دسته‌ها
دارو

عوارض مصرف ملوکسیکام در دوران شیردهی

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا) دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.با دروانا همراه شوید.

لقمان،حکمت سلامتی

دارای جایگاه شایسته در نظام سلامت کشور

برخوردار از قابلیت های رقابتی ممتاز در تراز جهانی

گواهیه های تعالی سازمانی

عوارض مصرف ملوکسیکام در دوران شیردهی

گواهیه های محیط زیست

کسب رتبه عالی از سوی اداره کار و امور اجتماعی

گواهیه های مدیریت کیفیت

هدف اصلی ما کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و سالم تر در سلامت جامعه می باشد

هدف اصلی ما کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و سالم تر و ایجاد یکی از موفق ترین شرکت های دارویی در زمینه تحقیقات ، کیفیت
، تولید ، فروش درجهت ارتقاء سلامت جامعه می باشد .عملکرد و روند کار ما بگونه ای طراحی شده است که به نتایج کیفی بالاتر
از حد انتظار بیماران ، مشتریان ، شرکاء تجاری و قانون گذاران دست یابیم . بیش از 45 سال است که ما در رابطه با تحقیق
و توسعه ، ساخت و بازاریابی و راه حل های نوین سلامتی فعالیت داریم . سعی و تلاش مدیران و کارشناسان این شرکت بر این
است که در تمامی لحظات، حامی و پشتیبان بیماران بوده و در تسکین و بهبود آلام آنها همراهشان باشند.

فرم سفارش آنلاین محصول

سفارش محصول الکترونیکی

درخواست همکاری

ارسال رزومه

نظرسنجی از پزشکان

نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات

انتقادات و پیشنهادات

نظرسنجی عمومی

نظرسنجی از داروخانه

نظر سنجی از مسئولین فنی داروخانه

نظرسنجی از پخش ها

نظرات ناظرین شرکت های پخش

تلاش مستمر در جهت ارتقای کیفیت و اثربخشی فرآیندها و محصولات

گواهی ها، گواه ماست

شرکت دارویی و بهداشتی لقمان با سابقه قریب به نیم قرن، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع محصولات دارویی در ایران (تهران) می باشد. محصولات این شرکت شامل بیش از 13 مورد در اشکال مختلف دارویی از قبیل قرص ، کپسول ، ویال ، شربت ، سوسپانسیون ، ساشه و در گروههای آنتی بیوتیک ( گروههای ماکرولید ، سفالوسپورین ، بتالاکتام ، پنم ها ) و غیر آنتی بیوتیک می باشد.
شرکت دارویی و بهداشتی لقمان با تکیه بر نیروی متخصص و ماشین آلات مدرن، محصولات خود را با رعایت کامل اصول GMP تولید مینماید ، فرمولاسیون محصولات در این شرکت به وسیله پیشرفته ترین و دقیق ترین روشهای آزمایشگاهی مورد تایید و کنترل کامل قرار میگیرد و نتیجه آن کیفیت بسیار بالای داروی ساخته شده با حفظ خصوصیات شیمیایی مواد و اثربخشی مناسب است که قابل قیاس با نمونه های تجاری خارجی است.


در هر لحظه با ما در تماس باشید

آدرس :

تهران،کیلومتر 1 جاده مخصوص کرج (بزرگراه شهید لشگری)

روبروی شرکت محورسازان، شرکت دارویی و بهداشتی لقمان (سهامی عام)

صندوق پستی : 1443-14155
کد پستی : 1389737611
تلفن : 3-4454121 -21
فکس : 4454755 – 21
پست الکترونیک :

info@loghmanpharma.com

تمامی حقوق وب سایت متعلق به شرکت دارویی و بهداشتی لقمان (سهامی عام) می باشد. © 216

ژنریک دارو : ملوکسیکام Meloxicam

ملوکسیکام یک داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID) است که برای برطرف کردن علائم آرتروز، مانند التهاب، تورم، سفتی و درد مفاصل استفاده می شود. با این حال این دارو آرتروز را درمان نمی کند بلکه تا زمانی که به مصرف آن ادامه می دهید، علائم بیماری بهبود می یابند. داروی ملوکسیکام تنها با نسخه پزشک در دسترس بیمار قرار می گیرد و به شکل کپسول، قرص و سوسپانس موجود است. 

در صورتیكه تصمیم به مصرف دارویی دارید همه جوانب آن باید بدقت بررسی گردد. درمورد مصرف داروی ملوکسیکام موارد زیر باید درنظر گرفته شوند:

اگر به ملوکسیکام یا هر داروی دیگری حساسیت نشان داده اید، حتما پزشک خود را مطلع سازید. به علاوه اگر دچار حساسیت های دیگری هم هستید، مانند حساسیت غذایی، حساسیت به رنگ، مواد نگهدارنده و یا حیوانات، به پزشک خود اطلاع دهید. در مورد داروهایی که تاکنون مصرف نکرده اید، ابتدا دستورالعمل دارو را بخوانید. 

مطالعاتی که تاکنون در مورد مصرف داروی ملوکسیکام در اطفال انجام شده، هیچ گونه مشکلی در این زمینه نشان نداده و مصرف این دارو را برای این گروه سنی محدود نساخته است.

عوارض مصرف ملوکسیکام در دوران شیردهی

مطالعاتی که تاکنون در مورد مصرف داروی ملوکسیکام در افراد سالمند انجام شده، هیچ گونه مشکلی در این زمینه نشان نداده و مصرف این دارو را برای این گروه سنی محدود نساخته است. به هرحال افراد سالمند مبتلا به بیماری های گوارشی، قلبی و کلیوی هستند که لازم است دارو برای این افراد با احتیاط مصرف شود. 

در رابطه با تاثیر مصرف این دارو در دروان شیردهی بررسی کافی انجام نشده است. در این دوران بهتر است خطرات و مزایای مصرف دارو را در نظر گرفته و سپس تصمیم به مصرف دارو بگیرید. 

بعضی داروها را نباید در زمان غذا خوردن یا با برخی غذاهای خاص مصرف کرد چرا که ممکن است تداخلاتی به وجود آید. مصرف تنباکو و الکل با بعضی داروها نیز خطرناک می باشد. در مورد زمان مناسب مصرف دارو و غذاهای مناسب در دوره ی مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید. مصرف ملوکسیکام با الکل، برخی غذاها و دخانیات توصیه نمی شود، اما گاهی اجتناب ناپذیر است. در این مواقع نیز پزشک میزان مصرف دخانیات و دارو را مشخص می کند. 

وجود مشکلات پزشکی دیگر بر روی اثر بخشی ملوکسیکام تاثیر می گذارد. در صورتی که مشکلات دیگری دارید، با پزشک خود در میان بگذارید، به ویژه اگر یکی از موارد زیر باشند:

برای ایمنی و اثربخشی بهتر این دارو، آن را درست طبق دستورات پزشک مصرف کنید. مصرف زیاد این دارو احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد. داروی ملوکسیکام همراه با یک دستورالعمل دارویی به بیمار عرضه می گردد. بسیار مهم است که تمام اطلاعات مربوط به آن را خوانده و درک کنید. در مورد هر نکته که متوجه نمی شوید، با پزشک مشورت کنید. مایع خوردنی را پیش از مصرف به خوبی تکان دهید. میزان مصرف را با استفاده از قاشق های مخصوص، سرنگ های اندازه گیری یا فنجان های دارو تعیین کنید. قاشق های غذاخوری مورد استفاده در خانه میزان درستی از دارو به شما نمی دهد. کپسول این دارو را به طور کامل ببلعید. آن را نشکنید، خراش ندهید و از جویدن آن نیز خودداری کنید. می توانید این دارو را همراه با غذا یا بدون غذا مصرف کنید. دقیقا همان برندی از دارو را مصرف کنید که پزشک تجویز کرده. دیگر های تجاری دارو ممکن است تاثیر متفاوتی داشته باشند. اگر مجددا دارو را خریداری کرده ولی متفاوت از قبل به نظر می رسد، حتما با پزشک خود یا پزشک حاضر در داروخانه مشورت کنید. 

ملاقات منظم با پزشک و بررسی بهبود بیماری در طی مصرف ملوکسیکام، بسیار اهمیت دارد. این امر به پزشک اجازه می دهد تا اثر بخشی دارو را بررسی کرده و در مورد ادامه مصرف دارو تصمیم گیرد. آزمایش های خون و ادرار برای بررسی عوارض جانبی لازم خواهند بودمصرف قرص ملوکسیکام خطر حملات قلبی یا سکته مغزی را افزایش می دهد. این عوارض در افرادی رخ می دهد که دارای سابقه مشکلات قلبی و عروقی هستند و همچنین افرادی که مدت زیادی است از این دارو مصرف می کنند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

ملوکسیکام ممکن است باعث خونریزی معده یا روده شود. این مشکل ممکن است بدون هیچگونه علائم هشداردهنده رخ دهد. اگر در گذشته دچار زخم معده بوده اید یا سیگاری هستید، الکل مصرف می کنید و یا سن شما از 6 سال است و از لحاظ جسمی ضعیف هستید و یا اگر از داروهای دیگری استفاده می کنید (مانند استروئیدها یا رقیق کننده های خون) احتمال خونریزی در معده یا روده شما افزایش می یابد. مشکلات کبدی نیز در زمان مصرف این دارو رخ می دهند. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

مصرف این دارو ممکن است باعث بروز عوارض جانبی جدی شود. گاهی اوقات عوارض جدی بدون هیچ هشداری رخ می دهند. با این حال گاهی پیش از بروز عوارض هشدارهایی مشاهده می شود که عبارتند از:

به علاوه مشکلات قلبی مهم نیز ممکن است رخ دهند از جمله درد و سفتی در قفسه سینه، ضربان قلب سریع و نظم، گرم شدن غیرعادی پوست. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. ملوکسیکام ممکن است باعث بروز یک واکنش حساسیتی خطرناک به آنافیلاکسی شود. گرچه به ندرت این مشکل رخ می دهد، اما معمولا در بیمارانی اتفاق می افتد که نسبت به آسپیرین و دیگر داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی حساس هستند. آنافیلاکسی یک واکنش بسیار خطرناک است و به مراقبت های فوری پزشکی نیاز دارد. مهم ترین علائم مربوط به آنافیلاکسی عبارتند از: تنفس خیلی سریع یا نظم، نفس نفس زدن یا غش کردن. دیگر علائم مربوط به آن نیز عبارتند از تغییر رنگ پوست صورت، ضربان قلب خیلی سریع اما نظم، کهیرهای پوستی و التهاب یا پف کردن پلک ها و اطراف چشم. اگر این علائم را مشاهده کردید، به کمک های خیلی فوری ناز خواهید داشت و باید فورا به اورژانس منتقل شوید. با اورژانس تماس بگیرید، روی زمین دراز بکشید، خود را بپوشانید تا گرم شوید و پاهای خود را بالاتر از سرتان قرار دهید. در این وضعیت بمانید تا کمک برسد. واکنش های شدید پوستی در طول دوره درمان با این دارو بروز می کند. اگر تاول های پوستی، شل شدگی در پوست، ضایعات پوستی قرمز، آکنه و یا بثورات پوستی، زخم بر روی پوست  مشاهده می کنید یا دچار تب  لرز شده اید، به پزشک مراجعه کنید. مصرف ملوکسیکام در طول دوره آخر بارداری می تواند به نوزاد متولد نشده آسیب برساند. اگر در زمان مصرف دارو فکر می کنید باردار شده اید، به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو ممکن است باعث تاخیر در تخمک گذاری زنان شود و یا بر روی باروری آنها تاثیر بگذارد. اگر تصمیم به بچه دار شدن دارید، پیش از مصرف دارو با پزشک خود صحبت کنید. اگر دچار اضافه وزن غیر معمول یا ادم (احتباس مایعات و یا تورم بدن) شده اید به پزشک اطلاع دهید. مایع خوراکی موبیک Mobic حاوی سوربیتول وقتی با سدیم سولفونات پلی استایرن مصرف شود، ممکن است باعث بروز مشکل جدی روده شود. این دو دارو را با هم مصرف نکنید. در زمان مصرف این دارو از هیچ دارو و مکمل دیگری، اعم از داروهای با نسخه و یا بدون نسخه، مصرف نکنید مگر با توصیه و مشورت پزشک. 

در کنار تاثیرات مفید، هر دارو دارای عوارض جانبی نیز می باشد. گرچه تمام این عوارض جانبی اتفاق نمی افتند، اما در صورت بروز هریک از آنها درمان های خاصی لازم است. در صورت مشاهده ی هر یک از علائم زیر فورا به پزشک مراجعه کنید:

برخی عوارض جانبی نیاز به درمان نداشته و به خودی خود درمان می شوند. این عوارض در طول زمان و با مطابقت بدن به دارو برطرف می شوند. به علاوه پزشک نیز راهکارهایی برای پیشگیری ز بروز این عوارض و یا درمان آنها ارائه می دهد. در صورتی که هر یک از عوارض زیر به طور مستمر مشاهده شدند و یا در مورد آنها سوالی داشتید، با پزشک خود مشورت کنید. 

عوارض دیگری که در اینجا لیست نشده اند هم ممکن است اتفاق بیفتد. به هرحال در صورت مشاهده هرگونه عوارض به پزشک مراجعه کنید. 

 بدانید : آرتروز چیست و چگونه درمان می شود؟

بدانید : درباره آرتروز این 5 نکته را باید بدانید, حتی اگر جوان هستید!

بدانید : درد آرتروز را چگونه بدون دارو کاهش دهیم

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

(اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

تصویر امنیتی جدید

جراحی پلاستیک تنها راه مقابله با پیری یا اصلاح صورت نیست با کمک این تمرین ها می توانید شکل بینی را زیباتر کنید، لبها را حجیم تر کنید و خط لبخند را از بین ببرید.

در اين مقاله با عسل و دارچين، درمان کننده بسياری از بيماری ها آشنا می شويم

All Rights Reserved – © 219 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *