دسته‌ها
دارو

عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

شربت زادیتن دارویی است که برای کنترل علائم آسم خفیف در کودکان مبتلا به آن استفاده می شود و از نسل دوم آنتی هیستامین ها می باشد.

از کیتوتیفن با تجاری شربت زادیتن برای پیشگیری از آسم، استفاده می کنند که جز خانواده داروهای ضد آلرژی و ضد آسم قرار می گیرد. یکی از آنتی هیستامین های مفید در درمان حساسیت این شربت می باشد.

از شربت زادیتن برای درمان حساسیت های فصلی و آسم و از قطره آن برای درمان کنژکتویت حساسیتی استفاده می کنند.

این دارو به شکل قرص یک میلی گرمی، شربت خوراکی، قطره چشمی و قطره خوراکی در دسترس عموم قرار دارد.عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

 

از شربت خوراکی زادیتن معمولا دو بار در روز استفاده می شود و در هنگام مصرف این دارو نیازی به قطع دیگر داروهای آسم نمی باشد. برای بهتر نتیجه گرفتن از مصرف این دارو باید آن را سر وقت استفاده کنید و اثرات مثبت آن بعد از گذشت چند هفته بروز می کنند. در بزرگسالان یک عدد قرص و یا پنج سی سی شربت دو بار در روز به همراه غذا و در کودکان بالای دو سال یک میلی گرم دو بار در روز  در کودکان شش ماه تا دو سال .5 میلی گرم دو بار در روز استفاده شود.

 

این دارو نیز همانند دیگر داروها عوارض خاص خود را به همراه دارد که به شرح زیر می باشد:

دیگر علائمی که در ادامه ذکر می شود بسیار نادر است، اما در صورت مشاهده حتما به پزشک خود اطلاع دهید:

این شربت را درون جعبه در دمای 15 تا 3 درجه سانتی گرا به دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

در حساسیت های شدید نسبت به این دارو و در حمله های شدید آسم استفاده از این دارو منع مصرف دارد.

توجه داشته باشید که بی خطری این دارو در کودکان کمتر از یک سال به اثبات نرسیده است. اگر دوز مصرفی دارو را فراموش کردید بعد از به یادآوری مصرف نمایید و اگر زمانی که دوز فراموش شده را به خاطر آوردید به مدت زمان مصرف دوز بعدی نزدیک بود از خوردن و دو برابر کردن آن بپرهیزید. در حین استفاده از این دارو از انجام کارهایی که به هوشیاری کامل نیازمند هستند، بپرهیزید. اگر اثرات دارو همچون خواب آلودگی بسیار شدید بود، دوز دارو را کاهش دهید. برای جلوگیری از تحریکات دستگاه گوارش، دارو را به همراه غذا میل نمایید.

برای استفاده از این دارو در هنگام بارداری و شیردهی حتما با پزشک مشورت کنید و نظر او را در این رابطه جویا شوید.

از این دارو به همان اندازه ای که دکتر برایتان تجویز کرده است، مصرف نمایید و سر خود دوز مصرفی دارو را کاهش و یا افزایش ندهید و در صورتی که به هر یک از عوارض نادر استفاده از این دارو دچار شدید مصرف را قطع و پزشک خود را مطلع کنید. این دارو همراه ادرار دفع می شود. در ضمن استفاده از اتاق های نمک درمانی نیز یک راه حل مناسب برای درمان حساسیت و آلرژی های فصلی می باشد.

منبع : آرگابا بهترین بهترین مراکز خرید استانبول آشنا شوید
15 حقیقت شوکه کننده در مورد دبی

نشانی شما منتشر نخواهد شد.

ذخیره ، و من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

زادیتن با تجاری کیتوتیفن دارویی است که برای کنترل علائم آسم خفیف در کودکان مبتلا به آن استفاده می شود و از نسل دوم آنتی هیستامین ها می باشد. این دارو به شکل قرص یک میلی گرمی، شربت خوراکی، قطره چشمی و قطره خوراکی در دسترس عموم قرار دارد.

زادیتن آنتی هیستامینی است که معمولا در بدن سازی و وزنه برداری استفاده می شود. دلیل استفاده برای این است که این دارو بر گیرنده های بتا در بدن تمرکز دارد. هنگامی که محصولات استروئیدی آنابولیک قوی استفاده می شود، گیرنده های بتا به حالت پایین و غیر گیرنده می روند. کاهش حساسیت باعث کاهش میزان اثرات لیپولیتیک می شود. این به این معنی است که دوره های از بین بردن چربی کوتاه تر از آنچه بدنساز می خواهد می شود. اضافه کردن زادیتن کمک می کند تا تاثیر دوره شود و همچنین آنها را کمی طولانی تر می کند.

از شربت زادیتن برای درمان حساسیت های فصلی و آسم و از قطره آن برای درمان کنژکتویت حساسیتی استفاده می کنند.

از شربت خوراکی زادیتن معمولا دو بار در روز استفاده می شود و در هنگام مصرف این دارو نیازی به قطع دیگر داروهای آسم نمی باشد. برای بهتر نتیجه گرفتن از مصرف این دارو باید آن را سر وقت استفاده کنید و اثرات مثبت آن بعد از گذشت چند هفته بروز می کنند.عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

بزرگسالان: برای پیشگیری از آسم آتوپیک به صورت خوراکی 5 میلی لیتر شربت (1 میلی گرم کتوتیفن) دو بار در روز صبح و عصر تجویز می شود.

کودکان 6 ماه تا 3 سال: برای پیشگیری از آسم آتوپیک، به صورت خوراکی .25 میلی لیتر (.5 میلی گرم کتوتیفن) به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، 2 بار در روز صبح و عصر تجویز می شود.

این دارو نیز همانند دیگر داروها عوارض خاص خود را به همراه دارد که به شرح زیر می باشد:

دیگر علائمی که در ادامه ذکر می شود بسیار نادر است، اما در صورت مشاهده حتما به پزشک خود اطلاع دهید:


برای استفاده از این دارو در هنگام بارداری و شیردهی حتما با پزشک مشورت کنید و نظر او را در این رابطه جویا شوید.

در حساسیت های شدید نسبت به این دارو و در حمله های شدید آسم استفاده از این دارو منع مصرف دارد.

قبل از مصرف این دارو در موارد زیر با پزشک مشورت نمائید:

مصرف همزمان کتوتیفن با داروهای ضد دیابت خوراکی، الکل، آنتی هیستامین ها و داروهای خواب آور و آرام بخش بعلت تداخل اثر توصیه نمی شود.

در صورت مصرف اتفاقی دارو بیش از مقدار توصیه شده و بروز علائمی از قبیل گیجی، عدم هوشیاری، تشنج، افزایش ضربان قلب و کاهش فشار خون بیمار را سریعا به اولین مرکز درمانی انتقال دهید.بخوانید:


آشنایی با موارد مصرف شربت Flagyl


مزایای باورنکردنی شربت ویتا گلوبین


موارد مصرف و عوارض شربت آوی پکت (Avipect)گردآوری توسط بخش سلامت


مجله دلگرم

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)

 

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

زادیتن یا کتوتیفن که به صورت شربت و قرص در دسترس است که برای  گروه های سنی مختلف به جهت بهبود آسم، آلرژی، حساسیت و تجویز می شود.

نبض ما- زادیتن حاوی کتوتیفن است که به عنوان عنصر فعال آن عمل می کند. کتوتیفن متعلق به گروه داروهای ضد آلرژی و پیشگیری از آسم است. این دارو در ترکیب با سایر داروها برای درمان آسم آلرژیک خفیف در کودکان استفاده می شود.

کتوتیفن با کاهش حساسیت بدن به آلرژن ها (موادی که باعث واکنش های آلرژیک می شود) به کاهش علائم آسم کمک می کند. این آلرژن ها اغلب می توانند یک حمله آسم حاد را ایجاد کنند.عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

قرص و شربت کتوتیفن یا زادیتن از خانواده داروهای کورتون نیست و تنها یک آنتی هیستامین (داروهای ضد حساسیت) است.

این دارو از دسته داروهای تجویزی است و مصرف آن بدون توصیه پزشک می تواند برای بیمار مشکلاتی را ایجاد نماید.

زادیتن را در سه نوع قرص، شربت و قطره چشمی در دسترس است و پس از تجویز پزشک می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

هر قرص زادیتن حاوی  1 میلی گرم کتوتیفن فومارات به عنوان ماده دارویی است و همچنین برخی دیگر از مواد غیر دارویی مانند کلسیم هیدروژن فسفات، منیزیم استیرات و نشاسته ذرت را در خود جای داده است.

هر 5 میلی لیتر از شربت زادیتن حاوی 1 میلی گرم کتوتیفن فومارات است. و همچنین یک سری مواد غیردارویی مانند: الکل، اسید سیتریک، متیل-پراکسید هیدروکسی بنزوات، پروپیل پراکسید هیدروکسی بنزوات، فسفات سدیم، محلول سوربیتول، شکر و آب در آن وجود دارد.

توصیه می شود برای کودکان 6 ماهه تا 3 ساله، دوز مورد استفاده براساس وزن آن ها تعیین شود. .5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن کودک، دو بار در روز، صبح و عصر به وی داده شود. برای کودکان بالای 3 سال، دوز توصیه شده معمولا 1 میلی گرم، دو بار در روز، صبح و عصر است.

برای کاهش عوارض جانبی، پزشکان توصیه می کنند که با دوز کم شروع کرده و پس از 5 روز دارو را به میزان دوز پیشنهاد شده برسانید.

همچنین می توانید از سرنگ های خوراکی برای اندازه گیری میزان دقیق دوز شربت استفاده نمایید. قرص های کتوتیفن و شربت آن را می توان همراه غذا مصرف کرد.

کتوتیفن علائم آسم یا آلرژی را از بین نمی برد. بلکه باید به صورت منظم مورد استفاده قرار گیرد تا موثر واقع شود. هر دو فرم زادیتن را در دمای اتاق نگهداری  کنید و از رطوبت به دور نگاه دارید.

آیا می دانید مبتلایان به آسم بهتر است چه چیزهایی را بخورند و از چه چیزهایی پرهیز داشته باشند؟برای اطلاعات بیشتر، این مقاله را مطالعه کنید.

افرادی که به کتوتیفن آلرژی دارند و یا کسانی که نسبت به ترکیبات بنزوات حساس هستند نباید از این دارو استفاده نمایند.

داروها در بسیاری از موارد می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. این عوارض جانبی می تواند خفیف یا شدید، موقت یا دائمی باشد.

محققان عوارض جانبی ذکر شده در زیر را همه افرادی که زادیتن مصرف کرده اند تجربه نکرده اند. اگر در مورد عوارض جانبی دارو نگران هستید، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای این دارو صحبت کنید.

عوارض جانبی زیر در حداقل 1٪ از افرادی که از این دارو استفاده می کنند گزارش شده است. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان مدیریت کرد، و برخی ممکن است با گذشت زمان از بین بروند. اگر کودک شما این عوارض جانبی را تجربه می کند، با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض جانبی که در زیر آمده است، اغلب اتفاق نمی افتد ولی در صورت بروز ممکن است شما را دچار مشکل کند. بنابراین در صورت بروز حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

نشانه های بیماری آنفولانزا (به عنوان مثال کمبود ناگهانی انرژی، تب، سرفه، گلودرد)

در صورت وجود هر یک از موارد زیر، مصرف دارو را متوقف کنید و اقدام به درمان فوری نمایید.

نشانه هایی از واکنش شدید پوستی مانند تاول، پوسته پوسته شدن، بثورات در یک ناحیه بزرگ از بدن، بثوراتی که به سرعت گسترش می یابد یا بثورات همراه با تب و یا ناراحتی پیش می آیند.

چگونه اثرات منفی و عوارض قرص ها را از بین ببریم؟

از بین بردن اثرات جانبی داروها

اگر دچار دیابت هستید، باید بدانید که شربت زادیتن حاوی 4 گرم کربوهیدرات در هر 5 میلی لیتر است. همچنین گزارش های محدودی از کاهش تعداد گلبول های خون در افرادی که داروهای ضد دیابت و کتوتیفن را همزمان مصرف می کنند، به دست رسیده است.

این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی شود. والدین باید آگاه باشند که کودکان ممکن است در مراحل اولیه درمان دچار خواب آلودگی شوند.

آنها نباید کارهای بالقوه خطرناکی را انجام دهند تا زمانی که مشخص نشود دارو چگونه بر آن ها تاثیر می گذارد.

کتوتیفن ممکن است خطر تشنج(صرع) را افزایش دهد، به ویژه اگر کودک شما سابقه تشنج داشته باشد. اگر شما یا فرزندتان تشنج یا سابقه تشنج دارید، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر این بیماری تأثیر بگذارد و یا این بیماری بر میزان دوز مصرفی دارو تاثیر بگذارد.

این دارو نباید توسط کسانی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند، مصرف شود.

در صورتی که پس از مصرف، دچار خواب آلودگی، سرگیجه و یا سردرد شدید هستید، بهتر است که رانندگی نکنید. چرا که ممکن است خطرناک باشد.

تمام نکات مهم در رابطه با “قرص آلوپورینول

قرص مجسترول برای چه بیماری هایی است؟

عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

نکاتی درباره ماینوکسیدیل داروی ریزش مو

قرص زغال برای چه استفاده می شود؟

تداخلات دارویی با قرص آهن چیست؟

از فواید و عوارض آمپول نوروبیون بدانید

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

تاثیر چاقی در فشار خون بالا

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

جشنواره فجر

اعلام اسامی زدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جشنواره 37/ معرفی و گزارش نشست خبری فیلم سرخپوست

جشنواره 37/ معرفی فیلم متری شش و نیم به کارگردانی سعید

جشنواره 37/ معرفی فیلم شبی که ماه کامل شد اثر نرگس آبیار

جشنواره 37/ معرفی فیلم طلا به کارگردانی پرویز شهبازی

جشنواره 37/ معرفی فیلم ناگهان درخت به کارگردانی صفی یزدانیان

ویدیو های سلامت

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مطالب پیشنهادی

بهترین بره رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

مجله اینترنتی قرن بیست و یک

گلچین بروزترین و جدیدترین مطالب اینترنت

اصلا وقتی که صحبت از کفش به وسط می‌آید، توجه همه‌ی خانم‌ها به طور اتوماتیک جلب می‌شود. تقریبا همه‌ی خانم‌ها یک جفت کفش دارند که لای پر قو ازش نگه‌داری می‌کنند و فقط در مواقع خاص آن را می‌پوشند. اما هر کفش موقعیت مخصوص به خود را دارد که بهتر است در هر شرایطی از کفش مناسب با همان موقعیت استفاده کرد. مثلا بهتر است که از کفش‌های اکلیلی و نگین‌دار تنها برای مهمانی‌های شب و رسمی و برای سرکار رفتن از کفش‌های پاشنه بلند ساده‌تر به جای آنها استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم که 15 و کاربرد هر کدام را معرفی کنیم.

این کفش را با خیال راحت می‌توانید همه جا بپوشید، از رفتن به سر کار گرفته تا خرید و مهمانی. این کفش هم اسپرت است و در عین حال خانمانه. پس لازم نیست نگران باشید که حتما باید این کفش را با لباس‌های رسمی زنانه بپوشید، با شلوار جین، تاپ اسپرت، شومیز، مانتوی رسمی، مانتوی راحتی، سارافون و حتی پیراهن نیز می‌توانید این کفش را بپوشید.عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

این کفش حکم مرخصی برای پاها را دارد، بعد از چند روز پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار و رسمی، این کفش را به پا کنید و بگذارید پاهای‌تان استراحت کنند. علاوه بر این، می‌توانید هنگام پیاده روی، گردش، رفتن به پیک نیک و پارک و خصوصا زمان خرید این کفش ها را به پا کنید و ساعت‌ها راه بروید، بدون اینکه پاهای‌تان خسته شود.

دیگر نیازی نیست که در مدح ورزش کردن و باشگاه رفتن بگوییم. اما این نکته را گوشزد می‌کنیم که استفاده از کفش مناسب برای باشگاه به غایت مهم است و رعایت نکردن این موضوع باعث وارد شدن صدمات جدی و بعضا دائمی به ستون فقرات، پاها و بدن می‌شود. کفش مناسب برای باشگاه همان کتانی‌های به اصطلاح رانینگ است که لژ نرم و بلند دارند تا به ستون فقرات فشاری وارد نشود.

اگر به تصاویر افراد مشهور نگاهی کرده باشید، دیده‌اید که این در میان آنان بسیار پرطرفدار است. کفشی که هم توان با دامن، هم شلوار جین، هم شلوار کتان و هم پیراهن بپوشید و زیبا و خوشتیپ باشید. به خودتان سخت نگیرید، این کفش را می‌توانید در همه‌ی فصل‌ها بپوشید.

با شروع فصل گرما، همه دوست داریم که صندل بپوشیم و پاهای‌مان از کفش هایی که در فصل‌های قبلی پوشیده‌ایم استراحتی بکنند و نفس بکشند. یکی از گزینه‌های خوب برای این کار، صندل وِج است. با مدل پاشنه‌ای که دارد، می‌توانید کفش پاشنه بلندی به پا کنید که خیلی هم رسمی نیستند.

این کفش را هم می‌توان خیلی جاها پوشید، مثلا با دوستان به شام رفتن، مصاحبه‌ی شغلی، جلسات کاری و غیره.. این کفش حالت بسیار باوقار و رسمی‌ای دارد که می‌توانید هرجایی قصد خوشتیپ شدن دارید، آن را بپوشید.

اگر دوست دارید کفش باز بپوشید که پاشنه هم نداشته باشد، این صندل‌ها جایگزین خوبی برای وِج هستند. هنگام انتخاب این صندل‌ها مدلی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی و با هر لباسی بپوشید.

هر خانمی به یک جفت کفش خاص و تک نیاز دارد. یادتان است که گفتیم یک جفت کفشی که اکثر خانم‌ها دارند و آن را درون پر قو نگه می‌دارند؟ این همان کفش است. کفشی که در شرایط خاص به پا کنید و پز آن را به دوستان‌تان بدهید و حساسیت دیگر خانم‌ها را برانگیزانید.

این بوت‌ها نه تنها زیبا هستند و باعث خوشتیپ‌تر شدن می‌شوند، بلکه در فصل زمستان و پاییز بهترین محافظ  در برابر باران و برف هستند. هم پاهای‌تان را گرم نگه می‌دارند و هم نمی‌گذارند خیس شوند. رنگ‌های مختلف این بوت را با شلوارهای مختلف ترکیب کنید و لذت ببرید. یکی از پرطرفدارترین این ترکیب‌ها شلوار جین آبی تیره با بوت قهوه‌ای سیر، شکلاتی و حتی عسلی است!

کفش با این رنگ هم با لباس‌هایی که برای عصر می‌پوشید هماهنگ است و هم با لباس‌های طول روز. این کفش ها فصل ندارند، به همه رنگ لباسی می‌آیند و بسیار زیبا هستند.

این کفش ها که به تازگی به کمد لباس اکثر خانم‌ها اضافه شده است، نیز از آن دسته کفش هایی هستند که می‌توان هم با لباس‌ها و در شرایط رسمی مانند مهمانی و کار و هم در موقعیت‌های عادی مانند خرید و گشت و گذار به پا کرد. بسته به سلیقه و انتخاب خودتان می‌توانید آنها را با شلوار جین، پارچه‌ای، دامن، شلوارک و غیره به پا کنید.

این بوت برای کسانی است که در مناطق سرد و برفی زندگی می‌کنند. پاها را گرم نگه می‌دارند و با جوراب‌های بلند و لگینگ و یا حتی شلوار جین لوله تفنگی بسیار زیبا هماهنگ می‌شوند.

حالا نه به این شدت که ما گفتیم، حرفه‌ای! البته اگر کفش مخصوص کوه‌نوردی داشته باشید که نورعلی نور است، اما در کل داشتن کفشی با پاشنه‌ی محکم که بتوانید با آن به راحتی کوه‌نوردی و طبیعت گردی کنید ضروری است. چرا که انجام این کارها با کفش کتانی ساده‌ی باشگاه و یا کتانی رانینگ کار چندان صحیحی نیست و باعث آسیب رسیدن به ستون فقرات، سر خوردن و حتی پیچیدن پا می‌شود. کفش کوه نوردی و طبیعت گردی باید یک مقدار مچ‌دار باشد چون با آن از جاهای صعب العبور و ناهموار عبور می‌کنید.

داشتن یک جفت کفش تخت با رنگ شاد و براق به ظاهرتان تنوع و هیجان می‌بخشد و همانطور که قبلا گفتیم می‌توانید این کفش را تقریبا در اکثر موقعیت‌ها بپوشید.

چه بخواهید لب دریا بروید و چه به سفر، این کفش بسیار راحت و زیبا است. پاهای‌تان در آن عرق نمی‌کند و می‌توانید به راحتی آنها را از پا دربیاورید و دوباره بپوشید.

مجله اینترنتی هنر زندگی

گلچین بروزترین و جدیدترین مطالب اینترنت

یکی از خواب هایی که بسیار متداول هست و البته تعابیر بسیار زیادی نیز دارد تعبیر خواب مرده می باشد . دیدن مرده در خواب می تواند به شکل های زیادی باشد . ممکن است مرده ناراحت باشد یا گرسنه یا سردش باشد یا اینکه مرده با لباس سفید باشد یا در مردشور خانه در حال شستن باشد یا در قبر و تابوت باشد . در این پست که برای شما آماده کرده ایم حالت های مختلف از ابن سیرین و منوچهر مطیعی و حضرت یوسف و ابن خلیل (ع) آورده ایم . برای خواندن به بروید .

تعبیر خواب مرده  به روایت امام جعفر صادق

دیدن کفن مرده درخواب بر سه وجه است.
اول: مال.

عوارض شربت زادیتن برای نوزادان

دوم: ظاهرشدن مشکل.

سوم: فساد دین. اگر دید مرده زنده شد و معروف بود، دلیل مال است. اگر پادشاهی این خواب بیند، دلیل که علم و حکمت آموزد و از شغلی که طمع بریده بود باز یابد.

تعبیر خواب مرده به روایت محمد بن سیرین

اگر کسی مرده را دید و از او پرسید که تو مرده بودی و او گوید که من زنده ام، دلیل که احوال مرده در آن جهان مرده در آن نیکو بود و حق از وی خشنود بود.اگر دید جامه خود به مرده داد، دلیل غم و اندوه است. اگر دید مرده ای قران به وی داد یا کتاب فقه، دلیل بر توفیق یافتن طاعت بود. اگر بیند مرده ای جامه می فروخت دلیل که از آن نوع جامه گران شود. اگر در خواب مرده را نالان دید، دلیل که آن مرده بدکردار بوده در دنیا. اگر دید مرده از درد سر می نالید و ناراحت است ، دلیل که در دنیا با مردم تکبر کرده باشد. اگر دید مرده از درد چشم می نالید، دلیل که غیبت مردم باشد. اگر دید از درد دندان می نالید، دلیل که فحش بسیار به مردم داده باشد اگر از پهلو می نالید، دلیل که با زنان بدکردار بوده باشد. اگر از درد شکم می نالید، دلیل که حرام خورده باشد. اگر بیند مرده جامه های نیک و پوشیده بود، دلیل که با ایمان از دنیا رفته باشد. اگر مرده را با لباس سفید و جامه های سفید  بیند، دلیل که در آخرت حال او نیکو بود. اگر مرده را جامه های سیاه بیند به خلاف این است و جامه زرد و کبود، دلیل معصیت است. اگر مرده را جامه پوشانید، دلیل که اجلش نزدیک است.

تعبیر خواب مرده به روایت ابراهیم کرمانی

اگر دید مرده زنده شد. دلیل که حالش نیکو بود. خاصه مرده را گشاده روی بیند. اگر زنده را مرده دید به خلاف این است. اگر پدر مرده خود را با جامه های نیکو دید و خرم، دلیل که کارش ساخته و دولتش زیاد شود. اگر زن مرده خود را بیند، دلیل که درویش شود. اگر پسر مرده خود را دید، دلیل که از غم برهد. اگر زنی بیند پسر مرده او زنده شد، دلیل که غایبش از سفر بازآید. اگر دید مرده را زنده کرد، دلیل که زنده رامسلمان کند. اگر دید از پس مرده شد، اگر آن مرده مصلح بود، دلیل که راه او گزیند، اگر مفسد بود، دلیل که بیمار شود و شفا یابد.

تعبیر خواب به روایت منوچهر مطیعی تهرانی

مرده دوست و مهمان است و دیدنش علتی برای ترس و وحشت در خواب نیست . اگر در خواب مرده ای را ببینید (یا مرده ای را در مهمانی ببیند) دوستی را ملاقات می کنید یا مهمانی برای شما می رسد. اگر مرده را در لباس خوب و چهره بشاش ببینید هم برای بیننده خواب خوب است و هم نشان آن است که روح مرده در آرامش به سر می برد. اگر مرده در لباس ژنده و پاره و چهره اش عبوس و گرفته باشد خواب ما می گوید غم و ناراحتی برایمان پیش خواهد آمد و گرفتار سختی و تنگی می شویم. اگر مرده در این حالت چیزی به شما بدهد خوب است ولی اگر چیزی از شما بگیرد و ببرد خوب نیست. اگر مرده شما را دعوت کند و شما همراه او بروید خوب نیست. وقتی که یک زنده را مرده ببینیم و آن زنده آشنا باشد نشان طول عمر و سلامت او است. اگر در خواب ببینید کسی که مرده آمد و کنار شما نشست خوب است ولی اگر مرده شما را دعوت کرد و نزد خود نشاند خوب نیست و اگر دست بر گردن شما افکند بدتر است. اگر کسی در خواب ببیند لباس خود را به مرده می دهد خوب نیست و نشان آن است که سلامتش به خطر می افتد و زیان می بینید و به آبرویش لطمه وارد می آید. اگر بر عکس ببینید از مرده لباس می گیرید خوب است چرا که حرمت و عزت و احترام و آبرو به دست می آورید.

ابن خلیل می گوید ..

اگر دیدید که مردشور در حال شستن مرده است یا اینکه مرده جوان شده است یا در حال خاک کردن مرده هستید – تدفین مرده – مرده در قبر- بسیار خوب است این یعنی کارها به درستی پیش می رود اگر مرده را می شناختید یعنی حال مرده در آن جهان خوب است  . اگر دیدید مرده  زنده شده یا زنده می شود یا از قبر بیرون می آید یا در حال لبخند زدن و خندیدن و خندان هست یعنی حال مرده خوب است و روحش خوشحال و خندان است  و اگر مرده دوباره بمیرد (مردن مرده ) یا مرده را ناراحت و گریان ( در حال گریه کردن – گریه می کند ) دلیل است که روح مرده از چیزی ناراحت است . اگر مرده  برهنه ( بدون لباس ) یا عصبانی باشد دلیل است که توشه چندانی ندارد و چشم امیدش به خوبیهای شما در این دنیاست . اگر دیدید کفن پوش است یا با لباس سفید و جامه سفید بر تن دارد یعنی  روح مرده شاد است . اگر دیدید مرده ای تشنه و گرسنه هست برای شادی روحش به نزدیکان نیازمند  باید خیرات بدهید . اگر دیدید مرده در حال لرزیدن هست و سردش شده چند فقیر را لباس بدهید .

اگر در خواب ببینید که مادر یا پدر یا فرزند شما بمیرد یا مرد ( تعبیر خواب مردن پدر و مادر و فرزند – بچه – فامیل – نزدیکان و بستگان – عمه – عمو – عشق ) و بطور کل مرده شدن زنده یعنی آنها طول عمر خواهند داشت . دیدن جنین مرده یا مرده ای که حامله باشد نشان از این هست که خدا به شما یا یکی از بستگان نزدیک فرزندی می دهد که طول عمر زیاد دارد .

نالیدن و ناراحت بودن و نابینا بودن مرده :اگر دیدید که مرده در حال قرآن خواندن است – نماز خواندن مرده -یا مرده کمک بخواهد  یا با لباس مشکی و سیاه  است یا لاغر شده یعنی از شما کار خیر می خواهد و این خیر فقط در کمک به دیگران است .

اگر دیدید که در حال بوسیدن مرده هستید یا او را بغل کرده و در آغوش گرفتید طول عمرتان زیاد می شود یا دوستی قدیمی  را دوباره می یابید که عامل موفقیت شما در زندگی می شود .

اگر طلا ، پول ، لباس ، غذا یا چیزی از مرده بگیرید بسیار خوب است و نشانه موفقیت در کارهاست و اگر طلا ، پول ، غذا یا چیزی به مرده بدهید یا با او بروید خیلی خوب نیست و باید در زندگی محتاط تر باشید . این بدی ممکن است مالی باشد یا جانی . بهتر است برای رفع بلا به دوروبریهای خود کمک کنید تا دنیا هم به شما خوبی برگرداند .

تعبیر خواب مرده از حضرت یوسف پیامبر ع

دیدن صحبت با مردگان نیکو باشد

دیدن سلام کردن به مرده شادی بود

دیدن مرده در خواب از غم بیرون آید

دیدن مرده در کنار خود زیادتی عیش بود

دیدن جسد مرده (جنازه مرده) در خواب به معنای طول عمر هست .

اگر مرده را خونین ببینید ۲ امکان وجود دارد .

۱- مال او از راه درست به دست نیامده .

۲- به مرده ظلم شده است .

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *