علائم کمبود ازت در گیاهان

علائم کمبود ازت در گیاهان
علائم کمبود ازت در گیاهانپسته

مرکبات

خرما

تاکستان

علائم کمبود ازت در گیاهان

میوه های مغز دار و سایر درختان میوه

غلات

حبوبات

گياهان غده اي

صيفيجات

گياهان زينتي

قابل استفاده به صورت محلول پاشي در باغات ميوه، مزارع و گلخانه ها

انواع سيستم‌هاي آبياري (قطره اي، باراني، بابلر، غرقابي و…)

عنصر نیتروژن برای تولید اسیدهای آمینه و پروتئین لازم است و مهمترین عامل رشد محسوب میشود، همچنین نیتروژن جزء مهمی از مولکول کلروفیل را تشکیل میدهد.

علائم کمبود: علائم کمبود این عنصر، ابتدا در برگهای پیر اتفاق میافتد زیرا این عنصر میتواند از برگهای پیر پایینی به سوی برگهای جوان بالایی حرکت کنند، بنابراین اولین علایم ظهور کمبود ازت، رنگ پریدگی برگهای پیر میباشد، برگها معمولاً به رنگ سبز مایل به زرد و زرد روشن در می آیند که به علت عدم تشکیل کلروفیل میباشد. در اواخر رشد رنگ زرد، قرمز و بنفش مایل به قرمز مشاهده میشود که در نتیجه ی تشکیل رنگ آنتوسیانین است، همچنین در کمبود ازت برگها کوچک، ساقه و شاخه ها لاغر میشوند و معمولاً با زاویه کوچکی نسبت به ساقه اصلی می‌ایستند.

علائم زیادی: افزایش نیتروژن باعث تولید گیاه پر آب و ضخیم و در نتیجه تغییر رنگ شاخ و برگ به رنگ سبز تیره می شود. همچنین گیاه نسبت به بیماری‌ها و آفات حساسیت زیادی پیدا می کند. افزایش نیتروژن در محصولات میوه ای باعث آسیب به شکوفه و گل می شود و کیفیت محصول را کاهش می دهد. افزایش غلظت نیتروژن همچنین باعث کاهش تعداد تارهای کشنده ریشه نیز میشود. اگر منبع اصلی تامین نیتروژن آمونیوم باشد می تواند گیاه را مسموم کند، در نتیجه بافت های آوندی خراب میشوند و برگها به صورت پیاله‌ای ظاهر می شوند.

منبع: سایت روشهای نوین باغبانی و زراعت

کرمان – خیابان آبنوس – برج آبنوس – بلوکB – طبقه هشتم

شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین ما به راحتی و در امنیت تمام خرید خود را انجام دهید

در اين قسمت ميتوانيد فيلم‌هاي مربوط به استفاده از ارگاني هيوم و ارگاني ليک را در باغات، مزارع و گلخانه‌ها مشاهده فرمائيد.

اخیراً عده ای با افزودن کلمه (( هیوم )) به ابتدا یا انتهای محصولات خود، کشاورزان را گمراه کرده و با تولید محصولی مشابه که شامل: ذغالسنگ، کائولین ( گل رختشو )، پودراوره و مقداری اسید هیومیک آزمایشگاهی است، محصول خود رابه عنوان اصلاح کننده خاک وکود ارگانیک عرضه می‌نمایند، در صورتی که محصول تولیده شده در کارخانه نمیتواند… ادامه مطلب…

© Copyright 2013 OrganiHUME | Design by Milad Momeni

علائم کمبود ازت در گیاهان
علائم کمبود ازت در گیاهان
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *