انگاری چیست؛ علائم، علل، عوارض و راه‌های تشخیص و درمان آن

۵ کلید طراحی تبلیغات آنلاین اثربخش که شما را شگفت‌زده می‌کند


با خاص ترین ماشین های دنیا آشنا شوید

عجیب ترین مکان های دنیا که شما را شگفت‌زده خواهند کرد

ثروتمندترین سلبریتی های جهان و میزان دارایی خالص آنها

بهترین فیلم های علمی تخیلی از گذشته تا کنون


ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ که در ذهن شما ماندگار خواهند شد

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید

راهنمای استفاده از کد QR

درمان سردرد تنشی با داروی گیاهی

** برترين رازها و نكات بسيار اساسي براي درمان انواع سردرد ها**** كاملترين و بروز ترين بسته آموزشي سلامت و سردرد **آموزش هاي 1 درصد موثر باور نمي كنيد؟؟ امتحان كنيدگرافيك منحصر بفرد و تنها بره با قابليت نشان دادن متن هاي رنگي!!!شامل 7 سرفصل بسيار ويژه :1. غذاهای مرتبط با سردرد2. بخورنخورهای سردرد3. این مواد غذایی سرتان را درد می‌آورد4. سردرد ناگهانی با خوردن بستنی5. بعد از ورزش، آب بنوشید تا سردرد نگیرید6. برای رفع سردرد آب بنوشید7. آب‌میوه‌های تسکین‌دهنده‌ی سردرد8. اصول روزه‌داری در مبتلایان به سردرد9. ماه رمضان سرتان درد می‌گیرد؟1. 4 درمان طبیعی سردرد11. راه های پیشگیری از سردرد چیست؟12. روشهای پیشگیری ودرمان میگرن و سردرد!!13. سر درد جنسی14. سردردهای سینوسی و میگرنی چه تفاوتی دارند؟15. سردردهای میگرنی در بارداری16. سردردهای دوران بارداری17. سردرد تشخیص و درمان18. روش های تشخیص بیماری سردرد19. رفع سردرد بدون دارو2. 8 سردرد خطرناک21. بی خوابی و استرس عامل سردردهای میگرنی22. میگرن؛ سردردی طاقت فرسا23. سردردهای صبحگاهی را جدی بگیرید24. چطور سردردتان را قطع کنید؟25. سردرد تنشی و خوشه ای26. سرتان درد می کند؟27. 8 علت عجیب ولی واقعی سردرد28. سردرد سینوزیت چگونه است؟29. سردردی که با ورزش می آید3. خانه‌تان را محلی بدون سردرد کنید31. تسکین سردرد با روش‌های طبیعی32. سردردی که فقط در خواب شروع می شود33. سردرد با چشم ها ارتباطی دارد؟34. موقع سرفه کردن سردرد می‌گیرید؟35. وقتی کودک سردرد می گیرد36. مبتلایان به سردرد روزه بگیرند یا نه؟37. روغنی که به بهبود سردردهای میگرنی کمک می کند38. سرما و گرما درمانی برای تسکین درد39. سردردهای صفراوی4. عامل سردرد شما زیر پایتان است!41. دلایل عجیب سردردهای خود را بدانید42. رابطه سردرد و مفصل فکی43. سردرد ( میگرنی چشمی عصبی )44. سردرد، مشکل همیشگی کارمندان45. سردرد نشانه چیست؟46. شکلات و قهوه در بروز سردرد موثر است47. سردردهای خطرناک و بی خطر چه علایمی دارند؟48. درمان سردرد و دل درد با نعنا49. گیاهی برای سردردهای بی‌پایان5. درمان سردرد با یوگا51. این افراد دچار سردرد می شوند52. سردرد را طبیعی تسکین دهید53. سردرد میگرنی چگونه است؟54. کفش‌های پاشنه بلند باعث سردرد می شوند55. چگونه از سردرد پیشگیری کنیم ؟56. سردردهای مکرر نشانه چیست؟57. روش های طبیعی موثر برای تسکین سردرد58. درمان سردرد با نوشیدنی خوش عطر59. عرق اسطو خودوس جهت انواع سردرد6. سداب، برطرف کننده سردرد61. این گیاه، سردردهای میگرنی را تسکین می دهد62. گیاهان دارویی و سردرد63. غبار روی صفحه نمایشگر رایانه عامل سردرد64. آشنایی با 1 نوع سردرد65. خود درمانی و خود سری در سردرد!66. تسکین سردرد از طریق طب سنتی67. نوشابه خنک و شیرین، سرشار از مضرات دردسرآفرین68. کافئین، عامل یا مانع سردرد؟!69. سردردهای طولانی از علایم این بیماری است7. این مواد غذایی سردردتان را کم می کندقابليت هاي بره: • تنها بره با دو تم متفاوت و با قابليت تغيير• با امكان جستجو در مطالب• قابليت اضافه كردن به بخش مورد علاقه ها• قابليت با اشتراك گزاري مطالب• قابليت بزرگنمايي تصاوير موجود در بره• قابليت معرفي بره به دوستان• و بهمراه بانك دانلود 188 عدد از بره هاي مامنابع :https://www.beytoote.comبا تشكر1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *