دسته‌ها
دارو

روش درمان شپش سر با حنا

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

حنا یک رنگ شفاف است، رنگ موهایتان را عوض نمی کند و فقط آن را با یک رنگ می پوشاند.

 

روش درمان شپش سر با حنا

چگونه به موهایمان حنا بزنیم : استفاده از حنا مثل رنگ مو نیست. حنا هر چقدر روی موهایتان بماند، رنگ مسی آن می شود .حنا نسبت به رنگ مو آسیب کمتری به مو وارد می کند و نسبت به آن دیرتر کم رنگ می شود. حنا در واقع یک رنگ شفاف است که علاوه بر رنگ قرمز پررنگش به موها حالت می دهد و آنها را درخشنده می کند. همچنین یکی از خواص حنا که می توان به آن اشاره کرد این است که به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند.

 

از آنجایی که حنا یک رنگ شفاف است، رنگ موهایتان را عوض نمی کند و فقط آن را با یک رنگ می پوشاند.  بنابراین اگر موهایتان مشکی باشد، وقتی زیر نور به آنها نگاه کنید، فقط درخشندگی قرمز رنگ خواهد داشت. اما اگر موهایتان بلوند و یا خاکستری باشد، نارنجی درخشان دیده می شود و اگر موهایتان قهوه ای باشد، یک سایه روی آنها ایجاد می شود. اگر موهایتان را رنگ می کنید تا سفیدی های آن را بپوشانید، موهای خاکستری نارنجی روشن یا شاید نارنجی گلگون به نظر خواهند رسید.

 

سعی کنید حنایی انتخاب کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد تا رنگ موهایتان خوب شود. دستور آماده کردن آن ساده است: یک مایع اسیدی و پودر حنا. می توانید از آب لیمو (یا سایر آب میوه های اسیدی)، چای، یا قهوه به این منظور استفاده کنید. کمی ماست به خمیر به دست آمده اضافه کنید تا کمی سفت تر شود. در ظرف را با یک پلاستیک بپوشانید و بگذارید حنا حداقل به مدت 12 ساعت در یک محل گرم بماند. سپس حنا را در یک بطری پلاستیکی (یا کیسه ی پلاستیکی با گوشه های بریده شده) قرار دهید.

 

سرتان را مانند یک کره فرض کنید. کاری کنید که در پایان کار، موهایتان بالای سرتان باشند. به این ترتیب به گیره ای برای نگه داشتن آنها در سر جایشان نیاز نخواهید داشت.

 

به قسمت هایی از صورت تان که به خط رشد موهایتان نزدیک است وازلین بزنید. به این ترتیب از رنگی شدن صورت تان جلوگیری می کنید. می توانید با موهای خیس و یا خشک شروع کنید، اما اگر موهایتان خشک باشند کارتان آسان تر است.

 

دستکش بپوشید و حنا زدن را شروع کنید. از بالای موهایتان شروع کنید و هر دفعه دسته ی کوچکی از موهایتان را انتخاب کنید.

 

حنا را فقط به ریشه و پوست نزدیک به آن دسته از موهایتان بزنید. مقدار حنای زیادی بردارید و یک لایه ی ضخیم بزنید.

 

حنای بیشتری به طول موهایتان بزنید.

 

حتماً از ریشه ی موهایتان شروع کنید و به تدریج به سمت پایین پیش بروید.

 

بعد از اینکه هر دسته تمام شد آن را کمی بپیچانید و سپس رها کنید.

 

سعی کنید دسته ی بعدی که انتخاب می کنید نزدیک به دسته ی قبلی باشد.

 

موهایتان بدون کلیپس هم سر جایشان می ایستند. علت این است که شما همه ی آنها را بالای سرتان جمع کرده اید و هر بخشی در یک جهت رها کرده اید. به همین روند ادامه دهید تا تمام موهایتان را حنا بزنید. روش های دیگری نیز برای استفاده از حنا وجود دارد. (قسمت “نکات را بخوانید)

 

بگذارید حنا 2 الی 4 ساعت یا روی موهایتان بماند تا رنگش اثر کند. اگر دوست داشتید می توانید بگذارید تمام طول شب روی موهایتان بماند. اما باید حتماً سرتان را با چیزی ببندید و سپس یک کلاه مخصوص رنگ هم سرتان کنید تا از بیرون ریختن حنا جلوگیری کنید. زمانی که منتظر هستید، حنا روی موهایتان سفت خواهد شد.

 

روش درمان شپش سر با حنا

موهایتان را بشویید. این کار ممکن است کمی سخت باشد. باید سرتان را زیر شیر آب بگیرید و سپس شروع به شستن موها کنید تا کاملاً تمیز شوند. شامپو به موهایتان بزنید. سپس کمی مرطوب کننده ی مخصوص به موهایتان بزنید. حنا حاوی پروتئین است بنابراین با این کار موهایتان تقویت هم خواهند شد اما ممکن است کمی سفت و خشک هم به نظر برسند. به همین دلیل باید بعد از شستن آنها از یک مرطوب کننده ی مخصوص استفاده کنید. بگذارید مرطوب کننده حداقل 1 الی 15 دقیقه روی موهایتان بماند و سپس مجدداً سرتان را بشویید. اگر لازم دیدید باز هم مرطوب کننده بزنید. به موهایتان برس بکشید تا تمام دانه های حنا از لابه لای موهایتان برود. نگران نباشید؛ بوی حنا و دانه های آن پس از چند بار شستن به طور کامل از لابه لای موهایتان می روند.

 

نکات و هشدارهاوقتی مشغول انجام این کار هستید می توانید به آهنگ و یا یک کتاب صوتی گوش کنید؛ زیرا برای مدتی نسبتاً طولانی در حمام هستید.حنا باعث می شود ضخامت موهایتان شود و سالم تر و درخشان تر به نظر برسد.اگر کمی از حنا به پیشانی تان مالیده شد، با آب آن قسمت را به آرامی مالش دهید تا پاک شود. البته می توانستید از قبل کمی وازلین به پیشانی تان هم بزنید.پس از گذشت یک مدت رنگ حنا عوض می شود. می توانید با یک مقدار کمتر و سبک تر شروع کنید و با گذشت زمان مقدار آن را کنید.اگر می خواهید رنگ آن کمی تیره تر شود، باید چند بار حنا بزنید تا چند لایه رنگ شود. برای اینکه رنگ موهایتان را حفظ کنید، آنها را ماهی 1 الی 2 بار رنگ کنید. همچنین می توانید به جای رنگ کردن کل موهایتان، فقط ریشه های آنها را رنگ کنید.می توانید با افزودن چیزهایی به حنا، با آن رنگ موهایتان را مشکی یا قهوه ای کنید. برای رنگ سیاه باید بعد از حنا از وسمه استفاده کنید و برای به دست آوردن رنگ قهوه ای، باید وسمه و حنا را با هم مخلوط کنید.برای اینکه رنگ آن را تیره تر کنید، هر شب کمی روغن به موهایتان بزنید. روغن خردل بهترین گزینه است.گاهی اوقات ممکن است که حنا کمی آبکی شود. می توانید یک چهارم قاشق چای خوری صمغ زانتان به 2 فنجان از مخلوط حنا اضافه کنید تا کمی سفت شود.برای استفاده از حنا علاوه بر روشی که در مقاله گفته شد، روش ساده ی دیگری هم وجود دارد؛ مخصوصاً اگر خودتان دارید این کار را انجام می دهید، این روش مناسب تر است.روش دیگر به این صورت است که حنا را همان طور که گفته شد به رشته های موهایتان می زنید و بعد دسته های موهایتان را می پیچانید و به صورت دایره در می آورید. سپس به زدن حنا به موهایتان ادامه می دهید و هر دسته که تمام شده را دور این دایره های می پیچانید. در نهایت دو الی سه دایره ی بزرگ روی سرتان خواهید داشت. این روش راه بهتر و منظم تری است که خودتان به موهایتان حنا بزنید.همیشه سعی کنید قبل از استفاده از حنا مطمئن شوید که برای موهای شما مناسب است. می توانید برای تست کردن از موهای داخل برستان استفاده کنید.معمولاً حنا را روی هرچیزی بریزد لکه اش باقی می ماند. اگر روی لباس و یا پرده ی حمام تان ریخت فوراً آن را بشویید. لکه ی آن روی فلز، پلاستیک و سرامیک باقی نمی ماند. بنابراین بهتر است موقع استفاده از حنا لباس های قدیمی تان را بپوشید و از وسایل قدیمی تان استفاده کنید.حتماً هنگام کار با حنا از دستکش پلاستیکی استفاده کنید زیرا ممکن است دست هایتان تا هفته ها نارنجی بمانند.

اگر از رنگ های شیمیایی استفاده می کنید موهایتان را با حنا رنگ نکنید. باید قبل از استفاده از حنا حداقل 6 ماه از رنگ های شیمیایی استفاده نکنید. ترکیب حنا با نمک فلزی بیش از رنگ های شیمیایی می تواند باعث آسیب رساندن به موهایتان شود. پر اکسید موجود در رنگ های شیمیایی در واکنش مستقیم با نمک فلزی می تواند موجب شود موهایتان مشکی شوند، خراب شوند و یا حالت شان عوض شود و یا خوردگی پیدا کند یا وز کنند.

 

منبع: ایران مطلب

 

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

درمان شپش سر با حنا : داشتن شپش سر یکی از مشکلات آزار دهنده ی است که موجب می شود هر کسی با داشتن شپش از شرایط خود ناراضی باشد.امروزه روش های مختلفی برای درمان شپش سر وجود دارد که یکی از آنها ، استفاده از حنا برای درمان است.

نمی توانیم در مورد شپش سر بگوییم تنها عده ی خاصی به آن مبتلا می شوند بلکه هر کسی ممکن است با مشکلات شپش سر روبرو شود. اگر تشخیص داده شود که شخصی دچار شپش است باید سریعا راه های درمانی را شروع کند. این حشره های کوچک به عنوان نوعی انگل بیرونی برای بدن شناخته می شوند.

نکته: برخی تصور می کنند که با رفتن به استخر و شنا کردن ممکن است به شپش سر مبتلا شوند ولی لازم است بدانید شپش در آب زنده نمی ماند و نمی تواند از چنین راه های انتقال داده شود.

همانطور که می دانید فواید متعددی برای سدر و حنا ذکر شده است. می توانید هسته های این میوه را به خوبی بکوبید و به عنوان یک ضماد بر روی شکستگی های بگذارید و مشاهده خواهید کرد که تاثیرات زیادی بر روی تقویت استخوان ها خواهد داشت. مالش ضماد به برگ سدر عضله های پاهای کودک های بازیگوش ، موجب رفع خستگی ها می شود.

روش درمان شپش سر با حنا

در گذشته های دور پیش از اینکه صابون درست شود مردم از برگ این گیاه برای شست و شو استفاده می کنند. این گیاه در بهبود زخم های پوستی ، تقویت مو و چین و چروک بدن و همچنین ریزش مو و تقویت اعصاب نقش مهمی داشته است. البته برای درمان شپش و شپشک نیز بسیار مفید است.

نکته: یکی از درمان های شپش ، درمان شپش با رنگ مو است.

اگر می خواهید از درمان شپش سر با حنا استفاده کنید باید یک شانه با دندانه های ریز و مقداری حنای طبیعی داشته باشید.حنا را مثل روش معمول آماده کنید و تمامی سرتان را با آن بپوشانید و یک پلاستیک یا کلاه پلاستیکی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای سه ساعت به همین شرایط باقی بماند و بعد موهایتان را بشوید و در نهایت به آهستگی شانه بزنید .

حتما از شانه فلزی استفاده کنید و بعد از شانه زدن به خوبی با آب و صابون آن را بشویید.

نکته: حنا با مقداری آب گرم تهیه می شود.


بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای وب سایت روز باتو محفوظ است. هرگونه کپی برداری از محتوا پیگرد قانونی دارد.9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *