دسته‌ها
دارو

علائم بارداری در هفته های اول چیست

هفته اول بارداری چیست؟در حال حاضر، هیچ کودکی وجود ندارد و شما مطمئن نیستید که آیا تخمک شما برای یک ماه دیگر بارور شده است. در هفته اول بارداری متخصصین پزشکی از اولین روز از آخرین دوره خود را به عنوان شروع بارداری خود استفاده می کنند، زیرا دقیقا زمانی که شما تصور می کنید دقیقا مشخص نیست،خودتان را برای مطالعه هفته دوم بارداری  و  هفته سوم بارداری آماده کنید.

هفته اول بارداری تنها آغاز یک انتظار طولانی برای یک کودک است و فرایندهای هورمونی و متابولیسم به طور کامل تغییر می کنند، ارگانیزم انرژی کمی را مصرف می کند، زیرا تخمک را تهیه می کند.

• شما باید سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را ترک کنید.

• اگر دارو مصرف میکنید با پزشگ خود مشورت کنید واگر لازم نباشد دارو مصرف نکنید.

• تعاملات خود را با افراد و حضور در مکان های عمومی برای مدت زمان طولانی محدود کنید. این می تواند منجر به عفونت با بیماری های عفونی شود که بعدها به درمان نیاز دارد و در این مورد واقعا خوب نیست.علائم بارداری در هفته های اول چیست

• خوردن بر اساس یک رژیم خاص، از نوشیدن قهوه و چای، خوردن شکلات، آماده کردن غذا و غذای سرخ شده خودداری کنید.

• کربوهیدرات می تواند سیستم عصبی زن انتظارات را تحریک کند.

• تحت هیچ شرایطی معاینه اشعه ایکس ممنوع است، ارگانیسم اثر منفی آن را احساس می کند. و برای حفظ امنیت، پزشک را به یاد داشته باشید که نباید این کار را انجام دهید.

 

• جنس نوزاد شما در این مرحله اولیه تصمیم گرفته شده است
• آنها در حال رشد سریعتر از هر زمان دیگری در دوران بارداری شما هستند
• مغز، قلب و ستون فقرات نوزاد شما در حال تشکیل است

 

 

سینه های سفت و محکم ،درد یا سوزش در سینه یکی از شایع ترین نشانه های باردار شدن است. در هفته اول بارداری سینه ها را محکم می شود و شکل می گیرند، همانطور که آنها برای تولید شیر آماده می شوند. سینه ممکن است در نتیجه چند ماهگی بسیار حساس باشد. اما،متخصصین حاملگی و شیرده، خاطرنشان می کنند: “این تغییرات را همه زنان تجربه نمی کنند، به خصوص اگر آنها در قرص های کنترل وزن استفاده می کنند .

درهفته اول بارداری رحم شما به طور مستقیم بر روی مثانه منجر به ادرار مکرر می شود. فشار اضافه شده و تغییرات روده نیز ممکن است باعث یبوست شود. رحم در برابر مثانه و دیگر اعضای بدن فشار می آورد.

احساس خستگی یکی از نشانه های معمول باردار شدن است (مصرف انرژی زیادی برای ایجاد یک کودک طول می کشد). در واقع، خستگی اغلب یکی از اولین نشانه های بارداری است.

تهوع یکی از شایعترین علائم حاملگی است. این باعث افزایش سطح هورمون (حدود ۸۰ درصد از زنان در طی ۳ ماه اول حاملگی در صبح را تجربه می کنند). برای بسیاری از این تهوع لزوما محدود به صبح نیست – برخی آن را در تمام طول روز احساس میکنند.

فراوانی سردرد میگرنی با بارداری می تواند افزایش یابد. و بسیاری از زنان که سردردهای میگرنی هورمونی را دریافت می کنند در معرض ابتلا به بارداری هستند. با این حال، برخی از افراد تجربه متفاوتی دارند .

بعضی از زنان در طول هفته اول بارداری از یک طعم و مزه “فلزی در دهانشان شکایت دارند. در حالی که هیچ توضیحی علمی برای این کار وجود ندارد.

رویاهای در هفته اول بارداری اغلب تشدید می شوند. بنابراین اگر رویای شما دراماتیک باشد، این می تواند نشانه بارداری باشد. (با تشکر از هورمون های پر سر و صدا برای این یکی!)

 

در هفته اول بارداری، به یاد داشته باشید در این مرحله زودرس، نشانه هایی که شما تجربه می کنید، آنهایی هستند که به دوره شما وابسته هستند، زیرا شما حامله نیستید. این علائم ممکن است از سه تا هفت روز طول بکشد و شامل موارد زیر می شود:

 

خونریزی واژینال بدن شما رحم را تخلیه می کند که تخم مرغ نارس را نگه می دارد.
کاهش درد پشت و گرفتگی. برای آزاد کردن این پوشش، رحم شما قرارداد می خورد و باعث ایجاد درد و شکایت می شود.
قبل و در طول دوره شما پف کردن هورمونهای نوسان می توانند به شکم شما شکوفا شوند.
نوسانات خلقی. هورمون های مخرب نیز می توانند باعث تحریک پذیری و تحریک احساسات شما شوند.
سردرد بسیاری از زنان از میگرن قاعدگی شکایت دارند که همچنین هورمون مرتبط هستند. (شگفت زده، تعجب). بسته یخ، داروهای ضد درد OTC و تمرینات آرام بخش ممکن است درد را کاهش دهد.

 

در داخل شکم باردار ، بدن شما نه تنها تخمک ماه گذشته را آزاد می کندبلکه این شروع به تشکیل یک پوشش جدید رحمی، که تخم مرغ ماه بعد را نگه می دارد.

حقیقت داغ: تخم های انسانی بزرگترین سلول های بدن هستند. یک تخم مرغ اندازه هلو است.
اولین نشانه های بارداری به زودی اتفاق نخواهد افتاد – در واقع، بسیاری از خانم ها در هفته ۴ از دست دادن مدت خود را در هفته ۴ قبل از اینکه حتی احساس “متفاوت. اما برخی از نشانه های اولیه در بارداری در هفته های اول پس از باروری عبارتند از درد سینه یا حساسیت، تهوع، خستگی، و اغلب نیاز به پشه.

 

در هفته اول  بارداری احتمالا شما فکر می کنید که چگونه می توانید بدن خود را برای حمل یک کودک آماده کنید. ایده خوبی است که بارداری را با وزن سالم شروع کنید و از عادت های بد مانند مصرف سیگار و نوشیدن لذت ببرید. مصرف کافئین خود را به معادل یک فنجان قهوه یا دو قاشق چای خوری در روز است.

 

هفته اول بارداری دارای ویژگی های خاصی است که بر طبق آن زن قادر است حدس بزند که باردار است، تعریف دقیق مدت بارداری، متخصصین زنان محاسبات خود را در روز اول از آخرین قاعدگی پایه گذاری می کنند. با این وجود، در آن لحظه هنوز هیچ حاملگی وجود ندارد و به همین دلیل است که هفته اول مبهم است. و تنها زمانی که قاعدگی تمام می شود، تخمک گذاری همراه با ظهور تخم مرغ بالغ، کاملا آماده برای بارور شدن است.

در این لحظه، سیستم عصبی زن تحت تغییرات خاصی قرار می گیرد، هورمون های آن را برای یک هدف تغییر می دهد، هفته اول بارداری تنها یک هفته است؛ پس هنوز چیزی اتفاق نمی افتد.

درد در هفته اول بارداری ممکن است شما را پیگیری کند و این طبیعی است، زیرا با شروع قاعدگی ارتباط دارد. اگر شما منطقی فکر می کنید، نتیجه گیری خواهید کرد که این مرحله کاملا مبهم است و هنوز نمی دانید آیا این هفته شروع بارداری می شود یا نه، چرا که تخمک هنوز بارور نشده است.

هفته اول بارداری ممکن است همراه با تخلیه خون ذاتی عادی قاعدگی باشد و این طبیعی است. و دانستن برای اینکه آیا این آخرین تخلیه برای ۹ ماه آینده است یا خیر، غیرممکن است.

 

تست بارداری

 

قبل از رفتن به یک متخصص زنان، آزمایش بارداری را انجام دهید، مخصوصا چون شما می توانید این روش را در خانه انجام دهید. تست بارداری خود را تأیید یا آن را رد می کند

سطح هورمون hCG در هفته اول در محدوده ۰ تا ۵ mU / ml است؛ چنین تعداد عادی برای زنانی است که انتظار ندارند کودک باشد. هنگامی که جنین وارد رحم می شود، پوسته بیرونی این هورمون تولید را آغاز می کند. پس از انجام تجزیه و تحلیل hCG، شما قادر خواهید بود تا مطمئن شوید که حامله هستید و حتی در اولین مرحله آن را شناسایی کنید.

 

علائم بارداری در هفته های اول چیست

شما احتمالا سونوگرافی در هفته اول بارداری را ندارید اما اگر يک متخصص باروري معاینه شوید تا تعداد فوليکول ها (که به تخم ها رشد مي کنند) در تخمدان ها و / يا اندازه ضخامت پوشش رحم را اندازه گیری می کندد. اگر مشکلی وجود داشته باشد، پزشک شما می تواند یک درمان باروری را تجویز کند که می تواند به شما کمک کند.

 

 

 

علائم اولیه سقط جنین بسیار متفاوت است، اما در اکثر موارد درد شکمی و خونریزی از رنگ های مختلف وجود دارد. درد که در قسمت پایین شکم رخ می دهد بسیار شبیه به احساسات در طول قاعدگی یا اختلالات روده است.

سقط جنین در هفته اول علائم آن را به صورت تخلیه نشان می دهد. یک زن می تواند با دیدن چند قطره خون در لباس توجه خود را جلب کند و رنگ خون قهوه ای، بژ یا رنگ سفید است, با این حال، این واقعیت ممکن است نشانه ای باشد که تخم مرغ با موفقیت به اندومتر رحم متصل می شود.در هر صورت، پس از کشف علائم مشابه سقط جنین، یک زن باید از یک دکتر کمک بگیرد. تنها کمک متخصص می تواند حاملگی و کودک را نجات دهد.

 

 

سقط جنین در یک هفته حاملگی ممکن است و به دلایل زیادی ایجاد شود. با این حال، برای اغلب پزشکان و زنان ، دلیل اصلی قطع شدن بارداری، هنوز معلوم نیست. شایع ترین علت سقط جنین در یک هفته حاملگی، آسیب های ژنتیکی جنین است. ناهنجاری های کروموزومی جنین را غیر قابل تحمل می سازد. این حاملگی را نمی توان ذخیره کرد.

 

یکی دیگر از علل شایع سقط جنین در هفته اول حاملگی، پزشکان معتقدند که عدم تعادل هورمونی است. ، در برخی از مادران کمبود پروژسترون وجود دارد که باعث مرگ جنین می شود.

 

حضور عفونت ها در بدن یک زن همچنین می تواند باعث رد جنین شود. اما نگرانی خاصی به علت عفونت های منتقله از راه جنسی است. یکی از وحشتناک ترین تبخال است. بنابراین، برای جلوگیری از سقط جنین، یک زن قبل از تخمک گذاری باید در برابر عفونت هایی مانند سرخچه واکسینه شود و تمام عفونت هایی را که می تواند به رشد جنین آسیب برساند، درمان کند.

 

علت سقط جنین در اوایل دوران ممکن است خود دارو باشد. بسیاری از زنان معتقدند که داروهای طبیعی برای نوزاد کاملا ایمن هستند و بنابراین حتی فکر نمی کنند که آنها می توانند یک سقط جنین اولیه را تحریک کنند. بنابراین، برای مادران آینده توصیه میشود که به شدت خوردن دارو ممنوع میباشد. اگر باردار اولین علائم بیماری را تجربه کند، باید با پزشک متخصص خود مشورت کند، که می تواند یک داروی ایمن را انتخاب کند و هفته ۱ باعث سقط جنین نشود.

 

شما باید بار فیزیکی را کاهش دهید. البته، حاملگی یک مانع برای ورزش نیست. اما بسیار مهم است که تمام بارها به منظور جلوگیری از سقط جنین، به شدت محرز باشند. حمام را پر از اب گرم نگذارید. اعتقاد بر این است که آب گرم می تواند منجر به رد جنس به علت افزایش دمای بدن مادری آینده شود.

 

بسیاری از زنان، با یادگیری حاملگی خود، شروع به آماده شدن برای تولد کودک می کنند. و اولین چیزی که قرار است ساخته شود تعمیر در خانه است. با این حال، باید یادآوری شود که بخارات مضر که هنگام استفاده از رنگ ها و چسب ها از خارج میشود ، می توانند موجب سقط جنین اولیه شوند.

• شروع مصرف اسید فولیک :. تحقیقات همچنین نشان می دهد که زنان که ۳۰۰ میکروگرم اسید فولیک دریافت می کنند، خطر افزایش نقص لوله عصبی را تا ۷۰٪ کاهش می دهند.
• یک رژیم متعادل بخورید: رژیم باروری شما باید همه مواد مغذی مورد نیاز شما را به خصوص روی را به شما بدهد.
• اجتناب از کافئین بیش از حد: اجتناب از نوشیدنی های کافئین دار که از سه فنجان در روزباشد.
• اگر میخواهید بدن خود را برای یک کودک آماده کنید، سیگار و الکل را ترک کنید
• حرارت را قطع کنید: خود رااز دوش های گرم و یا حمام دور نگه دارید، زیرا این می تواند کیفیت اسپرم را تحت تأثیر قرار دهد. آب حمام نباید گرمتر از دمای بدن برای اسپرم بهینه باشد. مطالعات نشان می دهد گرما طولانی و بیش از حد می تواند مجموعه اسپرم را ضعیف کند.
• بروید و دکتر خود را ببینید: اگر چه شما باردار نیستید، ولی توصیه میشود با پزشگ قرار ملاقات و صحبت در مورد داروهای تجویزی، خطرات زیست محیطی و شیوه زندگی است داشته باشید.

• می دانید زمانی که تخمک گذاری می کنید : دانستن دقیق زمانی که تخمک گذاری می کنید، می تواند به شما کمک کند.

برای شروع بارداری سالم، در نظر گرفتن ویتامینهای پیش از تولد، نوشیدن آب پرتقال برای اسید فولیک و انجام برخی تمرینات استفاده کنید. شما حتی ممکن است متوجه شوید که برای اولین بار باردار شدید، بنابراین، ، از نوشیدن الکل، مصرف مواد مخدر و یا سیگار کشیدن دوری کنید.

 

۱٫ بهترین کار این نیست که سرما نخورد
۲٫ از حضور در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها و حمل و نقل عمومی اجتناب کنید.
۳٫ اطمینان حاصل کنید که ویروس شما را در یک کلینیک یا حتی در خانه دریافت نمی کند.
۴٫ مراقب باشید از بیماری های مؤثر، به ویژه از سرخجه، خود را از افراد بیمار جدا کنید.
۵٫ قبل از انجام معاینات اشعه ایکس، به ویژه اگر آن را به شکم لمس کنید، به پزشکان بگویید که شما در حال بره ریزی برای بارداری هستید.
۶٫ آرام باش، استرس ندهی و کار اشتباهی نکنی، و به خوبی بخوابی.
۷٫ به خویشاوندان خود در مورد قصد خود بگویید و از آنها بخواهید که با شما رفتارخوبی کنند.

• عادت های بد را فراموش کنید، مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل. سیگار کشیدن نیز به کودک آسیب می رساند.
• فراموش نکنید که آزمایش اولیه و در صورت لزوم درمان دریافت کنید.
• مصرف ویتامین هایی را که پزشک شما تجویز کرده است.
• تمریناتی که به تقویت عضلات شما کمک می کند و نفس می کشید.
• مراقبت ویژه از رژیم غذایی خود.
• اگر قبلا هر دارو مصرف کرده اید، در مورد آن به دکتر خود بگویید.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این وب سایت برای “های مادر” محفوظ است.

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟

علائم بارداری در هفته های اول چیست

توپ تاپ

هتل های شیراز

رزرو هتل

بلیط هواپیما چارتر

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *