دسته‌ها
دارو

روش های درمان لرزش دست

روش های درمان لرزش دست موضوعی است که نت نوشت در این مقاله برای شما در نظر گرفته است. لرزش

درمان لرزش دست

بررسی روش های درمان لرزش دست موضوعی است که نت نوشت در این مقاله برای شما در نظر گرفته است. لرزش دست از مشکلاتی است که می تواند انجام دادن بسیاری از امور ساده روزمره را به یک معضل بزرگ تبدیل کند. لرزش دست یک هشدار اولیه در مورد برخی از مشکلات عصبی و دژنراتیو است.

بخوانید: درمان پارکینسون

لرزش دست یک بیماری حاد نیست ولی می تواند انجام کارهای روزانه شما را دشوار و در نهایت مختل کند. این مشکل می تواند نشانه مشکلات و بیماری هایی در اعصاب شما باشد حتی لرزش دست در صورتی که به حالت بسیار سریع باشد می تواند شروع بیماری پارکینسون باشد. شایع ترین علت لرزش دست فقط لرزش خود دست است و شامل بیماری های خاصی نمی شود. در بزرگسالان اختلالات عصبی می توان منشا این مشکل باشد که ناشی از اختلالات عملکرد طبیعی مخچه خواهد بود. البته محققان و پزشکان در این مورد کاملا مطمئن نیستند و درمان لرزش دست به صورت قطعی هنوز مشخص نشده است اما در آینده می توان بر روی این مسئله تمرکز بیشتری داشته باشند. افراد مبتلا به لرزش دست که به صورت مکرر از این مشکل رنج می برند علاوه بر لرزش دست در قسمت هایی مانند بازوها نیز لرزش دارند که این مشکل به دلیل اختلال در رشته های عصبی رخ می دهد.روش های درمان لرزش دست

افرادی که به بیماری پارکینسون مبتلا هستند زمانی که در وضعیت استراحت قرار می گیرند کاهش لرزش را خواهند داشت ولی در اشخاصی که تنها مشکل لرزش دست را دارند این مشکل حتی زمان استراحت نیز برطرف نخواهد شد. لرزش دست با این عوامل تشدید می شود یا این که می تواند از این عوامل نشات گرفته باشد. تیروئید بیش فعال بیماری های مربوط به مخچه بیماری هانتینگتون عوارض ناشی از داروها مصرف بیش از حد کافئین سوء مصرف الکل یا اعتیاد اضطراب کاهش قند خون

بخوانید: علائم شروع پارکینسون

افرادی که لرزش دست دارند از جابه جایی اشیا سنگین به کمک دست خودداری کنند

هر شخص که به لرزش دست مبتلا باشد نیاز به درمان دارد. در صورتی که پزشک تشخیص دهد این مشکل با دارو درمان می شود می توانید این راه کار را پیش بگیرید. معمولا این دارو ها جهت درمان لرزش دست استفاده می شوند. پروپرانولول (آندروال) ، پریمیدون (mysoline) ، پروپرانولول به صورت طولانی مدت (Inderal LA)

پروپرونولول یک بتا بلوکر است که جهت درمان آریتمی های قلبی و فشار خون بالا ساخته شده است. در حالی که پریمیدون یک داروی ضد انعقاد خون است. دیگر بتا بلوکرها آتنولول (Tenormin) و Sotalol (Betapace) می باشند که برای درمان لرزش دست مناسب هستند.

دیگر داروهای ضد انعقاد خون نیز شاید برای درمان این مشکل مناسب باشند. گاباپنتین (Neurontin) و توپیرامات (Topamax) نیز داروهایی هستند که معمولا جهت درمان تشنج استفاده می شوند این داروها نیز می توانند طبق تشخیص پزشک مصرف شوند.

Alprazolam (Xanax) یک دارو برای درمان اضطراب و اختلالات هراس هستند که طبق تحقیقات این داروها می توانند یک درمان موثر جهت لرزش دست باشند که این داروها می بایست با احتیاط مصرف شوند.

بخوانید: عوارض آلپرازولام

بوتولینوم نوع A نیز از درمان های لرزش دست می باشد. این دارو موجب ضعف عضلانی دائمی می شود. بنابر این مطمئن شوید که پزشک در مورد لرزش دست شما این مورد را تجویز کرده است. این روش درمانی ممکن است سه ماه به طول بیانجامد و نیاز به تزریقات مکرر بعدی نیز داشته باشد.

بعید به نظر می رسد که پزشک در مراحل اولیه جراحی را توصیه کند. درمان به شیوه جراحی معمولا جهت افرادی که لرزش شدید دارند استفاده می شود جراحی ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد.

این روش در حقیقت یک روش جراحی است که جهت لرزش دست هایی که ناشی از تومور باشد صورت می گیرد. در این روش یک دستگاه الکترونیکی به الکترود در مغز قرار می گیرد زمانی که مغز یک سیگنال الکترونیکی را منتشر می شود لرزش کنترل می شود. در حال حاضر این روش درمانی فقط جهت لرزش دست بسیار پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

تالاموتومی نیز یکی دیگر از گزینه های درمان لرزش دست است که طی جراحی یک ضایعه کوچک در تالاموس مغز قرار داده می شود که فعالیت الکتریکی طبیعی مغز را به طور کامل مختل می کند و لرزش متوقف می شود.

پزشکان ممکن است یک یا چند شیوه درمان لرزش دست را پیشنهاد بدهند که طبق آن می توانید از این مشکل رهایی پیدا کنید اما به طور کلی توصیه هایی که به افراد مبتلا به لرزش دست می توان داشت این است که از جابه جایی اشیا سنگین به کمک دست خودداری کنند. از مچ بند های طبی استفاده کنند که کنترل دست را آسان تر کنند. از مصرف الکل و کافئین اجتناب کنند.

بخوانید: علت مرگ بیماران پارکینسونی و مدت عمر این بیماران

منبع : healthline.com

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

اولا نوشتن که بان علاقمندم برام مشکل شده ثانیا غذا خوردن برام مشکل شده از همه مهمتر اینکه دوست ندارم اطرافیا ن کار هایمرا انجام دهند گاهی دور از چشم انها سه برابر وقت تلف میکنم که خودم کار هایم را انجام دهم

Pocophone F1  ارزان قیمت ترین اسمارت فون دنیا است که از پردازنده‌ی قدرتمند و مخصوص پرچمدار Snapdragon 845 استفاده می بخوانید

همه می دانند آخرین ساخته ی اصغر فرهادی یکی دیگر از پیرنگ های همیشگی آثار وی با محوریت پارامتریکِ پنهان بخوانید

مردم به دلایل مختلفی رژیم لیمو می گیرند، کم کردن وزن یا بهبود وضعیت سلامت و موارد دیگر. اما قبل بخوانید

در حال حاضر، یک رویکرد رژیم لاغری carb backloading نشان می دهد که موضوع، دفعات خوردن کربوهیدرات نیست، بلکه زمان بخوانید

اخیرا بسیاری در مورد رژیم شیر و تاثیر آن در کاهش وزن صحبت می ‌کنند، اما قبل از هر گونه بخوانید

Honor Play 8A اسمارت فونی مخصوص بازی است که دارای طراحی زیبایی هم می باشد. به نظر می رسد که بخوانید

لرزش دست در افراد سالمند تا حدی طبیعی است، اما در جوانان می تواند علت دیگری داشته باشد که در این مقاله به مهم ترین علل لرزش دست در سنین پایین اشاره می کنیم

هر چیزی ممکن است باعث لرزش دست هایتان شود، از جمله کار کردن زیاد با دست ها یا ابتلا به یک بیماری. ممکن است لرزش دست ها را در هنگام صبح مشاهده کنید، زمانی که در حال نوشتن یک پیام کوتاه یا نوشیدن قهوه هستید. یا اینکه لرزش دست ها ممکن است به شکل یک مشکل همیشگی در آمده باشد. اگر دچار مشکل لرزش دست هستید، بهتر است بدانید شما تنها نیستید. طبق پژوهش های انجام شده در سال 211 در پزشک خانواده امریکایی تکان خوردن یا لرزش یکی از بخش های بدن شایع ترین اختلال حرکتی است و دست های شما مهم ترین بخشی هستند که از این مشکل رنج می برند.

دکتر جوزف جانکوویک  Joseph Jankovic استاد پزشکی اعصاب و دارای صندلی متمایز در بخش اختلالات حرکتی در دانشکده پزشکی بیلورBaylor  می گوید: ” لرزش دست ممکن است بر اثر عوامل مختلفی بروز کند، از جمله برخی بیماری ها مانند پارکینسون یا مصرف بیش از حد قهوه.”

در اکثر موارد نمی توانید علت لرزش دست ها را تشخیص دهید. اما پزشک می تواند زمان و چگونگی لرزش دست هایتان را مشخص کند.به عنوان مثال ممکن است دچار لرزش عملکردی شوید و زمانی بروز می کند که در حال بلند کردن چیزی از زمین هستید یا با دست هایتان کاری انجام می دهید.جانکوویک می گوید این نوع لرزش زمانی مشخص است که در حال انجام کاری بر خلاف جاذبه زمین هستید – به عنوان مثال زمانی که در حال خوردن یا نوشیدن هستید یا زمانی که سعی می کنید چیزی را بلند کرده و جلوی صورت خود نگه دارید. همچنین ممکن است دچار لرزش دست در هنگام استراحت باشید، به این معنا که دست های شما در حالت بی حرکتی هم لرزش دارند.دکتر جانکوویک می گوید: بدون در نظر گرفتن نوع لرزشی که با آن روبه رو هستید، اگر لرزش دست شما با فعالیت های روزانه تان تداخل پیدا می کند و یا باعث آزار دیگران می شود، زمان آن رسیده که به پزشک مراجعه کنید.در ادامه به علل رایج لرزش دست اشاره می کنیم.

روش های درمان لرزش دست

دکتر گوردون بالتاک Gordon Baltuch، مددکار و استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه پنسیلوانیا Pennsylvania و مدیر پژوهش های بیماری پارکینسون، می گوید: تا حدودی رایج ترین نوع لرزش مزمن دست – یک نفر از هر 25 نفر یا 4 درصد جمعیت ممکن است این نوع لرزش را تجربه کنند – لرزش اساسی است که زمانی اتفاق می افتد که شما در حال انجام یک کار با دست های خود هستید.اگر دست های شما در هنگام تایپ کردن یا نوشتن می لرزند، یا زمانی که می خواهید وسیله ای مانند نمکدان را بلند کنید یا یک لیوان آب بنوشید متوجه لرزش دست خود می شوید، این ها نشانه هایی از لرزش اساسی هستند.این لرزش ممکن است خفیف باشد – تقریبا غیر قابل تشخیص – و یا طوری واضح باشد که به خاطر آن نمی توانید فعالیت های روزانه خود را کامل کنید. بهترین اقدامی که در این شرایط می توانید انجام دهید، برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید.دکتر بالتاک می گوید: ما نمی دانیم چه عاملی باعث بروز لرزش اساسی می شود. این مشکل در خانواده ها به صورت ارثی مشاهده می شود، بنابراین به نظر می رسد ژنتیک نقش مهمی در بروز این مشکل دارد، اما ما علت اصلی را نمی دانیم. علت این عارضه ممکن است مربوط به مشکلی در مخچه cerebellum در ارسال و دریافت اطلاعات باشد.مخچه بخشی از مغز است که مهارت های حرکتی را کنترل می کند. اما جزئیات مبهم هستند. لرزش اساسی معمولا در یک دست شروع می شود و اغلب در دستی که فرد استفاده می کند و در نهایت به دست دیگر می رسد. گرچه  خطر ابتلا به لرزش اساسی با افزایش سن می شود، اما ممکن است در هر سنی بروز می کند. بالتاک می گوید: در بین بیماران من حتی کودکانی هستند که به لرزش اساسی دچار هستند.اگر لرزش اساسی خفیف است، نیاز به انجام کار خاصی نیست. این حالت ممکن ست با افزایش سن بدتر شود و یا اصلا اینطور نباشد. به هرحال درمان نکردن آن در سنین پایین مشکل خاصی به وجود نمی آورد. اگر این لرزش روی زندگی و کارهای روزمره تان تاثیر گذاشت، داروهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند. دکتر بالتاک می گوید: ” مهم ترین روش درمان استفاده از مسدود کننده های بتا beta blocker است. اگر این داروها موثر نبودند، برخی از داروهای ضد انعقاد می توانند موثر باشند.” اگر استفاده از دارو موثر نباشد، برخی روش های جراحی در دسترس هستند.

دکتر مایکل رزاک  Michael Rezak، مدیر بخش اختلالات حرکتی و بیماری های نورودژنراتیو* Neurodegenerative در پزشکی شمال غربی می گوید: گرچه لرزش اساسی در دست ها زمانی مشاهده می شود که دست هایتان در حال انجام حرکت و فعالیت هستند، اما لرزش دست ها که ناشی از بیماری پارکینسون است، لرزش در حال استراحت یده می شود، زیرا زمانی خود را نشان می دهد که دست های شما هیچ حرکتی ندارند.

* نورودژنراتیو neurodegenerative.بیماری،فرایند یا وضعیتی که سبب زوال سلول های طبیعی سیستم عصبی یا عملکرد آنها می گردد.

رزاک می گوید: زمانی که دست ها در دو طرف بدن آویزان هستند یا هیچ تون عضلانی در دست ها وجود ندارد، زمانی است که لرزش ناشی از بیماری پارکینسون مشاهده می شود.همچنین نوع حرکت مربوط به لرزش اساسی شبیه به لرزیدن و تکان خوردن است، اما لرزش مربوط به بیماری پارکینسون اغلب دارای ریتم است. برای بسیاری از بیماران لرزش به شکل نوعی حرکت دادن قرص بین انگشت شست و انگشت اشاره شروع می شود. بیماری پارکینسون یک بیماری نورودژنراتیو است که در آن برخی سلول های مغز به تدریج از بین می روند. علت اصلی اینکه چرا مرگ این سلول ها شروع می شود، هنوز مشخص نیست، به هرحال این مشکل در نهایت منجر به کاهش دوپامین dopamine در مغز می شود که منجر به لرزش دست ها و دیگر علائم حرکتی می شود، مانند تیک های صورت، وضعیت بد بدن و مشکل در تکلم.بیماری پارکینسون معمولا در سن 6 سالگی به بعد بروز می کند، اما درصد کمی از افراد در سنین جوانی به این مشکل دچار می شوند. هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد، اما دارو و برخی فعالیت های جسمی به کنترل علائم کمک می کنند.

اگر می خواهید بدانید : پارکینسون چیست؟(علل، درمان)

اگر می خواهید بدانید : رژیم غذایی دوپامین چیست و چگونه کار می کند

اگر می خواهید بدانید : یکی از علائم ابتلا به پارکینسون در آینده، خواب ناآرام و بیقرار است!

اگر می خواهید بدانید : تشخیص بیماری پارکینسون 1 سال قبل از ابتلا با یک آزمایش ساده !!

هر شخصی دارای یک لرزش خیلی خفیف و غیر قابل مشاهده است که بر اثر ضربان قلب، گردش خون و دیگر فرایندهایی که در داخل بدن انجام می شوند، رخ می دهد. این نوع لرزش، لرزش فیزیولوژیک یده می شود. جانکویک می گوید: اما تحت شرایط خاص این لرزش می تواند قابل مشاهده شود.یکی از این موقعیت ها استرس و اضطراب شدید است. اگر دست یا صدای شما قبل از صحبت کردن برای تعداد زیادی از مردم شروع به لرزیدن کرد، یا اگر هنگام نگاه کردن به پایین از لبه یک ساختمان بلند، زانوها و پاهایتان شروع به لرزیدن کرد، دچار لرزش فیزیولوژیک افزایش یافته enhanced physiologic tremor شده اید.این نوع لرزش ممکن است آزار دهنده یا ناراحت کننده باشد، بستگی به موقعیت دارد، اما اگر در تمام زمان ها این لرزش را تجربه می کنید و احساس می کنید تاثیر منفی بر روی زندگی شما می گذارد، بهتر است با پزشک مشورت کنید.برخی فعالیت های کاهش دهنده استرس، مانند مدیتیشن، یوگا یا گوش دادن به موسیقی و همچنین داروهای ضد استرس می توانند موثر باشند.

اگر می خواهید بدانید : 1 روش تمدد اعصاب برای کاهش استرس

اگر می خواهید بدانید : 8 راه مقابله با استرس!

اگر می خواهید بدانید : کاهش استرس و اضطراب با چند روش خوراکی

دکتر جانکوویک می گوید: همانطور که استرس می تواند باعث تشدید لرزش فیزیولوژیک شود، کافئین هم همین تاثیر را دارد. اگر بعد از مصرف قهوه یا دیگر منابع کافئین دچار لرزش دست می شوید، زمان آن رسیده که مصرف کافئین خود را کاهش دهید.گفته می شود کافئین و استرس باعث می شوند لرزش اساسی بیش از پیش به چشم بیاید. اگر فکر می کنید لرزش دست های شما علاوه بر مصرف بیش از حد کافئین به عوامل دیگری نیز بستگی دارد، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

مانند استرس و کافئین، مصرف برخی داروها نیز باعث لرزش دست می شوند – به ویژه داروهای آسم مانند bronchodilator. داروهای دیگری که باعث لرزش دست می شوند، عبارتند از آمفتامین Amphetamine ، برخی از استاتین ها statin  و مهار کننده های باز جذب سروتونین SSRI.اگر بعد از مصرف دارو لرزش دست را در خود مشاهده کردید یا اگر به نظر می رسد لرزش دست بعد از مصرف یک داروی جدید شروع شده، پزشک می تواند داروی جایگزین برایتان تجویز کند تا لرزش دست های شما بهبود پیدا کند.

و باز هم عامل دیگری که باعث لرزش فیزیولوژیک می شود خستگی بیش از حد است. خستگی شما چه بر اثر کم خوابی باشد و چه در نتیجه تمرینات سخت و طولانی، در هر دو حالت خسته بودن عضلات منجر به لرزش دست ها و دیگر قسمت های بدن می شود. به این ترتیب هر چیزی که باعث مختل شدن خوابتان می شود، می تواند باعث لرزش دست شما نیز شود. خستگی می تواند لرزش اساسی را بدتر کند. بنابراین اگر دست های شما همیشه می لرزند – اما زمانی که خسته یا کم خواب هستید بدتر می شود – بهتر است با پزشک مطرح کنید.

اگر می خواهید بدانید : علت لرزش دست ها و درمانش

بدانید : علت لرزش دست یکی از این موارد است

بدانید : 6 دلیل مور مور شدن دست و پا

بدانید : علت ایجاد گزگز دست و روش های درمان آن

بدانید : مشکلات دست ها که نشان دهنده بیماری است

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

بعد از 4 سالگی احساس تان، تفکرتان و بدن تان تغییر می کند. اصلا منظور مان از تغییر پیر شدن نیست. منطورمان معنی واقعی کلمه “تغییر” است. مانند همان احساساتی که هنگام بلوغ داشتید و حالا باید خود را با این ویتامین ها و مکمل ها برای مقابله با این تغییر، تجهیز

شایعترین علت ایجاد كننده ی درد كف پا التهاب نوعی بافت همبند است كه در این ناحیه قرار گرفته است

All Rights Reserved – © 219 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *