دسته‌ها
دارو

عوارض قطع مصرف قرص دپاکیندپاکین چه های دیگری دارد؟ والپروات و والپروات سدیم (به انگلیسی: sodium valproate) یا والپروئیک اسید (به انگلیسی: Valproic acid) با ‌ های تجاری دپاکین و والپاکین از داروهای ضد صرع و ضد تشنج است. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.


دپاکین : Valproic Acid (As Sodium Salt), Valproic Acid

عوارض قطع مصرف قرص دپاکین


دپاکین برای درمان اختلالات تشنجی، تغییرات روانی و خلق و خو (مانند حالت دیوانگی یا اختلال دو قطبی) و جلوگیری از سر درد های میگرنی استفاده میشود. دپاکین با تنظیم دوباره برخی مواد طبیعی موجود در مغز (در قسمت انتقال دهنده های عصبی) بیماری ها را درمان میکند.– صرع
– تشنج “پتیت مال”
– تشنج مختلج
– صرع تونیک-کلونیک
– افسردگی مانیک
– تشنج همراه با انقباض عضلانی نظم
– تشنج های جزئی ساده


برای استفاده از دپاکین و یا هر داروی دیگر ابتدا به برگه راهنمایی که در جعبه وجود دارد مراجعه کنید و یا از پزشک داروخانه اطلاعات لازم را بپرسید. حتما توجه داشته باشید که حتی اگر دفعه اولی نیست که دپاکین مصرف میکنید (مثلا قبلا یک دوره از این دارو استفاده کرده اید و الان میخواهید یک دوره دیگر دپاکین مصرف کنید) باید برای مصرف دوباره به پزشک اطلاع داده و از او اجازه بگیرید.

دپاکین یک داروی خوراکی است که حتما باید طبق تجویز دکتر مصرف شود. اگر مشکلات گوارشی دارید میتوانید قرص دپاکین را همراه با غذا مصرف کنید. توجه داشته باشید که باید قرص یا کپسول دپاکین را بصورت کامل و بدون جویدن و یا آسیب وارد شدن به پوسته قرص قورت دهید. اگر به لایه بیرونی کپسول دپاکین آسیب وارد شود موجب ناراحتی دهان و گلو خواهد شد.

دوز مناسب دپاکین برای مصرف بستگی به سن، وزن، وضعیت پزشکی، واکنش بدن به دارو و دارو های دیگری که مصرف میکنید دارد. حتما قبل از استفاده از دپاکین به پزشک خود درباره دیگر دارو ها اعم از دارو هایی که سر خود مصرف میکنید و یا دارو هایی که پزشک برای شما تجویز کرده و یا حتی دارو های گیاهی اطلاع دهید.

برای اینکه بتوانید بطور کامل از تاثیرات مثبت دپاکین بهره مند شوید حتما باید این دارو را در زمان های تعیین شده و بطور منظم مصرف نمایید. اگر هر روز در زمان های مشخص شده دپاکین را مصرف کنید، بطور مداوم میزان دارو در خون شما حفظ میشود.اگر از دپاکین برای درمان تشنج استفاده میکنید هرگز بدون مشورت کردن با پزشک خود دارو را قطع نکنید. اگر ناگهان دارو را قطع کنید ممکن است که شرایط شما حتی بدتر هم شود. معمولا پزشکان به مرور دوز دارو را کم کرده و کم کم آن را قطع میکنند.

دپاکین نمیتواند سر درد های میگرنی شدید را درمان کند. برای درمان سر درد باید از دارو های دیگر استفاده کنید.


اسهال، سر گیجه، خواب آلودگی، ریزش مو، دو بینی و تار بینی، تغییر زمان عادت ماهانه، شنیدن صدا زنگ در گوش ها، لرزش، بی ثباتی و تغییر وزن از عوارض دپاکین میباشد. اگر هر کدام از این عوارض برای مدت زیادی به سراغ شما آمد و یا این موارد را از قبل داشته اید و حالا بد تر شده است، حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.

به یاد داشته باشید که دکتر شما این دارو را تجویز کرده چراکه گمان کرده سودی که به شما میرساند از عوارض آن است. اکثر مصرف کننده گان دپاکین دچار عارضه خاصی نمیشوند.

برخی از افرادی که به هر دلیلی (برای درمان بیماری های مختلف) از دپاکین استفاده کرده اند ممکن است که دچار علائمی همچون: افسردگی، افکار خودکشی یا اقدام به خودکشی و یا دیگر اختلالات روانی شوند. اگر هر کدام از این علائم را دارید و یا بطور کلی از لحاظ روحی و روانی دچار تغییراتی شده اید، به سرعت به پزشک خود اطلاع دهید چراکه این علائم و عوارض بسیار خطرناک بوده و باید به سرعت رفع شوند.

اختلالات شدید و یا بعضا کشنده به ندرت در اثر استفاده از دپاکین رخ داده است که البته در افرادی مشاهده شده است که اختلالات متابولیکی داشته اند. اگر بطور ناگهانی و بدون هیچ دلیل خاصی احساس خستگی میکنید و یا استفراغ یا تغییرات ناگهانی در حالات و خلق و خوی روانی خود مشاهده میکنید، باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

اگر هر کدام از عوارض زیر را دارید باید سریعا به مراکز اورژانس مراجعه کنید. درد سینه، کبودی، خونریزی بی دلیل، ضربان قلب سریع، کند و یا نا منظم، ورم دست ها، پا ها، حرکات غیر طبیعی و غیر ارادی چشم ها، احساس سرما کردن، نفس کشیدن سریع و از دست دادن هوشیاری.

بوجود آمدن یک حساسیت آلرژی ناگهانی نسبت به این دارو خیلی بعید است اما اگر رخ داد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. علائم یک واکنش آلرژیک شدید عبارت است از : خارش و جوش، خارش و ورم مخصوصا در صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید و مشکل در نفس کشیدن.

چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت ها برای ما ارسال کنید.

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

دپاکین یکی از قرص های عالی برای درمان تشنج و اختلال دو قطبی و اختلالات رفتاری و ذهنی می باشد. در این مطلب بطور کامل و جامع کاربردها و اطلاعات دارویی قرص دپاکین و عوارض جانبی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دپاکین تنها در صورت تجویز شدن توسط دکتر در دسترس می باشد. این دارو ممکن است به عنوان بخشی از درمان ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد به این معناست که باید این دارو را همراه با دیگر داروها مصرف کنید. یکی از موارد کاربرد این دارو درمان سردرد های میگرن می باشد. تا پایان مطلب با بررسی اطلاعات دارویی قرص دپاکین همراه ما باشید.

قرص دپاکین یک داروی خوراکی است که برای درمان تشنج مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو ممکن است عوارض خطرناکی برای کبد به همراه داشته باشد. دپاکین تحت هیچ عنوان نباید برای کودکان زیر دو سال تجویز شود. همچنین مصرف این قرص ممکن است تفکرات خود کشی را افزایش دهد. بنابراین حتما این دارو را تحت تجویز پزشک و تحت مراقبت او مورد استفاده قرار دهید.

عوارض قطع مصرف قرص دپاکین

قبل از مصرف هر گونه دارو بهتر است بروشور دارو را با دقت مطالعه نمایید و با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید عوارش جانبی و احتمالی ناشی از دارو ها را تا حد ممکن کاهش دهید. این مساله را بخاطر داشته باشید که از آنجا که پزشک شما تشخیص داده است فواید دپاکین بیش از عوارض آن می باشد برای شما تجویز کرده است.

قرص دپاکین برای درمان تشنج و اختلالات ذهنی و رفتاری ( اختلال دو قطبی)، پیشگیری از سردرد های میگرن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دارو باعث می شود سطوح مواد معدنی در ذهن بطور طبیعی در حالت تعادل قرار بگیرند. راهنما دارو و بروشور همراه با دارو را قبل از استفاده از آن به دقت مطالعه نمایید. اگر شما در مورد این قرص سوالی دارید می توانید از پزشک و یا متخصص خود سوال نمایید. دپاکین را دقیقا طبق تجویز پزشک و از طریق دهان مصرف نمایید. اگر ناراحتی معده دارید بهتر است این دارو را با غذا میل نمایید. این قرص را به یکباره و بطور کامل بخورید هرگز این قرص را نصف نکنید و یا نجوید زیرا ممکن است باعث ناراحتی دهان یا گلو شود. دوز مصرف معمول قرص دپاکین به سن، وزن، شرایط پزشکی، واکنش به دارو و دیگر داروهایی که همراه با آن مصرف می شوند بستگی دارد. قبل از مصرف این قرص دکتر خود را در جریان تمام داروهایی که مصرف می کنید قرار دهید. از این دارو بطور منظم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از آن بدست آورید. آن را هر روز در ساعت مشخصی مصرف کنید تا مقداری از دارو بطور دائم در خون شما باقی بماند. اگر از دپاکین برای تشنج استفاده می کنید بدون مشورت با پزشک مصرف آن را قطع نکنید. اگر مصرف این دارو بطور ناگهانی متوقف شود ممکن است شرایط شما بدتر شود. دوز مصرفی شما ممکن است به تدریج کاهش پیدا کند. این قرص برای سردرد های حاد میگرن مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای حملات شدید میگرن با توجه به دستور پزشک خود از دیگر دارو ها استفاده کنید. اگر شرایط شما بهبود نیافت پزشک خود را در جریان قرار دهید.

قرص دپاکین می تواند با دیگر داروها، ویتامین ها یا داروهای گیاهی واکنش پیدا کند. برای پیشگیری از این واکنش ها دکتر شما باید تمام داروهای مصرفی را با دقت کنترل کند. در مورد تمام داروها، ویتامین ها و داروهای گیاهی که مصرف می کنید دکتر خود را در جریان قرار دهید. نباید همراه با این دارو از نوشیدنی های الکلی استفاده کنید. مصرف الکل ممکن است مشکلات خواب یا سرگیجه را بدتر کند.

قبل از مصرف قرص دپاکین اگر به مواد سازنده آن و یا دیگر مواد حساسیت دارید پزشک و یا متخصص خود را در جریان قرار دهید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعال که باعث ایجاد واکنش های حساسیتی یا دیگر مشکلات می شوند باشند. قبل از مصرف این قرص پزشک و یا متخصص خود را در جریان تاریخچه پزشکی خود قرار دهید بویژه اگر به بیماری هایی مثل بیماری های کبد، تورم پانکراس، اختلالات متابولیسم، اعتیاد به الکل، مشکلات خونریزی، اختلالات ذهنی، کمبود آب بدن و کمبود مواد مغذی موجود در بدن مبتلا هستید. این دارو ممکن است باعث ایجاد خواب آلودگی، تاری دید یا سرگیجه شود، بنابراین هنگام مصرف دارو فعالیت هایی که به هوشیاری کامل نیاز دارد را انجام ندهید. استفاده از این دارو هنگام حاملگی توصیه نمی شود زیرا ممکن است به نوزاد به دنیا نیامده آسیب برساند. از آنجا که این دارو به شیر مادر انتقال پیدا می کند قبل از مصرف دپاکین در دوران شیر دهی با پزشک خود مشورت کنید.

این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در رابطه با قرص دپاکین ترجمه و جمع آوری شده است. بنابراین قبل از مصرف این دارو حتما با پزشک خود مشورت کنید و بطور دقیق از دستورات او پیروی کنید. در صورت تمایل کسب اطلاعات در رابطه با دیگر داروها می توانید به بخش اطلاعات دارویی مراجعه کنید.

منبع : آرگاروغن خراطین، جادوی جذابیت!


یک ایده شیک، انتخاب شاه گیوه پاشنه بلند با زیره و‌ پاشنه چرمبا بهترین مراکز خرید پاتایا آشنا شوید


غار نیاح مالزی شاهدی برای زندگی 4 هزار ساله انسان ها!قبل از خانه تکانی و نظافت عید نوروز بخوانیدبا انواع رنگ موی عید نوروز 98 آشنا شوید

نشانی شما منتشر نخواهد شد.

1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *