دسته‌ها
دارو

عوارض مصرف قرص ضد بارداری لونژیل

خواص دارویی و گیاهی

قرص لونژین یا همان لوونورژسترول یک هورمون مصنوعی است که به هورمون جنسی زنان پروژسترون شباهت دارد. یکی از ترکیبات اصلی قرص های ضدبارداری است. این دارو این دارو با جلوگیری از ترشح گنادوتروپین ها از هیپوفیز قدامی، تخمک گذاری و بلوغ فولیکولی را مهار می کند به این صورت که مخاط دهانه رحم را ضخیم تر می کند بطوری که اسپرم به دشواری می تواند به داخل رحم نفوذ کند و بدین ترتیب جلوی بارداری گرفته می شود.
لونژین به صورت ترکیبات فقط در شکل پروژستوژن و در قرص های ترکیبی ضدبارداری همراه با داروی استروژن موجود است. لونژین را در بعضی موارد اضطراری به عنوان عامل ضدحاملگی بعد از مقاربت استفاده  می کنند. با استروژن نیز در درمان جایگزین هورمونی برای مداوای نشانه های یائسگی تجویز می شود. 

قرص لونژین نوعی قرص پیشگیری از بارداری اورژانسی است که در زمره داروهای پروژسترونی ضد بارداری محسوب می شود و معمولا در نوراد اورژانس باید از این دارو استفاده کرد و به شکل روتین بهتر است سراغ این دارو رفته نشود. چون قرص یک جور پروژسترون است با مصرف گهگاه و فقط در مواردی که از روش پیشگیری مطمئن نیستید یا موقعی که در رابطه زناشویی پیشگیری خاصی نداشته اید، مشکلی به وجود نمی آید و می توانید از لونژین استفاده کنید. ولی اگر نزدیک به زمان پریود یا خونریزی قاعدگی از این قرص ها استفاده کنید منجر به این می شود که زمان پریود جا به جا بشود و شاید با کمی تاخیر همراه باشد. این مساله برای خیلی از خانم ها مایه نگرانی است و تصور می کنند که چون پریود شان دیر شده ممکن است باردار شده باشند. در ضمن این نکته را هم به خاطر داشته باشید که این روش به هیچ عنوان به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری دائمی توصیه نمی شود و نمی تواند مثلا به جای استفاده از قرص ال دی، لونژین استفاده شود. روش های اورژانس برای استفاده گهگاه است نه اینکه ماهی یکبار از این قرص استفاده شود. در ضمن این روش ممکن است ۱۰ درصد خطا داشته باشد که به همین خاطر اصولا این روش را به عنوان شیوه پیشگیری از بارداری پیشنهاد نمی شود.
شما تا 72 ساعت بعد از مقاربت مشکوک می توانید از این قرص ها استفاده کنید. لونژین به همراه لاینسترول حاوی هورمون پروژسترون هستند. از این هورمون هم در روش جلوگیری با قرص عادی ( به همراه استروژن ) و هم به تنهائی ( همان قرص شیردهی ) استفاده می شود. همان طور که گفته شد از این هورمون می توان در روش جلوگیری اورژانسی نیز استفاده کرد.

·        مصرف قرص اول در48 ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی 12 ساعت بعد

·        مصرف 2 عدد یک جا در اولین فرصت در48 ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک

هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا 12 ساعت ـ 5 روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا48 ساعت اول ـ2 روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.

سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز12 ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف 7 روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف 3 تا 1 روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزشاستر رحم-اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از 1 هفته تا 1 روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

 بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا 2 ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.

*       به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

*       به خاطر داشته باشید استفاده از این روش می تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی بعدی شود. البته معمولا این تغییرات کم بوده و قاعدگی چند روز زودتر یا دیرتر اتفاق می افتد. اگر تاخیر بیش از 7 روز شود ، باید احتمال بارداری را در نظر داشت. در این صورت بررسی فرد و معرفی برای انجام تست بارداری ( B-hcG ) ضرورت دارد.

گرچه این روش درصورت استفاده صحیح ، تا 97-99درصد موثر است. ولی در تمام روشها شانس شکست وجود دارد بنابراین تاکید می کنم تا زمان قاعدگی بعدی حتما ازیک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید. در صورت وقوع حاملگی همزمان با این روش ، با توجه به اینکه این روش برای جنین خطری ندارد ، نیازی به سقط و ختم حاملگی نخواهد بود.


در صورت بارداری،بیماری شدید شریانی،آدنومای کبدی، پروفیری،سرطان پستان و دستگاه تناسلی 

در صورت ابتلا به بیماری قلبی، سابقه بارداری نابجا،سندرم های سو جذب، کیست های فعال تخمدانی، بیماری فعال کبدییرقان انسدادی عود کننده و یا سابقه یرقان در دوران بارداری، دارو با احتیاط مصرف شود. 

نظم شدن قاعدگی، تهوع، استفراغ،سردرد، احساس ناراحتی در سینه ها،افسردگی ،اختلالات پوستی، تغییرات وزن بدن

*       در صورت مصرف همزمان این دارو با ریفامپین، حتما باید از یک روش دیگر جلوگیری نیز استفاده کرد. 

*      طی دوران مصرف باید فشار خون فرد دائما کنترل شود

اورژانسی, بارداری, بارداری ار باسن, بارداری از پشت, بعد از مقاربت جنسی, بعد از نزدیکی, پروژسترون, پیشگیری, تخمک گذاری, حامله, حامله شدن از باسن, حامله شدن از پشت, خونریزی, ریفامپین, شیردهی, عوارض, قاعدگی, قرص, قرص اورژانسی, لقاح, لونژیل, لوونورژسترل, لوونورژسترول

عوارض قرص لونژیل + موارد مصرف قرص لونژیل

تاثیر قرص اورژانسی لونژیل در پریود ( خونریزی قاعدگی ) چیست ؟

نحوه مصرف و عوارض قرص لونژیل چیست؟

این دو سوال جزء سوالات متدوال بانوان در مورد این قرص هاست که پاسخ انها را برای شما شرح میدهیم.

 

نحوه مصرف

ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در ۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا ۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک است.

سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز ۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزشاستر رحم -اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید. در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.
ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید. برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

 

استفاده از این قرص لونژیل می تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی بعدی شود. البته معمولا این تغییرات کم بوده و قاعدگی چند روز زودتر یا دیرتر اتفاق می افتد. اگر تاخیر بیش از ۷ روز شود ، باید احتمال بارداری را در نظر داشت. در این صورت بررسی فرد و معرفی برای انجام تست بارداری ( B-hcG ) ضرورت دارد.

گرچه این روش درصورت استفاده صحیح ، تا ۹۷-۹۹ درصد موثر است. ولی در تمام روشها شانس شکست وجود دارد بنابراین تاکید می کنم تا زمان قاعدگی بعدی حتما از یک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید. در صورت وقوع حاملگی همزمان با این روش ، با توجه به اینکه این روش برای جنین خطری ندارد ، نیازی به سقط و ختم حاملگی نخواهد بود.

 

نظم شدن قاعدگی ، تهوع، استفراغ ، سردرد ، احساس ناراحتی در پستان ، افسردگی ، اختلالات پوستی ، تغییرات وزن بدن.

عوارض قرص لونژیل + موارد مصرف قرص لونژیل

روشهای اورژانس پیشگیری از بارداری ـ قسمت اول

هیچ کدام از روشهای ضد بارداری کاملا بدون خطر و عارضه نیستند ، حتی لاتکس کاندوم نیز ممکن است باعث یک واکنش حساسیتی شود. با اینکه هیچ روش کاملا بی خطری وجود ندارد ، حامله شدن خطرناکتر از جلوگیری کردن است. در واقع برای زنان خطر جلوگیری کمتر از رانندگی درطول سال در جاده های کشور است.

ـ دانستن عوارض روشهای ضد بارداری برای به حداقل رساندن آنها ضروری است. باید به خاطر داشته باشیم که یکی از خطرات عمده شکست آنها بارداری ناخواسته است.

ـ چه کسی نیاز به پیشگیری از حاملگی دارد؟
ـ در ۹۰ درصد زوجهای باروری که از هیچ روش ضدبارداری استفاده نکنند ظرف یکسال ، باروری اتفاق می افتد. بنابراین تمام خانمهای جوانی که نمی خواهند باردار شوند باید بدون در نظر گرفتن سنشان ، با شروع فعالیت جنسی ، از یک روش جلوگیری استفاده کنند.

ـ بسیاری از دختران قبل از اولین قاعدگی تخمک گذاری می کنند. از سوی دیگر در خانمهای نزدیک به سن یائسگی حتی وجود علایمی مانند گر گرفتگی ، پریود نشدن بمدت کمتر از یکسال و سطح بالای گنادوتروپینها که از هیپوفیز در مغز ترشح می شوند ، به معنی این نیست که زن ، دیگر حامله نخواهد شد.

ـ روش های پیشگیری از بارداری
ـ روشهای پیشگیری از بارداری که در حال حاضر در ایران استفاده می شوند ، عبارتند از :
ـ قرصهای خوراکی پیشگیری از بارداری
ـ روشهای تزریقی
ـ وسایل داخل رحمی ( ای یو دی )

ـ روشهای فیزیکی مانند کاندوم
ـ روشهای شیمیایی مانند اسپری های اسپرم کش
ـ نزدیکی منقطع و روشهای تقویمی
ـ روشهای جراحی و بستن لوله ها در زن و مرد

ـ در میان این روشها ، موثرترین روش بستن لوله ها و کم اثرترین روش ، نزدیکی منقطع یا همان جلوگیری طبیعی است.
ـ به خاطر داشته باشید شکست یک روش ضد بارداری ، به معنی رخ دادن یک حاملگی ناخواسته و بدون بره ریزی است که عوارض بهداشتی و اجتماعی خاصی را در بر دارد.
ـ در مقالاتی که از این به بعد بصورت پیوسته در سایت منتشر می شود ، روشهای مختلف پیشگیری از بارداری بحث می شود. در این قسمت با توجه به سوالات بسیار شما در مورد روش پیشگیری اورژانس در نزدیکی های مشکوک به این روش می پردازیم.

روش پیشگیری اورژانس
ـ این روش را وقتی می توانید استفاده کنید که از سایر روشهای مطمئن پیشگیری از بارداری بصورت دائمی استفاده نکرده اید و یا وقتی که احتمال می دهید در طی آمیزش ، احتمال بارداری ناخواسته وجود دارد ، مثلا در هنگام پاره شدن کاندوم و یا وقتی در طی پیشگیری طبیعی ، نگرانید که حاملگی رخ دهد.

این روشها تا ۱۲۰ ساعت پس از یک نزدیکی مشکوک کاربرد دارند و با نزدیک شدن به پایان این ساعات ، احتمال شکست آنها می شود می توانید نحوه استفاده از این روشها را از یک ماما یا کارکنان مراکز بهداشتی بپرسید یا به همین سادگی با طرح سوال در این سایت بیاموزید. به خاطر داشته باشید به دلیل در صد بالاتر شکست این روش و مداوم نبودن مصرف آن در مقایسه با سایر روش های مطمئن ، فقط باید در موارد مشخص از آن استفاده کرد.

روش عملکرد این روشها دقیقا مشخص نیست ، ولی به موارد زیر تقسیم بندی می شود :
ـ اختلال در اندومتر ـ دیواره داخلی رحم ـ
ـ پیشگیری از تخمک گذاری
ـ به تعویق انداختن تخمک گذاری
ـ اختلال در نفوذ اسپرم

اختلال در حرکات لوله های رحمی
ـ اختلال در لقاح اسپرم و تخمک
ـ مجموعه ای از روش های بالا

ـ در چه شرایطی می توان از این روشها استفاده کرد :
ـ وقتی از روش مطمئن و دائمی استفاده نمی کنید.
ـ وقتی از یک روش پیشگیری بصورت نادرست استفاده کرده اید مثلا کاندوم پاره شده و یا قبل از مصرف و یا پس از آن سوراخ بوده است ، وقتی کاندوم در طی استفاده خارج شده است.

-وقتی مصرف قرصهای ترکیبی را به مدت ۳ روز فراموش کرده اید و نزدیکی داشته اید.
ـ وقتی قرصهای شیردهی را به مدت بیش از ۳ ساعت فراموش کرده اید.

ـ وقتی بیش از دو هفته از نوبت تزریق آمپول DMPA گذشته است و شما برای تزریق اقدام نکرده اید.
ـ وقتی از سه روز از نوبت تزریق آمپول سیکلوفم ـ آمپول ترکیبی ـ گذشته است.
ـ استفاده نادرست از روش طبیعی و نزدیکی منقطع

ـ بیرون آوردن آی یو دی در زمانی بجز دوران قاعدگی
ـ شک به تماس جنسی که می تواند موجب بارداری شود.

روشهای اورژانس پیشگیری از بارداری- قسمت دوم

زمان شروع و چگونگی استفاده از EC
در حال حاضر در ایران می توان از دو روش خوراکی پیشگیری اورژانس و ای یو دی حاوی مس در ۱۲۰ ساعت اول پس از یک نزدیکی مشکوک استفاده کرد.
*روش اول استفاده از قرصهای خوراکی معمولی است که به چند شکل مصرف می شود.
ـ قرص LD(قرصهای کرم رنگ یا همان قرصهای ضعیف تر ) : مصرف ۴ عدد در اولین فرصت و ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد
ـ قرصHD ( قرصهای سفید رنگ یا همان قرصهای قوی و حاوی هورمونهای ) : مصرف ۲ عدد قرص در اولین فرصت و ۲ عدد ۱۲ ساعت بعدـ
– قرص تری فازیک یا سه مرحله ای : مصرف ۴ عدد قرص سفید در اولین فرصت و ۴ عدد قرص سفید دیگر ۱۲ ساعت بعد ( قرص های مرحله سوم )
*قرصهای پروژسترونی تنها یا همان قرصهای لوورنژسترلی که به دو صورت قابل استفاده استاین قرصها اسامی متفاوتی دارند. و حاوی۰.۷۵میلی گرم لونرژسترل می باشند:

قرصهای لونژیل – لونرژسترل یا اووسیز
ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ـ ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا۴۸ ساعت اول ـ۲ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.

سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزشاستر رحم-اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.
ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

ـ به خاطر داشته باشید استفاده از این روش می تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی بعدی شود. البته معمولا این تغییرات کم بوده و قاعدگی چند روز زودتر یا دیرتر اتفاق می افتد. اگر تاخیر بیش از ۷ روز شود ، باید احتمال بارداری را در نظر داشت. در این صورت بررسی فرد و معرفی برای انجام تست بارداری ( B-hcG ) ضرورت دارد.

ـ گرچه این روش درصورت استفاده صحیح ، تا ۹۷-۹۹درصد موثر است. ولی در تمام روشها شانس شکست وجود دارد بنابراین تاکید می کنم تا زمان قاعدگی بعدی حتما ازیک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید. در صورت وقوع حاملگی همزمان با این روش ، با توجه به اینکه این روش برای جنین خطری ندارد ، نیازی به سقط و ختم حاملگی نخواهد بود.

* روش کار گذاشتن آی یو دی مس دار
در صورت نگرانی می توان از یک روش دیگر نیز استفاده کرد این روش ، کار گذاشتن آی یو دی مس دار است که در طی ۵ روز اول پس از نزدیکی مشکوک انجام می شود . در این صورت می توان این ای یو دی را به مدت ۵ تا ۱۰ سال نگه داشت که در این صورت خطر حاملگیهای ناخواسته بعدی نیز کاهش می یابد. برای این کار می توانید به یک مطب زنان و مامایی و یا مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کنید.

روشهای اورژانس پیشگیری از بارداری- قسمت سوم

زمان شروع و چگونگی استفاده از روشهای اورژانس
ـ در حال حاضر در ایران می توان از دو روش خوراکی پیشگیری اورژانس و ای یو دی حاوی مس در ۱۲۰ ساعت اول پس از یک نزدیکی مشکوک استفاده کرد.
ـ روش اول استفاده از قرصهای خوراکی معمولی است که به چند شکل مصرف می شود.
ـ قرص LD(قرصهای کرم رنگ یا همان قرصهای ضعیف تر ) : مصرف ۴ عدد در اولین فرصت و ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد
ـ قرصHD ( قرصهای سفید رنگ یا همان قرصهای قوی و حاوی هورمونهای ) : مصرف ۲ عدد قرص در اولین فرصت و ۲ عدد ۱۲ ساعت بعد

ـ قرص تری فازیک یا سه مرحله ای : مصرف ۴ عدد قرص سفید در اولین فرصت و ۴ عدد قرص سفید دیگر ۱۲ ساعت بعد ( قرص های مرحله سوم )
ـ قرصهای پروژسترونی تنها یا همان قرصهای لوورنژسترلی که به دو صورت قابل استفاده است :
ـ مصرف قرص اول در ۷۲ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در ۷۲ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک

ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا ۷۲ ساعت اول ـ ۳ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پ

س از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید.بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.

ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

ـ به خاطر داشته باشید استفاده از این روش می تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی بعدی شود. البته معمولا این تغییرات کم بوده و قاعدگی چند روز زودتر یا دیرتر اتفاق می افتد. اگر تاخیر بیش از ۷ روز شود ، باید احتمال بارداری را در نظر داشت. در این صورت بررسی فرد و معرفی برای انجام تست بارداری ( B-hcG ) ضرورت دارد.

ـ گرچه این روش درصورت استفاده صحیح ، تا ۹۷-۹۹درصد موثر است. ولی در تمام روشها شانس شکست وجود دارد بنابراین تاکید می کنم تا زمان قاعدگی بعدی حتما ازیک روش دیگر مانند کاندوم استفاده کنید. در صورت وقوع حاملگی همزمان با این روش ، با توجه به اینکه این روش برای جنین خطری ندارد ، نیازی به سقط و ختم حاملگی نخواهد بود.

ـ در صورت نگرانی می توان از یک روش دیگر نیز استفاده کرد این روش ، کار گذاشتن آی یو دی مس دار است که در طی ۵ روز اول پس از نزدیکی مشکوک انجام می شود . در این صورت می توان این ای یو دی را به مدت ۵ تا ۱۰ سال نگه داشت که در این صورت خطر حاملگیهای ناخواسته بعدی نیز کاهش می یابد. برای این کار می توانید به یک مطب زنان و مامایی و یا مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کنید.

عوارض قرص لونژیل + موارد مصرف قرص لونژیل

این دارو از بارداری با مهار تخمک گذاری، یا تغییر پوشش رحم برای جلوگیری از لانه گزینی اگر لقاح اتفاق می افتد جلوگیری می کند.

لوونورژسترل برای پیشگیری از بارداری اضطراری و مقاربت محافظت نشده و یا شکست های پیشگیری از بارداری شناخته شده و یا مشکوک به کار می رود؛ برای به دست آوردن کارآیی، قرص باید در اسرع وقت ظرف ۷۲ ساعت پس از مقاربت مصرف گردد.

قرص لوونورژسترول تنها با نسخه پزشک برای زنان جوان تر از سن ۱۷ سال و بالاتر در دسترس می باشد؛ قرص لوونورژسترول برای استفاده روزمره به عنوان پیشگیری از بارداری تجویز می گردد.

ژنریک: لوونورژسترل یا  لوونورژسترول (Levonorgestrel)

تجاری:  My Way٬Next Choice٬Plan B٬Plan B One-Step

کلاس درمانی: پیشگیری از بارداری، پروژسترون

کلاس دارویی: پروژستین

عوارض قرص لونژیل + موارد مصرف قرص لونژیل

مطمئن شوید که شما با خیال آسوده می توانید این دارو را استفاده نمایید، اگر شما دارای هر یک از شرایط زیر می باشید با پزشک خود در جریان بگذارید :

شما به هر عنصر در لوونورژسترول حساسیت دارند
شما گمان می کنید که حامله هستید
شما خونریزی غیر طبیعی واژینال دارید
شما در حال استفاده nevirapine، ریفامپین، و یا مخمر سنت جان هستید
شما یک سکته مغزی و یا سابقه خونریزی از مغز، شناخته شده و یا سرطان پستان مشکوک، و یا یک اختلال لخته شدن خون داشته اید

اگر شما سابقه حاملگی خارج رحمی و قبل از قاعدگی داشته اید
اگر شما مبتلا به دیابت می باشید

اگر شما باردار هستید، قصد باردار شدن دارید ، یا در حال تغذیه کودک با شیر خود می باشید

اگر شما باردار هستید نباید از این دارو استفاده نمایید زیر لوونورژسترل میتواند به جنین شما آسیب برسانند و یا حتی ممکن است باعث نقض در هنگام تولد شود

هورمون های موجود در داروهای ضد بارداری می تواند به شیر مادر منتقل شود و به کودک شیرخوار آسیب برساند. این دارو همچنین ممکن است باعث کاهش تولید شیر مادر شود.

اگر شما پس از مصرف این دارو دچار هر یک از عارضه های جدی زیر شدید٬ با پزشک خود تماس گرفته و او را در جریان قرار دهید .

خونریزی قاعدگی سنگین یا نور
گرفتگی
قاعدگی نظم
درد
درد در لگن
توقف خونریزی قاعدگی

درد شکم یا معده
سرگیجه
سردرد
تهوع
حساسیت به لمس پستانها
خستگی یا ضعف غیر معمول
اسهال و استفراغ

داروهای دیگر ممکن است توسط این دارو تحت تاثیر قرار گیرند٬ قبل از استفاده از این دارو، با دکتر خود در مورد تمام نسخه ها و داروهایی که استفاده می کنید بگویید٬ به ویژه داروهای زیر. این شامل ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی و داروهای تجویز شده توسط پزشکان دیگر و است .

ترانگزامیک اسید
کاربامازپین
Dabrafenib
فنتانیل
ایزوترتینوئین
Mitotane
Piperaquine
تئوفیلین
تیزانیدین

فرمول شیمیایی:

لوونورژسترول را چگونه باید مصرف کرد؟
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در مورد مصرف داروهای ضدبارداری فوری، عدم اطلاع خانم‌ها از طرز صحیح مصرف این‌ گونه ترکیبات است و همین مشکل در بسیاری اوقات، سبب بروز بارداری‌های ناخواسته در افراد می‌شود.
داروی لوونورژسترول به شکل قرص و بسته های یک و دو تایی است. در بسته های دوتایی (۰.۷۵ میلی گرم) ، اولین دوز این دارو باید طی ۷۲ ساعت از مقاربت کنترل نشده، مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت بعد از مصرف اولین قرص، باید دومین قرص را میل کنید و در مورد بسته های یک عددی (۱.۵ میلی گرم) دارو باید طی ۷۲ ساعت از مقاربت کنترل نشده، مصرف ‌شود.  در این صورت، تا حد زیادی احتمال بارداری را کاهش می‌دهید .

عوارض قرص لونژیل + موارد مصرف قرص لونژیل

البته باید گفت که این دارو باید تحت نظر پزشک و با توصیه ایشان مصرف شود و از مصرف خودسرانه آن باید خودداری نمود.نکات لازم هنگام مصرف لوونورژسترول:ـ در طول یک ماه، بیش از یک بار از بسته‌های دو تایی لوونورژسترول استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد مشکلات هورمونی بسیاری می‌شود.ـ نظم شدن قاعدگی از جمله شایع‌ترین عوارض دارویی لوونورژسترول به شمار می‌رود.ـ سردرد، استفراغ، احساس ناراحتی در سینه‌ها، اضافه وزن و خونریزی‌های غیرطبیعی از عوارض دیگر لوونورژسترول به شمار می‌رود.ـ توصیه می‌شود یک تا دو ساعت پس از مصرف این دارو، یک داروی ضد تهوع هم برای پیشگیری از بروز عوارض ناخواسته آن مصرف شود.

دلایل مهم کاهش میل جنسی در خانم ها چیست؟

افسردگی پس از زایمان چیست و چقدر طول میکشد؟

تست حاملگی چیست و چه موقع باید انجام شود؟

آموزش چگونه صحبت کردن با دختر فرا بگیرید

بهبود زندگی جنسی خانم ها با درمان فیبروئیدهای رحمی

 


تصویر امنیتی
*


بهینه سازی :
دلبرانه

delbaraneh.com© 218 – Allrights Reserved.

قرص لونژیل یا قرص اورژانسی قرصی است که بلافاصله بعد از یک نزدیکی مشکوک برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود. ما در این مقاله از کاربرد و موارد مصرف این قرص نوشته ایم.

قرص لونژیل یک هورمن جنسی می باشد که به هورمن پروژسترون در زنان شبیه است. این قرص با ترشح گونادوتروپین از سیکل تخمک گذاری جلوگیری می کند. به این صورت که دهانه رحم را ضخیم تر نموده تا اسپرم به راحتی نتواند از آن عبور کند و به این شکل مانع وقوع حاملگی می شود. برای کسب اطلاعت در مورد قرص لونژیل در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

قرص لونژیل یک داروی ضد بارداری اورژانسی است که بعد از نزدیکی های مشکوک به بارداری بلافاصله از این قرص استفاده می شود. همانگونه که از اسم این قرص مشخص است بهتر است که فقط در موارد اورژانسی از آن استفاده شود و به شکل مداوم و معمول و به جای قرص ال دی کاربرد ندارد. در صورتی که از روش پیشگیری خود مطمئن نیستید و یا امکان می دهید که پیشگیری شما در رابطه زناشویی کاملا جدی نبوده می توانید از این قرص هر از گاهی استفاده کنید. اگر نزدیک به زمان سیکل پریودی شما است، مصرف این قرص ها باعث به تاخیر افتادن عادت ماهانه می شود. ذکر این نکته ضروری است که استفاده از قرص لونژیل یک روش دائمی برای پیشگیری از بارداری محسوب نمی شود. البته ذکر این نکته که این روش احتمال ده درصدی خطا هم دارد لازم است. تا 72 ساعت بعد از نردیکی مشکوک شما می توانید از این قرص استفاده نمایید.

اولین قرص را در 48 ساعت اول بعد از نزدیکی و قرص بعدی را 12 ساعت بعد استفاده کنید. یا اینکه می توانید هر دو قرص را در اولین 48 ساعت گذشته از مقاربت مصرف کنید. گفته شده است که مصرف قرص لونژیل تا 5 روز بعد از نزدیکی هم تاثیر گذار است اما بهترین و موثر ترین زمان مصرف این قرص ها همان 48 ساعت اول می باشد. سعی بر این داشته باشید که اولین قرص را بلافاصله بعد از رابطه جنسی بخورید و مصرف قرص بعدی را به 12 ساعت بعد موکول کنید، معمولا یک هفته بعد از مصرف آخرین قرص پریودی اتفاق می افتاد. در این زمان تا جایی که امکانش است از نزدیکی و مقاربت بپرهیزید و اگر در صدد انجام رابطه جنسی هستید حتما از یک روش مطمئن بهره بگیرید. این خونریزی به مدت سه تا ده روز بعد از مصرف آخرین قرص به منظور عدم بارداری اتفاق می افتد اما اگر از یک هفته تا ده روز گذشت و خونریزی مشاهده نشد حتما به آزمایشگاه بروید و آزمایش بدهید.

برای استفاده از این قرص بهتر است نکات ذکر شده در ادامه این مطالب را جدی بگیرید:

اگر در هر یک از شرایط زیر به سر می برید از مصرف این قرص بپرهیزید:

اگر به بیماری قلبی، سابقه بارداری یا بارداری های نا به جا، سندروم های سو جذب، کیست های فعال تخمدانی، بیماری فعال کبدی، یرقان انسدادی عود کننده و یرقان در دوران حاملگی دچار هستید و یا در آنها سابقه قبلی دارید، حتما قبل از استفاده از این دارو با پزشک مشورت کنید.

این دارو نیز همانند دیگر دارو ها در کنار تاثیرات مثبت یک سری عوارض جانبی دارد که در ادامه این بحث به ذکر آن پرداخته ایم:

هیچ دارویی را سر خود و بدون مشورت پزشک مصرف نفرمایید. و بدانید که هیچ کدام از روش های ضد بارداری به طور صد در صد مطمئن نیستند.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!با جزیره تماشایی ماک و تام موراکوت آشنا شویدچطور با جراحی ترمیمی زیباتر شویم؟چگونه از شر اختلالات خواب رهایی یابیم؟هیچوقت این جملات را به زبان نیاورید!با بالون معده لاغر می شویم یا نه؟

نشانی شما منتشر نخواهد شد.


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلک


بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی


دکتر علی کربلایی خانی – جراح پلاستیک و فوق تخصص جراحی ترمیمی


دکتر ابوالفضل احیایی – درمان اختلالات خواب و ترک سیگار با جدیدترین روشقرص لوونورژسترول (Levonorgestrel) با تجاری لونژیل ( شرکت دارویی تولید کننده : ابوریحان) و یا اووسیز ( شرکت دارویی تولید کننده: ایران هورمون) بعنوان یک قرص ضد بارداری اورژانسی در داروخانه ها بفروش می رود. این قرص حاوی پروژستین است و در واقع باعث مهار تخمک گذاری میشود و همچنین باعث ضخیم شدن دیواره رحم و افزایش چسبندگی مخاط دهانه رحم شده و بدین ترتیب از بارداری و لانه گزینی جلوگیری میکنه.


خانم ها توجه کنید:

قرص های اورژانسی نقل و نبات نیست که تا به رایطه جنسی خودتون مشکوک شدید، مثل شکلات یکیشو بخورید. این قرص ها فقط در شرایط اورژانس اونم سالی یکی دوبار باید استفاده شود نه ماهی دو تا سه بار!! پس یکم به فکر بدنتون باشید. مصرف بی رویه این قرص های اورژانسی عملکرد تخمدان و رحم را مختل میکنه . پس حتما یک روش پیشگیری از بارداری مطمعن را برای خودتان انتخاب کنید و تنها در موارد اورژانس نه از روی تنبلی قرص لونژیل را مصرف کنید.


بازم دقت کنید:

اگر قرص تا 72 ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده مصرف شود، از حاملگی جلوگیری می کند. اگر در حال حاضر باردار هستید این دارو اثری نخواهد داشت.


عوارض جانبی که شما باید در اسرع وقت به پزشک خود گزارش دهید:

عوارض شدید به طور معمول دیده نمی شود اما امکان بروز عوارض جانبی شدید وجود دارد بنابراین در مورد این مسئله با پزشک خود صحبت کنید.عوارض جانبی که معمولا به مراقبت های پزشکی نیاز ندارند (در صورت ادامه یا ناراحتی به پزشک یا متخصص مراجعه کنید):خانم ها حواستون باشه:

اگر با مصرف قرص حالت تهوع میگیرید، بهتره نیم ساعت قبل و 4 تا 6 ساعت بعد از مصرف هر دوز از قرص لونژیل یک داروی ضد تهوع بخورید.اگر تا دوساعت بعد از مصرف قرص استفراغ کردید، باید مجدد مصرف کنید.

این دارو را با هیچ یک از داروهای زیر مصرف نکنید:

این دارو همچنین ممکن است با داروهای زیر نیز تداخل داشته باشد:

هدف ما این است که به شما اطلاعات مربوطه را ارائه دهیم. با این حال، از آنجا که داروها در هر فرد به صورت متفاوت اثر می گذارد، نمی توانیم اطمینان حاصل کنیم که این اطلاعات شامل همه تداخلات احتمالی می باشد. این اطلاعات جایگزین مشاوره پزشکی نیست. همیشه با پزشک خود در رابطه با تداخلات احتمالی با تمام داروهای تجویزی، ویتامین ها، گیاهان و مکمل ها و داروهای بدون نسخه که مصرف می کنید صحبت کنید.
مکانیسم اثر قرص لونژیل (اووسیز)

لوونورژسترل تخمک‌گذاری را مهار می‌کند و موجب افزایش ضخامت مخاط گردن رحم می‌شود.


موارد منع مصرف و احتیاط قرص لونژیل (اووسیز)

موارد منع مصرف: حساسیت مفرط شناخته شده نسبت به پروژستین‌ها، سابقه اختلالات ترومبوآمبولیک (ممکن است موجب بروز اختلالات ترومبوآمبولیک شود)، بیماری شدید کبدی (ممکن است آسیب کبدی را تشدید کند)، سرطان پستان یا اعضای تناسلی یا خونریزی غیرطبیعی و تشخیص داده نشده مهبل (ممکن است رشد تومورهای حساس به هورمون را تحریک کند)، دوران بارداری و شیردهی.
موارد احتیاط : اختلالاتی که ممکن است با احتباس مایعات و الکترولیتها تشدید شوند، مانند بیماری قلبی یا کلیوی، صرع یا میگرن، بیماران دیابتی (کاهش تحمل نسبت به گلوکز ممکن است بروز کند)، بیماران دارای سابقه افسردگی روانی (ممکن است این حالت را بدتر کند).


ملاحظات اختصاصی

علاوه بر ملاحظات مربوط به تمامی پروژستین‌ها، موارد زیر نیز باید در نظر گرفته شود:

میزان خطای روش استفاده از قرص‌های جلوگیری کننده از بارداری که تنها حاوی پروژستین هستند، تنها حدود سه برابر قرص‌های ترکیبی جلوگیری کننده از بارداری است.


اثر بر آزمایشهای تشخیصی

ممکن است دفع پرگناندیول کاهش و غلظت سرمی آلکالین فسفاتاز و اسیدهای آمینه افزایش یابد. کاهش تحمل نسبت به گلوکز در درصد کمی از بیمارانی که لوونورژسترول مصرف کرده‌اند، گزارش شده است.

این قرص خوراکی است. پزشک شما ممکن است بخواهد قبل از استفاده از قرص ها از آزمایش سریع حاملگی استفاده کند. بلافاصله پس از داشتن رابطه جنسی بدون محافظت، ترجیحا در 24 ساعت اول، اما نه بعد از 72 ساعت (3 روز)، دارو را مصرف کنید. دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را دقیقا دنبال کنید. قرصهای اضافی را مصرف نکنید قرص های اضافی خطر ابتلا به بارداری را کاهش نمی دهد، اما ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد.


این قرص با دو دوز مختلف در بازار وجود دارد:
روش استفاده :اگر یکی از شرایط زیر را دارید باید به پزشک اطلاع دهید:
نکات قابل توصیه به بیمار:


برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

 

“),t.close},t.write(‘

قرص لونژیل (اووسیز) چیست؟ قرص لوونورژسترول (Levonorgestrel) با تجاری لونژیل ( شرکت دارویی تولید کننده : ابوریحان) و یا اووسیز ( شرکت دارویی تولید کننده: ایران هورمون) بعنوان یک قرص ضد بارداری اورژانسی در داروخانه ها بفروش می رود ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را مصرف نکنید. سلکوکسیب را همراه با شیر یا بعد از غذا مصرف کنید تا احتمال عوارض گوارشی آن کم شود. اگر به مدت طولانی از سلکوکسیب استفاده می کنید باید هر چند وقت یک بار آزمایش خون بدهید. همراه با سلکوکسیب الکل مصرف نکنید. قبل از مصرف داروهای ضد درد، داروهای ضد آلرژی و داروهای ضد سرماخوردگی حتما با داروساز مشورت کنید. بعضی از این داروها حاوی انواعی از ترکیبات ضد

روشن شدن مدارک، معلوم می شود پدر نریمان (حاج عبدالرسول) که مردی متدین و خداترس بوده، سال ها پیش به اسم پسرش حج تمتعی ثبت کرده و دلیلش را در ه ای ذکر کرده است. فیلم تلویزیونی یک روز از زندگی به کارگردانی مهدی گلستانه، جمعه 1 شهریورماه ساعت 13:3 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: عید قربان است و قرار است پدر و مادر سارا از جهرم به خانه او در شیراز

، در آینده کمتر دچار این عارضه می شوند. همچنین میزان مرگ و میر در میان مبتلایان به سرطان که با این دارو تحت درمان قرار گرفته اند به نصف کاهش پیدا می کند. داروی کاناکینوماب به طور معمول تنها برای بیماری های التهابی نادر مورد استفاده قرار می گیرد . منبع : خبرگزاری مهر انتهای پیام / م

مدت 1 دقیقه دم بکشد. سپس مقداری عسل به عنوان طعم دهنده به آن اضافه کنید و آن را بنوشید. شما همچنین می توانید گل بابونه تازه یا چند قطره از اسانس بابونه به آب گرم اضافه کنید و به عنوان تسکین دهنده اعصاب مصرف نمایید. شما حتی می توانید از این گیاه به عنوان مکمل نیز استفاده نمایید. برای انتخاب دوز مناسب با دکتر خود مشورت کنید. بابونه گیاهی بسیار موثر برای کاهش استرس می باشد

قطعی نیست. فقط مصرف کردن قرص های ضد التهاب و ضد استروئیدی برای کاهش درد توصیه می شود. جراحی برای کیست تخمدان هر گونه توده در تخمدان از جمله کیست می تواند به وسیله لاپاروسکوپی ( مقاله لاپاراسکوپی رحم و تخمدان را بخوانید) یا جراحی باز شکم برداشته شود. هنگامی که کیست برداشته می شود بافت برای بررسی زیر میکروسکوپ به آزمایشگاه فرستاده می شود تا نوع کیست تشخیص داده شود.

از عوارض آن مشابه بیماری های معمول و بی خطر گوارشی مثل رفلاکس، زخم معده و است، این بیماری دیر تشخیص داده می شود . در چنین شرایطی نیز معمولا نجات جان بیمار بویژه در صورت دست اندازی بیماری به سایر اندام های بدن بسیار سخت و مکن می شود. با توجه به اهمیت تشخیص زودهنگام این بیماری برای درمان قطعی و نجات جان بیمار پای صحبت های دکتر اسدالله موسوی، فوق تخصص خون و سرطان های بالغین و عضو هیات

ضدالتهاب کاناکینوماب، در آینده کمتر دچار این عارضه می شوند. همچنین میزان مرگ و میر در میان مبتلایان به سرطان که با این دارو تحت درمان قرار گرفته اند به نصف کاهش پیدا می کند. داروی کاناکینوماب به طور معمول تنها برای بیماری های التهابی نادر مورد استفاده قرار می گیرد

. هر روز از یک دوم قاشق چایخوری دوز هندی استفاده نکنید. پریشان حالی، توهم ، مسمومیت، حالت تهوع شدید، استفراغ، اسهال، تپش قلب، سرگیجه و خشکی دهان از عوارض استفاده ی زیاد از دوز هندی می تواند باشد. جوز هندی را در یک ظرف دربسته که هوا به ن نفوذ نمی کند، به دور از رطوبت و گرما و تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید تا بو و طعم آن از بین نرود. منبع: برترین ها

. در طول روز آب بیشتری مصرف کنید و از بی تحرکی دور باشید. بهتر است بدانید که مصرف برخی داروها نیز باعث بروز یبوست می شود. حرف آخر حرف آخر اینکه آلوخشک بسیار مفید است و عوارض جانبی آن صرفاً در زمان زیاده روی بروز خواهد کرد. شما می توانید روزانه یک تا دو عدد آلوخشک را با خیال راحت میل کنید و به خوبی از انرژی و خواص آن بهره مند شوید منبع: میزان

. عوامل فیزیکی موثر بر واژینیسموس عفونت – مانند عفونت ادراری یا عفونت مخمر بیماری – مانند سرطان زایمان یائسگی جراحی لگن کاهش میزان روغنکاری واژینال عوارض جانبی دارو بسیاری از افراد – هر دو مرد و زن – تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی قرار می گیرند. این مسئله تقصیر کسی نیست و نباید از آن خجالت کشید. در اکثر موارد و با کمک متخصصان، اختلال عملکرد جنسی می تواند با موفقیت حل شود. علائم

را بالا می برند. برخی قطعات نیز از عقب رفتن زبان جلوگیری می کنند. برای تهیه این قطعات با دندان پزشک یا درمانگر خواب مشورت کنید. رفع گرفتگی بینی اگر خروپف شما به دلیل احتقان بینی است، حتماً قبلِ خوب از یک داروی ضد انعقاد یا آنتی هیستامین استفاده کنید. اما تنها موقتاً از این داروها استفاده کنید، مصرف طولانی آن ها می تواند مضر باشد. نوار بینی

، بلکه باید به او کمک کرد که این مواد را در حد قابل قبولی مصرف کند. عوارض جبران ناپذیر قرص های روانگردان در بعضی مواقع بسیاری از بی قانونی ها و قانون شکنی ها بر اثر استفاده از مواد پیش می آید؛ بنابراین روش های تقلیل خطر شامل این مورد هم است، یعنی این مواد از طریق سازمان های اجرایی در دست معتادان قرار می گیرند که از پیامدهای بعدی مثل مسمومیت، مرگ و میرهای ناشی از اوردوز و مصرف

منیزیم و کلسیم منجر به مشکلات هضم مانند گاستریت، زخم معده و ریفلاکس اسید می شود. کاهش متابولیسم بدن شما برای سوزاندن کالری به آب نیاز دارد. اگر حتی بطور خفیف دچار کم آبی شوید، ممکن است سوخت و ساز بدنتان کند شود. در یک مطالعه، افراد بزرگسالی که در یک روز، 8 لیوان آب یا نوشیده بودند نسبت به آنهایی که 4 لیوان آب خورده بودند، کالری بیشتری سوزاندند. برای هیدراته ماندن، قبل از هر وعده غذایی یا میان وعده، یک لیوان آب یا یک نوشیدنی غیر شیرین دیگر بنوشید. همچنین در میان وعده بجای چوب شور یا چیپس از میوه ها و سبزی جات تازه استفاده کنید زیرا آنها بطور طبیعی حاوی آب هستند.

طیف اثر خوبی دارند؛ نسبتا ایمن و کم عارضه هستند و قیمت بالایی ندارند . نائب رئیس انجمن داروسازان ایران در خصوص عوارض مصرف داروهای ضد افسردگی تصریح کرد: به هرحال هر دارویی ممکن است عوارض خاص خودش را به دنبال داشته باشد. تهوع، اسهال، بی خوابی و سردرد از جمله عوارض جانبی شایع اغلب این داروها محسوب می شود . این داروساز در پایان تصریح کرد: بارداری، ابتلا به بیماری دیگر و مصرف سایر داروها را حتما به پزشک و دکتر داروساز در داروخانه اطلاع دهید

روی ثبات هورمونی دارد چون مانند یک هورمون عمل می کند. در کنار گذراندن مدت زمانی زیر نور خورشید می توانید از مکمل های ویتامین D نیز استفاده کنید، البته با تجویز پزشک. کاهش استرس: به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید، و تا جای ممکن استرس را از خود دور کنید، این کار سطح کورتیزول در بدن را تحت کنترل در می آورد. از قرص های اضافی استفاده نکنید: این کار اشتباه بسیار بزرگی است که متاسفانه توسط بسیاری از خانم های باردار انجام می شود. هیچ داروی اضافی نباید در طول بارداری استفاده کنید. مهمترین چیزی که قبل از مصرف دارو باید انجام دهید مشورت با پزشک است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، محققان دانشگاه داندی اسکاتلند در تازه ترین تحقیقات خود دریافتند، دردهای عضلانی یکی از شایع ترین عوارض مصرف قرص “استاتین” است که بعضی ها به منظور کاهش سطح کلسترول از آن استفاده می کنند. “استاتین” برای کاهش سطح کلسترول تجویز می شود و خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش می دهد؛ با این حال، مصرف آنها در برخی از افراد عوارضی داشته است که

شده های جهانی هم پایین تر هستیم مثلا وقتی توصیه زیر 35 درصد از انرژی باید از روغن کسب شود ما در مطالعات مختلف انستیتو بین 24 تا 27 هستیم؛ در نتیجه ما درصد انرژی حاصل از چربی در انرژی روزانه مان در محدوده نرمال قرار دارد ولی شاید نوع روغنی که مصرف می کنیم ممکن است که مقداری مشکل ساز باشد؛ متاسفانه ما هنوز بخش عمده روغن خود را از روغن های جامد مورد استفاده قرار می دهیم که می توانند بر سلامتی عوارض

چربی های ناحیه شکم را آب کند. میزان متعادل نوشیدن آن 3 الی 4 بار در روز است و چون مانند چای سیاه سبب اختلال در جذب آهن می شود بنابراین آن را دو ساعت بعد از غذا مصرف کنید. افزایش مصرف میوه و سبزی میوه ها و سبزیجات نه تنها دارای فیبر و مواد معدنی مورد نیاز بدن و آب هستند بلکه میزان کالری آنها نیز کم بوده و جای دادن آنها در رژیم لاغری می تواند بسیار سودمند باشد.

آنچه خورده اید تماس پیدا نکند و موجب تحریک و سوزش سر دل نشود. بعلاوه ویتامین های محلول در آب کمک می کنند اضافات به جای ذخیره شدن در بدن از آن دفع شوند. اما مواردی نیز وجود دارد که مکمل های جامد را برتر می کند: ویتامین C. که یک ویتامین محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود. بهتر است ویتامین C. را به صورت قرص یا کپسول استفاده کنید تا به مرور وارد بدن شود و پایداریش افزایش بیابد. در

کننده ی سیستم ایمنی هستند. . و با کاهش واکنش بدن به استرس. کلید ورزش ِ مفید برای سیستم ایمنی، تعادل است، نه تمرین بیش از حد. دوره های طولانی مدت تمرینات استقامتی می توانند عملکرد سیستم ایمنی را سرکوب کنند. مثلا دوندگان ماراتن، تا حدود زیادی در معرض ابتلا به سرماخوردگی، یک یا چند روز بعد از مسابقه هستند. برخی پژوهش ها توصیه می کنند ویتامین C به پیشگیری از این عوارض جانبی

: امروزه داروهای زیادی برای برطرف کردن اختلال های جنسی وجود دارد. این داروها حتما باید با توجه به نوع اختلال و با نظر پزشک تجویز شود زیرا ممکن است برخی بیماران شرایطی داشته باشند که مصرف این داروها برایشان مفید نباشد و حتی عارضه ای درآنها به جای بگذارد. گاهی هم مبتلایان به اختلال های جنسی خوددرمانی و از موادی استفاده می کنند که به طور موقت مشکل را حل می کند ولی در درازمدت آثار سوئی بر جای می

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی استفاده کنید. درمان عفونت رحم – اگر عفونت رحم خانمی شدید باشد، معمولا چند روز در بیمارستان بستری می شود و آنتی بیوتیک های مختلفی را تحت نظر پزشک مصرف می کند. – امروزه به زنانی که عمل سزارین انجام می دهند، در روزهای اول پس از سزارین، آنتی بیوتیک داده می شود تا از بروز این عفونت پیشگیری شود. – به این بیماران

مصرف جای مخلوط با زنجبیل را افزایش دهید، این نوشیدنی ضد التهابی بسیار موثر است. 7- شما می توانید از شریک زندگی خودتان بخواهید که شکم شما را به آرامی به صورت حرکت دایره ای ماساز دهد. 8- اگر شما به نوزادتان شیر می دهید بدن شما هورمون اکسی توسین آزاد میکند که باعث میشود رحم شما منقبض شده و بعث شود که خون ریزی داشته باشید. 9- تمرین مدیتیشن بعد از زایمان به انقباض رحم شما کمک میکندو

طی 6 ماه بعد از زایمان به وزن قبل از حاملگی خود می رسند. از عواملی که بر روند کاهش وزن بعد از زایمان تاثیر دارند: حاملگی اول، شیر دادن به نوزاد، برگشت زود هنگام به سرکار خارج از خانه و می باشند. در طی 6 هفته اول بعد از زایمان نباید رژیم لاغری یا محدودیت انرژی داشته باشید، زیرا بدن نیازمند انرژی است تا آنچه در زمان تولد نوزاد از دست رفته است، باز یابد و نیاز کودک تامین شود. تغذیه

، لوبیا، لوبیا سیاه و سفید، سویا، نخود، و غیره باید در رژیم غذایی روزانه کودکان قرار داده شوند. مصرف یک فنجان از حبوبات در هر روز، 4 میلی گرم از آهن مورد نیاز برای بدن کودک شما را فراهم خواهد کرد. 9. مرکبات افزایش دهنده جذب آهن: این خانواده میوه ها، یک منبع مستقیم از آهن نیست، اما به بهبود ظرفیت جذب آهن در کودک شما کمک خواهد کرد. خوردن میوه های خانواده مرکبات مانند پرتقال

&gt – ناحیه واژن را همیشه خشک و تمیز نگه دارید. – اگر ازداواج کرده اید، از کاندوم برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی استفاده کنید. امروزه به زنانی که عمل سزارین انجام می دهند، در روزهای اول پس از سزارین، آنتی بیوتیک داده می شود تا از بروز عفونت رحم پیشگیری شود درمان عفونت رحم – اگر عفونت رحم خانمی شدید باشد، معمولا چند روز در بیمارستان بستری می

بچه دار شوند چون بسیاری از این بیماران مجبورند در دوران بارداری دارو مصرف کنند. از طرفی، فشار زایمان و مسئولیت بچه دار شدن می تواند باعث شعله ور شدن بیماری کنترل شده شود. این بیماران وضعیت بدتری نسبت به افرادی دارند که بدون بیماری قبلی به افسردگی بعد از زایمان مبتلا می شوند. البته ما مواردی را داشته ایم که به اختلال دوقطبی مبتلا بوده و بعد باردار شده اند و داروهایی که طی بارداری برای

شما در حرف از مسئولان و مردم بپرسید که علاقه ای به حفظ محیط زیست دارند یا خیر، بدون فوت وقت پاسخ مثبت می دهند اما در عمل می بینیم که برای منفعت زودگذر اقتصادی دیگر توجهی به محیط زیست نشان نمی دهند. او اضافه کرد: در یک پکیج باید همه بخش ها مورد اصلاح قرار گیرند و در این میان سازمانی مانند محیط زیست باید ریل گذاری لازم را انجام دهد و الا با امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارد قادر نیست

مشکلات را جوش هایی هستند که از قبل از بارداری در صورت برخی از بانوان وجود داشته و در زمان بارداری به علت این که مصرف دارو قطع شده تشدید می شود.بانوان باید این جوش ها را تا پایان بارداری تحمل کنند، البته بعد از آن هم به علت شیردهی مصرف هر دارویی مجاز نیست و باید با احتیاط دارو تجویز شود. چرب شدن پوست، که می توان با استفاده از شیرپاک کن ها و شوینده ها این چربی را کم کرد. یکی دیگر از

تا 3 سال 35 درصد و بالای 3 سال 3 درصد از کالری مورد استفاده بدن خود را باید از چربی ها بدست آورند. این چربی ها باید از نوع چربی های اشباع نشده باشد و از خوردن چربی های اشباع اجتناب شود. مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده ولی مصرف آبمیوه محدود شود. حداقل نیمی از دانه های خورد شده از غلات سبوس دار باشد. مصرف نوشیدنی های شیرین گازدار بسیار محدود شود. بعد از دوسالگی از مواد لبنی بدون چربی

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

“),t.close},t.write(‘

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *