علایم کمبود روی در گیاهان

علایم کمبود روی در گیاهان
علایم کمبود روی در گیاهان

چنانچه در زمینه کشاورزی نیاز به مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید. 

شماره های تماس: 02156538412

02156538413 – 02156538414

مدیر فروش: 09127696306

علایم کمبود روی در گیاهان

 

جهت آشنایی بیشتر با محصولات شرکت آرکا کود پردیس میتوانید کاتالوگ محصولات این شرکت را دانلود کنید.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

روی (Zn)

روی به صورت کاتیون دو ظرفیتی توسط گیاهان جذب می شود. روی در گیاهان حداقل در ساختمان چهار آنزیم به کار رفته است و در بسیاری از سیستم های آنزیمی گیاه نقش کاتالیزوری فعال کننده و یا ساختمانی دارد و در گیاه در ساخته شدن و تخریب پروتئین ها دخیل است. مقدار هورمون های گیاهی نیز تحت تاثیر مقدار روی در گیاه هستند. همچنین مشخص شده است که روی در تنظیم آب گیاه نیز دخالت دارد. مقدار روی در خاک های آهکی بسیار اندک است. مقدار روی قابل استفاده در خاک های ایران به طور معمول کمتر از 8/0 میلی گرم در کیلوگرم خاک اندازه گیری شده در حالیکه در شرایط کاملاً مطلوب ، مقدار آن بایستی بیش از یک میلی گرم در کیلوگرم خاک باشد.

اگر غنی سازی محصولات کشاورزی نیز مطرح باشد صد در صد خاکهای زراعی کشور نیاز به روی خواهند داشت، بنابراین غلظت روی در محصولات کشاورزی کشور پایین بوده و علائم کمبود روی در اکثر محصولات زراعی و باغی به وضوح در سراسر کشور مشاهده میشود. جذب روی در مراحل مختلف رشد گیاه متفاوت است به طوری که بیشترین جذب در اولایل رشد صورت گرفته و به مرور زمان مقدار آن کاهش می یابد. در خاک های دارای واکنش قلیایی روی به صورت +Zn(OH) نیز میتواند جذب گیاه گردد.

علائم کمبود روی شامل: بروز لکه های بی شکل بر روی برگها است که به صورت پراکنده روی برگ قرار میگیرند. کمبود روی همچنین باعث ریز شدن برگهای تازه روییده شده و نیز باعث کاسته شدن فاصله بین گره ها می گردد.

روی و فسفر دو عنصر مهم در ساختار گیاهان هستند با این وجود بر اساس قوانین شیمی و آنچه در خاک مزرعه دیده می شود، این دو عنصر اثر رقابتی با یکدیگر دارند و وجود یکی ، جذب دیگری را محدود میکند. این مشکل همواره دست به گریبان بهره برداران بوده است و تنظیم تغذیه ای را در گیاهان برای گشاورزان گاهاً مشکل می نماید. زینک تیپ پلاس با تکنیکی خاص این دو عنصر را در کنار یکدیگر و در یک فرمولاسیون گرد آورده است و باعث شده نه تنها اثر رقابتی در این ترکیب وجود نداشته باشد  بلکه میزان جذب از حالت عادی هم بالاتر برود. محلولپاشی غلات در زمان ساقه دهی کمک شایانی به افزایش عملکرد خواهد نمود که به دلایل افزایش  کلروفیل گیاه و آنزیم های فعال در فرآیند غذا سازی گیاه صورت می پذیرد.

همچنین استفاده از روی قبل از تغییر رنگ میوه ، در درختان مثمر ، محصولات جالیزی و گلخانه ای ، علاوه بر خوشرنگی و بازارپسندی بسیار عالی میوه ، باعث بهبود کیفیت و طعم میوه نیز خواهد شد.

 

برچسب ها: بهبود کیفیت و طعم میوه

آرکا کود پردیس ، واردکننده و تولید کننده انواع کودهای ارگانیک و شیمیایی کشاورزی در ایران

میزبان صدای گرم شما هستیم.

شماره های تماس: 

02156538412 / 02156538413

02156538414 / 02156538415

مدیر فروش:

09127696306

تلفکس: 

02156538391

ایمیل:

[email protected]

[email protected]

عضویت در خبرنامه:

عضویت

No.416 Jianye Road, South Jinqiao Area, Pudong, Shanghai, China

Zip: 201201

تغذیه بهینه گیاه شرط اصلی بهبود کمی و کیفی محصولات است. در تغذیه گیاه و درخت نه تنها باید هر عنصر به اندازه کافی در دسترس آن قرار گیرد، بلکه ایجاد تعادل و رعایت تناسب میان همه عناصر غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است. عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان به سه دسته کلی تقسیم می­شوند.الف- عناصر غذایی مضرعناصری هستند که برای رشد و نمو گیاهان زیان آور هستند. حتی در برخی موارد غلظت هایی کم این عناصر می تواند موجب کاهش قابل توجهی در عملکرد و رشد گیاه گردد. از جمله این عناصر می توان به سرب، کادمیوم، جیوه و نیکل اشاره کرد.

ب- عناصر غذایی مفیدعناصری هستند که درصورت وجود در محیط سبب بهبود رشد گیاه و یا گیاهان خاصی می شوند. برای مثال سدیم برای چغندر قند، سیلیس برای برنج وجو و یا کبالت و مولیبدن برای تثبیت بیولوژیکی نیتروژن مفید می باشند.

ج- عناصر غذایی لازم یا ضروری سه معیار برای ضروری بودن وجود دارد که عبارتند از:۱- گیاه بدون آن عنصر قادر به تکمیل چرخه حیات خود نباشد.۲- وظیفه آن عنصر توسط عنصر دیگری قابل انجام و جایگزینی نباشد.۳- عنصر مستقیماً در متابولیسم و تغذیه گیاه نقش داشته باشد.عناصر لازم یا ضروری عبارتند از: ۱- عناصر پرمصرف:۱- کربن اکسیژن و هیدروژن: ۶۰ تا ۹۰ درصد ماده خشک گیاهی را تشکیل می دهند و جز در موارد کمبود آب کمبود آنها دیده نمی شود. و عمدتا از طریق آب و هوا تامین می شوند. ۲- عناصر کودی شامل نیتروژن فسفر و پتاسیم ۳-عناصر آهکی شامل کلسیم و منیزیم ۴- گوگرد۲- : عناصر غذایی کم مصرف: لازم به ذکر است همانطور یکه گیاهان بدون عناصر غذایی پرمصرف قادر به ادامه حیات نیستند بدون عناصرکم مصرف نیز قادر به ادامه حیات نخواهند بود. تفاوت عمده ای که با عناصر پر مصرف دارند به مقدار بسیار کمتر مورد نیاز می باشند. میزان مصرف آنها بر حسب قسمت در میلیون می باشد در حالی که میزان مصرف عناصر غذای پرمصرف بر اساس درصد می باشد.این عناصر عبارتند ازآهن ، روی، مس، بر، ، منگنز ، مولیبدن و کلر می باشند.

‌‌🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌾اموزش و ترویج کشاورزی🌾@keshavarzgiyahshenasi#مهمترین_علائم_کمبود_عناصر_غذایی_در_درختان_میوه🌷نیتروژن:در صورت کمبود ازت از برگ های پیر به برگ های جوان منتقل شده و علایم کمبود اکثر در برگ های پیر مشاهد می شود توقف رشد و زردی برگ های پایین درخت از علایم کمبود ازت است.🌷فسفر:توقف رشد برگ ها، کوچک شدن برگ ها و ارغوانی شدن برگ های پایینی🌷پتاسیم:رنگ پریدگی سوختگی حاشیه برگ ها و زرد شدن حاشیه برگ های پایینی در درخت انگور سبب خشک شدن نوک خوشه های انگور می گردد.🌷گوگرد:توقف رشد و زرد شدن برگ های پایینی🌷آهن:زرد شدن پهنک برگ های جوان و سبز باقی ماندن رگ برگ های آن، برگ های تازه روئیده زردی بیشتری نشان می دهند و در نهایت لکه های نارنجی بر روی برگ های انتهای توسعه می یابند.🌷روی:بارز ترین مشخصه کمبود روی ریز شدن برگ ها و جارویی شدن برگ های جوان در سرشاخه ­های درخت می­باشد وجود نقاط زرد کرمی در زمینه سبز تیره برگ های میانی کمبود روی سبب غیر همزمان رسیدن میوهای انگور می شود.🌷منگنز:کمبود منگنز شبیه سایر ریز مغذی ها در خاک های آهکی اتفاق می افتد. برگ ها زرد کمرنگ می شوند و این زردی از حواشی برگ شروع شده و به سمت رگ برگ میانی توسعه می باد.🌷بر:کمبود بر در درختان میوه سبب کاهش رشد و نمو پرچم ها، کاهش مدت گرده افشانی، سیاه شدن وسط میوه سیب و بد شکلی میوه می شود.🌷مس:کمبود مس در درختان میوه سبب ایجاد شاخه های پر رشد با برگ های درشت به رنگ سبز تیره و با لکه های زرد رنگ می­شود. در صورت تشدید کمبود تمام شاخه­ های جوان خشکیده می شوند.🌷کلر:خشکی برگ ها مخصوصا حواشی آنها از علائم عمومی کمبود کلر در درختان میوه است. در مقایسه با کمبود کلر سمیت آن گستردگی جهانی 

🌷🌷🌷‍ 🔆 سولفات اهن🔆

علایم کمبود روی در گیاهان

✅ سولفات آهن ماده ای به رنگ سبز و دارای آنالیز 20% و 30 % می باشد. ✅ آهن یکی از ریز مغذی های مهم و مفید و ضروری کشاورزی می باشد.✅ وجود آهن در ایجاد و نگهداری کلروفیل در گیاهان و تولید کربوهیدراتها حیاتی بوده و فقدان آن در گیاهان، باعث از بین رفتن کلروفیل و در نتیجه زردی برگها و کاهش فتوسنتز می شود.✅ سولفات آهن یا ریز مغذی زاج سبز برای برطرف کردن زردی برگها، افزایش کلروفیل و فتوسنتز گیاه بسیار مؤثر و کارائی مهمی دارد و استفاده از آنموجب باروری بیششتر و افزایش تولید محصلات کشاورزی می شود.✅ مصرف زاج سبز بعنوان کود به همراه گوگرد و باکتری تیوباسیلوس باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و در طولانی مدت می تواند کمبودآهن را برطرف سازد.

🐞باماهمراه باشید🐞https://telegram.me/joinchat/BaD1dTyTnrXXgUg5Jj1ZwQ

🌷🌷🌷🌷

#غذای_گیاه_حاوی_چه_موادی_است؟

غذای گیاه دارای 3 ترکیب اصلی است:

🌱نیتروژن (N) برای رشد برگ‌ها و سبز کردن گیاهان در حال زرد شدن

🌱فسفات (P2O5) برای رشد برگ‌ها

🌱پتاس (K2O) برای رشد گل‌ها. سایر عناصر موجود غذای گیاه، عناصر Trace (به آن‌ها ریز مغزی هم می‌گویند) هستند، این عناصر عموماً در بیشتر کودهای مرکب موجود هستند.

✅چه موقع باید به گیاهانتان غذا بدهید؟

اگر گیاه شرایط خیلی بدی دارد، همین حالا لازم است این کار را بکنید. در غیر این صورت تغذیه فقط به طور کلی در فصل رشد انجام می‌شود که دفعات بیشتری به گیاه آب می‌دهیم. اگر تازه گلدان گیاه‌تان را عوض کرده‌اید، چند ماه تا تمام شدن غذای درون کمپوست فرصت دارید. اکثر گیاهان هر 2 تا 4 هفته یکبار به غذا نیاز دارند. توجه کنید که نباید گیاه خود را فراموش کرده و سپس کلی غذا به آن بدهید، زیرا این مساله باعث بروز مشکلات بیشتری می شود، از قبیل پژمرده شدن برگ‌ها و بدشکل شدن برگ‌های جدید. فقط به اندازه‌ای به آن‌ها غذا بدهید که روی برچسب غذای گیاه ذکر شده است. اغلب دادن غذای کمتر در دفعات کمتر بهتر از دادن غذای زیاد در فواصل زمانی نامنظم است.

🐞باماهمراه باشید🐞https://telegram.me/joinchat/BaD1dTyTnrXXgUg5Jj1ZwQ

🌾اموزش و ترویج کشاورزی🌾@keshavarzgiyahshenasi#کمبود_نیتروژن :

فقدان نیتروژن نخست به شکل زرد شدن برگها ی پیر تر گیاه بروز می کند اما سر انجام برگهای جوانتر را نیز بی رنگ می کند . همچنین برگ های جدید کوچک می مانند و ساقه نازک می شود .

 

#کمبود_فسفر :

نخستین نشانه های کمبود فسفر ، توقف رشد و تولید برگ های جدید کوچکتر از اندازه است . سپس برگ ها به سبز کم رنگ و زرد ارغوانی ، تغییر رنگ می دهند .

 

#کمبود_پتاسیم :

کمبود پتاسیم اغلب سبب قهوه ای شدن حاشیه و نوک برگ ها می شود .

 

#کمبود_آهن :

شایعترین کمبود عنصر غذایی کم مصرف بویژه در گیاهان خانگی است . نخستین نشانه بیماری ، زرد شدن بین رگبرگ های برگ های جوان است . سر انجام زردی تمام برگ را فرا می گیرد .

نیاز گیاه به عناصر غذایی را می توان با کاربرد کود های حاوی عناصر پر مصرف ( نیتروژن ، فسفر ، پتاس ) و کم مصرف ( آهن ، منیزیم ، منگنزو … ) مرتفع کرد .

‍ 🍁❄️❄️❄️❄️❄️🍁ترویج و اموزش کشاورزی🍁❄️ #مدیریت_باغ_در_زمستان

1⃣ تخليه كامل آب از لوله هاى اصلى و فرعى و فيلترهاى سيستم آبيارى قطره اى جهت جلوگيرى از يخ زدن و تركيدگى

2⃣ پوشش مناسب تنه درختان بخصوص درختان جوان جهت جلوگيرى از خسارت جوندگان (خرگوش و …)

3⃣أجراى يخآب زمستانه جهت ایجاد پوكى و افزايش خلل فرج خاك و مبارزه با جوندگان و آفات خاكزى (موش و …)

🍁🍁🍁🍁❄️💦 #محاسن_یخ_اب

آبیاری زمستانه در قدیم الایام مرسوم بوده و ایرانیان قدیم از علم بالایی برخوردار بوده اند . ❄️ آبیاری زمستانه در سالهایی که بارندگی کافی نیست و کم است برای حفظ گیاه و هم چنین حفظ جوانه از مرگ در سالهایی با زمستانهای نسبتا گرمتر و کم بارش تر الزامی است .

❄️ آبیاری زمستانه باعث از بین رفتن لارو و تخم آفاتی است که در سطح کم عمقی از خاک زمستان گذارنی میکنند. ❄️ با آبیاری خاک در زمستان و یخ زدن آب بالطبع حجم خاک افزایش می یابد و با آب شدن در اواخر زمستان ایجاد یک لایه اسفنجی در سطح خاک شده و مانع از دست رفتن رطوبت قسمتهای عمقی خاک میشود .

❄️با یخ آب و گرمای حاصل از گرمای نهان یخ لایه های زیرین سطح یخی محافظت میگردند . لازم به ذکر است آبیاری بی رویه در زمستان نیز که در برخی شهرستانها شایع است بنظرم نه تنها مفید نیست بلکه ایراد هم دارد .

❄️ يك فايده بسيار مهم ديگر يخ اب اين است كه چون در اين فصل تعرق و تبخير از گياه خيلي پايين است و تقريبا نزديك به صفر است و از طرفي ديگر در سال هاي خشك هم اب كمتري وأود گياه ميگردد ارتباطات سلولي و ميان سلولي از ريشه به درخت و به اتمسفر كمتر و تقريبا در حد قطع است لذا بر مبناي قوانين فيزيكي فشار اسمزي گياهي داخل گياه Osmotic potential و water Potentialپايبن ميايد و درخت درمعرض قرار گرفتن براي پذيرش سرماي بيروني ميگردد كه با دادن اب این اثرات بر عکس میگردد و از سرمازدگی محافظت میگردد .🍂🍂🍂🍂🍂

❄️یخ آب زمستانه درمدیریت تلفیقی کنترل آفات زیر بسیار کاربرد دارد

1- سرخرطومی های گیلاس و آلبالو 2- زنبور گلابی3- زنبور گوجه4- کرم خوشه خوار انگور5- زنجره مو6- سرخرطومی جالیز7- بید سیب زمینی8- پروانه پوستخوارپسته9- پروانه های برگخوار پسته10- کرم های طوقه بر11- سرخرطومی دمبرگ چغندرقند12- پروانه گاما13- خرطوم کوتاه چغندرقند14- مینوز برگ نارون. 🍁🍁🍁🍁🌱جمع آوری برگهای کف باغ درپاییز و زمستان باعث کاهش چشمگیر بیماریهای زیر در باغ می شود.

1-لکه سیاه سیب 2- لکه سیاه(آنتراکنوز) گردو 3- لکه آجری بادام 4- سنک صنوبر5- بید انجیر🍂🍂🍂🍂🌱جمع آوری میوه های آلوده نیز درکاهش آفات ذیل بسیار موثر است.

علایم کمبود روی در گیاهان

1- مگس میوه مدیترانه ای 2- زنبور مغزخوارپسته 3- زنبورطلایی مغزخوار پسته4- مگس زیتون

🐞باماهمراه باشید🐞

علایم کمبود روی در گیاهان
علایم کمبود روی در گیاهان
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *