دسته‌ها
دارو

عوارض مصرف پروژسترون در بارداری

دانشه فرزند: پروژسترون یک نوع هورمون زنانه است. آمپول پروژسترون شبیه به همان پروژسترونی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می کند.

تزریق درون ماهیچه ای پروژسترون به صورت شیشه های مولتی دوز 5 میلی گرم در میلی لیتر عرضه می شود. پروژسترون موجود در روغن را باید زیر هود مخصوص مخلوط کرد بنابراین فقط داروسازی که داروها را ترکیب می کند می تواند آن را بسازد، این ها معمولا در داروخانه های تخصصی در زمینه داروهای باروری موجودند و این آمپول به دلیل عدم وقوع قاعدگی و خونریزی های رحم به دلیل کمبود پروژسترون تجویز می شود.

در صورتی که این آمپول در مورد عدم وقوع قاعدگی و تاخیر در پریود تجویز شده باشد معمولا پس از گذشت 1 روز الی دو هفته از تزریق باید قاعدگی اتفاق بیوفتد.

عوارض جانبی معمول در اثر مصرف این دارو عبارتند از:

راهنمایی: در صورت مشاهده هرگونه عوارض مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید. گاهی ممکن است پزشک تشخیص دهد نفع دارو برای شما مهم تر از خطر عوارض است.عوارض مصرف پروژسترون در بارداری

عوارض جانبی جدی مصرف این دارو عبارتند از:

تزریق آمپول پروژسترون به ندرت ممکن است باعث لخته شدن خون، تغییرات بینایی و شوک آنافیلاکسی گردد.

در موارد زیر بهتر است حتما قبل از تزریق با پزشک مشورت کنید:

هورمون پروژسترون برای لانه گزینی تخمک لقاح یافته در رحم و برای حفظ بارداری ضروری است. بنابراین پزشک ممکن است تشخیص دهد که شما برای حفظ بارداری خود نیاز به پروژسترون اضافی دارید و برای تان تزریق آمپول پروژسترون را در ابتدای بارداری تا هفته دوازدهم جهت پیشگیری از سقط جنین زودرس تجویز کند. بعد از هفته دوازدهم تزریق این آمپول می تواند خطرناک باشد. آمپول پرولوتون هم نوعی پروژسترون طولانی اثر است که بعد از هفته دوازدهم بارداری تزریق می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع
«سه ماهه اول»
واقع در بخش
«بارداری»
می‌باشد.

در ادامه مطالعه
تعدادی از مطالب
مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در

کانال تلگرام دانشه فرزند

هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

در ادامه، مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

کپی‌رایت © دانشه فرزند. ۱۳۸۸-۱۳۹۷ کلیه حقوق مادی و معنوی
این دانشه طبق قوانین حق تکثیر محفوظ بوده و متعلق به
پدید آورندگان می‌باشد. دانشه فرزند کاملاً مستقل است و وابسته
به هیچ سازمان، نهاد و یا ارگان دولتی نمی‌باشد و توسط
گروه فرزند مدیریت می‌شود. این دانشه شامل کلیه اطلاعات مورد
نیاز برای بچه دار شدن بوده و تنها در راستای اهداف آموزشی
طراحی گردیده‌است. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی
خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک
حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. لطفاً قبل
از استفاده از مطالب این سایت کلیه قوانین، مقررات و شرایط استفاده
از آن را مطالعه نمایید، استفاده شما از مطالب این
سایت نشان دهنده توافق شما با کلیه
قوانین و مقررات
می باشد.

استفاده از مطالب و محتوای دانشه فرزند در دیگر سایت‌ها و
رسانه‌های الکترونیکی تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز بوده و
استفاده از مطالب دانشه فرزند در رسانه‌های چاپی تنها با کسب
موافقت‌ه کتبی مجاز می‌باشد.
کلیه مطالب و محتوای تولید شده در دانشه فرزند تحت مجوز
Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4. در دسترس است.

All contents copyright ©
Farzand Encyclopedia.
21-219 All rights reserved.

This Internet site provides information of a general nature and is designed
for educational purposes only. If you have any concerns about your own health
or the health of your child, you should always consult with a physician or other
healthcare professional. Please review the Terms of Use before using this site.
Your use of the site indicates your agreement to be bound by the
Terms of Use.
This work is licensed under the Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.
International License.

Click here

to view a copy of this license.

For contact us, send email to info[a]farzand.net

شیاف پروژسترون (Progesterone) با تجاری سیکلوژست از هورمون‌های زنانه است که به منظور درمان مشکلاتی نظیر ناباروری، سندروم پیش از قاعدگی، زایمان زودرس و افسردگی پس از زایمان ناشی از کمبود پروژسترون توسط پزشک تجویز شده و کمبود این هورمون را در بدن خانم‌ها جبران کند. شیاف پروژسترون با عملکردی که دارد حاملگی را حفظ کرده و از سقط جنین جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که شیاف‌های سیکلوژست نباید در طی دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد.

پروژسترون از هورمون‌های جنسی زنانه است که در بارداری نقش مهمی ایفا می‌کند و در واقع کمبود این هورمون است که بارداری و حفظ جنین را با مشکل مواجه می‌سازد. علاوه بر این، سندروم پیش از قاعدگی از مشکلاتی است که با افزایش هورمون زنانه قابل حل می‌باشد. به هر حال در بسیاری از موارد ممکن است پزشک زنان برای برطرف شدن مشکلات شما شیاف پروژسترون را برایتان تجویز کند.

پروژسترون اصلي‌ترين پروژستين انساني با كاربردهاي متعدد است. اين هورمون با مهاركردن قاعدگي و كاهش انقباضات رحمي، نقش مهمي در حفظ حاملگي و پيشگيري از سقط عادتي و سقط تهديدكننده دارد. استفاده از شیاف پروژسترون در بارداری سبب افزایش و پایداری آندومتر و نگاهداشتن جنین در جدار آندومتر می شود.

میزان دقیق مصرف پروژسترون در افراد مختلف متفاوت بوده و باید حتما توسط پزشک تعیین گردد. شیاف‌های سیکلوژست را می‌توان داخل واژن و یا مقعد قرار داد. در هر دو مورد، شیاف‌ها ذوب می‌شوند و پروژسترون خروجی از طریق رگ‌های خونی فراوان موجود در این مناطق جذب می‌شود.عوارض مصرف پروژسترون در بارداری


در ابتدا واژن خود را بشوئید. برای این کار از یک صابون غیر معطر استفاده کرده و قسمت‌های بیرونی مهبل و ناحیه اطراف آن را به آرامی بشویید. ‌هرگز اقدام به شستشوی کانال واژن خود نکنید و قبل از شروع به این کار حتما دستان خود را بشویید. پس از شستشو به آرامی ناحیه‌ی واژن خود را با یک حوله کتان لطیف خشک نمائید.

در مرحله بعد شیاف را آماده کنید. اپلیکاتور شیاف (ابزاری که به وسیله آن شیاف را در بدن خود قرار می‌دهید.) را از جعبه خود در آورید و آن را آماده‌ی کار نمائید. برای این کار انتهای آن را با یک دست خود مابین انگشت شست و انگشت اشاره بگیرید و از دست دیگر خود برای قرار دادن قرص یا کرم در ورودی آن کمک بگیرید.

قرار گرفتن در پوزیشن مناسب بدنی. پاهای خود را حدود عرض شانه‌ها باز کنید؛ یک پای خود را بر روی سکویی همانند گوشه توالت فرنگی یا یک صندلی کوتاه قرار دهید تا قدری از زمین فاصله بگیرد. وضعیت مناسب دیگر دراز کشیدن بر روی کمر با زانوهای جمع شده می‌باشد.

دهانه واژن خود را باز کنید. با دست غیر عامل خود لبه‌های واژن (لابیا) را باز کنید و اپلیکاتور را در دهانه آن قرار دهید.

شیاف را به درون واژن خود فشار دهید. برای وارد کردن شیاف به درون واژن می‌توانید اهرم پیستون مانند اپلیکاتور شیاف را فشار دهید یا از انگشت اشاره خود برای این کار کمک بگیرید. تا جایی که احساس نارحتی نمی‌کنید شیاف را به درون فشار دهید. اگر از پیستون اپلیکاتور استفاده می‌کنید تا ورود کامل شیاف به واژن، پیستون آن را فشار دهید.

نگهداری از اپلیکاتور. اپلیکاتور را از دهانه واژن خود خارج کنید و اگر مجدا از آن استفاده می‌کنید آن را بخوبی با آب و صابون مایع بشویید؛ در غیر اینصورت آن را داخل سطل زباله بیندازید. پس از آن دست‌های خود را نیز با آب و صابون بشویید و خشک نمائید. ممکن است حدود یک ساعت طول بکشد تا شیاف استعمال شده جذب بدن شما شود. بنابراین اگر در این حین از جای خود بلند شوید ممکن است نشت مایع از واژن خود را احساس نمائید.

توجه کنید که بین زمان گذاشتن شیاف تا اجابت مزاج حداقل باید یک ساعت فاصله باشد وگرنه جذب مناسب صورت نمی گیرد. در صورت بروز چنین اتفاقی شیاف باید ۱۲ ساعت بعد مجددا گذاشته شود. اما اگر همیشه دچار چنین حالتی شده و به هیچ عنوان نمی توانید آن را تحمل کنید، شیاف بصورت واژینال استفاده شود.


هر داروی ممکن است برای افراد مختلف ،عوارض مختلفی نیز داشته باشد و تاثیرات آن نیز متفاوت می باشد. بر اثر مصرف شیاف های سیکلوژست ،عوارضی مثل بی خوابی ، درد پستان، ناراحتی های شکمی یا درد ، قرمزی پوست ، خستگی و یبوست را داشته باشد. دقت داشته باشید منظور این نیست که این عوارض برای همه بیماران به وجود می آید.

عوارض دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر اثر مصرف این شیاف ها برای بیمار به وجود بیاید مانند :

در صورت وجود موارد زیر برای بانوان باید حتما با احتیاط کامل مصرف گردد :

از آنجایی که شیاف‌های واژینال برای شرایط مختلفی تجویز و استفاده می‌شوند (همانند عفونت باکتریایی یا عفونت قارچی، خشکی واژن، عدم تعادل هورمونی و) عوارض ناشی از آن می‌تواند متفاوت باشد. با این وجود عوارض خطرناک نمی‌باشند و نیاز به مراقبت‌های پزشکی ندارند. اگر احساس کردید که واکنش‌های آلرژیک در شما اتفاق افتاده است آن را با پزشک خود در میان بگذارید؛ واکنش‌های آلرژیک می‌تواند شامل تورم در ناحیه واژن یا اطراف آن و خارش، کهیر و احساس تنگی در ناحیه قفسه سینه باشد.بخوانید:


همه چیز در مورد شیاف دیکلوفناک (Diclofenac)


موارد مصرف شیاف آنتی هموروئید


فواید شیاف ایندومتاسین(INDOMETHACIN)گردآوری توسط بخش سلامت


مجله دلگرم


پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)

 

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرادپرداز محفوظ است ؛ هر گونه استفاده از مطالب دلگرم با رعایت شرایط بازنشر امکان پذیر است.

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

“),t.close},t.write(‘

شیاف سیکلوژست مضرات پروزسترون مصنوعی را ندارد و تاثیر منفی بر روی جنین شما نخواهد داشت. ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بدانید )

عوارض مصرف پروژسترون در بارداری

عملکرد و پیچیدگی هایی در دستگاه گوارش بوجود آید و خود را به صورت اسهال و تهوع نشان می دهند به طوریکه فرد باردار دچار خطراتی مانند سقط جنین و علائم زایمان زودرس خواهد شد.غذاهای خطرناک برای خانم های باردار عبارتند از گوشت خوک، گوشت قرمز، جوجه بیش از حد پخته شده، گوشت های فرآوری شده، غذاهای دریایی خام و سوشی و غذاهایی که در دوران بارداری نباید بخورید! تخم مرغ برای خانم های

. گام های مهمی شامل قدم زدن پس از نشستن طولانی می تواند تاثیر موثری داشته باشد. کم تحرکی اسپرم می تواند منجر به ناباروری مردان شود، اما قابل درمان است. برخی از گزینه ها عبارتند از: تلقیح داخل وریدی (IUI): همچنین به عنوان تلقیح مصنوعی شناخته شده است، روش IUI شامل اسپرم جمع آوری شده و شسته شده است. سپس سریع ترین اسپرم در حال حرکت با استفاده از یک لوله پلاستیکی خوب به رحم وارد می

از این روش ها آمنیو سنتز است که در این روش با استفاده از یک سوزن بلند از داخل حفره رحم و مایع آمینوتیک که در آن قرار دارد مقداری مایع کشیده شده و سلول های این مایع مورد آزمایش قرار می گیرد، استفاده از این روش در هفته پانزدهم تا شانزدهم بارداری امکانپذیر است. وی در ادامه افزود: نمونه برداری از پرزهای جفتی از دیگر روش های تهاجمی است که در این روش امکان تشخیص جنسیت جنین و بیماری های آن

شنا چه برای بارداران و چه برای افراد عادی، ورزشی ایده آل است؛ با این وجود بارداران باید نکاتی را در این خصوص رعایت کنند. شنا ورزش بسیار خوبی است؛ زیرا هر دو گروه ماهیچه های بزرگ بدن (دست و پا) را در بر می گیرد. هر چند کم، اما تاثیرات خوبی نیز بر سیستم قلبی و عروقی دارد. شنا به خانم های باردار کمک می کند که علی رغم افزایش وزن در دوران بارداری، احساس بی وزنی کنند. همچنین خطر صدمه رسانی این ورزش

وزنشان در طول دوران بارداری باشند و اگر هم دچار اضافه وزن هستند، قبل از بارداری نسبت به کاهش آن اقدام کنند. بیماری دیابت نیز باید کنترل شود. مطالعات نشان داده افرادی که لبنیات و کلسیم کافی استفاده می کنند، کمتر دچار افزایش فشارخون بارداری می شوند. اگر خانم باردار به دلیل مشکلات گوارشی نمی تواند از لبنیات استفاده کند باید مکمل کلسیم مصرف کند. فشارخون بعد از بارداری؛ افزایش یا کاهش؟

زناشویی داشت. معمولا در یک بارداری عادی رابطه برای زن باردار سالم و همسرش ایرادی ندارد. ضمنا فعالیت جنسی مکرر نباید در یک بارداری سالم، مشکلی ایجاد کند. معمولا همسران می توانند فعالیت جنسی قبلی خود را ادامه دهند. البته اگر خانم در معرض زایمان زودرس باشد یا یکی از مشکلات بارداری مانند کوتاهی یا اتساع دهانه رحم، نشت مایع آمنیوتیک، جفت سرراهی یا خونریزی داشته باشد یا سابقه سقط ناشی از زایمان زودرس داشته

. مرحوم عبدالله احمدیه در کتاب “راز درمان” آورده است در صورتی که سیر بیش از اندازه مصرف شود می تواند عوارض گوارشی شامل سوءهاضمه، دل درد، اسهال و استفراغ ایجاد کند که آب انار در کاهش این عوارض کمک کننده است. در صورتی که فرد دچار مشکلات انعقادی باشد یا از داروهای ضدانعقاد استفاده کند، بهتر است از مداومت به مصرف سیر خودداری کند چرا که سیر می تواند باعث طولانی شدن زمان انعقاد

بادام زمینی و سیب، پنیر و کراکر غلات. آووکادو و سالسا (چربی های سالم و کاروتنوئید): آووکادو یک میوه است. اما برای اهداف تغذیه ای منبع خوبی از چربی های مفید نیز خواهد بود. مطالعات انجام شده نشان می دهد که مصرف آووکادو باعث می شود به مدت 5 ساعت حس سیری داشته باشید. اگرچه آووکادو سرشار از چربی است اما کالری زیادی برای بدن تولید نمی کند. نصف آووکادو تنها به اندازه یک مشت پر از آجیل های مختلف

زنان می توانند آن را تحمل کنند. در این مواقع می توان با احتیاط استروژن تجویز کرد ولی در مواقعی که خانم تمایلی به مصرف استروژن ندارد یا به هر دلیلی نمی توان استروژن تجویز کرد، پروژسترون می تواند جایگزین خوبی باشد و تا حدودی علائم را کاهش دهد ولی پروژسترون هم موجب بروز عوارضی مانند چاقی، احتباس مایع و می شود. پس قدم بعدی بعد از تجویز استروژن، پروژسترون است، ولی داروی دیگری وجود دارد که تاثیر

سلول ها و دفع مواد زائد کمک میکند. همچنین مصرف آب باعث میشود شکم شما پر شود و کمتر به سراغ چیپس و هله هوله بروید. درضمن خطر کم آبی بدن را جدی بگیرید. زیرا می تواند منجر به زایمان زودرس شود . نکته خوشحال کننده این است که هرجور که به بدن آب برسانید قبول است (آب میوه، شیر، سوپ، چای و قهوه بدون کافئین) پس روی میزان کلی مایعاتی که میخورید حساب کنید. میوه های رنگارنگ و سبزیجات : هر میوه

، سینه و رحم در زنان شود. این متخصص هشدار داد: کبد چرب اگر کنترل نشود و فرد بیماری را به درجه 3 آن برساند بی شک خطر نارسایی کبد و در نهایت مرگ را شاهد خواهد بود. کبد چرب یک عارضه قابل برگشت بوده و این موضوع وابسته به تغییر در سبک زندگی بیمار است. اما متاسفانه اگر این سبک زندگی ناسب ادامه پیدا کنند بی شک با افزایش این بیماری در سطح کشور رو به رو خواهیم شد. دبیر انجمن آنکولوژی

هر زن بارداری در این دوران به طور طبیعی حد خون بدن او تا 5 درصد افزایش می یابد و نیاز بدن وی به آهن بالا می رود و آهن به عنوان تولید کننده هموگلوبین نقش اساسی در خون سازی دارد. بدن این آهن اضافی را برای مصارف جفت و جنین نیاز دارد. ما در این مقاله از کم خونی در بارداری می گوییم. اکثریت زنان، بارداری را با کم خونی موجود از گذشته آغاز می کنند و این کم خونی در بارداری تا بعد از تولد نوزاد

ملاسما در زنان شایع تر از مردان است، افزود: این عارضه در زنان باردار بسیار شایع بوده و به ماسک بارداری نیز معروف است. این متخصص پوست و مو با بیان اینکه مصرف قرص های جلوگیری از بارداری سبب ایجاد ملاسما شده که وقتی زنان وضع حمل می کنند یا مصرف قرص های جلوگیری از بارداری را متوقف کنند، ملاسما به خودی خود برطرف می شود، بیان کرد: این لکه های قهوه ای (ملاسما) در دوران بعد از زایمان به تدریج

، رژیم های گیاه خواری در دوران بارداری از فواید و مزایای متعددی برخوردارند. گیاه خواران اغلب کلسترول و فشار خون پایین تری داشته و کمتر در معرض خطر فشار خون بالا و ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند. رژیم های گیاه خواری معمولا غلات سبوس دار، حبوبات، دانه ها، میوه ها و سبزیجاتی را شامل می شوند که همگی بسیار مغذی هستند. با این حال، زنان باردار گیاه خواری که از دیابت بارداری رنج می برند، در معرض خطر

دانست و یادآور شد: بدن درد، سرفه و گلو درد از نشانه های ویژه آنفلوانزا است که این علائم در بیماری سرما خوردگی به ندرت دیده می شد. گروه های پر خطر را بشناسیم دکتر غلام نژاد با بیان اینکه زنان باردار، افراد دارای نقص ایمنی، مبتلایان به نارسایی های کلیوی و کبدی، افراد بالای 5 سال به ویژه 65 سال و کودکان بالای 6 ماه و زیر 5 سال از مهم ترین گروه های خطر ابتلا به این بیماری هستند

تعاملات جنسی در این دوران (بارداری، شیردهی) تجارب جدیدی برای زوج را پیش می آورد که شاید به نوع خود ویژه و خاص باشد. مشخصا هورمونهایی که در دوران بارداری، پست پارتوم و شیردهی در بدن زن افزایش می یابد بر پاسخ دهی جنسی بویژه میل و اشتهای چنسی تآثیر دارد؛ اما باید تآکید کنم که نزدیک شدن زوج به همدیگر و تقویت صمیمیت بین آنها اثر مهاری بر عملکرد هورمون های مذکور دارد. اثر معکوس هورمونها بر میل

متوجه می شوند که می توانند با انجام کارهایی، کاهش اشتهایشان را کنترل کنند. با استفاده از روش های زیر می توانید دوباره اشتهایتان را افزایش دهید: سه ماهه اول بارداری چه چیزی در حال اتفاق افتادن است: کاهش اشتها اغلب با حالت تهوع و استفراغ مربوط به حاملگی همراه است و 7 تا 85 درصد از زنان باردار به آن دچارند (اگر سه بار در روز حالت تهوع دارید، تعجب آور نیست که این روزها

خاصی مصرف کند که از نظر PH محیط بدن مادر را حالت اسیدی یا قلیایی کند امکان تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد و این مساله به لحاظ علمی در دنیا ثابت نشده است. البته روش های علمی تعیین جنسیت وجود دارد که در حالت عادی انجام نمی شود مگر در مواردی که احتمال بیماری های خاص در جنس خاصی وجود داشته باشد که باید از آن جلوگیری شود که این روش ها بسیار پرهزینه و پرعوارض است. اسیدفولیک بخورید

سرگرمی ندارد و مستقیم بر زندگی روزمره مردم به ویژه زنان ایرانی تأثیر می گذارد. داشتن این وسیله در خانه همچنین به عنوان یکی از نمادهای پیشرفت اجتماعی و اخلاقی و رفاه اقتصادی بوده، سطح کیفی زندگی و شاخص طبقه اجتماعی دارندگانش را نشان می داده است. این نگره را در پاره نوشتاری که از آل احمد آمد نیز به روشنی می توان بازیافت. داده های تاریخی نشان می دهد ماشین لباسشویی نیز همچون بسیاری از

یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری برای اغلب خانمها سوزش سر دل است. جنین در حال رشد و نمو آن قدر در بدن مادرش تغییر ایجاد میکند تا بتواند صحیح و سالم به دنیا بیاید، یکی ازمهمترین تحولاتی که بارداری برای مادر به وجود میآورد ناراحتیهای گوارشی است. یبوست، نفخ، حالت تهوع و سوزش سر دل . ما این بار سوزش سر دل را بررسی میکنیم زیرا آن هایی که باردار بوده اند یا شده اند از این حس

موثر هستند اما به شرطی که به درستی و به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرند. شما باید در زمان درست قرص خود را مصرف کنید و از سیگار کشیدن اجتناب کنید، چون می تواند فشار خون شما را افزایش داده و باعث به خطر افتادن سلامتی شما شود. -توجه کنید که چگونه بدن شما به هورمون ها پاسخ می دهد و درباره هر گونه نگرانی صحبت کنید. گاهی اوقات باید آزمایشی برای داشتن درمان درست انجام گیرد. -روی

باعث بهبود رشد و عملکرد سیستم های بدن فرزندمان می شود، بلکه به رشد مهارت های کلامی و عاطفی او نیز کمک می کند. همچنین این بررسی ها نشان می دهد که نوزاد صدای مادر را بهتر از صدای پدر تشخیص می دهد، زیرا مادرها با صدای آرام و آهنگین با فرزندشان صحبت می کنند و آواز می خوانند، اما این به آن معنا نیست که لالایی خواندن تنها از سوی مادر انجام شود، بلکه پدرها نیز می توانند و بهتر است که از همان دوران جنینی

هیروگلیف مصری از 26 قبل از میلاد در کتاب عهد عتیق فلز طلا برای اولین بار به عنوان یک فلز درخشان با ارزش مورد اشاره قرار می گیرد. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آن ها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمون های پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آن ها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده

. البته مصرف ماهی که امگا 3 فراوانی دارد برای شما در دوران بارداری نفع زیادی هم دارد، پس در انتخاب ماهی وسواس به خرج دهید اما آن را از بره غذایی تان حذف نکنید. ماهی های پیر و بزرگ ماهی های بزرگتر معمولا هم عمر می کنند و به همین دلیل میزان بیشتری جیوه در بدن خود ذخیره می کنند، بنابراین توصیه می شود خانم های باردار سراغ آنها نروند. هویج بیش از حد ممنوع

مایع نخاع متخصص مغز و اعصاب با گرفتن مایع مغزی نخاعی از درون نخاع (در پشت کمر) و بررسی آن می تواند بیماری ام اس را تشخیص دهد. این کار می تواند بر اساس تجویز پزشک و در مطب او با بیهوشی خفیف انجام گیرد (به صورت سرپایی). به افرادی که مایع مغزی نخاعی از آنها گرفته می شود توصیه می شود مقدار زیادی کافئین بنوشند تا بدن آنها مواد از دست رفته خود را بازسازی کند. حتما این کار باید تحت

در دوران بارداری تغییرات در رگ ها و سیستم انعقادی ایجاد می شود که فرد را مستعد ایجاد لخته می کند، به خصوص که اگر سابقه فامیلی یا فردی وجود داشته باشد. میزان خون زنان باردار به خصوص در اواسط بارداری کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند. این کاهش به خصوص وقتی فرد در وضعیت خوابیدن به پشت قرار می گیرید ممکن است مشکل آفرین شود. به علت افزایش نیاز به اکسیژن طی بارداری و تغییراتی که به

ه های آنها شوید. برای آرامش خاطر، با زنانی که در دوران بارداری خود مجبور به استراحت بوده اند، ارتباط داشته باشید. اگر دوست دارید، متفاوت با قبل و سایر افراد خانواده غذا میل کنید. مثلاً اگر دوست داشته اید برای صبحانه ماکارونی و برای ناهار، غلات بخورید. خودتان را مجبور نکنید غذاهایی بخورید که حالتان را بد می کنند. همیشه امکان جایگزینی غذاها وجود دارد. تا زمانی که غذاهای مقوی مصرف می کنید و به آنچه می خورید، توجه دارید، به خودتان و جنین کمک کرده اید.

. انیستیتوی ملی سلامت به زنان باردار توصیه می کند در 3 ماهه اول بارداری به طور خاص مصرف الکل را کنار بگذارند چرا که خطر سقط جنین را به شدت افزایش می دهد. نوشیدن الکل تنها در 3 ماهه اول بارداری برای نوزاد خطرناک نیست؛ این مساله می تواند در سرتاسر 9 ماهه حاملگی روی نوزاد اثرگذار باشد. اگر در دوران بارداری، مصرف الکل زیادی داشته باشید، نوزاد شما می تواند دچار یک سری مشکلات با سندرم جنین

یک کارشناس تغذیه کمبود ید در بدن را عامل مهمی در کم کاری تیروئید، گواتر، اختلال عملکرد ذهنی و افزایش استعداد به آسیب های ناشی از تشعشع هسته ای دانست که به دلیل اقدامات کشور مهار شده است. سمیه اسدی دراین باره گفت: کمبود ید در زنان باردار عوارض خطرناکی دارد و باعث سقط جنین ، مرده زایی، ناهنجاری های مادرزادی، اختلال حرکتی، روانی، ذهنی، کم کاری تیروئید، کری، لالی، عقب ماندگی روانی و ذهنی

یکی از مسائلی که ذهن بارداران را، بخصوص در ماه آخر بارداری نگران می کند، خطر پاره شدن کیسه آب جنینی و زایمان زودرس است، اما پارگی زودرس کیسه آب جنینی اتفاقی نیست که فقط در ماه آخر بارداری بیفتد. این اتفاق ممکن است حتی در ماه های اولیه حاملگی هم رخ دهد و به اشتباه با دفع ترشحات معمول این دوران اشتباه گرفته شود و مورد پیگیری قرار نگیرد که به گفته دکتر صفیه عشوری مقدم، متخصص زنان در این صورت و

“),t.close},t.write(‘

|܈#.PE2R|*P
endstream
endobj
7 obj
&gt&gt&gt]
/Group &gt
/Contents 8 R&gt&gt
endobj
8 obj
&gt
stream
xmOj}WǕGcxM5$1uBEsБ$MBC$Xc͹|nHM2X
a§}ހKHFP +KA”]|pE,|a’g1q8B6vkhb5}mi7(BܡNBb$`xQB p~pUr7]bj}٦(-)!,(#
CoӾo@#WPzWjo!t%㆖1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *