دسته‌ها
دارو

عوارض قرص اورژانسی اووسیز 75

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنیدعوارض قرص اورژانسی اووسیز 75

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ask.niniban.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/قرص لوونورژسترول (Levonorgestrel) با تجاری لونژیل ( شرکت دارویی تولید کننده : ابوریحان) و یا اووسیز ( شرکت دارویی تولید کننده: ایران هورمون) بعنوان یک قرص ضد بارداری اورژانسی در داروخانه ها بفروش می رود. این قرص حاوی پروژستین است و در واقع باعث مهار تخمک گذاری میشود و همچنین باعث ضخیم شدن دیواره رحم و افزایش چسبندگی مخاط دهانه رحم شده و بدین ترتیب از بارداری و لانه گزینی جلوگیری میکنه.


خانم ها توجه کنید:

عوارض قرص اورژانسی اووسیز 75

قرص های اورژانسی نقل و نبات نیست که تا به رایطه جنسی خودتون مشکوک شدید، مثل شکلات یکیشو بخورید. این قرص ها فقط در شرایط اورژانس اونم سالی یکی دوبار باید استفاده شود نه ماهی دو تا سه بار!! پس یکم به فکر بدنتون باشید. مصرف بی رویه این قرص های اورژانسی عملکرد تخمدان و رحم را مختل میکنه . پس حتما یک روش پیشگیری از بارداری مطمعن را برای خودتان انتخاب کنید و تنها در موارد اورژانس نه از روی تنبلی قرص لونژیل را مصرف کنید.


بازم دقت کنید:

اگر قرص تا 72 ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده مصرف شود، از حاملگی جلوگیری می کند. اگر در حال حاضر باردار هستید این دارو اثری نخواهد داشت.


عوارض جانبی که شما باید در اسرع وقت به پزشک خود گزارش دهید:

عوارض شدید به طور معمول دیده نمی شود اما امکان بروز عوارض جانبی شدید وجود دارد بنابراین در مورد این مسئله با پزشک خود صحبت کنید.عوارض جانبی که معمولا به مراقبت های پزشکی نیاز ندارند (در صورت ادامه یا ناراحتی به پزشک یا متخصص مراجعه کنید):خانم ها حواستون باشه:

اگر با مصرف قرص حالت تهوع میگیرید، بهتره نیم ساعت قبل و 4 تا 6 ساعت بعد از مصرف هر دوز از قرص لونژیل یک داروی ضد تهوع بخورید.اگر تا دوساعت بعد از مصرف قرص استفراغ کردید، باید مجدد مصرف کنید.

این دارو را با هیچ یک از داروهای زیر مصرف نکنید:

این دارو همچنین ممکن است با داروهای زیر نیز تداخل داشته باشد:

هدف ما این است که به شما اطلاعات مربوطه را ارائه دهیم. با این حال، از آنجا که داروها در هر فرد به صورت متفاوت اثر می گذارد، نمی توانیم اطمینان حاصل کنیم که این اطلاعات شامل همه تداخلات احتمالی می باشد. این اطلاعات جایگزین مشاوره پزشکی نیست. همیشه با پزشک خود در رابطه با تداخلات احتمالی با تمام داروهای تجویزی، ویتامین ها، گیاهان و مکمل ها و داروهای بدون نسخه که مصرف می کنید صحبت کنید.
مکانیسم اثر قرص لونژیل (اووسیز)

لوونورژسترل تخمک‌گذاری را مهار می‌کند و موجب افزایش ضخامت مخاط گردن رحم می‌شود.


موارد منع مصرف و احتیاط قرص لونژیل (اووسیز)

موارد منع مصرف: حساسیت مفرط شناخته شده نسبت به پروژستین‌ها، سابقه اختلالات ترومبوآمبولیک (ممکن است موجب بروز اختلالات ترومبوآمبولیک شود)، بیماری شدید کبدی (ممکن است آسیب کبدی را تشدید کند)، سرطان پستان یا اعضای تناسلی یا خونریزی غیرطبیعی و تشخیص داده نشده مهبل (ممکن است رشد تومورهای حساس به هورمون را تحریک کند)، دوران بارداری و شیردهی.
موارد احتیاط : اختلالاتی که ممکن است با احتباس مایعات و الکترولیتها تشدید شوند، مانند بیماری قلبی یا کلیوی، صرع یا میگرن، بیماران دیابتی (کاهش تحمل نسبت به گلوکز ممکن است بروز کند)، بیماران دارای سابقه افسردگی روانی (ممکن است این حالت را بدتر کند).

ملاحظات اختصاصی

علاوه بر ملاحظات مربوط به تمامی پروژستین‌ها، موارد زیر نیز باید در نظر گرفته شود:

میزان خطای روش استفاده از قرص‌های جلوگیری کننده از بارداری که تنها حاوی پروژستین هستند، تنها حدود سه برابر قرص‌های ترکیبی جلوگیری کننده از بارداری است.


اثر بر آزمایشهای تشخیصی

ممکن است دفع پرگناندیول کاهش و غلظت سرمی آلکالین فسفاتاز و اسیدهای آمینه افزایش یابد. کاهش تحمل نسبت به گلوکز در درصد کمی از بیمارانی که لوونورژسترول مصرف کرده‌اند، گزارش شده است.

این قرص خوراکی است. پزشک شما ممکن است بخواهد قبل از استفاده از قرص ها از آزمایش سریع حاملگی استفاده کند. بلافاصله پس از داشتن رابطه جنسی بدون محافظت، ترجیحا در 24 ساعت اول، اما نه بعد از 72 ساعت (3 روز)، دارو را مصرف کنید. دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را دقیقا دنبال کنید. قرصهای اضافی را مصرف نکنید قرص های اضافی خطر ابتلا به بارداری را کاهش نمی دهد، اما ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد.


این قرص با دو دوز مختلف در بازار وجود دارد:عوارض قرص اورژانسی اووسیز 75


روش استفاده :اگر یکی از شرایط زیر را دارید باید به پزشک اطلاع دهید:نکات قابل توصیه به بیمار:


پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)

 

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.متاسفانه محتوای مورد در خواست شما در دانشه فرزند موجود نیست، البته ممکن
است آدرس محتوای درخواستی تغییر کرده باشد. لطفاً در مطالب دانشه جستجو کنید.

رجوع به صفحه نخست دانشه


قرص اورژانسی لوونورژسترل یا Levonorgestrel با اسم تجاری لونژیل و اووسیز شناخته می شود که قرص ضد بارداری اورژانسی لونژیل و قرص اورژانسی اووسیز در بازار دارویی ایران موجود می باشند. قرص اورژانسی لوونورژسترل یکی از قرص های ضد بارداری موثری است که با پیشگیری یا به تاخیر انداختن آزادسازی تخمک از تخمدان سبب پیشگیری از بارداری می شود.

قرص های اورژانسی ضد بارداری می تواند مخاط دهانه رحم را تغییر داده و یا توانایی اسپرم برای لقاح با تخمک را کاهش دهد. تحقیقات اخیر در اروپا نشان می دهد قرص اورژانسی لوونورژسترل نمی تواند به طور کامل در خانم هایی با وزن بالای 8 کیلوگرم موثر باشد. سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر در حال بررسی این یافته ها می باشد. تا در صورت لزوم لیبل روی این داروها تغییر یابد.

قرص اورژانسی دیگری با اسم قرص Ulipristal که می تواند مانع از اتصال پروژسترون طبیعی در رسپتورهایش شود، نیز برای پیشگیری از بارداری مورد مصرف دارد.

عوارض قرص لوونورژسترل
مصرف قرص ضد بارداری اورژانسی معمولاً برای فردی با شرایط سلامت معمول بی خطر می باشد. در صورت بروز عوارض قرص اورژانسی ضد بارداری، این عوارض معمولا بسیار کوتاه مدت و خفیف می باشد. حالت تهوع در 18 درصد خانم هایی که از قرص ضد بارداری اورژانسی لوونورژسترل استفاده می کنند گزارش شده است. در 4 درصد خانم ها استفراغ نیز وجود داشته است. اگر استفراغ در طول سه ساعت بعد از مصرف قرص اورژانسی اتفاق بیفتد، در صورت نیاز به تکرار دوز باید با پزشک متخصص زنان تماس گرفته شود.عوارض قرص اورژانسی اووسیز 75

سایر عوارض قرص اورژانسی ضد بارداری عبارت است از خونریزی های نظم یا لکه بینی، سردرد، حساس شدن پستان ها و یا دردهای معده.

هم چنین برخی تحقیقات نشان داده است مصرف قرص های ضد بارداری اورژانسی در مورد جنین در حال رشد افزایش خطری را به دنبال ندارد. اما قرص اورژانس ضد بارداری نباید در خانم هایی استفاده شود که از باردار بودن خود مطلع هستند.

خانم هایی که به طور معمول و به دلیل ابتلا به برخی مشکلات و بیماری ها مانند سردرد های میگرنی و یا ابتلا به بیماری های قلبی یا کبدی نمی توانند از قرص های ترکیبی ضد بارداری استفاده کنند می توانند به طور بی خطری به صورت تک دوز از قرص های ضد بارداری اورژانسی استفاده کنند.

طریقه مصرف قرص اورژانسی
دوز توصیه شده قرص اورژانسی لوونورژسترل 1.5 میلی گرم به مدت 3 روز (72 ساعت) بعد از داشتن نزدیکی محافظت نشده می باشد. لوونورژسترل ژنریک پروژستین می باشد.

در کشورهایی مانند ایران قرص اورژانسی لوونورژسترل بدون محدودیت سنی و بدون نسخه فروخته می شود. قرص ضد بارداری دیگری که می تواند به عنوان قرص اورژانسی استفاده شود ulipristal دارد، اما خانم ها باید در مورد مصرف این قرص با پزشک متخصص زنان در ارتباط باشند.

در صورتی که دوباره نزدیکی محافظت نشده ای اتفاق افتاد می تواند به همان ترتیب از قرص اورژانسی ضد بارداری استفاده کرد اما باید هر چه زودتر به پزشک متخصص زنان خود مراجعه کرده و روشی مطمئن را برای پیشگیری از بارداری انتخاب کنید. شما نمی توانید به طور مکرر از قرص های ضد بارداری اورژانسی برای پیشگیری از بارداری استفاده کنید زیرا برخی مضرات قرص های ضد بارداری اورژانسی عبارت است از:

استفاده از روش ضد بارداری اورژانسی می تواند پر هزینه و ناخوشایند باشد.
استفاده از قرص ضد بارداری اورژانسی به اندازه سایر روش ها موثر نمی باشد.
استفاده از قرص ضد بارداری اورژانسی خانم را در معرض مقادیر زیادی از هورمون قرار می دهد.
مصرف قرص ضد بارداری اورژانسی می تواند عوارضی مانند پریودهای نظم یا حساس شدن پستان ها را به دنبال داشته باشد.  

لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید. نظرات و سوالات شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد.

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج و لينک سايت مجاز است.

“),t.close},t.write(‘

من 9 روز از مصرف قرص اووسیز میگذره هنوز پریود نشدم، درضمن 12 ساعت بعد از رابطه قرص خوردم هر دو شو با هم احتمال بارداری هست؟ ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

عوارض قرص اورژانسی اووسیز 75

معنی دارد خواهرم؟ آن بنده خدا هم عمرش به دنیا نبوده. اثاثش را درسته فروختند که مادرش غصه نخورد وگرنه خب خودشان استفاده می کردند لابد. چه اشکالی دارد؟ شگون مگر به اسباب و اثاثیه است؟ اسباب بی جان چه تأثیر دارد در سرنوشت آدم؟ اصلاً کاش به شما نمی گفتم این را. گفتم که بدانید نو است. زن اما هنوز دلش راضی نیست. مردد است. چشمش خیره مانده روی آینه بلند که آن را جدا از شمعدان های سه شاخه نقره ای

ساعت دیر سرو میکند و این تاخیر یک ساعته باعث صف های طولانی و معطلی خیل زیادی از دانشجویان می شود، که باعث و اعتراض آن ها شده است. بعد از گذشت یک ساعت غذا می رسد و هنگام پخش غذا ها دانشجو ها متوجه کیفیت فوق العاده پایین غذای آنروز می شوند طوری که طبق گفته دانشجویان تن ماهی های آنروز را بدون جوشاندن سرو میکنند که با اعتراض دانشجویان به مسئول امور تغذیه که ناظر این اتفاقات بود روبرو می شود

ایرانی به فرود می رفت و در آنجا را می بست. این پروسه توقف برخی از سایت های هسته ای از طریق حمله نظامی و یا بمباران برای آمریکایی ها و جامعه جهانی قابل انجام نبود و خود آمریکایی ها هم این را به خوبی می دانستند. این رویه بعد از انعقاد برجام تا کنون ادامه داشته است. اما اتفاقی که امروز در حال رخ دادن است این است که ترامپ هم مانند اکثریت کنگره در زمان اوباما معتقد است هنوز می توان امتیاز بیشتری را در

سوال مخاطب نی نی بان: من و همسرم یک رابطه کنترل نشده داشتیم که احتمال دخول خیلی پایین بود و اینکه ایشون روز چهارم پریودی بودند و 3 ساعت بعد دو قرص 75 اورژانسی خورد و احتمال ورورد منی هست بنظرتون باردار میشه و اینکه اگه نشد تا چند روز بعد باید پریود شود؟ پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: دوست عزیز احتمال بارداری در دروان پریود تقریبا نزدیک به صفر است. بعد از مصرف قرص اگر تا 14 روز خونریزی رخ نداد باید تست خون بارداری انجام شود.

چربی های اشباع شده بخورند با احتمال بیشتری ممکن است تعداد اسپرم های آنها و میزان فعالیت اسپرم کاهش یابد. بر عکس، مردانی که غذاهای حاوی چربی های سالم تر مانند اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی وجود دارند، مصرف می کردند، تعداد بیشتری اسپرم سالم تر و فعال تر داشتند. در این بررسی مردان با بیشترین میزان مصرف چربی های اشباع شده نسبت به مردان با کمترین میزان مصرف چربی اشباع شده، 41 درصد تعداد اسپرم

سوال مخاطب نی نی بان: قرص اورژانسی مصرف کردم 3 بار با فاصله زمانی 1ماه. بعذ هربار استفاده پریود شدم ولی الان بعد گذشت 2 ماه عادت نشدم. امکان بارداری هست؟ اب منی هم داخل واژنم ریخته نشده. پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: روش های اورژانسی، روش مناسبی برای پیشگیری طولانی مدت نیستند و عوارض خطرناکی دارند. توصیه می شود از روش های مطمئن تر مانند کاندوم و یا قرص های پیشگیری استفاده کنید. توصیه می شود یک تست بتا بدهید و با جواب برای تنظیم قاعدگی به پزشک مراجعه کنید.

سوال مخاطب نی نی بان: من 12 روز پیش نزدیکی داشتم باهمسرم و بعد از نزدیکی چون شک داشتم فرداش یه قرص 1.5لونژیل خوردم ولی تا الان که 11 روز گذشته به خونریزی نیفتادم خیلی نگرانم زمان نزدیکیم 1 پریودیم بود ممنون میشم بگید احتمال باردار بودنم هست؟ پاسخ دکتر زینب توکل، دکترای تخصصی سلامت باروری: احتمال خونریزی تا 14 روز بعد از مصرف قرص وجود دارد اگر روز 14 ام پریود نشدید باید تست خون بارداری دهید

درمان های خانگی چندین مرحله برای افزایش شانس رسیدن به حاملگی وجود دارد: – افزایش تعداد رابطه جنسی. داشتن مقاربت جنسی هر روزه یا حداقل 4 روز قبل از تخمک گذاری احتمال باردرای را افزایش می دهد (میزان اسپرم لازم برای بارداری). – نزدیکی جنسی در هنگام لقاح. یک خانم در طی تخمک گذاری باردار می شود- که در اواسط دوره قاعدگی، بین دوره ها رخ می دهد. – از استفاده از

سوال مخاطب نی نی بان: من در دوران زدی و virgin هستم. چندوقت پیش؛ رابطه بدون دخول داشتم.(دو روز بعد از اتمام پریودم و حدودا زمان تخمک گذاری) و بخاطر شک و ترس از پیشاب؛ و سریعا پس از 16 ساعت ، یک عدد لونژیل 1/5 مصرف کردم. حدود 1 روز بعدش؛ به مدت چند روز لک دیدم. و باز یکی دو روز نسبتا پاک شد. و الان باز دو سه روزه لک کم میبینم. 18 روز از مصرف قرص میگذره . و من درگیر این لک بینی های گاه گاهم و

، تهوع و سرگیجه اشاره نموده و در مورد عدم انتخاب کاندوم می توان به ترس از پارگی، ایجاد عفونت، عدم ارضای جنسی، ترس از بارداری و در مورد مقاربت منقطع، می توان به افسردگی در مردان و سرد مزاجی در زنان، احتمال عفونت و پیری زودرس، اشاره نمود. از عوامل محرک در انتخاب قرص کاهش خونریزی قاعدگی، کاهش درد قاعدگی، درمان کیست تخمدان و در مورد کاندوم، ارضای جنسی، پیشگیری از بیماری های مقاربتی، بدون

استامینوفن در دوران بارداری یک مشکل بنظر می رسد ، اما من هنوز نمی توانم نتیجه گیری بکنم که قرص استامینوفن بتواند بارداری را در معرض خطر قرار دهد . یک تیم از دانشکده پزشکی ایکان (Icahn School) باعث تاخیر زبانی در نوزادهای دختر به دلیل استفاده از داروهای بدون نسخه مسکن مانند پاراستامول یا تیلنول در بارداری موثر هستند . به عنوان بخشی از مطالعه منتشر شده در روانپزشکی اروپا ، محققان در طی یک هفته از

سوال مخاطب نی نی بان: من 4 روز مونده تا پریودم همسرم مایع منی داخل واژنم ریختن من یدونه قرص اورژانسی خوردم ایا امکان بارداری هست یا نه؟ پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی: دوست عزیز اگر قرص اورژانسی را بلافاصله بعد از نزدیکی و بدرستی استفاده کرده باشید احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است.

عطسه به دیگران سرایت می کند و در هفتۀ قبل از ظهور جوش ها بیشترین احتمال سرایت را دارد. این بیماری با استراحت، مصرف مایعات و قرص های مسکن (در خصوص کودکان از آسپرین استفاده نکنید) درمان می شود. اگر کودک تان به این بیماری مبتلا شده است و شما باردار هستید حتما وضعیت را با پزشک در مبان بگذارید. آبله مرغان آبله مرغان یکی از مشکلات پوستی در کودکان است که با کشف واکسن آن تعداد بچه

نابارور می شوند. ولی یک خبر خوب برایتان داریم و آن اینکه احتمال باروری شما در اواخر دهه سوم زندگی خیلی از آن چیزی است که فکر می کنید. تحقیقات اخیر نشان داده اند که در میان خانم هایی که قبلاً باردار شده اند، 8 درصد از خانم های 38 تا 39 ساله در عرض 6 ماه بارور می شوند. این رقم در میان خانم های 4 تا 43 ساله کاهش می یابد، ولی باز هم 6 درصد از آنها هنوز می توانند بارور شوند. دکتر توانج می گوید

سوال مخاطب نی نی بان: من 26 ساله هستم و قصد بارداری دارم. دوره من 28 روزه است. (من یک ساله ازدواج کردم ) در روز 11 پریودم اقدام کردم اما به دلیل اینکه دچار سرما خوردگی شدم و آمپول پنسیلین و انواع قرص ها رو مصرف کردم از اقدام به بارداری منصرف شدم برای همین 4 روز بعد قرص اورژانسی لوونورژسترل مصرف کردم بعدا فهمیدم که 72 ساعت فرصت خوردن این قرص رو داشتم میخوام بدونم با وجود خوردن این قرص ها اگه من

سوال مخاطب نی نی بان: دختری 24 ساله هستم. سیکل پریودم تقریباً منظم و 3 روزه بوده، و آخرین تاریخ شروع پریودم23 بهمن؛ دارم از نگرانی میمیرم روز 14 اسفند با زدم رابطه بدون دخول داشتم؛ باکره هستم. منی اطراف دهانه واژن ریخته نشد. اما از پیشاب مطمئن نیستم. نمیدونم برخورد داشته یا نه. تا امروز پریود نشدم. به شدت نگران بارداری هستم؛ چرا پریود نمی شم؟ نیم کیلو زعفرون و آویشن خوردم هیچ تاثیری نداره، تو

. زندگی ام مثل سابق روی روال افتاده بود. دیگر حتی به بچه دار نشدن سمانه فکر هم نمی کردم. همه چیز عالی پیش می رفت تا اینکه یک روز سمانه زنگ زد و در حالی که از شدت خوشحالی گریه می کرد، گفت: جواب آزمایشم مثبت بود. من باردار شده ام ابتدا یکه خوردم اما به هر حال از اینکه پدر شده ام خوشحال بودم. یک ساعت بعد با گل و شیرینی به خانه رفتم و با سمانه جشن دو نفره گرفتیم. از آن روز به بعد برایش

ورزش کنید لازم نیست خودتان را با ساعت ها ورزش سخت در روز خسته کنید.هفته ای 2.5 ساعت ورزش کافی است این مطالعات ثابت کرده است که فعالیت روزانه درمقایسه با افراد بی تحرک 3 درصد خطر مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش میدهد. همچنین زندگی پرتحرک از اضافه وزن که باعث افزایش خطر ابتلاع به سرطان پستان کلیه مری و سایر ارگان ها میشود جلوگیری میکند.یک متخصص انکلوژیست از مرکز سرطان کلیولند کیت مک

. جریان آب او را به داخل کت پله کشاند. آن روز نوبت آبیاری علی نِذرعلی بود. او در همان لحظه که بچه داخل جوی آب سرازیر می شد؛ از پیچ کوچه وارد قلعه شد. او به سرعت خود را به کت پله رساند. بیلش را جلوی آب گرفت و کودک را از داخل آن بیرون کشید. آن کودک سه ساله که به شکل معجزه آسا نجات یافت، احمد زیدآبادی بود. این ماجرا هنوز به صورتی مبهم در ذهنش سوسو می زند. داریوش رحمانیان، پژوهشگر این بخش از کتاب

سوال مخاطب نی نی بان: من 4 روز مونده تا پریودم همسرم مایع منی داخل واژنم ریختن من یک دونه قرص اورژانسی خوردم ایا امکان بارداری هست یا نه؟ پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی: دوست عزیز اگر قرص اورژانسی را به درستی و به موقع مصرف کرده باشید احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است.

. فاصله زمانی مناسب بین دو خواب برای کودک 7 ساعت است، یعنی اگر ساعت 3 تا 5 بعدازظهر خوابید، ساعت 12 وقت مناسب برای خواب است و نباید انتظار داشت ساعت 1 بخوابد. در برخی موارد اصلاً باید خواب نیمه روز را حذف کرد و کودک قادر است تا 12 ساعت بیدار بماند و وقتی کامل خسته شد بخوابد. 2. سیر بخوابد: بچه هایی که گرسنه می خوابند، احتمال اینکه نیمه شب از گرسنگی بیدار شوند زیاد هست. جدا خوابی زمانی

من یک کتاب دارم رفت کتابش را آورد، بعد بچه ها می زدند و من می خواندم ولی صدایم به آنها نمی رسید، گفتم دستگاه می خواهیم، آنها گفتند ما که پول نداریم! یک خانم مستاجری بود که ما زمان بچگی به او می گفتیم خاله شهلا، او وقتی حرف ما را شنید رفت زیرز مین خانه اش، آن زمان ضبط های بزرگی آمده بود که میکروفن به آن وصل می شد، آمد و گفت وحید بیا این ضبط را بگیر و 1 روز برای امام حسین بخوان [گریه میکند] بعد در

سوال مخاطب نی نی بان: من الان دو ماه و نیمه زایمان کردم 13 اسفند آمپول ضدبارداری سه ماهه زدم و 16 نزدیکی داشتیم روز بعد دو تا قرص اورژانسی 1.5 خوردم و یک قرص ال دی الان هشت روز گذشته و هنوز خونریزی نکردم ایا احتمال بارداری هست. من 19 سالمه و اولین بارداریمه؟ پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان: باتوجه به اینکه امپول سه ماهه ضدبارداری تزریق کرده اید، پیشگیری بلافاصله شروع می

سوال مخاطب نی نی بان: من در دوران زدی هستم چند وقت پیش با همسرم رابطه ای بدون دخول داشتیم فقط در حد تماس پریودم از اون روز قطع شده الان 5 روزه پریود نشدم . رفتم دکتر 4 امپول پروژسترون زدم بعد از 5 روز هنوز پریود نشدم سونوگرافیم کردم مشکلی نبود فقط دیواره اندومتر 1 میلی بود که دکتر گفت به خاطر پریود نشدنه و الان یه قرص گیاهی داده به اسم اگنوگل . الان سوالم اینه ایا ممکنه باردار

جزو شرح وظایفش هم نیست. هر چند معتقدیم باید سازو کارهایی داشته باشیم. برای مثال برای جلوگیری از قاچاق شیرهای خشک متابولیک سامانه ای را ایجاد کردیم که از طریق آن پزشک و بیمار با هم درارتباط اند. بعد از راه اندازی این سامانه 4 درصد قاچاق شیرهای خشک متابولیک کم شد. این در حالی است که سالانه بین 7 درصد تعداد بیماران متابولیک زیاد می شود ولی مقدار مصرف ما از 4 هزار قوطی به 6 هزار قوطی رسید. هرچند

محققان احتمال می دهند استروئیدهای مصنوعی که از قرص های ضدبارداری مشتق می شود، ممکن است نواحی خاصی از مغز زنان را کوچک تر کند و عملکردش را تغییر دهد. در سال 215 محققان دانشگاه کالیفرنیا، با مطالعه مغز 9 خانم، متوجه شدند دو بخش کلیدی در مغز خانم های مصرف کننده قرص های ضدبارداری در مقایسه با خانم هایی که این قرص ها را مصرف نمی کنند، نازک تر است. این دو بخش در تنظیم احساسات و تصمیم گیری

سوال مخاطب نی نی بان: من برج 9 شیشم، برج 1 سوم، برج 11 دوم، برج 12 اول پریود شدم. دوره پریودم 6-7 روزس. روز 2 اسفند رابطه داشتم، احتمال میدم منی داخل نریخته، ممکنه پیشآب ریخته باشه؟ حدود 1 ساعت بعد لونژیل 75 خوردم،12 ساعت بعد یکی دیگه. الان که 25 حتی لک هم ندیدم.علائم هم ندارم، احتمال بارداری چقدره و اینکه اگه 26م تست بتا بدم جواب قطعی رو میگیرم یا نه؟ پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی باعث بهم خوردن سیکل قاعدگی می شوند، پس از عقب افتادن تاریخ اصلی پریود خود تست بدهید تا مطمئن شوید که باردار نیستید.

سوال مخاطب نی نی بان: ببخشید من در حوالی دوران تخمک گذاری ؛ رابطه بدون دخول داشتم. باکره هستم. و شک دارم که اصلا مایع منی به داخل تماس پیدا کرده باشه . بخاطر همین شک و ترس از تماس پیش اب، برای اینکه خیالم راحت باشه؛ همون موقع در کمتر از 24 ساعت یک عدد لونژیل 1.5 مصرف کردم. داروخونه گفت همون یه عدد کافیه. الان 7 روز از خوردن قرص میگذره و من پریود نشدم. (البته تاریخ پریود اصلیم هم بین 28 اسفند تا 2

، افزود: از نگاه بریتانیا برجام یک دستاورد سیاسی، دیپلماتیک و حائز اهمیت است و مصمم هستیم تا از آن حمایت کنیم. ماکر درباره احتمال خروج آمریکا از برجام درصورتی که رئیس جمهوری آمریکا، تعلیق تحریم های هسته ای ایران را تا روز 22اردیبهشت تمدید نکند، گفت : ما قویاً از برجام حمایت می کنیم. این مهم است تمام طرف ها به تعهدات خود در چارچوب این توافق پایبند باشند و ایران نیز به تعهدش مبنی بر دسترسی کامل

. کاکائو امروزه عمدتا در مزارع غرب افریقا کشت می شود و این مناطق 7 درصد عرضه کاکائوی جهان را شامل می شوند. تعداد بسیار کمی از کشاورزان کاکائو حتی یک قطعه شکلات را خواهند دید. برعکس و شاید به لطف سرزمین هایی که ابتدا در کلمبیا این محصول را کاشتند، کشاورزان در مکزیک و امریکای مرکزی شاید هنوز دست کم قسمتی از تولید خود را مصرف کنند. با رصد کردن تاریخچه کاکائو می توان دید که

“),t.close},t.write(‘

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *