دسته‌ها
دارو

علائم کبد چرب در بارداری

زمينه و هدف: نارسايي حاد کبد در دوران حاملگي ممکن است به علت هپاتيت حاد ويروسي فولمينانت، توکسيسيته کبدي به علت عوارض داروها و يا کبد چرب حاد حاملگي اتفاق بيافتد. کبد چرب حاد حاملگي يک بيماري نادر است که در سه ماهه سوم حاملگي اتفاق مي افتد. ميزان بروز اين اختلال 1 مورد در 7 تا 16 حاملگي ها گزارش شده است. ميزان مرگ و مير مادر حدود %18 و ميزان مرگ و مير جنين %7-58 تخمين زده مي شود. تشخيص سريع و درمان اين بيماري باعث بهبود پيامدهاي مادري و جنيني مي شود.معرفي بيمار: بيمار خانمي 24 ساله گراويد يک با حاملگي ترم و شروع دردهاي زايماني به بيمارستان مراجعه و بستري گرديد. بيمار هفت روز قبل از مراجعه به بيمارستان، تهوع و استفراغ داشته و متوجه زردي ملتحمه چشم هايش از سه روز قبل گرديده بود. براساس يافته هاي باليني و آزمايشگاهي براي بيمار احتمال نارسايي حاد کبد در زمينه کبد چرب حاد حاملگي داده شد. بعد از تصحيح اختلالات انعقادي با FFP بيمار به علت دفع مکونيوم جنين و عدم پيشرفت تحت عمل سزارين قرار گرفت. در روز سوم بعد از عمل، بيمار دچار آسيت شکم و پلورال افيوزيون دو طرفه شد. با مراقبت هاي ويژه و درمان هاي نگهدارنده بعد از عمل جراحي، عملکرد کبدي بيمار بهبود يافت.نتيجه گيري: به تمام بيماراني که با تهوع و استفراغ مداوم و يا درد اپي گاستر در سه ماه سوم حاملگي مراجعه مي کنند، توصيه به ارزيابي تست هاي فونکسيون کبدي، تست هاي فونکسيون کليوي و شمارش کامل سلول هاي خوني جهت رد تشخيص کبد چرب حاد حاملگي مي شود.

تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1

کدپستی: 1461965381

علائم کبد چرب در بارداری

تلفن و 442651 (9821+)

کارگاه های آموزشی

اخبار

JCR

خبرگزاری سیناپرس

پیوندهای مرتبط

کبد چرب چه تاثیراتی بر یک مادر باردار دارد؟

 

 کبد یکی از مهمترین اعضای بدن هر انسانی محسوب می‌شود که یکی از وظایف مهم آن، فرآیند مواد غذایی و سموم است. هنگامی که فرد ماده غذایی را می‌خورد، معده و روده باریک آن را هضم می‌کنند و مواد غذایی هضم شده از طریق دیواره روده باریک جذب خون می‌شود و به کبد می‌رود. در کبد، موادغذایی تجزیه می‌شوند. بنابراین در آنجا، مولکول‌های مفید موادغذایی، به شکلی که مورد استفاده قسمت‌های مختلف قرار گیرند، درمی‌آیند.

 

 

علائم کبد چرب در بارداری

در این رابطه سیدمؤید علویان فوق‌تخصص گوارش و کبد درباره رابطه کبد چرب و بارداری عنوان کرد: کبد چرب یک حالت نادر، جدی و تهدید کننده زندگی است که در سه ماهه سوم بارداری رخ می‌دهد.

 

این استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) سپاه ادامه داد: احتمال وقوع کبد چرب؛ یک مورد در 1 هزار بارداری است.

علویان، به عنوان فوق‌تخصص گوارش و کبد در توضیح بیان داشت: این بیماری در حاملگی‌های نخست، دوقلویی و جنین مذکر شایعتر است.

 

 

رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه علت این بیماری بدرستی معلوم نیست، خاطرنشان کرد: ولی به نظر می‌رسد که اکسیداسیون اسیدهای چرب در میتوکندری‌ها دچار اختلال می‌شود، بنابراین درمان این حالت نیز بعد از پایان بارداری خواهد بود.

 

از مهمترین اعمال کبد می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ کبد پروتئین‌های خاصی را تولید می‌کند که برای پلاسمای خون بسیار با اهمیت است، کبد میزان اسیدهای آمینه خون را تنظیم می‌کند. کبد آهن ذخیره می‌کند و هموگلوبین خون را پردازش می‌کند تا از محتوای آهن آن استفاده کند. کبد آمونیاک سمی را به اوره تبدیل می‌کند.

 

 

اوره یکی از محصولات مهم متابولیسم پروتئین‌هاست که از طریق ادرار دفع می‌شود. کبد خون را از مواد سمی و آسیب زا به سلول‌های بدن، پاکسازی می‌کند. کبد لخته شدن خون را در تمام بدن تنظیم می‌کند و در نهایت کبد با تولید عواملی برای از بین بردن باکتری‌ها، ایمنی و مقاومت بدن را افزایش می‌دهد.

 

 

 

الو دکتر/

علائم لوسمی یا سرطان خون ممکن است در ابتدا بسیار خفیف بوده و شامل خستگی، تب غیر قابل توضیح، درد شکم،  سردرد، خونریزی زیاد (مانند خونریزی بینی)، کاهش ناخواسته وزن و عفونت ‌های مکرر باشد. با این حال، این علائم ممکن است به دلیل طیف وسیعی از علل رخ دهند. اگر مرتبط با سرطان خون باشد، علائم ممکن است به نوعی از بیماری که در حال حاضر وجود دارد اشاره کند، اما علائم بسیاری با هم تداخل دارند و نشان دهنده این مورد خاص نیستند.

در مورد جراحی پلک یا بلفاروپلاستی  چه می دانید؟ چه کسانی کاندید مناسبی برای این جراحی هستند؟ با عوارض این جراحی آشنایی دارید؟ آیا می دانید پس از جراحی چه کارهایی باید انجام دهید و چه مراقبت هایی لازم است؟ عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، یک روش جراحی است که به وسیله اصلاح پوست، چربی یا ماهیچه در آن ناحیه، ساختار پلک را تغییر می دهد.  در این مقاله از بخش زیبایی و چشم پزشکی دکتر سلام، تمام چیزهایی را که شما باید قبل

در مورد روش های درمانی جوش های سرسیاه چه می دانید؟ چگونه میتوان جوش های سرسیاه بینی، چانه و حتی کمر را از بین برد؟ جوش های سرسیاه برآمدگی های کوچکی روی پوست هستند که به هنگام بسته شدن منافذ به وجود می آیند. هر کدام از منافذ بدن دارای یک کیسه مویی بسیار ریز و غده ای می باشد که چربی ترشح می کند، ماده ای که به آبرسانی و نرمی پوست کمک می کند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست وموی دکتر

می دانید علت بوی بد دهان در کودکان چیست؟ صورت زیبایی را تصور کرده، سپس بوی بدی را تصور کنید! اصلا جالب نیست، مگر نه؟ بوی بد دهان، در هر سنی و بخصوص در سنین کودکی بسیار آزار دهنده است و از جذابیت کودک می کاهد. بوی بد دهان در کودکان نوپا، غیر معمول نیست. اغلب اوقات، بهداشت دهانی ضعیف دلیلی بر آن است، اما علت های دیگری نیز برای آن وجود دارد. خبر خوب این است که در اغلب موارد هیچ پیشگیری جدی وجود

آیا می دانید نشانه ها و علائم شکستگی فک یا دررفتگی فک چیست؟ آیا دررفتگی فک درد دارد یا بدون احساس درد، فک از جای خود خارج می شود؟ راه های درمان شکستگی فک و دررفتگی فک چیست؟ آیا تنها دلیل دررفتگی فک، خمیازه کشیدن و زیاد باز کردن دهان است؟ در این مقاله از بخش دندانپزشکی و ارتوپدی دکتر سلام، در مورد علل، علائم و نشانه ‌ها و درمان شکستگی فک و دررفتگی فک بحث خواهد کرد. من دچار شکستگی فک شده ام یا علائم کبد چرب در بارداری

ورم طحال چیست و چه علائمی دارد؟ با روش های درمان آن آشنایی دارید؟ طحال متورم شده (اسپلنومگالی) شرایطی است که طحال رشد بیشتری نسبت به اندازه طبیعی

اگر شما به دنبال خرید یا ساخت خانه جدید هستید، ممکن است بخواهید برای موقعیت خانه در ساختمان و البته ارتباط آن با محیط اطراف، از تعیین محل

علائم لوسمی یا سرطان خون ممکن است در ابتدا بسیار خفیف بوده و شامل خستگی، تب غیر قابل توضیح، درد شکم،  سردرد، خونریزی زیاد (مانند خونریزی بینی)، کاهش

در مورد جراحی پلک یا بلفاروپلاستی  چه می دانید؟ چه کسانی کاندید مناسبی برای این جراحی هستند؟ با عوارض این جراحی آشنایی دارید؟ آیا می دانید پس از

موتور جستجوی دکتریاب امکان جستجوی بهترین متخصصان پزشکی و روانپزشکی در رشته های مختلف را فراهم کرد. اگر در تهران یا سایر شهرهای ایران بدنبال بهترین متخصص پزشکی

سرکه سیب برای خشک کردن زگیل ها و کشتن ویروس ها مفید است. خواص ضد میکروبی قوی دارد که در از بین بردن زگیل های تناسلی موثر است. اسید استیک موجود در سرکه سیب می تواند برخی از ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد.

روغن بابونه رومی یک ضد التهاب معروف است که هم برای انسان و هم برای سگ در صورت داشتن مشکلات پوستی مشابه مانند سوزش، سوختگی، جراحات، زخم یا اگزما بسیار عالی می باشد. این یک روغن بسیار ملایم است که به آرام کردن استرس سگ نیز کمک می کند.

روغن اسطوخودوس یک درمان مهم  موضعی برای مشکلات پوستی سگ مانند آلرژی و سوختگی است. این روغن  یک انتخاب رایج در بین روغن های ضروری  برای زخم ها و خارش پوست سگ می باشد.

برای درمان افسردگی و بد اخلاقی، صبح یک عدد موز بخورید. این میوه سروتونین مغز را افزایش داده و خوش اخلاقی را برایتان به ارمغان می آورد.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، ناشتا آب بنوشید. نوشیدن آب لیمو ناشتا، باعث چربی سوزی می شود و میل کردن آب هویج ناشتا، کبد چرب را درمان می کند. همچنین خوردن آب سیب ناشتا، باعث درمان جوش و آکنه می شود.

جوشانده شنبیله می تواند خارش پوست سر را درمان کند. برای این منظور کمی شنبیله را در آب در حال جوش ریخته و پس از 15 دقیقه آن را صاف کنید و موهای خود را با این مایع بشویید. شما همچنین شاهد خوش حالتی موهای خود خواهید بود.

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

آیا امکان بزرگ کردن سینه ها وجود دارد؟ از افتادگی و شل بودن سینه های خود خسته شده اید؟ ما یک راه حل ساده

چگونه میتوان باعث افزایش قد در نوجوانان شد؟ هر کسی، خواهان یک اندام متناسب با قدی ایده آل می باشد، به ویژه نوجوانان. اگرچه


URL: https://saremjrm.com/article-1-57-fa.html

مشخصات بیمار: سندروم هلپ (HELLP) یکی از عوارض بسیار شایع و مهم حاملگی است. کبد چرب حاد حاملگی (AFLP) هم یک عارضه بسیار شدید و کمتر شایع در دوران بارداری است که با مرگ‌ومیر بسیار بالا همراه است. در بیماری اختلال در اکسیداسیون اسیدهای چرب (FAODs)، نیز مبتلایان قادر به تجزیه و متابولیزه‌کردن اسیدهای چرب نیستند. مادرهای ناقل بدون علامت در مورد یکی از این بیماری‌ها، در خطر بیشتری قرار دارند. زن باردار ۳۳ساله‌ای در هفته ۲۲ بارداری با سابقه ۲ روز درد شکم، سردرد، تاری ‌دید و استفراغ به اورژانس بیمارستان مراجعه و بستری شد. بیمار در زمان بستری آژیته بوده، اختلال حواس، زردی، فشار خون بالا و پروتئینوری داشت و با شک به سندروم هلپ مورد Workup قرار گرفت. در آزمایشات، LDH بالا، SGOT بالا و پلاکت بسیار پایین نیز داشت و با وجود شروع اقدامات درمانی و پیشگیرانه، ۲۴ ساعت بعد جنین سقط شد. در ارزیابی‌های بعدی مادر، اختلال ژنتیک– متابولیک از گروه اختلالات اکسیداسیون اسیدهای چرب تشخیص داده شد.
نتیجه‌گیری: اختلالات اکسیداسیون اسیدهای چرب (FAODs) در میتوکندری‌ها، گروهی از بیماری‌های ‌ژنتیک ‌و متابولیک ‌هستند که با الگوی ‌وراثت مغلوب اتوزومی ‌منتقل می‌شوند. این اختلالات در مادرانی‌ که برای این بیماری‌ هتروزیگوت هستند، عوارض مهمی‌ مثل پره‌اکلامپسی شدید، کبد چرب حاد حاملگی (AFLP) و سندروم هلپ را به‌دنبال دارد. این بیماری‌ها نسبتاً شایع هستند، بنابراین در بارداری‌های ‌در معرض خطر باید مورد توجه قرار گیرند.علائم کبد چرب در بارداری

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصله علمی دانشه صارم در طب باروری می باشد.

طراحی و بره نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 219 All Rights Reserved | Sarem Journal of Reproductive Medicineعلائم کبد چرب در بارداری

آرایش

مدل مو

مدل لباس


چه نوع رابطه ای می تواند بین کبد چرب و بارداری وجود داشته باشد و خانم های بارداری که دچار این عارضه می شوند چه نوع روش های درمانی را باید برای آن در پیش بگیرند.

کبد یکی از مهمترین اعضای بدن هر انسانی محسوب می شود که یکی از وظایف مهم آن، فرآیند مواد غذایی و سموم است. هنگامی که فرد ماده غذایی را می خورد، معده و روده باریک آن را هضم می کنند و مواد غذایی هضم شده از طریق دیواره روده باریک جذب خون می شود و به کبد می رود. در کبد، موادغذایی تجزیه می شوند. بنابراین در آنجا، مولکول های مفید موادغذایی، به شکلی که مورد استفاده قسمت های مختلف قرار گیرند، درمی آیند.

در این رابطه سیدمؤید علویان فوق تخصص گوارش و کبد درباره رابطه کبد چرب و بارداری  عنوان کرد: کبد چرب یک حالت نادر، جدی و تهدید کننده زندگی است که در سه ماهه سوم بارداری رخ می دهد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) سپاه ادامه داد: احتمال وقوع کبد چرب؛ یک مورد در 1 هزار بارداری است.

علویان، به عنوان فوق تخصص گوارش و کبد در توضیح بیان داشت: این بیماری در حاملگی های نخست، دوقلویی و جنین مذکر شایعتر است.

رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه علت این بیماری بدرستی معلوم نیست، خاطرنشان کرد: ولی به نظر می رسد که اکسیداسیون اسیدهای چرب در میتوکندری ها دچار اختلال می شود، بنابراین درمان این حالت نیز بعد از پایان بارداری خواهد بود.

به گزارش تسنیم از مهمترین اعمال کبد می توان به این موارد اشاره کرد؛ کبد پروتئین های خاصی را تولید می کند که برای پلاسمای خون بسیار با اهمیت است، کبد میزان اسیدهای آمینه خون را تنظیم می کند. کبد آهن ذخیره می کند و هموگلوبین خون را پردازش می کند تا از محتوای آهن آن استفاده کند. کبد آمونیاک سمی را به اوره تبدیل می کند. اوره یکی از محصولات مهم متابولیسم پروتئین هاست که از طریق ادرار دفع می شود. کبد خون را از مواد سمی و آسیب زا به سلول های بدن، پاکسازی می کند. کبد لخته شدن خون را در تمام بدن تنظیم می کند و در نهایت کبد با تولید عواملی برای از بین بردن باکتری ها، ایمنی و مقاومت بدن را افزایش می دهد.


تسنیم ،

منبع : hidoctor.ir

سایت کودک ، بارداری ، زایمان ، تربیت کودک ، بیماری های کودک ، نی نی1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *