دسته‌ها
دارو

عوارض زایمان طبیعی زنان

 زایمان طبیعی فرایندی است که اکثر خانم ها نسبت به آن مضطرب هستند. زایمان طبیعی دارای عوارضی هست اما هیچ یک از آنها دائمی و خطرناک نیستند. در ادامه به عوارض زایمان طبیعی اشاره می کنیم.

تولد نوزاد یک فرایند فیزیولوژیک طبیعی است که بدن برای آن طراحی شده است. زایمان بخشی از چرخه طبیعی تولید مثل است. در اکثر موقعیت ها، به ویژه زمانی که مداخلات غیر ضروری لازم نیست، زایمان طبیعی یک روش کاملا بی خطر و سالم است که به دیگر روش های زایمان ترجیح داده می شود.به هرحال بارداری و زایمان گرچه فرایندهای طبیعی هستند، اما بدون خطر هم نیستند. آگاهی از نتایج و مزایای احتمالی انواع تولد به شما کمک می کند تصمیم درستی بگیرید. به علاوه لازم است به یاد داشته باشید که گرچه زایمان طبیعی دارای خطراتی هست، اما عوارض و خطرات آن در مقایسه با سزارین کمتر است. سزارین به عنوان یک روش اورژانسی استفاده می شود و در مواقعی توصیه می شود که نوزاد و مادر را خطر تهدید می کند. در ادامه به برخی از عوارض زایمان طبیعی اشاره می کنیم و همچنین نکاتی بیان می کنیم که به کاهش خطرات کمک می کند.

پرینیوم یا میاندوراه perineum بافت نرمی است که بین واژن و مقعد قرار دارد. این بافت نرم کشیده می شود تا فضا را برای تولد نوزاد فراهم کند، اما پارگی کوچک و حتی شدید ممکن است اتفاق بیفتد. پارگی اتفاقی است که بسیاری از خانم های باردار انتظار آن را دارند و از آن می ترسند. با اقدامات زیر می توانید خطر بروز پارگی پرینیال را کاهش دهید:

* اپیزیوتومی episiotomy :يك برش جراحي در ناحيه پرينه يا مياندوراه (ناحيه عضلاني بين واژن و مقعد) است و قبل از انجام برش بيحسي موضعي داده مي شود.

*فورسپس forceps : دستگاهی است که به وسیله آن نوزاد را از رحم مادر بیرون می کشند.عوارض زایمان طبیعی زنان

نکات بیان شده به کاهش شدت پارگی یا اجتناب از پارگی کمک می کند.

در برخی موارد در هنگام تولد نوزاد عضلات کف لگن دچار آسیب دیدگی می شوند. برای خانم هایی که دچار آسیب عضله کف لگن می شوند، نتیجه آن ممکن است موقت باشد یا درد مزمن کف لگن بروز کند. فیزیوتراپی و دارو به رفع این مشکل کمک می کند، اما در مورد بعضی خانم ها این عارضه بعد از زایمان تشخیص داده نشده باقی می ماند و تصور می شود این درد طبیعی است. در مورد برخی خانم ها هم عضلات کف لگن در زمان زایمان دچار آسیب جسمی می شود. برخی دیگر نیز وزن ناشی از بارداری به عضلات کف لگن فشار وارد می کند.بنابراین حتی در صورت سزارین هم ممکن ااست دچار مشکلات مربوط به عضلات کف لگن (و رابطه جنسی دردناک) شوید. اگر آسیب دیدگی به عضله کف لگن رخ دهد، حتما درمان های لازم را انجام دهید. بهبود این شرایط کمی طول خواهد کشید.

گاهی در نتیجه آسیب دیدگی عضله کف لگن فرد ممکن است دچار پرولاپس احشاء لگن Pelvic Organ Prolapse شود. این شرایط زمانی رخ می دهد که مثانه، رحم یا روده بزرگ به داخل واژن نفوذ کرده یا در بیرون واژن برآمده می شود. البته زایمان طبیعی تنها عاملی نیست که باعث بروز پرولاپس احشا لگن می شود،افزایش وزن دوران بارداری نیز به بروز این مشکل منجر خواهد شد.سیگار کشیدن و چاقی نیز عوامل دیگری هستند که باعث بروز این مشکل می شوند. با این حال فشار مداوم، روش های کمک زایمان (مانند استفاده از فورسپس) و آسیب دیدگی عضله کف لگن عواملی هستند که احتمال بروز پرولاپس احشا لگن را افزایش می دهند. سیستوسل cystocele یا پرولاپس مثانه زمانی رخ می دهد که مثانه وارد واژن می شود و رکتوسل rectocele زمانی رخ می دهد که انتهای روده به داخل واژن کشیده می شود. این مشکل درجه های مختلفی دارد و به جز مواردی که خیلی شدید هستند، در بقیه موارد استراحت و فیزیوتراپی به بهبود و درمان کمک خواهد کرد. این مشکل شرایط دیگری است که معمولا تشخیص داده نمی شود، گاهی به دلیل شرم بیمار و گاهی به دلیل تجربه کم پزشک.

این درد می تواند ناشی از آسیب عضله کف لگن یا پارگی پرینیال باشد، اما گاهی نیز این درد با هیچ مشکل قابل مشاهده دیگری همراه نیست. این درد ممکن است ناشی از آسیب دیدن برخی عصب ها، التهاب واژن یا زخم در این ناحیه باشد.اگر دچار درد مداوم هستید، لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید، به ویژه اگر این درد از چند هفته یا تا دو ماه بعد از زایمان طول کشید. اینکه اولین رابطه جنسی بعد از زایمان کمی ناراحت کننده باشد طبیعی است، اما درد مزمن در زمان برقراری رابطه جنسی طبیعی نیست و باید درمان شود. با این حال بررسی ها نشان داده اند خانم هایی که سزارین کرده اند دو برابر از خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند در رابطه جنسی خود بعد از تولد نوزاد دچار درد می شوند.

پرولاپس بند ناف یک عارضه بسیار نادر است و زمانی رخ می دهد که بند ناف قبل از نوزاد بیرون می آید. بند ناف ممکن است فشرده شود و این مسئله جان نوزاد را به خطر می اندازد. در این شرایط بلافاصله سزارین اورژانسی انجام می شود، گر اینکه تولد نوزاد اجتناب ناپذیر باشد. شرایطی مانند پاره شدن کیسه آب مادر یا وضعیت بد نوزاد در داخل رحم یا پاره شدن غشا داخلی رحم عواملی هستند که احتمال بروز پرولاپس بند ناف را افزایش می دهند.کلام آخر : به طور کل بدن و نوزاد برای زایمان طبیعی طراحی شده اند. حتی با وجود خطرات و عوارض زایمان طبیعی، باز هم این روش ایمن ترین گزینه برای مادر و نوزاد محسوب می شود. سازمان جهانی بهداشت بیان می کند در 1 تا 15 درصد موارد زایمان ها با سزارین انجام می شود که این آمار نشان می دهد زایمان طبیعی بین 85 تا 9 درصد بی خطر است.به علاوه لازم است به یاد داشته باشید که وجود خطر لزوما به معنای رخ دادن آن نیست و به نوعی احتمال دادن وقوع آنهاست.

اگر می خواهید بدانید : زایمان طبیعی، مزایا، مراقبت ها و نحوه زایمان طبیعی

اگر می خواهید بدانید : چرا زنان از زایمان طبیعی می‌ترسند؟

اگر می خواهید بدانید : زایمان طبیعی شکل اندام تناسلی را تغییر می‌دهد؟

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

میکروبلیدینگ ابرو یک روش نسبتا جدید و دائمی برای شکل دادن به ابروهاست که اکثر افراد سوالاتی در مورد این روش و مراقبت های قبل و بعد آن دارند

از خوراکی ها می‌توان برای کاهش قند خون استفاده كرد. این سه خوراکی در کاهش فشار خون بسیار موثر هستند

اگر در زمینه مشکلات خانواده و تربیت فرزندان نیاز به راهنمایی و مشاوره داریدمشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

All Rights Reserved – © 219 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

1-اپی زیوتومی : يك برش جراحي در ناحيه پرينه يا مياندوراه (ناحيه عضلاني بين واژن و مقعد) است و قبل از انجام برش بيحسي موضعي داده مي شود. اگر ماما یا پزشک تشخيص دهد كه نياز به گشاد كردن واژن به وسيله برش وجود دارد، اين كار را انجام مي دهد که سبب تسهیل زایمان وجلوگیری از پارگی های شدید می شود. استفاده از این روش ممکن است در زایمان اول ودوم لازم باشد. این برش به دو صورت خط وسط و جانبی داده می شود.
ترمیم اپی زیوتومی،معمولاً 1 تا 3هفته طول می کشد و عوارض آن، شامل خونریزی، عفونت، درد ازهم گسیختگی زخم است.

2-آسیب(تروما)های زایمانی: در بررسی گروهی از زنان 2 ماه پس از زایمان طبیعی، مشاهده شد که آنها نسبت به خانم هایی که زایمان سزارین انجام داده اند، به میزان بیشتری دچار مشکلات ادراری و درد هنگام نزدیکی و اجابت مزاج بوده اند. 

3-عفونت : عفونت در محل اپی زیوتومی یا عفونت لگنی در صورت طول کشیدن سیر زایمان یا طولانی شدن پارگی پیش از موعد کیسه آب رخ می دهد.

4-تجمع خون در محل پارگی : در صورت موفق نبودن پزشک در توقف خونریزی(که نیاز به تخلیه دارد) رخ می دهد.

5-اختلال عملکرد کف لگن : در زایمان های سخت، بدلیل تحت فشار قرارگرفتن وآسیب عضلات، اعصاب و بافت های لگنی، موجب افتادگی مثانه و یا بی اختیاری ادراری در مواقع استرس می شود.عوارض زایمان طبیعی زنان

6-خونریزی بعد زایمان : این عارضه ممکن است در صورت طولانی شدن سیر زایمان و جمع نشدن رحم به طور طبیعی وهمچنین گیر کردن سر جنین در داخل لگن وپارگی رحم، ایجاد شود.

7-آسیب به اعصاب پا : این عارضه در اثر طولانی قرارگرفتن پاها روی تخت زایمان، در زایمان های سخت ایجاد می شود که معمولاً درعرض 6ماه بهبود می یابد.

8-آسیب جنین : خطر عفونت جنین هم در زایمان های طولانی زیاد می شود و ممکن است در اثر استفاده از وسایل کمکی جهت خروج سر ( فورسپس یا وکیوم )، آسیب های جنینی ایجاد شود. حالت ورم سر جنین؛ ممکن است در اثر قرار گرفتن طولانی مدت سر در کانال زایمان ایجاد شود.

9-گیر کردن شانه جنین: برای زنانی که قد کوتاهی دارند یا دیابت بارداری دارند یا مشکلات لگنی قبلی داشته اند و یا موقع استفاده از وسایل کمکی برای خروج سر جنین ( فورسپس یا وکیوم )، احتمال گیر کردن شانه جنین حین خروج از واژن وجود دارد، که می تواند سبب آسیب های واژن و خونریزی بعد از زایمان شود، همچنین ممکن است در جنین آسیب های شانه و اعصاب بازویی را ایجاد کند. اگر چه در سال اول زندگی درمان می شود ولی حالت خوشایندی نیست. البته تکنیک هایی وجود دارد که ضمن زایمان طبیعی از این مسئله جلوگیری کرد.

1-نارسایی دهانه رحم: در صورتی که دهانه رحم در زمان زایمان آسیب ببیند، ممکن است در بارداری های بعدی ، رحم نتواند بخوبی جنین را نگه دارد.

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج و لينک سايت مجاز است.

سلام مادر :زایمان طبیعی چیست؟به طور ساده، زایمان طبیعی در مورد تولد کودک به صورت طبیعی است. این شامل گذراندن کار و تحویل بدون هر نوع دارویی می شود، از جمله اپیدورال برای تسکین درد. زنان باردار که برای زایمان طبیعی انتخاب می کنند، اغلب با بارداری کم خطر مواجه می شوند و می خواهند سطح بالاتری از توانمند سازی را در تحویل کودک خود داشته باشند. زایمان طبیعی نیازمند این است که شما راحت هستید و کنترل کامل بر روند تحویل فرزندتان را انجام می دهید حتما مطالب مربوط بهعلائم و نشانه های شروع زایمان رامطالعه کنید.

همچنین به هنگام زایمان واژینال، زایمان طبیعی به طور معمول حدود ۱۴ ساعت طول می کشد، گرچه می تواند خیلی طولانی تر یا کوتاه تر باشد. به عنوان یک مادر انتظار، شما باید از ۳ مرحله زایمان طبیعی آگاه باشید، که در زیر شرح داده شده است.این اولین مرحله زایمان طبیعی است و به طور معمول، حدود ۶ تا ۱۰ ساعت طول می کشد (برای اولین بار زنان باردار). در مراحل اولیه انقباض سرویکال ، شما می توانید درد زایمان نرم و یا دراماتیک را تجربه کنید، در طی آن رحم از صفر تا سه یا چهار سانتی متر گسترش می یابد.

در مرحله دوم ، ممکن است درد های بیشتری از کار را تجربه کنید، زیرا رحم از ۴ تا ۷ سانتی متر گسترش می یابد. این مرحله در دوران اول زایمان حدود ۳ تا ۶ ساعت طول می کشد و نیمی از زمان تولد آنها بعد از تولد است.فاز نهایی انقباض گردنی، مرحله انتقال است که طی آن رحم از ۸ تا ۱۰ سانتیمتر گسترش می یابد. این مرحله به طور معمول از ۲۰ دقیقه تا حداکثر ۲ ساعت در طول زایمان اول طول می کشد و در طول تولد پس از آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

مرحله سوم زایمان طبیعی تنها پس از انقباض گردن رحم آغاز می شود و برای اولین بار بارداری حدود ۱٫۵ تا دو ساعت طول می کشد. در طول این مرحله، شما بیشترین فشار را در برابر فشار دادن کودک خود تجربه خواهید کرد و پس از آن افزایش نفس و خستگی همراه خواهد بود. شما همچنین درد شدید در اطراف ناحیه واژن خود را تجربه خواهید کرد، زیرا سر نوزاد شما در اطراف باز شدن واژن قرار می گیرد.

عوارض زایمان طبیعی زنان

در حالی که زایمان طبیعی آزمایش بزرگی است که شما می توانید درد شدیدی را تحمل کنید، این مزایای بسیاری را شامل می شود:

• تکنیک های آرامش بخش مانند تمرین های تنفسی که در طول زایمان طبیعی یاد می گیرید، می توانند بعدا برای مقابله با افسردگی پس از زایمان یا برای مقابله با عوامل استرس زای مراقبت از کودک کمک کنند.
• همانطور که شریک زندگی شما در روند زایمان مشارکت می کند، او یک پیوند عمیق تر با شما و کودک شما ایجاد خواهد کرد.
• با توجه به تماس فوری مادر با نوزاد پس از زایمان طبیعی، پیوند مادر و نوزاد بهتر است، به ویژه برای شستن شیر مادر آسان تر است. همچنین می تواند الگوهای خواب نوزاد، افزایش وزن و رشد مغز را بهبود بخشد.
در حالی که زایمان طبیعی دارای مزایای متعددی است، انتظار مادران نیز باید از معایب آن آگاه باشند، همانطور که در زیر آمده است:
• درد شدید : با وجود مزایای آن، تکنیک های کاهش درد طبیعی به طور کامل نمی توانند درد شدید را از بین ببرند، که ممکن است شما نتوانید تحمل کنید مخصوصا اگر عوارض مربوط به پزشکی یا بارداری را تجربه کرده یا کار طولانی داشته باشید.

در حالی که زایمان طبیعی در معرض خطر است، معمولا عوارض رخ می دهد اگر شما:

• عدم پیگیری توصیه های متخصص پزشکی یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما.
• در صورت بروز هر گونه عوارض در هنگام زایمان، از مصرف دارو یا مداخلات پزشکی خودداری کنید.
چگونه آماده شدن برای تولد به طور طبیعی
برای افزایش شانس زایمان طبیعی، مهم است قبل از ورود به کار، آگاهی داشته باشید و آماده باشید. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید آنها را آماده کنید:
• با پزشک یا متخصص زنان صحبت کنید.
قبل از انتخاب زایمان طبیعی، مهم است که با پزشک متخصص و مورد اعتماد خود صحبت کنید که آیا زایمان طبیعی شما برای شما امن است یا خیر.
• امکانات و محیط مناسب برای خدمت شما را انتخاب کنید.
این که آیا شما در منزل، مرکز تولد یا بیمارستان بوده اید، باید امکانات مناسب یا محیطی را انتخاب کنید، که در آن شما راحت می توانید از طریق زایمان طبیعی بیدار شوید.
• اطلاعات مربوط به زایمان طبیعی را بدست آورید.
خواندن محتوای آنلاین برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد تولد طبیعی. شما همچنین باید با هر دوست یا اعضای خانواده صحبت کنید که قبلا زاده شده است. شرکت در کلاس ها، که شما را در تکنیک های آرام سازی که در حین زایمان طبیعی مفید هستند عمل می کند، همچنین می تواند مفید باشد.
• روش های طبیعی برای کنترل درد را یاد بگیرید و تمرین کنید.
در هفته ها و ماه هایی که به تاریخ تحویل شما منتهی می شود، انواع مختلف تکنیک های مدیریت درد با شریک تجاری خود را یاد بگیرید و تمرین کنید. این شامل تکنیک هایی مانند ماساژ درمانی، ورزش های آرامش بخش و تنفس، آروماتراپی، رفلکسولوژی و غیره می باشد.

در حالیکه فقط یک متخصص پزشکی معتبر می تواند توصیه کند اگر شما برای تحویل طبیعی خود بروید، در اینجا چند اشاره گر است که نشان می دهد مناسب بودن شما برای زایمان طبیعی است:

• شما تنها یک کودک انتظار دارید و دوقلو یا چندتایی نیستید.
• شما در طول بارداری وزن اضافه وزن نداشته اید.
• شما آماده هستید که ۳۷ هفته کامل بارداری خود را طی کنید.
• شما در حال ورزش منظم هستید و با رژیم غذایی توصیه شده باردار گیر کرده اید.
• شما حمایت کامل خانواده یا دوستان خود را دارید.
• شما دارای سطح تحمل بالایی برای درد هستید.

هیچ زمان مشخصی برای زایمان طبیعی وجود ندارد و بین زنان متفاوت است. برخی از زنان باردار ممکن است از طریق کار چند ساعت طول بکشد، در حالی که کار برای دیگران می تواند کل روز یا حتی طول بکشد.

زایمان طبیعی می تواند در میان زنان باردار و همچنین بین بارداری های اول و بعدی برای همین زنان متفاوت باشد. درد زایمان ممکن است برای زنان مختلف متفاوت باشد، و می تواند مانند گرفتگی قاعدگی برای بعضی دیگر یا گرفتگی اسهال برای دیگران احساس کند.

نکاتی برای رسیدن به کودک به طور طبیعی

در زیر لیست چند راهنمایی است که می تواند شانس خود را برای زایمان طبیعی بهبود بخشد:
• تمرکز بر تکنیک های آرامش و تمرینات تنفسی که یاد گرفته اید برای مدیریت درد خود تمرکز کنید.
• هر دقیقه درد خود را مدیریت کنید، زیرا انقباضات فقط یک دقیقه طول می کشد.
• از تکنیک های تجسم استفاده کنید تا کودک شما را از راه طبیعی به تصویر بکشد.
• از حواس پرتی ها خودداری کنید، زیرا افراد زیادی در اتاق خزانه خود ندارید.
هیپنوتیزم
برای کاهش احساس درد، برخی از زنان می توانند خود هیپنوتیزم را انتخاب کنند تا بتوانند ماهیچه های خود را در طول زایمان شل کنند. این روش در طول روزهای بارداری نیاز به تمرین و آموزش فراوانی دارد.

در حالی که تحقیقات زیادی در مورد اثربخشی طب سوزنی و طب فشاری انجام نشده است، پزشکان معتقدند که این تکنیک ها می توانند در نقاط خاصی برای جلوگیری از ضربه های مغزی به مغز، همراه با کمک به انتشار اندورفین های طبیعی کاهش درد در بدن باشد .
همانطور که تعداد کمی از پزشکان و ماماها در این تکنیک ها آموزش دیده اند، ممکن است نیاز به خدمات یک طب سوزنی یا متخصص طب سوزنی با گواهیه و ماهر برای کمک به شما در طول کار داشته باشید.

تحویل طبیعی را تحویل دهید، ممکن است احساس یا احساسات زیر را تجربه کنید:

• سطح شدید خستگی، همراه با تمایل به خواب.
• لرز و یا احساس سرد پس از تحویل نیز طبیعی است.
• درد در بدن شما، از جمله درگیری در ناحیه رحم، یا درد در اطراف مهبل (واژن).
• حس فوق العاده ای در مورد چیزی که تا به حال به دست آورده اید.

علیرغم توانایی تکنولوژی و علم پزشکی در مدیریت مشکلات بهداشتی پیچیده، محیط زیست مراقبت از مادران در حال حاضر خطری برای زنان سالم و نوزادان خود دارد. برای اکثر زنان شگفت آور است که مراقبت های استاندارد زایمان بهترین شواهد علمی را نشان نمی دهد. در این ستون، روش های مراقبت از مادران مبتنی بر شواهد با تاکید بر شیوه های افزایش ایمنی برای مادر و نوزاد و آنچه زنان باردار باید بدانند تا ایمن، تولد سالم توصیف شود، مورد بحث قرار می گیرد.

بهداشت، سلامت کلی کلی و آنتی بیوتیک ها باعث کاهش شدید مرگ و میر مادران در قرن بیستم شد ( Rooks، ۱۹۹۷ ). در نیمهی آخر قرن بیستم، پیشرفتهای پزشکی باعث ایجاد ایمنی برای زنان با خطر بالا و زنان مبتلا به بیماریهای پیش از مدرن یا عوارض جدی در حاملگی فعلی میشوند. شواهد علمی برای حمایت از این که زایمان زودهنگام به بیمارستان یا مراقبت های اولیه مادران باردار ارائه شده توسط متخصص زنان و زایمان، برای زنان سالم بدون هیچ گونه شرایط پیش از بارداری ایمن تر است ( Enkin et al.، ۲۰۰۰ ).

شواهد افزایش نشان می دهد که استفاده روزمره از تکنولوژی در هنگام زایمان و زایمان و استفاده از مداخلات معمول معمول بدون نشانه های پزشکی واضح است که باعث افزایش چشمگیر سزارین و سایر عوارض مادر و نوزاد، از جمله افزایش مرگ و میر مادران در ایالات متحده ( گور، لسلی و رومانو، ۲۰۰۷ ). هر مداخله در روش های اغلب قوی با روند زایمان و زایمان مواجه می شود و خطرات مادر و کودک را افزایش می دهد.

شش فعالیت مهم تولد باعث می شود که مادران و نوزادان از نظر ایمنی بهتر باشند. هر خانم باردار نیز باید بداند که مراقبت های استاندارد زایمان مبتنی بر شواهد نیست و بنابراین، مراقبت های بهداشتی و محل تولد بر مراقبت هایی که او از راه های قدرتمند دریافت می کنند تأثیر می گذارد. آموزش زایمان می تواند به زنان کمک کند بارداری و زایمان را ساده تر کند و یک منبع برای درک اینکه چگونه تصمیم گیری در مورد مراقبت های مادران بر بهداشت و ایمنی مادران و نوزادان تاثیر می گذارد.
تولد قصد دارد به ندرت اتفاق بیفتد بدون اینکه نگران باشد.

روند فیزیولوژیک تولد به سادگی و با دقت طراحی شده است. بدن بدن برای رشد، تولد و تغذیه نوزاد طراحی شده است. در هفته های آخر بارداری، مجموعه ای از تغییرات فیزیولوژیکی رخ می دهد، به عنوان شواهد نشان می دهد، توسط کودک تنظیم شده است. دهانه رحم نرم تر می شود و ممکن است شروع و خالی شود. عضله رحم به طور فزاینده ای به به اکسی توسین واکنش نشان می دهد. در ابتدا، سطح اکسی توسین به تدریج افزایش می یابد و وقتی شروع کار سریع تر می شود.

درد مرتبط با انقباضات شدید رحم (نتیجه حاصل از سطوح بالاتر اسیتوسین) یک سیگنال را به مغز ارسال می کند که باعث انتشار آزادی روزافزون اکسیتوسین مورد نیاز برای انقباض های شدید و موثر می شود. مقابله با انقباضات فزاینده قوی (از طریق حرکت، آرامش، و دیگر اقدامات راحتی)، آزادی ادامه اکسی توسین را تضمین می کند.

درد در کمک به پیشرفت کار با حصول اطمینان از اینکه میزان افزایش اکسی توسین آزاد می شود نقش مهمی دارد. وقتی سطح اکسیتوسین بالا است (و انقباضات دردناک است)، بتا اندورفینها (“مواد مخدر طبیعت) آزاد میشوند. Endorphins به زنان کمک می کند تا درد ناشی از انقباض را با ایجاد حالت تقریبا رویایی و کاهش ادراک درد کمک کنند. به لحاظ بسیار واقعی، طبيعت زنان را در زمان کار رها نمی کند.

هورمون استرس، با این حال، روند را مختل می کند. به خصوص در کار زودهنگام، استرس و اضطراب می تواند کار را متوقف کند؛ در کار فعال، استرس می تواند پیشرفت کند. حفظ حریم خصوصی و احساس امن و محافظت شده از لحاظ احساسی و فیزیکی باعث کاهش سطح کای اکولولین و پیشرفت کار می شود.

زنان به دلیل اینکه نوزاد در حال حرکت به کانال تولد حرکت می کنند، انگیزه ای غریزی برای فشار دادن دارند. پس از تمایل، به طور طبیعی، و تغییر موقعیت در پاسخ به آنچه که زن احساس می کند نه تنها کمک می کند تا نوزاد فرود و چرخش، بلکه کودک و کانال تولد را محافظت می کند. هنگامی که نوزاد آماده تولد است، اگر سطح اکسی توسین و اندورفین بالا باشد، انتشار طبیعی کاتچولامین ها موجب افزایش شدید فشار خون نوزاد می شود.

نوزاد با سطح بالایی از کاتلولامینها و اندورفین متولد شده و هشدار و آرام است. پوست خود را با مادر خود قرار دهید، کودک پستان را پیدا می کند و خود را به آن وصل می کند. حتی حرکات کوچک نوزاد، زمانی که پوست به پوست با مادرش، آزادی اکسی توسین مادر را تحریک می کند. اکسي توسين، جداسازي و تحويل جفت را تسهيل مي کند، خطر خونريزي مادري را کاهش مي دهد و مرحله اي را براي شيردهي مناسب و شيردهي موفق مي کند.

هر زن باردار باید بداند که کار و تولد به سادگی و زیبایی طراحی شده است. به منظور حفظ کار و تولد تا حد ممکن امن و به حداقل رساندن خطر عوارض، ضروری است که به روند طبیعی، فیزیولوژیکی زایمان و تولد احترام گذاشته شود و به هیچ وجه تداخل نداشته باشد، مگر اینکه یک نشانه پزشکی مشخص وجود داشته باشد.مداخلات و محدودیت ها باعث می شود که به وسیله افزایش استرس، اختلال در ترشح هورمونی کار و دخالت در روند طبیعی و فیزیولوژیکی زایمان و زایمان برای زنان دشوارتر شود. نتیجه عواقب ناخواسته، از جمله سزارین است. میزان سزارین در ایالات متحده تقریبا ۳۲٪ است و به طور پیوسته افزایش یافته است. در برخی از بیمارستان ها سزارین بیش از ۵۰٪ است.

هر زن باردار باید بداند که مراقبت های زایمان که “انتظار دارد مشکل در واقع باعث مشکل می شود. دخالت در روند طبیعی و فیزیولوژیک تولد بدون نشانه پزشکی قانونی باعث افزایش خطر و عوارض مادران و نوزادان می شود. اغلب برای بیمارستان ها و کارکنان زایمان بهتر است برای زنان و نوزادان آنها مناسب نباشد.

هر زن باردار باید بداند که این شش روش مبتنی بر شواهد، مادران و نوزادان را سالم تر و امن تر می کند.

در اغلب موارد، بهترین راه برای اطمینان از این که کودک آماده تولد باشد و بدن مادر آماده تولد باشد، کودک خود است که کار خود را آغاز کند. در هفته های آخر بارداری، کودک به داخل لگن حرکت می کند، رحم را نرم می کند، و عضله رحم برای اکسیتوسین جذب می شود. ریه های کودک بالغ می شوند و لایه محافظی از چربی را قرار می دهند. هر روز تغییر می کند که کودک چگونه بالغ است و چگونه می تواند گذر به زندگی خارج از رحم را ایجاد کند.
القاء کار انتخابی نه تنها استفاده از بیهوشی و بیهوشی اپیدورال را افزایش می دهد، بلکه همچنین میزان بروز الگوهای غیرواقعی ضربان قلب جنین، دیستوکیا شانه، تحویل ابزار و عمل جراحی سزارین را افزایش می دهد.

اگرچه زنان گفته شده است که اگر یک کودک به اندازه کافی بزرگ باشد، ایمن تر می شود تا زودتر کار را آغاز کند، این درست نیست. ماکروزومی مظنون نشانه ای برای القا نیست و القاء مشکوک به ماکروزومی، میزان شیوع دیستوکیا شانه را کاهش نمی دهد و با افزایش خطر سزارین همراه است.
هر زن باردار باید بداند که برای مادران و نوزادان سالم تر و امن تر است تا کار خود را آغاز کند.

حرکت در محل کار کمک می کند تا زنان با انقباض های شدید و دردناک کنار بیایند در حالی که به آرامی نوزاد را به لگن و از طریق کانال تولد انتقال می دهد. درد انقباضات می تواند راهنمای زنان کارگر باشد زیرا او در پاسخ به آنچه که احساس می کند، حرکت می کند، تلاش می کند راحتی را پیدا کند چون انقباضات به طور فزاینده ای قوی می شود. پیدا کردن آسایش در انواع مختلف، از جمله جنبش، به پیشرفت کار کمک می کند. هنگامی که زنان قادر به مقابله با انقباضات فزاینده قوی می شوند، افزایش مقدار اکسیتوسین آزاد می شود و این امر باعث می شود که پیشرفت کار ادامه یابد.

جنبش در پاسخ به درد همچنین کودک و کانال تولد را، مخصوصا در هنگام هل دادن، محافظت می کند. تحقیقات حاکی از آن است که پیاده روی، حرکات و تغییر موقعیت ها ممکن است باعث کوتاهی کار شود، از فرم های موثر تسکین درد هستند و با الگوهای کمتر ضربان قلب جنینی، آسیب های پروینیال کمتر و کاهش خونریزی همراه است. قدم زدن در مرحله اول زایمان طبیعی احتمال شیوع سزارین و فورسپس و تحویل ناشی از خشکسالی را کاهش می دهد.

هر زن باردار باید بداند که راه رفتن، حرکت و تغییر موقعیت در طول زایمان، به پیشرفت کار کمک می کند، راحتی را افزایش می دهد و خطر عوارض را کاهش می دهد.

در کار، زنان احساس راحتی می کنند، زمانی که برای افرادی که می شناسند و اعتماد دارند،. برای اکثر زنان، این به معنی خانواده یا دوستان نزدیک است. خانواده و دوستان از زن کارگر در شیوه های ساده اما مهم حمایت می کنند: محافظت از حریم خصوصی او، کمک به راحتی او، ایجاد یک پیکان که به او کمک می کند تا احساس امنیت و محافظت شود. این در محیط بیمار ناآشنا و غالبا غالبا مهم است.
هر زن باردار باید بداند که حمایت عاطفی و فیزیکی مداوم در کار باعث می شود که زایمان برای مادر و نوزاد ایمن تر و سالم تر باشد.عوارض زایمان طبیعی زنان

در اکثر بیمارستان ها، زنان به طور مرتب به خط وریدی، نظارت بر جنین پیوسته و اپیدورال می پردازند. اکثر بیمارستان ها نیز صرف غذا و نوشیدن در کار را محدود می کنند. هر یک از این شیوه ها توانایی دخالت در روند زایمان و تولد و ایجاد عوارض را دارد.
خطوط داخل وریدی و نظارت بر جنین الکترونیکی محدود کردن توانایی زنان برای پیاده روی، تغییر موقعیت و یافتن راحتی به عنوان انقباضات به طور فزاینده دردناک است. اگر بیهوشی عمومی مورد نیاز است، غذا و مایعات به طور معمول محدود می شود تا از وقوع فوق العاده نادر آسپیراسیون جلوگیری شود. اگر زنان قادر به خوردن و نوشیدن در کار هستند، نیازی به خطوط وریدی وجود ندارد. هیچ تحقیقی نشان می دهد که اگر مواد غذایی و مایعات محدود و خطوط داخل وریدی در محل قرار گیرند، کار و تولد ایمن تر است. در واقع، افزایش شواهد نشان می دهد که استفاده روزمره از خطوط داخل وریدی ممکن است به اضافه بار مایع در کار کمک کند.

استفاده معمول از نظارت الکترونیکی جنین پیوسته در مقایسه با استقامتی متناوب باعث افزایش احتمال تحویل واژینال و عمل جراحی سزارین می شود، اما میزان بروز فلج مغزی، تولد نوزاد، نمرات آپگار کم، میزان مرگ نوزادان یا ورود به بخش مراقبت های ویژه نوزادان را کاهش نمی دهد . در اصل، استفاده منظم از نظارت بر جنین الکترونیکی خطر ابتلا به مادر شدن سزارین را افزایش می دهد و هیچ نتیجه ای برای نوزاد ندارد.

اپیدورال در روند کار و زایمان در راه های مهم دخالت می کند. از آنجا که هیچ درد وجود ندارد، مغز پیامی را برای آزاد کردن اکسی توسین دریافت نمی کند. در نتیجه، انقباضات باید با پیتوسین تحریک شود. پیتوسین مانع خون مغزی را منتقل نمی کند؛ بنابراین، بدن نمی داند آندورفین را آزاد کند. زنان در طول کار از اثرات ارزشمند آندورفین ها کاسته می شوند. استفاده از اپیدورال با کارهای طولانیتر، افزایش احتمال ابتلا به وسواس، افزایش احتمال ابتلای نوزادان، پرهیز و افزایش خطر جراحی سزارین، به ویژه اگر اپیدورال در اوایل زایمان داده می شود.

هر خانم باردار باید بداند که هر یک از این مداخلات دارای اثرات ناخواسته است. هنگامی که مداخلات به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند، مرحله ای را برای یک دسته از مداخلات دیگر تعیین می کنند، روند فیزیولوژیکی زایمان و زایمان مختل می شود و زنان و نوزادان در معرض خطرات غیر ضروری قرار می گیرند.

موقعیت های قاعده – از جمله نشستن، نشستن و یا آسان تر شدن برای کودک برای فرود و حرکت از طریق کانال تولد. تغيير موقعيت ها با افزايش طول لگن، کودک را از طريق لگن بچرخانيد. استفاده از موقعیت های راست و چپ در طول کار مرحله دوم با مدت کوتاهتر از مرحله دوم کار، فورسپس های کوچکتر یا زوج های خلاء، اپیزیوتومی کمتر، الگوهای غیر طبیعی عروق قلب، و احتمال کمتری درد در طول دوره هل دادنفشار دادن مستقیم برای کودک بسیار استرس زا است و با افزایش خطر ناراحتی کف لگن همراه است
جایگزین این است که انتظارات غریزی را برای این که نوزاد در کانال تولد حرکت کند، منتظر بماند و منتظر بماند. حتی با یک اپیدورال، ایمن تر می شود تا منتظر بمانیم تا کودک از طریق لگن مادر حرکت کند.

هر زن باردار باید بداند که برای مادر و کودک، ایمن تر و سالم تر است، زمانی که مادر کارگر در موقعیت هایی غیر از پشت او قرار می گیرد و خواست خود را به جای فشار دادن به طور مستقیم هدایت می کند.

 

 

از لحاظ فیزیولوژیک، مادران و نوزادان با هم در ارتباط هستند. مادران احتمال خونریزی کمتر دارند و راضی هستند. نوزادان گرمتر میمانند، ضربان قلب آنها پایدارتر است و تنفس آنها مرتبا است. آنها به احتمال زیاد کمبود hypoglycemic یا مشکل شیردهی دارند.

مزایا به وضوح روشن است که این امر به عنوان یک مضر برای جدا کردن مادر و نوزاد در نظر گرفته می شود مگر اینکه یک نشانه پزشکی جدی وجود داشته باشد
همه مراقبت های روزانه نوزاد پس از تولد می تواند با قرار دادن کودک روی پوست به مادرش انجام شود.هر زن باردار باید بداند که نگه داشتن کودک با او، فقط یک گزینه خوب نیست، اما نگه داشتن نزدیک کودک باعث می شود که ساعات اولیه و روزهای پس از زایمان برای مادران و نوزادان ایمن تر شود.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و محل تولد یک تفاوت را ایجاد می کنداگر مراقبت بهداشتی و محل تولد مراقبت های مبتنی بر شواهد را ارائه ندهند، زنان سالم احتمال کمتری دارند، بی خطر، تولد سالم هستند. زنان باید در جایی که دارای حریم خصوصی هستند و به طور احساسی محافظت شده و ایمن (و نه فقط پزشکی) محافظت شوند. آنها باید از سوی ارائه دهندگان مراقبت کنند که به فیزیولوژیک زایمان و زایمان احترام بگذارند و مداخله نکنند مگر اینکه یک نشانه پزشکی مشخص برای انجام این کار وجود داشته باشد. زنان باید بدانند که مراقبت های بیمارستان و متخصص زنان و زایمان ممکن است بهترین راه برای رسیدن به تولد مطلوب نباشد و تولد خارج از بیمارستان (خانه یا محل تولد آزاد) یک گزینه امن برای زنان سالم است.

زنان همچنین باید بدانند که مراقبت های مامایی با بازدیدهای طولانی تر پیش از تولد، آموزش و مشاوره قبل از زایمان و پذیرش بیمارستان کمتری همراه است. زنان ماما که از آنها مراقبت می کنند کمتر به داروهای درد نیاز دارند، آزادی بیشتری دارند و در معرض خوردن و نوشیدن در کار هستند. زنان تحت مراقبت توسط ماماها کمتر احتمال دارد مداخلات روتین هر نوع باشند، عوارض کمتری داشته باشند و احتمال کمتری دارند سزارین داشته باشند. علاوه بر این، نوزادانی که به تازگی زایمان زودرس، با وزن کم هنگام تولد یا آسیب های مرتبط با زایمان را به وجود آورده اند، زمانی که ماماها مراقبت اولیه برای زنان باردار را فراهم می کنند.

هر زن باردار باید بداند که مهمترین راه برای اطمینان از تولد سالم و سالم، انتخاب یک ارائه دهنده و محل تولد است که مراقبت های مادران مبتنی بر شواهد را ارائه می دهند و در روند طبیعی و فیزیولوژیکی تولد دخالت نمی کنند، مگر اینکه یک برای نشان دادن این امر ضروری است.تحصیل در دوران بارداری می تواند به رضایت زناشویی، تولد، و تصمیمات مراقبت از مادران کمک کند.

آموزش زایمان می تواند بارداری و زایمان را ساده کند و به زنان کمک کند تا از طریق ماموریت های مدرن برای رسیدن به تولد سالم و ایمن، حرکت کنند. بارداری پیچیده است و مملو از نگرانی و سردرگمی است. آسان است که به دام دامن افتادن فکر کنیم که همه چیز به شدت اشتباه می رود. آموزش عالی زایمان طبیعی می تواند به زنان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه می توانند تولد ساده ای داشته باشند، چگونه باید با توانایی آنها در رشد و زایمان نوزادان خود، و چگونه از نابود شدن حاملگی با نگرانی و ترس، اجتناب ورزند.

آماده سازی برای تولد و مادر شدن در ابتدای بارداری شروع می شود ۹ ماه طول می کشد تا کودک رشد کند و از نظر احساسی و جسمی برای تولد و داشتن مادر باشد. در طی دوران بارداری، زنان به آرامی به نوزادان خود می پیوندند، از طریق لگن و دوره های استراحت و تغییرات به بدن خود در حین پیشرفت بارداری می آموزند. رشد فیزیکی کودک در طول بارداری به سادگی و به آسانی از یک روز تا بقیه اتفاق می افتد، اما تغییرات هیجانی و روانی بارداری به راحتی می تواند اختلال ایجاد کند. مراقبت های قبل از زایمان استاندارد و کارهای پزشکی و تولد، با شیوه های قدرتمند با بره طبیعت مواجه می شوند، زمانی که طبیعت قصد اعتماد و شایستگی را برای توسعه فراهم می کند، ترس و عدم اطمینان را ایجاد می کند.

آموزش والدین، درست از ابتدای حاملگی، می تواند به زنان کمک کننده مراقبت های بهداشتی و مکان های تولد ارائه دهد که مراقبت های مادران مبتنی بر شواهد را ارائه می دهند، تصمیمات متفنری و گاهی اوقات دشوار در مورد آزمایش قبل از زایمان را انتخاب کنند و با ترس برای خود و نوزادان خود مقابله کنند. و در طول دوران بارداری، آموزش و پرورش زایمان می تواند به زنان کمک کند تا بره های کار را توسعه دهند تا زایمان  بتوانند به بهترین نحو در بهترین و سالم ترین راه ها گسترش یابند.

آموزش زایمان طبیعی می تواند به زنان کمک کند با منابع و تحقیقات عالی برای کمک به تصمیم گیری در باره حاملگی و تولدشان کمک کند که در نهایت باعث می شود که آنها و نوزادانشان سالم تر و ایمن تر شوند. منابع دیگر شامل اطلاعاتی است که توسط سازمان های زایش زایمان، ائتلاف برای بهبود خدمات مادران و انتخاب در زایمان ارائه شده است.

آموزش زایمان فراهم می کند یک انجمن برای بحث در مورد گزینه ها، کمک به زنان انتخاب عاقلانه و ارتباط موثر با ارائه دهندگان مراقبت و بیمارستان ها. دانستن اینکه در کجا و زمانی که انتخاب ها وجود دارد، و در کجا و زمانی که انتخاب های واقع گرایانه ای وجود نداشته باشد، اطلاعات حیاتی برای زنان است که مایل به تولد سالم و ایمن هستند. مربیان زایمان می توانند مسائلی را شناسایی کرده و به زنان کمک کنند تا درک کامل حقوق خود را، نه فقط برای رضایت آگاهانه، بلکه برای رد اظهار آگاهانه.مراقبت بارداری مبتنی بر شواهد: آنچه که هست و چه میتواند به دست بیاورد . اگر مراقبت از مادران مبتنی بر شواهد به واقعیت تبدیل شود، هر زن باردار باید بداند که چگونه یک زایمان سالم داشته و تصمیماتی را که این دانش را نشان می دهد.

 

 

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این وب سایت برای “های مادر” محفوظ است.

نا گفته های دوران بارداری را می دانید؟

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *