دسته‌ها
دارو

عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

دولت بریتانیا گفته است استفاده از ماری‌جوانا (گیاه شاه‌دانه) برای مصارف پزشکی را بررسی می‌کند اما قانونی شدن استفاده تفریحی از ماری‌جوانا را رد کرد. این پیشنهاد را ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه سابق بریتانیا مطرح کرده بود.

ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا، گفت شواهد علمی قوی وجود دارد که ماری‌جوانا “به سلامت روانی و جسمی افراد آسیب می‌زند.”

گفته می‌شود در بین مواد غیر قانونی، ماری‌جوانا بیشترین و گسترده‌ترین مصرف را در بریتانیا دارد.

در حالی که مصرف ماری‌جوانا ممکن است باعث سرخوشی، آرامش و خواب‌آلودگی شود، بسیاری از متخصصان معتقدند که ماری‌جوانا آنطور که برخی ادعا می‌کنند، بی‌ضرر نیست.

به گفته کالج سلطنتی روانپزشکان بریتانیا مصرف ماری‌جوانا در برخی موارد ممکن است اضطراب و پارانویا در افراد را افزایش دهد و منجر به سردرگمی و حتی توهم شود.

مارتا دی فارتی از کینگز کالج لندن می‌گوید “شواهد قانع‌کننده‌ای” وجود دارد که مصرف منظم ماری‌جوانا خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مثل اسکیزوفرنی را به خصوص در نوجوانان افزایش می‌دهد.

مایکل بلومفیلد از دانشگاه کالج لندن هم می‌گوید تصور می‌شود نوجوانان به ویژه آسیب‌پذیر هستند به دلیل این که مغز آنها هنوز در حال رشد است.

داکتر دی فارتی می‌گوید تحقیقات همچنین خطر بالایی از ابتلا به روانپریشی را به نوعی از مار‌ی‌جوانا مرتبط دانسته‌اند که میزان بیشتری از ماده روانگردان ” THC”(تتراهیدروکانابینول) دارد.

نتیجه یک تحقیق قبلی نشان داد که خطر ابتلا به روانپریشی در افرادی که هر روزرماری‌جوانای قوی مصرف می‌کنند، پنج برابر از کسانی است که ازآن استفاده نمی‌کنند.

انواع ضعیف‌تر ماری‌جوانا که مقدار کمتری از ” THC” دارند، به عنوان ضد روانپریشی عمل می‌کند و با برخی اثرات منفی ترکیب ” THC” مقابله می‌کند.

باید در نظر داشت که اکثر افرادی که ماری‌جوانا مصرف می‌کنند، به روانپریشی مبتلا نمی‌شوند و همچنین کسانی که به این عارضه دچار می‌شوند هرگز ماری‌جوانا مصرف نکرده‌اند.

گفته شده که ژنتیک افراد هم در بر خطرات مصرف ماری‌جوانا تاثیر می‌گذارد.

اثر مصرف ماری‌جوانا بر سلامتی هنوز محل بحث است به دلیل این که همه تحقیقات در این زمینه به نتایج مشابهی نرسیده‌اند.

با آن که برخی مطالعات ارتباطی میان مصرف ماری‌جوانا به صورت منظم پیدا کرده است، دکتر دی فارتی می‌گوید این ارتباط به وضوح ارتباط آن با روان‌پریشی نیست. احتمال دارد افرادی که افسردگی دارند ماری‌جوانا مصرف کنند.

زمانی متخصصان فکر می‌کردند، ماری‌جوانا اعتیادآور نیست اما شواهد جدید نشان می‌دهد که ماری‌جوانا می‌تواند اعتیاد‌آور باشد، به خصوص اگر مرتب مصرف شود. تخمین زده شده که حدود ۱۰ درصد از افرادی که مرتب این ماده را استفاده می‌کنند، به آن وابسته می‌شوند.

به گفته کالج سلطنتی روانپزشکان، ترک اعتیاد به ماری‌جوانا ممکن است در برخی افراد باعث علائمی مثل ولع شدید، کم‌خوابی، نوسانات خلقی، زودرنجی و بی‌قراری شود.

پروفسور سلیا مورگن، استاد روانپزشکی در دانشگاه اکستر می‌گوید: “این باعث می‌شود روابط عاطفی این افراد با مشکل روبه رو شود. همچنین روی توانایی آنها در کار و مدرسه تاثیر می‌گذارد.”

در حالی که ممکن است برخی از این اعتیادها روانشناختی باشد، دکتر بلومفیلد می‌گوید که شواهد خوبی در دست است که نشان می‌دهد ماده ” THC” در ماری‌جوانا می‌تواند برای برخی افراد اعتیاد جسمی هم ایجاد کند:

“اعتیاد به ماری‌جوانا وجود دارد و بالقوه می‌تواند زندگی بسیاری را خراب کند.”

دکتر مورگن می‌گوید مصرف ماری‌جوانا در کوتاه مدت به حافظه و توانایی شناختی افراد آسیب می‌زند. به نظر می‌رسد برخی اثرات ضعیف و قابل برگشت آن تا بیست روز باقی بماند.

پروفسور مورگن می‌گوید درباره این که مصرف ماری‌جوانا باعث می‌شود فرد به مواد مخدر قوی‌تری روی بیاورد، شواهد قوی وجود ندارد اما مصرف ماری‌جوانا ممکن است باعث شود که فرد به سیگار روی بیاورد:

“توتون یکی از مضرترین مواد اعتیادآور است”.

همه می‌دانند که کشیدن توتون خطر ابتلا به شماری از بیماری‌ها از جمله سرطان و امراض قلبی را بالا می‌برد اما آیا کشیدن ماری‌جوانا هم چنین خطری به دنبال دارد؟

روشن نیست که آیا کشیدن ماری‌جوانا خطر ابتلا به سرطان را بالا می‌برد و معلوم نیست بالا بودن خطر ابتلا به سرطان در میان مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا مربوط است با مخلوط کردن آن با توتون است یا مربوط به خود ماری‌جوانا.

نظر به اداره خدمات ملی بهداشت بریتانیا در هر حالت افرادی که به صورت منظم چه خالص چه با توتون ماری‌جوانا می‌کشند، به احتمال زیاد ممکن است به بیماری برونشیت، التهاب پوشش ریه‌ها مبتلا شوند.

بسیاری از بیماران که خود را با مصرف تفریحی ماریجوانا درمان کرده‌اند، می‌گویند برای آنها مفید بوده است.

اخیرا هم دو خانواده در بریتانیا خبرساز شدند. خانواده‌های بیلی کالدول دوازده ساله و آلفی دینگلی شش ساله در بریتانیا می‌گویند استفاده درمانی از روغن حشیش حملات صرع پسران‌شان را تا حد زیادی کنترل کرده است.

در حالی که این نوع روغن حشیش برای تفریح مصرف نمی‌شود اما استفاده طبی آن هم مجوز ندارد.

گزارش شده ماری‌جوانا می‌تواند به کاهش علائم درد مزمن، بیماری ام‌اس، تهوع و استفراغ به خصوص در جریان شیمی‌درمانی و همچنین اضطراب کمک کند و شواهد متوسطی وجود دارد که مصرف دارویی ماری‌جوانا می‌تواند به اختلال خواب، بی‌اشتهایی، فیبرومیالژیا، ضربه روحی پس از اتفاق بسیار وحشتناک ( PTSD) و پارکینسون کمک کند. عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

دولت بریتانیا در حال بررسی شواهد است تا توصیه‌های خودش را در این زمینه ارایه کند.

اگر می‌خواهید مطالب بیشتری درباره موضوعات پزشکی در بی‌بی‌سی فارسی بخوانید، سوال‌های خود را از طریق فرم زیر برای ما بفرستید.

#ازمابپرس ابزاری است که به شما امکان می‌دهد تا با سوال‌های خود در تهیه مطالب و گزارش‌های بی‌بی‌سی فارسی سهیم شوید.

درباره #ازمابپرس بدانید


ماریجوانا یکی از متداولترین موادمخدر است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماریجوانا میکس خشک و سبز قهوه‌ای و قرمز رنگی از گل‌ها، شاخه‌ها و برگ‌های گیاه کانابیس ساتیوا (شاهدانه) است.
نوع قوی‌تر ماریجوانا که حشیش یده می‌شود شبیه به کیک یا توپ سیاه یا قهوه‌ای رنگ است. ماری جوانا گاهی علف یا گرس هم خوانده می‌شود.

ماریجوانا معمولا به صورت سیگار و پیپ کشیده می‌شود. برخی آن را با غذا مخلوط می‌کنند یا به شکل چای دم می‌کنند.

اصلی‌ترین ماده‌شیمیایی فعال در ماریجوانا THC است. وقتی ماری جوانا کشیده می‌شود، THC از ریه‌ها به جریان خون وارد می‌شود که از طریق آن به مغز و سایر اندام‌های بدن می‌رسد.

THC وقتی به مغز می‌رسد با یک گیرنده خاص در سلول‌های عصبی در قسمت‌هایی که بر هماهنگی، فکر، حافظه، تمرکز، درک حسی و زمانی و لذت تاثیر دارد، ارتباط برقرار می‌کند. این موجب می‌شود که ماریجوانا به اصطلاح high شدن فرد شود.عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

این تاثیرات می تواند در فعالیت‌هایی مثل رانندگی اختلال ایجاد کند.

تحقیقات نشان داده است که مضرات مصرف ماریجوانا در دراز مدت عبارتند از :

علاوه بر عوارض بلند و کوتاه مدت ماریجوانا، ممکن است شنیده باشید که می‌تواند موجب اعتیاد به سایر موادمخدر نیز شود.
با اینکه قطعی نیست که ماریجوانا می‌تواند علت مستقیم این مشکل باشد اما افرادی که از ماریجوانا استفاده می‌کنند تا هشت مرتبه احتمال مصرف کوکائین و تا 15 مرتبه احتمال مصرف هروئین داشته و تا 5 مرتبه به درمان اعتیاد نیاز پیدا می‌کنند.

مصرف ماریجوانا جنبه‌های قانونی نیز دارد : در کشور ما ایران مصرف این نوع داروها و موادمخدر و همچنین خرید و فروش آن جرم محسوب شده و مجازات خاص خود را دارد.
افرادی که به موادمخدر روی می‌آورند معمولا سابقه جنایی پیدا می‌کنند که می‌تواند در بره‌ریزی‌های آنها برای رفتن به دانشگاه یا کار کردن اختلال ایجاد کند.

بسیاری از شرکت‌ها و اداره‌ ها نیز این روزها برای استخدام تست اعتیاد می‌خواهند. ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا ماریجوانا از بدن فرد به طور کامل بیرون برود. بنابراین افرادی که از آن استفاده می‌کنند ممکن است نتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند یا ممکن است کار خود را از دست بدهند.

ماریجوانا می‌تواند در افراد مبتلا به سرطان و ایدز حالت‌تهوع را از بین رده و اشتها را برگرداند. با اینکه بحث بر سر استفاده پزشکی ماریجوانا هنوز ادامه دارد اما اداره غذا و دارو ایالات متحده امریکا (FDA) مصرف قرص‌هایی را با تجویز پزشک تایید کرده است که حاوی THC هستند، همان ماده فعالی که در ماریجوانا یافت می‌شود. قرص THC فقط در برخی کشورها یافت می‌شود.

در حال حاضر اطلاعات کافی برای تعیین این مسئله که آیا کشیدن ماریجوانا خطرناک‌تر است یا مصرف آن به صورت قرص، در اختیار دانشمندان قرار ندارد اما با این‌وجود تحقیقات هنوز ادامه دارند.

افرادی که بعد از مدتی استفاده مداوم، سعی در ترک ماریجوانا می‌کنند، ممکن است علائم ترک از خود نشان دهند. این علائم می‌تواند شامل آسیب‌پذیری، بی‌خوابی، اضطراب، افسردگی و بی‌ اشتهایی باشد.

در این مورد نیز مثل اعتیاد به کافئین، علائم ترک در یک تا دو روز اول بعد از کنار گذاشتن، بدتر خواهد بود و به مرور زمان بعد از گذشت یک تا دو هفته کاهش می‌یابد.

اگر خودتان یا کسی که می‌شناسید قصد ترک ماریجوانا را دارد، حتما از یک مشاور کمک بگیرید. تحقیقات نشان داده است که ترکیبی از مشاوره فردی و جلسات درمانی گروهی بهترین رویکرد در ترک ماریجوانا است.

منبع : مردمان

روی دکمه زیر کلیک فرمایید

فال حافظ

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا به هر نحو غیر مجاز می باشد.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

 ماری جوانا که دیگر آن علف است یک ماده مخدر است که اخیرا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تاثیرات روانگردان و عوارض زیادی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

ماری جوانا یک اصطلاح عامیانه برای از گیاه شاهدانه است. شاهدانه یکی از قدیمی ترین مواد روان گردان است. ماری جوانا که علف نیز یده می شود، از گیاه شاهدانه تولید می شود. گل شاهدانه که تا 5 متر رشد می کند در آسیای مرکزی می روید. برگ ها، ساقه ها، جوانه های گل و عصاره گیاه بخش های قابل خوردن گیاه هستند و قابل حل در چای نیز می باشند. ماری جوانا به شکل سیگار دود می شود. ترکیبات زیادی در ماری جوانا وجود دارد، اما دانشمندان معتقدند یکی از این ترکیبات مسئول تاثیرات روانگردان ماری جوانا است. این ترکیب تترا هیدروکانبینول Tetrahydrocannabinol یا THC یده می شود. THC به گیرنده های کانابینوئید* Cannabinoid receptor در سراسر بدن متصل می شود. تاثیر روان گردانی و سرخوشی حاصل از ماری جوانا به این دلیل است که THC به بخش هایی از مغز متصل می شود که مسئول لذت و ادراک زمان و درد هستند.

*گیرنده های کانابینوئید Cannabinoid receptor : در سراسر بدن پخش شده اند و در فعالیت های مختلف فیزیولوژیکی مانند احساس درد، اشتها، خلق و خو و حافظه موثر هستند.

این اتصال باعث تجمع مواد شیمیایی می شود که باعث تحریک و تولید دوپامین dopamin می شود. دوپامین ماده شیمیایی است که باعث ایجاد حس خوب در بدن می شود و بخشی از سیستم پاداش است.مصرف ماری جوانا با بروز بیماری های روحی مانند اسکیزوفرنی، در ارتباط است. به علاوه افرادی که ماری جوانا می کشند بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیمای هایی مانند برونشیت، سکته مغزی و نارسایی قلبی هستند.

ماری جوانا به شکل دارویی برای بهبود تهوع، افزایش اشتها، تسکین درد، کاهش اضطراب و حتی کاهش حملات صرع استفاده می شود. بررسی ها در مورد تاثیرات دارویی ماری جوانا در حال انجام است. به عنوان مثال برخی بررسی هایی که بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شده نشان داده اند که ترکیب THC در این گیاه باعث بهبود حافظه می شود.عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

تاثیرات بلد مدت ماری جواتا عبارتند از :

 در ساعت اول کشیدن ماری جوانا خطر حمله قلبی فرد مصرف کننده پنج برابر می شود. به دلیل اختلال در حافظه و کاهش توانایی در حل مشکلات عملکرد فرد در مدرسه نیز دچار مشکل می شود.

مصرف بلند مدت ماری جوانا باعث بروز علائم روان پریشی می شود. به علاوه این گیاه باعث آسیب دیدن قلب و ریه ها می شود، علائم برونشیت را بدتر می کند و باعث سرفه و خس خس سینه می شود. ماری جوانا توانایی بدن برای مبارزه با عفونت ها و بیماری های ریه را کاهش می دهد.

زمانی که ماری جوانا را به شکل دود استنشاق کرده و وارد ریه هایتان می کنید، به سرعت وارد جریان خون شده و راه خود را به سمت مغز و دیگر اندام پیدا می کند. زمانی که ماری جوانا را می خورید یا به صورت مایع مصرف می کنید، جذب آن مدت بیشتری طول می کشد.اثرات ماری جوانا بر بدن خیلی سریع است. اثرات بلند مدت آن بستگی به چگونگی مصرف و میزان مصرف آن دارد. از آنجایی که مصرف این گیاه مخدر مدت ها غیرقانونی بوده، انجام بررسی و تحقیق در مورد آن برای دانشمندان کمی سخت بوده است. در ادامه به بررسی تاثیرات مضر این ماده مخدر بر روی بدن می پردازیم.

دود ماری جوانا هم مانند دود سیگار از مواد سمی و شیمیایی مختلفی ساخته شده که مسیر ریه را تحت تاثیر قرار داده و آسیب می زند. اگر به طور منظم سیگار می کشید، در معرض خس خس سینه، سرفه و تولید خلط هستید. به علاوه احتمال بروز برونشیت و عفونت های ریه نیز در شما خواهد شد. ماری جوانا ممکن است بیماری های تنفسی مانند آسم و فیبروز کیستیک را نیز وخیم تر سازد. دود ماری جوانا حاوی مواد سرطان زاست. این ماده مخدر این قابلیت را دارد که مصرف کننده را به سرطان ریه مبتلا سازد. با این حال بررسی های مربوط به این مسئله دارای نتایج مختلفی بوده اند و تحقیقات بیشتری نیاز است.

THC از ریه ها وارد گردش خون شده و در سراسر بدن پخش می شود. طی چند دقیقه ضربان قلب افزایش پیدا می کند. سریع شدن ضربان قلب ممکن است تا سه ساعت طول بکشد. برای افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند، افزایش ضربان قلب خطر بروز حمله قلبی را افزایش می دهد.یکی از تاثیراتی که اخیرا مربوط به ماری جوانا ثبت شده قرمز شدن چشم هاست.ماری جوانا باعث می شود عروق خونی چشم ها گشاد شوند و به همین دلیل چشم ها قرمز خواهند شد.ماری جوانا می تواند رشد عروق خونی را که سلول های سرطانی را تغذیه می کنند، متوقف کند، اما شکل دارویی آن این خاصیت را دارد و باید تحت نظر پزشک مصرف شود.

زمانی که دود ماری جوانا را استنشاق می کنید، وارد شدن THC به جریان خون زیاد طول نمی کشد. از جریان خون به سرعت وارد مغز و سایر اندام ها می شود. زمانی که ماری جوانا را به شکل خوراکی یا نوشیدنی مصرف می کنید، جذب THC آن کمی آهسته تر انجام می شود.THC باعث می شود مغز مقدار زیادی دوپامین آزاد کند که یک ماده شیمیایی است که باعث ایجاد حس خوب می شود. این ماده ادراک حسی و درک زمان را افزایش می دهد، بنابراین قضاوت دچار اختلال می شود. به علاوه بعد از تاثیر ماری جوانا ایجاد خاطرات جدید نیز مشکل خواهد شد. همچنین تغییراتی در مخچه و هسته های قاعده بروز می کند که تعادل و هماهنگی را مختل می سازد. تمام این تغییرات به این معناست که نباید رانندگی کنید.مصرف زیاد ماری جوانا یا نوعی از آن با غلظت بالای THC ممکن است باعث توهم و هذیان شود. طبق بررسی های انجام شده بین مصرف ماری جوانا و برخی مشکلات روحی مانند افسردگی و اضطراب نوعی ارتباط وجود دارد، اما برای درک این نوع ارتباط بررسی های بیشتری لازم است. در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی، مصرف ماری جوانا باعث بدتر شدن علائم می شود.زمانی که اثر بخشی ماری جوانا تمام می شود، ممکن است احساس افسردگی یا خستگی کنید. در برخی نیز مصرف ماری جوانا باعث بروز اضطراب می شود. حدود 9 درصد از مصرف کنندگان ماری جوانا دچار اعتیاد به آن می شود. علائم ترک ماری جوانا عبارتند از تحریک پذیری، بی خوابی و از دست دادن اشتها.در افراد کم سن و سال که مغز هنوز به طور کامل شکل نگرفته، ماری جوانا می تواند تاثیر طولانی مدت بر روی فکر و حافظه بگذارد. اگر از ماری جوانا در دوران بارداری مصرف کنید، بر روی مغز نوزاد تاثیر می گذارد و نوزاد در معرض مشکلاتی مانند اختلال در حافظه، تمرکز و مهارت های حل مساله خواهد بود.اثر فارماکولوژیک مربوط به ماری جوانا در سراسر سیستم عصبی مرکزی گسترش پیدا می کند. تصور می شود ماری جوانا در داروها باعث تسکین درد و التهاب می شود. به علاوه برای کنترل اسپاسم ها و تشنج نیز کاربرد دارد.

مصرف دود ماری جوانا باعث سوزش و خارش در دهان یا گلو می شود.زمانی که THC را به شکل خوراکی مصرف می کنید، در کبد پردازش می شود. ماری جوانا به شکل دارو باعث بهبود تهوع و استفراغ می شود و اشتها را افزایش می دهد که برای مبتلایان به سرطان و ایدز مفید خواهد بود تا عمر طولانی تری داشته باشند.

برخی بررسی ها نشان داده اند که THC بر روی سیستم ایمنی تاثیر می گذارد. بررسی های که بر روی نمونه های حیوانی انجام شده، نشان داده اند که THC به سیستم ایمنی آسیب می رساند و فرد مصرف کننده را در مقابل بیماری ها تحریک پذیرتر خواهد کرد.

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

سرطان سینه یكی از شایع ‌ترین سرطان‌ها در میان زنان ایرانی محسوب می‌شود و سن ابتلا به این بیماری در ایران بین 45 تا 55 سال است. زنانی كه پس از بارداری شیردهی نداشته یا نازا هستند، یكی از فاكتورهای خطر برای ابتلا به این سرطان را دارا هستند

سرطان سینه یكی از شایع ‌ترین سرطان‌ها در میان زنان ایرانی محسوب می‌شود و سن ابتلا به این بیماری در ایران بین 45 تا 55 سال است. زنانی كه پس از بارداری شیردهی نداشته یا نازا هستند، یكی از فاكتورهای خطر برای ابتلا به این سرطان را دارا هستند

All Rights Reserved – © 219 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.

برایلطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

رضا موسوی

15 بهمن 97 ساعت 22:25

۳ دیدگاه

امروز 15 بهمن شرکت ال جی تصمیم گرفت به مناسبت سال جدید کره‌ای اقدام به فروش گوشی‌های هوشمند ال جی با ارز دولتی کند. در ادامه گزارش گجت نیوز از جشنواره فروش گوشی های ال جی را مطالعه خواهید کرد.

حسین مرادی

15 بهمن 97 ساعت 22:4

یک دیدگاه

عوارض مصرف زیاد ماری جوانا

شرایط فروش محصولات چری با تحویل فوری و اقساط بدون بهره در بهمن 97 اعلام شد. شرکت مدیران خودرو نماینده رسمی محصولات Chery در ایران، خودروهای تیگو 7، آریزو 5 توربو، تیگو 5 اکسلنت، تیگو 5 لاکچری و آریزو 5 دنده‌ای را به مشتریان عرضه می‌کند.

معین کریمی

15 بهمن 97 ساعت 21:5

یک دیدگاه

بخش مستند گجت نیوز،‌ هفت اپیزود از مجموعه مستند سیاره آبی 2 (Blue Planet II) را در دسترس کاربران قرار داده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را با دوبله فارسی و لینک مستقیم، به صورت رایگان دانلود کنید.

رضا آقامحمدی

15 بهمن 97 ساعت 21:4

۴ دیدگاه

محبوبیت عجیب بازی های موبایل آنلاین نزد افراد کم سن و سال قابل درک است، اما شاید هرگز نتوانید با خبر خودکشی یک نوجوان هندی به دلیل رد درخواستش برای خرید یک گوشی گران که بتواند بازی پابجی موبایل را بر روی‌ آن تجربه کند،

دانیال حجاری

15 بهمن 97 ساعت 21:27

۲ دیدگاه

ال جی موبایل از سال‌ها قبل در حال ضرردهی است و به جای سودآوری برای شرکت مادر ال جی، زحمت بقیه قسمت‌ها را نیز هدر می‌کند. با این حال قرار نیست فروش گوشی های هوشمند ال جی در بازار متوقف شود!

رضا آقامحمدی

15 بهمن 97 ساعت 21:15

یک دیدگاه

پورشه پارا (Porsche Panamera) و پورشه ماکان از محبوب‌ترین مدل های تولید شده توسط خودروساز آلمانی محسوب می‌شوند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که این خودرو چگونه تولید می‌شود، گجت تی وی امروز را از دست ندهید.

ندیم نجم آبادی

15 بهمن 97 ساعت 2:4

۴ دیدگاه

یک شی فضایی ناشناس در مداری معکوس و ارتفاع 6 کیلومتری از زمین، در حال چرخش است و دانشمندان دقیقا نمی‌دانند چیست. فعلا از آن به عنوان یک «شی کیسه زباله‌ای خالی» یا ETBO یاد می‌شود؛ آن هم به دلیل روشنایی زیادی که دارد.

حسین مرادی

15 بهمن 97 ساعت 2:25

۲ دیدگاه

شرایط فروش و قیمت جدید بورگوارد بی ایکس 5 (Borgward BX5) مدل 218 در بهمن 97 اعلام شد. شرکت کیان موتور وارنا، قیمت خودرو بورگوارد BX5 را نسبت به گذشته به میزان چشمگیری افزایش داده است.

حسین مرادی

15 بهمن 97 ساعت 2:5

یک دیدگاه

قیمت خودروهای رنو از جمله رنو ساندرو، تندر 9 و ساندرو استپ وی برای تعهدات معوقه اعلام شد. شرکت سایپا قیمت تمامی محصولات رنو پیش فروش شده که موعد تحویل آن‌ها تا پایان دی 97 بود را اعلام کرده است.

نیما رمضانی

15 بهمن 97 ساعت 19:4

یک دیدگاه

همزمان با برگزاری سوپر بول 219، تریلر جدید فیلم آلیتا: فرشته جنگ (Alita: Battle Angel) نیز منتشر شد که در ادامه می‌توانید به تماشای آن بپردازید.

م. معصوم‌پور

15 بهمن 97 ساعت 18:55

۲ دیدگاه

زس با سابقه 5 ساله حضور در بازار ایران توانسته طلایه‌دار حوزه رایانش ابری کشور باشد. این شرکت توانسته با ارائه SLA واقعی (تفاهم سطح سرویس)، خدماتی مناسب به مشتریان خود بنا بر نیاز آن‌ها ارائه دهد. در سرویس ابر زس، مشتری حق دارد سطح

مصطفی معصوم‌پور

15 بهمن 97 ساعت 18:3

۲ دیدگاه

اینترنت 4.5G ایرانسل در بسیاری از شهرهای کشور با سرعت و پایداری بالا به مشترکان ارائه می‌شود. در ادامه با نحوه فعال‌سازی و انجام تنظیمات اینترنت نسل چهار و نیم ایرانسل آشنا می‌شوید.

رضا آقامحمدی

15 بهمن 97 ساعت 18:2

۳ دیدگاه

اپل به تازگی تایید حق امتیاز کابل های یو اس بی تایپ سی به لایتنینگ تولید شده توسط تولیدکنندگان شخص ثالث را تحت پروژه MFi خود آغاز کرده است و حالا کمپانی انکر نیز با کابل جدید خود به این طرح پیوسته است.

نیما رمضانی

15 بهمن 97 ساعت 18:

یک دیدگاه

استودیوی مارول همزمان با برگزاری مسابقات سوپر بول، کلیپ ویدیویی جدیدی از فیلم انتقام ‌جویان: آخر بازی (Avengers: Endgame) منتشر کرد که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

دانیال حجاری

15 بهمن 97 ساعت 17:45

یک دیدگاه

بر اساس جدیدترین اخبار، پشتیبانی از فناوری شارژ معکوس بی سیم یکی از ویژگی‌های گوشی های خانواده سامسونگ گلکسی اس 1 (Samsung Galaxy S1) خواهد بود. سامسونگ گلکسی S1 می‌تواند با توان 9 وات دیگر گوشی ها را به صورت وایرلس شارژ کند.

خرید هاست و دامنه از میزبان فا

طراحی سایت اینترنتی


15 بهمن 97 ساعت 22:25


15 بهمن 97 ساعت 17:24


1 بهمن 97 ساعت 18:4


9 بهمن 97 ساعت 17:56


7 بهمن 97 ساعت 17:45


2 بهمن 97 ساعت 2:4

عوارض مصرف زیاد ماری جوانا


2 بهمن 97 ساعت 17:45


3 دی 97 ساعت 15:15

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *