دسته‌ها
دارو

عوارض کپسول چربی سوز ونوستات

خواص دارویی و گیاهی

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید

برخی برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‏ آل، به دنبال سریع ترین راه ممکن هستند بدون اینکه عوارض آن را در نظر بگیرند و چه راهی راحت تر از مصرف قرص های چربی سوز؛ آن هم قرص ونوستات ! تحرک نداشته باشید و لاغر شوید! به گفته برخی از متخصصین قرص ونوستات نسبت به سایر قرص های چربی سوز کمترین عوارض را دارد و مورد تأیید نیز است. بنابراین در این مطلب به طور کامل در خصوص این دارو توضیح می دهیم.

قرص چربی سوزی چگونه کار می‌کند؟

برخی از این داروهای به‌اصطلاح قرص چربی‌سوز، داروهایی هستند که موجب تجزیه‌نشدن چربی‌ها در روده شده و باعث تولید اسهال چرب می‌شوند. البته این داروها در طولانی مدت باعث دفع ویتامین‌های محلول در چربی شده و فرد را با سوء تغذیه روبه‌رو می‌کند. گروه دیگری از داروهای چربی‌سوز هم هستند که مهار‌کننده جذب چربی دارند و باعث می‌شوند چربی وارد چرخه سوخت بدن نشود اما به‌طور کلی داروهای چربی‌سوزی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند چند مشکل ایجاد می‌کنند که بی‌احتیاطی و ناآگاهانه مصرف کردن آنها می‌تواند موجب مرگ شود.

چربی سوزها به طور خاصی طراحی شده اند تا به شما دوز مناسب از مواد مختلف برای کمک به چربی سوزی را بدهند. اما این بدان معنا نیست که با استفاده بیشتر، نتایج بهتری خواهید دید.

قرص چربی سوز ونوستات

همانطور که اشاره شد، خیلی ها به دنبال ساده ترین راه برای کاهش وزن هستند، وزنی که در طول چند سال افزایش یافته است را می خواهند در کوتاه ترین زمان از دست بدهند و به اندام ایده آل برسند. از میان انواع و اقسام قرص های چربی سوز که هر کدام نیز ساختار و شیوه اثر گذاری متفاوتی دارند، قرص چربی سوز ونوستات بییشتر در کانون توجه قرار دارد.

داروی ارلیستات با های مختلفی مانند زنیکال ( اصلی دارو، ساخت آلمان ) و در ایران با ونوستات تولید می شود. ونوستات یک مهار‌کننده برگشت‌پذیر آنزیم لیپاز است که با برقراری پیوند با این آنزیم، آن را غیرفعال می‌کند. بنابراین از هیدرولیز چربی تری‌گلیسرید به شکل قابل جذب (اسید چرب و مونوگلیسرید) جلوگیری می‌کند. ونوستات با مهار  آنزیم لیپاز از جذب یک سوم چربی‌های موجود در غذا جلو گیری می‌کند.

قرص ونوستات (venustat) با مهار آنزیم های چربی سبب عدم هضم چربی می شوند و این چربی های گوارش نیافته از بدن دفع شده و لاغری اتفاق می‌افتد.

 قرص ونوستات چگونه اثر می کند؟

مکانیسم اثر گذاری این دارو بر این اساس است که با اشتها کاری ندارند و چربی هم نمی سوزاند، بلکه در سطح دستگاه گوارش مانع جذب یک سوم چربی غذا می شود. یعنی غذایی را که مصرف می کنید، این قرص مانع جذب چربی در بدن می شود، در واقع این قرص همراه با غذا، درصد زیادی از چربی غذا را دفع می ‌کند. یعنی از افزایش وزن جلوگیری کرده و باعث تعادل وزن می شود.

از آنجا که این دارو معمولا جذب بدن نمی ‌شود، جزو دسته داروهایی است که عوارض جانبی کمی دارد. این می تواند یک خبر خوب باشد، اما قطعا در روند جذب ویتامین های محلول در چربی نیز تأثیر منفی دارد.

پیشنهاد مطالعه: متفورمین چیست؟ آیا مصرف متفورمین برای لاغری بی خطر است؟

چربی هایی که تجزیه و جذب نشده اند، باعث دفع مدفوع پر چرب شده و بوی بسیار زننده ای ایجاد می کنند. در ارتباط با مقدار چربی موجود در غذا، احتمال ایجاد سر دردهای شدید و دل دردهای طاقت فرسا در ۶ درصد مصرف کنندگان وجود دارد. در ضمن به علت اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی که شامل ویتامین های K , E , D , A است،( در واقع جذب ویتامین های E و D و A و k در مصرف‌ کنندگان این قرص ‌ها صورت نمی ‌گیرد) باید دو ساعت بعد از مصرف ونوستات نسبت به مصرف مکمل های مولتی ویتامین اقدام شود.

عوارض قرص ونوستات

همانطور که گفته شد اولین مشکل، عدم جذب ویتامین های محلول در چربی است، حال اگر قرار باشد فردی در کوتاه مدت از این قرص استفاده کند، دچار مشکل نخواهد شد، اما اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد، عوارض جانبی رخ خواهد داد.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قند خون می‏‌شود، بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‌‏شود.

این دارو موجب افزایش خون ‌ریزی ماهیانه در خانم‌ ها در اثر اختلال در انعقاد خون به علت کمبود ویتامین k می‌ شود. در مجموع: اسهال، مدفوع چرب، بی اختیاری یا تکرر مدفوع، جمع شدن گاز در شکم، دردهای شکمی، اختلالات عادت ماهیانه از عوارض جانبی ونوستات می باشد. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏‌های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏‌شود.

هشدار: برخی بررسی‌ها نشان داده است استفاده از این دارو برای طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود از این دارو تا حد نیاز و به اندازه تعادل و زیر نظر پزشک استفاده شود.

روش مصرف قرص ونوستات

این دارو به تنهایی نمی‌تواند تأثیر چشمگیری داشته باشد، بنابراین مصرف آن باید به صورت سه بار در روز همراه غذا و به همراه رژیم غذایی مناسب و ورزش باشد.

 موارد منع مصرف ونوستات

کسانی که مشکل تیروئید دارند و از داروی لووتیروکسین استفاده می کنند. کسانی که کمبود ویتامین دارند، خصوصا ویتامین های محلول در چربی،  کسانی که به علت بیماری قلبی عروقی داروی وارفارین مصرف می کنند، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، کسانی که مشکل نفرون های کلیه دارند و یا کبد چرب دارند، حتما این دارو را بدون کسب اجازه از پزشک مصرف نکنند. در دوران شیردهی نیز منع مصرف دارد. در صورت ابتلا به بیماری‌های کیسه صفرا یا سندرم سوء جذب مزمن توصیه می‌شود از این قرص استفاده نکنید.

نکته پایانی

اگر قصد کاهش وزن دارید، راه اصولی و صحیح کنترل وزن را بیاموزید و منابعی که باعث دریافت انرژی مازاد می‏‌شوند را بشناسید. سالم ترین راه برای کاهش وزن و یا جلوگیری از افزایش وزن، فعالیت ورزشی منظم و رژیم غذایی صحیح است. این داروها حتی اگر مورد تأیید نیز باشند به هیچ عنوان به تنهایی نمی توانند باعث کاهش وزن شوند، بلکه باید در کنار رژیم غذایی و فعالیت ورزشی مصرف شود.

این راه‏ حل‏ ها کوتاه مدت و تجاری هستند مگر در مواردی خاص و برای مدت زمانی کوتاه. کارشناسان مصرف قرص ونوستات را در موارد خاص یا چاقی های شدید به عنوان یک روش‏ کمک کننده در دفع چربی تجویز می کنند نه به عنوان یک روش اساسی و همیشگی.

تهیه و تدوین: elmezesh.com

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

برای اطلاع از دریافت نظر یا پاسخ به نظر شما این قسمت را تیک بزنید

میخوام قرص ونوستات استفاده کنم تو یک ماه چقد کم میکنم کسی اشنایی داره

ونوستات چربی سوز نیست فقط مانع جذب چربی میشه.بهترین کار نخوردن و درست خوردن غذا و همچنین مدیریت کالری دریافتی میباشد

سلام قرص ال کارنیتین مضخرفترین قرصه من استفاده کردم معده ای منو بهم ریخت که هر چند وقت یک بار می رفتم زیرسرم وآمپول کلاهمه ای قرصهای لاغری عوارض داره هرکی میگه نداره دروغه بهترین راه رژیم غذایی مناسبه وروزی چهل دقیقه پیاده روی

سلام وخسته نباشد’من۱۹سالمه قدم۱۹۴ وزنم۱۰۶ و تقریبا ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم شایدم هیچ جوره لاغر بسو نیستم تو این وزن گیر کردم باشگاه میرم کم میخورم جواب نمیده.چ قرصی استفاده کنم سوختوساز بدنو افزاش بده لطفا جواب بدین ممنون

سلام. نیازی به قرص نیست بهتره برای مدتی از تمرینات اینتروال با شت بالا و تمرینات مقاومتی به صورت ترکیبی استفاده کنید و رژیم غذایی ویژه کاهش وزن هم بگیرید.

سلام به نظرتون بهترین قرص چربی سوز که عوارض کمتری هم نسبت به بقیه داره چیه؟؟

سلام. کل چربی سوزها عوارض دارن. کم و زیاد نداره

سلام من ۱۷ سالمه ۶۰ کیلو اضافه وزن دارم و قدمم ۱۶۷ است می خوام باشگارو شروع کنم و بهم توصیه از دارو های ال کاترین .زنیکال .سی ال ای .استفاده کنم خواستم بدونم مصرف این دارو باهم ولی به وقت و زمان به جا استفاده کنم مشکلی برام پیش نمی یاد .

سلام. توصیه میکنم از هیچ دارویی استفاده نکنید. همه این داروها ضرر داره. بهتره از ورزش و تغذیه برای لاغر شدن استفاده کنید.

سلام..من تازه از امشب شروع به خوردن قرص ونوستات کردم..نمیدونم چند تا در روز بخورم میخوام ۸کیلو بیام پایین باید برنج و نون حذف کنم؟؟اگه نه چه اندازه مصرف کنمممنون میشم یکی جوابمو بده..این قرص هفته ای چقدر لاغر میکنه

سلام. توصیه میکنم این قرص رو استفاده نکنید. هر قرص چربی سوزی عوارض خودش رو داره. بهتره با رژیم و تمرین وزن کم کنید.

https://www.elmezesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

ممنون خیلی به دردم خورد مقالتون دمتون گرم.

سلام روزتون بخیر دخترمن ۱۱سالشه و۶۰کیلو وزن و۱۴۰قدداره و تیرویید کم کار داره میتونه الکارنتین هفته ای دوبار موقع ورزش استفاده کنه تشکر میکنم راهنماییم کنید

سلام. طبق مقالات و مطالب مختلف اثر ال کارنیتین بر کم کاری تیروئید ضد و نقیض هست و هیچ منبعی دقیقاً هیچ اثری با اطمینان ذکر نکردن. بعضی گفتن ممکنه در کاهش خستگی ناشی از مشکلات تیروئیدی مفید باشه. بک منلع دبگه با احتیاط گفته مفیده اما به جزئیات اشاره نشده. فقط اشاره شده ممکنه در این بیماری باعث تسهیل ورود چربی به داخل سلول ها بشه. همه این مطالب عنوان کردن در این شرایط مصرف ال کارنیتین حتماً باید تحت نظر پزشک انجام بشه.

مصرف ال کارنیتین همزمان با کم کاری تیروئید برای شما مشکل ساز خواهد شد

الان کراتینین خون من۱/۵شده درحالیکه اوره طبیعی است میخواستم ببینم میتونه دراثر مصرف ونوستات باشه.آخه من ۵ساله حدود روزی یکی مصرف میکردم

بعد از مصرف اورلیستات برخی تغییرات زود در خون انجام میشه که یکیش افزایش کراتینین هست.

سلام آیامصرف طولانی مدت ونوستات میتونه روی کراتینین خون اثر بذاره؟

سلام. بله. طبق تحقیقات مختلف مصرف این ماده باعث افزایش کراتینین خون میشه.

سلام شما بهترین قرصی رو که میتونید پیشنهاد بدین چی هست ،از نظر کم عوارض داشتن اون. البته رژیم و تحرک بالا ترین عامل لاغری هست اما برای سرعت بخشیدن به کار مکمل یا قرص احساس میکنم لازم باشه برای انگیزه گرفتن

سلام؛ در این زمینه توصیه ای نداریم

سلام.من حدود۳۰کیلو اضاف وزن دارن و در دوران شیردهی به سر میبرم مشکلی برای خوردن قرض ندارم?

سلام. اصلاً کار منطقی و عاقلانه ای نیست که هنگام شیردهی از قرص چربی سوز استفاده کنید چون برخی از محتویات این نوع قرص ها (نه همه) از طریق شیر به بچه شما منتقل میشه و ممکنه مضر هم باشن. بسیاری از محتویات تشکیل دهنده این قرص ها توسط FDA تأیید نشدن..

ونوستات محشره من مرتب استفاده میکنم

افتضاحه بخدا

ببخشید به من توصیه شده که از دارو چربی سوزه الکارنتین استفاده کنم می خواستم بپرسم می تونم استفاده کنم؟ چون من تو نت سرچ کردم عوارض جانبی زیادی نوشته بود نداشت شما این دارو رو می شناسین؟! توصیه می کنین استفاده کنم؟!

سلام. این دارو عوارض زیادی داره. بهتره تجدید نظر کنید.

ال کارنیتین به هیچ عنوان عوارض نداره به دو صورت محلول و کپسول هم موجوده با خیال راحت مصرف کنید

سلام من هر روز ورزش می کنم هم هوازی و هم بدن سازی و رژیمم دارم یعنی مواد قندی و چربی و سرخ کردنی اصلا نمی خورم برنجم نمی خورم نونم شاید روزانه ۱۰۰ گرم بخورم ولی متاسفانه اصلا وزنم پایین نمی یاد هر چقدر تلاش می کنم کمتر نتیجه می گیرم خواهش میکنم کمکم کنید من باید چیکار کنم وزنم پایین پایین بیاد؟؟

سلام من هر روز ورزش می کنم هم هوازی و هم بدن سازی و رژیمم دارم یعنی مواد قندی و چربی و سرخ کردنی اصلا نمی خورم برنجم نمی خورم نونم شاید روزانه ۱۰۰ گرم بخورم ولی متاسفانه وزنم اصلا پایین نمی یاد هر چقدر تلاش می کنم کمتر نتیجه می گیرم خواهش می کنم کمکم کنید من باید چیکار کنم وزنم پایین بیاد؟؟

سلام نه تنها هر روز ورزش کردن درست نیست بلکه در شرایطی که کالری بدن برای تأمین انرژی را محدود کنید و سخت ورزش کنید بدن نسبت به کاهش وزن مقاوم می شود، شما سعی کنید به جای هر روز ورزش کردن ۳ جلسه در هفته ورزش کنید و در وعده های غذایی از چربی های مثل روغن زیتون یا گوشت و محصولات که چربی دارند استفاده کنید در عوض مصرف چربی های مثل روغن های گیاهی راجی در بازار و روغن نباتی را حذف کنید

با سلام،،شما شیوه ای که در پیش گرفتید بسیار غلط هست،،چون اول شما با حذف کردن برنج و نرساندن کالری به میزان کافی به بدن انرژی لازم را برای ورزش کردن ندارید بنابراین نمیتوانید وزن کم کنید و قرص الکارنتین هم که میگید سودش از ضرر هست

برخی برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‏ آل، به دنبال سریع ترین راه ممکن هستند بدون اینکه عوارض آن را در نظر بگیرند و چه راهی راحت تر از مصرف قرص های چربی سوز؛ آن هم قرص ونوستات ! تحرک نداشته باشید و لاغر شوید! به گفته

مواد اصلی و موثر قرص های چربی سوز اغلب شامل کافئین و افدرین است. مصرف این قرص ها گاهی دارای عوراض جانبی و حتی خطر مرگ است. لذا از مصرف بی رویه و خودسرانه آن ها باید جدا خودداری کرد. در این مطلب نظرات کارشناسان را در خصوص عوارض

با اراده زیاد به خودتان قول می دهید که چند کیلو وزن اضافه را کم کنید. با رژیم و ورزش کارتان را شروع می کند. در هفته های اول همه چیز به خوبی پیش می رود و بابت این موفقیت به خودتان تبریک می گویید. اما بعد از مدتی

طرح جذاب ۳۰ روزه‌ی Get-Fit Guy، چربی دور کمر و شکم شما را آب می‌کند و چربی‌های موضعی و موقت مختص فصل تعطیلات را از بین می‌برد. بدون صرف زمان زیادی در باشگاه، دور کمر باریک دلخواه خود را باز می‌یابید. برخلاف عقیده‌ی عمومی و احتمالاً باور شما، در

استفاده از آمینو اسید برای چربی سوزی و عضله سازی در صنعت غذایی رواج زیادی پیدا کرده است. وقتی صحبت از کاهش وزن، چربی سوزی و بهینه کردن ساختار بدنی به میان می‌آید، رژیم غذایی رمز موفقیت است. غذایی که می‌خورید می‌تواند شما را در روند پیشرفت‌تان پیش ببرد

زمانی‌که در مورد مصرف استروئید ورزشکاران حرفه‌ای خبرهایی به گوش می‌رسد، سوالاتی مثل عوارض جانبی، استفاده بیش از حد، عوارض مغزی، زمان حفظ اثرات مصرف و غیره در ذهن همه ما ایجاد می‌شود. بنابراین در این مطلب مجله علم ورزش به بررسی این سوالات در مورد دیانابول می‌پردازد. دیانابول

به نظر می‌رسد همه فکر می‌کنیم، نسبت به سلامتی و زندگی سالم در تلاش هستیم و خیلی از نکات را ساده و پیش افتاده می‌دانیم، اما همیشه اینطور نیست، شرایط زندگی امروزه مقداری ما را نسبت به مقوله سلامتی و زندگی سالم دور کرده است! مجله علم ورزش در

کلر یک عنصر بسیار ضروری برای ضدعفونی کردن آب­ استخرهاست و ما هیچ وقت راضی نمی شویم در آب استخری شیرجه بزنیم که ضدعفونی نشده و آلوده است. کلر استخر برای کشتن باکتری‌ها در استخر مورد استفاده قرار می­‌گیرد و استفاده از آن برای ایمن نگه­داشتن محیط استخر از

سندروم X یا سندروم متابولیک که به سندروم مقاومت انسولین IRS هم معروف است، عبارت است از مجموعه‌ای از ناهنجاری‌های متابولیک و همودییک ( مجموعه‌ای از عوامل شامل فشار خون بالا، سطح بالای قند خون ناشتا و چاقی شکمی گفته می‌شود که خطر ابتلا به بیماری های قلبی_عروقی و

آیا بچه‌ها باید تمرینات قدرتی انجام دهند و آیا بدنسازی کودکان فایده‌ای برای‌شان دارد؟ طبق مقاله‌ای که در Pediatric News منتشر شده، بچه‌هایی که تمرینات قدرتی انجام می‌دهند نسبت به سایر همسالان خود امتیازاتی شامل حال‌شان می‌شود. بعضی از این فواید، مشابه همان فوایدی هستند که در مورد تمرینات

با عضویت در خبره مجله علم ورزش، جدیدترین مطالب به شما ارسال می‌شود.

امروزه یکی از روش های سریع درمان چاقی, استفاده از داروهای کاهش وزن است. اگرچه این داروها ممکن است به راحتی در هر مغازه ایی یافت شود, با این وجود مصرف آن باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. قرص ونوستات از جمله این داروها می باشد.

قرص ونوستات یا داروی ارلیستات جذب چربی در بدن را کاهش می دهد. به همین دلیل برای کمک به کاهش وزن استفاده می شود. همچنین این دارو به منظور کاهش خطر ابتلای دوباره به چاقی نیز تجویز می شود. در این مطلب با این دارو و عوارض و میزان تاثیر آن بر لاغری آشنا می شویم.

یکی از داروهای موثر در درمان چاقی و اضافه وزن, ونوستات می باشد. این دارو باید همراه با یک رژیم غذایی کم کالری استفاده شود. ونوستات تنها برای درمان چاقی در بزرگسالان تجویز می شود. این دارو تنها باید زیر نظر پزشک تهیه و مصرف شود. تهیه این دارو از مراکزی غیر از داروخانه ها و مراکز معتبر خطرناک است. چرا که ونوستات در این مراکز ممکن است حاوی مواد خطرناکی باشد, که سلامتی بیمار را به خطر می اندازد. در ادامه به  اطلاعات مهمی درباره قرص لاغری ونوستات می پردازیم.

قرص های ونوستات با مهار آنزیم های چربی سبب عدم هضم چربی می شوند و این چربی های گوارش نیافته از بدن دفع شده و لاغری اتفاق می افتد. بنابراین میزان تاثیر قرص چربی سوز ونوستات بر لاغری بسیار زیاد است به خصوص اگر مصرف آن همراه با رژیم غذایی کم کالری و ورزش باشد. علاوه بر لاغری مصرف ونوستات خطر ابتلا به دیابت نوع دوم در افراد مبتلا به چاقی را تا 4 درصد کاهش می دهد. همچنین مصرف طولانی مدت این دارو در کاهش فشار خون بالا بسیار موثر است. با این وجود برخی بررسی ها نشان داده است استفاده از این دارو برای طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد. به همین دلیل توصیه می شود از این دارو تا حد نیاز و به اندازه تعادل و زیر نظر پزشک استفاده شود.

در صورت مشاهده هریک از این علایم, مصرف این دارو را متوقف و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

بسیاری از عوارض جانبی داروی ونوستات به دلیل عمل مسدود سازی چربی در بدن رخ می دهند. این علائم که نشان دهنده عملکرد درست دارو در بدن هستند, موقتی می باشند و در طی درمان با قرص ونوستات ممکن است کاهش پیدا کنند. برخی از شایع ترین این علائم به شرح زیر است.

با توجه به مطالب بیان شده, از آن جایی که بسیاری از افراد به دنبال لاغری هستند, توصیه می شود ورزش برای لاغری را به جای مصرف قرص ونوستات دنبال کنند و در صورت ضرورت و مطابق نظر پزشک تنها از این دارو استفاده نمایند.

منبع : آرگا


اگر می خواهید عمل زیبایی انجام دهید، بخوانید!دروازه هند ، یادگاری از آمدن و رفتن استعمار


برای انجام جراحی زیبایی به کدام دکترها اعتماد کنیم؟


باغ ادویه گرمسیری پنانگ، جزیره ای رویایی در مالزی


برای پاکسازی پوست چرب از این روش های مطمئن استفاده کنیدهیچوقت این جملات را به زبان نیاورید!

نشانی شما منتشر نخواهد شد.


دکتر ابوالفضل زارعی، جراح پلاستیک و زیبایی بینی، صورت، پلک

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از دکتر سلام می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. مژه های برای

کچلی ریش نوعی بیماری قارچی پوست است که باعث ریزش قسمتی ار موهای صورت می شود.این عفونت به دو صورت عمیق و سطحی ممکن است رخ دهد،در این مقاله دکتر سلام شما را روش درمان گچلی ریش آشنا می کند.

با سلام واحترام و عرض خیر مقدم به شما همشهری عزیز و تشکر فراوان از اینکه به ما، پرسنل این مرکز، افتخار داده و خدمات این کلینیک را انتخاب کرده اید. هدف ما رضایتمندی تمام شهروندان مراجعه کننده به این مرکز می باشد. از آنجا که شما شایسته بهترین خدمات می باشید، بر آن شدیم تا خدمات ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری را ارائه دهیم. هدف اولیه در طب پیشگیری، ممانعت از بروز بیماری است. غربالگری عوامل خطر بروز بیماری ها و ارائه توصیه

آیا می دانید، آبله مرغان حدود 3.5 میلیون کودک را تحت تاثیر قرار می دهد و بیش از 45 کودک در سال، تنها در ایالات متحده بستری می

انقباض عضلانی شامل کوتاه شدن و سخت شدن عضلات، تاندون ها یا دیگر بافت های همبند است که اغلب منجر به تغییر شکل، سفتی مفاصل و گاهی درد

آیا می دانید که تعریق شبانه و عرق کردن در کودکان نوپا معمول است؟ اگرچه ممکن است نگران کننده نباشد، اما قطعا کمی او را ناراحت می کند.

زنان زیادی مجبور شده اند عمل ماستکتومی را انجام دهند. آیا می دانید ماستکتومی ، به حذف و برداشتن پستان گفته می شود؟ اگر فردی هر دو سینه خود

آیا به دنبال فعالیت ها و سرگرمی هایی برای نوزاد 6 ماهه خود هستید؟ نوزاد 6 ماهه در سنی قرار دارد که دوست دارد والدین با او زیاد بازی کنند.

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی

بارداری از لحاظ فیزیکی و احساسی در شما تغییراتی را به وجود می آورد. برخی از این تغییرات خوشایند هستند و برخی دیگر نیستند.

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 2 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 3 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *